» »

WMDji iz Iraka so v Siriji končali

WMDji iz Iraka so v Siriji končali

«
1
2

mtosev ::

http://www.nysun.com/article/26514

The man who served as the no. 2 official in Saddam Hussein's air force says Iraq moved weapons of mass destruction into Syria before the war by loading the weapons into civilian aircraft in which the passenger seats were removed.

Komentarji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bond007 ::

Je blo zdle na CNN in sicer v comedy central. Ta človek je bil gost in je to povedu, hkrati pa je promoviru svojo knjigo o iraku:\ . Ko ga je voditelj vprašal kako ve za to, mu je odgovoril z "vem zato, ker mi je eden od pilotov, ki so prevažal WMD povedu"spet :\ . Pol pa je še opisal kakšna naj bi ta WMD bla. Men je bol tko deloval no... vsekakor ne kredibilen vir. Ko (če) bodo res kaj našli, bodo že pokazali.

mtosev ::

Blo je ja na comedy central. Ampak zdaj sem se spomno da so prej o tem na CNNu govorili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Keyser Soze ::

"Iraško orožje za množično uničevanje je končalo v Siriji."

:\ Sej ni tako zelo težko. Anede?

zee ::

to iraško orožje za množično uničevanje me spominja na marsovce v Roswellu - vsi govorijo o njih noben pa jih še ni videl
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ABX ::

To me spominja na une babe pri frizerki.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

Ste razmišljali da je Saddam izdal ustni ukaz? Če je tak naredil nebo dokazov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

drejc ::

Ja nekje je, če ga v Iraku ni ane.

Čakam asa k bo prjavu "sej ga tut nikol ni blo". :))
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

mtosev ::

Itak da je mel je pa lepo premakno WMDje in dobro zajebal američane. ;(
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

zee ::

IMHO je WMD obstajal v Irakku en lep čas nazaj, leta 2003 ga 100% ni imel več.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

madviper ::

Ka te to je WMD?
I'd like to do something crazy!

mtosev ::

Orožje za množično uničevanje.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

madviper ::

A Ameri iščejo novo tarčo al ka?

Ma kot da ni pametnejšega za gledat po TV (no to itak že dolgo ni, ampak vseen).
I'd like to do something crazy!

Pšenični ::

Amerikanci premikajo orožje za množično uničevanje tja ,kjer je nafta al pa tja k bi rad Izrael.

BigWhale ::

Tale tema je na robu zaklepa... Ali pa sutiranja v lozo...

Camalotz ::

Itak, da je v Siriji. :\ Če greš nad Iran, je zadnja stvar, ki jo potrebuješ, da ti bo en v hrbet skakal ;) Težke buče so tole, ne kupm...

Dr Evil ::

Sadam je v 80ih zaplinil 5000 kurdov.V zalivski vojni je izstrelil številne scude na Izrael in vi mislite,da tega orožja ni?:D

Če pogledamo sosede Iraka,lahko brez pretiravanja rečem,da so potencialni imetniki biološkega in kemičnega orožja,če že jedrskega ne.

zee ::

pomislimo malo logično no.

zahod je najboljši in zagotovo največji kupec arabske nafte. mar bi Arabci res riskirali in ubili kokoš, ki jim nese zlata jajca?

Naj ima tako orožje kot ga hoče (ČE, poudarjam, ČE ga sploh ima), glavno da ga ne uporabi ...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Thomas ::

Veste v čem je problem?

Bushu je doslej uspelo komaj popraskati po površju. Mogoče je razstrelil vrh ledene gore, toda pod "arabskim mentalnim morjem" so še neverjetne zadeve.

V Afganistanu večina misli, da je treba ubiti nekega njihovega državljana, ki se je spreobrnil v krščanstvo. Sodišče ga bo na pritisk od zunaj verjetno spustilo, toda kmalu ga bo ubila drhal, če bo ostal v Afganistanu.

Drugi Arabci in podobni to večinoma z vsem srcem podpirajo in se zgražajo zaradi "zunanjih pritiskov na sodišče".

Ne bit (več) naivni.

Thomas ::

> mar bi Arabci res riskirali in ubili kokoš, ki jim nese zlata jajca?

Vsekakor bi.

