» »

Smisel zivljenja?

Smisel zivljenja?

«
1
2 3

McAjvar ::

Je kdo izmed vas kaj razmisljal o smislu zivljenja? Ne mislim na kaj takega, kot pojejo Zmelkoow, ampak konkretna razmisljanja - zakaj smo, kdo smo, kam gremo, tako naprej?

In ali ima zivljenje sploh svoj smisel? Ali je smiselno, da bi imelo nek smisel? Mar ne bi bilo cudno, da bi dolgo casa iskali smisel zivljenja, ko pa bi ga odkrili, ali ne bi bilo potem nesmiselno ziveti naprej? Mislim, ce bi poznali smisel zivljenja, katerega smisel je iskanje smisla, kaj ni potem to od tiste tocke naprej nesmiselno?

Ali pa je tako, da smisla sploh ni, pa da samo zivimo, neka cudna rasa, ki ji je dano, da zivi, obenem pa se sprasuje "zakaj neki sploh zivimo?"

Smisel ali tudi namen zivljenja ne more vec biti razmnozevanje, saj se da s sodobno tehniko in kloniranjem prakticno ze sedaj poskrbeti za ohranitev vrste brez "posegov narave v clovekov razmnozevalni cikel". Je potemtakem morebiti to, da se cimbolj razvijemo? Ampak kaksen smisel pa ima spet to? Pred kom se bomo postavljali, pred kako tujo raso morda? Ali se sploh kdaj bomo?

Pa to niti ni tako vazno, ali bomo srecali ETja ali ne. Zakaj zivimo tako, kot zivimo? Ali se rajsi, za zacetek, zakaj sploh zivimo, s kaksnim namenom?
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

ABX ::

Sex, drugs & rock&roll.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

Sex, drugs & overclock.

BTW. Ne zdaj bljuzit s takimi temami, sem mislil se bom malo odpočil od Thomasa. >:D

Huey P ::


Smisel življenja je življenje samo!


Vsaka živa stvar je ustvarjena tako, da živi tako dolgo, da se lahko razmožuje...


..::DOOM III: The Legacy::..

SkIDiver ::

Mislm da je neki podobnga že blo pred kratkim

Jeronimo ::

Smisla ni.

Le za kaj bi bil smisel obstoja kaj več kot nič?

To da si se ti rodil, nima nobenega smisla.
Ko boš prenehal migat, tudi ne bo imelo nobenega smisla.

Če misliš, da je tvoj obstoj povezan z nekim večjim namenom, se hudo motiš.

SMISLA NI !!!
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

OrlyTM ::

Ma kaksen smisel, zivis zato, da ti je fajn.

Fantje ... Carpe Diem ! :)

Lohk je ze jutr konc vseh (ne)smislov :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Dexxx ::

Sicer bi lahko začel filozofirat sam se čist strinjam z Orly-om
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

Medved ::

smisel je npr. SIRCAM al pa RED CODE hehehe:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Tomi ::

Medved, si pa že kar zelo tečen s tema "tvojima prijateljema".
Drugače je pa smisel življenja samo življenje, ni drugega. Treba ga je užiti maksimalno..
metrodusa.blogspot.com

Huey P ::

"Življenje je kratko, uživajmo ga dokler ga lahko."


..::DOOM III: The Legacy::..

Dexxx ::

McAjvar:šele zdejle sem tvoj post dobro prebral pa se mi zdi da si vsaj mal nevrotičen. Pa brez zamere;)
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

trillian ::

smisel sem nasla ze dolgo casa nazaj.
imam malo drugacen problem. moja ogrlica, zelvica iz plastike, ki presenetlljivo dobro imitira jantar, je izginila.
ce jo je kdo videl, naj mi sporoci.
pogresam jo.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Nemenej ::

In kako si ugotovil, da smisla ni?

ns-miha ::

[tole že postaja Jokerjev Mnenjalnik.
To je pa tudi tvoje drugo opozorilo, samo še eno zadevo najdem, pa boš Gnoj]
sovrazim niggerje, zide

Huey P ::

ns-miha;
A si ti sploh pogledal svoj podpis? A ni nekaj narobe?

P.S.
Poglej mojega!

