» »

Smisel zivljenja?

Smisel zivljenja?

1
2
3

Dexxx ::

Potem je pa kar kakšnih 85% slovenske populacije nerazumnih:\
Če se prav spomnim je popisu prebivalstva 70% samo (kvazi)katolikov.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

billy ::

Lolek....ce se moram tako izrazit......ce si katolik se ne pomeni da verjames v obstoj Boga, kot nekega vsemogocnega bitja, tako kot sem ga jaz predstavil v prejsnjem postu. Ampak to ni tema o Bogu ali religiji tako da se nebi spuscal v globjo debato. Resnica pa je, da kdo ob danasnji tehnologiji verjame v Boga, kratkomalo ni ravno pri pravi. Ceprav je to malo huda obtozba ampak...get real!

undefined ::

billy:

Einstein, eden največjih znanstvenikov vseh časov, je svoje zadnje dni dejal, da je na zemlji, v vesolju in skratka ves univerzum tako čudovito zgrajen (vse se klapa), da to ni moglo vse nastati kar samo od sebe, in da je edina razlaga neka višja inteligentna sila, se pravi Bog.

Trditi, da bolj superiorno bitje od človeka ne obstaja, je popolnoma idiotsko mišljenje. Pa tudi naša tehnologija ni nič tolk posebnega, kot jo ti poveličuješ, billy.

Sfinga ::

bog=že kar nekaj postov 'vera'

Dexxx ::

billy: če mogoče nisi opazil sem napisal (kvazi)katolikov. se strinjam da pravih 100% vernih ljudi sedaj pravzaprav ni vendar sem spadajo tudi tisti, ki so se po nakjučju znašli med njimi(moja cela familija-->pri popisu je bila prisotna samo stara mama ter nas prijavila kot verne;() ter tisti, ki hodijo v cerkev samo zato ker se sedaj to spodobi, je takšna tradicija, družba to odobrava... in ne spoštujejo naukov cerkve (nich kontracepcije, prepoved splavov...). ti mi gredo pa krepko na živce saj jih popredalčkam med hinavce(99% vseh, kako sploh preživim??:\)

iceman: tudi castro zadnje čase izjavlja, da je bil kristus prvi revolucionar...:D
ljudje smo pač nezaupljivi(šleve) po naravi in ko se življenje bliža koncu se počasi pojavijo dvomi v stilu: ˝kaj pa če je vse res???˝.
....jebi, jebi,jebi....cenzorja....

billy ::

OH..kako zelo rad bi povedal par stvari o veri in temu podobnem sranju, ampak ponavljam da to ni primerno za v to temo, ce bi se rad kdo prerekal ( pametoval) o tem naj odpre drugo temu.


Iceman: tudi einstein je bil clovek in tudi on se je motil.....simple question....ce je Bog naredil vesolje, kdo ali kaj je naredilo Boga?
Pa nisem rekel, da smo mi najbolj inteligentna bitja. Nasa tehnologija?!?.....kaj ni v bibliji zapisano da so nad oblaki nebesa? Na njih pa letajo angeli.....je ze kdo videl kaj takega? Mogoce ob vsej tako "slabi" tehnologiji da lahko americani vidijo vsak kvadratni meter ruskega ozemlja...

Aja, pa ce bi res obstajal Bog, bi mi res morali tu biti z nekim nameon oz bi bili "poslani" od boga, s tem pa bi takoj zgubili obcutek svobode, pojem ki vsakega cloveka vec ali manj vodi skozi zivljenje.

undefined ::

billy, torej se imaš ti za pametnejšega od Einstein-a? Vsa današnja fizika temelji na njegovih teorijah, ti mi greš pa potem take kvasit "saj je tudi on samo človek". Kaj pa si ti? Vseved?

billy ::

Kaj je s tabo IceMan? Dandanes ze veliko znanstvenikov verjame, da je mozna hitrost visja od 300.000k/sh, torej na tem sloni einsteinova teorija. Ampak zal se nekaj casa nebo mozno kaj takega dokazat 100%. Stephen hawking je recimo s tem to dokazal, da je rekel da crne luknje niso popolnoma crne. Hawkingn je tudi podal teorija, da bi lahko bilo vec Vesolj, ampak pac mi obstajamo v njem kr se je razvilo v tako obliko, ki dovoljuje razvoj inteligentnih bitij. Medtem ko pa obstaja biljone drugih, ki niso niti najmanj podobna nasim in so cisto "neurejena". Ampak pustimo sedaj to. Vprasanje IceMan.....ce si ga zasledil v mojem prejsnjem postu, ce ne pa ga ponavljam. Kdo ali kaj je naredilo Boga?

billy ::

300.000km/s :P da nebo pomote

undefined ::

billy, ne vem kaj je naredilo Boga, tudi ne vem če obstaja ali ne, in prav tako tudi ti nič od tega ne veš. Lahko samo sklepaš, veš pa ne. Temeljiti nekaj na naših teorijah, ki so nedokazljive (vsaj večina), in tehnologiji (ki nam btw še vedno ne omogoča interstelarnega potovanja) je brezpredmetno. Pa tisto kar biblija opisuje je vse figurativno, ne dobesedno. Kar tam piše so angeli, so lahko tudi izvenjzemeljska bitja, for all we know.

