» »

Tudi ženske obvezno v vojsko

Tudi ženske obvezno v vojsko

«
1
2

Tr0n ::

Heh, kaj pravite na tole?

http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20...

Minister za obrambo Antono Grizold je v intervjuju za tiskovno agencijo Reuters povedal, da utegne Slovenija, če se ne odloči za vstop v Nato, oblikovati naborniški sistem, ki bo obvezen tudi za ženske.

“Prepričan sem, da bodo naši argumenti prepričali večino za glasovanje za članstvo v Natu,” je še dejal Grizold.

Zheegec ::

Ma samo nekaj nabija, da bi res vsi hotli it v NATO. Naborniški sistem my ass, zakon o profesionalizaciji vojske je bil že sprejet in se bo izvajal ne glede na naš vstop/ne vstop v NATO. Za takšne izjave bi si pa odstop zaslužil;((
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

MadMicka ::

S takšnimi izjavi ne sme in ne more ostati na ministskem stolčku. Enako velja za tistega arogantneža od Rupla....

minmax ::

Grizli je smešen....

Zdaj bi se mogle slo-techovke organizirat pa zmetat par jajc na ministrstvo za obrambo. to bi bila šele afera... :)
heh, lahko tudi mehkokuhana na athlonski način :)

blabla ::

Hehe. Kul. Do sedaj je bila to itak diskriminacija.
Mi bo še žal postalo, da ne grem v vojsko. :D

kolombo ::

Kdo pa je Lidija v anketi na Eonu?8-O

Alec999 ::

No ja s takimi izjavami bojo velik folx-a preprical, da se bojo zato odlocil za NATO vkljucno z mano :O

lp,
Alec999

IceIceBaby ::

Vidi se da je Slovenija še vedno z eno nogo v starem sistemu kjer si lahko govoril in delal vse če si bil na položaju.

Čudim se smo, da še noben ni zahteval njegovega odstopa.

City ::

KAj se vam še zdaj ni posvetilo, pred tem nas svarijo NATO zagovorniki, naša vojska je tako v rasulu, da bomo prvi na svetu, ki bomo uvedli obvezno vojaško služenje tudi za ženske. Še najbolj nerazvitim državam tega ni bilo reba. LOL :D :D :D
Zanimivo stroški pa bodo tudi kmalu prišli na 10% pri vstopu bo pa kmalu zastonj. Samo še kozarc prnesemo pa ga bomo še pili na NATO stroške. :D :D :D

San ::

Nič bolj seksi zame kot bejba z AK47 v kamuflažnem modrcu - give to me, Grizi!!!

Odin ::

, naša vojska je tako v rasulu, da bomo prvi na svetu, ki bomo uvedli obvezno vojaško služenje tudi za ženske

Definitivno nebi bili prvi.

username ::

Bravo Grizli, to mi deli!!! hja zdaj se bodo še ženske začele zanimat za orožje (puško bodo morale izbirati ravno tako s stilom kot torbico):D

kdor je omenjal zakon: zakon se lahko spremeni, v teoriji noben problem. tudi načelo, naj predpisi ne bi veljali za nazaj, mogoče v tem primeru sploh ne pride v poštev.
ljudje, pamet v roke! če ste že napumpani z anti-nato propagando glede splošnih argumentov, poskrbite vsaj za svojo rit.

I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

IceIceBaby ::

username, se ti zdi to uredu. Parlament sprejme zakon, porabi precej denarja za izvrševanje zakona, čez 3 mesece pa zakon nazaj spremenijo ?

Če že takele laži niso dovolj za odstop bi takšna situacija vsekakor bila. Mislim da si tega niti v Sloveniji nemorjo privoščit. Če se pa zgodi kaj takšnega se bom pa itak odselil.

Tko da ne nasedat takim brezveznim.

TheJack ::

Draga naša Lidija, že dolgo si v armeji....:D

MadMicka ::

username, hja, zdej smo že kr neki časa branmo sami in to uspešno :)) , tako da ne vidm, zakaj bi moral v Nato.

