» »

Moč Boga

Moč Boga

«
1
2 3

spelic ::

Pozdravljeni

Včeraj sem slišal star a zanimiv paradoks.

Bog stvarnik vsega (zemlje, človeštva, vesolja) kar lahko vidimo, ima moč, ki se je ne da opisati. Lahko naredi kar hoče in spremeni stvari tudi v kar hoče.
Njegova moč se kaže kaj vse je naredil iz ničesar. Torej njegova moč je neopisljiva.

Vprašanje pa se glasi, če je Bog res tako vsemogočen a lahko naredi stvar, ki je niti sam ne more prestaviti (premakniti)?

Odpiramo novo debato :)

Lep pozrdav

[edit - vsaj eno lepo temo o bogu ze imamo - vsc]

mercho ::

stara fora. škoda odpirat novo temo.

Goldee ::

Kaj je bilo prej? Kokos ali jajce?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Caligula ::

Pozabljas, da sem dilemo glede kokosi in jajca ze razjasnil. :D

nicnevem ::

> Bog stvarnik vsega (zemlje, človeštva, vesolja) kar lahko vidimo, ima moč, ki se je ne da
> opisati.

Jah, vsaj nekaj smo očitno le zmožni povedati o njej. :)

Sicer pa res stara fora. Zanimivo mi pa je, da se paradoksi nasploh radi držijo teh univerzalnih (samonanašajočih) trditev - "ne ve ničesar", "ki zmore vse"...tako da se jih je IMO najbolje na široko izogibati.

Btw, pred leti, ko sem še hodil k verouku, sem vprašal gospoda župnika nekaj temu ekvivalentnega. Rezultat: malo rdečkasto in razpotegnjeno uho...
No, samo kot opozorilo komu, ki morda še kdaj zahaja v bližino "svetih mož" ;)
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Caligula ::

On je samo zascitil tvojo mlado dusico pred prevec znanja naenkrat.

Sicer pa bodi vesel. Marsikdo jo je v podobni situaciji odnesel z razpotegnjeno in rdeco rektalno potjo >:D

nicnevem ::

> On je samo zascitil tvojo mlado dusico pred prevec znanja naenkrat.

Lahko tudi tako gledaš na to, recimo no ;)

P.s. Zadeva bo v kratkem romala v Ložo...samo tako omenim...
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Alexius Heristalski ::

Sicer pa bodi vesel. Marsikdo jo je v podobni situaciji odnesel z razpotegnjeno in rdeco rektalno potjo

A res? Zaupaj nam svojo izkušnjo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Caligula ::

Priznam, da sem le otrok medijev, ki priznam, poznajo le vrh ledene gore.

Bi pa ti kot insider morda kaj poucnega vedel? Si bil kdaj na ta nacin zasciten pred prevec znanja?

PROTOTIP ::

Phe, v krščanski religiji in filozofiji je veliko lukenj. Že ideja da je bog, potem takoj sledi vprašanje, kdo ga je ustvaril? In kdo je ustvaril tistega ki je ustvaril boga? In smo že tam. Dalje... bog naj bi bil vsepovsod. Vprašanje - zakaj ga ne vidimo, če je pa vsepovsod? Ker je neviden! Zakaj ga ne slišimo? Ker je neslišen. Kako pa potem lahko trdiš, da obstaja nekaj kar ne moraš ne vidit, ne slišat? Sledi :8) :))
Dalje, Jezus je vedel, da če bo šel v Jeruzalem, da ga bodo križali in bo umrl. Torej je bil Jezus pravzaprav samomorilec? 8-O

Caligula ::

Mene pa zanima (resno) zakaj je Rode tko penil pred par leti, ko je bil na CDjki z podgano v narocju?
A ni bog ustvaril vseh bitij-tudi podgano?

Kaj je na podgani tko evil?

A je v Bibliji kaj proti podganam?

Goldee ::

Torej je bil Jezus pravzaprav samomorilec?
Dober point. Ce je res vedel, da bo umrl in se ni branil, da bi se resil smrti, potem ja - je bil samomorilec - in sveto pismo oznacuje samomorilstvo kot greh! Ampak Jezus je kao umrl za nas oz. je bla to volja njegovega oceta...:\
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Keyser Soze ::

Pasivni samomor?

