» »

prekrški ???

prekrški ???

«
1
2 3

six_pack ::

lep pozdrav!
tukaj sem nov tako da prosim admina, da če je ta tema že kje odprta naj plz prestavi tja.

no uglavnem imam vprašanje.

učeraj 8.8.2008 so me ustavili policaji zaradi "prekrška"! Sad

zdaj me pa zanima ali se jaz lahko pritožim na tale dogodek:

vozil sem po vodnikovi c. z predpisano hitrostjo(40km/h). semaforji so bili že ugasnjeni(utripala je rumena), in ko sem hotel skozi križišče je bil na pločniku fant ki je želel prečkat cesto. Pogledal me je in videl da se mu približujem (bil sm cca 10m stran). jaz sem že zapeljal v križišče in takrat je fant skočil na cesto in prečkal. imel sem dovolj nisko hitrost da bi lahko zbremzal na 0 vendar je bil fant že mimo mene tako da se nisem popolnoma ustavil. ko sem bil že v križišču sem mu poblendal saj mi je skočil skoraj da pred avto.

200m za tem so me policaji ustavili in mi napisali kazen 300€ in 5 pik, ker naj bi ogrožal pešca!
Sad

zdaj me pa zanima če je možno se pritožit na to, saj je fant skočil pred moj avto ko sem bil že v križišču (s tem da sem še zmeraj gladko prišel mimo njega - kar pomeni da sem upočasnil tako da sem prestavil v prvo 10km/h)


prosim če mi lahko pomagate ker se mi zdi da to ni bila moja krivda in se je policaj samo znesel nad mano.


hvala in lp

Tilen ::

imel sem dovolj nisko hitrost da bi lahko zbremzal na 0 vendar je bil fant že mimo mene tako da se nisem popolnoma ustavil.

Ko pešec naredi prvi stik s prehodom za pešce moreš ustavit, tudi če je prehod za pešce dolg tako da bi trije šleperji lahko peljali še preden bi bilo nevarno in počakat, da sestopi iz prehoda.

Nimaš kaj. Plačaj in pozabi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BigWhale ::

Ce vidis pesca, zmanjsas hitrost in upocasnis, ter mu dovolis naj precka cesto. Na zalost ne mores pomagati, ce nekateri radi preckajo cesto s sucidnim skokom pred avto.

Zheegec ::

Spelješ lahko šele, ko je pešec (če začne prečkanje ceste na tvoji strani) na polovici ceste.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KandazaR ::

Pa še to samo tam kej sta smerni vozišči ločeni z otokom (celovška, zaloška...)

Zheegec ::

Ne, to velja čisto povsod. Od kje si to zmišljujete?

Če gre pa pešec iz nasprotne strani na zebro, moraš pa počakati, da je cel na pločniku, preden lahko spelješ.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Če se pešcu ni bilo treba ustavit ali pospešit zaradi tvoje vožnje, potem ne gre za izsiljevanje, ampak policaj še ni naredu norme za ta teden, pa te je izkoristil. V vsakem primeru gre za izsiljevanje prednosti samo takrat, ko mora izsiljevani spremeniti manever, da ga ne povoziš ali, da se na zabiješ, vse drugo je subjektivna ocena. Pritožba je upravičena, če izsiljevanja ni bilo, vendar bo na sodišču tvoja beseda proti policajevi, od sodnika pa bo odvisno komu bo verjel. Posebej poudari, da pešec ni nakazal namena prečkanja ceste, kar po zakonu mora storiti. Tudi poveš na sodišču, da si ga s svetlobnimi znaki opozoril na to, potem pa čakaj kako se bo sodnik odločil, jaz bi se v tem primeru pritožil.

AngelOfDeath ::

lep pozdrav!
tukaj sem nov tako da prosim admina, da če je ta tema že kje odprta naj plz prestavi tja.

no uglavnem imam vprašanje.

učeraj 8.8.2008 so me ustavili policaji zaradi "prekrška"! Sad

zdaj me pa zanima ali se jaz lahko pritožim na tale dogodek:

vozil sem po vodnikovi c. z predpisano hitrostjo(40km/h). semaforji so bili že ugasnjeni(utripala je rumena), in ko sem hotel skozi križišče je bil na pločniku fant ki je želel prečkat cesto. Pogledal me je in videl da se mu približujem (bil sm cca 10m stran). jaz sem že zapeljal v križišče in takrat je fant skočil na cesto in prečkal. imel sem dovolj nisko hitrost da bi lahko zbremzal na 0 vendar je bil fant že mimo mene tako da se nisem popolnoma ustavil. ko sem bil že v križišču sem mu poblendal saj mi je skočil skoraj da pred avto.

