» »

Slovenski NATO lažnivci

Slovenski NATO lažnivci

««
4 / 12
»»

fdz ::

z ustopom v NATO bomo orožje take vrste dobil po nižji ceni kot bi ga sicer, če ne bi bli v natu. Sam poglejte kok dnarja dajemo zej za vozila tipa valuk in podbno...btw, gdo pa govori o f-16kah?

IceIceBaby ::

yeah, right. In kje si to pobral. Misliš da je članstvo v NATO tko kot TUŠ kartica ?

Sploh pa če prišteješ zraven stroške vstopa v NATO bomo lahko 15 let Hummerje kupoval na veliko pa se nam še vedno nebo splačalo.

fdz ::

hummerje že mamo;) itaq pa Slovenija z svojo vojsko Amerike ne zanima preveč, vrjem mi, da Američani rajš uporabjo svoje orožje kot pa orožje neke države, ki je 15 let staro tko da Slovenija lahko največ prispeva na logističnem področju, da bi pa Slovenija zej začela kupvt orožje, zato, da s ebo lahk bojevala se mi pa zdi nesmisel, edin za kar se zej ministrstvo za obrambo zanima, sta dva Euro Copterja katere bi potreboval za prevoz naših hummvejov8-)

ragnarock ::

Kaj pa počnejo z hummerji??? Par srečnežev ima privilegij, da se z njimi gredo Dakar v mini izvedbi.

jst govorim o etničnih spopadih. Zej jih ni, ker sile Sfor in podobno uzdržujejo mir v regiji.


Pri nas pa ne bi vzdževali miru?

DavidJ ::

Švica in Švedska sta že "od nekdaj" nevtralni, pojav, ki se imenuje tradicionalna nevtralnost. Nobena ni bila udeležena v nobeni svetovni vojni.

Finsko nevtralnost je izsilila bivša SZ, nevtralnost Avstrije pa je pogojena v ustavi in je pogoj za obstanek države.

Na priključitev Irske pa so dali Britanci veto.

Tolk o tem.

Večja nevarnost terorističnih napadov.
Ja, tko kot na Baliju, ki so si tako zelo prizadevali za vključitev v Nato. :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

ragnarock ::

Bali je bil napaden zaradi pretežno zahodnih turistov.

Jackass ::

Js mislm, da bi veen mogl it v NATO!!!:D :D

Če ne druzga, bi ns mogoče vsaj hrvatje mal manj zajebaval!

pa še če ne gremo v NATO, ne bo poklicne vojske, kr je pa precej shit!
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

Pepe ::

Kolk je meni znano so Hummerji bli kupleni za "šminko", da bomo v tujini lepše zgledali.
Bomo v tem stilu nadaljevali? Smo tako bogati?
In kje piše, da je ameriško res najboljše?!?
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

fdz ::

ja, točn tko, Ameriško orožje je trenutno najbolše na svetu, je Rusko bolš? poleg tega pa so Hummveje kupl predvsem za v bosno ker so zelo uporabna vozila na kateremkoli terenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fdz ()

IceIceBaby ::

Jackass, profesionalna vojska BO v vsakem primeru.

fdz, Hummerji ali F16 niso point. Point je v tem da trdiš da bomo cenej orožje kupoval, ne vračunaš pa stroškov vstopa v NATO.
To je tko kot če bi moral za TUŠ kartico popustov plačat 100k sit zato da bi pol Milko po 100 sit namest 150 dobil.

Davids, tudi te nevtralne države so morale enkrat postat nevtralne. In verjetno so nevtralne postale v težjih časih kot so sedaj. Torej, zakaj nebi Slovenija bla nevtrala. Ali pa nadaljevala s tem kar počnemo sedaj. Pošiljamo vojake na vse konce, pomagamo po svojih zmožnostih, pošiljamo svoje ljudi v inšpekcijo v Irak ... Zakaj moramo plačevat ogromne zneske, da bomo počeli to kar počnemo ?
Če ima Avstrija v ustavi napisano kar pač ima je to uredu. Ampak če bi v NATO vidla korist bi pač ustavo spremenil. Mi smo to nardil tko mal brez veze, ker je pač Italija rekla da jo mormo, in če bi blo potrebna sprememba za vstop v NATO bi vlada tudi to spremembo izsilila.

