» »

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga

««
16 / 16
»
»»

Saladin ::

Pijan fundamentalistični musliman je oksimoron.

Imaš pa prav glede patoloških motenj. Zadrži jih zase.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

sarpi ::

V začetku je ustvaril Bog nebesa in zemljo. In zemlja je bila pusta in prazna, in tema je bila nad breznom, in Duh Božji je plaval nad vodami. In reče Bog: Bodi svetloba. In bila je svetloba. In videl je bog svetlobo, da je dobra; in ločil je Bog svetlobo od teme. In svetlobo je Bog imenoval dan in temo je imenoval noč. In bil je večer, in bilo je jutro, in bil je prvi dan.

Kdor to verjame , pa je odvisno od vsakega poisebej.

svenica ::

Pijan fundamentalistični musliman je oksimoron.


Pijan pedofilski krščanski duhovnik pa pravilo. Škoda, da me nisi razumel. No, saj bo.

sarpi ::

Eh, ne ne. Sej pravim kdor hoče verjeti temu, jaz vsekakor ne. Ker to si je kr ena skupina tistih zmislila, ki so služli s tem ******. pa še zdaj.

Verjamem tistemu kar vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sarpi ()

texno ::

ej sarpi narobe razmišlJaš

Tayphoon ::

A je sploh pomebno če je bog ali ga ni?

In če zakaj?

Jaz samo vem da če mi hoče kdo vsiliti boga da mu pokažem boga.

Če pa kdo pljuva po mojem bogu pa bog mu pomagaj.

Drugače pa je vseeno če bog je ali ne.

Zaradi boga nebom recimo plačeval mesečnih položnic božjim odposlancem na zemlji. Če pošljejo name vojsko bom pa jo poslal k njihovem bogu...

Bom pa vrjetno našel kdaj boga v sebi in drugih in ga tudi nebom zanikal.

Tako da v končni fazi bog gor ali dol vprašanje je samo kako bi ga radi tržili in kje ga našli.

To pa se naj vsak sam odloči. Vsak se pomoje naj sam odloči če je našel svojega boga v katerega vrjame ali pač da ni božje bitje. Dokazi gor ali dol. Meni so že marsikaj dokazali pa nisem sprejel pa tudi marsikomu sem že jaz kaj dokazal pa me ni opušteval. Nevem zakaj bi prav Boga pri tem diskriminirali.

sarpi ::

Ja vsi imamo prav in vsi narobe. Tk je.

Saladin ::

Pijan pedofilski krščanski duhovnik pa pravilo.

Največji procent pedofilov ima svoje otroke. Torej ljudje kot tvoj in moj oče.

Malo premisli, preden začneš žaliti vse okoli sebe.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Tole je antonija namenil drejcu, ampak tega bi se morali zavedati vsi. Zato še enkrat navajam tole:

slej ko prej bos pokapiru da je vera (ali religija) le en aspekt cloveka. Eni se odlocijo bit verni, druge vzgojijo v verne, tretji se kasneje odlocijo postati ateisti, cetrti so ateisti od vsega zectka, peti..... In med vso to silno mnozico skupin imas priblizno enako porazdeljene skupine, kjer bi lahko ljudi oznacij za prijazne/nesramne, take ki pomagajo/take ki ne pomagajo, dobre/slabe,... Hkrati s tem imas v taistih skupinah (nastetih najprej) se priblizno enako porazdeljene ljudi ki znajo razmisljat sami/se drzijo enega texta(misli, nauka) kot pijanec plota (to velja tudi za ateiste), imas spet priblizno enake porazdeljene skupine ljudi ki bojo povedal kaj mislijo/verjamejo javno in take ki bojo prepricanje skrivali da nebi utrpeli kasne skode,....


In tole velja tako za tiste, ki vse ateiste mečejo v isti koš, kot za tiste, ki vernike prikazujejo kot največje zlo na tem svetu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

texno ::

jaz mislim da bog obstaja vendar nemorem vrjeti v njega če ga ni nikjer:>

antonija ::

A je sploh pomebno če je bog ali ga ni?

Seveda je pomembno, vsaj za nekatere. (Skoraj) Vse religije temeljijo na ideji boga in s to idejo (in obljubami povezanimi z njo; mainly afterlife) privabljajo ovce v svoje crede (krscanska lingvistika, vse podobnosti z resnicnim svetom zgolj nakljucne;)). Ce boga ni, potem so religije BS, mnozica ljudi izgubi smisel zivljenja (ja, tud take crede imamo)...

Meni osebno je pa popolnoma vseeno ce bog obstaja ali ne.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jype ::



Bojim se, da je, kar se tiče katerekoli religije, stvar _res_ tako preprosta.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

The B ::

A je sploh pomebno če je bog ali ga ni?