200m za tem so me policaji ustavili in mi napisali kazen 300€ in 5 pik, ker naj bi ogrožal pešca!
Sad

zdaj me pa zanima če je možno se pritožit na to, saj je fant skočil pred moj avto ko sem bil že v križišču (s tem da sem še zmeraj gladko prišel mimo njega - kar pomeni da sem upočasnil tako da sem prestavil v prvo 10km/h)


prosim če mi lahko pomagate ker se mi zdi da to ni bila moja krivda in se je policaj samo znesel nad mano.


hvala in lp



Sicer ne vem na kateri loteriji nekateri dobite izpite za avto. Ampak naj vam bo:

Prehod za pešce

49. člen

(1) Prehodu za pešce se mora voznik približevati s potrebno previdnostjo in takšno hitrostjo, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce.
(2) Na prehodu za pešce, na katerem promet ni urejen s svetlobnimi prometnimi znaki ali ga ne ureja policist, morajo vozniki in drugi udeleženci cestnega prometa omogočiti pešcem varno prečkanje vozišča, ki so na prehodu ali stopajo nanj.
(3) Določbi prvega in drugega odstavka tega člena se uporabljata tudi na prehodu za pešce na kolesarski stezi ali drugi prometni površini.
(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.


Kazen si dobil povsem upravičeno!
edit: Slovnica

šernk ::

mislim da se prvič glede prometa strinjam s solatko-tom :D

@angelofdeath: vožnjo je prilagodil, ne vem pa od kje vam to da moraš počakati da pešec prečka celotno cestišče. še v avtošoli mi ni bilo treba tega delat. ta kazen je res nemogoče čudna. v kolikor si zmanjšal hitrost to pomeni da si mu omogočil varno prečkanje ceste. se 300€ se niti ne splača pritoževat vendar zaradi tistih 5ih kazenskih točk se pa že splača. najbrž bi morali zaradi takega početja biti že vsi 10x v avtošoli ponovno
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Izi ::

Pomoje je pisec vseeno malo "olepšal" situacijo in sebe postavil v lepši položaj. To je povsem človeško.
Če si mu blendal pomeni, da je bila situacija že precej kritična :)
Policaj je na 200 metrov verjetno kar pravilno ocenil položaj.

Po zakonu smo vozniki dolžni skrbeti za pešce in tudi če se je pešec odločil narediti samomor in ti namenoma skoči pred avto, boš ti kriv.
Po mestu je treba voziti tako, kot da so vsi pešci potencialni samomorilci in samo čakajo, da ti bodo skočili direkt pred avto :D
Na srečo se redko kdo odloči narediti samomor na tak način, ker pri 40 do 50 km/h je to precej nezanesljiv način in je precej več možnosti, da postane invalid kot pa da bo mrtev.

Glede pritožbe pa pomoje ni smiselna.
Moje načelo je, da se pritoži samo če si res prepričan, da boš z pritožbo zmagal.
Ne pozabi, da če boš kazen plačal v osmih dneh, lahko plačaš samo polovičko se pravi 150 €.
Če pa se boš pritožil, bo prišlo do soočenja med teboj in policajem, ki je določal kazen in potem bo sodnik presodil kdo ima prav. Nekako se mi zdi, da bo bolj verjel policaju kot tebi in tako boš moral plačati kazen v celoti in zraven še stroške za pritožbo, ki ne bo ravno nizka, ker se boste morali vsi zbrati za obravnavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

darkolord ::

Če se pešcu ni bilo treba ustavit ali pospešit zaradi tvoje vožnje, potem ne gre za izsiljevanje, ampak policaj še ni naredu norme za ta teden, pa te je izkoristil. V vsakem primeru gre za izsiljevanje prednosti samo takrat, ko mora izsiljevani spremeniti manever, da ga ne povoziš ali, da se na zabiješ, vse drugo je subjektivna ocena. Pritožba je upravičena, če izsiljevanja ni bilo, vendar bo na sodišču tvoja beseda proti policajevi, od sodnika pa bo odvisno komu bo verjel. Posebej poudari, da pešec ni nakazal namena prečkanja ceste, kar po zakonu mora storiti. Tudi poveš na sodišču, da si ga s svetlobnimi znaki opozoril na to, potem pa čakaj kako se bo sodnik odločil, jaz bi se v tem primeru pritožil.

