Bitcoin od vrha izgubil polovico vrednosti
Razburkana plovba v morju kriptovalut ni nič novega, saj so šle doslej že skozi več ciklov rasti in upadov. Trenutna kriptozima je vendarle nekoliko nenavadna, ker se je porušila dolgoletna korelacija med gibanjem tehnoloških delnic in tečajev kriptovalut. Marsikdo je bil upad tudi napovedal, potem ko smo imeli aprila 2024 zadnje razpolovičenje, ki mu je sledila eksplozivna rast, podžigal pa jo je tudi ameriški predsednik.
Po drugi strani pa v zadnjih mesecih izgublja tudi zlato, ki je vrh doseglo januarja, sedaj pa je že 20 odstotkov niže. Razlogov za gibanje kriptovalut je več, iščemo jih...














































































![[dodaj]](https://static.slo-tech.com/67439sm.jpg)