Jaz tukaj nikakor ne trdim, da Bog obstaja. Kar hočem povedati je to, da ne trditi neko stvar za katero nisi prepričan. Facts are based on evidence, not on assumptions!

Če se pa že gremo taka vprašanja, kot "kaj je ustvarilo Boga", pol mi pa ti povej, kaj je ustvarilo vesolje v katerem danes živimo? In kaj je ustvarilo tisto, ki je ustvarilo vesolje? I could go on like this. >:D

billy ::

IceMan, to je delno res kaj trdis, ampak to je isto tistemu: Kar bedak pove, se najvecji pametnjakovici ne kapirajo...laicno povedno.

Glede nastanka vesolja...se mi neda opisovat tega vsega, preberi: Kratka zgodovina casa, Stephen W. Hawking

Nemenej ::

gledam oso ko ne zna prit ven iz kozarca. tako preprosto, pa ne zna. ena bitja nas verjetno gledajo (al pa nas bojo), ki so bistveno pametnejsa od nas, in si mislila-glej kako so neumni.

vsa fizika temelji na aksiomih, ki jih je imenoval clovek, zato ne more biti popolno orodje. vprasanje obstoja boga imo je neresljivo za cloveka, zakaj bi se z njim ukvarjal? zguba cajta

smisel zivljenja? carpe diem

Avenger ::

Mother nature is a bitch.

Pravila igre:
-dovoljene in možne spremembe genske zasnove - na več načinov
-najmočnejši preživi
-there shall be only one, ali nekaj podobnega
---------------------------------------
Skratka, narava hoče naredit popolno vrsto, popolno bitje, ki bo prilagojeno temu svetu. To je vse poslanstvo ki ga imamo. Enkrat je Bog rekel: Pojdita in napolnita mi zemljo. In to je to.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

gobice ::

billy: "zelo rad bi povedal par stvari o veri in temu podobnem sranju". A morm sploh kej rect?! Pomisli kdaj, da tehnika ni vse, in da vera na splosno ni sranje, ampak da je preprosto ne razumemo. Zato pa pravijo, da jetu potrebno verovanje. Prevec povelicujes tehniko in znanost in podobno SRANJE.

In ce nihce ni videl nebes, ja haloo, a zrak si ze kdaj vidu? Pa vseen ves, da obstaja. Samo najbrz nisi pomislu, da je v koscku drobtinice kruha lahko povsem samosvoj svet, v koscku rje bi lahko bilo na miljone vesoljcev, virusi so lahko nekaken svoj svet, vesolje,karkol, in mi lahko vidimo samo del njih (vrh ledene gore).

"Aja, pa ce bi res obstajal Bog, bi mi res morali tu biti z nekim nameon oz bi bili "poslani" od boga, s tem pa bi takoj zgubili obcutek svobode, pojem ki vsakega cloveka vec ali manj vodi skozi zivljenje. "
Svoboda mene cisto nic ne vodi skozi zivljenje, ampak o tem drugic.
Go read Bible and then go read Sartre. Sicer se ne spomnim tocno, ampak v bibliji pise, da smo kao ustvarjeni, nato pa se prosto razvijamo (pac pod zakoni fizike, biologije, ...). Sartre pa je rekel, da smo v bistvu obsojeni na svobodo. On zanika obstoj boga, tko btw (kot ti). Torej smo sami na svetu. Torej smo svobodni. Ampak ker se stalno odlocamo, moramo biti odgovorni (povelnik vojske je odgovoren, ce se odloci za napad.... sicer so tudi vojaki, ampak drugace). In odgovornost je treba sprejeti in se je zavedati. Si pa svoboden, like, lahko gres v solo, lahko pa tud ne. Odgovornost je pa povsem tvoja.
Tolko o billy-jevem postu... brez zamere.

billy ::

Jaz nisem nic rekel da je vera sranje.....res da omejuje clovekovo svobodo, ampak ima tudi dobre lastnosti......recimo ljubezen do soljudi...In...tiste bozje zapovedi al kaj so, ce bi se vsi ravnali po njih nebi bilo na svetu toliko sranja, AMPAK, tudi nebi bili svobodni, zakaj nebi bili svobodni ti verjetno nerabim razlagat ne?

