» »

Nasvet-prometna, zaletel sem se v rit takemu, ki je nalašč naredil to

Nasvet-prometna, zaletel sem se v rit takemu, ki je nalašč naredil to

«
1
2 3
...
5

;-) ::

Danes sem se zaletel v rit enemu, ki je šel prav na to. V avtu je imel na prednjem sedežu psa, zadaj priklop na avtu in mi je pri 50km/h v trenutku stopil na bremzo.

Na kraju nesreče sem dobil plačilni nalog za varnostno razdaljo, 120€ oz. 60€, kar sem že plačal. Gospod, ki mi je z njegovim priklopom odrgal kiler in odbijač ni dobil nič, niti za psa ki mu je skakal po armaturki.

Na mestu sem priznal krivto in šel uredit z njim papirje do zavarovalnice, sprejmem krivdo in pribitno franšizo, ampak kolikor vem ne smemo psa vozit na prednjem sedežu in priklopa imeti zaradi varnosti drugih!

PrimozR ::

Je fural prikolico al je imel samo kljuko? Če ima homologirano (ne gleda čez zadnji zadnji del avtomobila), nimaš nič. Če ni homologoriana, ne moreš nič ker si že vse podpisal ;)

bluefish ::

Eni imate pa konstantne probleme ob vožnji. Seveda nikoli po lastni krivdi.

No, zapisnik je bil napisan, podpisan, spravljen, in to je tudi konec zgodbe.
V čem je sploh point te teme?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

M-XXXX ::

Hehe, ko sem prebral prvi del naslova sem mislil, da si se že meni:D

Pyr0Beast ::

Kaj si naredil ? (spet) :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

C_maniak ::

kako pa veš, da je namenoma? in kako bi bilo drugače, če bi moral zaradi kake ovire ustavit? nič, ker si imel premajhno varnostno, kar veš tudi sam, zato si tudi podpisal. tako da se tudi jaz sprašujem, v čem je point te teme.

urosz ::

če se je peljal 50 na uro in si se mu zaletel v rit, si imel občutno premajhno varnostno razdaljo.

šola za naprej

Rippy ::

Danes sem se zaletel v rit enemu, pri 50km/h je stopil na bremzo.


To je recimo pomembno tukaj.

jype ::

Kako pa ti veš kolk je on plačal? A ti je polcaj povedu "sej on nau nč plaču" ?

;-) ::

Ja res je ampak če nimaš prikolce nesmeš met kljuke ker sem že zato plačal kazen in sem policaja vprašak kaj ga boli če imam kljuko in je rekel da zaradi poškodb drugih.

Z kljuko mi je vtrgal kiler, odbijač itd. če je nebi imel bi imel manjše stroške. Sedaj pa še nevem sploh kako je to mogoče imam odlomljeno kost pri kolenu in gips čez celo nogo.

Valvoline ::

Kok hitro si se ti pelu ?
Težka noga = luknja v žepu :D

Pyr0Beast ::

Bodi vesel 200€ ni še nič.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

60EUR me je stala razdalja, sem kar plačal.

20EUR odbijač, 70EUR oba žarometa, ter barvanje havbe in odbijača plus če pritejem kazen me bo vse skupaj prišlo manj kot dobim samo za žaromete-400 do 500EUR ker imam zavarovana stekla in svetlobna telesa. Torej stroški niso nevem kaki, ampak gips na nogi itd. pa ni ravno luštno.

Kako vem da nebo nič plačal? ker sem stal skoz zraven in sem samo jaz dobil plačilni nalog 120EUR oz. 60EUR ker sem plačal kr. On pa ni dobil nobenega naloga in nič. Tudi pospisal nisem nič, ker policaju nič ne podpišem nikoli. Peljal sem 50km/h kot je omejitev.

bluefish ::

Peljal sem 50km/h kot je omejitev.
Saj kul, samo na kaki razdalji od njega.

krneki0001 ::

Varnostna razdalja je tista ki bo slovence spravila k pameti(sem optimist, ane). Tudi jaz takemu, ki mi par cm za ritjo vozi zabremzam in se mi napiči na kljuko, vedno. Če pa mu uspe ustavit, pa še vedno noče varnostne razdalje povečat, pa z desnima gumama zapeljem na pesek ob cesti, da mu ga nameče na havbo. Če noče držat varnostne razdalje, si je itak sam kriv.

Brane2 ::

Čaki, a nisi če imaš kljuko potem ti kriv ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Furbo ::

Kako vem da nebo nič plačal? ker sem stal skoz zraven in sem samo jaz dobil plačilni nalog ...