In še to;

2. Člen

Prepovedano je žaljenje in/ali nadlegovanje drugih uporabnikov, ŽALJENJE DRUGIH RAS; NACIJ in NARODNOSTNIH MANJŠIN, ali KAKRŠNAKOLI DRUGA DISKRIMINACIJA. KAZEN: najprej vas bomo opozorili, če to ne bo zaleglo, vas bomo razglasili za Zobato Owco™; v primeru nadaljnjih kršitev pa boste postali Gnoj™.
..::DOOM III: The Legacy::..

Nemelk ::

smisla življenja ni! se rodiš in umreš. če bi živeli n let bi melo smisel tko ga pa nima. :P
Nemelk ™

TheHijacker ::

Posluaj komad BIT od skupine Zmelkoow pa ti bo takoj jasno, kaj je smisel življenja :D
http://www.google.si

MadMicka ::

Tocno taka tema je bila odpata pred mogoce 2 mesecema. Zapisanih je bilo kar nekaj globokoumnih misli :)

Zato, če kdo najde temo, naj pove, katera je, oz. naj postavi tukaj link...

sej bi jo jaz poiskal, pa ne vem, kako se pride do starih tem :8)

McAjvar ::

Uff, cloveka nekaj casa ni, pa se kar nabere postov... OK, grem kar po vrsti :)

Sex, drugs, rock'n'roll, overclock :) Saj to je lepo, fino, ampak ni to bolj obstranska dejavnost pri iskanju smisla? Nekako mora cas minevat, zakaj ne bi tako :D.

Huey P: Ja, res je v naravi tako, da živa bitja živijo toliko časa, dokler ne opravijo svoje naloge za ohranitev vrste. Ampak ker smo ljudje "izjemna bitja", to v kratkem ne bo vec potrebno. Cloning & co.

Sk|Diver, MadMicka: Ce je res ze bila ta tema naceta, sploh pred kratkim, bi zelo rad prebral, kar ste pisali. Imam pa enak problem, kot MadMicka - ne vem, kako do preteklih postov...

Jeronimo: Smisla ni. Je varianta, ja, ampak zakaj ga ni? Zakaj sem se pa rodil (in vsi ostali), ce je to brezsmiselno? In a lahko razlozis, zakaj bi se motil, ce bi mislil, da je moj (nas) obstoj povezan z nekim visjim ciljem?

OrlyTM: Cisto v redu filozofija, Carpe Diem, se posebej, ce je to smisel zivljenja. Uzij dan. Vendar zakaj se potem matramo celo zivljenje, najprej nas ucijo osnovnih stvari, govora, drzanja zlice, vklapljanja v druzbo, ..., nato hodimo v solo, sluzbo, sele po precejsnjem delu zivljenja pride na vrsto upokojitev, a se to le za tiste, ki jim uspe do tedaj preziveti. Pa tudi potem velikokrat clovek nima miru. Ni jih veliko, ki ob vsem tem lahko uspesno sledijo nacelu Carpe Diem.

Dexxx: Zakaj pa ne zacnes filozofirat? Saj v bistvu bi jaz to rad videl :) Malo me zmetava, pa se takole izzivljam. Nevroticen? Hja, kaj pa vem. Mogoce. Verjetno. Kdo pa ni vsaj malo :\? Sploh pa ni tu zaenkrat kaj zamerit :)

trillian: Zal mi je, nisem videl tvoje ogrlice. Me pa to spomni na sosolko, ki je na maturantskem izletu malo prevec skadila, potem pa je (bilo je seveda ponoci) gledala proti zvezdam skozi klincek, ki ga je odpirala in zapirala. Potem nas je vse skusala prepricat, da je to smisel zivljenja... Makes one wonder, doesn't it?

ns-miha: Res me zanima, kaj si takega napisal, da ni za objavo. Po ostalih postih sodeč se tvoje pisanje nekako ne sklada s tvojim podpisom. V čem je smisel tega? >:D

Nemelk: Ne razumem te povsem: "če bi živeli n let bi melo smisel tko ga pa nima." Zakaj ni smisla, ce se rodimo, zivimo in umremo, ce pa bi ziveli neko doloceno casovno obdobje (saj si to hotel povedat?), pa bi imelo smisel? :|

