» »

Dizel apokalipsa na vidiku

Dizel apokalipsa na vidiku

««
22 / 24
»»

Invictus ::

Če bi se seštelo vse onesnaževalce, bi bili avti še najmanj problematični...

Ampak, tisto kar ni na očeh, ne boli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Če bi se seštelo vse onesnaževalce, bi bili avti še najmanj problematični...

Ampak, tisto kar ni na očeh, ne boli...


Je pa res, da ko jaz zunaj stojim na prehodu za pešce mi ne onesnažuje dihal tanker iz Libije ampak predvsem dizel in bencinar =) In logično je, da je k temu večji fokus.

Pri teh zadevah je potrebno predvsem razlikovati dvoje, eno je globalna debata o onesnaževanju, drugo pa je lokalno, torej to kar najbolj vpliva na ljudi... in to so zagotovo avtomobili, ne pa tankerji ali karkoli drugega... tudi tovarne v mestu... če nimajo filtrov bla bla bla.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Sparkxl ::

B8S88 je izjavil:

Tukaj se kregate od avto dizlov, poglejte si dokumentarec od ladijskega prometa. Tankerji in težke tovorne ladje registrirane v Liberiji kurijo dobesedno rafinerijske odpadke. Ena taka ladja onesnaži z eno potjo čez ocean več kot vsi evropski avti skupaj..
Gledate eno drevo v gozdu..Ekologijo je treba gledat širše..


Pa daj fakoff no s temi tankerji, so bili tu not že vsaj 10x omenjeni, ko ste gledali dokumentarec, noben od vas pa nima toliko možganskih celic da bi mu potegnilo da ti vdihavaš v mestu pline od mimovozečega traktorja in ne ladje sredi pacifika. In v tem je problem noxa in traktorjev - prevelika koncentracija v mestnih središčih. Samo enim to res nikak ne potegne

zmaugy ::

NOx nastajajo tudi pri turbo bencinarjih. Ki seveda NIMAJO sistema za odstranjevanje NOx kot ga imajo moderni Euro 6 dizli (pa ne mi spet s francoskimi in ameriško italijanskimi jajčkami).

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

NOx nastajajo tudi pri turbo bencinarjih. Ki seveda NIMAJO sistema za odstranjevanje NOx kot ga imajo moderni Euro 6 dizli (pa ne mi spet s francoskimi in ameriško italijanskimi jajčkami).


Ne drži, tudi turbo bencinarji imajo filtre za odstranjevanje NOx.

zmaugy ::

Filtre?



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

Take imajo dizli.

zmaugy ::

Take?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m ::

Piše o GPF. :D

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zmaugy ::

NOx ni tisto, kar GPF odstranjuje.

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj rabiš plugin hibrida? To je bedarija.

Zato je hibrid, da ko se na relaciji voziš na bencin se polnijo baterije, ko prideš v mesto, se pa praznejo in se voziš na elektriko. Če si pa preblizu službi, pojdi pa z biciklom.


Pa še enkrat;
To ni avto za kmetavze, normalni ljudje pa to pač razumejo kako špila hibrid.

zmaugy je izjavil:

Imam pa tople spomine na službenega Subaru Legacy bencinarja, od Beograda do Ljubljane sem trikrat tankal polno. Res da ga nisem šparal, ampak danes z mojim avtom to razdaljo tja in nazaj skoraj pridem z enim tankom. Je pa dizel, Subaru je bil pa bencin kosilnica.


Tudi današnji subaruji to zmorejo brez problemov.
Moj trenutni, z 2.5 bencinskim motorjem, ima povprečno porabo 7 litrov na 100km, tanka pa ima 64 litrov, tako da ...


Ne vem kasnega subaruja sicer mas, ampak sem preprican da fiziki ne more kljubovat, kljub temu da je japonc, z vsem spostovanjem :)
Gremo stavit da povprecno porabo ne bos v nobenem primeru mel pod 9-10l na 100km, razen ce se furas 50-60km po regionalki. Take bucke prodajaj drugam. Se 2.5 turbodizel bos tezko spravil na povprecnih 7l sploh pa ce je starejsi letnik.
Evo ti tovarniskih podatkov za subaru legacy l.08 2500ccm, tem dodaj najmanj +20% pa prides na realnih 10 litrov na 100km povprecja.
http://www.allcardetails.com/model-2007...

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Dejte se mal umirit in se spravite na nek kulturen nivo.

springfield ::

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Zakaj rabiš plugin hibrida? To je bedarija.

