» »

NATO-pro,contra

NATO-pro,contra

«
1
2 3

T|mor ::

Kaj bi vi rekli? Za ali proti.
Jaz proti.

Thomas ::

A bi ti ta svoj "proti" razložil?

Jest sem ZA.

NATO je politično obrambna organizacija razvitega sveta.

Jest bi, da Slovenija spada zraven. Ne pa, da je kot ena zakamrana Avstrija ali pa Švica.

Nej se zgledujemo po teh dveh?

Naj se?

NE.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas, ni vse rožice. Žrtvovati tako velik procent proračuna za to, da bodo slovenske vojake poslali v Tadžikistan... brezveze. slovenija bi spet bila premajhna in se morala uklanjati željam velikih. dejmo prvo raje kmetijstvo usposobit. pa lastno vojsko. aja, pa avtoceste, medicino, zdravstvo, šolstvo,...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Sergio

Rajš mam "evroatlantske bitokrate" nad sabo, kot (samo) slovenske politike, ki imajo meni gotovo manj podobne interese od prvih.

A simple calculation. Znese tud zate. Trust me!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

Proti:

1. Ne bom imel nobenih osebnih koristi.

2. 2x povecanje obrambnih izdatkov. Zmanjsal bi na 0.1%

3. Od koga smo ogrozeni?
-Teroristi? Ne - premalo medijsko privlacna dezela za napadenje.

- Balkanske drzave? Ne - imajo dovolj tezav same s sabo.

- Zahod? Ne - obstajajo veliko bolj prefinjeni nacini kot pa vojaski napad.

Kdo potem se ostane...Kitajska?

Skoda denarja...za vojsko nasplosno.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

rasta ::

NATO je precej dvorezen meč.
Če se vključimo, imamo "zagotovljeno" prihodnost, ker nihče ne ve, kaj bo čez 10 ali 20 let (3. svetovna).
Potem je to nekakšen "elitni" krog držav, kjer se ustvarjajo poznanstva (za posle ali nategovanje državljanov). Poveča pa se nam ugled in s tem diplomatski vpliv (moč) na sosednje države (Italijo, Avstrijo, Hrvaško).

Če se ne vključimo, ne bomo še bolj banana državaica zahoda, kot smo. Ne bo nam diktirano iz Washingtona ali Bruslja, multinacionalke nas bodo težje izsiljevale.
Povečana vlaganja in blagostanje zaradi NATA je laž. Velika laž. Vlaganje tujega kapitala se po povečalo, če bomo imeli doma pošlihtano gospodarstvo, visoko produktivnost, usposobljene strokovnjake ... drugače pa smo lahko samo nezanimiva, nerazvita različica Turčije.
Kup denarja bo šlo v fiže, čeprav nas sedaj prepričujejo v nasprotno, vendar NATO je ena sama velika trgovina z orožjem in organizacija za izkoriščanje tretjega sveta (podpora svetovni banki in trgovinski organizaciji).
Zakaj NATO? Tretjega bloka ni več, velika napihnjena teroristična groza pa je delo za OZN in Interpol, aja arabci imajo pravico do glasovanja ...
NATO nam prinese tudi veliko slabših odnosov v regiji (Balkanu), npr. Bošnjake, Srbe, Ruse ...

Tretje vprašanje pa je tu vedenje naših (debilinih?) politikov.
Nasprotnikov NATA se ne posluša, opozicije torej ne sme bit. Ni nobene dileme o tem, ker če ne bi šli NATO bi kot država v par letih propadli. Vsaj tak občutek sem imel pri branju vladno usmerjenega članka.
Naši politiki si od tega precej obetajo dobre službice v tujini za zaslužne strankarske ljudi ...
Ustanavljajo neke NATO klube, javno mnenje jih ne zanima kot, da je to zadeva peščice poslancev in se davkoplačevalcev ne tiče.
Občutek imam, da želijo naši Janezi sesti za svetovno komandno mizo ... sami sebi prepomembni.

Če bi že hotel v NATO - zagotovo ne z današnjo vladno garnituro, ni blizu ljudem. To zame zagotovo ni dobro.

Sicer pa jaz vidim razvoj Slovenije predvsem v regiji, v okvirih Evrope, kjer postanemo trgovska sila, ne pa vojaška (se pravi smo vojaško nevtralni).

Z nevtralnostjo Švice in Avstrije je pa tako. Švica je že tradicionalno nevtralna in se ji to zelo splača. Avstrija pa je bila prisiljena v nevtralnost ob koncu 2. svet. vojne, da jo je SZ sploh spustila ...

Sem odločno PROTI NATU.

Thomas ::

BNP raste 4- 5% letno. Proračun za vojsko pobere na leto toliko, kolikor NARASTE BNP v 2 do 3 mesecih.

Torej, če zmanjšamo vojaški proračun na 0 - bomo skočili 3 mesece naprej.

Bomo res?

p.s.

Tole lahko vzamete kot matematični problem. More tisti, ki se na matematiko ne spozna toliko, da bi to razumel, sploh relevantno diskutirati?

I think not.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

T|mor ::

Obrazložitev
Proti sem ker
1.Splošno pomanjkanje sredstev
2.Čeprav ta organizacija naj bi prinašala gospodarske ugodnosti v smislu povečanih tujih investicij v Slovenijo, nam to ne bi kaj dosti koristilo, glede na to da je naša politika zaprta do tujih vlaganj;
3.Slovenija kot pripadnica katerihkoli vojaških sil je šala.Šala po številu, šala po opremljenosti(kljub novim nakupom to ni tista opremljenost ki bi štela).
4. Menim da bi morali delovati kot nevtralna država.

5. Naša včlanitev v NATU bi bila papirnata.Bili bi marionete večjih držav(kar smo v vsakem primeru,samo tako bi bili še bolj).

Karkoli že bo, moral bi biti referendom pa kar bo večina odločila tako pač mora biti.Večina pa bo verjetno za vstop, tako da se moramo pač sprijazniti s tem. Za mene je tako ali tako bolj pomembno vprašanje, kot NATO, EU.

rasta ::

Thomas:
> Rajš mam "evroatlantske bitokrate" nad sabo, kot (samo) slovenske politike, ki imajo meni gotovo manj podobne interese od prvih.
Tle ga pa že preseravaš. Zakaj naj bi Bush imel tebi bolj podobne interese? Tujim in našim politikom se gre samo za dnar. Nč druzga. Sam dnar.
Razlika je v tem, da imaš naše doma in na naslednjih voltivah ne voliš zanje, tuji pa so v Washingtonu ...