Hijacker: :)Saj je cisto zgleden komad, vseeno pa ponavljam, ker sem rekel v prvem postu: ne kaj takega, kot pojejo Zmelkoow, ampak kako bolj konkretno razmisljanje. Zdaj bi pa res ze rad prebral temo, ki ste jo (baje) imeli 2 meseca nazaj. Kaj nisem sel ze takrat na prakso :'(

No, zdaj pa dovolj, se mi je ze malica iztekla (pismo, kdaj bom pa jedel :D:D:D)
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Tomi ::

McAjvar: ns-miha je glede na svojo slabo voljo zadnjih nekaj dni pisal nekaj o poveličevanju bele rase in če se ne motim, o zatiranju ostalih. Zato je bil njegov post popravljen.
metrodusa.blogspot.com

McAjvar ::

Eh? In that case... ns-miha, get a grip, pa ne deli sramote imenu Miha.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

trillian ::

moj ljubi mcajvar.
res skoda, da nisi videl zelvice.
sicer pa... smisel je taka zadeva, da bolj, ko razmisljas o njej, bolj se bo oddaljevala. za smisel lahko izberes karkoli, tudi kljukico, ki jo manualno odpiras in zapiras in z njo opazujes zvezde. polje odgovorov je ogromno in zdi se, da ni napacnega odgovora. ali se mi le zdi. :)))
moj smisel?
no.. zdi se mi cudno, da vsi mislijo, da je smisel nekaj otipljivega, nekaj kar se mora seveda opisati z besedami..
moj smisel je preprost obcutek. smisel je zrasel z mano.
in moje zavedanje njega delno povzroca, da moje zivljenje deljuje, da se mi vsaka zelja uresnici, da sem srecna, in da nimam nobenega problema. sploh.
no, ajvar.. tako jaz gledam v tem trenutku na to.

love, ursula.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

undefined ::

The meaning of life is love. We all need someone to care about, and at the same time knowing that they feel the same about us. Without that, we're lost. We see no goal, no future. There is no higher purpose. Big brother isn't watching you.

P.S.: Sorry, it's the heat! :P

Sergio ::

uf uf, iceman has a gentle side... like THAT's unbelieveable ;)

sej se hecam... sej veš, vročina pa to :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tonic ::

po mojem se življenje ne vrti okoli smisla; ampak življenje vsakogar je neke vrste misija; in misije vseh ljudi predstavljajo neko misijo - smisel življenja; vsak od nas dobi neko nalogo; da bi nekaj postal v življenju; da bi odkril nekaj novega;
smisel življenja je vedeti vse (čim več)
ampak se nam takoj pojavi vprašanje, kdo pa posameznikom daje misije; lahko rečete, da okolica; lahko si pa razlagate tudi tako, kot da smo del neke strateške igre v nekem računalniku, na katerega ETji igrajo igre in nam zastavljajo probleme (misije) in nas (neke objekte) razvijajo in nadgrajujejo

ChiefThunder ::

deep...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Thomas ::

Življenje ne potrebuje nobenega smisla. Življenje je smisel vsega ostalega.

Tukaj ne mislim vsakega življenja v biološkem smislu - pač pa življenja bitij, ki se zavedajo samih sebe.

Če bi hoteli za vsako reč določiti svoj smisel, bi kaj kmalu prišli do konca verige smislov. Naiven pristop.

Iskati SMISEL nečesa - pomeni (poskušati) dati temu eno višjo vrednost, kot jo ta reč sama po sebi ima. Smisel električne napeljave so žarnica, fen, radio ...

Sicer elektrika po hiši nobenega smisla - ne bi imela.

Človeškemu življenju iskati višje smisle - je pa neumnost. In največja nevarnost, kar jih vidim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gobice ::

my 2 cents:

iskanje smisla je samo pomanjkanje zavedanja in poznavanja duhovnosti

o smislu samem pa - :O

Thomas ::

A lahko malo razložiš tole?

A misliš z duhovnostjo smisel "dan" via kakšna cerkev?

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Trubar ::

Smisel ne smeš iskat v smislu ampak v nesmislu, ker to namreč tudi smo EN VELIK NESMISEL. DRgač pa menim:

SEX, sex and SeX

P.S. : Pa brez kaksnega pretiravanja, da nebi kak saado mazzo uzgal... hetero pa to da se razumemo?! No lhk je kaka zenska vec kot obicajno:D
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

diso ::

smisel življenja je butastim ljudem dajati take nasvete, da potem postanejo še bolj butasti. saj tega oni niti ne vedo.

