» »

NATO - we are on!

NATO - we are on!

««
2 / 14
»»

FastWIND ::

THOMAS! Z utemeljitvijo zavrni mojo trditev, da si z vstopom v EU zagotovimo določen del varnosti.

Zheegec ::

Lol! Borci za "varen svet" združite se!
NATO je bil ustanovljen kot opozicija Sovjetski Zvezi, po koncu hladne vojne pa še vedno obstaja! Zakaj pa? Da bi nas branil pred teroristi?! Teroristi so tisti ljudje, ki na noben drug način ne morejo opozoriti sveta na SVOJE razmere in težave in zato pač razstrelijo WTC, da bi ljudje vedeli kakšni so NJIHOVI problemi! Potem pa seveda sledi še hujši odgovor NATA oz USA (NATO=USA) in na koncu so še hujše težave takoimenovanih teroristov. Seveda ne pomislimo, da je Osami moč priskrbela prav CIA, ki je Osamo postavila na oblast v Afganistanu in mu dala ogromna vojaška in finančna sredstva, da je odgnal Sovjete. Potem pa se obrne proti njim in nastane "največja teroristična grožnja", ki jo je ustvarila Amerika SAMA! Potem se pa mi mali sLOVEnčki odločimo vstopiti v NATO, da bi imeli več "moči". kakšno pa? Edino USA, UK, Nemčija in Francija nekaj pomenijo, še država z 20mio prebivalci nič ne pomeni, saj lahko glasuje za ali proti, pa to sploh ni važno, samo "ugled" izgubi. In kaj bomo mi tukaj sodelovali pri politiki NATA? Toliko, da bo samo še en glas več za tisto, kar si bodo USA zmislile, proti si pa ali ne bomo upali, ali pa nas ne bodo upoštevali, če bomo proti. Kot vidimo po TV vsak dan ima "zelo demokratična" Amerika glavno besedo v NATO. In zakaj demokratičnega? Zato, ker so sprejeli zakon (predlagal ga je Bush), da lahko državo, ki pomeni POTENCIALNO grožnjo (recimo, da BI lahko napadla USA, čeprav takšnega znaka ni videti, ampak samo če CIA to ugotovi) napadejo tudi ob grožnji, da bo VELIKO civiljnih žrtev, saj je važno samo da se znebimo POTENCIALNE grožnje! Seveda je za takšnimi zakoni predvsem kapital, ki si želi imeti od vojn koristi (recimo od Iraka: porušimo, potem pa tam postavimo svoje refinerije in tovarne). Glede varnosti: Sloveniji vstop v NATO sploh NE zagotovi varnosti, kot naša država zavaja ljudi z napačnim razlaganjem 5. člena statuta NATO. Jo pa seveda zagotovi EU, saj vsaka grožnja preko šengenske meje pomeni direktni napad na VSE članice EU! Torej ne samo, da nas Nemčija, Italijo, Francija, UK MORAJO braniti, ampak je to v njhovem interesu, saj so bili z napadom na Slovenijo napadeni tudi oni! Potem pa še "gospodarski razvoj", ki ga prinaša vstop v NATO:
1. Povečati moramo svoj obrambni proračun na 3% BDP, kar je veliko, saj to pomeni okoli 5% proračuna! Toliko denarja na leto bi rešilo vsaj 5 podjetij z imenom "Mura" vsako leto!
2. Kupiti moramo orožje, ki bo po USTREZALO AMERIŠKIM oz. NATO standardom, kar pa pomeni, da bomo morali kupovati Ameriško orožje! In za kaj? Ali naš kdo ogroža? To si predstavljamo samo mi! In potem MORAMO še pošiljati svoje vojake "V KRIZNA ŽARIŠČA", kar pomeni Afganistan. Irak, oz. kamorkoli si izmisli Ameriška vojska napasti! Poleg tega pa lahko NATO (in zaradi našega strateškega položaja najbrž tudi bo) na NAŠEM ozemlju postavi VOJAŠKO BAZO, kjer lahko hrani kemično, biološko in jedrsko orožje! Ta baza pa potem sploh ni pod našim upravnim in vojaškim nadzorom, ampak se smatra kot otoček v naši državi, ko je last od NATO oz. USA!
In to dame in gospodje, je "demokratična" ustanova, ki bi morala že zdavnaj razpasti, sedaj pa se še celo širi in napada države zaradi Ameriških gospodarskih interesov! HVALA LEPA DRNOŠEK IN BUSH!!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

