» »

Slovenski NATO lažnivci

Slovenski NATO lažnivci

««
5 / 12
»»

smash ::

eminem: torej ti praviš da je 10.000 vojakov preveč..zanima me koliko vojakov bi ti namenil za obrambo svoje države..

pa ne mi rečt da ne rabmo vojske, ker vojska ima poleg obrambe še vrsto drugih dolžnosti ter pripomore k marsičem ....pomaga v slučaju naravnih nesreč, dviguje nacionalno pripadnost, disciplinira nekatere mladobudneže ter jih postavi na prava pota, in še in še

lej ti ne morš garantirat da ne bo nikol več vojne in jest ne morm da bo...ampak kaj bi ti raje tvegal??? mojo ali tvojo zmoto? >:D

IceIceBaby ::

Vsega kar nudi NATO si niti nemoremo privoščit niti ne rabimo nekih F22 ali B2. Za tiste par pušk in haubic ki jih slovenija potrebuje pa res nevem zakaj bi bli problemi z dobavo.

Po hribih se nebomo podil ker pač nebo naborništva več. Tiste izjave, da bodo nabornišvo ponovno uvedl so pač bullshit in propaganda da bi mladino na svojo stran dobil, ker majo med mladino zelo malo podpore. Nizki udarci, smo že navajeni nažalost.

Sicer pa tut nabornišvno ni nič slabga. Tiste pol leta ni ravno dolga doba. Rekreacija pa še nobenem ni škodla, kvečjemu shujšal je kdo.
To da pa intelektualci čas zapravljajo je pa tut bullshit. V pol leta boš pa res kej naredu ja. Pa kao da je služba vse. Se vsaj mal sprostijo razni hudi "intelektualci" pa mal nabildajo in grejo v družbo. Kvečjemu koristno.

Thomas ::

Sem povedal. Švicarji imajo resno vojsko. Vsak trenutek jih je 1/10 prebivalstva v sestavi. Kar pomeni, da hodijo na manevre, ki so 2X letno in res se pošteno ženejo.

Ne pol leta relativnega poležavanja.

TO je resna obrambna alternativa NATOu. In hudimano draga.

B2 bomo pa v NATOu imeli. Celo floto, ki je grožnja troublemakerjem.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

-Carnivore- ::

Infecti, kdo pa preprečuje monopol tem korporacijam, ki vsiljujejo svoje orožje preko NATA, namreč one nimajo konkurence in potemtakem lahko nabijajo cene dosti višje kot pa drugače. Pa ti res nista jasni dve besedi: "PRISTOPNI POGOJI"? Ne pomenita kaj bo članica postala ampak kaj more že izpolnjevat za pristop k org. NATO eden izmed pogojev je spoštovanje človekovih pravic, ki pa jih Turčija ne spoštuje. Turčija je članica NATA že nekaj desetletij in še niso mignili s prstom glede urejanja človekovih pravic, prav tako pa ni NATO niti mignil, da bi jih opozoril, da morajo kaj storit v tej smeri, toliko o tem.

Noben zagovornik mi doslej še ni pojasnil za kaj bi naj uvedli naborniško vojsko ob nevstopu SLO v NATO, namreč jaz ne vidim potencialnega agresorja na nas in zatorej tudi ne vidim nikakršne potrebe po naborništvu. Če pa vidite vi poten. agresorja pa prosim konkretizirajte z vsaj enim primerom ali pa navedite kakšen argumentiran razlog za uvedbo naborništva ob nevstopu v NATO.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

iration ::

Avionov ne moremo kupit, ker nimamo denarja, če bi ga imeli, jih ne bi kupili, ker F16 nad Slovenijo komaj obrne.
F16 gre lahko obračat nad Atlantik, remember?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

IceIceBaby ::

Ne, tudi ko bomo v NATO nebomo imeli B2. Še vedno bo B2 od usa vojske. In tudi ko bomo v NATO usa vojska nebo zarad nas nikogar napadala.