Matek ::

Mene pa bol kot smisel življenja zanima posmrtno življenje. Po mojem obstaja, ker si ne znam predstavljati, kakšen bi bil tisti "nič" po smrti, se mo pa zdi, da neskončno posmrtno življenje ni vredu, sicer je veliko stvari za videt in se naučit, ampak enkrat pride čas, ko boš vse vedel, in pol ne bo kaj za delat, me razumete?:D. Edina možnost je, da je v vesolju, ki je neskončno, tudi neskončno planetov, torej bi jih neskončno dolgo lahko odkrival, ampak neskončnosti si ne znam predstavljati.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

gobice ::

Thomas:
Duhovnost kot duhovnost. Da se je ne zavedamo dovolj in je prakticno ne poznamo (razen morda nekaj ljudi, ki se ukvarja z jogo ipd.) je zelo pomembno. Vecina ljudi namenja pozornost le stvarem, ki so ble tuki nekajkrat nastete kot "smisel zivljenja" (denar, zuranje, sex,... ). No, pa recimo, da je tako. In potem nekaterim to ni zadost in sprasujejo, o smislu zivljenja, o tem, zakaj zivimo, kaj bo po smrti... la-la-la. In le najbolj sposobni in vztrajni potem mogoce pridejo blizu resitve problema o smislu zivljenja in iskanje le-tega (baje, meditacija in podobne zadeve). Oni pol navadno pravjo, da so spoznali ne-vem-kaksno-resnico al kej tazga, newem...

Ma jest sem se s tem zafrkavu dve, tri leta, sem bil ze cist nor... zdej pa - hehe, prav butasto, ampak tko je: no, zdej mam pa s faksom tolk dela, da ne utegnem vec mislit. Tko kot zdej npr., namest, da bi se potrudu in napisu lahko berljiv post, se mi mudi spat, ker mam zjutri delo. Eko, lahko noč:8)

trillian ::

torej, (ravno sem v pravem razpolozenju za pisanje) naj razmislim....
duhovnost. no, ja.. joga, meditacija. ceprav so vzhodnjaske religije blazno popularne zadnje case.. mislim, da se je to zgodilo enkrat, ko je madonna dobila otroka in posnela razsvetljeno plosco ray of light... ne recem, da imam kaj proti temu. sama sem se nasla v taoizmu. ampak, da le tisti, ki prakticirajo jogo dosezejo tisto cudovito, dalec nad vsemi in sploh imenitno stanje, ki jih dvigne nad vse; ki slucajno tulijo oooooommmm v nedolzne mimoidoce, ali bognedaj haaarreeekrissnnnaahareeeeramaaaa, no to pa se mi zdi malce pretirano.
strinjam se s thomasom, da je osmisljevanje nekaksno povelicevanje necesa. in ravno zato lahko vsaki stvari recemo smisel. tako sem jaz osmislila sebe in se povelicujem. ampak sem s tem res storila tako kapitalno napako? egocentrizem deluje. ponavadi.
kakorkoli ze. smisel zivljenja besedna zveza, ki kljub vabecemu tonu, oddaljuje ljudi od harmonije s samim s seboj.
in edina moznost, da se vprasas o smislu in prides iz tega kolikor toliko normalen, je, da si reces: "kaj me briga".

love, ursula.


"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

gobice ::

Hja, preden grem nekam drugam, samo tolko se, ko sem tej temi ze ravno posvetil precej casa (vcasih sicer vec...).

Rekel sem joga IPD. S tem se mislu vse joga stile zadeve, al pa sploh razno razna meditiranja. Se pa cist strinjam, da se je (TUD TO!!) grdo skomercializiralo. Tko da taka joga, ki jo ponujajo v 1-mesecnih tecajih, NI JOGA, ... kvecjemu moderna-joga.

Pa se to: "kva me briga" men ni pomagalo in mi tud zdaj ne. Odgovornost, zavedanje in nenazadnje se nic-vedenje-in-zgolj-zivotarjenje-kot-pac-vsa-bitja-na Zemlji-zivotarijo-na-tak-ali-drugacen-nacin...

Be well.