Boeing ::

NATO...
Zakaj sem ZA:
1. Nekako se mi zdi, da smo pod NATOm varni. Karkoli naj že to pomeni, ni se nam bati kakršnihkoli vojaških represij ipd. Se nam jih je bati tudi brez NATA ? Verjetno ne.
2. NATO bo moral, če bo hotel izpolnjevati svoja interna pravila, v Slovenijo vložiti ogromne vsote denarja... to pomeni zelo poceni vojaška oprema in tehnologija (letalstvo, oklepniki, večnamenska vozila ipd.) za nakup v tujini... to definitivno JE velik plus za vstop v NATO.
Zakaj sem PROTI:
1. Slovenija bo postala poligon (oz. eden izmed mnogih poligonov) za preizkušanje raznih orožij ipd. Slovenska vojska bo morala letno pošiljati v skupni fond kar nekaj vojakov... da se bodo potem po možnosti borili proti nekomu tretjemu, za nekoga četrtega, in umrli zaradi nekoga petega. To NI dobra ideja, vsaj kar se mene tiče.
2. Po moje je za Slovenijo najboljša možna in najbolj ekonomična rešitev naslednje: da razglasimo nevtralnost, vojaško tehnologijo preoblikujemo v tehnologijo za splošne namene (letalstvo za patruljiranje in šolanje, oklepniki za reševenja itd.), mogoče dokupimo še nekaj malega mehanizacije in to je to. Ne pa NATO. NATO nas bo samo obiral, prej kot v 10 letih pa ne bomo nazaj dobili niti dolarja.

To bi bilo to.
Vsekakor pa - tudi kar se tiče članska v EU, sem seveda za to, da se razpiše referendum. In se stvari prilagajajo PO REFERENDUMU, če bo le ta uspel. Upam, da veste, kam cikam.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

rasta

Če bi šlo politikom le za denar - bi delali kaj drugega.

A ti 100% zaupaš občinskim politikom?

A ni boljš. da obstaja Ljubljana?

Podobno je za Bruselj in Washington. Kontrola Ljubljane. Sicer bi tam imeli lokalno mafijo. Garant.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ikarus ::

Za.

1. Ker gre za mentalno okolje, ki nam je sorodno in kateremu se je zaželjeno še formalno približati (EU, NATO).
2. Ker v glavnem sloni na solidarnosti, kar je pozitivno in kar že počnemo (Bosna, Jugoslavija).
3. Ker zagotavlja večjo varnost, kot smo jo kdaj koli imeli (in zraven ostanemo neodvisna država).
4. Ker naši državi daje nekaj več teže in ugleda v mednarodni politiki (od štirih sosedov nimamo konfliktov samo z Madžarsko).
5. Ker nisem slišal še niti enega zaresnega razloga proti.

Po moje ni toliko problematično ali v NATO ali ne kot, kako tja priti (pristajanja na razna probatorna izsiljevanja s pogoji, ki nimajo zveze z NATO ali EU - npr. fašistično nategovanje Avstrijcev s Temelinom ali našim Krškim).

Thomas ::

Seveda, da ima Bsh mojim podobne interese.

Oba hočeva, da se vrta nafta na Aljaski.

Naprimer.

Naše mevže bi bile seveda proti. Zaradi nekakšne politične korektnosti - al kaj.

Pol pa spet da vsi skupaj jokamo, kako zelo se je podražič bencin, kako ni služb, kako je situacija itak brezizhodna ...

Sick.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

> Podobno je za Bruselj in Washington. Kontrola Ljubljane. Sicer bi tam imeli lokalno mafijo. Garant.
Za kontrolo mamo opozicijo pa ustavno sodišče pa volilce ... Konec koncev smo neodvisna država ...

> A ti 100% zaupaš občinskim politikom?
A ni boljš. da obstaja Ljubljana?

Lokalnim politikom sicer ne zaupam (Malej & Bled & šejk), vendar Ljubljani zaupam še manj. Nekih zunanjih "vsemogočnih" oblasti pa ne bi hotel imeti. Na naše krjavlje vsaj obstajajo različni politični pristiski (državljanske neposlušnost ipd.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rasta ()

Jaxx ::

Proti, proti, proti. Zakaj? Kar sem mislil je že Thrivial povedal - se 100% strinjam.

MadMax ::

ZA! Cez ene 5-10 let bo v NATO kot zadnja pristopola se Kitajska in tako bomo Zemlji dali novo ime: NATO.
Potem se bomo pa lahko skupaj borili proti osvajalcem iz vesolja - ZDRUZENI MOCNEJSI:D8-O:P:)):D

Resno:
Zakaj rinit na vrat na nos v EU in NATO, da bomo cez 20 let hoteli zopet narazen?
In pri tem zanetili 3. svetovno vojno, ki pa jo bodo prezivele le podgane in se nek exoticni kuscar?:(
Jaz sem proti. Zakaj - je ze napisano v prejsnjih postih.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ns-miha ::

Ma tipi to je ze dvesto let stara zadeva.Najprej je hotela AvstroOgrska imet celo Evropo cez, pol je bil Hitler, ki jo je hotel tako kakor pred njemu Avsroogrska monarhija zdruzit Evropo, samo ta dva sistema sta delala z silo, medtem ko se to dandanasnji dela z politiko in gobcanjem, da ne govorim o prilizovanju Anglji in Ameriki !!!

Nisem Komunist
Nisem Nacist
Sem Nabit ko macola in recite da nimam prav !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ns-miha ()

Tomi ::

V primeru, da nam včlanitev v Nato v štirih do petih letih prinese profesionalizacijo vojske, sem vsekakor za ( ker se na vse pretege branim tega kretenizma, namreč sedem mesecev psihičnega terorja in izgubljanja časa, torej obveznega služenja vojske ).
Drugače je pa bolje, da gremo v Nato, ker bomo v očeh Zahoda pridobili.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

poweroff ::

Profesionalizacije vosjske še dolgo ne bo. Oz. bo, samo bo še vedno ostal tudi naborniški sistem. Si poslušal zadnjič intervju z enim britanskim generalom?