Pešec ni enakovreden avtomobilu, tako da ni nikakršnega "izsiljevanja", kvečjemu ogrožanje. Pa pešcu tudi ni treba nakazovati, da bo prečkal cesto. (Seveda se mora prepričati, da to lahko varno stori).

six_pack ::

hvala za odgovore. najprej bi rad povedu iziju da ne nism olepšal scene. kvečjemu na grobo povedal. vse skupaj je zgledalo še manj nevarno kot sem opisal.
počasna vožnja(zaradi dežja če ne druzga), blendal ko sem zapeljal v križišče, pešec ni pospešil,jaz pa gladko prišel mimo.(sicer policaj je reku da sm mu tik za ritjo prpelu ampak ja.... jst bi se bl strinju z solatkom. poleg mene je bila tudi sestra in je vse to videla. še ona je rekla da je policaj neki nasikan!

tk da.... načeloma me sploh ne briga tistih 150€. bl mi ga mori zarad 5 pik. kar ni normalno, sploh pa ne za tak "prekršek". miljon ljudi dela to vsak dan ko peljejo iz gosposvetske na slovensko proti centru. kaj bi morali vsi potem bit kaznovani???? to bi policija dobr zaslužila.... uffff :s

WarpedGone ::

>> to bi policija dobr zaslužila

Policija s kaznimi ne zasluži ničesar. Zasluži državni proračun, ki si tako lahko privošči tudi nekaj višje socialne pomoči, nekaj več eur pomoči ob kaki katastrofi, kakšno bolj bogato proslavo, etc. Kazni so direkten prihodek proračuna.
Zbogom in hvala za vse ribe

frudi ::

V vsakem primeru gre za izsiljevanje prednosti samo takrat, ko mora izsiljevani spremeniti manever, da ga ne povoziš ali, da se na zabiješ, vse drugo je subjektivna ocena.

Če ti pešec stopi na prehod in moraš zaradi tega izvajati kakršnekoli nepredvidene manevre, spreminjati smer, itd. - si že zajebal, ker si na prehod pripeljal prehitro.
Pešec ima na prehodu vedno prednost in če ga zadeneš z avtom boš vedno kriv.

miljon ljudi dela to vsak dan ko peljejo iz gosposvetske na slovensko proti centru. kaj bi morali vsi potem bit kaznovani????

JA! Prav vsi bi morali biti kaznovani... dokler debilom ne bi potegnilo, da se pešcev na prehodu NE OGROŽA.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Utk ::

S čim ga je ogrožal, z blendanjem? Ni ga povozu, čeprav pešec ni pospešil, v čem je potem problem? Tudi če mu je zapeljal "tik za ritjo" z 10 na uro, pa kaj potem, sploh pa tega policaj 200 metrov daleč ne more ocenit kako daleč je bil od pešca, niti kako hitro je šel (ker očitno ni šel glih 80 na uro). Pešec na prehodu ima prednost, ampak zato še ne sme kar skakat na cesto.

frudi ::

Da zapelješ pešcu tik za ritjo pomeni, da se pred prehodom sploh nisi ustavil oz. si speljal, preden je pešec sploh prišel mimo tvojega avtomobila. Če se pešec v tem trenutku ustavi, ga boš zadel. 300€ in 5 točk je še blaga kazen.

Lahko je pametovati, kako nikogar ne ogrožaš, če tvegaš kvečjemu to, da boš čistil kri s svoje haube...

