» »

Vprašajte Saladina - Bog

Vprašajte Saladina - Bog

««
3 / 11
»»

PacificBlue ::

@Saladin

Ok..te razumem sam skušal sem povedat svoje mnenje(moje mnenje je pa lahk tud takšno a ne)?..vem da moji detajli pečejo v glavo ampak so pa smisleni al?če mi kdo ponudi boljše detajle takoj odstopim od svojih(oziroma od svoji razlag)..me pa moti to besedičenje in filozofiranje o Bogu kot o nekakšni entiteti..pa saj Bog ni oseba..Bog se kriva v vsakem od nas, vsi skupaj smo Bog...ni čudno da tolk ljudi ne verjame v Boga oziroma nekaj lepšega, če pa misli saj v Boga ne verjamem, saj ga še nisem nikol videl..vidim kar vidim..to je cela resnica..nič ni drugače...VSE TO JE SAMO IlUZIJA. Zaradi tega smo ujetniki samega sebe, v bistvu žagamo vejo na kateri sedimo...

PacificBlue ::

@Imagodei

Vse tri stavke ti združim v enega..Življenje je spoznavanje dobrega in zlega..Življenje je Bog, spoznavanje so izkušnje..Zlo je pa samo človeška neumnost in nič drugega.

Thomas ::

Lej vivarium. Saladin je držal zadevo na neki dost visoki ravni. Ne zdej ti posvinjat vsega skupaj.

Lepo te prosim, da se pobereš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

imagodei ::

VivariumTech...

Sori, ne sprejmem.

Če je Bog vsemogočen in neskončno dober, potem zlo ne bi smelo obstajati. Zakaj potemtakem po svetu umirajo nedolžni otroci? Svobodna volja? My Ass!

Če je bog neskončno dober, a zlo obstaja, potem ni vsemogočen.

Če je bog vsemogočen in dopušča zlo, potem ni neskončno dober.

Obstaja pa še ena razlaga - trenutno stanje je takšno, da Bogu ni preveč mar za nas, oz. se vse to, kar se dogaja, Bogu ne zdi vredno njegove intervencije. Se pravi, da so vsi umori, poboji, prelivanje krvi v njegovem imenu, povzročanje hudega, posilstva, mučenja, umiranje otrok, umiranje staršev majhnim otrokom, nasilje ipd, obstransko dogajanje, ki se Bogu ne zdi omembe vredno. Tako, kot se mi ne menimo za žuželke, tako kot se ne zmenimo za mravljo, ki pogine v mravljišču... Vse to, s čimer se ubada povprečni človek, je v tem primeru za Boga popolnoma nepomembno in nevredno njegovega časa.

Nekaj pa vseeno menda je vredno njegovega časa, saj sicer ne bi sem dol pošiljal faksov preko prerokov... Morda pa popolnoma napačno razumemo, za kaj gre?

Morda Bogu ni niti najmanj mar za amputirane ude, ampak je trik nekje drugje... Gnothi seauton?
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

@Thomas

A to je vse kar lahko izjaviš? Sem prebral vse poste in noben se mi ni zdel na kaki visoki ravni..ne pravim da je moj..sem skušal samo pojasniti nekatere stvari, ki so meni znane..kar se pa tiče mojega odnosa do tebe..pa lahk zarad mene pišeš in govoriš kar hočeš...samo začel si ti ne jaz.Tk v vednost:)

imagodei ::

VivariumTech@ kjer je opisoval svoja doživetja z mehiškim šamanom, ki ga je uvedel v svet čarovništva...ta šaman mu je tako močno dvignil zavest, da je videl, da je cel svet, Zemlja, vesolje, vse povezano z milijoni , tisoči, drobnih svetlikajočih energetskih niti..

Carlosa Castanedo in Don Juana si popolnoma napačno razumel.
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

@imagodei

Nisi prebral oziroma prebral dobro kar sem napisal..Življenje je spoznavanje dobrega in zlega..Nikjer nisem napisal da je Bog neskončno dober...je in ni..namen njegov je da spoznamo obe plati zgodbe..in svobodna volja? če je ne bi imeli potem učenje itak ne bi imelo smisla al?

Thomas ::

> Sem prebral vse poste in noben se mi ni zdel na kaki visoki ravni..

Bohvar, da se ti zdi! Bi se jaz že zamislil, da je nekaj narobe, če je takemu všeč.