MUC ::

ENIMEN: A si leta 1991 vidu agresorja, recimo 1.januarja ?

Če si, potem odpri 090 pod temo vedeževanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()

iration ::

namreč jaz ne vidim potencialnega agresorja na nas
Marca ali aprila leta 1991 ga tudi Kučan in Drnovšek nista videla, ko sta podpisovala listino, ki je govorila o tem, da je vsakršno oboroževanje Slovenije nepotrebno in celo nevarno in nevemkajševse. Kaj bi bilo, če bi jih takratna vlada poslušala??????? Kaj bi bilo????
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

Thomas ::

> kdo pa preprečuje monopol tem korporacijam, ki vsiljujejo svoje orožje preko NATA

Monopolisti?

Dokler ma Marrieta tabolš rakete je "monopolist". Potem pa Boeing naredi boljšo ... in je on nekaj časa.

"Intel, IBM, AMD ..." situacija, ki zagotavlja orožje močnejše od vsakega (v zgodovini).

Ravno ta konkurenčnost in odprtost je za tako silovitim razvojem.

Jest bi se vkrcal v to barko, če bi bil Slovenija.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

eminem: v prejsnjem postu sem ti povedal vsaj se 2 razloga zakaj bi rabil vojsko poleg obrambe

pa ne več težiz da hočeš argumente ker jih maš napisane sam brat ne znaš

Thomas ::

> Še vedno bo B2 od usa vojske. In tudi ko bomo v NATO usa vojska nebo zarad nas nikogar napadala.

Če se s kom splača it v pakt so to ZDA.

Oni ne puščajo zaveznikov na cedilu. Sicer pomagajo še komu drugemu ... ampak don't push!

Nas povabijo v NATO - mi pa: Ne hvala, branite nas kar tako! Smo prenobl, da bi šli z vami v zavezništvo! Vas bomo že poklicali, če bi nam šlo za nohte.

Take nesramnosti ni vsak zmožen. Me prov zanima, če smo jo Slovenci ... >:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

-Carnivore- ::

Smash, za obrambo pred kom?!?!

Saj Smash tebi tudi nihče ne garantira, da na tvojo bajto ne bo padlo letalo pa si je verjetno ne zavaruješ za večmilijonsko premijo. Upam, da razumeš kaj ti hočem povedati, stroški članstva nikakor niso v proporcionalnosti s možnostjo agresije tuje države.

Ostali tvoji argumenti pa so zgolj brezupno nakladanje. Za malopridneže so prevzgojni centri, SLO pa ne pretijo tako hude naravne katastrofe, da bi bila potrebna mobilizacija vojske, pa še v tem skrajnem primeru se da mobilizirat civiliste. Glede nacionalne pripadnosti pa: A veš da tudi mučeniki Al Akse čutijo večjo nacionalno pripadnost "Palestini", ko se poženejo v zrak vred z vsemi prisostvujočimi.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.

IceIceBaby ::

"Če se s kom splača it v pakt so to ZDA.

Oni ne puščajo zaveznikov na cedilu. Sicer pomagajo še komu drugemu ... ampak don't push!

Nas povabijo v NATO - mi pa: Ne hvala, branite nas kar tako! Smo prenobl, da bi šli z vami v zavezništvo! Vas bomo že poklicali, če bi nam šlo za nohte.

Take nesramnosti ni vsak zmožen. Me prov zanima, če smo jo Slovenci ..."

Jaz bi prej reku takole:

No Slovenija, pridte v NATO, nam je že čist zmanjkal krav molznic in rabmo ene par naivnih držav da jim bomo lahko kej prodal.
Pa mi (Naša zunanja politika) reče: ja seveda. Nate tuki mate še več kot ste hotl. Sam da bomo v NATO, itak vam damo vse kar hočte.