Caligula ::

Mortair. Mogoce tak kor dandanasnji teroristi ampak na zacetku. Pred organiziranim odporom?

Goldee ::

Pasivni samomor :) Ce delas samomor ne mores bit pasivn :) Usaj mislm no. Nism se delu samomora zato ne vem :P
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Keyser Soze ::

Na nek način pomoje lahko. Nič ne ukreneš, da bi se rešil. Veš, da te čaka konec in ga mirno počakaš.

Pasiven samomor. Drugega ne more bit. Ker si pač razumsko sprejel odločitev umret. Bodisi od utopitve, zadušitve, zastrupitve, ipd.

Saladin ::

Ja peeesda no...

Kdo je ustvaril Boga? Nihče, je večen.
Zakaj ga ne vidiš slišiš, vohaš?
Zakaj ne vidiš, vohaš in slišiš zraka, atomov, nevtronov..?
Jezus samomorilec? Kot prvo, sodil so mu, branil se je, ampak je sprejel svojo sodbo. So obsojenci na smrt samomorilci?
Če pa že hočeš gledati tako, dej si dopovedat da je trpel in umrl z namenom, da bi odrešil človečanstvo. Umrl je za druge. Časopisi bi temu danes rekli Junak.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Alexius Heristalski ::

Bi pa ti kot insider morda kaj poucnega vedel? Si bil kdaj na ta nacin zasciten pred prevec znanja?

Jaz nisem nikakršen insider. Mislil sem, da kaj več veš, glede na tvoje hude obtožbe.

Torej je bil Jezus pravzaprav samomorilec?

Spet problem svobodne volje.

Kdo je ustvaril Boga? Nihče, je večen.

Zakaj pa ne?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Moje obtozbe?

Jaz sem mu samo omenil, da je marsikdo fasal ampak drugace 0:)
Obtozbe so padale na sodiscih in v medijih.

Volk| ::

"Bog stvarnik vsega (zemlje, človeštva, vesolja) kar lahko vidimo, ima moč, ki se je ne da
opisati."

To pomeni da je bog hudobnež! Saj če ima tako moč zakaj nam bogim ljudem ne pomaga, da se ne spokoljemo med sabo, da ne bomo umirali, da bomo srečni, ...
Ali pa je sadist, ki uživa ko gleda kako se mi tu na zemlji jebemo na koncu pa še umiramo!
Pa naj mi kdo dokaže da se motim!

Caligula ::

MAtr to se jaz lahko.
Ker je to cilj. Ljudje morajo pocrkat, da majo bolj pomembne stvari, ki jih ljudje pac ne stekajo mir in prostor.
Je blo tezko?

Od kje pa tebi ideja, da so ljudje tisti, ki so prioriteta?
To namiguje predvsem korporacija, ki pa z bogom-ce ta sploh je (bore malo verjetno) nima nic in se manj kot nic.

Bass0 ::

Dogma je tipična značilnost Cerkve. Mi ti povemo, ti pa ne sprašuj. Tako je, tako naj bo. Amen.

Lahko se pokoriš volji tistih, ki postavijo dejstva, in jim slepo verjameš. Lahko pa se obrneš in rečeš: "Ko jih j**e."

Caligula ::

No ja, ce te kot nekajletnega froca pripeljejo tja ta komponenta nekako ne zdrzi.
Zato pa verjetno hocejo ze take....

Zaradi tega in se tistega "tadrugega" >:D razloga.

nevone ::

Posebnost jezika je v tem, da z njim lahko konstruiraš nemogoče stvari. S tem ko si naredil idejno konstrukcijo nečesa (v tem primeru Boga), pa še ne pomeni, da tudi v resnici (lahko) obstaja. Prav na ta način (ne)obstaja Bog. Obstaja ideja o njem, izvedba pa ne.