Si videl moj prejsnji post....kar bedak rece......, zapomni si ta rek....kr namrec ti si isto napisal. Isto lahko jaz recem, da Zemlja stoji na veliki zelvi, to zelvo pa podpira piramida neskoncnih ZELV, vse kar pa vidimo iz vesolja pa se nam samo zdi, kr Bog tako hoce. Lahko kako izpodbijes to mojo izjavo? Nemores, tako kot jaz nemorem tiste tvoje, da ce ne vidim nebes da jih zato tudi ni. Ampak mislim da je tehnika vseeno malo blizje resnici kot pa je vera, namrec o nastanku in obstajanju vsega.

PA razumi nekaj....tu nismo z smisliom....smo samo kup dreka, ki ima pac eno lastnost podzavest....nikamur ne gremo in nastali smo samo zaradi napak v delitvi celic!!!!! Kdor tega ne razume, si pac zatiska oci, tako kot si jih vecina z vero. Ampak se enkrat povdarjam ( ceprav se slisi zelo grdo ) samo samo "ZIV" kup dreka....face it and live it.

Ce sem koga uzalil s tem postom se opravicujem, ampak me res dvignejo ljudje ki mislijo da smo mi nekaj posebnega in da nad nami zdi Bog, in da gremo potem vsi v nebesa, etc. Posebni smo v isti meri kot je vsako zivo bitje na tem svetu, vsak koscek zemlje in vsaka droptinica kruha.....isto kot je posebno velicastno Vesolje.

undefined ::

billy wrote:
"smo samo kup dreka, ki ima pac eno lastnost podzavest..."

Hmm, govori zase.

Sicer pa je nekdo nekoč dejal:
"Science without religion is lame, religion without science is blind."

jeti ::

In kaj potem če je nekdo to nekoč dejal?
To še ne pomeni, da mu moramo verjeti in se strinjait z njim.>:D
Bolje vrabec v roki kot (p)tič v riti!
Včasih je bil http://come.to/jeti

Thomas ::

> smo samo kup dreka

If I was weaker - I might say: "Ajde sine - siđi do reke pa se utopi - nemoj mene da daviš ..." ... ampak ker sem umišljen, mislim da je prav, da s to "tvojo" tezo obračunam racionalno.

Ćlovek je razvil odbojnost do dreka zato, ker ga sestavljajo celo v večinskem utežnem odstotku bakterije. Rivali, ki včasih ogrožajo njegov obstoj.

Ampka povem ti, človek je veličastna zadeva neglede na to, koliko procentov dreka ga sestavlja. Gre za racionalno neopravičen predsodek. Vsa snov tega sveta je sveta! (Vendar daleč manj sveta, kot koda, ki se na njej izvaja - resnični MI.)

Zaenkrat nisi naredil izpita, billy!

_______________

Dva Billy-ja poznamo. C. in G. (C. menda bere nekatere moje (angleške) tekste!) G. je tudi veličasten - ampak pod 150 ...

ti si se previdno podpisal z malo začetnico ... (zaenkrat) delaj tako še naprej!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

billy ::

Ne razumete pisda.....zakaj ne odprete oci in zazrete resnico?

Vcasih je ljudi vodila vera....sedaj jih vodi misel na vero....ko tega vec nebo pa boste videla da sem imel prav. Ce bi vsi uvideli, da imam prav bi eno vodilo v zivljenju bilo Carpe diem...kar bi pa pripeljalo do konca civilizacije.

Sicer je pa zlato pravilo, ce kdo razmislja izpred svojega casa, da ga zatirajo....ti bi to lahko vedel thomas s svojo PROTOKOL teorijo...

billy ::

IceMan...ce nisi dorasel necemu se ne ubadaj s tem.......

ce mene enacis z drekom, potem tudi vse ljudi, namrec smo iz istega "materiala".....wise guy.

ni nekdo tudi rekel, iz pepela smo v pepel se povrnemo? ali pa: Zemlja je okrogla...ali pa: smo sredisce vesolja...ali pa: leta 2000 bo konec sveta?
I could go on like this 4 ever.

Thomas ::

Sploh ni to, da bi ti kdo reku, da si drek billy. Preber še enkrat!

Ampak to je narobe, da znaten odstotek ljudi trpi(te) za enim čudnim kompleksom, da ste (smo) zgolj "vreča odpadne snovi".

To ima na žalost evolucijske korenine v izogibanju okužb.

Racionalno gledano, pa je to enaka neumnost, v kakršno sta pred koncem življenja zapadla naprimer Tesla in Hughes. Bolesten strah pred bakterijami. Polijala sta sebe in kolico z litri razkužil.