EDIT: originalni avtor naj bo raje srečen, da ni dobil kazni še za blendanje :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Utk ::

Ti nisi pri pravi. Zakaj se bi moral pred vsakim prehodom ustavljat? Kje to piše? Pri 10 na uro ne boš nobene krvi dobil na haubo, niti ga ne boš zadel, če se slučajno spotakne. Seveda ne smeš it proti človeku, niti avtu, tako hitro, da se ne bi mogel ustavit, če se on ustavi, ne rabiš pa zato ustavljat 100 metrov prej in čakat, da gre človek čez cesto v stanovanje in spat, potem pa šele smeš naprej speljat.

frudi ::

Če je pešec na prehodu, moraš ustaviti in počakati, da pride na varno! Nobene počasne vožnje preko prehoda, nobenega prehitrega speljevanja.
Če ti to ni jasno, prosim vrni svoje, na Lotu zadeto, vozniško dovoljenje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Utk ::

Ja kaj ni šel varno čez? A leži zdaj v bolnici polomljen? Čisto vredu je preživel, niti ni rabil pospešit koraka. Kako varno bi pa še lahko bilo?

Policaj je na 200 metrov videl, ali je avto šel 10 na uro ali je stal na mestu, in kolko centi je bil takrat od peščca. To je neverjetno. Ti pa že kar tako telepatsko veš celo, da ga je skoraj povozil. Sej ne vem kaj je hujše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

frudi ::

Aja, nisem vedel, da se prometni prekrški sankcionirajo samo, če se nekdo polomi ali ubije...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Utk ::

Ampak po moje tu ni blo nobenega prekšrška in upam, da se bo človek pritožil.
Človek je vozil po predpisih, upočasnil tolk da je dal v PRVO prestavo in šel naprej. Zdej al je bil ta čas pešec pol metra ali 2 metra stran od avta, je čist nepomembno, se ti ne zdi?

frudi ::

Zdej al je bil ta čas pešec pol metra ali 2 metra stran od avta, je čist nepomembno, se ti ne zdi?

Ravno nasprotno, v tej razdalji je bistvo problema! Je namreč direktno povezana z voznikovo SUBJEKTIVNO oceno, koliko hitro lahko 'varno' pelje proti pešcu. Manjša kot je razdalja, manj je voznik pustil prostora za reakcijo, če pešec stori kaj nepredvidenega.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Utk ::

Vozil je v prvi, 10 na uro. Če bi kdaj vozil avto, bi vedel, da se pri tej "hitrosti" ustaviš na sedmih centimetrih. Sicer sem pa mislil na razdaljo takrat, ko je šel mimo, tisto razdaljo "za ritjo". Takrat, tudi če se bi pešec ustavil in začel plesat po sredini ceste, gre avto s hitrostjo 10 na uro čisto varno mimo, tudi pol metra od peščca. Ali je blo pol metra, ali 2 metra, je pa res čisto vseeno.

six_pack ::

CRNIE.... točno tako.... brez problema bi se ustavil. ampak zakaj bi se na SREDINI KRIŽIŠČA ustavil če je bil fant že skoraj na drugi strani??? če kdo dela tako, da se popolnoma ustavi (na sredini križišča) ker pešec še ni 100% na drugi strani na pločniku potem, svaka mu čast. ampak mora priznat da sam sebe nateguje ker ve da to ni res. :S

poleg tega policaj ni mogel videt točnega dogajanja saj je bila noč, in nobene luči!!! kar se tiče pa blendanja, to ni kazen če ti nekoga opozoriš na neprištevnost. blendanje je bilo kot v opozorilo da ni pogledal na cesto ampak šel kar čez. nekdo ki bi vozil 80km/h, bi v trenutku blendanja bil pešec že na havbi. (ja bi bil voznik kriv, ampak kaj bi to pomagal pešcu če bi bil polomljen ali celo mrtu) NČ! če bi se dal bi dodal slikco kako je to zgledal ampak ne znam. sploh ne vem če se da.

AngelOfDeath ::

Vozil je v prvi, 10 na uro. Če bi kdaj vozil avto, bi vedel, da se pri tej "hitrosti" ustaviš na sedmih centimetrih. Sicer sem pa mislil na razdaljo takrat, ko je šel mimo, tisto razdaljo "za ritjo". Takrat, tudi če se bi pešec ustavil in začel plesat po sredini ceste, gre avto s hitrostjo 10 na uro čisto varno mimo, tudi pol metra od peščca. Ali je blo pol metra, ali 2 metra, je pa res čisto vseeno.