Prav tako mu idejno lahko pripišeš raznorazne zmožnosti in moči, koliko so pa te dejansko izvedljive je pa zelo vprašljivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

noraguta ::

bog sam je ne more , ampak nič mu ne brani ustvart meta boga ki pa to stvar prestavi , simple like that.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

PersonaRudis ::

Moč BOGA je odvisna od tega koliko 'energije' vloži kdo v njega. Za vernika je njegova moč neomejena, za ANTITEISTA (otroci socializma>:D=večina tu) skoraj neomejena, ateista pa boli K**** za nekaj česar ni in se ne ukvarja s njim.

Saladin ::

Nevone:

Nesmiselno se je spraševati, ali se gre za osebnega Boga ali ne, kako mu je ime, kakšna je božanska hierarhija, koliko "vsemogočen" ali "neskončen" je,...

Vsak ima svoje odgovore na ta vprašanja in nihče ne more vedet, kateri, če sploh, so pravilni.
In na konc koncev so ta vprašanja nepomembna, saj ti nič ne koristijo v vsakdanjem življenju.
Edino pomembno pri veri v Boga je njegov praktičen doprinos v vsakdanjem življenju oz. kakšno življenje ti predlaga.

Kot sem že nekje drugje opisal, pa se to svede na moralno-etični kodeks, pod katerim tudi danes podrazumevamo "DObro" in "Prav".
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Eschelon ::

Spet en, ki še ni slišal za Russelov paradoks.
Pa saj o tem je bilo že govora v Dokazi proti/za boga.
Russel je stvar ponazoril na primeru brivca.

...nič novega...:|
Vedeti, razumeti, znati.

nevone ::

>Vsak ima svoje odgovore na ta vprašanja in nihče ne more vedet, kateri, če sploh, so pravilni.

Jest ne vidim nobene potrebe, da na vsako vprašanje po vsej sili damo nek odgovor. Zame je vprašanje Stvarstva komot eno od neodgovorjenih vprašanj. Da bi si pa za Stvarjenje, za katerega v bistvu ne vem vzroka, morala nekaj izmisliti, samo zato, da imam odgovor v rokavu, se mi pa ne zdi smiselno.

>In na konc koncev so ta vprašanja nepomembna, saj ti nič ne koristijo v vsakdanjem življenju.
Edino pomembno pri veri v Boga je njegov praktičen doprinos v vsakdanjem življenju oz. kakšno življenje ti predlaga.

Mislim, da tema ni namenjena moralno-etičnemu kodeksu, katerega nosilec naj bila institucija Boga. Tu se sparšujemo o tem, kaj Bog dejansko zmore, in ne katere ideje v okviru njegove Cerkve so sprejemljive in katere ne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Caligula ::

Katera pa je "njegova" cerkev?

Avenger ::

Jezus pa pasivni samomorilec, ehhehe, slo-tech, quo vadis?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Alexius Heristalski ::

Moje obtozbe? Jaz sem mu samo omenil, da je marsikdo fasal ampak drugace

Ja, tvoje. To je kar resna obtožba. Kaj se zdaj ven vlečeš?:\
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Caligula ::

Obtozba ima obliko. Ta ali ta je storil to ali to.
Jaz sem samo povedal dejstvo, da je marsikdo staknil vnet rektum v takih situacijah.

A ni celo neka uradna statistika, da 5-10% duhovnikov je preverjeno takih, da tala vnete rektume otrokom?
Tako mediji in uradna statistika. Mislim ,da britanska? Ali celo ZDA?

Jaz se sploh ne vlecem ven. Meni je tu fajn :D




Pa katere je "njegova" cerkev?

nevone ::

>Pa katere je "njegova" cerkev?

Za vsakim Bogom stoji neka Cerkev. Jasno, govorim samo o Bogovih in Cerkvah, ki so javno priznane.

Domnevam, da je tu govora o Bogu, za katerim stoji krščanska/katoliška Cerkev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Caligula ::

A. Dobro. Sem mislil, da si kradel z svojim bogom cerkev komu z drugim bogom 0:)

Pa ti priznavas drugace verujocim, da obstaja tudi njihov bog ali da so preprosto v zmoti in njihovega ni ali da pac v bistvu verjamejo v nekaj kar je tvoj bog samo da tega ne vedo,...