Sfinga ::

Zanimivo, da začnemo smisle in nemsmisle iskat tedaj, ko nas dogajanje ne zadovoljuje (več) . . .

Thomas ::

Točno tako! To je simptom, to iskanje smisla.

In obratno - zadovoljni smisla ne potrebuje. Ker ga ma polno - njegovo življenje samo - je smisel.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Medved ::

smisel življenja je jebanje in zgubljanje življenja na slo-tech strani ko čakaš in čakaš (četrt ure), da se ti neki prikaže , potem pa jovo na novo hu hu hu haug - živeli mi idioti, ki mamo preveč časa in tuki zapravljamo življenje in se potem sprašujemo kaj je smisu hahaha:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

Medved ::

trilian ljubica - cyber bejba - a si greva midva osmislit življenje v dvoje, greva mal meditirat z glavo uff uf:D
Medved že spet tuki in me natrguje odozad

undefined ::

ROFLOL!!

Aggressor ::

Poasmeznikove potrebe so tiste, ki narekujejo smisel življenja, pa najsi bodo takšne ali drugačne. Človek, ki je zadovoljen, živi iz veselja, tisti pa, ki ni zadovoljen, živi zato, da bi postal zadovoljen. Teorija o tem pa lahko napolni nekaj strani.

Če pa dejansko obstaja kakšen smisel, ki je skupen vsem ljudem kot vrsti, pa ne vem. Gotovo je smisel našega obstoja npr. to, da nadaljujemo evolucijo življenja. Ampak potem se lahko sprašujemo naprej, kakšen je smisel evolucije. Nemogoče.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

DeGi ::

Smisel življenja je: 42.

McAjvar ::

Thomas: Če bi hoteli za vsako reč določiti svoj smisel, bi kaj kmalu prišli do konca verige smislov. Naiven pristop.

Kako mislis, da bi prisli do konca? Se ne da vprasati, kaj je smisel smisla? Kaj je bilo prej, kura ali jajce?

Pa tudi elektrika.. Smisel elektricne napeljave sedaj je ze mogoce to, kar si rekel. Kaj pa je bilo 50 let nazaj? Kaj bo cez 50 let? Smisel napeljave pred 50 leti gotovo niso bili denimo racunalniki, CNC struznice, varcne zarnice, ipd, kot so po tvojem postu sodec dandanes. Se torej tudi smisel neprestano spreminja? Po tem sodec bi sploh ne prisli do konca. Seveda nimam nic proti, da bi bilo tudi zivljenje samo smisel zivljenja. Ampak zakaj?

trillian: Sploh nisem mnenja, da mora biti smisel nekaj z obliko in maso. Mislim, da se tudi jaz lahko koncno izkasljam. Jaz menim, da je smisel ali vsaj nek cilj v zivljenju, da bi lahku umrl brez skrbi, zadovoljen, v vedenju, da sem zivel tako, da sem na svoje zivljenje lahko upraviceno ponosen. Pa ni potrebno, da bi moral nekaj zgraditi, pomagati miljonom bolnih, prisel do dna smislu zivljenja :\... Vazno je, da bi bil jaz sam zadovoljen s svojim zivljenjem. Ceprav se ne vem, ali bom ali ne bom. Ocitno bom moral cakati do zadnjega trenutka. Se pa resnicno tudi jaz pridruzujem mnenju, da zna biti iskanje smisla dejansko le povelicevanje tistega, cesar smisel iscemo. "kaj me briga" pa mislim, da ne sodi zraven. K vsakemu dejanju, razmisljanju spada tudi odgovornost.

IceMan: How do you know there isn't a Big brother?;)
Love? It can be included in what I wrote earlier.

tonic: Mogoce se pa tole najino razmisljanje ujema? In sele na koncu vidis, ali si zadovoljen ali ne - ali si dobil pozitivno oceno ali si pogrnil. Vendar bi v tem primeru vsakdo moral opraviti ta preizkus, saj s tem prispeva k neki celoti, vsaka celota pa je sestavljena iz manjsih enot, gradnikov. Odsotnost/nevestnost (ce lahko tako recem) enega gradnika pa zna oslabiti celotno strukturo.