Če bi ti bil kdaj v bližini avtomobila in znal vsaj minimalno fizike bi vedel da je zavorna pot pri 10km/h okoli 1.5+ m kar je svetlobna leta od tvojih 7 cm. Da je avto malo težji od človeka ti menda tudi ni jasno. Dokler je pešec pred tvojim avtom se moraš ustaviti.
Glede na to koliko prič je mel pri svojem prekršku, me prav zanima zakaj policija dobenega ni nič vprašala ?
edit: Slovnica

frudi ::

Vozil je v prvi, 10 na uro. Če bi kdaj vozil avto, bi vedel, da se pri tej "hitrosti" ustaviš na sedmih centimetrih.

Prosim, prosim, prooooosiiiim... na kolenih te prosim, da v tem trenutku vrneš vozniško! Resno, nisi kvalificiran, da bi s takšnim neznanjem lahko varno vozil na javnih površinah. Samu upam lahko, da se nikoli ne srečava na cesti...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Utk ::

Hvala, enako.
Meter in pol se ustavljaš pri 10 na uro, če imaš reflekse crknjenega konja, ne pa če se voziš proti pešcu in imaš nogo itak na bremzi, ali sta pa vidva taka odlična voznika, ki v prvi prestavi gas nabijata?
Res upam, da se nikdar ne srečamo ja, enako.

Utk ::

Upam tudi, da se res ne ustavljata tudi 100 metrov pred pešcem, ki ga vidita nekje v daljavi. Ali je ta meja 100, 10 ali 2 metra, pa vidva pač nista merilo.

frudi ::

Meter do dva, odvisno od kvalitete cestišča, gum in zavor, se avto ustavlja PO tem, ko voznik pritisne na zavoro. Še pred tem bo voznik rabil kakšno sekundo, da zavoro sploh pritisne, kar pomeni še 3 metre. Skupaj torej komot prevoziš 4 metre, preden se ustaviš!
Po mojih izkušnjah vozniki, ki tako rinejo v pešce na prehodu, tipično puščajo peščem BISTVENO manj prostora.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

darkolord ::

ne pa če se voziš proti pešcu in imaš nogo itak na bremzi

Ampak če voziš v prvi prestavi, verjetno nimaš noge na bremzi

AngelOfDeath ::

Hvala, enako.
Meter in pol se ustavljaš pri 10 na uro, če imaš reflekse crknjenega konja, ne pa če se voziš proti pešcu in imaš nogo itak na bremzi, ali sta pa vidva taka odlična voznika, ki v prvi prestavi gas nabijata?
Res upam, da se nikdar ne srečamo ja, enako.



Pri 10km/h narediš na sekundo cca 2,77m. Povprečen reakcijski čas je 1 sekunda. Rekel sem da se ustavljaš 1.5+m kar je zelo optimistično. Upam da res nimaš izpita :S
edit: Slovnica

six_pack ::

fantje ne se kle neki kregat... k je brez veze. zavorna pot je res da 1,5 - 3m odvisno od refleksov,cestišča,itd. ampak vseeno saj ni v šel pešec čez zebro ravno takrat ko sem bil pred prehodom ampak malo prej, se pravi sem imel ziher vsaj 10m cajta za ustavit se. poleg tega, če je bil pešec že skoraj na drugi strani (pločniku) ko sem bil jaz na "njegovi" zebri pomeni da je bila verjetno razdalja še večja. od enega konca do drugega čez cestišče je pa koliko... 10m?

frudi kaj je zate manj prostora pešcu??? 0.5m ali 3m (to je tko cca.)
mislim da če je pešec mimo vsaj 2m ima popolnoma dovolj svobode.

AngelOfDeath ::

Zakaj si pa pol blendal z lučjo ?

Po moje ti je potem to zapečatilo kazen. Saj si se k**** na pešca, ki je imel prednost.
edit: Slovnica

frudi ::

six_pack, v tem konkretnem primeru nisem govoril o tvoji situaciji, ampak o mojih lastnih izkušnjah s prečkanjem cest v Ljubljani. O tem, da vozniki dostikrat ne ustavljajo pred prehodom, na katerem so pešci (sploh, če je pešcev malo ali pa samo eden), temveč se s par m/s premikajo proti pešcem, tudi ko so od njih še vedno oddaljeni manj od najbolj optimistične zavorne poti. Češ, 'sej dokler moj avto prileze do tja, se bo pešec že premaknil dovolj naprej, da ga ne bom zadel'.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Utk ::