Razn, če nameravamo obrambno strategijo prelevit v ofenzivno... :\



ssokec ::

Ta grizold ja majmun...,če ne bo Nato upspel,bo tko in tko odstopu,gre se mu samo za zic v vladi nč druzga...,trebal bi mu gobec razbit

TheJack ::

Potem ko so videli odzive na Lipičevo grožnjo z naborništvom (ali je realna ali ne sploh ni tako pomembno, kakor čudno se že to sliši), so naši politiki ugotovili, da so končno našli čarobno formulo, s katero bodo večino Slovencev prepričali, da je treba v Nato. S tem je referendum takorekoč že dobljen, kar prej niti slučajno ni bilo nujno.
Slovenec pač hitro vrže načela v koš, ko je treba zanje tudi kaj narediti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

ssokec ::

Ta pofukana država je v kurcu,jaz bi te idiote postavu v vrsto in bi dal vsakmu trezno mislečemu državljanu priložnost pokazat, kaj si misli o takih ljudeh k igrajo na take umazane trike, da tiste strahopetce od volivcev takoj nagovorijo z izjavami o vračanju naborništva in žensk v vojsko..mater bi jih tepu


NATO SUCKS...FOREVER!!

City ::

Jest bi pa uvedel obvezno služenje vojaškega roka še za domače živali, tako nas bo več kot miljon. :D

Double_J ::

Jah morš tkole...

Folk preneumen, da bi razumel res prave razloge. Kaj pol narest?

Tiger ::

Vsi tisti, ki se bojite ponovnega naborništva, vedno bo obstajalo civilno služenje (ugovor vesti vojaški dolžnosti) in ravno zaradi slednjega pa tudi zdravstvenih težav je število nabornikov iz leto v leto manjše. Dokler bo obstajalo civilno služenje se ni treba nič bati. Če pa mislijo, da bodo število nabornikov povečali, če v vojsko kličejo tudi ženske, so se pa fajno ušteli. Ženske so že po naravi pacifistke in bodo zlahka prišle skozi na ugovoru vesti.

Tako da je vse skupaj samo propaganda da bi glasovali za Nato.

Če pa se slučajno bojite, da bi ukinili ugovor vesti vojaški dolžnosti, potem pa Slovenije niti pod razno ne bo ne v Natu ne v EU.

ssokec ::

Ldje ne se bat...vi samo volite PROTI

Tarzan ::

Mene pa zanima kaj si Thomas misli o tej zadevi.

Pomoje je on za NATO in za naborništvo (tako moško kot žensko). To mislim zato, ker mu je tako všeč Izrael, ki ima tudi obvezno služenje za ženske.

Ne volt proti, volite ZA nato

Ampak ne zarad teh groženj, da bo spet naborniška vojska ampak zato, ker mormo jit v NATO. Glejte 100.000 postov na tem forumu>:D Aja, vprašejte Thomasa;)

Sergio ::

Debakel prve sorte, kaj češ.

Bodimo demokratični! Pejmo se zdej tko, kokr se grejo DEMOKRATIČNE države:

Razpiši, o vlada, posvetovalni referendum za NATO! Če že tolk forsira zadevo, nej pa na izid referenduma veže še nezaupnico sami sebi!

Hopla, pade referendum, vlada sama sebi izda nezaupnico. TAKO bi se morali igrati v demokratičnih državah.

Še pomnite danski referendum o evru?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

frudi ::

pa to je sramota za slovensko politiko, kako si lahko grizold sploh privošči tako izjavo? mislim... eh, pa sej komaj verjamem, da je lahko nek minister tako neumen... ma to ne sme bit variante, da ne odleti z ministrskega stolčka! čeprav, pri nas...
jao... živela slovenska 'demokracija' :( :'(
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tr0n ::

No, izgovor, ki ga vlada tukaj ponuja je, da druge izbire ne bo, ce ne bomo vstopili v NATO, zato ker si sami profesionalizacije ne moremo privosciti.

Se pa strinjam, da je tole zelo nizka poteza, ki so jo verjetno ze na zacetku nacrtovali, s tem ko so zaceli uvajati profesinalno vojsko. Cheap.

ganzi ::

Ta človek je samo pokazal kako je nezrel, s svojimi neumnimi izjavami bo pa to res potrdil.
Polovica moških ni sposobna biti vojak kaj šele ženske.
Res bi nas samo rad pripravil da bi bili za nato.

RECI NE NATU!!

blabla ::

Jaz si to tako predstavljam (IMHO).

NATO od nas zahteva več denarja v proračunu za vojsko. Posledično si lahko privoščimo poklicno vojsko.
Če ne gremo v NATO, ne rabimo veliko denarja v proračunu in si ne moremo privoščiti poklicne vojske. Ker pa bi v vsakem primeru zmanjkalo nabornikov, bodo vpoklicali še ženske.