Jaz sem pač en umišljen prick. To gre marsikeremu v nos, tako kot gre meni to, da ti packaš tole temo. Kot mi je šlo v nos tudi, ko jo je hotel svinjat borchi s svojim "42". Pa je on tukaj "na moji strani".

Saladin pa ni. Ampak kapo dol pred njim. Zmožen je "racionalnega diskurza" in vse višjega nivoja debate. Ne pa tele tvoje "energetske nitke med šamani", al kaj že maš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

@Imagodei

Ja da sem ga napačno razumel?..ne verjamem prebral sem vseh 10, ali 11 knjig..Če sem se pa zmotil kje me pa popravi prosim..

PacificBlue ::

@Thomas

Na živce ti gre da packam temo...si pa res slabovoljen človek..dej poglej skozi okno,pejt na svež luft, pobožaj kako žival, obišči kakega prijatelja pa boš videl da je življenje nekaj več kot ne samo tisto kar tako ozkosrčno razumeš..pa brez zamere..

MadMicka ::

imagodei, glede dobrote Boga in kaznovanja nedolžnih otrok... če gledamo Biblijo, potem vidimo, da je Bog včasih kaznoval otroke za grehe njihovih staršev. Seveda, po našem pojmovanju je to neko kruto maščevanje, ki z dobroto nima nobene veze.

Ampak, če gledamo nekoliko bolj filozofsko, lahko rečemo, da če majhen otroček umre zaradi lakote, bolezni ipd., in gre takoj v nebesa, je to verjetno bolje, kot pa da bi "se matral" na zemlji še nekaj let.

Dejansko pri debatah, ki nimajo logičnih temeljev, ne moreš nikoli priti do logičnega konca, za razliko od Saladina, ki misli obratno.

Thomas ::

Pejt psa božat ja. Tukaj se pogovarjamo nekaj resnega.

Oziroma, imamo kar resno debato na relaciji cel kup brezbožnih ateistov proti teističnemu Saladinu.

Redko, se na tej relaciji pogovarja na takem nivoju.

Redko se tudi tema ne spridi, katerakoli. To pa tudi res.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Dejansko pri debatah, ki nimajo logičnih temeljev, ne moreš nikoli priti do logičnega konca, za razliko od Saladina, ki misli obratno.

Temelji so vedno poljubni. Alogični. Tudi v znanosti. V najboljšem primeru temeljijo na neki empiriji.

Potem se pa šele začnejo logični obračuni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Saladin, mene pa zanima sledeče:

1) Je tvoje prepričanje enako, kot prepričanje RKC?
2) Kje vidiš razlike in enakosti med različnimi bogovi: krščanskim, judovskim, islamističnim, budističnim, hinduističnim, taoističnim....
3) Ali je tvoje prepričanje kompatibilno s politeizmom? Zakaj le en bog, zakaj ne več?
4) Če je le en bog logična nujnost (seveda tudi zakaj ;)), zakaj torej trojstvo, ki ni prisotno le v krščanstvu?
5) Zakaj se je bog učlovečil? Kaj je bilo pred učlovečenjem? Dvojstvo? Kakšni so logični dokazi, da je bil Kristus božji sin?

Hvala za tvoj trud in odgovore!
Vse je za neki dobr!

WarpedGone ::

Če je Bog vsemogočen in neskončno dober, potem zlo ne bi smelo obstajati. Zakaj potemtakem po svetu umirajo nedolžni otroci? Svobodna volja? My Ass!
Če je bog neskončno dober, a zlo obstaja, potem ni vsemogočen.
Če je bog vsemogočen in dopušča zlo, potem ni neskončno dober.


