» »

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga

««
15 / 16
»»

.:2448:. ::

ZELO ste bedni, če postavljate na prvo mesto slabih stvari cerkve naslije in nasilno pokristjančevanje!
A ni bolj pomembno ljudi "osvetliti" z zapletenejšimi spoznanji kot pa jih vere učit?

Glavni sovražnik sodobnega sveta je sam nauk vere! Vsekakor zavira napredovanje življenjskega standarda.

In bedni ste tudi, ker ste toliko proti vojnam.

Pa vzemimo za primer nasilno pokristjančevanje indijancev in poganov. Bilo je v veliko korist, pa ne zato ker je Jezus velik, ampak zato, ker so ljudje spremenili svoje mišljenje in si naredili boljše življenje. Kaj šele bi blo, če v arabskih državah ne bi bi bilo več muslimanov? OGROMEN NAPREDEK! In, katoliška vera je najrazvitejša, ker so jo sprejeli najrazvitejši ljudje in njeni zakoni se bodo ne glede na kerkoli kurac omiljevali!
Sodobni razviti človek živi brez vere!

jype ::

ajin> Samo naj sprobajo duhovno znanost in metodo katero jo le ta nudi.

Opiši to metodo. Izpelji tukaj, na forumu, dokaz za boga, s to metodo (ali pa kakšno drugo).

Če ne moreš, potem pač ni vredno, da se s tabo ukvarjamo, ker le mlatiš prazno slamo.

ajin> Jasno sem ti napisal ce mi ze dajes neke slike daj to verodostojno in znotraj podanega vprasanja. Vse ostalo je v tem primeru irrelevantno. SLiko teistov in ateistov v svetu, in procentualno vrednost le tega, to je vazno.

Zakaj naj bi to bilo neverodostojno? Graf prikazuje, kako se je neko število ljudi opredelilo. Kako pa ti definiraš teista? Kako ateista? Zakaj naj bi tisti graf bil neverodostojen?

ajin> Sam ves da je vec ateistov. Zato prosim.

Ne. Sam vem, da je _BISTVENO_ več tistih, ki verujejo.

ajin ::

Torej bombaši, ki kričijo "Alah je velik" in se razstreljujejo zato, ker mislijo, da bodo pristali ob boku velikega Alaha v nebesih in bili eno z njim, so vendarle ateisti, kot trdiš? Saj povzročajo trpljenje svojim bližnjim in jih življenje in morala ne gane niti za trohico. Ateisti torej.


Ti ljudje so zrtve ateistov. So ovce ki so vodene od "inteligentnih" ki to pocnejo zaradi "inteligentnih" stvari.
Vsak predani teist, ker je razvil ljubezen do Boga, ter posledicno do vseh zivij bitij, razume da je Vir vsega Bog, ter ljubi vsakogar. V njem ni nasilja.
podana filozofija z doloceno metodo uci, da clovek to realizira, ponotranji, ozavesti, ter postane stanoviten v teh resnicah. Njegovo delovanje se ne rabi spremeniti ce je to znanstvenik super, naj opravlja svoje delo. Hkrati razume, koga preucuje, in za kaj bo spoznano uporabil..

ajin ::

Opiši to metodo. Izpelji tukaj, na forumu, dokaz za boga, s to metodo (ali pa kakšno drugo).
Če ne moreš, potem pač ni vredno, da se s tabo ukvarjamo, ker le mlatiš prazno slamo.



Jype: Se ti poslusas kaj govoris? Jaz ti naj predstavim filozofijo vaisnavizma? V treh enacbah ?Pridi z mano, pa izkusi. Ce ti to recem, a ni to dovolj? CE te iskreno zanima bos to logicno preucil, probal uvideti preko samoustvarjenih okvirov in predoskov ter vse to uzrl na drugacen nacn( presegel vse to ). Pridi in izkusi metodo sam, naredi ekperiment, a z isto vztrajnosti kot jo dela znanastvenik da bi se dokopal resnice proucevanega. LE to je prakticno, metoda je prakticna zahteva dolocene askeze itd..
To ni krneki, kot dej mi 10.000 jurjov pa bos razsvetljen in videl Boga..
Moras se kvalificirati in za to je posebna metoda.

OK?

