» »

Ali bodo Združene Države napadle Irak?

Ali bodo Združene Države napadle Irak?

««
43 / 44
»»

krneki0001 ::

Če se nebi naredil 11 septembra bi se amerika že sesula, ker so mel gospodarstvo čist na psu. Rešila jih je samo vojna, kar je skoraj isto kot so rim reševali gladiatorji - kruha in iger - sam da jim zdej ni treba u areno hodt pa gledat ampak lahko doma pred tv-ji to delajo.

LP
Nebivedu

Thomas ::

LOL! ... spet si iz realne domene ven.
:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Thomas zakaj si tak privrženec vojne v iraku?
Men se vsaka vojna zdi brzvezna. Vse se da poštimat tut na drugačen način.

LP
Nebivedu

Thomas ::

Ker se ne da Sadama spraviti z oblasti drugače. Vsako čakanje bi število žrtev samo povečalo. Poleg tega, Kim čaka na obravnavo. Tudi njega se ne sme predolgo pustiti v tem morečem (za "njegovo" ljudstvo) čakanju.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Lahko bi naenkrat poslal eskadriljo bombnikov in poslali v zrak vse bunkerje v katerih bi sadam lahko bil.

LP
Nebivedu

smash ::

a pol amerika tud čaka na obravnavo? pa izrael?

Thomas ::

Če bi Sadam delal ta spisek - ali pa smash - potem že.

Tako pa ne.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BlackHole ::

In zakaj Irak ne uporabi tega nevarnega orožja, s katerim tako grozijo svetu, glede na to da se jim iztekajo zadnji dnevi?

smash ::

Blackhole: zato ker ga nima?

Thomas: če bi ta spisek delala večina sveta, bi bla na prvem mestu amerika in potem izrael...šele nekje na 5 mestu bi bil sadam

Thomas ::

Sej. Hamas, smash, hezbolah, alkajda imajo tak spisek, kjer sta Izrael in ZDA na vrhu.

To se ve. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vlady ::

In zakaj Irak ne uporabi tega nevarnega orožja, s katerim tako grozijo svetu, glede na to da se jim iztekajo zadnji dnevi?

Blackhole: zato ker ga nima?


A ni glavni vzrok napada orožje, ki naj "bi ga imel" Irak? >:D Če ga pa nimajo!!! :D LOL
Označite na kolededar 20.3.2003 za začetek tretje svetovne vojne. Začeli so jo američani z napadom na Irak. Nadaljevalo se bo s Severno korejo, Pakistanom, Indijo, in z vsemi, ki posedujejo jedrsko orožje.
Dokler bo Bush na oblasti je to 70% mogoče da se bo zgodilo res. Kdor bi se rad tepel, naj si kupi vozovnico za Irak (sedaj so zelo pocen >:D ) in naj se pridruži "hrabri" vojski amerike. Ko bo dobil kroglo v glavo, bo z veseljem vkliknil Živela Amerika ali pa se bo zaklel da je bil tako za vojno.
Na Sadama bi lahko naredili tudi atentat, samo američanom se tresejo hlače, saj bi Irak potem napadel njih in ne američani Irak. Kot vedno strahopetci se izogibajo vojne na svojem ozemlju.
Samo 11 septembera so se tako podelali v hlače, da sedaj v drugih državah iščejo krivce za nevarnost svetu.
Sram jih je lahko...

smash ::

Če se jest uvrščam med hamas in alkajdo, se ti Thomas med Hitlerja in Mussolinija:\

sebastjan v ::

MATRIXMpi- Kaj pa je po tvojem (res) priletelo v Pentagon? Mene to že res zanima!( da ni kakšna supernova, supermoderna ameriška leteča podmornica?):D

smash ::

Sebastjan: si mogoče pomislil na bombo ali kakšno vodeno letalo

Thomas ::

> Če se jest uvrščam med hamas in alkajdo, se ti Thomas med Hitlerja in Mussolinija

Ja smashu, alkajdi, hamasu, hezbolahu in Hitlerju - grejo ravno Židje (Izraelci) najbolj vnos. Pa "židovska Amerika".

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TheJack ::

Ampak se ne zavedaš, da je intelektualna premoč na moji strani. Tako da zlahka razumem kaj mislite in tudi vidim kako in zakaj je to napačno.