THOMAS! Z utemeljitvijo zavrni mojo trditev, da si z vstopom v EU zagotovimo določen del varnosti.

preberi moj post, pa boš videl, da smo v EU bolj varni, kot v NATO, saj v primeru napada na sLOVEnijo to NE pomeni direktnega napada na NATO, ampak se mora še sestati svet NATO in se odločiti, če bo ukrepal, napad na sLOVEnijo kot članico EU pa pomeni DIREKTEN napad na celotno ozemlje EU, saj ima EU samo eno zunanjo mejo (šengenska meja), notranjih mej pa ni, in ker bomo znotraj Šengenske meje, bomo POPOLNOMA varni (mogoče edino pred McDonaldsom in Coca Colo ne!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FastWIND ::

ALIEN3001. Meni je to popolnoma jasno očitno pa to ni Thomasu, zato pa se tudi več ne oglaša...

gazda ::

Ne vem kaj se vsi tako bojite NATA in Amerike - se zmeri smo v NATU bolj varni kot ce nismo v NATU (dejstvo). IMO imamo vec koristi od tega da se pridruzimo.
Za vse, ki pa tko veselo pljuvate in trdite da vseeno ne bomo varni in bla bla bla... zanimivo bi bilo ce bi laicni slovenci razumeli kaj obsega pravilnik nata ob vstopu.

Tko da Thomas le ni osamljen v svojem mnenju... ZA NATO!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazda ()

Thomas ::

> napad na sLOVEnijo kot članico EU pa pomeni DIREKTEN napad na celotno ozemlje EU

Kje pobiraš te neumnosti?

Kje to piše???

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matej97 ::

Sem odločen nasprotnik Nata. Me pa zanima ena stvar. Kdo za vraga je "prosil" nase politike, da se naj pogajajo za vstop v Nato. Pa kaj ti politiki ne gledajo anket. Zagovornikov ni niti polovica, a oni pa kar veselo po svoje. Iz tega mi potem več sploh ni jasno koga sploh zastopajo. Svoje interese ali interse ljudstva?!

Zheegec ::

Kje pobiraš te neumnosti?

Kje pa ti pobiraš te neumnosti da bomo varni? Ustavo preberi raje, ne pa do tle neki nakladaš! Države NATO imajo vsaka svojo zunanjo mejo (Pač Amerika, UK,....), v EU pa je SAMO ENA MEJA (To je tako kot regije v Sloveniji -> med njimi ni mej, je samo ena zunanja -> Če ti že moram to razložiti kot DEBILU!) in znotraj te meje so vse članice EU. Zato pa če si Austrijec lahko z osebno prideš v Španijo, če si Slovenec (ker še nismo v EU) lahko samo v Avstrijo, Italijo, Hrvaško, Madžarsko prideš z osebno, če si pa Hrvat pa z osebno ne moreš v članice EU. Tudi če v Avstriji narediš nek prekršek ti prepovejo vstop v VSE države čalnice EU. A ti to RAZUMEŠ!? Kje pa piše da si v NATO varen? Nikjer, samo 5. člen govori o tem, pa si zgoraj preberi, kaj sem o njem napisal!
alien se strinjam z tabo
jao kaki komentarji kr neki tule na forumu en smrkavc mozolast ki še 16 ni star nam pravi kake koristi bomo imeli, kon neki največji poznavalec nata

Hvala za podporo, samo žaliti me pa ni treba!!!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Thomas ::

>> napad na sLOVEnijo kot članico EU pa pomeni DIREKTEN napad na celotno ozemlje EU

> Če ti že moram to razložiti kot DEBILU!

