» »

Nasvet-prometna, zaletel sem se v rit takemu, ki je nalašč naredil to

Nasvet-prometna, zaletel sem se v rit takemu, ki je nalašč naredil to

1
...
3 4
5
»

M-XXXX ::

Jaz še zdaj stojim za svojo izjavo...

http://www.uradni-list.si/1/content?id=...

Razdalja med vozili

29. člen

(1) Voznik, ki vozi za drugim vozilom po istem prometnem pasu, mora voziti za njim na razdalji, ki ni manjša od razdalje, ki jo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v dveh sekundah (varnostna razdalja).

(2) Varnostna razdalja mora ne glede na vozne razmere omogočati:

– da lahko voznik zmanjša hitrost ali ustavi in s tem prepreči trčenje, če voznik, ki vozi pred njim, zmanjša hitrost ali ustavi;

– da se lahko voznik, ki prehiteva, varno vrne na izhodiščni prometni pas.

Ne glede na prvi odstavek tega člena se, ob dobrih prometnih razmerah, kadar se oblikuje kolona, ki vozi z zmanjšano hitrostjo, varnostna razdalja lahko zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi (minimalna varnostna razdalja).

(4) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, če ravna v nasprotju z določbo tega člena.


In ker je zakon, ki sem ga linkal (zgoraj) NOVEJŠI, bo kar ena sekunda veljala:D

Včasih se splača kej preverit preden pametuješ kako je po zakonu.

Huh?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

jype ::

M-XXX> In ker je zakon, ki sem ga linkal (zgoraj) NOVEJŠI, bo kar ena sekunda veljala

Če si nepismen ti zagotovo ne pomaga, da znaš datume primerjat.

M-XXXX ::

M-XXX> In ker je zakon, ki sem ga linkal (zgoraj) NOVEJŠI, bo kar ena sekunda veljala

Če si nepismen ti zagotovo ne pomaga, da znaš datume primerjat.


Glede na to, da se nurmaln-ov citat ujema z besedilom, ki je iz leta 2004 (ali 2005?) moj pa naj bi bil iz leta 2008, ali kaj napačnega gledam? V tem primeru, pa me prosim popravite, vendar mi logika govori, da je zakon z € ažurnejši kot zakon s tolarji.

amigo_no1 ::

M-XXXX ima prav.
Torej je nek pametnjakovič spremenil iz 2 na 1s.
Še vedno priporočam uporabo kmečke pameti in ne slepo sledenju neživljenskemu zakonu.

http://www.policija.si/index.php/compon...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

PacificBlue ::

Ja res je ampak če nimaš prikolce nesmeš met kljuke ker sem že zato plačal kazen in sem policaja vprašak kaj ga boli če imam kljuko in je rekel da zaradi poškodb drugih.


To je BS. Policaj, ki ti je to rekel nima pojma.

http://www.varnostvprometu.org/index.ph...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Dr_M ::

pred nekaj leti je bilo tako,ampak so to prepoved ukinili.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nurmaln ::

M-XXX> In ker je zakon, ki sem ga linkal (zgoraj) NOVEJŠI, bo kar ena sekunda veljala

Če si nepismen ti zagotovo ne pomaga, da znaš datume primerjat.


Glede na to, da se nurmaln-ov citat ujema z besedilom, ki je iz leta 2004 (ali 2005?) moj pa naj bi bil iz leta 2008, ali kaj napačnega gledam? V tem primeru, pa me prosim popravite, vendar mi logika govori, da je zakon z € ažurnejši kot zakon s tolarji.


Čak zdej pa jest res ne vem kaj ti kadiš

Dej mi prosim povej v čem se razlikuje citat katerega sem jaz podal od linka katerega si ti podal???
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

M-XXXX ::

Čak zdej pa jest res ne vem kaj ti kadiš

Dej mi prosim povej v čem se razlikuje citat katerega sem jaz podal od linka katerega si ti podal???