Če bi bli prisebni bi rekl, ne hvala. Bomo mi še naprej pridružena članica in kot taki opravljali vse naloge in pomagal po svojih močeh, nikakor pa se nebomo sklanjal da nas boste od zadi XXX.

smash ::

eminem: jest si sam ze ne zavarujem bajte da neb letalo padlo nanjo, ampak mi jo vsi slovenci zavarujejo, tko da se men ta znesek sploh ne pozna....varnost dobim pa ogromno..štekaš?

najlepš stavk mi je: za obrambo pred kom??? ja loleki...možen scenarij:
slo ne gre v nato
na cro pride na oblast hdz
ribiči se spet neki tepejo
tm en lolek zagrozi z vojno
nakar en ribič druzga ponesreč s kakšno pištolco
vojska na meje
ups.......AMPAK SLO VOJSKE NI...UPS...ja kaj pa zdej???

hitr klicat avstrijo, italijo: halo tuki slo...hrvati težijo..dejte vojsko!!!
ja veste počakte par let..bomo probal to rešt po diplomatski poti

leta tečejo...SLO hitr kupuje orožje po 3x dražjih cenah kjer je mogoče (dnarja gre k dreka)...mobilizira pou slovenije...končno umiri mejo...

slo klice nato: halo...tuki slo...mi bi radi u nato, da ne bo se kdaj take norije...
ja morte mau počakat...tko ene 15 let...ja pa a niste zadnč rekl da ste ful varni in da boste skos??
:D

MUC ::

Tos tko dobr napisal, da bolš ne bi mogu. Upam, da zdej štekajo tut uni bl ta trdoglavi ... EMINEM? :)

IceIceBaby ::

bullshit :)

1. Hrvaška niti slučajno ni v položaju da bi kogarkoli napadala. Odnosi niti niso tako slabi, in zarad 5 metrov morja pač nemorjo tvegati vojne ker s tem VELIK zgubijo.

2. Če bi po kakšnem čudnem naključju Hrvaška nas napadla bi posredovala EU in vse mogoče mednarodne organizacije itd. Takoj bi uvedli sankcije za Hrvaško.

Nato bi ukrepal po 5 letih če bi mi bli članica al pa ne.

Btw. kako maš bajto zaščiteno pred avioni ? Ne štekam čist tega da ti jo vsi slovenci varujejo.

smash ::

kst: eminem mi je prejle reku da se mi ne splaca bajto zavart za nevem kolk miljonov zarad enga avijona k bi me lohk napadu....se mi ne splača zarad stroškov kar je res..

sam recimo da je moja bajta slovenija...in slovenijo bi radi zavaroval vsi skupaj ane...torej da vsak majhen delež dnarja..to pa že niso tako velki stroški ane

Nico ::

Pol raje vloži ta denar v naše razpadajoče bolnice - se mi zdi dosti bolj pametna naložba.
Everybody banana on your head!

MadMicka ::

Komi čakam, da pride Slo v Nato, ker pol bomo najmočnejši na svetu, pa bomo lahko napovedal Srbom vojno :D

Resno, če se povezujemo z EU v monetarno gospodarsko unijo, potem ni razloga, da bi iskali vojaško zvezo izven tega okvira.

Slovenija Nata ne potrebuje. Potrebuje Nato Slovenijo? Seveda ne, še manj kot mi njih. Zakaj potem silijo k nam?

Kot sm že reku, vstop Slo v Nato pomeni neko spremembo in tisti, ki jo želi, se mora prekleto potruditi, da pokaže, zakaj bo ta sprememba pomenila korak na boljše.

Večja varnost pred terorizmom in manjši stroški za vojsko so pravljice za otroke.

Narcos Satanicos ::

NATO nas bo branu ja. A tko kukr je branu Ciper pred Turki? A res mislte da če nas napadeta Italija al pa Madžarska nas bo nato branu?! In pol ste še tko naduvani pa arogantni da ns zmerjate z naivneži. Peta klavzula u natu pa vela samo če jo vse članice u danmu trenutku podprejo, nikakor pa ni avtomatična.