Nekateri pa ta nihilizem - češ, vse je umazano - razvijejo v depresiven pogled na svet.

Ajd - ne bodmo moroni no!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

billy ::

hmmm.....zato kr smo realisti, thomas. Sicer pa brezveze mlatit prazno slamo, tako jaz(mi), kot tudi vi, nemoremo dokazati katera stran ima prav. Sicer je pa tako vseeno....kr na koncu vsi umremo :)

Thomas ::

> hmmm.....zato kr smo realisti

Ma ja! Vsi tko rečejo, ki precej dvomijo v svoja stališča.

> nemoremo dokazati katera stran ima prav

O lahko! Kreacionisti se tudi recimo močno zanašajo na to, da je "evolucija nedokazljiva". Kakšna samoprevara!

> Sicer je pa tako vseeno

Čemu potem sploh začenjaš debato (in razmišljanje), če je vseeno? Še več! Čemu se potem toliko sekiraš za vsemogoče v svojih postih?



Pa ne tegale vzet osebno. Ni naperjeno proti tebi. Memski atack na tvoj duhamorni memplex samo. :)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

billy ::

zakaj pravim da je vseeno...ker sem na zacetku mislil da se bo debata razvila na kaz zanimivega, kot pa samo blatenje moje miselnosti in zatiranja le-te brez pravih argumentov. Sicer je pa del moje ideologije tudi to, da je vse vseeno....we die at the end.

omejc ::

Smisel življenja je živeti in ustvarjati le tega.:)

McAjvar ::

draga trillian: Ne, sploh ne. Samo da bi bil na koncu poleg vsega se ta obcutek. Zivis pa zaradi mene tako zabavno, kot zelis. V bistvu prav do konca ne ves, kaj te se caka in potemtakem tudi do konca ne mores soditi.
Ne pravim, da ce prej prides do zakljucka, da si zadovoljen z zivljenjem, da zmanjka smisla. V bistvu sem samo vprasal, ce je to nemogoce. Smisel in kava? Odvisno od trenutnih zelja in potreb. Za nekatere je tudi Bog iluzija, za druge resnica. Vendar ker je to isti Bog, spet vprasanje resnica = iluzija? Ne vem.
Kaj sem mislil z odgovornostjo. Da stojis za tistim, kar reces/naredis. Da odgovarjas za svoja dejanja. Ce uspicis nekaj, potem tudi ogdovarjaj. Ce si za nekaj kriv, nosi posledice sam, ne kazat prsta. Sem se dovolj jasno izrazil? In tako, kot jaz razumem odgovornost, ne vidim, kako naj bi bilo to povelicevanje nas samih. Enlighten me, please.
In v vsaki, se tako blesavi teoriji, se skriva nekaj resnice. Sicer pa, sto ljudi, sto cudi. Vsake oci imajo svojega malarja. Itd, itd. Vsak clovek je nekaj enkratnega, samosvojega, ne prilega se vsem enak cevelj. Ce pa je ze velikost prava, pa zagotovo ne pristoji vsem enako.
Vem, da v filozofiji ne obstaja samo en odgovor, zato pa sem tudi postavil to vprasanje, ker me zanimajo drugi odgovori, ceprav, priznam, tudi (ampak ne samo) kritike mojega misljenja.

Thomas: Moram reci, da se ne pocutim nikakor premlatenega. Konec koncev gre za debato, ne? Pa tudi to moram reci, da ceprav cenim tvoje znanje, moras tudi sam priznati, da ne mores imeti povsod prav. Mislim, da v taksnih debatah lahko izrazis svoje misljenje, potem pa nosis odgovornost in stojis za njim. Ne zdi pa se mi v redu, da clovek nekaj pove, krsti to za absolutno resnico, ker podkrepi z nekaj dokazi, ki slucajno govorijo njemu v prid, potem pa mora biti konec debate. Nekdo tu v forumu, ce se ne motim, ima v podpisu napisano "O vsem je mogoce dvomiti" ali nekaj takega.
Pac, nekateri imajo boljsa mnenja, predstave, ideje, ... o cemerkoli pac ze, kot drugi. Ali pa tudi ne, le da jih znajo bolj uspesno zagovarjati. Pa brez zamer, prosim.