Sem nekadilec:D

Če še nisi opazil: v tvojem citatu piše, da je MINIMALNA VARNOSTNA razdalja 2 sekunde, v mojem pa da je MINIMALNA VARNOSTNA RAZDALJA 1s (stvar o kateri se nekako že ves čas pričkamo). In glede na to, da je moj citat novejši (oziroma identičen citat tvojemu sem našel v 04/05 zakonu, moj pa je iz 08, na kar pričajo tudi popravljeni podatki za kazen, ki so podani v € in ne SIT.

jype ::

Ja, in predpisana varnostna razdalja je 2s, _razen v primeru_, da vozila vozijo v strnjeni koloni z zmanjšano hitrostjo, in _celo v tem primeru_ ne sme biti krajša od razdalje, ki jo vozilo _pri tej hitrosti_ prevozi v 1s, ali razdalje, na kateri lahko varno ustaviš, če ustavi vozilo pred teboj, kar je pač daljše.

Če teh posebnih okolnosti ni, ne smeš voziti bližje kot 2s za naslednjim.

Zakon je jasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

M-XXXX poglej si malo obvestila o preverjanju varnostne razdalje na naših avtocestah. Tam lepo piše da moraš biti 2 sekundi stran. Tudi zato sta številki 21 in 22, ker naj bi to dvoje izgovoril v približno dveh sekundah.

šernk ::

@M-XXXX: najprej sam navajaš zakon....in v istem postu ta zakon obvoziš...


ti si odebelil ta del:

Ne glede na prvi odstavek tega člena se, ob dobrih prometnih razmerah, kadar se oblikuje kolona, ki vozi z zmanjšano hitrostjo, varnostna razdalja lahko zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi (minimalna varnostna razdalja).


jaz bom pa odebelil ta del:


Ne glede na prvi odstavek tega člena se, ob dobrih prometnih razmerah, kadar se oblikuje kolona, ki vozi z zmanjšano hitrostjo, varnostna razdalja lahko zmanjša, vendar ne sme biti manjša od razdalje, ki jo vozilo pri hitrosti, s kakršno vozi, prevozi v eni sekundi (minimalna varnostna razdalja).


upam, da vidiš kaj je bistvo tega člena.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Okapi ::

Ali po domače povedano, ko se 15 na uro cijaziš v zastoju, so pravila malo blažja, da je kolona dolga samo 5 in ne 10 km.

O.

;-) ::

Ob pregledu so mi sneli gips in sedaj je takole:

Pri pregledu je desno koleno brez izliva, gibljivo 0-130°. Nestabilnosti klin. ne najdem. Tipati je patelofem. krepitacije tako denso kot tudi levo

RTG d. kolena: Videti je senco, ki bi lahko bila osteohondalna lezija.

RTG polstranski posnetki:videti je spremembo na med. kondilu femorja na sklepni površini, izgleda kot da gre za osteohondalno lezijo.

TH: Zaradi razjasnitve ga napotimo na MR desnega kolena.


Moje stanje: Po stopnicah prestopam stopnico za stopnico, ker me navzdol po stopnicah ali klancu pika v kolenu za znoret, opažam tudi nestabilnost kolena, počep je nemogoč razen če vso težo prevesim na levo nogo. Avta ne vozim, ker nemorem stisnit bremze ne gasa.

Nevem al se zdravniki norce delajo al res naj čakam zdaj 4-6 mesecev na MR kolena da ugotovijo kaj je narobe :?

Nemorem vozit, hodit normalno, športat, če sedim me boli, če ležim me boli. Lahko je zdravniku ocenjevat gibljivost itd. če koleno ni pod pritiskom ko ležiš. Jutri grem k moji zdravnici in bom preprosto rekel:"boli me". To je vse kar lahko rečem in na vsakem poškodbenem listu piše da v primeru težav naj stopim do izbranega zdravnika. To pravico pa imam in se ne umaknem iz ordinacije doker mi ne pomagajo. V kolikor me napoti domov pa grem zvečer na UKC in bom rekel:"prišel sem ker me boli koleno, tu imate poškodbeni list, spodaj piše v primeru težav naj grem k zravniku, izbrana zdravnica noče pomagat, zdaj pa sem tu!"