"The Parties agree that an armed attack against one or more of them in Europe or North America shall be considered an attack against them all and consequently they agree that, if such an armed attack occurs, each of them, in exercise of the right of individual or collective self-defence recognised by Article 51 of the Charter of the United Nations, will assist the Party or Parties so attacked by taking forthwith, individually and in concert with the other Parties, such action as it deems necessary, including the use of armed force, to restore and maintain the security of the North Atlantic area."

Thomas ::

> Če bi po kakšnem čudnem naključju Hrvaška nas napadla bi posredovala EU in vse mogoče mednarodne organizacije itd. Takoj bi uvedli sankcije za Hrvaško.

Prepoved prodaje orožja obema stranema, poziv na pogajanja v Ženevo, dajmo še eno priložnost pogajanjem ... sankcije za obe državi ...

Če bi že prišlo do tega (maloverjetnega) scenarija.

Naš vstop v NATO naredi pa še manj verjetnega.

No, nazadnje bi zadeve uredil NATO. S katerim nočemo imeti nič.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Smash, pa mogoče veš kakšni bodo stroški za vstop v NATO ? Če poslušaš ekonomiste vsi po vrsti zatrjujejo da je dobra 2% BDP bullshit.
Torej, če maš hišo in v njej živi 5 ljudi. Če bi za obrambo pred tistim avionom (ki naj bi vsak čas padu z neba ravno na vašo hišo) blo treba dat 5k vsakmu pol ok. Še to bi blo zlo tko, ampak ker je samo 5k naj bo.
Če bi pa vsak moral dat 100k poleg tega pa v klet naselit sosede, ki bi "varovali" vašo hišo in če bi moral mleko kupovat samo pri drugem sosedu od te in te krave pol bi pa že dobr pomislu ne ?

Nico je dobr povedu. Kaj se gremo en NATO, ko pa že 10 let eno bogo pediatrično kliniko gradimo.

iration ::

1. Večina tistih, ki ne podpirajo vljučitve v NATO, podpirajo vstop v EU.
2. Vlada ne želi, da bi bil referendum o NATO-u zavezujoč.

:\

Zakaj že vemo, kaj imajo v mislih?

Lastni interesi pred interesi države, jasno! ;((
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thomas ::

NATO je čoln v katerem posadka vesla.

Naši natofobi pravijo, da bi se v primeru potrebe peljali.

Veslali pa ne bi.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

Thomas, kdo je reku, da nočemo nič z njim. Že dolgo Slovenija sodeluje z NATO in to kar mamo z njimi je dovolj. Kot članica nebi pridobili bistveno, plačali bi pa ko žuti.

Thomas ::

No, ne bi veslali - to je.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MUC ::

Predstavlej si da maš žensko .. en čas hodš z njo, na koncu se oženiš.

Ti se ne bi oženu, ker bi ji reku, da je ne maraš, ampak hodu bi pa še z njo. Kera baba bi te pa prenašala .. isto je z NATOm.

Zdej z NATOM sodelujemo, ker se mu pridružujemo .. če se ne bomo "poročili" sodelovanja ne bo več, ker zakaj bi pa bilo, če mi NATA nočemo.

Nico ::

MUC, tvoja primerjava je zgrešena; ker ženske ljubijo barabe..>:D
Everybody banana on your head!

Thomas ::

NATO jih pa zanesljivo ne mara.

To ni organizacija za vojno. To je organizacija za vzdrževanje miru. S toliko ognjene moči, kot je ni bilo sprožene še v nobeni vojni.

Edino NATO je dovolj močan, da trajen mir zagotovi.

Vedno bolj sicer tudi ZDA same. Ampak pojdimo v NATO, dokler naš še hočejo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IceIceBaby ::

27 je ti, Partner countries. Vse sodelujejo v NATO ampak vseeno nekatere nikdar nebodo članice.