Sicer pa sem proti zato, ker nam NATO ne bo prinesel večje varnosti. Kaj je to - varnost?

Glede na to da živimo sredi evrope na zelo geostrateški točki se nam kakšnega napada katere od sosed ni bati. Bolj se lahko bojimo socialnih nemirov, ampak to je notranja zadeva - tukaj NATO nič ne koristi.
Varnost vključuje tudi zdravstveno varnost, socialno varnost, itd. To da grem ponoči ven in me ne oropajo. To so bistveno bolj pomembne stvari kot neka imaginarna vojaška nevarnost.

Pa poglejmo ali nam NATO pomaga kaj pri zdravstveni varnosti. Pomaga - a v napačno smer! Spomnite se na zaplet glede ameriških farmacevtskih multinacionalk in slovenskemu popuščanju - zaradi NATA. In preberite tekst od Jean Mc Collister v Sobotni prilogi kjer je lepo opisano da ne gre za spoštovanje nekih pravil s strani Slovenije, pač pa za čisti protekcionizem.

Kaj torej dobimo z NATOm? Večje stoške, vojaške operacije v tujini (PAZITE: smo že v Partnerstvu za mir, NATO pa ne deluje v mirovnih operacijah, pač pa mimo mandata OZN), verjetno tudi jedrsko orožje. Ustavimo se pri slednjem. Normalno je da če bo NATO imel interes, bo jedrsko orožje pač sravil sem. Bodo naši politiki nasprotovali? Dvomim.

Se pa strinjam s Thomasom da bomo sprejeti v elitni klub. Ampak vsi bodo vedeli koliko bomo tam šteli. Postavljali se bom lahko le pred državami Tretjega sveta. Za ostale bomo pa pač neki pepčki v elitnem klubu. F*** that!

IceIceBaby ::

Premalo poznam zadeve da bi se zjasnil ali sem za ali proti. Sem pa prebral nekaj stvari, ki se mi ne zdijo ravno premišljeno napisane.

kar se tiče nevtralnosti: ja kdo nas bo pa poslušal, če bomo rekli da smo nevtralni. Švica ima za kaj bit nevtralna, mi pa zaenkrat še nimamo pravega razloga za nevtralnost in je druge države tudi nebi upoštevale.

Kar se tiče referenduma: bullshit. Zakaj pa smo volili poslance. Če ste volili take, ki skrivajo lastne interese za "kao" splošnimi družbenimi interesi vam je čist prav. Upam da se boste/bodo do naslednjih volitev spametovali.

kar se tiče sprejetja v elitni krog: res bomo neki mali lulibuci. Ampak nekje je treba začet. Slovenija je stara dobrih 10 let pa že mislite da bomo taglavni carji v Evropi. Ne se hecat. Če bomo prido lobirali in si nabirali znanje, veze in podobno bomo kmalu lahko igrali šefe in se bomo šli razne nevtralnosti. Zaenkrat pa žal še nimamo te moči.

LojzePek ::

PROTI ^ 2

Da bomo bolj varni je pa najboljša izjava kar sem jih slišal. Že itak imamo full možnosti da nas kdo napade, ko bomo pod NATO-m si na pa ne bo neben upal niti pogledat. SUPER.

Najboljše bo takrat ko bo večina svetovnih držav v NATU. Takrat nas pa res čaka dolgo pričakovano blagostanje med narodi. Večni mir.

Če (ko) bo referendum, bo pa zadeva itak uspela. Ker tist ki bo za bo ziher šel volit, dosti tistih ki bo pa proti pa bojo ostal doma. Na žalost oz. srečo naših političarjev.

Prihodnost z ali brez NATA je itak v k... . Počasi se približujemo krizi iz katere ne bo več izhoda. Tu ne bo pomagal ne NATO in ne Evropska unija.

IceIceBaby ::

Ze niso dost proti ce nebojo na referendum sli.

Yohan del Sud ::

Mislim da folk prenapihuje ta NATO. V vsakem primeru boste še zmeraj lahko žrli dunajske šnicle in pili radensko.

para-site ::

Sem proti.
Poznavanje osnov ekonomije, politike in vsaj malo zgodovine lahko v takšni debati bistveno pripomore k razumevanju dejanskega stanja in pomaga videti celoto in ne samo del stvari, ki so povezane z NATOm. Ker govoriti o nekih pretiranih koristih SLO z vstopom v NATO pomeni, da se prav nič ne razumete na omenjena področja, poleg tega pa še, da ne berete dnevnega časopisja in člankov strokovnjakov iz različnih področij. Ker bi sicer ne tako goreče zagovarjali vstopa v NATO.
V sobotni prilogi je članek dr.Kovača, ki pravi, da je NATO nasprotna struktura EU. Obrazloži pa jo tako, da se ekonomsko-politično-vojaško razmerje ne more razdeliti med Ameriko in Evropo v takšni obliki, kot je predlagana. EU je kot gospodarska unija protiutež in konkurenca Ameriškemu gospodarstvu, če pa to hoče biti, mora potegniti ločnice tudi na vojaškem področju, saj se interesi med ekonomsko-politično-vojaškem prepletajo in gospodarstvo EU ne more biti tako učinkovito, če mu manjka tako pomembna komponenta(bolje rečeno je podvržena ameriškim interesom). S to teorijo se popolnoma strinjam, ker zadene bistveno napako, ki je že strukturno prirojena in jo je v takšnem stanju razvitosti težko popraviti. NATO je brez prihodnosti.
V večini se strinjam s posti, ki so proti vstopu, posebej pa bi povdaril nesramno in po moji oceni tudi bedasto obnašanje vlade ob nedavnem izražanju mnenj v državnem zboru. Zgodbo poznate, prvo so prišli na vrsto zagovorniki vstopa, ko pa so za oder stopili tisti, ki so proti vstopu, je vladna skupina in podobno misleči, zapustila dvorano.
To kaže na aroganco brez primere, ingnoranco brez mej, s katerima (po mojem mnenju) so si v vladi naredili več škode kot koristi. Strinjam se z Luko Juri-jem iz Mladega foruma ZLSD da si takšnih razprav ne želimo več, po mojem tako oni(politiki) kot tudi vsi drugi. Takšnega nespoštovanja že dolgo ni bilo videti v državnem zboru in to samo kaže na odnos vlade do drugače mislečih. Vzor pa tak.
Po statistiki podpora NATU v SLO pada(oz. narašča število tistih, ki so proti), česar se bojijo politiki in tako pod vprašaj postavljajo potrebnost referenduma. Ne vem, kateri bodo imeli večji interes iti na referendum, tisti za ali proti. Ne bi se strinjal z izjavo, da bodo vsi za šli in samo nekateri izmed tistih, ki so proti. Mislim, da bo obratno, saj tisti, ki je proti, dobro pozna razloge proti in je tu prisotna neka odločitev ideološke narave, če želite nestrinjanja z nekaterimi političnimi idejami, ki vedno bolj prihajajo na dan in ki jih vedno več ljudi opazi in se ne strinja z njimi.
Poleg vsega pa statistika tudi pravi, da so, v primerjavi z zagovorniki vstopa v NATO, tisti, ki so proti, pretežno bolje oz. višje izobraženi ljudje.:D