Skratka kako gledas na druge bogove, ki jih castijo drugi ljudje.
Pa ce jih priznavas, a samo tiste od uradno priznanih cerkva ali se kaj in pa zakaj, kako...?

Dr Evil ::

Caligula,vaš lokalni župnik pa mora bit vun s hudiča,da gojiš tako intimen odnos do njega.

Saladin ::

Govor je o bilokaterem Bogu - v pomembnih vidikih so vsi enaki.

Za vsakim Bogom res stoji neka cerkev. Ni pa nujno, da za vsako cerkvijo stoji Bog.

Glede stvarstva: LAhko ga imaš pač za neodgovorjeno vprašanje, lahko ga pa imaš kot posledico nečesa, kar bi lahko imenoval Bog.

P.S. Vse zanima natančno bistvo Boga, mene pa zanima samo njegova praktična vrednota.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

nevone ::

Caligula, jest sem ateist. Bogovi so zame pravljice.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Dr Evil ::

Malo verjetno,da si ateist Nevone,ker večina tistih,ki se za to smatra je ekstremno vraževerna.

nevone ::

Racionalno sem ateist. Iracionalno me pa lahko včasih tudi kam zanese. Samo da bi verjela v to, da je Bog (kot oseba seveda) vsemogočen, in da ima sploh kakšne konkretne vplive ... daleč od tega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Bog kot oseba?

Z belo brado na oblačku?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Caligula ::

Mater jaz pa ravno vrazevernih ateistov ne poznam.

nevone ::

>Bog kot oseba?

>Z belo brado na oblačku?

Ne Bog kot človek - Bog kot oseba. Bog kot nekaj kar obstaja in ni le plod naše domišljije.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Lešo ::

Vprašanje pa se glasi, če je Bog res tako vsemogočen a lahko naredi stvar, ki je niti sam ne more prestaviti (premakniti)?

Naredil je tebe in nima vpliva na tvojo voljo ali razmislanje ali kaj podobnega.
(kakor si razlagas ta odgovor ampak drugega se nism mogel spomnti, upam da ga razumes):\
To so bile moje besede

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lešo ()

Dr Evil ::

Tvoj Bog je znanost,kljub temu,da o njej pojma nimaš.

Caligula ::

No ja, njega je bojda postar naredil :D
Torej je postar bog?

Ce pa je bog znanost in je cerkev dolgo pregnjala znanost,... kako zdaj to tolmacit?

Dr Evil ::

Ce pa je bog znanost in je cerkev dolgo pregnjala znanost,... kako zdaj to tolmacit?


To moraš ti vedet,saj je tvoj Bog:D

PROTOTIP ::

Torej je bil Jezus pravzaprav samomorilec?
Spet problem svobodne volje.
Rajši reči paradoks, do katerega so prišli ustvarjalci religije. Če Jezus ne bi vedel za prihodnost, potem ne bil tako božanski. Če Jezus torej ve za prihodnost, potem, je kljub temu, da je vedel da ga bodo mučili in križali in bo umrl, šel v Jeruzalem. Okej, pa ker je kao bog je to storil, ker je vedel da ga čakajo nebesa. Reku je tud, da naj hodimo za njim. Torej, če sem 100% da me bodo recimo v nekem predelu v Iraku ustrelili, naj grem vseeno tja?


Kdo je ustvaril Boga? Nihče, je večen.
Kdo je ustvaril večnost? :)

Caligula ::

magister evil

uuuu dobra :D
Burkez :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Saladin ::

Bog kot nekaj kar obstaja in ni le plod naše domišljije.


A ne moreš z tem opisati stanje pred velikim pokom? ALi Onstran Vesolja? ALi primarni delec?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašajte Saladina - Bog (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
50718677 (15095) Saladin
»

Vprašajte Saladina - Bog part deus (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59429783 (18251) donfilipo
»

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77140530 (20438) Volta

Dvomi glede obstoja Boga (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67227666 (21174) BigWhale

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18512921 (10590) OwcA

Več podobnih tem