Camalotz ::

Sicer je že lata 2004 David Kay govoril o dokazih, da se je nekaj pred vojno pošiljalo v
Sirijo (The Sunday Telegraph, 25.jan 2004) Kaj točno bi to bilo, ni znal povedat, ampak
verjetno bo nekaj na tem. Je bilo pa 25. aprila 2005 izdano poročilo preiskovalcev,
določenih s strani US, v katerem navajajo, da niso našli dokazov, da naj bi se WMD
premikale v Sirijo. Irak je sicer imel zaloge WMD (kako ne, saj so ga ZDA obilno zalagale
z njim), vendar je bila večina tega orožja uničenega v prvi zalivski vojni, zaradi sankcij
pa se po tem niso več proizvajalo oz. vzdrževalo (najbrž).

Sosedi Iraka so definitivno potencialni imetniki vseh sort orožja za množično uničevanje,
vsaj Izrael, če noben drug.

BTW: En tip, ki bi rad iz svoje knjige naredil bestseller, se mi pa ne zdi najbolj kredibilen vir.

Camalotz ::

Drugače se pa strinjam s Thomasom. Definitivno bi skamenjali to kuro, če bi se jim
le ponudila priložnost. :\

Thomas ::

> Irak je sicer imel zaloge WMD (kako ne, saj so ga ZDA obilno zalagale
z njim)

Evropa. Francija in Nemčija in Rusija so dobavljale to robo Iraku.

Dr Evil ::

In nihče ne ve,kaj vse je Rusija dobavljala.

mtosev ::

Rusija naj bi bila demokratična država pa niso niti blizu da bi bili demokratični. Edini so kateri so rekli da so bile v Belorusiji volitve demokratične. 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Daedalus ::

Ste razmišljali da je Saddam izdal ustni ukaz? Če je tak naredil nebo dokazov.

In ker ne bo dokazov, nimaš primera. Case closed.>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

STASI ::

Se spomnim tistega topa ala Debela berta ali kaj so Iračanom Francozi/Angleži dobavili oz. skušali dobaviti. Mislim da je bil nekako doseg kak 0,5-1 kKM. Drugače je pa cela juga delala v Iraku vojaške objekte in še kak produkt iz Kragujevca.:)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

Imaš pa nekje en Vx. Case NOT closed.

STASI ::

mtosev: kdo pa je približno demokratičen?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

> kdo pa je približno demokratičen?

Tisti, ki te ne ubije, če zamenjaš religijo. To je že en tak pogoj.

Camalotz ::

> Evropa. Francija in Nemčija in Rusija so dobavljale to robo Iraku.

Seveda, tudi Francija, Nemčija, Rusija in VB (npr.Vallum antrax). Ampak HP, Dupont,
Rockwell, EA in UNISYS so mele tut prste zraven. Kolikor vem so to ameriške firme.

Thomas ::

Prodajali so jim marsikaj. Vendar ne WMDja. Irak je bil smatran za Sovjetskega strateškega zaveznika in takih reči od USA ni dobil.

Thomas ::

Nobenemu Arabcu niso prodali česa takega, kar je WMD. Niti ne Egipčanom ali Sudijcem, ki so jim dosti bliže, kot Saddam kadarkoli.

Pozab ta scenarij.

Camalotz ::

Prodajali so jim dual-use robo, tako, ki se lahko uporablja tako v vojaške kot v civilne
namene. Med drugim radarje, osciloskope, sisteme za vodenje raket, polnilce raketnih
konic... pač stvari, ki se jih da porabit pri kreaciji WMD.

Če pa gre verjeti naslednjemu:

"...the sole surviving copy of a May 25, 1994, Senate Banking Committee report. In 1985
(five years after the Iraq-Iran war started) and succeeding years, said the report,
''pathogenic (meaning ''disease producing''), toxigenic (meaning ''poisonous'') and other
biological research materials were exported to Iraq, pursuant to application and licensing by the U.S. Department of Commerce.'' It added: ''These exported biological materials were
not attenuated or weakened and were capable of reproduction.''

The report then details 70 shipments (including anthrax bacillus) from the United States to Iraqi government agencies over three years, concluding, ''It was later learned that these microorganisms exported by the United States were identical to those the United Nations inspectors found and recovered from the Iraqi biological warfare program.''

Thomas ::

Ja, gre verjeti. Prodali so jim nekaj, kar je bilo v PROSTI prodaji takrat. Raziskovalni material za biološke poskuse.