tomaz255 ::

Če bo NATO prinesel profesionalizacijo vojske, sem ZA.
Če ne, pa proti. Ker nočem, da bi nas pol kot nabornike pošiljali na krizna žarišča.

alesrosina ::

hm... jst sm PROTI.

naj samo navedem Jelincicevo izjavo (ni recen da sm dobesedno zadel - Jelincic, ne me zato tozt:D): "NATO je Ameriska organizacija za sirjenje ameriskega trga vojaske industrije." Sicer se redko strinjam z Jelincicem, ampak tokrat mu dam pa prav. Ste slucajno zasledili kje, da bi bila Ruska tehnologija po standardih NATA? ne, ceprav so kaksni izdelki ruske vojaske tehnike mocno boljsi kot ameriski. Se celo evropskih projektov se nato otepa, ces saj jih ne rabimo.
Glede Slovenije ... mi nimamo prevec denarja, da bi ga lahko stran metal za vojsko, ampak bi ga raj porabil v bolj koristne namene.
Tukaj pride se ena izjava, tokrat Kucanova: "Ce bi bili ogrozeni, bi nas NATO branil. Ob osamosvojitvi bi se takoj vclanili v NATO, ce bi se lahko." In zakaj se nismo? Ker nismo bili zanimivi za NATO, saj smo bili premajhni, ter nismo imeli nic. Ampak cisto nic. in z nic pac ne bi mogli kupovati ameriskega orozja, ni tako?
Anyway Thomas .... sam neki me zanima: Kaj ti vids u Ameriki, tocneje v ZDA? Cist tko me zanima, ker mi ni cist jasn tvoj pogled na svet. Pa prosm, ne me tle zaje*avat, ker te cist resno sprasujem.

Thomas ::

Kaj jest vidim v ZDA?

Špico Zahoda - to vidim. Najbrž zato, ker nisem slep - pa to vidim.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Thomas:
Problem je v tem, da je ZDA špica zahoda tudi v slabem pomenu.
Pa ne vem, zakaj se buniš čez Avstrijce in Švicarje, ker nočejo it v NATO? Zakaj bi pa šli? Samo po nepotrebnem bi denar stran metali in zgubili nevtralnost, ki jo imajo.

Za Slovenijo velja približno isto. Preblizu Nemčiji in ostalemu Zahodu smo in prevelik ass-sucker Ameriki, da bi nas kr tak razsul eni manijaki. Še največja nevarnost Sloveniji so trenutno Hrvati, pa kot vemo je ta nevarnost zelo blizu 0(nič). Ne vem, zakaj bi nas šli Jugoslovani napadat, a vi folk mislite, da na Balkanu še vedno živijo v srednjem veku pa da so butasti ko noč? Kake ideje, jao...
Če gledamo s stališča varnosti pravzaprav zgubimo na njej, če gremo v NATO(north american terrorist organisation). Potem bomo devali denar za razne operacije ki nekaterim škodujejo in ne bomo več nevtralni in se bo kak bradati mož še v naš WTC zabil.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

rasta ::

... pa se je začela še ena sveta vojna in šla še en thread v ku**c ...

Nekateri imajo raje vojsko. Drugi imajo raje udobno življenje. Zato nastajajo tudi razhajanja med Evropskimi in severno Ameriškimi zaveznicami ...

Ali je boljše, da se priključimo NATU ali ne, pa bomo videli čez vsaj 10, 20 let. Ampak vsak ima svoje mnenje ...

Če jaz vidim npr. Turkmenistan kot gonilo razvoja sveta, zaradi nevemčesa, me ne more nihče prepičati, da so to Američani zaradi bolj naprende vesoljske tehnike. Stvar okusa ...

Gh0st ::

Ej folk, NATO je orodje globalizacije!!!
V NATO se priključujejo države, ki hočejo imeti skupna zavezništva. Te države so ponavadi močne (OK pustmo zdj Slovenijo) in neko območje pokrijejo tako, da je Evropa pod nadzorom NATA. NATO pomeni manj obveščevalne službe! Skupne vojaške vaje, posojanje enot, sharanje raznih tankov, letal,...
Lejte, fora je kle. Nekdo (recimo ZDA) ima potem vse dokumentirano kašne sila ima recimo Francija. NA skupnih vojaških vajah ugotovijo kako so vojaki izurjeni, kje so njihove šibke točke.... to je najbolj poceni in nedolžna vojaška špijonaža kar jih je lahko! Potem so tu napadu drugih držav na neko državo. Neka Poljska se sigurno ne bi upala napast Češke, če je ta naprimer v NATu, ker ima močno zavezništvo. Tako imaš močno in zanesljivo obrambo že po "defaultu" potem lahko vodilni ljudje najdejo razna krizna žarišča kot so naprimer Afganistan, in organizirajo napad na WTC, in krivijo Al Kaido. Potem ZDA + NATO skupaj napadata Afganistan.

Vojaška industrija: ZDA ni neskončni kupec. Korporacije imajo globalno ekonomijo v lasti. Iščejo vedno več potencialnih kupcev, in z zavezništvom NATO jih tudi pridobijo!!!!!! Moderniziranje vojske stane in korporacije na ta račun služijo... He.

