» »

Ameriški terorizem

Ameriški terorizem

««
6 / 6
»
»»

matej97 ::

"> PROSIM povej, kje se kaže, da sem rasist.
Tam ko praviš, da je Arabce in Indijce dobro to, kar imajo."

Nisem povedal, da je totalno dobro to kar imajo. Sem pa povedal, da če že spremembe, potem premišljenje. Nameščanje druge kulture pa itak ni opcija....

Glej: rasist glede kultur si ti (etnocentrist)! Ti jih vedno deliš na dobre in slabe. A se motim? Prosim odgovori z DA ali NE...

Pa zdaj to zanikaj če moreš

"Islam je bil takrat bolj toleranten, kot je sedaj. Islamski memplex se je v 700 ali kaj takega letih zrendal v to kar je danes. Fašizem "v imenu Allaha"."

Islam ni bil toleranten niti v svojem začetku niti zdaj.

Da je pa dandanes bolj agresiven se mi pa zdi čisto upravičeno. Za trenutek pozabi na islam. Vzami za primer katerokoli kulturo. Drugo kulturo jo hoče izpodrinit in napadena so bo normalna branila. Isto se dogaja z islamom. Zahodna ga hoče izpodrinit in potem se ni potrebno čudit, da je čedalje več terorizma (ki ga pa pač ne odobravam).

Kaj bi jaz sprejel od Arabcev?

Sprejeli smo že toliko stvari, da bi lahko rekli, da smo jih skoraj izčrpali, bi se pa pač bilo bolj potrebno poglobit v njihovo kulturo in izvlečt še druge ta dobre stvari. Vsekakor bi jo morali prej zelo dobro preučit, kot pa izbrisat.

"Totalno si v kotu matej97, upam da se tega zavedaš in da boš znova premislil svoja izhodišča."

Moj kot je odprt za več kot 100 stopinj...
Pa mi razloži, zakaj bi bil v kotu, mi nisi nič dokazal!

Sploh pa ne mi z takimi izjavami vletavat, ker mi ne boš zbil morale, kar je očitno, da poskušaš.

BTW (malo off topic): sem bral ono temo o tem kako si hotel meti svoj oddelek. Pa sem samo dobil potrditev tega, kar sem že vedel...

"Ne brez. Ampak s tako na zelo nizkem nivoju. Kdo pa je rekel "brez"?"

tvoj citat:
Samo na nekaterih koncih sveta, ni nobene civilizacije in kulture,...

Tudi če je kultura na nizkem nivoju (kot praviš ti), še ne pomeni, da je NI, oziroma, da je ljudstvo BREZ nje.

Toliko o tem kdo je v kotu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matej97 ()

Thomas ::

Jah definitivno, da nimaš nobenih argumentov in da "si v kotu".

V to ni nobenega dvoma.

Toda to niti ne bil tak problem, če bi se ti tega zavedal in bi rekel:

Sej mogoče pa tele anarhistične ideje res niso nič drugega kot en bluz. Kaj pa če imajo "oni" le bolj prav?

Ampak ne. Ti kar goniš tele anarho traparije. Ker upaš (zaman) da morda si le ti nekoliko bolj slabo debatiral, da za tabo so pa le še tvoji (spretnejši) somišljeniki, ki jim jest ne bi bil nikoli kos.

V resnici obstaja!. Vlasta Jelušič, ki ji jest že enkrat nisem bil kos. Ker kakor sem odprl usta, je ona izstrelila petminutno salvo svojih bluzov. Tako da do besede nisem niti mogel. To je vaš najmočnejši člen, gospoda anarhisti. Machine gun speaking lady - VJ.



> BTW (malo off topic): sem bral ono temo o tem kako si hotel meti svoj oddelek. Pa sem samo dobil potrditev tega, kar sem že vedel...


Hja .. ta oddelek je. Eden najkvalitetnejših oddelkov na slovenskem delu neta. Imenuje se Znanost in tehnologija.

Če bi bil tam moderator bi bil še nekoliko boljši, ampak ni bistveno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matej97 ::

Sem postal dobre volje.

Če na kratko ocenim tvoj prejšnji post, je to za mene en velik nič.