DamoskinoS ::

hahaha...kaj pa če bodo začeli uvažati vojake?
Talibani pridejo for free!
Paše u NATO nam ni treba :P

Grizolt je pa itq en kekc...bohwed kwa bo jutr ka pride spet na šiht....
zihr gabo babnca doma zbutala kje tako prjawu :D
seweda...čejo sploh ma!
mrbit sosemu pa tko zamerle...
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

||_^_|| ::

Grizli = Butty boy>:D

XPSISTEM ::

Čist prov bojo saj vojaki lohka sklece delal. Mislm taprave ta možate. ;)

Tr0n ::

blabla: saj bo vedno manj nabornikov, tako ali drugace :). jaz osebno ne poznam cloveka, ki bi reko, wow ej, jaz pa bi rad sel za pol leta v vojsko. woohoo!

ya right...

||_^_|| ::

Jst pa poznam enga>:D

Zvercic ::

Jesti jih pa poznam ogromno, pa vsi so stari 8 let, pa nobene ženske ni vmes

Thomas ::

Doubl_J

> Jah morš tkole...

> Folk preneumen, da bi razumel res prave razloge. Kaj pol narest?

Ni kej dodat. Kdor razume to, razume vse o tej temi. Kdor ne, pa piše traparije naprej.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

eomer ::

Ja sam če pa ne gremo v NATO bi pa pol lahko začel z jedrskim programom. Tko da bomo imel pa malce drugačno varnost!
Sej če ma Koreja, Indija, pakistan itd.. bi mel program lahko še mi.

frudi ::

Doubl_J

> Jah morš tkole...

> Folk preneumen, da bi razumel res prave razloge. Kaj pol narest?

Ni kej dodat. Kdor razume to, razume vse o tej temi. Kdor ne, pa piše traparije naprej.


se sicer strinjam, ampak po mojem je tale fora preveč očitna, celo za 'preneumn folk'. oziroma drugače, tolko folka kot se bo zaradi takih izjav prestrašilo in samo zato glasovalo ZA, tolikim se je tudi grizold zdaj totalno zameril in bodo prav iz inata glasovali PROTI. po mojem ni ravno nardil usluge pro-natovski opciji...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Pujcek ::

Ja, res je, prepricevanje za nato je ocitno prisla do meje, ko je treba doseci tudi tiste, ki jih dosedanji argumenti niso prepricali. ali jih niso hoteli poslusati, ali jih ne prepricajo morda niti ni pomembno.
meni osebno se pogojevanje ali v nato ali pa omenjene posledice ne zdijo niti na mestu, niti realne. sploh tega ne bi pricakoval od vladnih ljudi (verjetno bi bilo pametneje idejo plasirati po drugih poteh). dejstvo je, da te izjave ciljajo na tocno dolocen segment ljudi. segment, ki verjame na drugi strani raznim "mirovnim" institutom in podobnim in njihovim izjavam: potem bodo pa slovenski fantje krvaveli za ameriko, potem bodo pa v sloveniji jedrsko orozje deponirali, potem bomo pa se manj varni... nivo je pac isti. dolocene ljudi bo preprical...

lp, pujcek

City ::

Pujcek se v celoti strinjam s teboj, tudi glede nivoja, samo pri tem nivoju so ljudje, ki nasprotujejo NATU navedli vire, ki dokazujejo te trditve in ki niso iz antinatovske propagande in so iz uradnih strani organizacij, ki se zavzemajo za NATO.
"potem bodo pa slovenski fantje krvaveli za ameriko, potem bodo pa v sloveniji jedrsko orozje deponirali, potem bomo pa se manj varni" konkretno tudi za te primere v forumu Slovenski NATO lažnivci.

Thomas ::

> so ljudje, ki nasprotujejo NATU navedli vire, ki dokazujejo te trditve

Ja? Link na en anarhistični časopis v Luxemburgu al kaj?

Bi bil lahko konkreten? Vsaj za en primer?

Trditev - in vir!


:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

NATO je drazji od lastne vojske?
Jah fantje.. to je drzalo nekaj let nazaj.. zdej pa ne vec. Nevemkolk miljard smo ze porabili za prilagajanje NATU in tega denarja pac ne bomo vec dobili nazaj. Smo ze na 3/4 poti v NATU in pot nazaj je drazja kot pot naprej. Zal! Nasi politiki so zajebal to ze nakaj let nazaj, ne sedaj.
Na referendum definitivno ne grem. Ker bo referendum posvetovalni in neobvezujoc in ker so se politiki ze odlocili ali gremo v NATO ali ne.

All in all.. NATO ni vec drazji od samostojne vojske.. bil pa je.

Ziga Dolhar ::

Globalni trg in lokalna obramba.

Za moje pojme nesmotrna ureditev.