NATO je samo ena globalizacijska pravljica. Orodje za globalni nadzor. ZDA ima potem lahko kadar koli hoče na listu dokumentirano kakšno vojsko ima recimo Francija, kje so šibke točke itd. In tako pac vprizorijo napad na recimo Clintona in krivijo pripadnike francoske elitne komandos grupe GIGN (to je samo banalen primer) in imajo že razlog da napadejo!!!!!!!
Francija je označena kot "teroristična država" in vse zaveznice NATA bodo napadle Francijo. Tako vse zaveznice potrošijo veliko vojaških sredstev in spet so tu korporacije za vojaško industrijo, ki jim prodajajo recimo izgubljena letala, nove bombe, rakete.... Začaran krog!!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

T|mor ::

Še nekaj o EU
Slovenija je komaj 10 let samostojna. In spet rinemo v neke organizacije, ki naj nas bi branile, nam risale smernice, v glavnem prenašale odgovornost z naših ramen drugam. In tu je problem. Kako naj naša narodna (pa ne samo narodna tudi poslovna in zavest nasploh) zavest krepi svojo samozavest, če nismo nikoli prepuščeni sami sebi. To da je treba sprejeti čim bolj stroge standardne uskalditi zakonodajo z Evropo(kot primer moderne zakonodoaje) je jasno. Ampak ali nam res tako zelo koristi če bomo res člani teh organizacij.
Še pred parimi mesci sem bil prepričan, da je Evropa edina alternativa, sedaj pa vedno bolj dvomim. V NATO dvomim že dolgo.
Ali bomo res prejemniki denarja iz Bruslja ali pa bomo dajalci? Kaj nam realno prinese vstop v EU? Prost pretok ljudi...to je dobro;kaj še? denar? Ali ga znamo s svojo izjemno zvitostjo in sposobnostjo, ki jo kažemo na vsakem koraku(ironičen proizvok) iztrgati iz unije.Ali bo gospodarstvu vstop koristil ali škodil? Ali pa nas čaka samo polom kmetijstva, ki je zelo boleča in pomembna tema?
Jaz ne vem, ker se toliko ne spoznam in niti nimam podatkov ali znanja iz tega področja. Ampak moj splošen vtis je, da to vseeno ni tisto, kar nam z poštenim obrazom obljublja Drnovšek, ki zapovrh navrže še par pozitivnih podatkov in je nasploh mnenja da gre Slovencem izvrstno. Negativnih podatkov mu očitno nikoli ne dostavijo.
Jaz upam, da EU v katerega mislim da bomo vstopili res je tisto, kar nam politiki v imenu nacionalnega interesa obljubljajo.
Kar se pa tiče ZDA, kot vzornice in špice zahoda.Nekoč se že povedal to in ponavljam: NOČEM SLOVENIJE, KI BI BILA PODOBNA AMERIKI. Nočem 15% viškov vlaganj v vojaško industrijo.Nočem Jerry Springer showow.Ne rabim blišča Hoolywooda.Jaz hočem socialno državo po vzoru Skandinavskih. Ampak saj je Thomasom tega sveta tako ali tako vseeno, saj jih čez 20 let čaka protokol in neizmerna ekstaza.

Cosmo ::

tomaz255: Kje si pa ti pobral idejo da bi NATO posiljal nabornike na krizna zarisca? Na krizna zarisca se posilja poklicne vojake, pa se to samo tiste, ki se prostovoljno javijo da bodo sli tja (in zasluzili mastne $$$:D:D)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Spajky ::

Mi smo blesavi ker rinemo na Zahod /Nato+EU/; treba je na daljni Vzhod, prihodnost je na Kitajskem! Se Americani in njihove korporacije rinejo tja oz. bi radi bli tam, kjer je cetrtina clovestva od katerih bo kmalu kaksen poletel v vesolje tudi....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

billy ::

Slovenija v NATU? ha ha? Kaj bi pa sploh tam poceli?
Naj se prvo pridruzimo EUju, kjer bomo isto v druzbi elite in dobili visjo diplomatsko moc.

Sicer pa jaz nekak ne razumem kaj NATO je...a je to Ameriska vojaska organizacija s pac drugimi clanicami (tako mi vsaj deluje zadnje case..) ali kaj?

Jaxx ::

Ampak saj je Thomasom tega sveta tako ali tako vseeno, saj jih čez 20 let čaka protokol in neizmerna ekstaza...

LOL!! Dobro povedano, Black!

krneki0001 ::

Sem proti.


Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Sem proti.
Zakaj bi naše ljudi pošiljali u Afganistan in ne vem kam po svetu?
Zakaj bi moral plačevat za NATO ne vem kok denarja, ko mamo pa že tko požrešne politike?
Zakaj sploh rabimo vojsko, če bi lahko mal bol usposobili policijo?
Zakaj sploh ližejo naši politiki Američanom in EU riti?
Zakaj sta EU in NATO pomembnejša za naše politike od lastnih ljudi, ki so jih volili in ki jim dajemo plače?
LP
Nebivedu

P.S. Osebno me boli k... za celo evropo pa za američane.
Če bi mi spet odprli Duty Free Shope pa če bi mal bol ulagal u gospodarstvo pa par politikov dal na sodišče in bi jim pobral vse kar so nakradli, bi lahko Slovenija zelo lepo zacvetela in gospodarsko in politično, ker politiki nebi upal krast pa mal bolj bi se za volilce povlekl, zdej je pa itak tko da jim noben nč noče in se na tv kregajo med sabo pol po snemanju grejo pa skupaj žurat.

mainman ::

Se strinjam z nebivedu. Sem proti NATO in EU ker to je eno veliko sranje. Brezveze mečejo stran denar. Slovenski politiki naj najprej zagotovijo slovencem službe, ki so pošteno plačane, ne pa da dosti šolanih(beri: magistri in doktorji znanosti, pa tudi inženirji) ljudi gre v tujino ker v Sloveniji ne vidi prihodnosti ali pa dela na mestih, za katera so prekvalificirani. Kaj delajo sedaj naši politiki? Uničujejo kmetijstvo, tovarne itd. Glavno jim je da je vse v Ljubljani OK in da imajo polne žepe denarja pa da bodo v NATU in v EU. Kaj pa ostale regije? Kaj je s prekmurjem? Vse propada. Kaj je s cenami? Cena naraščajo na evropske. Samo tu je en problem, če hočejo naši politiki imeti evropske cene morajo biti tudi evropske plače. Ima en delavec evropsko plačo, ko mora delati 12 ur dnevno za drobiž. Osebno menim, da so vsi politiki z Drnovškom načelu za en kurac.

l.p mainman

Vasilij ::

Odločno PROTI !!!