Te zanima kaj si napisal tak narobe? Nisi se lotil obdelovat mojih argumentov temveč mene, tema pa ni o meni.

Zopet si spustil name plaz kritik, ki so brez osnove.

Začel si takole: Jah definitivno, da nimaš nobenih argumentov in da "si v kotu".

Si mislim: ok pa poglejmo, v čem se motim. Vendar od takrat naprej sledi le splošne kritike, da nimam prav in da se motim. Zakaj bi se motil?? Tudi jaz lahko napišem: Sploh nimaš prav, tvoja vizija je en ****,... Sem ti s tem kaj dokazal? NIČ

"Hja .. ta oddelek je. Eden najkvalitetnejših oddelkov na slovenskem delu neta. Imenuje se Znanost in tehnologija."

Yes, končno se enkrat strinjava! Vendar ko sem ti omenil to temo (v kateri si izrazil željo za nov oddelek), sem imel v mislih predvsem pomislke o tebi kot moderatorju. Ti si verjetno 100% primeren za to funkcijo glede znanja, glede človeškega karakterja (ki je pravtako nujno potreben) pa nisi.

Thomas ::

> Nisi se lotil obdelovat mojih argumentov temveč mene, tema pa ni o meni.

Kakšen da sem, si najprej začel ti. A veš?

Katerih tvojih argumentov se nisem polotil?

Mogoče tistega "da Islam je bil že zmeraj (enako) nestrpen".

To ni res. Zgodnji Islam sploh ni bil tako nestrpen. Okrog leta 1000 precej manj, kakor okrog leta 2000!

Ostalih tvojih "argumentov" pa ne vidim.

Enostavno jih nimaš in to vidijo razen tebe že vsi.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

matej97 ::

"Katerih tvojih argumentov se nisem polotil?"

Ti si me označil za rasista, jaz sem ti dokazal, da si pravzaprav ti rasist (etnocentrist).

"To ni res. Zgodnji Islam sploh ni bil tako nestrpen."

Ah sploh ne. Komaj leta 732 so jih Franki zaustovaili, ko so Arabci v imenu vere prodirali v Evropo in ubijali ljudi.

Potem za ljudi, ki so živeli na njihovem območju, pa niso bili muslimani so imeli posebne oderuške zakone.

Seveda pa je sedanji islam še bolj nestrpen zavoljo prej(v prejšnjem postu) naštetih razlogov.

"Ostalih tvojih "argumentov" pa ne vidim.
Enostavno jih nimaš in to vidijo razen tebe že vsi."

Kdo si pa ti, da boš sodil za večino in povedal, da to vidijo že vsi razen mene?? Menda nisi izvedel nekakšne ankete?
Da pa ti ne vidiš mojih argumentov, pa še kar enkrat dobro preglej.

Sicer pa sem svoje argumente na tvoje trditve pisal sproti in se ne zaj tukaj sprenevedat in me prikazovat kot bedaka. Itak pa je to vedno tak pri tebi, da človek napiše par argumentov ti pa jih enostavno izničiš s kakšno frazo (nič nisi napisal, tvojih argumentov pa ne vidim,...)

No pa ne pozabi odgovorit tisto o rasizmu...

Tak to je za danes v glavnem vse, bo se še treba malo za šolo učit...
;(

MadMicka ::

Vidva mata pa res cajt :D :D

iration ::

"Da pa ti ne vidiš mojih argumentov, pa še kar enkrat dobro preglej."

Matej, tudi jaz sem napenjal oči, pa ne vidim nikakršnih argumentov.

"Če ti nekaj nočeš sprejet ni isto kot če ti nekdo nima nič za ponudit. To je velika razlika."

Kaj si ti sprejel od arabske kulture, kar Thomas noče?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

jetam ::

Potem za ljudi, ki so živeli na njihovem območju, pa niso bili muslimani so imeli posebne oderuške zakone.


Pa kje najdes take bebave argumente?

DavidJ ::

Sicer dvomim, da gre današnja globalizacija v obe smeri, ampak včasih je šla. Tudi sedaj mogoče - sploh te modne muhe v oblikah budizma...