Stal si zraven, pa na nogo si dobil gips ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ABX ::

Varnostna razdalja je tista ki bo slovence spravila k pameti(sem optimist, ane). Tudi jaz takemu, ki mi par cm za ritjo vozi zabremzam in se mi napiči na kljuko, vedno. Če pa mu uspe ustavit, pa še vedno noče varnostne razdalje povečat, pa z desnima gumama zapeljem na pesek ob cesti, da mu ga nameče na havbo. Če noče držat varnostne razdalje, si je itak sam kriv.



Sovražim črnce in rasiste.
Tako nekako zgleda ta tvoja izjava.


Malo več potrpljenja na cesti je res tako težko doseči?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Beli_Zajcek ::

Ja res je ampak če nimaš prikolce nesmeš met kljuke ker sem že zato plačal kazen in sem policaja vprašak kaj ga boli če imam kljuko in je rekel da zaradi poškodb drugih.

Z kljuko mi je vtrgal kiler, odbijač itd. če je nebi imel bi imel manjše stroške. Sedaj pa še nevem sploh kako je to mogoče imam odlomljeno kost pri kolenu in gips čez celo nogo.


S kljuko.

Kriv si si pa sam. Pri 50 na uro si se mu zabil v rit? Varnostna razdalja. Upam, da te bo izučilo preden bo prepozno.
Najlažje je pa krivdo drugod iskat.

Pa oblečene je imel roza gate in to danes ko je četrtek!!! Očitno je kriv on!
/sarcasm off

Invictus ::

Glede na to da si vse podpisal (tudi policijski zapisnik) je zadeva zaključena.

Psa policaju nisi omenil, snemljive kljuke so pa tudi že preteklost. So spet dovoljene fiksne, ki gledajo čez.

Mogoče bo tvoj agent na zavarovalnici se kaj zrihtal, ampak v najboljšem primeru boš dobil deljeno krivdo. S tem boš zaj****l še njega. Pač po slovensko. Naj še njemu crkne krava.

Zavarovalnicam preprosto ni v interesu, da se jebejo za vsako malenkost. Zato ponavadi 50/50 krivda.

Drugič pa varnostna razdalja, pa prej ena Desanka Šakič da se pomirijo živci za volanom :)).

LP I.

PaX_MaN ::

Kakšen nasvet sploh iščeš?

mastah ::

ce nimas prikolice, kljuka ni dovoljena!

Valvoline ::

Hehe,pelu si se 50kmh,kok je bla razdalja,ziher 2-3m pa ti je ratal se zabit z takšno majhno hitrost.

ttommy ::

Nalaš,ali ne nalašč-ti si se mu zaletel od zadaj.Pika.Tvoja krivda.Drugič pa glej na cesto pred sebe,ne pa kakšne bejbe se sprehajajo po pločnikih.
Dandanes samo previdnost ni dovolj v avtu.Moraš tudi biti pripravljen na reakcije drugih udeležencev.
Gamer

dzinks63 ::

Ugibam?

Vozil si se 5m za ritjo in voznika pred sabo spravljal ob živce. Toda Pohorc je to rešil po svoje, je zategnil po zavori in ti si lepo nabasal njega od zadaj. Da je imel še prikop na avtombilu, je lahko namerno, da bi takšne izzivalce umirjal. Plus vsega skupaj je najbrž pokasiral še ovratnico in lahko pričakuje še mastno odškodnino od zavarovalnice. Čisto možno, da je bil to zelo izkušen voznik.

Ejsi_Disi ::

V eni temi si razlagal kako se 200 pelješ, v drugi se huduješ na vozniki, ki rikverc zapeljejo iz diagonalnih boksov, sam pa voziš 5 m za ritjo.
ČE si priznal krivdo, zakaj so sploh policaji prišli?
Rock n' roll ain't noise pollution!

BigWhale ::

Kaj je bilo pa psu? Ker ce pri 50km/h na mestu pohodis bremzo pes kar lepo naprej v armaturko poleti. Bogi pes... :(

AndrejS ::

Taki bedak , ko si ti mi je isto storil 14 dni nazaj. Pri znaku STOP se mi je zaletel v "rit" , mi razbil avto. In kaj imam sedaj od tega... lečem po zavarovalnicah in servisih !

M-XXXX ::

Taki bedak , ko si ti mi je isto storil 14 dni nazaj. Pri znaku STOP se mi je zaletel v "rit" , mi razbil avto. In kaj imam sedaj od tega... lečem po zavarovalnicah in servisih !