Zato je hibrid, da ko se na relaciji voziš na bencin se polnijo baterije, ko prideš v mesto, se pa praznejo in se voziš na elektriko. Če si pa preblizu službi, pojdi pa z biciklom.


Pa še enkrat;
To ni avto za kmetavze, normalni ljudje pa to pač razumejo kako špila hibrid.

zmaugy je izjavil:

Imam pa tople spomine na službenega Subaru Legacy bencinarja, od Beograda do Ljubljane sem trikrat tankal polno. Res da ga nisem šparal, ampak danes z mojim avtom to razdaljo tja in nazaj skoraj pridem z enim tankom. Je pa dizel, Subaru je bil pa bencin kosilnica.


Tudi današnji subaruji to zmorejo brez problemov.
Moj trenutni, z 2.5 bencinskim motorjem, ima povprečno porabo 7 litrov na 100km, tanka pa ima 64 litrov, tako da ...


Ne vem kasnega subaruja sicer mas, ampak sem preprican da fiziki ne more kljubovat, kljub temu da je japonc, z vsem spostovanjem :)
Gremo stavit da povprecno porabo ne bos v nobenem primeru mel pod 9-10l na 100km, razen ce se furas 50-60km po regionalki. Take bucke prodajaj drugam. Se 2.5 turbodizel bos tezko spravil na povprecnih 7l sploh pa ce je starejsi letnik.
Evo ti tovarniskih podatkov za subaru legacy l.08 2500ccm, tem dodaj najmanj +20% pa prides na realnih 10 litrov na 100km povprecja.
http://www.allcardetails.com/model-2007...

Kaj pa ce japonci ne lazejo tak fejst kot nemci? SIcer pa koliko sem jaz delal primerjave, ni bilo nekih velikih odstopanj med racunalnikom in dejansko porabo. Da so vas pa nategnili in vam govorili, da vam bo 2.0 TDI pil 4 litre, ste si pa sami krivi.

taja13 ::

Invictus je izjavil:

Če bi se seštelo vse onesnaževalce, bi bili avti še najmanj problematični...

Ampak, tisto kar ni na očeh, ne boli...


lahko tud krava prdne :D

m0LN4r ::



Elektroklump

, cez 5 let zoksidira tale tesla, kot une stare zmaj baterije
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

Ne vem kasnega subaruja sicer mas, ampak sem preprican da fiziki ne more kljubovat, kljub temu da je japonc, z vsem spostovanjem :)
Gremo stavit da povprecno porabo ne bos v nobenem primeru mel pod 9-10l na 100km, razen ce se furas 50-60km po regionalki. Take bucke prodajaj drugam. Se 2.5 turbodizel bos tezko spravil na povprecnih 7l sploh pa ce je starejsi letnik.
Evo ti tovarniskih podatkov za subaru legacy l.08 2500ccm, tem dodaj najmanj +20% pa prides na realnih 10 litrov na 100km povprecja.
http://www.allcardetails.com/model-2007...


To je povprečna poraba bencinarja z 2.5 mašino na relaciji Ljubljana Radovljica Ljubljana. Vožnja do avtoceste (10km) po omejitvi in s 110km/h po avtocesti(tempomat), števec za hitrost laže nekje med 2 in 3 km/h (primerjano z GPS-om).
Avto je z novimi vsemi štirimi kolesnimi ležaji, novima lambda sondama, prečiščenimi vsemi kontakti na senzorjih, poštimanimi bremzami (da ne drajsajo ploščice po diskih med vožnjo) in sveže narejenim rednim servisom (vse menjano dan prej). Je pa letnik 2006 in ima skoraj 400k kilometrov.
Tok o tem kako so subaruji požrešni. Ja, priznam, nekoč so bili res požrešni. Ampak so bile drugačne mašine.

zmaugy ::

110 km/h po avtocesti Zagreb - Beograd? A se hecaš? Jaz ti govorim za hitrosti 160 km/h in občasno tudi več.
Na 110 km/h je vsak avto varčen in požre en drek.

nsa_ag3nt ::

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

110 km/h po avtocesti Zagreb - Beograd? A se hecaš? Jaz ti govorim za hitrosti 160 km/h in občasno tudi več.
Na 110 km/h je vsak avto varčen in požre en drek.


Sej je večinoma omejitev 110km/h in toliko bi se tudi vozil, oziroma se vedno toliko vozim po avtocestah. Se mi nikamor ne mudi, še najmanj mi je pa do tega da bi zaslužen denar plačeval policiji zaradi prehitre vožnje.