Matthai, para-site in rasta so prav povedali.

1.) Slovenija NI vojasko ogrozena!
Ni ogrožena z juga! Zakaj? Kljub naši slovenski nadutosti nad južnimi republikami, nas te ne ogrožajo, ker nimajo za to ne denarja ne vojaških sredstev. Zagovorniki vstopa v NATO mnogo delajo preplah, češ da nas ogroža ZRJ. Take trditve so fenomenalne in po absurdu jih lahko primerjamo z napisi na javnih straniščih. ZRJ bo vsaj 10 let imela svoje težave z definiranjem statusa Srbije in Črne Gore. Tudi če bi nas hotela napasti, bi morala zato iti preko ozemlja republike Hrvaške, kar ji ta gotovo ne bi dovolila, ali pa da gre z preostalimi letali tipa MIG preko mednarodnega morja, proti naši obali, kar pa je spet popoln nesmisel.
Obubožani Hrvati, nas tudi ne bodo napadli, zaradi nesoglasij pri postavitvi meje. Če bi se zaradi tega spustili v vojno, potem je zaradi naše primitivnosti bolje, da nihče niti plastične pištolce nima.
Večja ogroženost nam preti s strani Italije in Avstrije, ampak tu ne mislim na vojaško ogroženost, ampak na gospodarska in politična izsiljevanja. Predvsem gre tu za pogajanja (beri: njihove direktive) za EU in NATO. Nisem strokovnjak za ekonomijo, vem pa, da visji standard v EU s časom pada in da je blagostanje, ki ga imajo v državah EU posledica predvsem tega, da so te države zrasle na osnovi kolonializma in imperializma, kakor ZDA (»špica zahoda«), le da so te imele še celo suženjstvo. Pravtako EU sloni na izkoriščannju držav tretjega sveta. Pokvarjena logika nekaterim narekuje:''Pa dajmo še mi pristaviti svoj lonec. Ostalo so si sami krivi!''.
Zakaj naj bi nas tuje drzave napadle in pri tem imele stroske (vojna seveda stane), ko pa kaj hočejo, morajo samo da rečejo, in že jim naši politiki ustrežejo?!?
Naj zagovorniki vstopa v NATO povedo, katera država(e) nas ogroža! Spoznali bodo, da nas ogroza ravno tisti, kateremu se prilizujemo.
Je pa res (malo verjetno), da bi z vstopom v NATO lahko postali cilj kaksnih terorističnih napadov, saj bi z vstopom bili avtomatično zavezniki imperilistične ZDA s veleumnim Bushem na čelu.

2.) Kaj bo naša vojska pridobila z Natom in koliko nas bo to stalo?
Seveda nas bo NATO drago stal. Tudi profesionalizacija vojske nas bo drago stala, da ne omenjam nevarnosti, da si kaksen Janez podredi to vojsko, ki na koncu ne bo slovenska vojska, ampak vojska neke stranke. Isto velja za policijo.
Zagovorniki NATA hocejo profesionalizacijo vojske zato in skoraj samo zato, da njim ne bo treba iti služiti 7 mesecev vojaškega roka. Ja! To je njihov cilj. Taki ljudi bi radi odgovornost za obrambo radi prepustili drugim, so torej pravi ''domoljubi'' in taki se potem skrivajo za ''nacionalnim interesom'', ki je v resnici interes neke ozke skupine ljudi na ključnih položajih in multinacionalkah.
Profesionalizacija vojske bi bila samo dobra, če bi potem te vojake poslali na neko misijo v neko tretjo državo. Ali se je že kaksna profesionalna vojska kdaj borila na svojem ozemlju? NE! Namen profesionalne vojske je biti čimboljši agresor (napadalec). Gre za napad na neko državo in ne za obrambo naše države pred neko drugo. Dovolj dober dokaz je ameriska vojska.
Jaz sem za naborniski sistem, kajti vsak državljan bi moral biti izobražen za ravnanje z orožjem in biti pripravljen braniti našo državo. Vzemimo zelo malo verjeten primer, da nas nekdo napade. Mi imamo teh 5000, pa recimo 10000 profesionalnih vojakov. Če nas nekdo napade, bo nas napadel po celem ozemlju. Najprej bo vso protizracno obrambo (kolikor je imamo) uničil, nato pa na več kot 100 različnih mestih izvedel zračni desant. Torej morajo biti sočasno na vseh mestih po cirka 3 profesionalni vojaki. Okupator zasede vso Slovenijo v 2-3 tednih. Sedaj komaj lahko nastopi profesionalna vojska in gre na kopnem v spopad z okupatorjem, vendar mora pri tem imeti silno,silno,silno majhne izgube, kajti kdo pa bo potem branil državo, če teh 10000 profesionalnih vojakov pade? Ja, škoda, da nimamo nabornikov. Pomaga nam lahko samo gverilska taktika in zdrav razum v Organizaciji Združenih Narodov.Torej naborniki morajo ostati, imeti pa zraven še profesionalno vojsko, pa je financno nemogoče!
Seveda pa se Slovenija z naborniško vojsko ne bo mogla biti sposobna izvajati vojaske akcije drugod po svetu! Zakaj bi te sploh morala? Zato, da se bodo lahko vojno igrali?
Zakaj bi Sloveniji morali imeti jederski arzenal? Po eni strani se zaradi jederskih elektrarn pizdimo, po drugi strani, pa smo pasivni, če v našo luko Koper priplije ameriska podmornica na jederski pogon in po možnosti še z jederskimi konicami. Nad našim Krškim je potreben in dovoljen popoln nadzor, nimamo pa mi Slovenci nobenega nadzora nad njihovim jedrskim arzenalom, saj je pod ''strogo zaupno'' in ''vojaska skrivnost''.
Kaj se je zgodilo s ameriskim pilotom, ki je pred leti eksperimentiral v Italiji in pri tem ubil 13 civilistov v gondoli. Žičnica je bila 60 metov nad tlemi, po pravilih pa bi pilot na tem območju moral leteti mnogo višje. Ljudstvo v Italiji je temu pilotu hotelo soditi, ampak ne, ameriska vojska je stvar uredila po svoje in mu sodila doma, nakar je bil pilot premeščen le v drugo enoto. Pravici je bilo zadoščeno. Pjah!
Kdaj so Američani in njihovo orodje (NATO) bili pripravljeni kaj reči o njihovih čudežnih granatah? Šele ko so začele vdove v Britaniji iskati odgovore, zakaj so njihovi možje zboleli za rakom in levkemijo. Uporabljali so namreč izstrelke z osiromašenim uranom. Res, krasno!
Imejmo te granate skladiščene še pri nas!