No, tega pa v Ljubljani niti nikjer drugje še nism doživel, da bi avto vozil proti meni na zebri tako hitro, da se ne bi mogel ustavit do mene. Morda zato, ker ne skačem pred avte, za katere vidim, da grejo malo hitro.

frudi ::

v Ljubljani niti nikjer drugje še nism doživel, da bi avto vozil proti meni na zebri tako hitro, da se ne bi mogel ustavit do mene

Ta tvoja ocena ni kaj dosti vredna, glede na to, da si že dokazal, da ne znaš ocenjevati zavorne razdalje. Pa verjetno preveč zaupaš voznikom, da bodo namesto tebe pazili nate...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

six_pack ::

blendal sem mu ker je fant brez da bi pogledal na cesto šel čez. pač govoru po telefonu. normaln. je pa res da se zna zgodit da se je policaj obesu na to verjetn zaradi blendanja. to se pa strijam. ampak blendanje je bilo pozitivno in ne češ kaj ti ni jasno spizdi s ceste. sem miren voznik in nikoli še naredil prekrška (da bi me policaji ustavl. sevede sm kdaj pelu mal več kot omejitev), in mi gre samo v nos to da se je policaj pač znesu nad mano ker je imel slab dan.

no sej bom se jst še mal pozanimu kako pa kaj je s tem in vsem v vednost potem povedu kako se je uredilo oz. kaj se da v takem primeru narest.
namreč imam ljudi iz policije na katere sem se obrnil in mi bodo pomagali.

vseeno hvala vsem!!!

Utk ::

frudi, jaz še nisem imel nesreče, niti me ni nihče še povozil, niti nisem še nikdar nobene kazni plačal. Niti niso moje gume še nikdar cvilile zarad bremzanja. Pa ti?

LapD ::

Na eni strani sami vozniški angelčki, ki se niti še na daleč niso približali kakršnemukoli prometnemu prekšrku in ki prezirajo vse ki se peljejo 131kmh na prazni avtocesti, na drugi strani pa čudni tipi, ki bi se radi pritožili za vsako neumnost, čeprav ne razmišljajo kaj vse ta morebitna pritožba nosi s seboj, pozabljajo pa prijetno dejstvo, da lahko takoj poravnajo 50% kazni in so mirne vesti.

Podobna stvar se lahko zgodi tako enim kot drugim iz zgornjega odstavka pa če si še tako previden. In sploh nimaš kaj razmišljat kot da zadevo plačaš in greš naprej. Ne pa prihajat ven z komedijami, da so ljudje dobili vozniško na lotu.

frudi ::

frudi, jaz še nisem imel nesreče, niti me ni nihče še povozil, niti nisem še nikdar nobene kazni plačal. Niti niso moje gume še nikdar cvilile zarad bremzanja. Pa ti?

Sem imel eno nesrečo do sedaj ja, ampak ne peš, temveč s kolesom. Zadel me je mopedist, ki je izsilil prednost skupini kolesarjev, ki smo pri zeleni prečkali Slovensko pri Metalki (Ljubljana). Zgleda, da ni pravilno ocenil, koliko razdalje rabi, da se ustavi do prehoda ali pa kolikšno hitrost rabi, da pride čez prehod pred kolesarji :).

Sem pa že dostikrat kot pešec skakal izpred avtomobilov, ki so proti prehodu za pešce pripeljali prehitro. Pa pri tem ni šlo za skakanje pred drveče avtomobile, ampak v 90%+ primerih za voznike, ki v semaforiziranem križišču zavijajo desno ali levo in pri tem prečkajo prehod za pešce s prižgano zeleno lučjo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

KaRkY ::

Po tem vašem razmišljanju sem jaz vedno v smrtni nevarnosti ker moram it 200m po cesti ker ni pločnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

solatko ::

Seveda, če ne hodiš po pravi strani.

w00tnes ::

v nekaterih krajih ni plocnikov... niti na levi niti na desni strani ceste :)

Meizu ::

Angel of death, 1s reakcijski čas je za lase privlečen. To morš bit pa res pijan. No vsaj sam imam reakcijski čas vedno okoli pol sekunde, ne glede na to ali me zbudiš ponoči ali pa podnevi. Pri 10km/h se da ustavit na prej kot pa 1.5m... Poleg tega, ko greš mimo prehoda za pešce nisi ravno nepreviden ane? Torej se reakcijski čas še skrajša. Poleg tega je omenil, da je fanta že prej opazil. Torej je bil nanj nekako pripravljen. Reakcijski čas je tu dokazano že dokaj majhen. Definitivno se bi takrat lahko zelo hitro ustavil.