Zakaj naj bi to bilo neverodostojno? Graf prikazuje, kako se je neko število ljudi opredelilo. Kako pa ti definiraš teista? Kako ateista? Zakaj naj bi tisti graf bil neverodostojen?


Naj pise procent ateistov( neverujocih) in procent teistov( verujocih, ne glede na prepricanje) v svetu.


Ne. Sam vem, da je _BISTVENO_ več tistih, ki verujejo.


Aha, to je tisto. Veliko je neumnih, malo je inteligentnih.
Aha, razumem.

drejc ::


in jih življenje in morala ne gane niti za trohico. Ateisti torej.


Aha, torej tisti ki verujejo v Flying spaghetti monster jih življenje in morala gane ful?

Od kje ti pobiraš svoje zaključke o "evil" ateistih...iz 16. stoletja, ko ste jih še žgal na grmadah?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

ajin> Ce ti to recem, a ni to dovolj?

Ne.

Ker potem ti jaz rečem: Preberi si "Izvor vrst" od Darwina in ti bo jasno, da boga ni.

Pa sva opravila. Če te zanima, se boš že poglobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ajin ::

Sprasujes me kaksen okus ima jabolka

Jaz recem sladek, in recem ti probaj ugrizni jo in bos vedel.

Ti mi reces, NE, nocem.

Kaj bi se rad. Vse je jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

jype ::

ajin> Sprasujes me kaksen okus ima jabolka
ajin> Jaz recem sladek, in recem ti probaj ugrizni jo in bos vedel.

Ja.

ajin> Ti mi reces, NE, nocem.

Ne. Ugriznem in rečem "Bleargh! Kisel je!". Ti pa naprej... "Ne, sladek je!"

ajin> Kaj bi se rad. Vse je jasno.

Vse? Le to je jasno, da ti veruješ, jaz pa ne. Ti imaš za svojo vero razlog, jaz pa imam za svojo nevero tudi razlog.

ajin ::

@Jype: POnudil sem ti vse. Dokaz sem ti predocil pred nos, ti si ga zavrnil.Zdaj ti je jasno, zakaj ljudje ne verujejo. SAm si izkusil. Ko jih postavis pred dejstvo, te zavrnejo.
Meni je vseeno. Jaz vem, ker sem izkusil in lahko zagotovostjo recem, sladko je in okusno, ter resitev za civlizacijo.
Mogoce te pa skrbi, kaj bodo ljudje rekli. No, zdaj opazuj svojo lastno pogojenost. A ne skrbi nisi sam, vsak je pogojen.A obstaja resitev, ti jo pac ne zelis. Dobro, razumem.

Oprosti ce sem te vznemirjal, hvala za tvoj cas in lep pozdrav.

drejc ::

Saj povzročajo trpljenje svojim bližnjim in jih življenje in morala ne gane niti za trohico.


Kdo je že biu znani katoliški duhovnik, ki je zaštihu dohtarja do smrti, z razlogom da je branil zarodke? Mislm takih primerkov maš n...od Mahatma Ghandi-ja do Mati Terezije, to so sami pokvarjenci ki so svoje perverzije (bolečino) opravičeval z vero (ljubeznijo) ki so jo razširjal. Bljak!
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Poldi112 ::

>Sodobni razviti človek živi brez vere!

Ni videti. Razen če imaš sebe in peščico svojih somišljenjakov za edine predstavnike sodobnega človeka.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

ajin> SAm si izkusil. Ko jih postavis pred dejstvo, te zavrnejo.

Pred kislo zeleno jabolko? Marsikdo te zavrne ja. Jaz sem dejansko prebral nekaj tistega šmorna. Ni delovalo. Boga še vedno ni.

ajin> A obstaja resitev, ti jo pac ne zelis.

Seveda obstaja rešitev. Razum je rešitev in jaz sem že na pravi poti, tebe pa še vedno malo zanaša. Opiraš se na dejstva, ki to niso, izpeljuješ logične zaključke, ki to niso, pa na koncu še trdiš, da je ateistov več.

Povej mi, znaš štet do sto?

Od vsakih sto ljudi je osem ateistov ali agnostikov. Vsi ostali verjamejo v tega ali onega boga in večina njih tudi v posmrtno življenje.