Kaj si misliti o odraslem človeku, ki na internetnem forumu piše take nebuloze? Da je ''intelektualno superiornejši''? :D

smash ::

Thomas: ne morš mene primerjat s hitlerjem če pa ti spadaš k njemu....ti in on rada kršita človekove pravice na vsakem koraku, napadata suverene države, jim podtikata neke zadeve, da potem dobita vzroke za napad itd...

in thomas: teb sicer ne gredo židje v nos kot so šli hitlerju, ampak ti gre v nos način življenja, ki ni tak so si ga predstavljaš ti..in to te da ob rob samemu hitlerju še enkrat..


Thomas ::

> Kaj si misliti o odraslem človeku, ki na internetnem forumu piše take nebuloze? Da je ''intelektualno superiornejši''?

Če je že ravno beseda o tem, kdo kaj razume ali ne. Potem seveda povem, da sem pametnejši od vseh teh mirovnikov. Za kar sicer ni treba biti zelo pameten - ampak vendarle sem.

A zdej nej me bo tega sram - al kaj?

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

smash ::

thomas: tuki si sam se potrdil da se mas za nekaj vec kot smo mi ostali....torej se ena lastnost, ki te spravi ob bok samemu hitlerju...pa kolk dokazov bi pa se rd?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

hatch ::



Point je v temu, da je clovekoljubna namera zgolj ameriski izgovor.. in ce amerika ne bi imela profita (oz kakih drugih bonitet), ne bi sla v vojno.. nikakrsno..

Sicer pa.. ne pozabimo omeniti bombardiranje Laosa. Amerika je odvrgla samo na laos 2 miljona TON bomb. Je mel kdo kaj od tega? Jah amerika je rabila prostor za novo modernejse orozje, pa se je morala znebiti bomb iz 2. svetovne vojne. In je tako 'unicevanje' bomb cenejse.

Amerika potrebuje vojno.. nujno.. ker je amerisko gospodarstvo tako organizirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Thomas ::

To je naivno gledanje. 300-400 milijard dolarjev na leto, pri 10000+ milijardah GDP ... ni primarna zadeva.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

hatch ::

Pa ne pozabimo to, da bi Saddama z lahkoto eliminirali.. kot so eliminirali ze precej revolucionarjev in voditeljev t.i. 'evil' sistemov..
Che Guevaro naprimer...

Americani pa tega nocejo v iraku, ker hocejo imet nafto pod lastno kontrolo.

Thomas ::

> ze precej revolucionarjev in voditeljev t.i. 'evil' sistemov..
Che Guevaro naprimer...

Dokler je bil na Kubi - ga niso mogli. Razen če bi res okupirali Kubo.

Je pa šel Che v Bolivijo, kjer je skupaj s kakšnimi 30 banditi taval po gozdovih in bluzil, da bo s tem zanetil revolucijo.

Ena četa vojakov jih je zajela in ubila Čeja.

Sadam ni tako neumen, kot je bil Če.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

hatch ::

Mislis da so americani res tako nesposobni, da tega ne znajo/ne morejo narest? Nocejo, to je to.

Thomas ::

Američani niso vsemogočni. Postajajo sicer vse močnejši relativno na ostale - ampak vsemogočni niso.

(Po moje niso niti 100 krat močnejši kot je Izrael,, čeprav so 100 krat večji.)

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Heh, Slovenija in Turčija se pa obnašata podobno neumno. Obotavljata se pomagati Ameriki. Turki zato, ker pri njih zmaguje islamska, Slovenci pa zato, ker pri nas (zaenkrat) zmaguje linija Leonida Iljiča.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zheegec ::

No, sicer ne vem kdo mi je post zbrisal, samo vseeno lepa hvala tistemu ki je to naredil.
Se priporočam še vnaprej!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hatch ::

Slovenija se obotavlja zaradi referenduma.. a ni to ocitno? :)
Vecina tistih, ki ni dokoncno odlocenih.. je proti NATU zato, ker naj bi bil NATO pod amerisko oblastjo. Slovensko nesodelovanje z ameriko to negira.. in je tak na-pol odlocen folk za nato.
Ce pa slovenija zdej podre ameriko.. bojo pa taki neodlocnezi rekli da je slovenija v ameriskih rokah in bojo glasovali proti.

Ubistvu je to iz strani vlade pametna diplomatska poteza..

Thomas ::

hatch ... moram se strinjati z:

> Ce pa slovenija zdej podre ameriko.. bojo pa taki neodlocnezi rekli da je slovenija v ameriskih rokah in bojo glasovali proti.

> Ubistvu je to iz strani vlade pametna diplomatska poteza..