Če te kaj potolaži, se je to zgodilo meni ravno danes... Čeprav ne morem trdit, da je bila kriva varnostna razdalja... No uglavnem dobil sem ga v rit, škode pa je minimalno za 365€.

;-) ::

Kako vem da nebo nič plačal? ker sem stal skoz zraven in sem samo jaz dobil plačilni nalog ...


Stal si zraven, pa na nogo si dobil gips ?


Ja nisem jaz kriv da so slike pokazale del odlomljene kosti v kolenu ali sem?

Kaj je bilo pa psu? Ker ce pri 50km/h na mestu pohodis bremzo pes kar lepo naprej v armaturko poleti. Bogi pes... :(


Pesa policaji niso opazli ker so od daleč pogledali avta, skakal je po avtu tud po armaturki.

Sedaj sem dobil gips itd, vendar mi na poškodbenih listih piše da ni trdnih dokazov da je poškodba sveža, ker slike nemorejo pokazat ali je kost bila prej zlomljena ali je sedaj-z kolenom pa sem odtrgal predal in vse. A zaj bom dobil kaj od AO+ ali ne ker nimam dokazov da je poškodba sveža? Prej nisem nikoli imel problemov z kolenom niti nisem bil pri zdravniku za kako tako poškodbo.

Da nebom brezveze denarja zapravljal za terapije itd. /bencin, na koncu pa nič nazaj dobil.?

Beli_Zajcek ::


Pesa policaji niso opazli ker so od daleč pogledali avta, skakal je po avtu tud po armaturki.

Sedaj sem dobil gips itd, vendar mi na poškodbenih listih piše da ni trdnih dokazov da je poškodba sveža, ker slike nemorejo pokazat ali je kost bila prej zlomljena ali je sedaj-z kolenom pa sem odtrgal predal in vse. A zaj bom dobil kaj od AO+ ali ne ker nimam dokazov da je poškodba sveža? Prej nisem nikoli imel problemov z kolenom niti nisem bil pri zdravniku za kako tako poškodbo.

Da nebom brezveze denarja zapravljal za terapije itd. /bencin, na koncu pa nič nazaj dobil.?


Nekaterim pes poje domačo nalogo. Tako, da tile psi niso tako nedolžna bitja kot nekateri mislijo. Just sayin... :))

Pazi na kolena. Pogrešal jih boš, ko ne bodo več delala.

/grammar nazi for the second time
Ta suhi škafec pušča. S kolenom pa sem odtrgal predal...

_pobesneli_ ::

jaz bi rekel da je pes tisti ki je dejansko pritisnil na zavoro :D
Glede na to kolikrat se ga omenja :P

sprijazni se, vozil si preblizu in konec.

Glede na to da si dobil odbijač samo za 20EUR se nimas kaj preveč za sekirat. Meni ga je nekdo primu odspredaj in je bil odbijač (brez mrežic in ostalega)skupaj z barvanjem nekje okoli 800EUR
Gregor

Valvoline ::

jaz bi rekel da je pes tisti ki je dejansko pritisnil na zavoro :D
Glede na to kolikrat se ga omenja :P

sprijazni se, vozil si preblizu in konec.

Glede na to da si dobil odbijač samo za 20EUR se nimas kaj preveč za sekirat. Meni ga je nekdo primu odspredaj in je bil odbijač (brez mrežic in ostalega)skupaj z barvanjem nekje okoli 800EUR

Pa kaj so ti to carbon fiber naredil po naročilu za te pare al kaj :))

username ::

Serves you right, asshole.

Danes je padal dež in posebej v takem primeru je limanje na rit totalni kretenizem. Včeraj se mi je blizu Brda (LJ) v dežju popldne ena zmešana kura v Sharanu zaganjala v rit. Ni pomagalo da sem jo opozoril z zadnjo (rdečo meglenko) - je začela še blendat. Na srečo sem se je znebil, ker sem bil namenjen v Lesnino, ona pa naprej (ali pa si potem ni upala) . Je imela srečo, da sem bil v avtu sam in se še nisem toliko sekiral - če bi imel s seboj v avtu še punco in dojenčka, se 'sharanki' ne bi dobro pisalo, dama gor ali dol (no saj itak ni bila).
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

;-) ::

Ni problema za metarialno škodo, samo da mi gre to v AO+ in je ok, samo nisem prepričan, ker na poškodbenih listih piše:

Po konzultaciji z dr.xxxx
RTG vratne hrbtenice AP + funkcionalno, prsnice, desnega kolena: brez zanesljivih znakov za svežo poškodbo skeleta.