Takile razpredajo o bogu. Vse kar hočjo je sebi dokazat, da jim je vse jasno in konec debate.
Lukenj v logiki pa toliko da ne veš kje začet...
Zbogom in hvala za vse ribe

PacificBlue ::

@Thomas in vsi ostali

Način, kako hočete priti do resnice je način brez izhoda.. 1.dejstvo je da je resnica za vsakega drugačna(To sem pokazal z tem, ko sem napisal tisto kar sem napisal..sledijo vaše burne reakcije..beri @Thomas)..2. dejstvo je da univerzalno resnico lahk spoznamo samo z tem da popolnoma spoznamo Boga..A smo ga že? Ne nismo..drugače bi resnico že vedeli in ta tema ne bi bila odprta(oziroma nas ne bi bilo tukaj:)

Vse to me spominja na Castanedo oziroma Don Juana, ki je dejal, da življenje človeka je kot življenje nekoga, ki je vse svoje življenje zaprt v hiši z zaprtimi okni..Sprehajamo se lahko iz sobane v sobano in iščemo resnico, izhod..ne vedoč, da resnica se skriva v nas samih..mi smo del zgodbe..ne zunanji predmeti(zato z racionalnim razmišljanjem ne boste prišli daleč-kaj je tistih 10% uporabljenih možganov proti neskončnosti)..a se zavedate sploh kako srečni smo lahk da živimo..? potem se pa nekateri razburjajo.. ..ma dej vse skupaj vas bi povabil na en pir:)

imagodei ::

WarpedOne,

daj prosim razpravljaj tako, da te bom razumel. Kaj si želel povedat? Kakšni razpravljamo o bogu? Kaj je meni jasno in kaj mi ni?
- Hoc est qui sumus -

Saladin ::

1.) Bog je vsemogočen.
2.) Bog je neskončno dober.
3.) Zlo obstaja.

1. Bog je mogočen, kolikor to Logika dopušča
2. Dobrota je relativen spoznaven približek ampak da - Bog je perfektna Dobrota
3. Zlo ne obstaja. Obstaja le nepotrebno trpljenje, povzročeno z strani ljudi ali naravnih nesreč. Oboje pa se (pretežno) da preprečit.
Nič se ne izključuje.

glede dobrote Boga in kaznovanja nedolžnih otrok.

Bog aktivno ne kaznuje nobenega človeka, še najmanj otrok. Biblija je včasih napačno razumljena ali celo povsem napačna.

1) Je tvoje prepričanje enako, kot prepričanje RKC?

Približno enako je pri stvareh, ki zares štejejo. Ampak isto lahko rečem za večino ostalih religij.
2) Kje vidiš razlike in enakosti med različnimi bogovi: krščanskim, judovskim, islamističnim, budističnim, hinduističnim, taoističnim....

Skupno: Bog stvarnik, transcendenca in imanenca, večnost, posmrtno življenje, sistem nagrad/kazni (reinkarnacija omogoča kazen-ponovno težko življenje-brez vpletanja hudiča ali neusmiljenega boga-kaznujejo te tvoji soljudje), enotna morala, preroki,...
Različno: Detajli boga, detajli posmrtnega življenja, detajli, kako živet, detajli, detajli...
3) Ali je tvoje prepričanje kompatibilno s politeizmom? Zakaj le en bog, zakaj ne več?

Ne, ni kompatibilno. Imaš lahko samo eno Vseprisotnost, eno logično Vsemogočnost,...Ampak politeizem (oz. najpogosteje božanska hierarhija oz. podbogovi) so ponavadi le posredniki med Vsemogočnim in nespoznavnim ter vsakdanjim in zemeljskim.
4) Če je le en bog logična nujnost (seveda tudi zakaj ;)), zakaj torej trojstvo, ki ni prisotno le v krščanstvu?
Zato (isto velja za prejšnji odgovor) ker ljudje morajo Boga nekako personificirati -. drugače ostaja preveč abstrakten in oddaljen. Pač ostanek iz časov, ko so pozabili na vrlino starogrških abstrakcij.
5) Zakaj se je bog učlovečil? Kaj je bilo pred učlovečenjem? Dvojstvo? Kakšni so logični dokazi, da je bil Kristus božji sin?

Jezus je bil prerok. Morda resnično (božansko) navdihnjen, ampak zgolj to. Kar pa sploh ne spremeni moralo njegovih naukov.
Zato je trmasto vztrajanje RKC, da je Jezus moral biti božji sin ali pa RKC propade, popoln nesmisel. Slepo vztrajanje na nepomembnem detajlu.

Če je Bog vsemogočen in neskončno dober, potem zlo ne bi smelo obstajati. Zakaj potemtakem po svetu umirajo nedolžni otroci? Svobodna volja? My Ass!
Če je bog neskončno dober, a zlo obstaja, potem ni vsemogočen.
Če je bog vsemogočen in dopušča zlo, potem ni neskončno dober.