-valvoline- ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

110 km/h po avtocesti Zagreb - Beograd? A se hecaš? Jaz ti govorim za hitrosti 160 km/h in občasno tudi več.
Na 110 km/h je vsak avto varčen in požre en drek.


Sej je večinoma omejitev 110km/h in toliko bi se tudi vozil, oziroma se vedno toliko vozim po avtocestah. Se mi nikamor ne mudi, še najmanj mi je pa do tega da bi zaslužen denar plačeval policiji zaradi prehitre vožnje.

model avta? spiritmonitor ne laze, ni ga 2.5 bencinarja ki bo pil pod 10 litrov (realno povprecje), ce se dost vozi po mestu tudi 15 je povsem normalnega.

Zgodovina sprememb…

SmotaniJanez ::

Gledam zdele na avto net....dizlom so krepko padle cene, moj nakup avdija vse bližji. Seveda bo dizel.

-valvoline- ::

SmotaniJanez je izjavil:

Gledam zdele na avto net....dizlom so krepko padle cene, moj nakup avdija vse bližji. Seveda bo dizel.

Nic se ni pocenilo, celo drazijo se. 10 letnega naziwagna dizla ne dobis pod 8k

SmotaniJanez ::

-valvoline- je izjavil:

SmotaniJanez je izjavil:

Gledam zdele na avto net....dizlom so krepko padle cene, moj nakup avdija vse bližji. Seveda bo dizel.

Nic se ni pocenilo, celo drazijo se. 10 letnega naziwagna dizla ne dobis pod 8k


Ja so se pocenili, in še se bojo. Ko bo folk ugotovu, da čez mejo se lah vozijo le še po deželi. Za 7000 jurjev dobiš solidnega avdija.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

-valvoline- je izjavil:

SmotaniJanez je izjavil:

Gledam zdele na avto net....dizlom so krepko padle cene, moj nakup avdija vse bližji. Seveda bo dizel.

Nic se ni pocenilo, celo drazijo se. 10 letnega naziwagna dizla ne dobis pod 8k


Logicno ne? 8-)

Kvaliteta se placa.

krneki0001 ::

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

110 km/h po avtocesti Zagreb - Beograd? A se hecaš? Jaz ti govorim za hitrosti 160 km/h in občasno tudi več.
Na 110 km/h je vsak avto varčen in požre en drek.


Sej je večinoma omejitev 110km/h in toliko bi se tudi vozil, oziroma se vedno toliko vozim po avtocestah. Se mi nikamor ne mudi, še najmanj mi je pa do tega da bi zaslužen denar plačeval policiji zaradi prehitre vožnje.

model avta? spiritmonitor ne laze, ni ga 2.5 bencinarja ki bo pil pod 10 litrov (realno povprecje), ce se dost vozi po mestu tudi 15 je povsem normalnega.


subaru outback 2006, 2.5L, 165KM. In ja, normalna povprečna poraba tega avta je okoli 8.4 do 9.0 litra, samo po mestu pa pride na okoli 11. Nikakor pa ni 15. 15 ne dosežeš tudi če ga stalno goniš v obrate.

pegasus ::

nsa_ag3nt je izjavil:

10 l je pri Subaru z benz. motorji povprečna poraba.

Ja, vemo, večina vas ne zna vozit.
Mojo imprezo ima večina težave spraviti pod 8, deklarirano ima 6.4/100, jaz jo vozim na 6.0, rekord 5.2.
Sem ravno s poti, 800km naredil v 9h z malo več kot enim tankom.

krneki0001 ::

https://www.spritmonitor.de/en/overview...

nsa_ag3nt je izjavil:

10 l je pri Subaru z benz. motorji povprečna poraba.


Bila, leta 1990.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

110 km/h po avtocesti Zagreb - Beograd? A se hecaš? Jaz ti govorim za hitrosti 160 km/h in občasno tudi več.
Na 110 km/h je vsak avto varčen in požre en drek.


Sej je večinoma omejitev 110km/h in toliko bi se tudi vozil, oziroma se vedno toliko vozim po avtocestah. Se mi nikamor ne mudi, še najmanj mi je pa do tega da bi zaslužen denar plačeval policiji zaradi prehitre vožnje.

Kje?

zmaugy ::

pegasus je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

10 l je pri Subaru z benz. motorji povprečna poraba.

Ja, vemo, večina vas ne zna vozit.
Mojo imprezo ima večina težave spraviti pod 8, deklarirano ima 6.4/100, jaz jo vozim na 6.0, rekord 5.2.
Sem ravno s poti, 800km naredil v 9h z malo več kot enim tankom.