Poldi112 ::

Drejc, to kar pišeš je primitivizem najvišje oblike. Dokaži ali bodi tiho.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ajin ::

Drejc ne razumes, tvoje gledanje je napacno, ter vsekakor zaradi nerazumevanje podanih koceptov ne celotnostno. Enostavno motis se.

ajin ::


Pred kislo zeleno jabolko? Marsikdo te zavrne ja. Jaz sem dejansko prebral nekaj tistega šmorna. Ni delovalo. Boga še vedno ni.


Prebral, pa kaj ce si prebral? Sprejmi teoreticno Boga, loti se metode in izkusi, prakticno.
Iskrene zelje po razumevanje Absolutne Resnice, in se le ta razodene. Probaj.


Seveda obstaja rešitev. Razum je rešitev in jaz sem že na pravi poti, tebe pa še vedno malo zanaša. Opiraš se na dejstva, ki to niso, izpeljuješ logične zaključke, ki to niso, pa na koncu še trdiš, da je ateistov več.


Se strinjam da je razum resitev, in ga nikoli nisem zanikal. Jaz vem kaj je prava pot, ker sem jo izkusil. SAmo ne mores nekaj govoriti ce nisi izkusil in le tega ne poznas.

Statistika( 2007!)..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

jype ::

ajin> Iskrene zelje po razumevanje Absolutne Resnice, in se le ta razodene. Probaj.

Sem že, ravnokar. Ni delovalo. Absolutna Resnica je še vedno, da je bog le miselni konstrukt. Da smo še vedno le skupek enih delcev in pravzaprav prazen prostor. Da za nami, ko razpademo, ne ostane nič. Nič.

ajin> Jaz vem kaj je prava pot, ker sem jo izkusil.

Tvoji občutki te varajo. Jaz vem, kaj je prava pot, ker sem jo dokazal.

Kenpachi ::

drejc:
Ne jemlji iz konteksta. Peberi celoten moj post, če želiš videti vsebino le-tega.
Zaraki Kenpachi.

ajin ::

Sem že, ravnokar. Ni delovalo.

Ah, samo iluzorno mislis da si probal. Dokazal pa nisi nicesar, samo potrdil si si tisto kar zelis verjeti. Nic znanstvenega ni v tem.
Jaz sem prazen prostor, sem sestavljen iz delcev-valovanja, sem koherentna urejenost, sem red in sem zavest. Sem pa tudi energija, zavestna energija. Obstajam kot majhna enota, tako pa tudi Obstaja Vrhovna Enota, upravljalec.

Nic nisi dokazal, ker nisi bil niti voljen sprejeti, vrednotiti analizirati, prakticno izvesti, preveriti znanstveno, narediti ekperiment, kljub temu da ti je bilo vse dano.

Ne, skrbi, slej ko prej bos spoznal resnico, to je nas cas smrti.

Peace.

drejc ::

Ghandijevo maslo
- maš Ghandijeve citate ki jih loh preveriš.

O Mariji Tereziji in njenih bolnišnicah bolečine in osamitve (totalno drakonska pravila) v Kalkuti si pa poguglaj za DN.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

Kdo je večji idiot, tisti ki de facto verjame (=vera) v nekaj kar ne drži vode ne v logiki, ne v eksperimentalnih dokazih, al tisti ki v to dvomi.

:\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

ajin ::

@Drejc

Z taksnim ocmi kot gledas, le to vidis. Upam da si glede tega se dosti dobro poglobil, ter videl obe strani pricanega..

Saladin ::

v nekaj kar ne drži vode ne v logiki,

Bog je lahko vkomot logičen - le malo bolj je potrebno paziti z njegovo definicijo.

Pomanjkanje eksperimantalnih dokazov pa ni noben dokaz zase.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

.:2448:. ::

@drejc:

ne mi ti glede matere terezije(nč slabga ni naredla)!
dejte ljudje upirajte se na dejstva ne pa na neke DOBRE ljudi okužene z vero!
najslabši posti v tej temi so tisti ki krivijo za neobstoj boga nasilje vere!

ZATO LJUDJE NEHTE GOVORT O ZGODOVINI PA O NASILJU IN GOVORTE O IDEOLOGIJI!
ne mi pol govort za ene matere terezije kot kriminalke, ker to niso bile!