-Zlo ne obstaja.
-Četudi bi zlo obstajalo in bi ga Bog dopuščal, smo si za to zlo sami krivi. Ni na Bogu, da prekine trpljenje - ampak je to naša dolžnost.
-In da, ljudje umirajo pretežno zaradi svobodne volje (naravne nesreče ali epidemije vzamejo življenje zelo malemu odstotku).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Bob Rock ::

Skupno: Bog stvarnik, transcendenca in imanenca, večnost, posmrtno življenje, sistem nagrad/kazni (reinkarnacija omogoča kazen-ponovno težko življenje-brez vpletanja hudiča ali neusmiljenega boga-kaznujejo te tvoji soljudje), enotna morala, preroki,...


ce obstaja posmrtno zivljenje...ali to pomeni, da dozivijo vse zivali posmrtno zivljenje ali samo clovek?

In, ce samo clovek, zakaj taksna vzvisenost cloveka in pristranskost boga, ko pa je clovek samo zival z malo bolj razviti mozgani?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

imagodei ::

@MadMicka,

če gledamo Biblijo, pravzaprav če gledaš staro in potem novo zavezo, se lahko zgolj sprašuješ, če pripovedujeta o isti stvari. Ali gre v obeh tekstih za istega boga...

Bog v stari zavezi uspe povedat: "...kajti jaz, GOSPOD, tvoj Bog, sem ljubosumen Bog, ki obiskujem krivdo očetov na sinovih, na tretjih in na četrtih, tistih, ki me sovražijo,..." (npr. 2 Mz 20,5)

V prvem pismu Korinčanom pa Pavel pravi: "Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva je ljubezen, ni nevoščljiva, ljubezen se ne ponaša, se ne napihuje, ni brezobzirna, ne išče svojega, ne da se razdražiti, ne misli hudega. (1 Kor 13,4-5)
In, npr., v evangeliju po Mateju: "Tedaj je pristopil Peter in mu rekel: »Gospod, kolikokrat naj odpustim svojemu bratu, če greši zoper mene? Do sedemkrat?« Jezus mu je dejal: »Ne pravim ti do sedemkrat, ampak do sedemdesetkrat sedemkrat." (Mt 18,21-22)

In še več je takšnih razhajanj... Če bi te zanimalo. 0:)
- Hoc est qui sumus -

Saladin ::

In, ce samo clovek, zakaj taksna vzvisenost cloveka in pristranskost boga, ko pa je clovek samo zival z malo bolj razviti mozgani?

Zato, ker smo prva žival, ki je dosegla določen nivo z sposobnostmi, katere Bogu lahko koristijo. Lahko rečeš, da nas Bog izkorišča, ampak ti bo povrnil za vse muke, ki si jih zaradi tega pretrpel (poanta pa je, da življenje ni nujno trpljenje).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

MadMicka ::

Če Saladin trdi: "Bog ne kaznuje Človeka." Potem Bog nima za Človeka nobenega smisla, je odvečen.

Namreč, če ne kaznuje, potem tudi ne nagrajuje. Saj, če bi nagrajeval, bi to pomenilo za tistega, ki ni dobil nagrade, kazen. (npr. ostal bi brez posmrtnega življenje, brez nebes, ipd.) Za Človeka je potem popolnoma vseeno, ali je Vesolje ustvaril Bog, ali pa se je ustvarilo samo.

PacificBlue ::

@Bob Rock


ce obstaja posmrtno zivljenje...ali to pomeni, da dozivijo vse zivali posmrtno zivljenje ali samo clovek?

In, ce samo clovek, zakaj taksna vzvisenost cloveka in pristranskost boga, ko pa je clovek samo zival z malo bolj razviti mozgani?


Če obstaja posmrtno življenje potem verjetno ne obstaja samo za človeka,, ali mogoče obstaja samo za živali?
Ali je definicija posmrtnega življenja sploh jasna? od kod sploh človeku ideja o posmrtnem življenju?..
Zakaj bi Bog hotel biti sploh pristranski?.Bi hotel imeti kake koristi od tega? Ali je človek potem žival?
A žival pa ne more biti človek? ..potem je Bog pristranski...

Saladin ::

Namreč, če ne kaznuje, potem tudi ne nagrajuje.