3.)Ta nesmiselno vstran vržen denar raje za posodobitev zdravstva, šolstva, (miroljubno) gospodarstvo, pokojnine, za socialno varnost državljanov in še za mnogo kaj bolj smiselnega in potrebnega porabite.

4.)Gre za trgovino z orožjem in dokler se ima pri tem dobiček, po kapitalističnem mišljenju tu ni kaj oporekati. Kako je mozno in moralno opravičjlivo to, da so ZDA (špica Zahoda – ta prekrasna dežela vseh sanj) hkrati prodajale svoje staro orožje Hrvatom, Bošnjakom in Srbom. Pri vsem tem pa jim je baje šlo samo za mir in stabilnost?!? Mogoče sem preneumen, ker to res ne razumem!
Kako se lahko neka država (ZDA) samo sebe okliče za voditeljico ''svobodnega sveta'' in je pri tem glavna proizvajalka protipehotnih min in drugih orožij za množično uničenje? Za mine pa vemo, da so ubijalke mimoidočih otrok, ki se igrajo po vojni. Nato pa gledamo slike pohabljenih in nato niti ne pomislimo.
Ko je bila v OZN (ali VS , to se ne spomnim točno) razprava o prepovedi proizvajanja min, je bila le ENA država proti prepovedi. Uganite katera! ''Dežela ameriskega sna''.
Polno in največ sranja v svetu dela Amerika. To je dejstvo, katera so razumela celo zunajzemeljska bitja, če ta obstajajo. Pri nas pa imaš ljudi, ki flegmatično rečejo kontra :''Kaj misliš, da so drugi kaj boljši? Ne smeš gledati samo slabih stvari''. Kaj češ.


5.) Naj za varnost v svetu skrbi OZN ne pa ZDA!
Mislim, da je za varnost in soglasje v svetu odgovorna OZN, ne pa ZDA in NATO. Zakaj je sploh nastal NATO? Nastal je zaradi hinavcev kot so bili Truman, Churcil in podobni, kot grožnja SZ. Ta je nato kot odgovor na NATO ustanovila Varšavski Pakt. Danes Varšavskega Pakta ni več in zato tudi v ZDA obstajajo ljudje, ki imajo pomisleke o tem ali je NATO sploh smiseln. Tehnološko je NATO mnogo zadaj za ZDA in tako ZDA NATO države uporablja le kot skladišča, vmesne baze in kot čistilce za njimi. George Robertson se je skoraj zjokal, ker so ZDA bobmardirale Afganistan brez njegovega sodelovanja. V NATO državah pa sedaj, ko gredo v Afganistan je opaziti celo neko blaženost, srečo, zadovoljnost, da so jih ZDA sedaj kot čistilce terena povabili. Tony Blair in Gerhard Schroder sta med seboj celo tekmovala, kdo bo bolj Bushu v rit lezel. Gre za neki kompleks nekih držav, da so vredne nekaj le, če jih vrednotijo tudi njihovi zavezniki ZDA. Kaj bo z NATOM sedaj, ko je veleumni Bush zvisal proracun za obrambo (beri:napadalno sposobnost) na 300 milijard dolarjev? Tega Evropske države ne bodo zmožne. Kot odgovor na ameriski enostranski odstop o prepovedi ''vojne zvezd'', bodo sedaj s oboroževalno tekomo prisiljene igrati tudi Rusija in Kitajska.
Stvarnost je na žalost takšna, da so ZDA po ukinitvi Sovjetske Zveze, edina velesila na svetu in neki fanatiki jim pač hočejo biti podobni. Rezultat je popolnoma dekadentni svet!
Vsepovsod so v modi ameriske zastave, TV-oddaje o najbolj dekadentnih ''ljudeh'', eni komentarje pisejo v angleščini in podobne bedarije.
Ko so Američani v 70. letih novačile islamske skrajneže v Pakistanu z namenom, da delajo težave SZ, ljudem to ni smetalo, ko pa so se ti uprli nepovableni ameriski vojaski navzočnosti v Arabiji in jim dali udarec nazaj, pa so vsi zaprepadeni. V vseh evropskih državah so bile žalne procesije in 3 minute molke posvečene v spomin na 11. september. Meni Američanov ni žal in zaradi tega ne rabim imeti nobene slabe vesti. Vam je žal za Američane, nobenih ugovorov pa ni bilo zaradi ameriskega bombardiranja revnih držav. Malo pomislite na Vietnam in Korejo, Sudan, Niakaragva, Iran,... Kdo bo za to odgovarjal? Kdo je spuščal cianid nad Vietnamom in s kaksnim namenom? Američani želijo obvladati ves svet v interesu kapitala, pri tem pa uporabljajo vsa sredstva. Druge države pa čimbolj sebi podredit, da bodo te v OZN plesale po ameriski pliščalki.
To kaj ste videli 11. septembra ni nič v primerjavi s tem, kaj se lahko zgodi, če se Američani in drugi ne bodo spametovali in uvideli, da je vse logična posledica imperializma. Kako lahko ZDA, ki se imajo za ''svobodni svet'', brezpogojno podpira Izrael, pri njenem genocidu nad Palestinci. Kako to, da ZDA, ki se zmeraj bori na strani dobrega in pravičnega, ne najde časa ali možganske celice, da bi odstranili nacionalista Ariela Šarona?