Sfinga: Ni izkljuceno. Malo me mede, ker ne hodim vsak dan v sluzbo, pac pa, kadar je cas. Pa se takrat, ko sem tu, sem mocno utrujen. Smo prekrivali streho, zdaj se barvamo fasado. To zna cloveka utruditi. No, pa dajva. Ne vem, zakaj sem ga iskal, ker si niti ne znam predstavljati, kako je, ko (ce) ga najdes. Pa vseeno poskusim: Ker ga hocem najti. To steje kot odgovor?
In pa hvala za povezavo na topic. To sem si vedno zelel :D

*skip the part about religion*

Pa bi se enkrat povedal, kaj mislim; en povzetek. Ni mi vazno, kako bom zivel do konca, rad pa bi zivel odgovorno, kar tudi pomeni, da sem pripravljen sprejeti kazen, ce bi brez razlogov (beri iz navadne objestnosti) recimo namlatil eno staro mamo, ki se vraca domov, ce pa ne bi bil pripravljen sprejeti kazni, niti ne bi o tem razmisljal, kaj sele se tega lotil. Na koncu pa upam, da bom lahko razsodil sam pri sebi, ali mi je bilo vsec, kako sem zivel, ali ne. Vmes, do konca, kjer upam, da bo vse v redu, pa se zadovoljim z "manjcimi smiselcki", kot carpe diem, sex & drugs & rock'n'roll, lezanje na plazi, s Porschejem v garazi.....
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

undefined ::

McAjvar wrote:
"Sicer pa, sto ljudi, sto cudi. Vsake oci imajo svojega malarja. Itd, itd. Vsak clovek je nekaj enkratnega, samosvojega, ne prilega se vsem enak cevelj. Ce pa je ze velikost prava, pa zagotovo ne pristoji vsem enako."

Ja, s tem se jaz čisto strinjam, in je po mojem mnenju poplnoma res. Iz tega tudi sledi, da ima vsak človek svoje ideale in svoje smisle življenja (moj omenjen zgoraj :P), noben pa ti po moje ne more najti smisla, če ga ne najdeš sam. Vsak človek v bistvu živi v svojem svetu, kdor misli, da so ideali in smisli za vse ljudi enaki, živi v ignoranci.


Še nekaj za bolj globoke premišljevalce...

Če o tem predolgo razmišljaš, lahko prideš celo do teorije, da si edino ti resničen, in so vsi ostali ljudje le iluzija/simulacija. Potem se šele zares vprašaš: "Kaj je smisel vsega tega? Je to vse le nek test? Igra, mogoče?". Potem pa se začneš spraševat o čudežih univerzuma. Kako je lahko neka stvar "neskončna" (vesolje)? To je (vsaj zame) nepredstavljivo. Najboljša razlaga do katere sem prišel je, da mora bit ena podobna finta kot pri planetih (Zemlja, recimo). Lahko hodiš, se voziš okrog in okrog oble, pa bo zgledalo vse skup kot neka neskončna "plošča", čeprav je v bistvu le krogla, pa tega vseeno ne moreš videti iz tal. In konec koncev, le ni neskončna. In potem se vprašaš: če vesolje le je omejeno, in uporablja podobno finto/iluzijo za neskončnost kot preprosta krogla/planet, kaj je potem za tem? In kje se vse skupaj konča? In kako je spet možno, da se vse skup nekje konča, in za tem ni "ničesar" več?

No, upam, da nisem preveč zabluzil. :D

trillian ::

ohhh... internet mi ni delel ves ta cas. pa sem sele zdajle prebrala vse..
ahh, ljubi moj thomas.. res sem pocascena, ampak.. meni se ne zdi, da sem ga ravno pretepala. mcajvarja, mislim. po pravici povedano sem strasno shvohceno punche, ves.