Wrong.
Vse bo sčasoma nagradil (konec sveta oz. človečanstva - še ena stalnica religij)
Vsi bodo sčasoma prišli v nebesa (božanski upload, če že hočeš). Tudi najhujši kriminalci.
Ampak ti bodo (z reinkarnacijo) oddelali svojo kazen in se rehabilitirali. Kazen pa jim bodo nevede naložilo društvo.

ali mogoče obstaja samo za živali?

Saj morda obstajajo nebesa za živali. Saj bogu res ni problem postrani laufat par omejenih simulacij zelenih trat z sočnim listjem in polno divjadi.
Ampak že to ti pove o omejenosti velike večine živali.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

imagodei ::

Saladin@ -Zlo ne obstaja.
-Četudi bi zlo obstajalo in bi ga Bog dopuščal, smo si za to zlo sami krivi. Ni na Bogu, da prekine trpljenje - ampak je to naša dolžnost.
-In da, ljudje umirajo pretežno zaradi svobodne volje (naravne nesreče ali epidemije vzamejo življenje zelo malemu odstotku).


WTF? Zlo ne obstaja?

V besedah gospoda vsemogočnega samega:
"Delam svetlobo in ustvarjam temo, narejam mir in ustvarjam gorje, jaz, GOSPOD, delam vse to." (Iz 45,7) (Nekatere izdaje prevajajo besedo "gorje" kot "zlo")
ali pa morda:
"...poslal je nadnje svojo srdito jezo, bes, togoto in stisko, krdelo angelov nesreče..." (Ps 78,49) (Spet, nekateri prevodi pravijo "zlobnih angelov" ali "hudobnih angelov")

Še kak primer?:\

Pa res, zlo ne obstaja... Bog sam očitno pooseblja oba kraja palice. Če ga spoštuješ in se mu klanjaš, te treplja, sicer si pa v njegovi nemilosti. Sodoma in Gomora? Smrt prvorojencev v Egiptu? Ne, zla pa res ni v temle našem bogu.
- Hoc est qui sumus -

Saladin ::

@Imagodei:
Tvoje opise si je težko predstavljat na kak drug način, zato je Biblija tukaj napačna.
Sodomo in Gomoro je verjetno porušil kak potres, Prvorojence v Egiptu je pomorila kaka kuga - z malo domišlije je to lahko takoj močno sporočilo proti "nevernikom".

Tukaj ni zla, temveč dve naravni katastrofi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

MadMicka ::

Saladin, tudi če nekoga prej nagradiš, kot drugega, je to kazen. Če sta dva zaprta v ječi (ali pa na Zemlji) in se enega prej nagradi tako, da se ga izpusti na prostost (oz. v Nebesa), bo drugi kaznovan. Nagrada pomeni razliko. Na eni strani nagrada, na drugi kazen. To je tako kot pri palici, ki ima dva konca.

PacificBlue ::

@Saladin

Wright.:)

Čeprav baje obstajajo tudi duše, ki so z svojim uničevalnim ravnanjem prišle tako daleč,da jim baje ni dovoljeno vračanje oziroma ponovna inkernacija..beri knjigo Michael Newton; Potovanje duš in pa druga knjiga Usoda duš..

imagodei ::

Madmicka@ Če Saladin trdi: "Bog ne kaznuje Človeka."...

Ampak saj ravno v tem je trik... Stara zaveza je polna primerov o tem, kaj se zgodi neposlušnim. Jo bomo kar prikladno spregledali, Saladin? >:D

Še enkrat: Sodoma in Gomora, nesreče v Egiptu... A bo to dovolj, ali moram iti gledat v SP in obnoviti svoje znanje - IOW, našteti še kakšen drug primer?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

@VivariumTech:

In Michael Newton je huda avtoriteta na tem področju? Like, njemu so to povedali ljudje pod hipnozo? 8-O
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Saladin@ Tvoje opise si je težko predstavljat na kak drug način, zato je Biblija tukaj napačna.

Aha, tako gre potem to - Biblija ima prav v toliko, da govori o nagradah i, nima pa prav, ko govori o kaznovanju...