Tko vozijo upokojenci.:))

Vazelin ::

Tko vozijo stiskači:) Stotka 5 metrov od tovornjaka zadaj

zmaugy ::

In potem so bencin fanatiki glasni glede špar motivov voznikov dizlov. Kako po jajcih se moraš voziti, da ti impreza pokuri 5,2 L/100 km, OMFG! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

pegasus ::

zmaugy je izjavil:


Tko vozijo upokojenci.:))
Ne, je čisto prehitro za upokojence. Pravzaprav je največ, kar lahko slavni autobahn ponudi v petek popoldne. Štau, bauštela, štau kr tko, dež, štau, slo kamion na prehitevalnem pasu 20km, štau in omejitev 100 čez alpe. Welcome to the real world.

Vazelin ::

Mimogrede ... s starimi NA bencinarji, recmo klasika 1.6 tja do 120 konjev, lahko na 6 prideš izključno s popolno penzionersko vožnjo.

IL_DIAVOLO ::

krneki0001 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

110 km/h po avtocesti Zagreb - Beograd? A se hecaš? Jaz ti govorim za hitrosti 160 km/h in občasno tudi več.
Na 110 km/h je vsak avto varčen in požre en drek.


Sej je večinoma omejitev 110km/h in toliko bi se tudi vozil, oziroma se vedno toliko vozim po avtocestah. Se mi nikamor ne mudi, še najmanj mi je pa do tega da bi zaslužen denar plačeval policiji zaradi prehitre vožnje.

model avta? spiritmonitor ne laze, ni ga 2.5 bencinarja ki bo pil pod 10 litrov (realno povprecje), ce se dost vozi po mestu tudi 15 je povsem normalnega.


subaru outback 2006, 2.5L, 165KM. In ja, normalna povprečna poraba tega avta je okoli 8.4 do 9.0 litra, samo po mestu pa pride na okoli 11. Nikakor pa ni 15. 15 ne dosežeš tudi če ga stalno goniš v obrate.


Meni dizl pije cez 10l, ko ga gonim do blokade, tako da tvojega bencinarja brez tezav spravim na 20l.

pegasus ::

Lej, 14s do 100 in 27s od 80 do 120 v peti prestavi je vse, kar rabiš. Če bi bila poraba manjša, bi se zadovoljil tudi z manj.

Gonjenje do blokade je za v psihiatrijo.

Vazelin ::

14s do 100 je dejansko nepremičnina. totalno beden avto za vozit more to bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

pegasus ::

Tako beden, da imam že več kot 350kkm z njim.

Pa naj bo dovolj offtopica, pejmo spat.

Vazelin ::

raje si ne predstavljam kako izgleda vključevanje na avtocesto ali prehitevanje tovornjaka na magistralki.:) sweet spot je tam 9 sekund do stottke

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

pegasus ::

Preudarno, strpno, zvezno, premišljeno, načrtovano. Pridevniki, ki jih ne učijo v avtošolah, ali pa se večine ne primejo. Zato pa so potem take cifre na spritmonitor ...

zmaugy ::

pegasus je izjavil:

Lej, 14s do 100 in 27s od 80 do 120 v peti prestavi je vse, kar rabiš. Če bi bila poraba manjša, bi se zadovoljil tudi z manj.

Gonjenje do blokade je za v psihiatrijo.


Za to ne rabiš avta, ampak greš rajši z avtobusom :))

krneki0001 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Meni dizl pije cez 10l, ko ga gonim do blokade, tako da tvojega bencinarja brez tezav spravim na 20l.


Ti itak ne znaš vozit in ne veš, kaj je avto, če imaš dizla pa ga tišiš do blokade. Ni tvoj avto namenjen temu kar delaš z njim. Sam sem svoj avto spravil na 100 litrov na 100km in v 10km razdalje porabil 10 litrov in obrabil 3mm gum, ampak to ni normalna vožnja.


Pa ni poanta šparanje na gorivu, ampak je človek napisal da njegov avto prevozi avtocesto zagreb Beograd tja in nazaj z enim tankom, češ da moj avto tega ne zmore. S tako vožnjo komot odpeljem to relacijo.

Tudi jaz ne šparam avta, ampak ga vozim normalno. To kar je na sliki, se mi je slučajno dalo v nedeljo dopoldne na čisto prazni mokri cesti, ko sem šel na tekmo in nazaj. Moja poraba je tam med 8.4 in 9.0 kar je nekaj normalnega, pa avta ne šparam.