in ti moj najdrazji mcajvar...
na koncu mora biti obcutek (neke izpolnjenosti). kako se ta obcutek razlikuje od tistih, ki se ne pojavijo tik pred koncem zivljenja?
konec torej prinese razsvetljenje. ampak, ce je konec neko nadaljevanje, potlej to ni konec, in, ce ni konec, je potem tisti obcutek le eden mnogih, ki so se rodili prej in potem.
ali pa je zivljenje neka zakljucena enota in je tisti obcutek pred smrtjo nekaka zakljucna misel, ki objame celotno zivljenje. in potem se znova in znova rojevas.. in zbiras te zakljucne misli.. in jih nadgrajujes do onemoglosti.. in potem je misel tako dolga, da se mora zaceti ze ob rojstvu, da se lahko sploh zakljuci za casa zivljenja. potem celo zivljenje obcutek razsvetljenosti. in potem, ko se to zgodi, ti zmanjka zivljenja za dozivetja in aktivnost, ker je celo zivljenje en sam obcutek. in se zivljenja zacenjajo pozavljati in ponavljati in ponavljati... vedno znova in znova.. zivljenje je postal predsmrtni obcutek, ki je sodil prejsnjim zivljenjem.. kaj pa sedaj?
se sprasujes kaj hocem s tem povedati.. popolnoma nicesar. zdi se mi le, da clovek, ki prezivi prevec casa z razmisljanjem kako bo opravicil svoje zivljenje, ko nastopi smrt, malce zamuja zivljenje.
lahko se seveda motim, kajne? in je smisel pravzaprav to razmisljanje, kako opraviciti, da si zivel.
nemogoce, da bi zmanjkalo smisla? lahko tudi.. nekje zagotovo obstaja dezela, kjer se cedita med in mleko in smisel. :)))
debatam o bogu se izogibam. sem blazno, skoraj fanaticno, religiozna in strastni predsednik sekte z enim clanom.
in vedno recem kaj narobe. katoliki se krizajo pred mano, ces, da sem brezbozna. ateisti se mi posmehujejo. ojej, bi rekel, kajne? in je bog o katerem se prerekamo en in isti bog? ali imamo le tezave s predstavo o tako imenovanem bogu?
stojim za svojimi dejanji. ker sem pravi moski, ali kakorkoli ze.. meni to zveni bolj ko reklama za zavarovalnico ali deodorant. dostojanstvo, resnost, moz beseda... to so besede, blazno popularne, priznam, ampak le besede. zvestoba samemu sebi. saj vem, da je cudovito in sploh.. vedno odgovarjas le samemu sebi. in ce si lazes, tudi prav. tvoj problem. brez zamere, ampak v vecini primerov, ko so se ljudje okarakterizirali kot odgovorne, je bila to reklama. in kdo vendar je odgovornost postavil tako zelo visoko? samo pomisli.. kot otrok si se imel strasno fino. nisi imel problema na svetu.. odgovornost pa prinasa probleme.. bodi moz, priznaj krivdo!
ves.. moji starsi menijo, da sem strasansko neodgovorna. ja. hvalabogu, da sem.
ampak ti kar bodi odgovoren, ce se v tem pocutis udobno.
aja, zakaj je povelicevanje? kdo pravi zase, da je odgovoren? tisti, ki bi rad sebe predstavil kot kredibilnega in sposobnega. reklama, reklama.
v vsaki teoriji se skriva kancek resnice? ohhh, kaj res. imenitno.. en dan, ko ne bom ravno iskala smisla, se bom sla puzzle in sestavila koncno resnico.
ves, drugi odgovori so fina stvar. samo ne pusti, da te zmedejo. in zeljena kritika? vcasih je le vprasanje, kdo je mocnejsi, kdo ima vecjega.. vec, ko teorija vzdrzi (vseeno ali naj je se tako nenavadna), boljsi argumentatorji smo..

proud 2 be egocentric.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Thomas ::

trillian

> sem strasno shvohceno punche

Potem pa

> kako se ta [trenutni] obcutek razlikuje od tistih, ki se ne pojavijo tik pred koncem zivljenja

Zame je to dokaz absurdnosti McAjvarjevega sistema. Kar si sicer naredila tudi že zgoraj.

Še dobr da si "shvocena". Če ne bi razsula še moj sistem!

Samo, da bi jest za razliko od koga druzga skomignu z rameni in reku - Hudiča! Zgleda, da je le tko!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

sketch ::

Hmm... vrnil sem se z morja, polnih baterij in lenih možganov... a sem se vseeno odločil da se pridružim splošnemu verbalnemu pretepu o smislu življenja...
(aja, večino postov sem samo preletel, tako da upm, da ne ponavljam nekogaršnje besede)

Kar se tiče iskanj pravega smisla, je tu zelo veliko možnosti... od tega, da je smisel že iskanje smisla, preko tega, da mi svojega smisla ne moremo spoznati pa do tega, da smisla sploh ni. Lahko rečeo, da je človeška rasa seme novega Boga, in se bo čez (n) milijonov let razvila v neko obliko omega, ki bo nov Bog... bog s tisočerimi osebnostmi in mnenji, ki pa se bodo vseeno skladala... ampak ta je pa že malo bosa. Tako da se s tem ne bom ukvarjal.

Bom pa povedal, kaj je zame smisel življenja.
Zame so smisel življenja skoraj popolni trenutki. Tisti, katerih se sploh ne zavedaš - da so bili, ti pove samo spomin. Vonj vetra po dežju. Pogled na ulico, med dobro grenko kavo in cigaretom ob petnajst čez sedmo zjutraj. Vonj las ljubljene osebe, ki spi na tvojem ramenu. Gledanje sončnega zahoda. Stanje na gori in gledanje prehojene poti. Sprehajanje po arimiranobetonski džungli in občudovanje človeške vztrajnosti. Sprehod med borovci. Žarek sonca pod vodo med potopom.
Taki meditativni trenutki - ko se možgani ustavijo. Oni me poganjajo.

lp
s.
Adapt and overcome.