Pa čeprav obe izjavi podaja isti prerok?
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

@Imagodei

Ne vem če je huda avtoriteta, poznaš kerga hujšega? Raziskovalno in terapevtsko delo dr. Newtona obsega več kot 7000 študijskih analiz hipnotično spodbujenih regresij, v katerih so ljudje v stanju spremenjenih stanj zavedanja izkusili stik s svojim duhovnim bistvom, s svojo dušo. Njihovi opisi razkrivajo življenje po smrti in med življenji, razsežnosti bivanja onkraj materialnega utelešenja, procese razvijanja, druženja in utelešenja duš, dušne skupine, vodnike, starešine ...to dela z hipnozo jap:)

imagodei ::

MadMicka@ Saladin, tudi če nekoga prej nagradiš, kot drugega, je to kazen.

Razen, če gre pri vsem tem za tako banalne stvari, da iz stališča Boga ni razlike. Npr., če je Bog brezčasen in izven časa, potem danes, jutri ne igra nobene vloge. Ravno tako je kazen grozna samo za prejemnika in še to samo v tistem njegovem stanju. Ko enkrat to stanje preraste, se tudi njemu morda kazen zdi povsem banalna.

Tako kot pri otroku ali mladostniku, ki ga kaznuješ s house-arrestom. Za vsakega je bilo hudo, ko je moral ostati doma in zamuditi "zabavo življenja". Pri 25. letih se nihče več ne razburja zaradi tega.
- Hoc est qui sumus -

whatever ::

Ampak saj ravno v tem je trik... Stara zaveza je polna primerov o tem, kaj se zgodi neposlušnim. Jo bomo kar prikladno spregledali, Saladin?

Če se smem vmešat - imho krščanstvo in niti nobena druga bodisi ustaljena ali newagerska religija ni 100% povsem pravilna. Vse pa imajo nek skupni imenovalec, ljudi učijo kako živet v sožitju, basicly. Ker pa na žalost, verniki te ali one religije poslušajo svoje voditelje kot trop ovac in vse kar ti izrečejo vzamejo za sveto in pribito ter desetkrat zabetonirano, imamo pa, namesto sožitja, trenja med religijami.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

imagodei ::

@ViviariumTech:

Saj si kritična oseba, ane? Ali morda vse sprejmeš brez razmišljanja, zato, ker je pač nekdo opravil "7000 študijskih analiz hipnotično spodbujenih regresij?"

Ever heared of False memory syndrome?

Iz strani (konkretno za vesoljske ugrabitve in past life regresije):
Other reputed instances of therapist-implanted false memory involve alien abductions and past life regression. These cases are cited as proof that certain methods can induce false memories.

Psychologist Stephen Jay Lynn conducted a simulated hypnosis experiment in 1994, asking patients to imagine they had seen bright lights and experienced lost time. 91% of subjects who had been primed with questions about UFOs stated that they had interacted with aliens. [8]


EDIT: In ja, vem da to dela s hipnozo, zato ker sem kakih 50 strani omenjene knjige celo prebral. :8) Me pač zanima hipnoza...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Saladin ::

tudi če nekoga prej nagradiš, kot drugega, je to kazen.

To je res.
Ampak vseeno ne povzročaš aktivnega trpljenja pri nekomur. Vseeno je drastična razlika med zaporom nizke stopnje in večnih peklenskih muk ali dolgih muk v vicah.
Zgolj zaradi tega "zapora" ne moreš reči, da je Bog slab ali celo zloben. Tako jlahko ostane pravičen in dober.

Obstaja pa še en vidik:
Če je vse res determinirano in je Bog za vsakega posebej (slabe in dobre) določil njihova dejanja, potem (objektivna) odgovornost itak ne leži na posameznikih, ampak na Bogu. Zato mora vse po vrsti nagradit, ker jim je sam z determinacijo slabega povzročil gorje.

Kako bi to delovalo? Predpostavimo nebesa.
In sedaj vsi naenkrat pridejo v ta raj, z ultimativnim znanjem sveta in boga, ampak še vedno z svojo identiteto.
In potem Hitler sreča eno izmed svojih žrtev in spozna, kaj je v resnici storil. Da dejansko pridobi empatijo. Četudi bi bil v nebesih, bi se verjetno x-nebeških let sam kaznoval zaradi svojih dejanj in bi bil v svojem lastnem, psihološkem peklu, dokler si ne bi sam mogel odpustiti A8ali dokler mu drugi ne bi mogli odpustiti). Brez pekla, brez zla, brez hudiča, brez vpletanja Boga,... je možno prestajati kazen. V nebesih.
Recimo.
(varijant je mnogo, ampak važno je le, da ni mus da se krši božja Dobrota in Pravičnost)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

imagodei ::

Saladin & Co,

meni je tole čudno: Po eni strani se držite svetih spisov - razen tam, kjer vam stvari ne gredo skup in potem je to brez tehtnega razmisleka treba zavreči. Po drugi strani pa na osnovi lastne avtoritete izjavljate
(varijant je mnogo, ampak važno je le, da ni mus da se krši božja Dobrota in Pravičnost)

in celo "Dobrota" in "Pravičnost" pišete z veliko.