Ja, bi te lepo prosil. Kje to piše???

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matej97 ::

Ta petek 22. od 12 ure dalje pred pošto v Murski Soboti NE NATO akcija. Nastop žonglerjev in bobnarjev, deljenje materiala. Pridimo v čim večjem številu!!

Zheegec ::

Ma, sem vse lepo razložil. Te pa jaz vprašam, kje vse to piše, kar ti praviš?! V NATO bomo bolj varni! Ja, kje pa to piše? Bilten Osame Bin Ladna ali kaj? Če česa ne razumeš preberi moje poste še 1x pa boš mogoče kaj več, drugače ped pa v vrtec, tam še nimajo takšnih težav. Če pa želiš več pojasnil pa preberi Ustavo EU -> samo na Google daj search.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thomas ::

> Nastop žonglerjev in bobnarjev

Potem pa že. Če bodo pa žonglerji in bobnarji tud, se bo pa trlo ljudi!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Če česa ne razumeš preberi moje poste še 1x pa boš mogoče kaj več

Bolj jih berem - bolj razumem da nič ne veš o tem! :D >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Kako zelo utemeljeno! Da človek nima pojma je lahko reči, da pa bi zavrnil vse ali VSAJ nekaj njegovih argumentov pa je malo težje, kajne? Sicer pa poglej primer: Hrvaška napade Slovenijo leta 2005, ko smo že v Evropski Uniji. Kako bi po tvojem reagirala EU in ZAKAJ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lucifer Tanatos ::

bostjan11s:
alien se strinjam z tabo
jao kaki komentarji kr neki tule na forumu en smrkavc mozolast ki še 16 ni star nam pravi kake koristi bomo imeli, kon neki največji poznavalec nata
kreteni vidijo samo eno uuuu amerika nas bo varovala-> mislite si mozoljavci amerika nas bo zatirala bush je kreten na 3(ne amerike ne busha ne pišem z veliko zacetnico ker si tega ne zasluži!!!)
ne bi zdaj o afganistanu, iraku..... bla bla kaj pa jederski ščit.....
bush ne ve niti kje je Slovenija aja pa ve to je yugoslavija država ki predstavlja potencialno grožnjo za usa, kot ves ostali svet :)))))

Edini smrkovc, kreten in ne vem kaj vse si se nastel niti ni vazno, si tukaj ti, pejt ga s takim odnosom srat kam drgam, tle se pogovarjamo o situaciji, POGOVARJAMO, ce se hoces kregat pa pejt na kak drug forum, npr. tukaj, kjer je mlajsa publika tako da jo bos tudi bolje razumel. Ne skakat na nivoje ki so ti previsoki, sam fajn bos padu ;)

ALIEN3001:
To o mejah mas prav, vendar prosim probaj izbirat malce bolj umirjene besede, ker se tuki noben ne krega (ceprov je thomas verjetn dobre vole k vid da je spet enga raz****** :D).
Les yeux sans visage

Thomas ::

> Hrvaška napade Slovenijo leta 2005, ko smo že v Evropski Uniji. Kako bi po tvojem reagirala EU in ZAKAJ?

EU samo obvesti NATO. Ker je NATO obramba za EU.

8-)

p.s.

Nivo, nivo ... oh ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

prosim probaj izbirat malce bolj umirjene besede, ker se tuki noben ne krega (ceprov je thomas verjetn dobre vole k vid da je spet enga raz****** ).

Me prav malo briga. Če že prosi za pojasnila naj najprej sam svoje izjave pojasni, ne pa da folk v glavo zajebava! Pojdite raje klicat na tist pofukan NATO-fone klicat, al kaj je že tist državno sranje, ki propagira vstop v NATO!