Trubar & diso & DeGi: :D

MadManMato: Ja, zanimiva rec. Za odgovor na to bos moral pocakati do konca. Tudi Albert Einstein je verjel v nekaj po smrti. Iz preprostega fizikalnega dejstva, da energija ne more iz nic nastati in se ne more v nic razbliniti, edino med razlicnimi stanji prehaja. Verjel je, da bo potem pac v nekem drugacnem energijskem stanju. Ampak teh svojih ugotovitev nam pa ni sporocil :)

Sfinga & Thomas: Kaj ni variante, da bi tisti, ki so ze prisli do sklepa, da so ziveli zanje zadovoljivo zivljenje pred koncem, zato ne potrebovali vec smisla?

Medved: Zdaj je poletje, sleci malo kozuh, da ti ne bo prevroce, ali pa si dobodi klimo. Garantirano bos lazje prisel skozi poletno sopari in vrocino >:D

Agressor: Katera teorija je to? Saj je tu dovolj prostora.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

trillian ::

dragi moj ajvar.
ves... torej moramo strmeti proti nekim idealom in narediti kaj za svojo sreco, da bomo zadovoljni umrli? kaj ni bolj zabavno zadovoljno ziveti? si ti eden tistih, ki se mu zdi, da moras ob smrti zagovarjati svoje zivljenje? v smislu: "bil sem srecen". oz. se sele tik pred smrtjo zaves, ali si sploh bil srecen in izpolnjen in sploh. prej torej ne mores vedeti, ali si srecen? pravis tudi (tako sem te razumela), da, ce imas prej zadovoljno in osmisljeno zivljenje, lahko zmanjka smisla za kasneje. hmmm...
kaksna je razlika med Smislom in smislom v obliki jutranje kavice? eno je iluzija drugo resnica? aha. in, ce je kava in Smisel ena in ista stvar? je iluzija = resnica potemtakem?
aja, pa se odgovornost. v mojem svetu ni odgovornosti tako velike, da je ne bi mogla obiti. pravzaprav.. kaj je zate odgovornost? da varcujes? da pospravis za seboj? da negujes ostarelo babico? ves, vcasih se mi zdi, da je odgovornost le povelicevanje nas samih, da brez nas svet ne bi obstajal.
ves kako ti bom rekla (to je eden mojih najljubsih):
ne obstaja niti ena se tako blesava teorija (smisla zivljenja), da ne bi nasel filozofa, ki bi jo zagovarjal.
in ves... car filozofije je, da nima enega odgovora, ampak polje le-teh.

love, ursula


"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

McAjvar

Bral sem tvoj post ... potem ursulinega ... in morm rečt, da te je dobro premlatila.

Ležal si že na tleh - potem pa te je še temeljito obrcala v slovo.

Govorim seveda figurativno. In upam - dovolj ilustrativno!

Bravo trillian!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Hm, v mojem času ni prostora...:(

Ursula, svet bi brez nas seveda še obstajal. Ampak ne naš svet, ker MI ne bi več obstajali. Odgovornost, odgovornost. Kateri pesnik že??
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Sfinga ::

McAjvar, le en stavek sem ti napisala a se mi zdi, da si zgrešil napisano misel.

Dobro, pa dajva drugače. Razmišljaj retrogradno. Zamisli si, da si našel nek smisel svojega življenja. Sedaj imaš smisel in veš zanj.

Zakaj si ga iskal?

Sfinga ::

MadMicka verjetno si mislil tole temo 'Je vredno živeti?'

billy ::

Prvo bi rad povedal, da nisem prebral vseh postov, tako da ce je ze kdo povedal to kar sem ze povedal ne tezit za kak (c) :P

Smisel Zivljenja je Ziveti ga.

Kar pa pomeni "Ziveti" pa je odvisno od posameznika, za nekatere je smisel carpe diem, za druge branje knjig, za druge zaploditi potomce, etc.

Drugace je pa popolna bedarija misliti, da smo tu z nekaksnim namenom....smislom, kajti potemtakem bi moral obstajati ene vrste Bog, za katerega pa vsak razumen clovek ve, da je samo fikcija.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi želeli biti srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7615158 (13421) judoka
»

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
21232228 (28865) ABX
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967778 (5670) tsh2
»

Smisel življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625760 (4312) kopriwa
»

Je vredno živeti?

Oddelek: Loža
312325 (1921) Medved

Več podobnih tem