Tutor longeta, lokalno hlajenje bolečih mest, analgetih po potrebi, počitek s podloženo nogo. navodila za opazovanje s strani odrasle osebe...

V primeru težav...

Potem pa sem naročen še na kontrolo in to čez 1 tedn da mi vzamejo dol logneto.

Bojim se da me bo tisti odebeljen text zajebal in bojo rekli da je to stara poškodba in se obrišem za ao+

DOOM_er ::

jamr jamr. Tut sam po bremzi pobožam ko mi nekdo za ritjo vozi, mi gre prekleto na jetra ko mi nekdo vozi 1 cm od riti avtomobili. Pač zaletu si se očitno si ti kriv, več ne morš nardit kt pa sam požret to. Po tvoji logiki bi se potem lahko vsi zaletavali v rit vsem naokoli, ko bi videl da ima boljši avto in kljuko.
Robots will steal your job. But that's OK

Pyr0Beast ::

Stara poškodba ? Kako si se potem sploh lahko v avto usedel in odpeljal ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Nisem se. Tist tadrug udeleženec me je odpeljal domov.

Double_J ::

Privezan pomojem tudi nisi bil glede da si tako odletel...
Dve šivanki...

Go-ahead ::

Kot si pristopil k stvari, ti bo še 1000 EUR ostalo. Bravo!!!
Sem pa nekje zasledil, da se ponekod (dolenjska) v avto nabaše nekaj ljudi in res hipoma šofer zabremza. In potem se začne veselica za zavarovalnice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

;-) ::

wtf go-ahead?

privezan sem bil, sem imel črte od pasa ko me je zategnlo rdeče še po eni uri, pa prsnca me boli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

hamax ::

Nisem se. Tist tadrug udeleženec me je odpeljal domov.

Torej najprej je nalasc zabremzal, da si se mu zaletel v rit, nato pa je bil tako prijazen, da te je odpeljal domov?

;-) ::

V glavnem kak je stopo iz avta je mel v rokah liste od zavarovanja itd., malce smešno. Vseeno mi je zdaj glede njega itd. itak ga srečam kdaj.


Zanima me samo če bom skasiral od ao+ ali ne

Double_J ::

Zdej je samo vprašanje, ali je zgolj on hotil nategnit zavarovalnico, ali pa kar družno.:))
Dve šivanki...

Tody ::

Ja boš, seveda moreš met zapisnik pa prijavit vso zadevo... sami od sebe ne bodo nič dal... Dinar seveda potem ko ti doktor podpiše da si zdrav.

;-) ::

Kak zapisnik kaj prijavit?

Policija je naredila zapisnik in prve poškodbene liste sem že odnesel na PP

Daniel ::

Tudi naju s punco je v tri mesece starem avtu na Titovi v Mariboru (žohar), ko sva pri rdeči čakala na semaforju nabasal mladenič s 15 let starim nissanom. Dobil je 60 eur kazni. Na svojem avtu je naredil totalko, najin je bil sicer še toliko vozen, da sva se odpeljala domov, sicer pa je bila karoserija od sile udarca napeta tako, da je bil avto zrel za poravnalno mizo.

Alencica ::

Pa si ga poznal, tega drugega udeleženca? Mislm, glede na to, da si kr pelu z njim pol ...

Saj sta se dost prijatelsko razšla, glede na to, da sta se zaletela (ponavad hočjo ljudje čimprej opravt en z drugim v takih situacijah) ...

;-) ::

Jaz sem hotel biti prijazen, njemu pa se je šlo samo za to da ima avto popravljen. Takoj ko sma se zaletela je stopil vem že z zavarovalno polico.

M-XXXX ::

Saj sta se dost prijatelsko razšla, glede na to, da sta se zaletela (ponavad hočjo ljudje čimprej opravt en z drugim v takih situacijah) ...

Hehe, ravno tisti, ki se je danes vame zaletel, mi je še ene 2 sms-a poslal, v katerem se mi je zahvalil:D
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kršiteljem varnostne razdalje je odklenkalo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Na cesti
573108351 (100186) St235
»

Novi laserski merilniki in kazni za prekratko varnostno razdaljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35865887 (58676) BlaY0
»

Prometna nesreča - pravno vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
43533113 (21792) šernk
»

prekrški ??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1297651 (5524) Invictus

Nove kazni (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41926055 (17940) WarpedGone

Več podobnih tem