Zato bom glasoval Za in Za.

(Ker EU/ne ne predstavlja moje ideje o idealnem trgu.)

Svojega mnenja pa verjetno ne bom spreminjal :-)).




Kot moderator dodam tole: BREZ žaljenja.

City ::

Thomas bom naredil kar copy/paste svojega posta:
"Pa še nekaj iz Pravnih aktov MORSA
"Med stalne vire ogrožanja Republike Slovenije spadajo naravne in druge nesreče, neustrezni posegi v okolje in zdravstveno-epidemiološka ogrožanja." Za tiste ki ne vedo kdo nas ogroža.
V prihodnje z vključitvijo v NATO seveda:
"V prihodnje bodo lahko tudi za Republiko Slovenijo aktualne grožnje, kot so terorizem, povezanost terorističnih in kriminalnih združb, uporaba nekonvencionalnih orožij in druge."

Pa še to: "Razvoj je treba usmeriti tako, da bo država sposobna zavarovati svojo varnost tudi z vojaško obrambo, ne glede na to, ali bo povabljena v članstvo v NATO. Ta interes in potrebo še posebej potrjujejo širše spremembe v varnostnem okolju po terorističnih napadih v ZDA."

Ne govorit da nasprotniki NATA nimajo pojma, meni je jasno da sami zagovorniki ne preberete nič in samo neki tvezite na pamet."

Pa še ta link npr., ki je bil tudi naveden.

TIP:
Besede, ki so malo bolj osvetljene pomenijo povezavo na drugo spletno stran.
Ko se ti bo odprla stran boš videl:
Naslov dokumenta
orodno vrstico
URL POVEZAVO - iz katere je razvidna ORGANIZACIJA.

Dovoj jasno? :\

p.s. Povezav do člankov BBC-ja nisem dodal, ker domnevam da si jih prebral. :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

Thomas ::

Jest sem te prosil za RESEN vir, PROTI članstvu v NATO.

Čist konkretno, kje se vidi kaj, zaradi česar ne bi smeli it v NATO.

Ne pa MORS!

Ja?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

City ::

Resen vir. :D :D :D Vem da je nekaterim hudo, ko jim zmanjka tal pod nogami samo stari prosim ne pretiravat. :D :D
Sory ker sem navedel vir, ki spodbija določene argumente ki govorijo v prid vstopa v NATO, pa jest nisem kriv če je to ravno največji zagovornik vstopa v NATO.
Upam da TALE, pa tudi TA, da ne pozabim še TOLE in TOLE niso v tvojem seznamu anarhističnih virov, za TEGA sem prepričan, vsaj po začetnih trditvah da ni.

Nadaljujem? Ali rabiš bolj obširno razložitev?

Thomas ::

Tapru tvoj link ma v naslovu:

Top military official predicts EU merge with NATO

In kaj drugega jest zagovarjam?

:\

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

City ::

Vidim da si počasi začel spreminjati mnenje :D :D KAr beri dalje ne ustavi se na naslovu.

Potem si preberi še TO
Malo o jederski uporabi orožja KLIK
Pa TO bi lahko tudi prebral

Saj bi lahko še dodajal, če bi vedel kaj te muči ker če samo tako v tri krasne dodajam linke brez razložitve narobe zastopiš, ker imam občutek da nekateri nočejo in nočejo zastopiti. pa večinoma preberejo samo naslov, drugače pa objavi seznam ANARHISTIČNIH virov, da ne bo preveč linkov tuki.

Pujcek ::

...nekateri nocejo in nocejo zastopiti...
Ene in edine resnice? Tvojega mnenja? Kaj tretjega???

lp

Thomas ::

Povzetek prvega linka je ta:

GUSTAV HÄGGLUND - chairman of the Military Committee of the European Union said the new goal for Europe is to maintain the relevance of NATO in American security thinking. (Photo: EUobserver.com)


A se ti norca delaš City?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

hm, Thomas bere sam pod slikcam :)

Reku je tud tole: Speaking at the University of Helsinki, the European Union's highest military official added that if Finland does not decide in favour of NATO membership by the end of this decade it really makes no difference. By that time EU security and defence policy and the European pillar in NATO will all be the same.

Se pravi, ni potrebno v Nato, ko pridemo v EU, bo naš tudi Nato. :\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021248 (16721) Vlady
»

Slovenski NATO lažnivci (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58522210 (16145) OwcA
»

NATO - we are on! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67425699 (18893) Pepe
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314616 (10570) rh^
»

NATO-pro,contra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1117814 (6355) freserovski

Več podobnih tem