Seveda, pa si mnogi Slovenci pred tem zatiskajo oci, in gledajo le kako bodo lahko ''sluzili'' z Američani. Po drugi strani, pa v Sloveniji ni pobude za dobre gospodarske posle z Ljudsko Republiko Kitajsko, ker so zaslepljeni s amerisko propagando. Ko je bil pred leti pri nas na obisku visok kitajski funkcionar, je ta moral zaradi protestnikov odditi iz parlamenta skozi stranska vrata. Slovenija, ki išče trg za izvoz, je naredila silno pametno potezo^#˘$&. ZDA, ki pa zmeraj nasprotuje Kitajski pa si išče svoj prostor na ogromnem Kitajskem trgu.

NATO je le podaljšana roka ZDA, ki drugim vsiljuje svoje zahteve (farmacija, sedaj tudi jeklarna ,... ). Dajte ukinit ta vojaski rok in če se vam res gre za varnost v svetu, kajti od tega je vse odvisno, potem dajmo poskrbeti za pravičnost vseh držav v svetu, za enak razvoj v vseh državah, ne pa da se nadaljujejo svinjarije, kot so bogatenje na račun revnih in za vojasko oboroževalno tekmo.

Mnogo bi se lahko razpredalo o ''deželi ameriskega sna'', ampak tu je debata ZA ali PROTI, in jaz sem popolnoma za uvedbo referenduma in prepričan sem, da bo zmagala opcija PROTI, kajti na referendum bodo vsi šli ki so PROTI, ker si drugace tega ne bi nikoli odpustili, tisti ki so ZA pa tak ne najdejo tehtnega razloga zato.

Še nekaj o upajoćih za nesluženje vojaškega roka.
Zagovorniki vstopa v NATO itak ne bi rabili biti v vojski, kajti če so zagovorniki, potem so tudi dovolj neumni, da po paragrafu 8 pridejo ven iz vojske. Sploh jim ni treba ženskih oblačil nosit, kakor desetar Max Klinger iz M*A*S*H 4077







tovariski pozdrav

burekar ::

Bravo!
Black:
Skandinavci so zakon! Res je, da imajo vsaj za mene zanič podnebje, pa še z melodiko pretiravajo, ampak države majo pa tako kot je treba. Korupcije praktično ni, malo kriminala, vse urejeno...
Po njih se zgledujte, ljudje!
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

rasta ::

Vasilij: Toliko mlatenja slame pa že dolgo ne :D:D.

Vprašanje zate: Ali si slučajno v zvezi komunistov Slovenije?

TESKAn ::

Rasta, če je to najpametnejši odgovor, ki si ga sposoben, si v prihodnje naredi uslugo in bodi tiho.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Vasilij ::

ZKS uradno več ne obstaja, imaš pa prav, sem namreč res komunist.
Razlozi, kaj je goraj napisanega slama? Povej kaj ni res?
tovariski pozdrav

rasta ::

Slama je npr. o nasprotovanju profesionalizaciji vojske in tako zaupanje v nabornike. Verjetno se danes ne streljamo s fračami. Ne moreš vzet kateregakoli tipa iz Toneta Stržišarja (šola za težavne učence na Jesenicah) in mu po 7 mesecih dat en tank za upravljat. Časi partizanov so mimo, nikoli več jih ne bo ...
> v Sloveniji ni pobude za dobre gospodarske posle z Ljudsko Republiko Kitajsko, ker so zaslepljeni s amerisko propagando.
Ne razumem, kaj ima ameriška propaganda tu zraven. Slovensko gospodarstvo pa nima kapitala in tudi Kitajski trg je prevelik in preoddaljen.
Pe še druge stvari.

Sicer se s tabo strinjam kar precej stvari, vendar mislim, da je preveč idealilstično vse skupaj zastavljeno. Velika naivnost je vse pričakovati, da se bo saj del uresničil.
Sicer pa tu dan za dnem poslušaš USA loverje, potem pa jo ti tukaj usekaš s čisto kontra radikalo ...

[BISI] ::

Kaj pa ce nas Amerika povabi v Nato? Oporekati velesili ni ravno najbolj pametna ideja. :\
Sicer pa mislim, da je bilo premalo narejeno za promocijo nata v Sloveniji, premalo pa je bilo tudi kritiziranja nata, vsaj v javnosti. No, ustanovljena je bila tista skupina za nato, drugace pa nic kaj posebnega. Prav zanimivo pa je tudi kdo sta "snovalca" skupine. >:D

Gh0st ::

hmm....
a je sploh kdo prebral moj post?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Thomas ::

Človk se matra - njegov post pa ignoriran. I've been there! ;))

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Spajky ::

Good point Vasilij! Money makes the world go ´round in "prostitucije" ne bomo nikoli izkoreninili - se vec jo bo! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Thomas ::

> Good pont Vasilij

Morm rečt, da tovariš Vasilij je en dobr argument za vstop Slovenije v EU in NATO.

Ker če bomo preveč suvereni, bodo še takile (spet) prevzeli oblast!

Razen jezika ni nobenega nacionalnega interesa. Slovenija "zavarovana pred pogubnimi vplivi Zahoda" - je pa nočna mora.





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ns-miha ::

ma vstopa se bojijo ex rdeci, zdej kao demokrati !!
sej na zunaj zgleda kao de se ful trudijo da bi prišli v nato in eu, v resnici pa zavirajo na vsakem koraku. Bojijo se zaradi tega, ker so jih prevec likvidirali, v evropi pa pa bi take zlocine obsodili in marsikdo bi sel sedet, ker zlocin proti clovestvu ne zastara !!
Ma enkrat bomo sli !!
Sem pa za vstop, ceprav se zavedam da nas bodo vecje drzave enostavno pozrle, ce pa se bomo upirali bodo pa standardne sankcije, ker itak ne znajo nic drugega !!>:D>:D>:D>:D>:D

sovrazim niggerje, zide
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021245 (16718) Vlady
»

Slovenski NATO lažnivci (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58522208 (16143) OwcA
»

Tudi ženske obvezno v vojsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
785776 (4417) ||_^_||
»

NATO - we are on! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67425691 (18885) Pepe
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314611 (10565) rh^

Več podobnih tem