P.S.
nisem veren, sem proti njej, ampak to zaradi njene ideologije in ne zaradi faktov kolk ljudi so pobil...

looserji ste če se zanašate na omenjene fakte, napište kaj vi mente o ideologiji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: .:2448:. ()

perci ::

Vidim, da slo-tech počasi okužuje miselnost, kjer moraš nasprotovati vsemu, kar se na prvi pogled zdi res. Na primer temu, da je Mati Tereza naredila več dobrega kot drejc in vsi njegovi kompanjoni skupaj. Ne, temu je treba nasprotovati, ker je imela v svojih bolnišnicah nekoliko drugačna pravila. To, da je rešila in pomagala tisočim je pa irelevantno.

Sram naj te bo, drejc.

nevone ::

>Teizem ne zaustavlja znanost, samo pravi naj v sredisce postavi Boga, postane Zavesto Boga, ter nadaljujej z svojim delom.

Naj teisti iz svojega središča vzamejo Boga in naj tja postavijo vse svoje vrednote, ki jih zagovarjajo. Naj že enkrat priznajo, da so oni sami izvor in nosilci teh vrednot.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ajin ::

Teisti razumejo da so te vrednote vsebovani v njih nihce tega ne zanika, a razumejo da je VSE VIR Absolutne Vrhovne Zavesti. Mi smo majhni delcki CElote. Majhne individualne zavesti, vsebovane v V Vrhovni ZAvesti. KEr ima Vrhovna zavest, individualnost, le zato jo imamo tudi mi. Ker je sama neodvisna, le tako imamo tudi mi sami neodvisnost...

nevone ::

>Ker je sama neodvisna, le tako imamo tudi mi sami neodvisnost...

Kakšno neodvisnost pa imamo? Neodvisnost od česa?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

drejc ::

Na primer temu, da je Mati Tereza naredila več dobrega kot drejc in vsi njegovi kompanjoni skupaj. Ne, temu je treba nasprotovati, ker je imela v svojih bolnišnicah nekoliko drugačna pravila. To, da je rešila in pomagala tisočim je pa irelevantno.


To naj bi opravičevalo tretma z svetniškimi siji (brez dohtarjev) in prepovedjo kakršnihkoli stikov s sorodniki? Pravniki bi temu rekl naklepni umor (uboj, genocid?).
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::


Bog je lahko vkomot logičen - le malo bolj je potrebno paziti z njegovo definicijo.


@Salah al-Din: Kar se logike tiče (bom prizanesljiv in pozabil strica Occama)...vsi smo svoje ateisti...Katoličani ne priznavajo Zeusa in kompanjone, Muslimani ne poganskih bogov, Buddhisti ne Jupitra, Protestanti ne Thora, ipd ipd...

... eni (Ateisti) gredo samo še enega Boga dlje.


Pomanjkanje eksperimantalnih dokazov pa ni noben dokaz zase.

Sj če bi jih bilo vsaj malo...


Logičnost biblije
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

jype ::

Saladin> Pomanjkanje eksperimantalnih dokazov pa ni noben dokaz zase.

To deluje v obe smeri. Dokler jih ni, lahko brez težav privzemamo, da boga ni. Če/ko se bo izkazalo drugače, bomo pa seveda ustrezno popravili tudi teorijo, ker bo takrat očitno (zdaj namreč ni), da je sedanja napačna.

perci ::

To naj bi opravičevalo tretma z svetniškimi siji (brez dohtarjev) in prepovedjo kakršnihkoli stikov s sorodniki? Pravniki bi temu rekl naklepni umor (uboj, genocid?)

1.) Vsak, ki je želel, je lahko zavrnil tovrstno zdravljenje
2.) A zdej mislis, da bomo ze kar vsako tvojo neumnost, ki jo navrzes, jemali kot resnicno - leti na svetniski sij in prepoved zdravnikov
3.) Pravniki temu ne bi rekli umor, uboj ali genocid

Sicer si pa lahko malo prebereš o njej, da ne boš po nepotrebnem budalaštin zganjal.