Zanimivo vprašanje. Tudi sam se to sprašujem:

Če bi na primer bil veren in bi vsak dan moli, da bi zadel na loteriji (po potrebi zamenjaj za bolj pomembno tegobo: rak, lakota, ...). Ali bi zadel na loteriji? Verjetno ne. Ali bi se mi čudežno pozdravil rak? verjetno ne.
Kaj pa če ne bi molil? Ali bi zadel na loteriji? Bi se mi pozdravil rak? Verjetno ne.
Verjetno je verjetnost, da se zgodijo zgoraj omenjeni dogodki enaka v primeru, da sem veren in molim in da nisem veren.
Zakaj bi potem molil? Nimam pojma.

Pa pravijo da ti bo bog pomagal če si boš pomagal sam. Če bi torej bil veren in bi podkupil izdelovalca naprav za žrebanje loterijskih številk, šel v bolnico, ... Ali bi se mi povečala verjetnost zadetka? Verjetno da. Kaj pa ozdravitve? Tudi.
Kaj pa če ne bi bil veren? Podobno.
Če bi si torej pomagal sam, kako mi je torej pomagal bog? Nimam pojma.

Kaj pa moralna načela. Če si bil precej slab človek in si vedno svojemu bratu vzel sladoled (vstavi poljubno slabo dejanje: ubil soseda, posilil dečka,...), ali bi šel v pekel če bi se resno pokesal? Verjetno ne. Bog odpušča.
Kaj pa če ne verjameš, da boš šel v pekel in prav tako storiš kakšno slabo dejanje (se mastiš z bratovim sladoledom)? Potem (po krščanski teoriji) nimaš nobenih zadržkov pri tem početju. Ni zagrožene kazni.
Ampak v bistvu (če se pokesaš) te tudi bog ne bo kaznoval.

Kakšen smisel potem ima biti veren? Bog je brez veze. Ne more zrihtat da bi zadel na loteriji, ne more ozdravit raka, in itak ti vse odpusti.

Za vsak slučaj če pa Bog obstaja pa predlagam bojkot.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

ripmork ::

TheB:

Ljudje, ki molijo takrat ko se loto igra ali pa ko fašejo bolezen so nič drugega kot opurtunisti, hinavci, ali pa v drugem primeru - ljudje ki se v paniki in obupu, strahu oprimejo zadnje bilke.
dokaj daleč od prave vere IMO.
Sem spadajo tudi tisti, ki se gredo krstit "za vsak slučaj", če pa morda le pekel obstaja. Pretvarjanje na kvadrat.

Nekaj drugega pa je, če si človek preko lastnih dobro premišljenih spoznanj v življenju izoblikuje tak "mindpattern" - vera v boga - način razmišljanja, ki mu poenostavi in osmisli življenje.
Vsak človek si po svoje interpretira in razlaga življenje, in če komu vera tu pomaga, ga naredi srečnejšega - ja hvalabogu madonca:D

Je pa bistvena razlika debatirat z razgledanim človekom, ki si je nekaj prebral in v življenju nekaj izkusil, se zavestno odločil za vero (ter jo tudi razume) kot pa z kakim farškim brainwashed vaščanom, fanatiki, vernikom ki te pozna primarno po tem da si eden izmed tistih " ki gredo v pekel" - ker pač ne veruješ v boga.
Takšnim se nasmehnem, obrnem stran pa grem.

koyotee ::

men gre pa v nos to, da stare mame prov tekmujejo, kera bo mela lepse roze na grobu, seveda to le ob vecjih praznikih, da se pokaze kdo je veren, totalna bedarija
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

iveco18 ::

Žižek je mnenja, da je bog tisti nekdo, ki je v bistvu družba sama. Moja utemeljitev je, da nič ne obstaja izven družbe in sploh ne moremo ničesar kar ni v družbi videti. Se pravi, da naša teza o multi kozmusih je podobna kot je ideologija starih grkov, kot krščanska, budistična, muslimanska, ... ideologija (Baron de Montesquieu).

Vse kar imate v mislih je bilo najprej v mislih ljudji, družbe v kateri ste bili vzgojeni in je prirejeno tendenci vaše vzgoje v smislu determiniranosti.

lp, Eupatrides

BmN ::

Zanimivo bi bilo vprašanje kaj sploh je bog?
Sem kristjan ampak že dolgo več ne verujem, za to krivim RKC z njenimi postopki.
Sam se bolj naslanjam na znanost.

Dokler kaj ni dokazano, ne verjamem, če je bog res tako dober in milosen in nas ljubi....zakaj nas vrže v pekel in večen ogenj če ne ubogamo kaj nam narekuje?
Vera je ustvarjena samo za nadzor množic!

Mogoče obstaja nekaj kar bi lahko bilo "bog", tisti o katerem nas uči RKC pa ne.

hamax ::

> Sem kristjan ampak že dolgo več ne verujem

Hmmm, kako gre pa to dvoje skupaj?

BmN ::

> Sem kristjan ampak že dolgo več ne verujem

Hmmm, kako gre pa to dvoje skupaj?


da sem krščen in bil pri birmi

Saladin ::

Zanimivo bi bilo vprašanje kaj sploh je bog?
Sem kristjan ampak že dolgo več ne verujem, za to krivim RKC z njenimi postopki.
Sam se bolj naslanjam na znanost.


