» »

Kdo je pravi???

Kdo je pravi???

Odin ::

Jaz sem prepričan, da sem edini pravi človek na Zemlji, na podlagi filmov Matrix, Vanilla Sky in branju odlične teorije transhumanizma(PROTOKOL) sem ugotovil, da je to možno. Vse kar se dogaja je le "recimo" plod moje domišljije Nisem pa (še) našel nobenih dokazov, da se motim. Kdo od vas, za zdaj še navideznih oseb, me lahko prepriča o nasprotnem?

Mate ::

uhm... mogoce te lahko preprica to, da lahko jest razmisljam cist na podoben nacin... samo se mi to ne zdi prou kej dost verjetno, dost bl verjetno bi blo, ce ze, da smo vsi nekje spravljeni in proizvajamo elektriko :P

jetam ::

Kakšen psihiater zelo verjetno... glede na to da podležeš h'woodski fikciji in zelo "far-fetched" teoriji...

rc-car ::

Tudi jaz sem ze razmisljaj v tej smeri..
Enostavno primi cajno zlicko v roke in verjemi.

Mate: The body cannot live without the mind.

0:)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Nutcracker ::

Če je vse le plod tvoje domišljije, potem poskusi leteti (v domišljiji naj to ne bi bilo težko, kajne?)

Thomas ::

Prepričanje, da si samo ti, samo eden - se imenuje solipsizem.

Včasih je veljalo, da proti njemu pravzaprav ni argumenta. Kar pa še ne pomeni, da je potem tudi tako.

Protiargument pa pravzaprav je.

Otipaš podobno lobanjo pri sebi, kot pri drugih. Nekatere zelo podobne dele telesa (roke naprimer) celo istočasno vidiš pri sebi in pri drugih ... itd.

Zdej naj bi se pa vse zaustavilo pri zavesti? Samo tvoja je prava - ostali pa le pravijo, da jo imajo?

Nemogoče ni, je pa toliko verjetno, kot da vsi skrivajo kot oreh velik diamant nekje. Samo ti ga nimaš.

Čisto nemogoče sicer ni - ampak nič bolj, kot da so ti zatajili Atlantido, ki se še niti potopila ni!

Samo na zemljevidih, do katerih prideš, je ni.

Ni ČISTO nemogoče - ampak samo malo verjetno. "10-60".

Boljš se pa po moje ne da dokazat. Ampak takih hipotez je še na milijarde mogoče zgraditi. Zakaj bi se oklepal ravno te?

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matek ::

Komaj čakam the Matrix 2:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Odin ::

TOMAS
Ko si izbereš recimo v protokolu življenje, si lahko zbrišeš spomin in tako praktično začneš novo življenje. Kot si rekel je lahko v takšnem protokolskem življenju tudi navidezni ljudi, ki bi imeli prav tako lobanjo, roke... kakor jaz. Tako bi lahko preživel "precej življenj", glede na to, da pa je realno življenje eno mislim, da odstotek ravno ni takšen.
Rene Descartes je ovrgel vse, kar je imelo najmnjši dvom, da bi bilo resnično, ugotovil je , da je edino resnično le njegova duša, razum (mislim, torej sem). Nato je hotel definirat boga:
Bitje, ki dvomi, je nepopolno(popolno=vsa vednost, za dvom ni prostora). Za svojo nepopolnost vem zato, ker imam pojem popolnosti, sprejeti ga nebi mogel od česa nepopolnega, ampak od nečesa, kar je popolno. Samo Bog je dejansko popoln in pojem popolnosti sem dobil od njega, torej Bog biva.
Rene Descartes bi po moje danes rekel, da Bog lahko tudi umre. POPOLN=PROTOKOL=BOG
Popravi me kjer se motim.

Cogito ergo sum

Boeing ::

matijazgaga: mam en predlog za dokaz ravno nasprotnega, da namreč nismo vsi ostali le fikcija.
Torej, kaj ti je narediti:
Obleci se the heavy-metal way, pojdi v raverski klub oz. barček (tega ni težko najdit) in začni na vse pretege hvaliti Metallico (kar je popolnoma utemeljeno :D)
Če boš po 10 minutah še vedno trdil, da si samo ti resničen -> potem ti moja navidezna duša da prav in se ti klanja.
Tako. >:D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Binji ::

Thomas: pac neki mormo verjet:D
Dobivam pa pocas tud jst tak obcutek-enkrat te dni vas bom razkrinkal, alienska zgaga!! Just joking off course:D>:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Odin ::

Jih bom pa vse pretepo!! :)
Saj v resnici ne verjamem, ampak teorija je pa neugodna, zlasti ker jo je (če jo je sploh mogoče) težko dokazati, da je napačna.

Thrivial ::

matijazgaga: semanticno si malce narobe interpretiral Decartesa.

Njegova teorija temelji na tem, da je podvomil v vse - matematiko, fiziko, vesolje, zemljo, gore in na koncu prisel do tega, da je edino o cemer ne more dvomiti njegovo razmisljanje o dvomu. Njegova arhimedova tocka torej.

Pojem popolnosti je produkt cloveske narcisoidnosti. Ce bi bil popoln, bi lahko dolocil elemente, ki delajo druga bitja/stvari nepopolna in v katerih se locis od njih. Humanisti so pod tem smatrali razum.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Odin ::

Točno. in iz tega sledi, da njegov razum (duša) obstaja.