In 1962, she received the Magsaysay Award for Peace and International Understanding. In 1971, she was awarded the Pope John XXIII Peace Prize and St. Gabriel award. Teresa was also awarded the Templeton Prize in 1973, the Nobel Peace Prize in 1979, and India's highest civilian award, the Bharat Ratna, in 1980. She was awarded the Legion d'Honneur by Haitian dictator Jean-Claude Duvalier in 1981. She was presented with the Presidential Medal of Freedom in 1985, was made an Honorary Citizen of the United States (one of only two people to have this honor during their lifetime) in 1996, and received the Congressional Gold Medal in 1997. She was the first and only person to be featured on an Indian postage stamp while still alive.

Torej, za časa življenja je med drugim postala častni državljan USA. Pa menda ja ne zaradi tega, ker ljudem ni pustila do zdravnika.

Kar se tiče sorodnikov: Ti je morda poznan sistem komun za odvisnike v zahodni sosedi? Tudi tam molijo, se postijo in počnejo vse sorte bedarij ter imajo zelo malo ali nič stika z zunanjim svetom. Ne boš verjel - pri svojem delu pa so zelo uspešni.

Tako, da te prosim, da nehaš s svojimi neosnovanimi omalovaževanji.

Mati Tereza je naredila za človeštvo več kot mi vsi skupaj. Norca se delat iz tega je pa podn od podna.

drejc ::

Wherever she goes this is her constant message. In 1992 at an open air mass in Knock, Ireland, she said, “Let us promise our Lady who loves Ireland so much, that we will never allow this country a single abortion. And no contraceptives.” She obviously sees no connection between poverty and too many children.


One of Mother Teresa’s volunteers in Calcutta described her “Home for the Dying” as resembling photos of concentration camps such as Belsen. No chairs, just stretcher beds. Virtually no medical care or painkillers beyond aspirin, and a refusal to take a 15-year-old boy to a hospital. Hitchens adds, “Bear in mind that Mother Teresa’s global income is more than enough to outfit several first class clinics in Bengal. The decision not to do so... is a deliberate one. The point is not the honest relief of suffering, but the promulgation of a cult based on death and suffering and subjection.”


No one knows what happens to the millions of dollars Mother Teresa receives. There is no accounting and no evidence that she has built a hospital or orphanage that reflects modern health and sanitary conditions.


Knjige so pisane o tem kultu smrti Mati Terezije. Nič novega, tudi za nagrade se ve, čeprav niti ne toliko zakaj jih je dobila poleg ogromnega fundraisinga.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

drejc ::

Še kšn edu link nikol ne škodi.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

drejc ::

People would say "Christopher Hitchens alleges that Mother Teresa keeps company with dictators" and so on, as though it hadn't been proven. But none of the critics have ever said, even the most hostile ones, that anything I say about her is untrue. No one has ever disproved any of that.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

perci ::

Seveda se najdejo tudi ljudje, ki zagovarjajo Hitlerja in pravijo, da Holokavsta ni bilo. Tudi knjige, ki pravijo, da človek ni nikoli stopil na luno, niso redkost.

Noben pametn jih ne jemlje resno. Tudi tebe ne, Drejc.

drejc ::

Če dobiš videe notranjosti njene home of the dying in druženja z diktatorčki katerih krvav denar je pobasala v žep, boš prepričan? Ali boš raje našel kašen kontra edu link?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

perci ::

denar je pobasala v žep,
Ne vem, da bi kdaj Mati Tereza živela v kakšnem silnem razkošju. Ti imaš verjetno slike njene jahte in privatnega letala.

Da je dobila denar od posameznih kriminalcev in kakega diktatorčka ni nobena skrivnost. Verjetno bi ta denar morala zavrniti?

Da bi pa s tem denarjem lahko vzdrzevala nevemkolk luksuznih klinik je pa nonsens par excellence.

Ali boš raje našel kašen kontra edu link?
Se zafrkavaš? Razmerje edu linkov, ki govorijo v korist Mati Tereze s tistimi, ki govorijo proti njej je 100:1. Če tega ne veš, ti ne more noben pomagat.

Ma sej je škoda teb kej govort, drejc. Druzga kot rečt, da pojma nimaš, niti nima smisla.