OwcA ::

Prodajali so jim marsikaj. Vendar ne WMDja. Irak je bil smatran za Sovjetskega strateškega zaveznika in takih reči od USA ni dobil.

Kaj niso ZDA podpirale Iraka, ker je nasprotoval Iranu, ki bi naj bil Sovjetski zaveznik? Ako me spomin ne vara, si tudi ti svoje čase to razlagal po forumu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mtosev ::

In ker ne bo dokazov, nimaš primera. Case closed.

Seveda so. Tisti kateri je knjigo napisal. no. 2 official in Saddam Hussein's air force
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Thomas ::

> Kaj niso ZDA podpirale Iraka, ker je nasprotoval Iranu, ki bi naj bil Sovjetski zaveznik?

Ne. Nisem jest razlagal tega. Jest sem razlagal naslednje.

Ko je Iran postal Islamska republika, je proglasil ZDA za Velikega, Sovjetsko Zvezo pa za Malega Satana.

Takrat je Sadam prikazal Irance kot poglavitne sovražnike Arabcev in jih napadel. ZDA so ga podpirale le toliko, da ga Iranci niso razsuli. Pa Iran le toliko, da ga Irak ni razsul.

Brez WMDja.

OwcA ::

V tej temi si trdil rahlo drugače:
> Ampak zakaj z WMD? Zakaj mu [Iranu] pac [ZDA] niso prodajali konvencionalnega orozja?

Zato, da bi vzpostavili ravnotežje z Iranom. Je bilo to pametno? Nikakor ne. Toda sedaj ga mora vrniti, ne glede na karkoli.


In morda še (iz iste teme):
Podpirali so ga v boju proti Iranu, ki je hotel razširiti svojo islamsko revolucijo. In delno proti Sovjetski Zvezi, ki je škilila na zavzetje Srednjega vzhoda okoli leta 1980.

Moram priznati, da sem se glede položaja Irana zmotil, ampak če so ga podpirali v boju proti SZ, težko v isti sapi trdimo, da je bil tudi njih strateški zaveznik.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

Samo slabo sem prebral vprašanje. Tako kot si ti slabo dal v oglate oklepaje Iran, namesto Irak.

Prodajali so orožje Iraku, ampak ne kemičnega, biološkega ali jedrskega. Kar se šteje za WMD.

To niso, ZDA ne.

> ampak če so ga podpirali v boju proti SZ, težko v isti sapi trdimo, da je bil tudi njih strateški zaveznik.

Absolutno da lahko. Arabci so zamenjali stran SZ/ZDA večkrat, ali pa se tudi radikalizirali. Iz "neuvrščenih" postali takorekoč članica pakta.

Takrat, med Iransko Iraško vojno je bil interes Zahoda kakršnakoli stabilnost med Iranom in Irakom in preprečitev, da SZ zavzame celo Srednjo Azijo. TO je bila prioriteta. Čisto realna.

Kaj naj pa zdaj naredijo? Še vedno so odločitve kočljive.

Thomas ::

Je pa ZAHOD tudi oskrboval Irak z WMD, ja. Ne pa same ZDA. Izraelcem na ljubo.

Thomas ::

Politika ZDA do ME je že dolgo jasna. Izrael je zaveznik, ostali so nepredvidljivi in vsaj potencialno nevarni. Nobena USA administracija ni hotela preveč tesnih povezav z Arabci. Sedanji predsednik Bush je prvi, ki jih ima za načelno enakopravne ljudi.

To je fact.

STASI ::

Politika ZDA do ME je že dolgo jasna. Izrael je zaveznik, ostali so nepredvidljivi in vsaj potencialno nevarni. Nobena USA administracija ni hotela preveč tesnih povezav z Arabci. Sedanji predsednik Bush je prvi, ki jih ima za načelno enakopravne ljudi.

Nimajo tesnih vezi z Arabci!?:( Kaj pa Sudova Arabija in Kuvait? S temi nimajo tesnih povezav?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Thomas ::

> Nimajo tesnih vezi z Arabci!?:( Kaj pa Sudova Arabija in Kuvait? S temi nimajo tesnih povezav?

Seveda da ne. Samo nafto kupujejo od njih in skrbijo, da še hujši islamisti ne pridejo na oblast.

NIKAKOR niso resnični zavezniki z nobeno teh držav. Niti zdaj, niti kdaj prej.

Izrael je zanje pomembnejši, od vseh Arabcev.