EU samo obvesti NATO. Ker je NATO obramba za EU


NATO obramba za EU? Saj v NATO je vojska EU (torej Nemška, Francoska, Italijanska). Ker očitno še vedno ne razumeš, kar ti pravim, še 1x: EU se združuje. To je skupnost držav, ki so druga med drugo izbrisale NOTRANJE meje in ustvarile samo ZUNANJO, torej Schengensko mejo! Vsaka grožnja preko te meje ogorža EU, ker je to njena EDINA meje! Torej ni važno, ali Hrvati napadejo nas ali pa Nemčijo, v vsakem primeru bo UK poslala svojo vojsko da zaščiti CELOTNO EU, ker je bila CELOTNA EU z napadom Hrvaške na Slovenijo (ki je v EU) OGROŽENA! A štekaš?! EU in NATO pa so dve čisto ločeni instituciji, ki sploh nimata nobene veze druga z drugo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Thomas ::

> Pojdite raje klicat na tist pofukan NATO-fone klicat, al kaj je že tist državno sranje, ki propagira vstop v EU!

Kam zdej ti (ne) bi šel? V EU al v NATO??? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

Ah, sorry :) Sem bil tolk jezen, da sem se zmotil :) Upoštevaj popravljen post >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matej97 ::

Thomas: saj ne bodo žonglerji in bobnarji tam, da bi narod tam stal, gledal in ploskal. Njihov namen je, da se pac pritegne ljudi, se jim podeli kaka brošura, listič z NENATO vsebino in je to to. Potem pa itak vsak dalje hiti po opravkih, kogar pa zanima pa si pač vzame čas in gleda. A ne ?

Thomas ::

EU nima nobene lastne vojske. Večina članic EU je v NATO, ki je odgovoren za njihovo varnost. Če ne pa, kot Švedska ali Irska - same zase.

Oborožene sile EU so neobstoječa zadeva.

Zmeraj bolj vidim, da so nasprotniki NATA zelo slabo informirani.

Kar razloži marsikaj.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

natofobi so informirani izkjučno iz samooklicanega mirovnega (!!) inštituta. ta inštitut (?!) me spominja na stranko demokratične akcije, če se kdo spomne.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

> Nastop žonglerjev in bobnarjev, deljenje materiala

> saj ne bodo žonglerji in bobnarji tam, da bi narod tam stal, gledal in ploskal

Vloga teh žonglerjev in bobnarjev mi je dokaj zagonetna, moram priznati!

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

EU nima SVOJE vojske, jo ima pa vsaka članica posebej! Kako pa misliš da nastane NATO vojska? A se kr od nekje pojavijo? To so vojaki, ki jih članice NATO prispevajo v skupno NATO vojsko. In to zihr ni 50% vse vojske. Saj na BBC pravijo, da nekako nima smisla za NATO da bi se slovenija pridružila NATO, ker ima samo 6000 vojakov. Torej bo nek % te vojske šel v skupno NATO vojsko. A ti tega ne zastopiš? NATO vojska ni kr ena imaginarna vojska, ampak jo sestavlja 50% vojske USA, 10% Nemčije, 10% GB... (to sedaj niso resnični podatki, samo za primer)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

matej97 ::

Thomas: se opravičujem, sem pozabil omeniti, da bo tam tudi nekaj ljudi, ki ne bodo bobnali in žonglirali, ampak bodo pač razdeljevali material. Zamislite si: to bi pa bila umetnost, ko bi nekdo žongliral in povrh vsega še delil lističe...

Thomas ::

> to sedaj niso resnični podatki, samo za primer

Primere iz neresničnih podatkov nam natofobi že skoz servirate. A je to kej novega?

> to bi pa bila umetnost, ko bi nekdo žongliral in povrh vsega še delil lističe...

Jest bi reku, nej se drži žongliranja.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matej97 ::

"Jest bi reku, nej se drži žongliranja" by Thomas
Tudi jaz sem tega mnenja, a moraš priznati, da bi to vseeno bila prvovrstna atrakcija!

iration ::

Prvovrstna atrakcija bi bila, če ne bi natofobi zavajali javnosti... :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

matej97 ::

infectiphibian: A Nato zagovorniki ne zavajajo javnosti?! Pa vzemimo za primer to tako opevano varnost. In na področju varnosti, si za primer vzamimo prav terorizem (to je ta karta na katero zagovorniki tako radi igrate).