Tvoja primerjava je zgrešena.

smash ::

sej je itak vseen....tistih 20% folka, ki ga te debate sploh ne zanimajo oz. so že od nekdaj odločeni da so za nato, bo pripomoglo k temu da bomo šli v nato....pa če se ostali na glavo postavte..ne pozabte na te ki so tiho in se nočejo ubadat s folkom, ki jih preprečuje, da je NE nato pametna ideja...trenutne ankete temeljijo predvsem na rezultatu tistih, ki se kregajo...teh (nas) ni veliko

iration ::

To da bo Slovenija glasovala ZA NATO je jasno, meni osebno pa mi ni čisto jasno, če bo vlada to tudi upoštevala. Pa tudi, veliko manj ljudi se bo udeležilo referenduma, če bo le posvetovalne narave. Sicer ne vem kako je drugje, ampak nekako se mi zdi da v razvitih demokracijah referendumi niso posvetovalni, ampak zavezujoči.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

smash ::

infechibijan: kako ti ni jasn če bo vlada upoštevala voljo naroda za nato, če je pa vlada tud za nato...kaj pa klobasaš? :D

_sas_ ::

To da bo Slovenija glasovala ZA NATO je jasno, meni osebno pa mi ni čisto jasno, če bo vlada to tudi upoštevala.

valda da bo upostevala. vprasanje je ce bi/bo upostevala voljo ljudstva ce bo obratno? ;)

pa vsi nekaj trobite "nasi potencialni agresorji". moznost da nas kdo napade je 0 pa ce nismo ali smo v natu. pa ne mi z letom 91, takrat so bile razmere cisto drugacne.

iration ::

Mah, 50 let je bil NATO sovražnik; nisem prepričan če so se vsi s tem sprijaznili, da pa je sedaj na naši strani. Tudi Kučan je bil proti do lanskega leta. Samo bojim se, da nimajo česa za bregom. Upam, da je moj strah neupravičen :8)

Zakaj ni potem referendum zavezujoč? :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

smash ::

referendum ni zavezajoč zaradi tega, ker se politiki bojijo, da bo 70% nevednega prebivalstva v SLO zaradi razlogov, ki nimajo zveze z članstvom v natu, glasovali proti natu.....te razlogi so pa pač znani:
- antiamerikanizem
- glas proti v protest našim politikom
- ...

nekateri znamo take razloge ob tako pomembnih vprašanjih potisniti na stran;(

iration ::

Vlada naj sporoči, da nepreklicno odstopa v primeru neuspelega referenduma. Potem bi morali dobiti glasove vseh, ki so volili stranke v parlamentu. Minus par anarhistov pa marksistov bi moral biti izid ene 95% ZA NATO.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Narcos Satanicos ::

plus ene par klerikalcev, buržujev in belogardistov... :\

Zgodovina sprememb…

DavidJ ::

Če želimo danes doseči nevtralnost moramo imet lastno vojsko, ki se je sposobna kosati z državo kalibra Nemčija. Vsaj takšno.

Ker v primeru napada, nam nihče ne bo pomagal -- sej nismo na njegovi strani.

To pa $tane.

Pravim, da Avstrija ne more kar tako spremenit ustave -- čeprav bi marikdo tam to naredil.

Do sredine 50ih let 20. stoletja je bila Avstrija okupirana s strani zaveznikov. Njeno nevtralnost je izsilila SZ, ki je podala jamstvo, da se je bo vzhodni blok izogibal.

Pomoč v vojni leta 91 smo si ustvarili kar samo. Nekaj litrov nafte smo bili dolžni Avstriji, to pa je tudi vse, kar so naredli.

Bojda bodo Avstrijci obdržali Šengen na svojih mejah -- vsaj nekaj časa. Toliko o napadenosti celotne Evrope, če smo že v EU.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zheegec ::

Če želimo danes doseči nevtralnost moramo imet lastno vojsko, ki se je sposobna kosati z državo kalibra Nemčija. Vsaj takšno.

