» »

ste jediji ali niste jediji?

ste jediji ali niste jediji?

trillian ::

smo ravno v polnem teku popisa pa me zanima koliko se vas je dejansko registriralo kot jediji?
popisovalec mora itak napisat kar ti reces.
ste zvesti sebi?

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

ahac ::

Ne, ker nas ne bi vzel resno.
Mam rajš napisan: ne verujem, kot neopredeljen (kar bi v tem primeru bil) in bi na konc sam RK mela večji 'tržni' delež...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Klemenn ::

kaj to jediji, veroizpoved?

jaz sem reku da sem satanist >:D

trillian ::

hmm....
sem rekla jedi in je napisal jedi.
resnost je tako zelo trapasta stvar.

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

dex ::

zadnjih pet minut pa samo umiram tuki:D

hvala fsem!
vem, da nič ne vem...

Mercier ::

Pa si mu razložila kaj/kdo je to, al je tip izparel v dveh sekundah v izogib tudi najmanjši možnosti za okužbo z norostjo?

Morm reč da mi je mal žal, da nisem probal kaj podobnega, me zanima kaka je faca popisovalca, ko naleti na "primerek".

Thomas ::

trillian

Te moram dvakrat razočarat. Pa bi mi blo tud samo enkrat težko.

Napisal je, da si Jedi(jka) ... napisal. Ampak pri/po vnosu v računalnik se bo to spremenilo v "drugo, nečitljivo ...".

Meni pa več kot Jedijstvo pomeni ateizem - zato sem se izrekel za ateista. "Pozabil" pa na subverzijo popisa.




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Misak ::

Spet neki kar ni v kontekstu, ampak vseeno. (al pa je?)

Moj kolega je popisovalec, dodelili pa so mu zloglasni predel Ljubljane- Ulico dveh Cesarjev:D . In je prisel do neke hise (ki je bila baje zelo lepa in velika), ter pozvoni. Noben se ne oglasi....caka par minut nakar se pred to hiso ustavi taxi. Ven izstopi bojda lastnik, odpreta vrata in vstopita. Ko pa je kolega uvidel, da je v hisi 15 folka, nazganega do konca, ga je skoraj kap. (Baje je bila vecina klosarjev....tistih pravih...tukaj se mi poraja vprasanje kaj delajo v taki bogati hisi?). No anyway, vsak mu potem DOBESEDNO ukaze, naj za poklic vpise KLOŠAR. Zena od lastnika pa je bila tok pijana, da so drugi odgovarjal namesto nje :\\

Čudn je ta folk dons.

P.S: Lepo je biti po dolgih mesecih spet on-line 8-)

P.P.S: Trilian zadnja misel ni letela nate.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Binji ::

LOL@Misak:D :D
Jst nejsm mel kej dosti besede ker zvedu kumej od tastarih da je bil popisovalc pr ns:\\
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Double_J ::

LOL, misak mejbi clo vem kera bajta je to, ker nažalost blizu žvim heh:'(
Ful lepa pa bogata not pa lastnik z eno goro podnajemnikov.
Ciganija ubistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Thomas ::

Pa kaj je to zaena združba v tisti hiši??? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SkIDiver ::

Jediji ne:D :D :D

Ziga Dolhar ::

Jest se kanim prepoznat za "Slo-Techerja". Zakaj? Zato ker tako čem. V cerkev ne hodim, neveren pa nisem.

Taras_Bulba ::

Jst sm pa po narodnosti Pingvin, veroizpoved je pa jedijevska :)
Popisovalka se je pa trudla bit resna ostat.

Misak ::

Thomas: koncno sem se prvic nasmejal svojemu lastnemu postu, ko sem tvojega prebral :D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

BaRtMaN ::

Taras_Bulba: LOL :D
Jst sm tud reku, da sm ateist.
Jebediah: skor bi verjel, da si u vrtcu, ne pa u 7. razredu - kaj nisi še slišal za Star Wars? :|

Klemenn ::

razložte...:O

Thomas ::

Misak

A ni si bil ti Lord? :\\ :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Misak ::

Thomas: Da, ko sem bili še mlad in neumen:>
Pol sem pa pac ugotovu da je na svetu mnogo premnogo lordov, zdej sem pa spet tisto kar sem bil ze od rane mladosti...Misak8-)

Sicer pa...zakaj si to omenil?
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Thomas ::

Oh kar tako. Osvežitev je srečat tule kakšnega prijaznega človeka in ne samih "jeznih mladeničev" in zagrenjenih starcev.

:)

p.s.

Sej nekej jih je.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Misak ::

Khmm.... Thomas, sej ti si itaq optimist. Kako lahko na kaj takega mislis? Da so "jezni mladenici" ?:\\
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

trillian ::

nisem nobene vere in tudi ateist ne...
je pa zabavno.
mora biti za vsako stvarjo globokoumna in logicna razlaga?

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Gh0st ::

Jest sem totalni atni-krščanc. Če bi se spuščal v kakšno vero bi bla to Budizem.
Sicer pa jest verjamem da se da vse razložit, če le imaš odprt um za vse. Ne pa da se nad svojo nesposobnostjo razmišljanja zgovarjaš na: Sej je Bog vse ustvaru.
Bullshit. Kdo je pa potem njega? Aja en drug Bog, OK samo kdo je njega? Je bla prej kura al jajc? Neskočno nesmiselno vprašanje.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

pecorin ::

Gh0st:

To ni prevec pravilno razmisljanje. :)
ker poglej: recimo da boga ni. kdo je pa ustvaril vesolje? je nase vesolje v enem drugem vecjem? kde je tisto in kdo ga je ustvaril? :))
nekaj je moralo biti na zacetku kar ni nihce ustvaril. jaz si drugace ne znam predstavljat. :)

drugace pa jaz verjamem v Spinozovega boga. bog ni neka "oseba", bog je narava(vesolje, vse okrog nas). za religijo pa me ne vprasat...:)

XsenO ::

Vesolje ni bilo ustvarjeno temveč se je vstvarilo:D
1 + 1 = 1

|Luka| ::

Upam da mi Trillian ne bo zamerila, ce se odmaknem od teme Jedijev in podobnih, ne bi pa rad odpiral nove teme.