solatko ::

w00tnes - Hodiš pač po levi strani v smer vožnje, pa ni nobenga problema, pa ponoči kresničko, svetlejša oblačila....

frudi ::

Neverjetno?! Enim lahko poskusiš 10 krat razložiti, pa bodo še naprej bluzili eno in isto neumnost.
Dajmo še enkrat, lepo in počasi, o ustavljanju:
- eno je razdalja, ki jo prevoziš pri začetni hitrosti, preden uspeš reagirati. Pri približno 10 km/h je to slabe 3 metre na sekundo.
- drugo je zavorna pot, torej pot po tem, ko pritisneš na zavoro. Pri 10 km/h je za povprečni avto to meter do meter in pol, v neoptimalnih pogojih tudi več (slabe zavore, gladko/mokro/mastno cestišče...).

Kar se tiče reakcijskega časa - 1 sekunda ni nič za lase privlečena. V optimalnih okoliščinah (pričakuješ, da se bo kaj zgodilo in imaš po možnosti že nogo na zavori), ga res lahko spraviš recimo na pol sekunde ali mogoče še manj. V praksi pa ne voziš tako, da ves čas samo čakaš, kdaj boš lahko zabremzal. Poleg tega te lahko komot kaj še konkretno zamoti (telefon, sopotnik, kaj druga na cesti, tok misli...).

Torej - optimalni primer: imaš dobre reflekse, slediš situaciji na cestišču in voziš po suhi cesti z dobrimi zavorami in gumami. Vsaj dober meter boš prevozil, preden pritisneš na zavoro in nato še en meter, dokler se ne ustaviš. Minimalno 2 metra!
Povprečen voznik v realnih okoliščinah pa komot dvakrat toliko.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

;-) ::

Moraš počakat to je res. Vsekakor pa napiši pritožbo ali še bolje daj to preko kakemu klubu, ki se z tem ukvarja.

BigWhale ::

No, tega pa v Ljubljani niti nikjer drugje še nism doživel, da bi avto vozil proti meni na zebri tako hitro, da se ne bi mogel ustavit do mene. Morda zato, ker ne skačem pred avte, za katere vidim, da grejo malo hitro.


Meni se je pa to zgodilo ze dvakrat. Cudno. Obakrat pri zeleni luci za pesce. Enkrat sem koncal v bolnici enkrat pa z razbitim kolesom... Hec, a ne?

Izi ::

CrniE, ali si tako mlad ali pa nič ne bereš Črne kronike.
V Ljubljani je vsak dan povožen vsaj en pešec in to na prehodu za pešce pri svoji zeleni luči.
Meni je pred leti, ko sem se z kolesom peljal čez križišče povsem pravilno pri zeleni avtomobilist, moški blizu 40 let, ki je na križišču zavijal levo, priletel v zadnji del kolesa z tako hitrostjo, da mi je utrgalo zadnje kolo, ki je odletelo 10 metrov naprej, jaz pa sem z ostankom kolesa v roki ostal nedotaknjen sredi križišča, kolo je odbilo z tako silo, da se ostanek kolesa z menoj vred sploh ni kaj dosti premaknil in sam sploh nisem padel.
Potem je avtomobilist hotel še pobegniti, pa so ga na srečo ostali vozniki uspeli ustaviti. Rekel je, da me sploh ni opazil.

overlord_tm ::

Ok, a zdej se lahko pelješ čez prehod za peščce če je pešeč čez polovico ali ne? Ker če se ne smeš ... potem se lahko v BTCju voziš par krogov po rondoju preden lahko sploh brez prekrška ven prideš :S

Mene so v Aš učil da greš mim če je pešec čez polovico ...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V tednu dni dvakrat ruknjen na službenem parkirišču (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
659211 (5456) St235

je zebra oaza za pešce? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26744447 (38995) BigWhale
»

Prometna nesreča v parkirni hiši BTC city park (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24147589 (39751) win64
»

Avtošola CPP test (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8517171 (14240) terezijslo
»

Kolesarji in voznja v rdeco luc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
23337435 (33494) jype

Več podobnih tem