Halo? Torej bi rabili več vojakov kot ima Slovenija ljudi. Get real. Zakaj bi se pa morali kosati z Nemčijo? Če bomo ostali zunanjepolitično vsaj nekako nevtralni, potem nas nihče ne bo ogrožal in bomo lahko tudi brez vojske. Saj vem, da imate nekateri ljubezen do tega, da ste močnejši in lahko pobijte več ljudi kot ostali, zato pa želite neko ogromno vojsko, ki bo vse ostale države premagala, to se lepo vidi iz vaših postov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Nico ::

Človeštvu se vsake toliko "strga". Takrat mora preteči obilica krvi, da lahko spet mirno spimo. Tako nas uči zgodovina, ne verjamem, da se je ciklus končal oz. da se končuje.
Gremo se neke razvite civilizirance, v nas pa se skriva žival, sposobna ob pravih okoliščinah početi stvari o katerih si nobeden ne bi moge predstavljat.
ZDA niso nikoli počele svinjskih stvari, ne zaradi njihove ustave, demokracije, blablabla...ampak zato, ker jim nikoli ni šlo za preživetje, ampak vedno samo za komfort.
Veščina, ki jo človeštvo najbolje obvlada je: ubijanje. Odločil sem se, da ne bom prispeval.
NATO: vstopnica v zgodovino.

Ok, ta je bla malo nevmesna in zmetana skupaj...:D
Everybody banana on your head!

Pujcek ::

Ce bomo ostali zunanjepoliticno vsaj nekako nevtralni, potem nas nihce ne bo ogrožal ...

halo??? strici so mi povedali, a ne?

lp

City ::

MUC: "ENIMEN: A si leta 1991 vidu agresorja, recimo 1.januarja ?
Če si, potem odpri 090 pod temo vedeževanje"
Zanimivo večina politikov in ostalih ga je videla že 89, tako pravijo in zato ker so to predvidevali naj bi bili tako dobro pripravljeni. Rezultat je bil pa znan.

"Sem ti že povedal .. naborništvo ostane, če ne gremo v NATO .. če te zanima več, pokliči NATOfon "
Pri tem odgovoru me pa res zanima si ga ti kdaj sploh poklical, a navajaš kar malo tako za šalo neke vire?? Jest sem že kar velikokrat poklical ta telefon in prav tako za to vprašanje, ker sem domneval da si ga ti in da so ti rekli da v primeru, če ne gremo v NATO spet uvede naborništvo, zelo me je zanimal odgovor, ali so to res rekli.
Da se nisi mogoče ti zmotil pri številki 080 in klical 090 in zaradi polnoletnosti bila "profesionalna" linija ukinjena? :D :D :D (napisano v šali :))
Po tem mi je čisto jasno, da ste nasedli neki pravokaciji izjav naših politikov, katerih edina rešilna bilka glede vstopa v NATO je zavajanje lastnega naroda.
No pa dosti, kaj so mi na NATOFONU povedali glede naborništva. Z vstopom v NATO se jasno ukinja. In kaj če do vstopa ne pride "Če vstopa ne bo pa naj bi se govorilo v medijih, da se ponovno uvede." Lepo sem mu povedal, da na njihovih spletnih straneh piše, da o vstopu v NATO dobivajo informacije od MZZ, UVI in MORSA in če je inf. o ponovni uvedbi prišla samo iz medijev ali je bilo kaj tudi rečeno iz njihovih virov. Odgovor.."O ukinitvi je bil sprejet zakon, ki je jasno določen in v katerem točno vse piše, o ponovni uvedbi ni bilo zapisano nič prav tako iz virov ni nič prišlo". Ko pa sem vprašal je to medijsko tvezenje o ponovnem naborništvu pravokacija pa sem dobil odgovor,"Na to vprašanje pa vam ne morem odgovoriti." Jasno.
Sedaj pa me zanima kje si ti dobil ta podatek razen tistega človeka za katerega še sam kot praviš ne veš točno kdo je?
Prav tako THomas praviš da v Natu ne bomo več "veslali" in se bomo samo "peljali". Očitno nisi prebral članka BBC-ja , ki sem ga navedel. Sam praviš za BBC, da je oh in sploh. Vem da ti je jasno, da se v čamcu na vesla, da peljati samo nekdo mora veslati samo od sebe ne gre naprej. :D