Thomas ::

Hočeš rečt, da so prijetni deli življenja že tudi njegov smisel?

Se čisto strinjam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

qwerty ::

Smisel življenja ugotoviš, ko nehaš dihat.

Thomas ::

Kako pa ti to veš qwerty?

A to samo neki lapaš? :(

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sfinga ::

McAjvar - pa ne da pričakuješ, da bom na to kaj rekla? >:D Res ne bom ...

modelizer ::

ma ja stvar je taka, ne da se mi pisat in modrovat, dejstvo pa je, da imate vsi narobe in narobe imam tudi jaz! GET IT! in potem..life goes on GET IT AGAIN!?
...........fly, robin fly........up, up to the sky

Thomas ::

No, sam McAjvar ma saj eno stališče. Tale qwrty in modelizer pa brez čist veze lupata. :(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gobice ::

trillian: Ce ze tko grdo govoris o odgovornosti, si ne morm kaj, da ti ne bi reku, da zvenis prav jasno: ali otrocje, ali ne-razumno.
Buh, pa ti si ravno tolk odgovorna kot jaz npr. S tem, da si si ti izbrala sebe za sredisce sveta (ego), jaz pa ne. Konc koncev si odgovorna za to, da ne sprejemas odgovornosti.
Je pa res, da po eni strani egocentricnost ni tko zgresena, vsaj ce pomislis, da se ne bi nic spremenilo, tud ce te ne bi bilo. Eh :)

Thomas ::

Koga ali kaj ti (odgovorno) postavljaš v središče sveta, gobice?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gobice ::

Nekaj takega, kot: kjerkol v vesolju si, je okolica priblizno ista.

Thomas ::

Kjerkoli v Vesolji si ti?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Ursula, odgovornost je le in samo pokazatelj naše nepopolnosti pri življenju v univerzumu. Če bi namreč živeli popolnoma v skladu z okolico, pojem odgovornosti sploh ne bi eksistiral, ker bi nam bil povsem samoumeven. Zame je tista prava odgovornost sposobnost ustreznega vklapljanja v okolje. Ampak, to okolje NI omejeno na našo družbo, temveč na ves posameznikov svet, kajti naša družba je tako nepopolna v primerjavi s celoto sveta, kot krepelo v primerjavi s pnevmatskim kladivom. Torej, po mojem mnenju neodgovornost slej ko prej pripelje do samodestrukcije. Sedaj je treba le še prav dojeti odgovornost. In ravno to je največji problem, ki ga večina ljudi nikoli ne reši.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Aggressor ::

Aja, Thomas, bom odgovoril namesto gobic: središče sveta je prav ta svet sam.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

Thomas ::

Brez vsaj enega čutečega bitja - je celo Vesolje vredno približno 0. Lahko je še bistveno večje od tegale - pa vseeno.

Sentienti so centri. Tvoj center je, kjer ti sentient momentalno si.

Ostale gare v obliki plinskih nebul, črnih lukenj, galaksij ... so brez sentientov še zmeraj lahko prisotne. Ampak zarad mene tud če ne.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Tako je.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

gobice ::

Aggressor: tvoj (moj) odgovor razumem tako, da se ne morm strinjat :) Razen ce je "sredisce" ful veliko - kar za cel svet. No ja, mogoce.

Sorry, sentientov pa ne razumem.

Itak je pa to pogovor o Smislu zivljenja. Jaz sem povedal, kar sem mislu (se celo vec), pa sem preprican, da ni tezko razumet, vsaj za nekatere. LP!

Thomas ::

gobice

> Jaz sem povedal, kar sem mislu (se celo vec)

Povedal si torej tudi nekaj, kar nisi mislil ali pri čemer nisi nič mislil? :D

Ne gre tko - brani svoje stališče - ali pa ga opusti! It's do or die.

Sentienti so pa čuteča zavedajoča se bitja. Brez njih je Vesolje brez slehernega smisla. Ne da mi (sentienti) rabimo smisel - dajemo ga vsemu (nesentientnemu).