-Carnivore- ::

Naslednjih besed ne treatirajte kot besed nekega arogantneža ker nisem le-ta ampak jih vzamite kot nasvet. Vem, da bom prizadel vaš ego in me boste verjetno opljuvali a vseeno.

Debate na tem forumu potekajo na poraznem intelektualnem nivoju(ne govorim za vse ampak za tistih cca. 90%), zato vam predlagam, da si ogledate forum od strani www.ruleless.com (slovenska stran)in si tam oglejte na kakšen način je potrebno argumentirat svoje stališče in argumentirano ter BREZ IZMIKANJA izpodbijat izjave drugače mislečih(bodite pozorni na citiranja celotnih izjav). Upam, da bodo v bodoče debate potekale na vsaj približno takšnem nivoju
kot na slednjem forumu
PS: NAJ VAS NE ODVRNE IDEOLOŠKA USMERJENOST STRANI, KER LE TA TRENUTNO NI RELEVANTNA.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

fdz ::

fdz, Hummerji ali F16 niso point. Point je v tem da trdiš da bomo cenej orožje kupoval, ne vračunaš pa stroškov vstopa v NATO.
To je tko kot če bi moral za TUŠ kartico popustov plačat 100k sit zato da bi pol Milko po 100 sit namest 150 dobil.


Ja jst ne vidm smisla, dab kupl f-16, bi pa dobil precej cenej različna orožja za vojake...f16 bi bla pa potrata denarja za tako državo, kot smo mi.

smash ::

eminemforce: ni mi všeč tisti forum ker že v naslovu daje vedeti da je subjektiven...poleg tega pa je tukaj več ljudi in bo vedno več kot tam....poleg tega so tudi tukaj debate v večini argumentirane....in lepo te prosm da ne delaš reklame za druge forume ker mi gre na živce

če ne preneseš dejstva, da je forum bolj obiskan, se pa zavi v folijo in vrži čez balkon :D

IceIceBaby ::

Kdo zagotavlja da bo cena orožna nižja ?

Poleg tega pa še enkrat preberi cel moj post. Pol pa še enkrat in premisli kaj sem napisal. Pol pa napiš odgovor.

-Carnivore- ::

Smash dejal sem že, da je pomemben le forum in ne stran. Participacija moderatorja na forumu pa je skorajda nična in zatorej forumu ne moreš očitati pristranskosti. Dejstvo, da pa je tam dosti manj članov pa sploh ni važno in nima veze s kvaliteto argumentov individualcev. Hočem, da le vidite da je potrebno argumentirat celotne poste in ne le enega dela kot je to v navadi tukaj. Smash za svoje dobro si malo oglej nivo debat na njihovem forumu in temle. Se opračivujem, razumel si me napak v mojem namenu ni propagirat omenjem forum ampak želim, da bi prevzeli njihovo "kulturo" in s tem povzdignili kvaliteto tega foruma in na tem ni nič slabega. Zato prosim brez kakšnih obtožb namena propagiranja v stilu tistih "komunističnih obtožb".
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

MUC ::

Poročila danes, 19.1.2003, ob 15:30.

Mislim da je podal izjavo državni sekretar za obrambo. Navajam po svojih besedah.

Če Slovenija ne bo v NATU, bomo ponovno razmislili o uvedbi vojaške obveznosti, ne sao za mladeniče, ampak bomo razišljali tudi o dekletih. Poleg tega bomo prisiljeni za izgradnjo svoje lastne obrambe povečati proračun za obrambo iz 2% BDP zahtevanih v zvezi NATO, na 3.5 do 4% BDP

Mislim, da komentar ni potreben, za vse pa sporočilo, kam bomo odpluli, če ne v moderno vojaško organizacijo, bomo šli v lastno vojaško obdobje, ki so jo poznali recimo v Šparti leta xx pred našim štetjem. Pa kdo je še vidu ženkse kot vojaške obveznice??


Dejstvo je, da obrambo bomo imeli in nihče v politiki ne razmišlja tako IDIOTSKO kot nekateri osebki na tem forumu, da nas noben ne bo napadu, pa da nas bodo rešile sosede, če nas bo, hkrati pa povdarjajo da pa nas ravno tiste države, ki so v NATU, pa ne bodo hotele braniti .. skratka .. IDIOTI ste s takimi izjavami, ker ena izjava negira vašo prejšno izjavo.