OK nekaj je če pišeš neko svoje mnenje, samo, če imaš neko mnenje se zraven ne navaja kar enega vira, ker nam je iz tega jasno, da glede vstopa nimate nič razčiščenega. A vas je Bušman tako prestrašil, da vas daje panika? :D
A pa še sprejeti MORS-ov ZAKON

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

City ::

Pa še nekaj iz Pravnih aktov MORSA
"Med stalne vire ogrožanja Republike Slovenije spadajo naravne in druge nesreče, neustrezni posegi v okolje in zdravstveno-epidemiološka ogrožanja." :D Za tiste ki ne vedo kdo nas ogroža.
V prihodnje z vključitvijo v NATO seveda:
"V prihodnje bodo lahko tudi za Republiko Slovenijo aktualne grožnje, kot so terorizem, povezanost terorističnih in kriminalnih združb, uporaba nekonvencionalnih orožij in druge."

Pa še to: "Razvoj je treba usmeriti tako, da bo država sposobna zavarovati svojo varnost tudi z vojaško obrambo, ne glede na to, ali bo povabljena v članstvo v NATO. Ta interes in potrebo še posebej potrjujejo širše spremembe v varnostnem okolju po terorističnih napadih v ZDA."

Ne govorit da nasprotniki NATA nimajo pojma, meni je jasno da sami zagovorniki ne preberete nič in samo neki tvezite na pamet.






||_^_|| ::

malo off topic: Tega ne razumem najbolje:
Obvezno služenje v rezervni sestavi in 30-dnevno usposabljanje za zaščito in reševanje državljanov v miru, ki jim je bil priznan ugovor vesti vojaški dolžnosti po odsluženem vojaškem roku, se preneha izvajati 31. 12. 2010.

Sepravi tisti ki jim je bil priznan ugovor vesti so v riti do 2010? Al kaj?

IceIceBaby ::

Glede referenduma ni vprašanja ali ga bo parlament spoštoval ali ne. Posvetovalni referendum res ni pravno zavezujoč, je pa politično. Tako da bodo v primeru rezultata proti odstopili od ideje da bi šli v nato. Oziroma vsaj za tisti 2 leti.

MUC, na dobri poti si da postaneš recimo zunanji minister. Zdej tkole na Slo-techu pišeš kaj vse na NATOfonu povejo čez par let boš pa na TV podobne kvasil.

iration ::

:O :'(
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

fdz ::

Vi začnite razmišlat, gdo bo koga ogrožu čez 10,15 let in ne zdej, leta 2003. Še vedno sm mnenja, da bi tako odločitev mgol prepustit politikom in ne ljudem, ko majo komi 1 let volilno pravico in po vseh mož
nih straneh pluvajo po Američanih in zarad tega nasprotujejo vstopu Slovenije v NATO...medtem pa po cestah neki protestirajo in delajo samo bedaka iz sebe...

City ::

fdz malo preberi kaj sem napisal zgoraj in zakaj.
Kdo pa bo koga ogrožal čez 10-15 let in če bo zakaj bo?? To sem vprašal že 10 pa ni nobeden sposoben odgovorit, sam pa si verjetno še manj.
Kdo pa nas trenutno ogroža in nas bo ogrožal pa tudi piše. ;)

-Carnivore- ::

Se vama zahvaljujem City in kst, ker sta mi prihranila ogromno pisanja ;)

FDZ samo v pomislek, če tebe skrbi kaj bo čez 15 let, potem pa je najbolje, da si začneš kopičiti plinske maske in graditi podzemno zaklonišča proti jedrskemu sevanju.
Mislite s svojo glavo, le tako boste vedeli kaj je res in kaj ne.
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpirate vstop Slovenije v EU in NATO? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48021533 (17006) Vlady
»

Tudi ženske obvezno v vojsko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
785847 (4488) ||_^_||
»

NATO - we are on! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67425931 (19125) Pepe
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314805 (10759) rh^
»

NATO-pro,contra (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1117927 (6468) freserovski

Več podobnih tem