Saj, če znaš lastno avtoriteto ustrezno zagovarjat, Saladin, potem čisto sprejmem tvojo argumentacijo. Če pa ne, potem pa te moram provokativno vprašat, kaj si ti za en car, da potolčeš preroke Izaijo, Jeremijo in Jozua - pravzaprav velik del stare zaveze. Tam je pač možno prebrati, da zlo obstaja, ti pa to zanikaš.

Pa pusti to, pomembno je naslednje - pisci stare zaveze so se strinjali, da je celo Jahve lahko zloben, če to želi!
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

wathever:

+1
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

@Imagodei

Hvala, da si vprašal:) Sem študent filozofije 3 .letnik in verjemi da imam kritičen odnos do sveta v katerem se nahajamo ..sprejemanje določenih dejstev(ali nedejstev) pa zaupam sam sebi.. Jaz sem prebral obe knjigi, poleg hipnoze mi je bilo všeč tudi vsebina samih primerov- pa sem že prebral že res veliko NDE case-ov(Near death experience)...pa tudi moja osebna izkušnja je to samo še potrdila...Je pa res da sem se že "ful opekel", ker sem v preteklosti sprejemal vse stvari povezane z nlp-ji...ne rečem, da ni nič res..ampak eno je dejstvo...da so Cia in ostale agencije forsirale pojav NLP-ja..predvsem po Roswellu, ki je tipičen tak primer..Zakaj? Nekateri pač ljubijo, da živimo v strahu....

Saladin ::

pisci stare zaveze so se strinjali, da je celo Jahve lahko zloben, če to želi!

Prišlo je do velikih poplav, potresov, kug, lakote, kobilic, suš, vojn,....
Takrat gledano, je vse to itak moralo biti delo Boga (ki je očitno jezen, maščevalen, neusmiljen celo do malih otrok,...)

Pisci Nove Zaveze so se malo bolj spametovali in uvideli, da to ne gre več skupaj. Bog ne more biti dober in ustvarjat tako trpljenje obenem.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Avby ::

Mene zanima, če obstaja možnost - maneverski prostro za to, da bi bil bog homoseksualec oziroma če ne on vsaj njegeov sin Jezus?

Pa to ni zdaj šala ampak me zares zanima. Zakaj me zanima? Pač zato, ker včasih se mi zdi pravi peder.

Saladin ::

Bog sam je aseksualen.

AMpak preko vseh ljudi doživlja vse dobro in slabo, kaj se dogaja pod rjuhami.
Bog ne more seksati - lahko pa doživlja seks preko izkušenj ljudi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Avby ::

Pa še to me zanima, kje ima bog podlago da je dvoličen. Se pravi od nas zahteva da smo "dobri" če na kratko povzamem z eno besedo in obsoja "zla" dejanja sam pa neglede kakšen je in kaj počne ga moramo sprejeti.

Torej od kje mu pravica in podlaga za to?

Avby ::

Bog ne more seksati - lahko pa doživlja seks preko izkušenj ljudi.


Torej lahko doživi tudi homoseksualen odnos?

PacificBlue ::

@Avby

Hehe..je in ni..homuseksualci oziroma istospolni "baje" obstajajo zato, ker če si ti recimo doživel prejšnje življenje kot ženska in si zdaj moški..potem je verjetnost da si homoseksualec, ker v prejšnjem življenju si živel kot ženska, ki je ljubila moške..zdaj si pa moški..ki zaradi določenih vzorcev..še vedno ljubi moške..
To je samo moje skromno mnenje:)

Carousel ::

@VivariumTech: ma kakšna "near death experience" :\ Jst sem bil že 3x v življenjski nevarnosti, enkrat sem bil že klinično mrtev (prometna nesreča) in nikjer ni bilo nobenega iz onstranstva, ki bi prišel pome oz. mi delal družbo. "Near death experience" pomeni to, da se za las približaš smrti in prideš v stik z neko drugo dimenzijo. Pri meni se to ni zgodilo. Nobenega hodnika, nobenega mrtvega sorodnika ki bi prišel pome, nobene luči, nobenega odvajanja duše od telesa... skratka NIČ!!! Če bi me kdo vprašal kaj sem čutil takrat, bi bilo isto, kot če bi me vprašal kaj sem delal preden sem se rodil.