NA referendumu bo verjetno vprašanje:

Ali želimo skupno obrambno politiko Slovenije uresničevati preko NATA ali ne?

1.) Da pomeni, da se bomo branili skupaj z ostalimi državami, poeg tega pa nihče ne bo napadal članice NATA, če že zaradi drugega ne, ker bi se vsak bal. Slovenska vojska šteje 10.000 profijev.

2.) Ne pomeni, naborništvo, 10.000+ profije, vse kupimo sami, razvijamo vse rodove vojske ...

Že vsaka kura vid, da je strošek OGROMNO večji, obramba pa slabša!


Sicer se tukej vsajate po forumu sami mladinci. Jest se bom zdej zdej znebu naborništva, vam bom pa želel čim lepših 7-12 mesecev vojaške obveznosti, čim lešpe preživljanje vsakoletnih vojaških vaj, ter čim več sreče pri preživetju v vojni (bog ne daj, da do nje pride), kjer boste le za "kanon futer". Moderne vojne se bojujejo z tehniko, katere mi sami ne bomo nikoli mogli kupiti.

Still don't get it children, do you?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

fdz ::

a bodo ženske pa moški skupi?:D

Narcos Satanicos ::

Te grožnje z naborništvom so pa tko cheap udarec da večiga ni. Samo to je itak standard u slovenij: če ne boste tko hotl kukr mi pol pa...! Naborništvo je neustavno in nemoralno in bo obstajal tok cajta dokler bo folk preveč pussy pa se nau upou temu upret. MUC če pa hočeš videt ženske vojake pa pejt u izrael.

-Carnivore- ::

MUC ti in tale državni sekretar za obrambo me vedno spravljata v smeh:)) :)) :)) :))

Iz katerega logičnega izhodišča ti ugotavljaš, da bi morali uvesti nazaj naborniško vojsko? Samo to z ženskami v vojski pa :)) :)) :)) pol pa jim še takšni naivneži kot ti verjamejo to pa je že :\ :\ :\
Za boga, saj nismo Izraelci, da bi se morali braniti pred Palestinci!!!!!!!!!!!!!

Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

MUC ::

Države brez vojske NI... zato tut Slovenija ne bo. Pa ne zdej govort o 10.000 pofesionalcih, k nimajo tut enga tanka, ki ni iz bivše juge! To ni vojska, to je skupina fantov, ki se grejo vojsko. S tem se ne ubranimo niti bantu črncev :)


Naborništvo se ukinja že nekaj let, ker je bila predpostavka, da bo NATO. Če NATA ne bo, bo ostalo tako kot je naprej. Če tega ne moreš razumet, pol pejt gledat Cartoon Network .. drugega ti ne morem rečt :)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

iration ::

Želim, da Slovenija postane del zahodne civilizacije in da vsaj na simbolični ravni pretrga navezanost na Balkan, kar v bistvu vstop v EU in NATO tudi pomeni. Uradno to podpirajo tudi v obeh strankah, ki izhajata iz KPS oz. KPJ, vendar se to seveda čudno sliši, saj je bil ta taisti Zahod prej 50 let sovražnik. Zaradi te, za bivše komuniste nove situacije, se dogaja precejšna zmeda. Zato tudi veliko zmedenih izjav s strani ministrov, sekretarjev, ... podmladek ZL se iz istega denarja, ki ga daje ZL za pristop, bori proti vstopu, ipd.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

IceIceBaby ::

MUC, sramota, da človek, ki se bo zdej zdej znebil naborništva nezna obržat nivoja debate na eni normalni ravni.
Za nas mladce ki nimamo pojma in gledamo cartoon network bi to še zastopu, ampak za tebe pa ne.

Drugač si pa preber čist taprvi post. Tam boš našel kar precej primerov odkritih laži MINISTRA!!! in še nekaj drugih visokih predstavnikov države.

Zdaj se pa odloči komu verjameš bolj. Ministru in njegovi bandi (nemorem lepše reči nekomu, ki z takimi lažmi folk zavaja) ki odkrito trosi laži po javnih medijih in zatrjuje nemogoče (da bodo nazaj uvedli naborništvo) ali celemu kupu uglednih in po svetu priznanih intelektualcev iz vseh mogočih področji.

IceIceBaby ::

"Želim, da Slovenija postane del zahodne civilizacije in da vsaj na simbolični ravni pretrga navezanost na Balkan, kar v bistvu vstop v EU in NATO tudi pomeni."