Sfinga ::

- ''Samo Bog je dejansko popoln in pojem popolnosti sem dobil od njega, torej Bog biva. ''

hm..
Kaj pa je popolnost oz. kaj je tvoj pojem popolnosti? Mar ni to le koncentracija pozitivnosti, ki je bila že videna, čutena, vedena...
Hm, za seštevanje in potenciranje nečesa, za željo po tem kar mi je všeč ne rabim boga.

Yohan del Sud ::

Ma zanimivo. Imam ravno obraten občutek, da sem neka stranska figura (statist) brez cilja. Kako se reče taki filozofiji?

Odin ::

SFINGA:
Pojem poplno je po moje vsevednost, če si vseveden lahko zmoreš karkoli. Na nek način naj bi bil Protokol vseveden, vsemogočen, vsezmožen, v mejah fizičnih zakonov v tem vesolju. Torej podobno kot si nekateri predstavljajo Boga(popoln).

Možno naj bi bilo, da zgradimo Protokol, možno bi bilo, da bi se ti odločil, da bi še enkrat rad natanko doživel svoje življenje, ampak kdo bi bil potem tvoj Bog? To bi bil Protokol, saj bi vendar ta stroj nadziral tvoje življenje določil začetne parametre in pač vse kar bi bilo. Religija: verovanje v znanost
Če se kje motim, mi prosim napišite, sem samo amater.

Pardon Tomas, to bi bolj spadalo v topic Protokol.

Sfinga ::

matijazgaga
- ok, ne bova se lovila okoli pomena posameznih besed, ki jih očitno razumeva vsak po svoje.

(Zame namreč popolnost ni le vsevednost (le ta, zame, zajema polje vedenja... pa ostalo?). Popolnost zame tudi ni istovetno besedi vsemogočno.)

Odin ::

Cool. Preimenoval sem se.
SFINGA:
Mogoče me boš pa prepričal, ali pa kontra.
Kako pa ti to pojmuješ? Rekel si, da ni le vsevednost, kaj pa je še drugo?

Sfinga ::

Začetnik
Sej ne misliš resno a ne?
Popolno je zame nekaj, kar po moji (tj. subjektivni) presoji ne potrebuje popravkov oz. bi ne moglo (spet ubjektivno) biti boljše.

Znanje je po vsevednosti popolno. Popolnost pa ni le vsevednost.

Kaj praviš na popolno bejbo ki bi bila le vsevedna? Ali na popolnega doktorja, vsevednega seveda, ki je skrajno malomaren pa te pobere preden ....? etc etc

A pustiva pojmovanje besed.
PROTOKOL - cool. Da pa imam pojem o popolnosti od boga - bedarija.

Odin ::

Sfinga: Ja no, vseeno mi ne da mira. Če bi bila punca, ne ravno najlepša in bi bila vsevedna(kakor jaz interpretiram Descartesa) potem bi znala narediti kakršnokoli tehnologijo(parkrat sem že prebral, da bi zelo visoka tehnologija, bila kot magija) potem bi se ona lahko preuredila v tebi najbolj ljubko, zalo, sexy...
Za doktorja mi pa tak ne gre ravno skupaj vseveden in pozabljiv.
Jaz pojem popolnost razumem "popolen=vseveden=vsezmožen"

Sfinga ::

Začetnik: ... ja, s tehnologijo (ali čemer si že bodi) bi bila najbolj ljubka, najbolj sexi, najbolj prijazna, najbolj čustvena, najbolj čutna, z najbolj bogato domišljijo, najbolj odkrita, najbolj poštena ... etc etc etc etc

in po vseh samopopravkih s tehnologijo, na koncu ne bi bila edino ('samo' / 'le')vsevedna. :)

(če bi imela pojem popolnosti od boga je očitno veliko bogov) 8-)


Sfinga ::

Začetnik: hmm... a nej rečem al ne? .. ma ajd sam še tole pol pa nehava o besedah, a prav?

malomarnost in pozabljivost .... kdor je malomaren ni nujno pozabljiv, da pa se na to izgovarja, je pa skoraj nujno ja >:D

Odin ::

{in po vseh samopopravkih s tehnologijo, na koncu ne bi bila edino ('samo' / 'le')vsevedna. :)}
Res je, ampak trdim, da se da iz vsevednosti naredit vse kar je možno(tudi zna popravit svojo malomarnost), se strinjaš s tem?
Ker če je res, potem to pomeni da je vsevednost=popolnost(vsevednost pomeni, da veš vse!! tudi položaj vsakega atoma v vesolju)
Temu, bi se po moje lahko močno približal(ali dosegel) samo protokol, če bi zavzel celotno vesolje, kar pravgotovo bi.

{če bi imela pojem popolnosti od boga je očitno veliko bogov}
Zakaj?

Glede boga, v njega ne verjamem, tudi protokol nekak ne morem dojet, kakor pes ne more dojeti kako je biti človek(sicer neumna primerjava, ampak recimo).
Samo teorije o tem so mi pa izredno interesantne!!

Lahko bi še kdo drug povedal, kaj si predstavlja pod pojem "popolnost"

Tic ::

...der iz no spun...
I belive it...:D....almoust
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašajte Saladina - Bog (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
50718895 (15313) Saladin
»

Vprašajte Saladina - Bog part deus (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
59430009 (18477) donfilipo
»

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77140705 (20613) Volta

Dvomi glede obstoja Boga (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67227838 (21346) BigWhale
»

Rabim pomoc pri filozofiji...

Oddelek: Šola
132944 (2803) Thomas

Več podobnih tem