Vseeno mi je za vse, zdravniki so da pomagajo in jutri bom naredil konec bedarijam, v takem stanju nemorem čakat pol leta na magnetno resonanco, to je dejstvo da moram hodit na fax avta pa nemorem vozit, avtobus nima vez zvečer, sploh pa nemorem izstopat iz tiste visoke stopnice. Dejstvo je da zdravnik postavlja diagnozo ne pa da piše "lahko bi bilo" "videti je kot da je", briga me kaj bi lahko bilo, naj naredijo da nebo bolelo. 1x sem bil pri moji zdravnici pa dobil LEKADOL, drugič se me nebo znebila tak lahko.

Zaključek: Plačujemo zavarovanje, če te kaj boli to ni "normalno" in je zdravnik zato da pomaga. Mene ne briga kako in kaj, lahko mi odprejo koleno, menjajo, vseeno mi je kaj delajo, vsaj da lahko hodim in spim. In sedaj dokler bom dobival liste na katerih piše "v primeru težav obiščite zdravnika" bom pa hodil k zdravniku večkrat na dan če je treba.

Če bom mel decemberske praznike "zajebane" pa gremo v medije jim bom vnaprej povedal, pa bom javno povprašal če mi lahko kdo pomaga z vsemi imeni in priimki kateri so bili meni _nesposobni pomagat

Zheegec ::

Pozabil si zaključek2: Sedaj sem se naučil lekcije in ne bom več vozil za nekom s tako kratko varnostno razdaljo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Če bom kdaj vozil...

Bull bar bom naredil spredaj, jutri se samo pozanimam koliko stane, da nebom rabo odbijačev kupovat in havbe pa hladilnika in tablice.

Bullbar pride vrjetno že ta teden na avto

Zheegec ::

fajn, če se zaletiš vame se ne bo končalo tako prijazno, vsekakor sledi tožba. Sploh, ker te nič ne izuči pa še vedno misliš da ti nisi bil nič kriv... za vse so očitno krivi ostali.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Kaj me boš pa tožil?

Nič me nemoreš tožit, vsaj mene osebno ne če nisem pijan in če je vse v postopku ok. Glej kaj pišeš bedarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

PrimozR ::

Seveda lahko. Če ne boš homologiral biullbarov si po defaultu izgubil. Plus dobiš kazen. Homologirati jih pa ne boš mogel, razen če menjaš avto za tak, ki bullbare že ima standardno.

;-) ::

Ne govoriš resnice-lažeš!. Homologiram si lahko bullbar na fičota če hočem. Poglej malo google. Itak pa ne govorim o nehomologiranih zadevah.

Pyr0Beast ::

You wish.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kmetek ::

;)

Tudi jaz čakam na MR že 2 meseca.

Tody ::

Itak da boš čakal, lahko pa se izprsiš, pa plačaš sam MR :) Sej je samo 400 eurov :D Evo enga http://www.septum.si/si/magnetna_resona... tukaj čakaš samo 7 dni :)

hunter01 ::

@M-XXXX:

Aj aj aj :) Površno ti to bereš. Najdeš nekje vmes 1 sek in za tebe je stvar končana. Preberi cel odstavek. Pa vse kar si kopiral :) Najprej ti piše da je 2 sekundi, pol pa točno pod določenimi pogoji pa je 1 sekunda.

lp

jan01 ::

Glede tiste sekunde, malo realnosti:
pri 120km naj bi bilo torej 33m varnostbe razdalje? DObro, sem za, samo naj proti ljubljani zgradijo še eno avtocesto(če bo sploh dovolj!
ALi pa kar v Ljubljani: pri 50km 14m? Me zanima koliko stotink sekunde bom uspel tako razdaljo obdržat->se že 2 urineta in set nimaš varnostne razdalje.
Kaj pa če bi šli malo vozit po mestih v Italiji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

šernk ::

Kaj pa če bi šli malo vozit po mestih v Italiji...


v italiji lahko vsaj pričakuješ kaj bodo drugi naredili...pri nas lahko le upaš da tega pa tega ne bo naredil
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

;-) ::

Italija zmaga, sploh trst.