Vezi z balkanom so že bolj ali manj pretrgane. Zdaj se gradijo sicer nove, gospodarske, kar pa ni nič slabega. Torej si res samo za simbolično pretrganje vezi pripravljen plačati tako visoko ceno ?

Poleg tega premisli kaj dobimo z NATO česar ne dobimo že z EU.

-Carnivore- ::

MUC!
Nihče ne pravi, da bomo ukinili vojsko le profesionalizirano jo bomo ohranili ! Prosim navedi mi enega konkretnega potencialnega agresorja, ker ne vidim drugače nobenega drugega razloga za uvedbo naborništva.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ko bosta Srbija in Hrvaška v NATOu, Slovenija pa bo to prej zavrnila, bom rekel:

Prav nam je. Nismo zaslužili drugače!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

-Carnivore- ::

Infectiphebian(ali nekaj takega) tvoj argument pa je sinonim za plehkost. Kaj a ti tudi, avstrijcem pa italijanom vsako leto plačuješ milijone in jim s tem dokazuješ, da nisi balkanec?

PS:Turčija je članica NATA in je že ničkolikokrat dokazala "svojo pripadnost zahodni civilizaciji".
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

Pepe ::

Ko bosta Srbija in Hrvaška v NATOu, Slovenija pa bo to prej zavrnila, bom rekel:

To bo takrat, ko bo tam mir, to pa ni bljižna prihodnost, vsaj po mojem ne.
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

-Carnivore- ::

Thomas, če se to zgodi nam bodo Hrvati verjetno prvič v zgodovini priznali pametno odločitev.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

Thomas ::

Ne, rekli bodo "glupi Janezi".

Povsem upravičeno.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MUC ::

Referendum bo posvetovalni .. to pomeni, da bo vlada odločila, kot se ji zdi prav, ne glede na izid.

Če vam to ne bo všeč, boste čez 2 leti volili novo vlado (koga boste volili ne vem, ker razen Jelinčiča so vsi politiki v Sloveniji za NATO) in z njo izstopili iz NATA... je tako?

IceIceBaby ::

LOL @ Thomas. In kaj bo pol ko bodo Hrvati v NATO. Bomo mi pač moral mal bolšo smučarsko ekipo skup spravt, al jih bomo moral pa spet u fuzbalu ponižat.

MUC ::

Thomas: Mislim, da je debata s temi mulci, ki ne znajo argumentirano se pogovarjat brez smisla :).

V puberteti je moderno bit uporabnik, pol k zraseš pogruntaš, da tastari le niso tko butasti :)

-Carnivore- ::

Thomas kot vidim diskusija o slednjem ne bi peljala nikamor, dajmo času čas in bomo videli kaj se bo zgodilo.

MUC prosim odgovori mi na prejšnje vprašanje glede uvedbe naborništva.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

MUC ::

Sem ti že povedal .. naborništvo ostane, če ne gremo v NATO .. če te zanima več, pokliči NATOfon

Thomas ::

MUC - če so tole res pubertetniki ... pol si me potolažu!


Ne morjo na referendum.


:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MUC ::

:-) ... sej res !

-Carnivore- ::

MUC pritožuješ se kako mi češ ne znamo argumentirat svojih izjav nato pa mi sam tu prodajaš meglo. PROSIM, ARGUMENTIRAJ ZAKAJ BI NAJ OBDRŽALI NABORNIŠKO VOJSKO IN NAVEDI KONKRETNEGA POTENCIALNEGA AGRESORJA.

To je prošnja ne zahteva in upam, da mi je nehče kot ti, ki bo glasoval na referendumu sposoben argumentirano zastopat svoje stališče.