Pa sedaj poglejmo iz zornega kota nekega terorista, ki pripravlja nek napad na njemu sovražno državo. In z vstopom v Nato bi se te možnosti vsekakor povečale, saj bi se naenkrat nenadoma pojavili na teroristovem "zemljevidu nasprotnikov". S tem bi se možnosti napada na Slovenijo realno povečal!

In ob tej varnosti vsi omenjajo varnost v smislu življenj, kaj pa socialna varnost!?

DavidJ ::

S tem bi se možnosti napada na Slovenijo realno povečal!


Tko kot Bali. Šli so v nato, zdej pa majo.
LMAO :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Ikarus ::

"Vstop sedmih novih držav je dodaten dokaz, da se umetna delitev Evrope končuje - celina je spet združena,"

Jacques Chirac

Tko nekako. NATO je eno izmed lepil, ki nas integrira v združeno Evropo. EU je druga in še konkretnejša vez.

Mogoče sam NATO res ne bi bil odločilnega pomena za Slovenijo, če ne bi bili prej pol stoletja na obrobju Evrope oziroma izven nje - tako, kot je, se mi zdi pa zelo pomembno, da nas priznajo za enokopravne partnerje, še posebej, ko val širitve zajema kup držav, na katere sami zgledamo malce zviška. Ne-povabilo bi bila prava blamaža.

McHusch ::

DavidJ ::

Tisti, ki tako vneto trdite, da bo EU zagotovila varstvo Sloveniji.

A menite, da bo naša odločitev glede NATA kaj vplivala na odločitev Šenghenskega vrha o novih sprejetih članicah?

Sej smo ravno zavrnili 12/15 članic v trgovini z orožjem.

Tega ne bo nihče formalno/javno priznal, ampak dvomim, da je slovenija nujno potreben trg EU.

Ne bit naivni.

Ob sprejetju v NATO se Hrvati najbrž ne bodo več bunili v Piranskem zalivu. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

DavidJ ::

McHusch. :)

Zanimivo, ker je tole BBC in ne CNN. Bomo slovenci z nizko stopnjo ignorance prava osvežitev.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Lucifer Tanatos ::

Ka se mi bunite zarad tega, da bodo nasi vojaki bli na kriznih žariščih? Naša vojska bo postala poklicna. Torej jo bodo ljudje opravljali kot službo, ne vidm kaj je pol narobe ce ga poslejo v Afganistan, sej je njegova naloga da se bori za naso drzavo ter ostale, ki imajo podobno politiko kot mi, padec le teh, pomeni tudi padec nas, slej ko prej. In Nato bo nasi drzavici(s povdarkom na ci) zelo koristil, ker nam bo dal se eno stopnjo varnosti, drugo pa se EU(v katero bomo se lazje prisli ce bom pred tem v NATU). A se zavedate, kok majhni in nebogljeni smo kot država? Kaj vas je strah enih teroristov, kaj ce se nam enkrat zgodi zgodba bosne, albanije, makedonije... Tako bo vecina drzav raje 2x premislila preden bi se spravila nad nas in ce bi se ze bi nam nato 100% pomagal, ker ce nam nebi bi to posledicno vodilo v razpad le tega.
Les yeux sans visage

Sims ::

Naj nekdo pokomentira od McHusch-a sliko. Meni nekaj ne štima na njej.8-O

Elemen_T ::

Thomas:

Pa ti navedi in naštej svoje ZAPISANE DA-argumente, kateri bodo bodočnost Slovenije naredile lepšo, čudovitejšo in varnejšo!

Ne pozabi, da vse do danes v naši deželici ni bilo vojne, ni bilo prehudih zunanjepolitičnih trenj, sploh ni bilo nikakršnih vojnih, medsebojnih, državnih konfliktov.
Slovenija je varna, majhna in predvsem - neodvisna država.
Prepričan sem, da bo tako tudi v bodoče.
Brez NATA sploh, z NATOM pa tega ne moremo potrditi.
je tako, kolega Thomas?
Tvoji posti v tej temi so trosenje nejasnih bedarij.
Kako lahko trdiš vse to?
Kako lahko trdiš, da je vstop v NATO relevanten ko točno veš kako zahrbtna in nepredvidljiva ter subjetivna je politika?