Tako kot smo Evropejci prevzeli arabske številke, zlogovno pisavo od (eee se ne spomnim koga :'(), kitajsko svilo, smodnik, ognjemet, ... bi lahko tudi ostali sprejeli dobre stvari naše kulture. Če ne bi bili zaslepjeni s propagando, katere namen je držati ljudi v blatu. Sama oblast pa je neka westwannabe drhal, ki ve, da če ljudje spoznajo bedo, bodo sami izgubili oblast, moč, vpliv, denar, ...
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

matej97 ::

Potem za ljudi, ki so živeli na njihovem območju, pa niso bili muslimani so imeli posebne oderuške zakone.

"Pa kje najdes take bebave argumente?"

Emm kak zdaj misliš, da so bebavi?

Glede same vsebine se tudi meni zdijo bebavi in rasistični.

Če pa hočeš povedat, da niso resnični se pa motiš.

ajd,...

kaj več pa jutri (to kontrolno še odpišem pa čao pero...)

DavidJ ::

Machine gun speaking lady - VJ. >:D >:D >:D
:D :D :D
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Odin ::

Kdo pa naj bi bila ta Vlasta?

Sem vtipkal v google pa nič:(

Thomas ::

To je Vlasta Jalušič (ali Jelušič, ne vem) zdaj direktorica Mirovnega Inštituta v Ljubljani. Matthai je 100% pozna.

Definitivno, da je ona ena najmarkatnejših osebnosti slovenske anarhistične scene. Potem so tudi po FDV, Rastko Močnik iz FF ... pa še precej drugih.

Jest upam samo, da bo enkrat na Slotechu oddelek namenjen takim temam. Da bo izven Lože.

Pa da ta gospoda potem pride sem, da se pogovorimo.

(Ali pa da bo šla demokracija v Sloveniji tako naprej, da bodo take debate na načelni ravni na TV - v kar pa ne verjamem preveč.)

Ker sedaj so v priviligiranem položaju. Pred nikomer jim ni treba zagovarjati svojih stališč. Zunanji minister jih edini nekoliko načne - pa mu rečejo, kaj boš ti, ki si minister!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

hehe, Thomas,
Marcel Stefancic je "levicarski pisuncek", Rastko Mocnik in Jalusiceva sta bogve kaksna anarhista... Se kdo?
Sami cepci, a? Ves da...
Ej, tile trije omenjeni tebe in celotni Bushev povampirjeni kabinet, z njim na celu, na takemle forumu zive pozrejo. Tko, da bi blo kr smesno. Ce mas ze z nekaj "povprecnezi" tezave.
Poleg tega se pa tut vsak od zgoraj omenjenih (pa ne od bushijev :) ) upa pod svoja stalisca (ki jih menda nihce ne more postavljat pod vprasaj), brez najmanjega pomisleka podpisati. Ti pa, kot smo ze opazili, niti priblizno ne.
Je meni tut jasno, zakaj. Tko kot tebi.
Ker dobro ves, da s stalisci:

- kulture, ki se ne razvijajo, smatram nevredne obstoja;
- nic hudega, ce zasvinjamo planet, sej se sam na vsake tolk casa sam zasvinja;
- nic hudga, ce kaka njuka pade, sej to se da vse spucat, to ni tko hudo, kt "ta zeleni" levicarji strasijo;
- nic hudega, ce je Evropa vsemu svetu vsilila svoje vrednote, ob tem zasuznjila cele generacije ljudi, in se danes je jasno, da bo KLJUB tako opevani globalizaciji vsaj se ene par generacij (ker bo globalizacija izvedena po pravilih igre najmocnejsih, to pa sigurno niso drzave tretjega sveta)zivelo neprimerno slabse kot njihovi "razviti" "so-ljudje", ampak glavno, da jim bo enkrat bolje!
- me en klinc briga, kaj bo z lokalnimi folklorami, ce nimajo kaj ponudit "globalni ureditvi"

ne bos pridobil prav veliko simpatizerjev. Jest se tut pod takele trditve ne bi upal podpisat. Te povsem razumem. ::D
Skoda pa za vsakega, ki ga "zrekrutiras", Mr. PR.