To, da je bila proti splavu in kontracepciji je pa pač njena pravica. Sicer se z njo ne strinjam, vendar to ne pomeni, da je kdo od naju slab človek. Kapiš?

drejc ::

Še kar čakam na link... :\
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

perci ::

Izvoli.

drejc ::

Si kej pozabu?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Saladin ::

ker bo takrat očitno (zdaj namreč ni), da je sedanja napačna.

Ni očitno, da je napačna. Je pa očitno nepopolna.

Kar zna privesti do istega rezultata.
Bog "lukenj" v znanosti je še vedno Bog, če lahko kljub znanosti zadrži svoje najbolj poznane karakteristike.

In Drejc - noben tukaj ti ne vsiljuje dobesedne razlage Biblije. Klasična dilema - kdo je pisal, kako je pisal in zakaj je pisal.
Jasno je, da piše o resničnih zgodovinskih dejstvih IN metaforah . Zato so izjave tipa - Biblija ni zgodovinska knjiga in Biblija vedno govori resnico, popolnoma zgrešene.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

perci ::

Si kej pozabu?
Niti ne.

antonija ::

Drejc, slej ko prej bos pokapiru da je vera (ali religija) le en aspekt cloveka. Eni se odlocijo bit verni, druge vzgojijo v verne, tretji se kasneje odlocijo postati ateisti, cetrti so ateisti od vsega zectka, peti..... In med vso to silno mnozico skupin imas priblizno enako porazdeljene skupine, kjer bi lahko ljudi oznacij za prijazne/nesramne, take ki pomagajo/take ki ne pomagajo, dobre/slabe,... Hkrati s tem imas v taistih skupinah (nastetih najprej) se priblizno enako porazdeljene ljudi ki znajo razmisljat sami/se drzijo enega texta(misli, nauka) kot pijanec plota (to velja tudi za ateiste), imas spet priblizno enake porazdeljene skupine ljudi ki bojo povedal kaj mislijo/verjamejo javno in take ki bojo prepricanje skrivali da nebi utrpeli kasne skode,....

Skratka samo dejstvo, da je nekdo veren, pove o cloveku priblizno nic. Poznam osebo ki je gorec krscanar (ubistvu jo po zadnjih drzavnozborskih volitvah pozna cela slovenija) pa ima vseeno v reviji Nature objavljen clanek o nevronskih mrezah. Zdej pa probaj uganit koliko slovencem je sploh uspelo do zdaj objaviti clanek v Nature...

Dejstvo je da je Mati Terezija ena taka oseba ki ji na zalost (nekaterih) ni veliko za zamerit. In enim gre to dejstvo tako zelo v nos, da posvetijo svoje zivljenje temu, da iscejo "umazane" stvari o njej, pa ce so te resnicne ali pa ne. Podobno kot imamo frike ki poskusajo prikazati Hitlerja kot dobrega cloveka z nekaj "malimi napakami".

To, da pa je bila Mati Terezija verna (mogoce celo prevec za njeno dobro) pa nikakor ne zasenci dejstev o zgrajenih bolnisnicah, pomoci ljudjem predvsem v predelih, kjer nimajo niti tekoce vode, kaj sele elektriko in "luksuzne bolnisnice", v predelih kjer brez dovoljenja "local warlorda" ne smes niti prdnit ce hoces prezivet, v predelih kamor drejc niti prek interneta nebi pomolil svoje nosu kaj sele da bi svojo rit premaknil na kak zahojen konec sveta (in tam spoznal kakega diktatorja brez da bi se takoj polulal v hlace, kaj sele zacel graditi bolnisnice in podbno navlako, ki je diktatorji nekako ne potrebujejo...).

P.S.: Hkrati pa dobra dela Mati Terezije nikakor ne opravicujejo svinjarij ki so jih drugi (veliko bolj mnozocni) predstavniki iste verske ustanove, ki jo je Mati Tereza predstavljala, poceli skozi zgodovino in jih pocnejo se danes. Kot ze receno: Povsod so barabe, in povsod so "dobri" ljudje. Tako v cerkvi, kot v mafiji, solskem sistemu, vladi, lokalni gostilni,....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

drejc ::

Heroji so se v dvajsetem stoletju sprovededli skozi medije in medijske dogodke kot virus. Za kritično mišlenje do svetnikov je sposobnih le malo ljudi, eden od teh je A. Hitchins.