Jest izključno govorim o stanju v času naše neodvisnosti in se na to opiram, ker vem, da je danes dogajanje v Sloveniji vsaj na nekem sprejemljivem nivoju.
In, ko mi spomin odplava še do busha me mine prav vse dogajanje in vključevanje v NATO.

Bolje Al Kaida nego Nato.

FastWIND ::

Lucifer Tanatos! Ti mas pa resnično pojme totalno pomešane.
1. Kaj ima Slovenija z Afganistanom, da bi mogli naše ljudi tja pošiljat.
2.V EU bomo prišli in to če gremo v Nato ali ne.
3.Itak bo vsaka država premislila če bo napadla članico EU.

Lucifer Tanatos ::

Element T:

Ne pozabi, da vse do danes v naši deželici ni bilo vojne, ni bilo prehudih zunanjepolitičnih trenj, sploh ni bilo nikakršnih vojnih, medsebojnih, državnih konfliktov.
Slovenija je varna, majhna in predvsem - neodvisna država.
Prepričan sem, da bo tako tudi v bodoče. Jest izključno govorim o stanju v času naše neodvisnosti in se na to opiram, ker vem, da je danes dogajanje v Sloveniji vsaj na nekem sprejemljivem nivoju.


Napaka pr tebi je lih to da gledas samo danasnje stanje, malce pozabljas kaj vse se je znami dogajalo pred naso samostojnostjo vse od Karantanije ko smo se podjarmili Bavarcem in stem kasneje tudi Frankom. In morda je ironicno, da skacemo iz ene odvisnosti v drugo(tudi Nato je ena od teh, vendar z razliko od prejsnjih bolj naklonjena nam(ceprov to so itaq pravl tut Bavarci, pa jugici ko smo sli v SHS :)). In prav imas, Slovenija je majhna in zaenkrat varna, ce pa bi jo hotel kdo zasest, nebi imel vecjih tezav(ce odstejemo gverilski nacin boja, ki bi sledil:) )

Tvoji posti v tej temi so trosenje nejasnih bedarij.
njegovi posti so tolk nejasni kot tvoji, bedasti pa precej mn

Bolje Al Kaida nego Nato.
Hm predlagam, da damo to na referendum, me zanima kaksni bodo rezultati;). Drgace pa ti kr pejt k Al Kaido, baje majo na Kubi kul apartmaje, ZASTOJN

FastWIND! Ti mas pa resnično pojme totalno pomešane.
1. Afganistan sem omenil kot nakljucni primer, ki gaje napisal v tej temi ze en natofobik predmano(cudno da njega nisi sel popravlat...)
2.V EU bomo prišli a ce bomo v NATU definitivno prej pa tut lepse nas bodo gledali
3.Vsaka drzava bo premislila preden bo napadla clanico EU, ce je zraven se clanica EU pa se toliko bolj. Pozabljas pa, da zaenkrat se nismo clanica EU.

:)
Les yeux sans visage

Elemen_T ::

Lucifer Tanatos:

Z Natom bomo "dvojno" neodvisni.
Sami od sebe smo enojno. In tako je po mojem mnenju tudi prav.

Še vedno čakam utemljene, napisane DA-argumente.
Sem zelo prilagodljiv in se me da relativno hitro prepričat v NE.
Če le ne gre za brezves(z)no kvasenje traparij, ki nimajo ne glave ne repa.:\

perci ::

bostjan11s dobi za nagrado za vzorno vedenje en luškan nazivek

Za naprej: behave or else...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tr0n ::

Ah, kaj imate sedaj tako na veliko za komentirat ta dogodek? Dejstva:

1. Slovenija je bila povabljena, kar je ta trenutek lahko samo koristno
2. Slovenija bo sprejeta kot clanica ne glede na rezultat referenduma, ce ta sploh bo

Zelo majhna je verjetnost, da bo Slovenija sodelovala v nekih vecjih vojaskih operacijah. Zato ima ZDA UK in Nemcijo, pa se ta nasprotuje sodelovanju proti Iraku.