Sam sem res komaj 15 let star in sem pubertetnik a to dejstvo MUC tebi ne predpostavlja privilegija večvrednosti. Kst pa je star 20 let, tako, da bodo nekateri, kot jih je označil MUC: "mulci v puberteti, ki nimajo pojma o stvari" le prisostvovali na referendumu.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

Zgodovina sprememb…

MUC ::

Odgovor najdeš v mojem postu ob 17:30.. sem že odgovoril.. sej vem da ti mama vse 2x pove, pa bom še jest :)))

Torej, citiram moj post ob 17:30


Države brez vojske NI... zato tut Slovenija ne bo. Pa ne zdej govort o 10.000 pofesionalcih, k nimajo tut enga tanka, ki ni iz bivše juge! To ni vojska, to je skupina fantov, ki se grejo vojsko. S tem se ne ubranimo niti bantu črncev :)


Naborništvo se ukinja že nekaj let, ker je bila predpostavka, da bo NATO. Če NATA ne bo, bo ostalo tako kot je naprej. Če tega ne moreš razumet, pol pejt gledat Cartoon Network .. drugega ti ne morem rečt :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

smash ::

jest pa ne poznam nobenga k bi se profesionalno ukvarju z vojsko ter tud nobenga k bi si zelu it notr....torej se vprasam...kdo se bo pol k ne bomo sli v nato, prjavu v to profi vojsko da nas bo varoval...pa takih bi mogl bit vsaj 10.000 ...pa kaj jih bomo kloniral al kaj?

MUC ::

Avionov ne moremo kupit, ker nimamo denarja, če bi ga imeli, jih ne bi kupili, ker F16 nad Slovenijo komaj obrne.

iration ::

Poleg tega premisli kaj dobimo z NATO česar ne dobimo že z EU
Z EU ne dobimo Severno-atlantskega zavezništva in direktne povezave z ZDA, najmočnejšo in najvplivnejšo državo na svetu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

-Carnivore- ::

Ne razumeš. Jaz te sprašujem zakaj bi naj imeli naborniško vojsko, ker ne vidim razloga za njeno uvedbo razen če bi pretila nevarnost agresije druge države, zato te še enkrat prosim, da mi navedeš konkreten primer potencialnega agresorja.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

-Carnivore- ::

Smash pred kom bi nas pa naj teh 10.000 profijev branilo, prosil bi za konkreten primer, ker jaz ne vidim potrebe po tako številčni vojski.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

IceIceBaby ::

Sej pravm. Ful verodostojna izjava. Dal jo je nekdo, ki se je prej samo ene 3x javno zlagal.

-Carnivore- ::

Infecti o plehkosti tvojega prvega argumenta sem že govoril, glede drugega pa: kaj pa bi naj po tvojem mišljenju pridobili ob direktni povezavi z ZDA? Drugega kot to, da bi imeli "čast" prisiljenega kupovanja njihovega orožja absolutno nič. Za ameriški trg smo mi nekonkurenčni, poleg tega pa tista minimalna gospodarska rast ne bo niti približno kompenzirala stroškov članstva kaj šele, da bi imeli od nje profit.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

iration ::

Ah seveda, spregledal sem!! Torej, vse kar nam NATO da je to, da bomo prisiljeni kupovati najboljše orožje na svetu.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

IceIceBaby ::

PRISILJENI bomo kupovati najboljše orožje, ki ga že zdaj lahko kupimo in v končni fazi celo za nižjo ceno.
Torej nam nato pounja drek na palci za mastne denarce in en kup obvez.

Thomas ::

Kot ne NATO država, ne moremo do vsega, do česar NATO države lahko.

Ampak tisto, s Švicarsko vojsko jih pa ni ganilo - vidim.

Tam se grejo zares! Tam je drago in ni civilnega služenja praktično nič. Dobr laufajo po tistih gorah kar vsi. Nič jamranja. Brutalno!

Druga resna varianta je pa NATO.

Še dosti močnejša povrh!

Da bi pa imeli v Sloveniji eno yugovojsko v malem, ki leži v kasarnah - pa ni resna opcija.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iration ::

Ja, imaš prav, nekaj obvez pa je res. Članice NATO-a morajo postati (Slovenija) in ostati demokratične; to je ena izmed njih. Ali je ta tista, ki te moti ali katera druga?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

Nekatere moti točno to!

Nekako računajo EU že prinesti okoli. Ampak tale NATO pa zna bit čisto nor in začeti z resnim uvajanjem demokracije.

Tkole v okviru EU bi se že zmenili za lokalne posebnosti. Da smemo fašistom tipa Thomas kdaj v bodoče lepo zapreti gobec.

V NATOu bo to bolj težko.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021461 (16934) Vlady
»

Tudi ženske obvezno v vojsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
785826 (4467) ||_^_||
»

NATO - we are on! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67425896 (19090) Pepe
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314772 (10726) rh^
»

NATO-pro,contra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1117896 (6437) freserovski

Več podobnih tem