Sam rečem pojavu, ko veliko pametnih ljudi trobi po ustnem izročilu v isti rog, GW efekt.

Sj pravim na netu se je težko zgovarjat, niti ne pričakujem da bi kdo prebral njegovo knjigo ali ogledal njegov BBCjev donesek Hell's Angel, samo potem morte vsaj kšne linke ki ga skenslajo gor vreč an?

Pa prebrat mogoče to da trdim MT je imho vseeno naredila nekaj dobrega, kar pa ne opravičuje nekaterih njenih sprevrženih dejanj.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

opeter ::

drejc, samo en stavek: nihče ni popoln.

Vsi imamo/delamo napake. Nekateri manj, nekateri več. Ampak ne moreš primerjati Hitlerja in Mati Terezijo, a ne?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

Sj pravim na netu se je težko zgovarjat, niti ne pričakujem da bi kdo prebral njegovo knjigo ali ogledal njegov BBCjev donesek Hell's Angel, samo potem morte vsaj kšne linke ki ga skenslajo gor vreč an?
Nič kaj dosti drugega ni tale Hitchins, kot še en Michael Moore, ki je najdel svojo tržno nišo. Sej neumen človek ni - sigurno ne, če lahko nekatere takole pelje na led.

drejc ::

No ja, tvoj soimenjak je zadel bistvo, ti perci pak verujes v MT, kar pomen da ti nikakrsen dokaz ne bo obrnil glave.

Bistvo je to, kar je Ajin pravil, da nevemkaksni verni BrahmaJogiji nikakor ne morejo storiti bolečine ali lagati ipd. To je rubbish.

Da pa se Nobelovci lahko motijo ali širijo lažno vero, rasizem, znanstvene neumnosti...je pa menda historiološko dejstvo.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Saladin ::

Bah.
Saj smo pripravljeni sprejeti dokaze o slabih straneh MT.
Ampak če so ti miniskurni glede na vse dobre stvari, ki jih je storila, jo zato kot kompletno osebnost in v pravilu ne mečemo v slab koš.

Ali nam hočeš dopovedat, da je Mati Terezija naredila toliko slabih stvari, da si ne zasluži dobrega spomina in nadaljen dober vzor ljudem?
Da ni storila več dobrega, kot vsa dejanja oblasti v stoletjih?

Če tako misiliš, si totalno zablojen.
Če tako ne misliš, potem je nehaj blatit.

Vsi ljudje, ki so kdaj živeli, bi lahko storili še več dobrega in manj slabega. Po tvoji logiki ni nikoli bilo nobenih dobrih ljudi. Morda le manjšina "objetivnih" cinikov, ki znajo le komentirati o slabostih drugih, sami pa ničesar ne storijo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

drejc ::

Po tvoji logiki ni nikoli bilo nobenih dobrih ljudi


Logika ni moja in tebi očitno peša. Seveda je bilo skozi zgodovino več "dobrih" dejanj kot slabih...sicer bi ne bili tu.

Moja poanta o kritiki Ghandija in MT (oba "svetnika" in goreča vernika = fundamentalista) je bila uperjena v reductio ad absurdum ajinovi trditvi (in povabilu) da "pravi" verniki (torej tisti ki verujejo, ne sam inventar za v cerkve) nikoli ne morejo povzročit bolečine ali komu škodovati.

Crittical Thinking pa očitno je nezaželjen vsaj kar se razglablanja o temah kjer je vera vmešana...sj je logično iz definicije vere.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

svenica ::

Ne vem zakaj knjiga, ki so jo pred parimi tisočletji napisali pijani posiljevalci dečkov, še zdaj dviguje toliko prahu. Škoda besed in časa. Boga ni, dokler se javno ne prikaže. Vsi, ki mislijo drugače, pa naj raje obiščejo psihiatra ali pa zadržijo svoje patološke blodnje zase.

Klikot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svenica ()
««
15 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935142636 (101407) next3steps
»

Spekter pravilnosti (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
660107805 (99943) kuall
»

Ateizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31818541 (14126) Saladin

Dvomi glede obstoja Boga (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67227786 (21294) BigWhale

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18512991 (10660) OwcA

Več podobnih tem