Prvo se odloči, kakšen opis ali pristop do Boga te zanima (fizikalen, matematičen, logičen, filozofski, teološki ali religiozen).

Potem poišči največje strokovnjake na specifičnem področju, preštudiraj njihove teorije in se odloči za tistio, ki se ti zdi najbolj smiselna. Potem najdi največje strokovnjake, ki kritizirajo taisto teorijo in preštudiraj njihove argumente.

Potem pa se odloči, v kaj in koliko komu verjameš.
Ampak svetujem, da preučiš čimveč strokovno priznanih in koherentnih teorij, preden se odločiš za kakšno specifično izmed njih.

In ne biti tog pri tej odločitvi - znanost in teorije napredujejo - in s tem tudi predstave o Bogu. In za katerikolo teorijo se že odločiš - ultimativno mora podlegati najsodobnejšim fizikalnem spoznanjem.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Vajenc ::

Boga ima vsak toliko kolikor ga rabi. Ponavadi ga rabijo več tisti, ki so bolj obupani ali pa se verovanje potencira v krznih obdobjih. Vzporednice s psihiatrijo? imho ofc

Sem pa danes na TVju videl en smešen vic na to temo. Istočasno umreta voznik avtobusa in pridigar(župnik ...), pred božjimi vrati jih pričaka nadangel Gabriel. Ta jih lepo pozdravi in pospremi voznika avtobusa do božanske vile z bazenom, ženo, NLPjem ..., pridigarja pa do majhne kolibe brez vrta. Pa se pridigar pritoži, zakaj tako, če se je celo življenje odrekal in širil božjo besedo. Pa mu nadangel pojasni:"Med tvojimi pridigami so ljudje spali, med vožnjo voznika avtobusa pa so ves čas molili" ;P
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Volta ::

No, vsaj zase vem, da je bila v resnici glede Boga stvar taka. Že v samo vzgojo je bil Bog vgrajen, z družino smo hodili v cerkev, itd. Vendar z leti začneš postavljat vse več vprašanj ( no vsaj jaz ), na katera pa ne dobiš zadostnih odgovorov. Jaz sem z razmišljanjem prišel do tega, da je življenje v katerem je Bog znatno lažje. Zakaj?

Vsaj v tem primeru, ko si že enkrat kristjan je težko biti brez Boga, ker ti ga družina že v mladosti nekako vsili v same temelje bivanja. Tu zraven pridejo še angeli varuhi in podobne stvari, zaradih katerih imaš občutek, da nekdo bdi nad teboj in te pazi, tako da se ti ne more zgodit kaj hujšega. In to še ni konec. Stvar gre tako daleč, da se na koncu ne trudiš več stvari. Pogost ljudski rek: Jah, sej bo Bog naredil da bo prav. Tu pa mi je bilo dosti, ker sem se navolil tega :(

Začel sem razmišljati in sam pri sebi prišel do sklepa, da se začneš resnično truditi za neko stvar in ti postane dosegljiva komaj, ko skleneš, da je obstoj Boga zelo malo verjetna stvar. S tem se postaviš v aktivni položaj - nihče ti tistega ne bo prinesel na pladnju, sam se moraš potruditi, da dobiš željeno. Tudi angeli varuhi in podobne stvari so čisto olajševanje realnega stanja in po mojem mnenju človekov izum, da bi enostavno lažje živel. Seveda, ko kakega župnika vprašaš, zakaj se godijo slabe stvari dobrim ljudem, nima odgovora. Saj je tud on samo človek kot vsak drug. Ni nič boljši in nič pametnejši kot bilokdo drug. Ga pa nekaj loči od navadnih ljudi. No, da podam primer našega župnika. Za župnika je šel, ker ga je prevaralo dekle, medtem ko je bil v vojski :|

Nič kaj prijetno, ne? Ga popolnoma razumem. Ampak v tistem trenutnu, ko je šel za duhovnika, se je predal. Odrekel se je ženskam, ker ga je ena razočarala. Vidite poanto? In je šel za župnika. Odrečeš se nadaljnemu razmišljanju in se predaš veri in verovanju. Namesto, da bi se zavestno trudil, si raje rečeš, jah, sej bo Bog poskrbel, da bo vse dobro. Aha ;)

Zatorej, sem se odrekel Bogu, angelom in podobnim stvarem. Kako živim od takrat dalje? Jah, življenje je težje, ampak več odločitev imam v svojih rokah. Lahko rečem, da človek, ko se osvobodi te vrste vere, dobi mnogo niti svojega življenja v svoje roke. Postane tudi polno odgovoren za svoja dejanja. Padel si na izpitu - sam se nisi dosti učil. Nekateri, tudi sam morda, bi prej prelagali krivdo na nekoga drugega. Zdaj pa ni več tega. Postal sem poštenejši do sebe. In mislim, da je tako tud prav :)
««
16 / 16
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935141438 (100209) next3steps
»

Spekter pravilnosti (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
660106647 (98785) kuall
»

Ateizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31818429 (14014) Saladin

Dvomi glede obstoja Boga (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67227666 (21174) BigWhale

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18512921 (10590) OwcA

Več podobnih tem