Zame tudi, BTW.

Daedalus ::

Seveda so. Tisti kateri je knjigo napisal. no. 2 official in Saddam Hussein's air force

Eden "vir" je dokaz? No ja, še vedno malo boljši, kot kampanja ZDA pred napadom...sam še vedno (pre)švoh. Poleg tega google news ne ve kaj dosti o tem...pa bi moral, ker s tem "dokazom" bi Bush&Co lahko rešli svojo kredibilnost vsaj okoli Iraka. Pa je očitno ne...in to ti nekaj govori o takem "dokazovanju." Če bi tole bilo res...bi blo breaking news. Tak pa ni.

Pa če se že gremo - ulala... Pa še tole.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

> ker s tem "dokazom" bi Bush&Co lahko rešli svojo kredibilnost vsaj okoli Iraka

Kredibilnost okoli Iraka, Irana, drugih Arabcev in njihovih "bratrancev"?

Kaj bi sploh lahko storil, da bi bili vsi zadovoljni?

Nič? Pustil Bin Ladna in Talibane kar pri miru?

KARKOLI bi naredil, bi bilo ogromno pametnih, ki so že prej povedali, da to ni dobro.

Tudi če bi pustil vse pri miru ali vse ponukal. V vsakem primeru bi levi intelektualci bentili ko hudič. Kot bentijo tudi v trenutnem.

jype ::

Dejmo, dejmo, Thomas. Malo skepticizma, prosim.

ZDA ze dolgo podpirajo absolutisticne rezime na ME, pa nikakor ne zato, da ne bi "prisli gor se hujsi", ampak predvsem zato, da ne bi "prisli gor taki, ki nam ne bi hoteli prodajat poceni surovin".

Ce so "pravi zavezniki" je tu cisto vseeno: pomagajo pri krsenju clovekovih pravic, diktaturam prodajajo orozje (tudi za mnozicno unicevanje), instigirajo vojaske spopade in celo z lastno vojsko branijo dolocene s surovinami bogate drzave pred sosedi. If it walks like a duck...

Thomas ::

> da ne bi "prisli gor taki, ki nam ne bi hoteli prodajat poceni surovin".

Neumnost. Prodajali bodo po tržni ceni ali crknili od lakote.

Tukaj se tvoj post sesuje, jype.

IgorGrozni ::

Ekhm, v takšnile naftni žeji, kot jo kaže Indija, ali npr. oil thirsty Kitajska, je tržna cena lahko tudi večja.

Pa čeprav samo dolar ali dva, še posebej, če je važno, da sploh imaš dostop do nafte !
Vpiši v google ˝chinese oil purchase˝, pa boš videl kakšen ..chase je to !

Kako že gre, ..another day, another dolar :)
(Še posebej kakšnemu Halliburtonu, ali pa, v katerem lastništvu je že tanker ? : Condi, Condoleeza, Rice, ali kako se že imenuje, itd. , ipd.)

Dobički naftnih družb so tako škandalozni, da se še trdi kapitalistični Ameri sprašujejo..., kdaj se boš vprašal ti, o Thomas ?

(Ti veliki dobički pomenijo, da prodajna cena crude-a še ni dosegla zgornje meje )

Lp.IgorGrozni

Thomas ::

> Dobički naftnih družb so tako škandalozni, da se še trdi kapitalistični Ameri sprašujejo..., kdaj se boš vprašal ti, o Thomas ?

Dobički so pač dobički. "Škandalozni" so bili tudi MicroSoftovi, še ne dolgo nazaj, zdej pa spet jamr, kaj bo z Hasto la Visto, če bo kej ... itd.

Sicer smo pa skozi to že šli. Par procentov USA GDPja, oziroma ravno eno letno POVEČANJE USA GDPja gre za nafto.

Ni posebne sile.

Pa skozi tisto smo tudi že šli. Da Arabci za svojo nafto pokasirajo MANJ, kot je GDP Španije.

LOL!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722148 (14744) drvo
»

Štirje slovenski vojaki gredo v Irak. (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
48329274 (17281) upirna
»

Pikov as je padel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20414443 (10348) Thomas
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026211 (18630) MadMicka

Ali bodo Združene Države napadle Irak? (strani: 1 2 3 441 42 43 44 )

Oddelek: Loža
215556297 (34250) Tomi

Več podobnih tem