Recimo, da se tokrat ne bi hotel popisati. Popisovalec pozvoni, jaz pa mu prijazno odgovorim, da odklanjam popis - zakaj? osebni razlogi. Kaj lahko stori popisovalec, kaj pa lahko stori drzava (oz. statisticni urad RS).

Komentarji dobrodosli...

Lp Lix

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |Luka| ()

MadMax ::

Popisovalec nic kaj dost. (se nekajkrat te mora obiskat-ce se morda premislis)

Drzava ti pa poloznico za nekaj deset kilotolarjev poslje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Gh0st ::

ker poglej: recimo da boga ni. kdo je pa ustvaril vesolje? je nase vesolje v enem drugem vecjem? kde je tisto in kdo ga je ustvaril?


Moja teorija;
vesolje je iteracija. Si že slišal za fraktale? no to je to. mi smo neka vmesna stopnja, nek sestani del neke ogromne celote, ki je ne moremo definirat, odkar je iteracija u bistvu neskončno ponavljanje nekega vzorca. Za lažjo predstavo:
Mi vemo da je najmanjša enota atom (oziroma so še manjše, elektroni, kvarki,..blabla) in ta naj bi bila nekakšen sestavni del vseh snovi na Zemlji. Po moje je tako, da smo mi obenem neka celota sestavljena iz zelo majhnih delcev, so pa tudi ti zelo majhni delci neka celota, ki jo sestavljajo še manjši delci. Mi smo atomi, pod-atom, nano-atomi, blblbla v neskončnost, neke celote, ki jo sestavljamo mi. Se pravi kle ne moremo govort kaj je nastalo prej. To teorijo je treba še razvit...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

|Luka| ::

Madmax:
1. kako in po kaksnem zakone te lahko drzava prisili, da se popises?
2. se huje: kako te lahko za to oglobijo?

LP Lix

pecorin ::

Gh0st:

dobra teorija ce upostevas neskoncnost. vendar neskoncnosti ni. neskoncnost so si izmislili matematiki za lazje racunanje nekaterih stvari. v zivljenju pa ni nic neskoncnega.
zato mislim da pri sestavi vesolja obstaja najmanjsi delec, od katerega ni manjsi noben drug delec in da je vesolje najvecje in mi nikoli ne bomo izvedeli kje v prostoru se vesolje nahaja saj vesolje=sam prostor. pa tudi ce je v drugem vecjem vesolju in tisto v se vecjem....za najvecjega se ne da povedati kje je zato ker smo mi v njem in ven ne moremo videti ker zunaj nic ni. pa tudi tisto "zunaj" ne obstaja...:\\
pa tudi ce se je vesolje ustvarilo samo je morala "snov" za vesolje(torej praatom) na zacetku enostavno biti. ne nastati - biti. ker ce bi gledali da je vse iz necesa nastalo potem nebi bilo nic. ker tisto prvo nebi imelo iz nicesar nastati. :)

se pa tudi jaz opravicujem, da pisem to v to temo, ker ne spada ravno sem...pa tudi nikamor drugam.. :)

`DoC ::

Lix:

Ali je gospodinjstvo dolžno sodelovati pri popisu?


Da. Zakon o popisu prebivalstva, gospodinjstev in stanovanj v Republiki Sloveniji leta 2002 v 10 členu (Ur. l. RS št. 66/00 in 26/01) določa, da mora ˝popisana oseba brezplačno posredovati pravilne in popolne odgovore na vsa vprašanja iz popisnih vprašalnikov. Podatke o odsotnih članih gospodinjstva posreduje tisti član gospodinjstva, ki so mu podatki najbolj znani, o otrocih, starih do 15 let, pa eden od staršev, posvojitelj ali skrbnik.˝Zakon v 35. členu določa tudi sankcije. ˝Z denarno kaznijo od 50.000 do 100.000 tolarjev se kaznuje za prekršek posameznik, če ne da podatkov, ki se od njega zahtevajo s popisom, ali če da nepravilne podatke (prvi odstavek 10. člena).˝

Voila :) Slovenia über alles :):\\
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Ziga Dolhar ::

Pecorin: sam se pred občutokm neznanja oz. zavedanja, da tega ustroja preprosto ne morem razumeti brez da bi uvajal neke nerazumljive komponente (i torej :]). No, ker pa je potem zopet nerazumljivo -- imaginarno -- pa se zopet počutim tako bebavega.

In tak v bistvu sem.

|Luka| ::

Fallen:

Ja, sem si prebral zakon...
Svasta, kako te lahko drzava PRISILI, da se popises in kaj imajo oni od tega.
Saj res, da se lahko po trepalnicah vozim in ne bo nic pomagalo, ampak po mojem mnenju je to absurd.
Primer Svedska: ze 3. popis (30 let!!) ga vodijo elektronsko, se pravi iz registra prebivalstva, pri nas pa "fizikalci".
Po moje neumnost...

LP Lix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77140650 (20558) Volta
»

Ateizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
31818546 (14131) Saladin

Dvomi glede obstoja Boga (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
67227789 (21297) BigWhale

Obstaja mesto za Boga v sodobni znanosti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18512992 (10661) OwcA
»

Smisel zivljenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287441 (5870) Dexxx

Več podobnih tem