Res je.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

drejc ::

Heh, Slovenija in Turčija se pa obnašata podobno neumno. Obotavljata se pomagati Ameriki. Turki zato, ker pri njih zmaguje islamska, Slovenci pa zato, ker pri nas (zaenkrat) zmaguje linija Leonida Iljiča.


Žalostno a še kako resnično.

Thomas ::

Edino mi je všeč, da je bil en Grk danes v Bruslju proti sprejemu Slovenije, z argumentacijo da "Slovenija nima pravega stališča v zvezi z Irakom".

Ha ha ha ... :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Tukaj nekateri stresajo neslane šale. Pri tem se pa ne zavedajo, da če lahko ZDA napade Irak mimo VS OZN, potem lahko katerakoli država napade katerokoli drugo državo mimo VS OZN. In so šla desetletja mednarodnega prizadevanja k vragu.

Večje ZLO je danes napad ZDA na Irak, kot danes Sadam na oblasti. Nedvomno.

drejc ::

Po resoluciji 1441 (ki so jo podprle vse clanice VS) naj bi saddamu sledile serious consequences, ce se ne bi totalno razorozil. Kej vec embargov, kot jih irak ima zdej, jim ze skor ne morjo dat(mogoce na hrano?)...oz. bi blo to sizifovo delo, tko da je tale prijava, da je napad cist mimo VS mal izkrivljena... zanima me, kaj za vas "mirovnike" pomenjo sirijus konsekvenses?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drejc ()

Thomas ::

Desni republikanci so pogruntali, da 5+7=12. Pa ne samo to. Tudi da večina ljudi to narobe računa! Sadam recimo pravi, da je 5+7=1. Njihovi demokratski tekmeci v ZDA pravijo, da je 5+7=10. Evropejci v glavnem ocenjujejo da je 5+7=8. Nekateri še nekoliko manj. Drugi pa pridejo celo na 5+7=11 ali 5+7=13 in celo na 5+7=12.

Namesto da bi Rumsfeld, Bush in ostali takoj šli pravit pravo formulo, so sprovocirali licitacijo, na kateri se nesomišljeniki nespametno zaklinjajo, kako je 5+7=20 in podobne oslarije - in to povsem prepričani v svojo matematiko. Celo jih ameriška administracija pri tem neusmiljeno spodbuja. Da govorijo in pripovedujejo ter razlagajo svoje mnenje na široko in naglas.

V nekaj tednih računajo, da bodo sami pa izigrali neprizivno karto, na kateri piše da 5+7=12.

Entrapment.

:D

Jest sicer mislim, da tudi ameriški desni republikanci ne poznajo čisto točnega rezultata - so pa vendarle zdaj še najbolj blizu. V tem primeru so res na 12. Ko to dokažejo, bodo neusmiljeni.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

koyotee ::

;(( ;(( pomoje bojo se ta tedn napadl! inšpektorjev itak že ni več dol! če že morjo napast naj bo čimprej konc! ;((
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Keyser Soze ::

Ha, Thomas je zopet za šale.

No sedaj vidimo kaj narediš ko ostaneš brez argumentov. Intelekt na tvoji strani? Večje šale še nisem slišal. Meni se bolj zdi da se te slednji izogiba v velikem loku.

Če nimaš pametnih argumentov raje molči kot ti je to bilo v navadi! Višek nesposobnosti.


Če me pa slučajno označuješ za neumnega, mi pa pošlji privatno sporočilo, pa se bomo menili naprej na štiri oči.

drejc ::

"Italy lets US to use its airspace. Vir: skynews"... domine pocasi, a zanesljivo, padajo :\

Pepe ::

Enih par bi mogoče bilo potrebno za nekaj časa postavit v vojno. Verjetno bi šele potem razumeli, kaj vojna sploh je. Jao, jao ljudje?!?
Moje mnenje je, da je večina navedenih argumentov za vojno piškavih. Vam je pa amerika lepo "pomagala". Iskali so nove in nove izgovore, dokler enostavno niso več mogli skrivati, da v Irak gredo tako ali drugače. Upam, da bo skuril nafto, da se bo pokazalo kaj jim je bil cilj. Nafta al pomagat ljudem. Ako slednje se jim/vam vsem opravičim!
LP
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

Keyser Soze ::

Sicer pa Thomas, ker so stvari pač postale tudi osebne, nehaj že težit s tem Sadamom. Ali si ne moreš poiskati nekega novega argumenta???

američani bodo neglede na to ali Sadam zapusti Irak ali ne okupirali to državo.