Vecina vas vidi NATO kot obvezno zlo, gre pa dejansko za zvezo, katere osnovni namen je s političnim in varnostnim oz. vojaškim sodelovanjem zagotavljati skupno varnost svojih članic. North Atlantic Treaty Organization in ne 666 :).

FastWIND ::

LUCIFER TANATOS! Očitno premalo in površno spremljaš dogotke. Širitev evropske unije je realnost napovedana za natanko 1. maj 2004. Pogajanja potekajo in so v zaključni fazi, tako je ta datum skorajda dokončen in nobeden Nato ne bo vplival ali bomo prišli prej ali kasneje v EU. Te tvoje trditve, da bomo z Natom prišli prej v EU so naravnost smešne in skregane z realnostjo. NATU NE.

Lucifer Tanatos ::

sami od sebe smo neodvisni dokler se kdo ne odloci da to konca...

Da-argumente so ti tukaj ze veckrat napisal, kot tudi ne-argumente, ne vem zakaj bi jih sli se enkrat ponavljat:\

Vecina ne-argumentov je kvasenje traparij s strani konzervativcev...
Les yeux sans visage

Thomas ::

European defence ministers, wary of reactions from Washington, have been emphasising that there will be no duplication of NATO's role and that NATO will remain as Europe's primary defence organisation.


"NATO remains a cornerstone of European security and our only mechanism for collective defence. The Europeans are not seeking to rival that or to duplicate that, but they are saying that the Europeans should do more in their own back yard."




To je jasno vsem, razen Alkajdi, Aldžeziri in Almirovnemuinštitutu iz Ljubljane.

:D

aja - še link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

FastWIND ::

LUCIFER TANATOS IN OSTALI!
Glej ko kaj pišete, poskušajte to tudi argumentirat ne pa, da pišeš na nekih predpostavkah ki nimajo z realnostjo nobene zveze ali so pa še celo v nasprotju s že sprejetimi odločitvami in dogovori.

Lucifer Tanatos ::

FASTWIND! Očitno premalo in površno spremljaš dogotke v tej temi. Nekdo od natofobikov je omenil da se politika lahko zelo hitro obrne, isto velja za siritev EU, ceprav je 99% da pridemo v omenjenem datumu v EU. Mogoce pristop v nato ne bo tako vplival na odlocitev, zavrnitev nata pa definitivno. Te tvoje trditve, da Nato ne bo upljival na vstop v EU so naravnost smešne in skregane z realnostjo. NATU DA.

:)
Les yeux sans visage

matej97 ::

"NATO will remain as Europe's primary defence organisation."

Kolikor mi je znano se Nato spreminja v napadlno organizacijo.

Tron: diskutiranje mnenj je še kako potrebno, saj se bomo na REFERUNDUMU odločili to je tudi potrdil Borut Pahor

Thomas ::

> Glej ko kaj pišete, poskušajte to tudi argumentirat ne pa, da pišeš na nekih predpostavkah ki nimajo z realnostjo nobene zveze

Taprav se je oglasu! Kje pa mate vi natofobi en argument?

Kdo od vas je dal tukaj v tem forumu en argument. Samo citat bi prosu.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Kolikor mi je znano se Nato spreminja v napadlno organizacijo.

Kaj pa je tebi (sploh) znanega? Koga NATO napada?

V Bosni dela mir, na Kosovu prav tako, v Makedoniji enako ...

Koga napada?

Konkretno prosim, brez zaklinjanj Mladega Foruma Združene Liste.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
2 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021248 (16721) Vlady
»

Slovenski NATO lažnivci (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58522210 (16145) OwcA
»

Ameriški terorizem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26816234 (13242) undefined
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314616 (10570) rh^
»

NATO-pro,contra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1117814 (6355) freserovski

Več podobnih tem