Razen če me je Bog v tistem stanju poslal naj še enkrat pijem iz reke Pozabe... :D

imagodei ::

@VivariumTech

No, krasno. Potem pa ne bova kar na pamet navajala nekih raziskav potovanja duš in podobnega samo zato, ker se slišijo "sound".

Itak je vse, kar pravimo tukaj, le izrodek naše domišljije. Oz. plod naše osebne realnosti.

Vsi se lahko strinjamo glede nekaterih vprašanj; odgovori so že hudič:

WTF je obstoj? Od kod se je pojavilo vesolje? Zakaj se je pojavilo vesolje? Kakšen je njegov namen? Kdo ali kaj je vse skupaj pognal v tek? Ali so vse skupaj samo sanje, iluzija? Če so, čigave sanje so? Zakaj je narava vesolja takšna, da je vse minljivo? Kaj je "zunaj" vesolja...

Iz teh vprašanj lahko izhajamo v "iskanju boga". Morda so vse naše ideje in predstave o bogu totalno zgrešene, morda celo popolnoma iluzorne. Imajo pa naša iskanja v tej smeri zelo trdo podlago - Cogito, ergo sum: Od kod, kdo in kam...

Ko pa govorimo o dušah, posmrtnem življenju in preteklih življenjih... To je pa že bolj na trhlih tleh IMHO. _IMHO_. Enostavno, če izhajamo iz tega in to jemljemo za podlago pri debati o bogu, potem jaz lahko takoj potegnem na plano tisti slovenski rek, "Še nobeden ni nazaj prišel, da bi povedal..." Če je pa trenutno stanje, naše vesolje, naš obstoj in če so naše realnosti podlaga za pogovor o reinkarnaciji, dušah, posmrtnem življenju, potem pa se IMHO gibljemo v pravo smer.

Ampak tukaj govorimo o bogu.
- Hoc est qui sumus -

whatever ::

Pa še to me zanima, kje ima bog podlago da je dvoličen. Se pravi od nas zahteva da smo "dobri" če na kratko povzamem z eno besedo in obsoja "zla" dejanja sam pa neglede kakšen je in kaj počne ga moramo sprejeti.

Imho - ga sprejemaš tako ali drugače. Pa če si ortodoksen katolik ali musliman, ali pa zagrizen ateist. Ker Bog je pač dobrota oziroma dobri nameni, optimizem. Če bi iz kakršnih koli razlogov želel kreniti v drugo smer, pa imaš seveda do tega vso pravico in svobodno voljo. Ampak potem ni dvakrat za rečt, da ne bi končal kot Plut.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Saladin ::

Se pravi od nas zahteva da smo "dobri" če na kratko povzamem z eno besedo in obsoja "zla" dejanja sam pa neglede kakšen je in kaj počne ga moramo sprejeti.

A tako kritiziraš tudi državo, ko ti vsiljuje svoje zakone?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PacificBlue ::

@Carousel

Ma verjameš vse kar ni napisano? Nisem rekel, oziroma omenil da sem doživel near death experience..sem samo omenil podobno izkušnjo..v mislih sem imel mistično izkušnjo..poznam pa dobre, poštene ljudi, ki so imeli near death experience..pa jim verjamem..nimajo razloga, da bi mi lagali.
Je pa res tudi, da to se ne zgodi vsakemu..Potem si ti tisti srečnik oziroma nesrečnik..Kakorkoli vzameš..
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debata pri filozofiji

Oddelek: Šola
474052 (2498) Saladin
»

Saladin sprašuje - Postinteligenten Bog (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35634058 (26564) Saladin
»

Vprašajte Saladina - Bog part deus (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59429978 (18446) donfilipo
»

Religija, znanost in hvala za vse ribe (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
51425908 (19850) jype

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18513000 (10669) OwcA

Več podobnih tem