[Popravek: grrr, s precej večjim elanom bi moderiral, če bi imel občutek, da me vsaj malo upoštevate... -OwcA]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Thomas ::

Me prav zanima, koliko Slovencev trenutno podpira intervencijo na Irak?

Ene 30% po moje pa že. In raste.

Saj če sodim po tem, kako obupana je Močnik in novinarji na SLO1. Šurc joka iz Amerike, voditeljica odmevov je čist na tleh ... uni meditatorji v Tivoliju sploh ... se jezijo in žalostijo tudi zato, ker nimajo več 100% podpore med ljudstvom za svoje litanije.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

"Italy lets US to use its airspace. Vir: skynews"... domine pocasi, a zanesljivo, padajo


Ne za opremo namenjeno napadu na Irak temveč samo logistično podporo. Kocke padajo nekam postrani.


Dragi sebastjan v. Če si videl slike prizorišča in to v tebi ni vzbudilo niti kančka najmanjšega suma v trditev, da je v stavbo pri hitrosti kakšnih 600km/h treščil dobrih 120 ton težak 757,potem pa ne vem več kaj naj rečem?

Slika pove več kot 1000 besed. In ima tudi večjo dokazno vrednost. Sem pa rekel, če mi lahko nekdo, ki tako vneto zagovarja teorijo o strmoglavljenju 757, pokaže sliko, ki razločno kaže sliko letala ali vsaj razbitin,(pa po možnosti ne enega kolesa ali kosa pločevine, ki jo v roki drži en človek) mu bom rade volje verjel.

Thomas se je že ustrašil tega izziva, ali se tudi tebi zdi to pretrd oreh?

P.S.: Pardon Owca. Nisem vedel, da obstaja ta tema, ker zadnji čas pregledujem samo še moje teme, in ne celotnega foruma. Se bom skušal omejiti na tisto temo kar se tiče 11.9.

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

@MatrixMPI: povsem dobronamerno, ali bi se lahko razprava o "usodi" B757 prestavila v temo "Ameriški 11. september: velika laž (?!)"? Ta tema je že tako megalomanska, da ji razvejanje v dve smeri ne bo delo nič kaj dobro. Hvala.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Keyser Soze ::

Ene 30% po moje pa že. In raste.


A je javno mnenje za vas sploh pomembno?

Thomas ::

> A je javno mnenje za vas sploh pomembno?

Za odločitev samo ne. Ne sme biti.

Ampak je pa zelo dobro, da ljudje prihajajo k sebi. Oblast tudi mora ljudem razložiti kaj je naredila in se mora boriti, da ljudje to spoznajo.

Dialog na ravni ljudstvo, oblast, opozicija mora teči.

Toda ne glede na ta dialog mora oblast ukrepati, kot misli da je najbolje.

In ljudstvo ima pravico vreči na volitvah tudi najboljšo oblast.

Tako je zamišljena demokracija.

See?

:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frenk ::

Torej še mau več kokr 2 uri. Kolk časa pa mislte da bojo po teh dveh urah še čakal?? Upam da nam za brezveze pokonc:D

Double_J ::

Ma ja počasi je že dosti pogovarjanja o diplomaciji...

Me precej zanima kakšno taktiko bo Husein uporabil in če sploh ima kakšne šanse?

Pomojem, da ima kakšno presenečenje pripravljeno, ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

sebastjan v ::

Pred kakšno uro je bil na CNN intevju z gl.inšpkorjem za Irak Blixom- Na moje presenečenje ni dajal nobenih (ostrih) kritik na račun Zda temveč nasprotno(če sem ga prav razumel): trdil je, da je Irak (po njegovem) ponarejal številke o številu(količini) orožja navedenih v iraških dokumentih-nič novega samo prej je trdil drugače, namreč da dvomi v podatke obveščevalcev. Zdaj je trdil drugače- po mojem je hotel z poročili o sodelovanju preprečiti spopad, pa še iraško sodelovanje je označil za slabo. Skratka njegov "mlačni" odziv me je pa malo presenetil

Tr0n ::

We see. 8-O

sebastjan v ::

TRON- tistle smajl pove vse - kaj ti ni jasno?8-O 8-O 8-O

Zgodovina sprememb…

Ghero0 ::

t minus 1 hour 52 minutes and 30 seconds...
««
43 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722149 (14745) drvo
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348129 (28691) gfighter
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026214 (18633) MadMicka
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1508010 (6854) nevone
»

Napad na Irak (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17610130 (7819) Thomas

Več podobnih tem