Thomas ::

Ja ne. Jest mislim, da bi z "Rastkom Močnikom" na temle forumu zlahka opravil.

Mislim da tudi nisem edini tukaj, tega zmožen.

Niti ne gre zanj (zame) osebno, pač pa za šibek memplex, ki ga on predstavlja. Ki pravzaprav lahko prosperira, le s pisanjem brez odgovorov.

Foruma ne preživi. Nič bolje bi je ne odnesel kot ti jeb.


:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Vprašanja za Thomasa :\

So pripadniki Mirovnega inštituta anarhisti? Zakaj?

Kdo bo sodnik v besednem dvoboju? Eden izmed udeležencev?

In še ena taka filozofska, ki pa nima nobene uporabne vrednosti.

Se da prepričati prepričanega (v nasprotno)?

Thomas ::

Mici!

Prepričanega se morda težko prepriča. Toda drugi vidijo njegove argumente s strani, se bodo bolje vedeli odločiti, kot da slišijo samo njegovo plat.

TO je veličina net forumov.


Kaj so pa v MI - je pa težko definirat. Samo gonijo ... vemo kaj.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

jeb pravi:

> Ker dobro ves, da s stalisci:

> - kulture, ki se ne razvijajo, smatram nevredne obstoja;

Seveda. Kultura ni bolj sveta kot hišni red. Če ni v redu, se ga pač zamenja ali dopolni.


> - nic hudega, ce zasvinjamo planet, sej se sam na vsake tolk casa sam zasvinja;

Ja boljš če ga ne bi svinjali čisto nič. Ampak kako da ga svinjamo, je pa čisto pretiravanje.


> - nic hudga, ce kaka njuka pade, sej to se da vse spucat, to ni tko hudo, kt "ta zeleni" levicarji strasijo;

Če pade nekje pod Zemljo, na otočju Muruora - ni problema. Če pade nekje v puščavi tudi ni tako hudo. NE SME pa pasti na ljudi, če se temu kakorkoli da izogniti.


> - nic hudega, ce je Evropa vsemu svetu vsilila svoje vrednote, ob tem zasuznjila cele generacije ljudi, in se danes je jasno, da bo KLJUB tako opevani globalizaciji vsaj se ene par generacij (ker bo globalizacija izvedena po pravilih igre najmocnejsih, to pa sigurno niso drzave tretjega sveta)zivelo neprimerno slabse kot njihovi "razviti" "so-ljudje", ampak glavno, da jim bo enkrat bolje!

Tole si sicer precej po svoje spesnil ... ampak:

Glavno, da jim je že (mnogim) bolje. Samo ne zaustavljat tega trenda, please! Z raznimi pravljicami o kulturnem pluralizmu, naprimer. Bi prosil!


> - me en klinc briga, kaj bo z lokalnimi folklorami, ce nimajo kaj ponudit "globalni ureditvi"

Absolutno. Če je še njihov narodnozabavni ples tako dolgočasen, da vsi turisti zaspijo ... naj plešejo rajši kaj drugega.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Vsem priporočam, da si ogledate film Bowling For Columbine. Pove marsikaj dejstev o Američanih in njihovem načinu ter kako je do vsega tega sploh prišlo. V bistvu so ljudje, katere non-stop vodi strah na vsakem koraku, to pa že verjetno vnaprej veste kam vodi.

Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering. In Amerika je sedaj v drugem koraku, ko prestopajo iz jeze v sovraštvo. Tretji korak pa bo tudi prej ali slej neizogiben. V bistvu so to ljudje potrebni pomoči, psihiatrične v glavnem. Verjamem, da po srcu sploh niso slabi, a prekomerni strah pripelje človeka do marsikaj. V bistvu so v začaranem krogu iz katerega se ne morejo rešit in na nek način se mi smilijo, še najbolj navadni civilni ljudje.
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drnovšek poziva k humanitarnosti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20111768 (8120) drejc
»

Štirje slovenski vojaki gredo v Irak. (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
48329039 (17046) upirna
»

Slovenski NATO lažnivci (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58522210 (16145) OwcA
»

NATO - we are on! (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
67425697 (18891) Pepe
»

NATO pro et contra (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34314615 (10569) rh^

Več podobnih tem