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

trillian ::

srcki moji...

zacenjam se ponavljati. ja.

gobice... da sem otrocja? ojej... pa ne, da se to tako jasno vidi.
aja, aggressor.. odgovornost odgovornost.. tomaz salamun, poker.
in ne, nisem ciljala na to.
in vesta, raje sem otrocja, destruktivna in neverjetno zmedena. ker se tako pocutim udobno. in, ce me to ubije, jah.. pa naj me.
flisar je lepo zakljucil svoje potovanje predalec.. raje sem nevrotik ko razsvetljeni buda, je rekel.
sicer pa... jemati se prevec resno ponavadi pelje do samodestrukcije.. ampak to je le moja perspektiva.

love, ursula.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

gobice ::

(off topic)
Oh, pa je res tezko samo gledat in nic rect, se posebej, ce se ne strinjas :/
Thomas, a imam prav, da ti cisto dobro ves kaj sem mislu v postih (in tudi štekaš poste drugih ljudi), in se ti gre v najvecji meri zgolj za to, da nas napeljuješ na to, da bi se sami zapletli z lastnimi besedami? Tak obcutek daješ meni. Al pa zares ne razumes in zato sprasujes?
trillian :) Sej vse c00l pa hecno in zabavno, sam dej vseen še enkrat preber svoj zadnji post :)). Al pa si mogoce hkrati destruktivna in ne-destruktivna?!? Oz. KAJ hudica naj bi destruktivno sploh pomenilo??

Sicer je pa "o smislu življenja" tle najbrz vecji del ze koncan? LP

Hrček ::

billy...do nekje si mu prou...mislm glede boga...


sam...pa mi to povej...kak smisel ima .. recimo ustvaritev nečesa....resimo da si narediš....stol...why....


no... to ti je začetek...

zdaj si pa predstavljaj ..da je nas nekdo naredil like....bio-enegenering...in čemu smo mi tu...

ne bit tko površinski...


|O
!!! Minimal Rox !!!

McAjvar ::

Agressor (pa tudi vsi ostali): Preberi si se knjigo Zvezdni dnevniki Ijonega Tihega, napisal jo je Stanislaw Lem. Nekje bolj proti koncu je zgodbica, ki... Malo sem sicer ze pozabil, pa tudi ne bi rad pokvaril uzitkov ob branju. To NI zgolj znanstvena fantastika. Point: v tisti zgodbici je razmisljal v prakticno isto smer, kot tule Agressor

ljuba trillian: Kako se obcutek razlikuje od onih pred koncem? Ja ljuba dusa, ne vem! Nisem se poskusil umreti, da bi videl, kaj je na koncu. In ne, da konec prinese razsvetljenje, marvec upam, da ga prinese. Tu je razlika. Prosim pa, ce mi ne zameris, ker se v debato "kaj je po koncu" ne bi spuscal, vsaj ne tu in zdaj. Resnicno pa clovek, prezaposlen z razmisljanjem, kako opraviciti svoje zivljenje le-tega zamuja, povsem se strinjam. Ne smemo pa ostati samo pri doticnem razmisljanju, pac pa se to lahko podobno aplicira tudi na preostala razmisljanja, kajne? Konec koncev gre za razmisljanje, kajne? In zatorej ne bi smelo biti relevantno, za kaksne vrste razmisljanje gre. Pa ce smem, pripadnica katere sekte si? Ce ti je lazje, lahko odgovoris tudi na moj mail.
Tudi o odgovornosti nimam vec kaj povedati, razen mogoce tega, da lahko vsak zase presodi, kdaj je potrebno biti odgovoren in kdaj ne. No ja, mogoce bi se tule tudi malcek popravil: v vsaki teoriji je lahko kancek resnice. Pac treba odsteti kaksne teorije, izmisljene prav v namen demantiranja te izjave :)

Thomas: Kako je to lahko dokaz cesarkoli, ce ne ves razlike trenutnih obcutkov od zadnjega, "velikega" obcutka? Ce pa jo ves, so me sama usesa. Pa tudi jaz bi naredil enako, kot ti, le da bi moral biti v neko res popolnoma preprican. Ob temah, kot so smisel zivljenja, zivljenje po smrti, ipd. pa je zelo tezko za kogarkoli nekaj dokazovati ali prepricevati, saj pravih dokazov v bistvu sploh nimamo.
Vau, pa vsaj nekaj pozitivnega si v tem topicu rekel o meni :) Na to se pije (caj z mlekom, da se razumemo ;)
Se vprasanje: Sentienti dajejo(-mo) smisel. Ja. Zakaj pa ga ne rabijo(-mo)?

sketch: Me likes your point of view.

qwerty: No ja, nekaj v tej smeri tudi jaz mislim :)

Sfinga: Ne.

modelizer: Ne. :>

gobice: Navijam zate :)))

Zdaj pa spat.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj bi želeli biti srečni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7615185 (13448) judoka
»

Delo za preživetje je (trenutno neizogibna) neumnost (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
21232286 (28923) ABX
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967795 (5687) tsh2
»

Smisel življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625766 (4318) kopriwa
»

Je vredno živeti?

Oddelek: Loža
312327 (1923) Medved

Več podobnih tem