Jaz pa sem tudi zmagal pri zdravniku danes;)

marsovcek ::

Če bom mel decemberske praznike "zajebane" pa gremo v medije jim bom vnaprej povedal, pa bom javno povprašal če mi lahko kdo pomaga z vsemi imeni in priimki kateri so bili meni _nesposobni pomagat


Ja ubožček, ko te prične zbadati v kolenu bi se moral pa takoj cel svet zavrteti okrog tebe in ti s čarobno paličico odpraviti vse težave. Tudi MR ti ne bo odvzel bolečin (lahko ga pa opraviš za cca 250 €, če se ti mudi).

;-) ::

Samo 250EUR ? Kje v katerem kraju?

Zdaj imam neke "protibolečinske" terapije 2 tedna, potem bom pa naprej urejal.

Mare2 ::

;-), sicer ne leti direktno nate:

Meni grejo na K (moški spolni organ) vozniki -ce, ki se mi dobesedno limajo na zadek avta. Saj se ve, prekratka varnostna razdalja. Tako včasih skoraj ne upam zavijat, ker je treba v tem primeru zmanjpat hitrost.

Tisti zdaj pa itak nikoli ni kriv. ;(

Če komu voziš tik za zadkom avta, mislim da s tem ne prideš hitreje na cilj. Vsaj občutno hitreje ne.

;-) ::

Ja vem, ponavadi ne vozim za ritjo, mogoče bom kdaj "po pravici" povedal kako je bilo, samo prvo mora biti zadeva rešena. Potem bom vsem "zavezal" jezik. No pa saj je vseeno, v vsakem primeru sem bil jaz kriv ampak bol racionalna rešitev je bila da sem rekel da sem bil preblizu in ni bilo časa.

matvoz ::

Terme Fontana ima zanimiv cenik..

Tody ::

Vprašanje je samo potem koliko časa še čakaš... Sej so pred kratkim iz enga privatnega zdravstvenega doma, klical folk da jih za 100 eur slikajo in potem ko je folk ves srečen odštel 100 eur za slikanje so mu rekli hvala lepa nasvidenje, če hočeš še kej več dej še naslednjih 100 eur :)

;-) ::

Ja jaz rabim celotno zdravljenje, na napotnici je obkljukano 123-MR, mnenje, zdravljenje. Sedaj imam tako terapije teh 14 dni, tako da nebom rovaril z MR če bolniška teče.

Danes sem v UKC dvignil napotnico za MR in bom nesel na Ptuj, kjer sem se dogovoril da je nujno itd. in bom na vrsti na začetku januarja-kar mi najbolj ustreza, ravno bom končal z terapijami in vajami pa še preglede imam vmes.

marsovcek ::

...na napotnici je obkljukano 123-MR, mnenje, zdravljenje


To si napačno razlagaš :D. Za MRI bi bilo dovolj 1 (pregled in mnenje), ker drugih reči tam ne počnejo.

;-) ::

Maš prav ja. pregled in mnenje, potem moram z listi ki jih dobim tam spet v ukc mb da se odločijo za nadaljne zdravljenje.

Tody ::

In čez 6 mescev se bo ;-) začel pritoževat, koliko more plačevati za zdravstvo...

;-) ::

Ja zakaj.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kršiteljem varnostne razdalje je odklenkalo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
573106638 (98473) St235
»

Novi laserski merilniki in kazni za prekratko varnostno razdaljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35865147 (57936) BlaY0
»

Prometna nesreča - pravno vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
43532939 (21618) šernk
»

prekrški ??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1297614 (5487) Invictus

Nove kazni (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41925917 (17802) WarpedGone

Več podobnih tem