Zgodovina sprememb…

K0l1br1 ::

Zdaj razumem, kako pridete do tega, da pokuri benzinar 1 liter več od dizla. Ja, če mojega tiščim v rdeče, vi pa s svojim vozite po jajcih. Če pa jaz mojega vozil po jajcih, ga sploh ne rabim tankat. Nikoli.

krneki0001 ::

K0l1br1 je izjavil:

Zdaj razumem, kako pridete do tega, da pokuri benzinar 1 liter več od dizla. Ja, če mojega tiščim v rdeče, vi pa s svojim vozite po jajcih. Če pa jaz mojega vozil po jajcih, ga sploh ne rabim tankat. Nikoli.



Ne ti ne razumeš. Vsi lahko tiščimo v rdeče. Ko smo sami v avtu. Ko pa voziš familjo naokoli, pa verjetno ne boš tiščal do blokade. Boš vozil umirjeno. In eno je normalna vožnja po naših cestah in 110km/h je nekje optimalno za po avtocestah, če nisi stalno na prehitevalnem pasu, drugo je pa tiščanje po prehitevalnem pasu s hitrostjo 150km/h in več. Po regionalkah in po mestu pa po omejitvi.

K0l1br1 ::

krneki0001 je izjavil:

Ko pa voziš familjo naokoli, pa verjetno ne boš tiščal do blokade.
Ne, saj jaz nikoli ne tiščim do blokade. Sem dolgočasen voznik.

krneki0001 ::

Jaz pa ga. Na takih prireditvah:
http://www.avto.info/sport/V_nedeljo_na...

LuiIII ::

Močno pogrešam 3.2 V6 disel mašine v novih modelih avtomobilov npr. Multivan,...

Invictus ::

-valvoline- je izjavil:

SmotaniJanez je izjavil:

Gledam zdele na avto net....dizlom so krepko padle cene, moj nakup avdija vse bližji. Seveda bo dizel.

Nic se ni pocenilo, celo drazijo se. 10 letnega naziwagna dizla ne dobis pod 8k

Samo v Sloveniji, v Nmečiji so rabljeni bencinarji dražji...

LuiIII je izjavil:

Močno pogrešam 3.2 V6 disel mašine v novih modelih avtomobilov npr. Multivan,...

V Sloveniji to spada med luksuz. Moraš iti v Nemčijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

m0LN4r ::

GTD - prehitevas vse bencinarje na poti in porabis na koncu manj kot oni

6L/100km pa si skor najhitrejsi na cesti
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

nsa_ag3nt ::

pegasus je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

10 l je pri Subaru z benz. motorji povprečna poraba.

Ja, vemo, večina vas ne zna vozit.
Mojo imprezo ima večina težave spraviti pod 8, deklarirano ima 6.4/100, jaz jo vozim na 6.0, rekord 5.2.
Sem ravno s poti, 800km naredil v 9h z malo več kot enim tankom.

Torej delaš gnečo pred avtošolo oz traktorjem, ki gre max 40 kmh.


Vazelin je izjavil:

Mimogrede ... s starimi NA bencinarji, recmo klasika 1.6 tja do 120 konjev, lahko na 6 prideš izključno s popolno penzionersko vožnjo.

In maso vozila pod 1 tono.
Fizika je neizprosna, nova vozila so postala "krave".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

GR2 ::

m0LN4r je izjavil:

GTD - prehitevas vse bencinarje na poti in porabis na koncu manj kot oni

6L/100km pa si skor najhitrejsi na cesti

Mojega 1.6T 200 ne, največ kar sem dobil zadaj je Octavia RS, verjetno samo 2.0 TDI 184 (kdo se je sploh spomnil enako značko, pomoje je v SLO 99% dizlov), pa sem ga v res strm klanec pustil zadaj, drugače mi je pa kar sledil.
Ampak da bi me kdo prehitel, to je skoraj nemogoče, edino če bi imel 500KM in bi bilo vsaj 200m prostora, itak bi me lahko samo v prvih metrih, ko imaš enkrat noter 120, ne bo šel noben prehitevat.
Sem bil pa vsaj včeraj verjetno najhitrejši voznik v Sloveniji, verjetno tudi v Evropi.
18,5km po regionalki v samo 14,5min (običajno je s hitro vožnjo s prehitevanji 16-17min), pa še to sta me 2 2x po 500m ovirala s 50km/h (to je nekje 20-30s zaostanka), pa vsaj nekih 15s sem čakal 3 avte na zožanju. To je povprečna hitrost 77km/h, max je bila tam 140-145 po števcu, med prehitevanjem res nisem imel časa dobro pogledat.
Škoda ker nisem pogledal porabe, ampak povprečno do sedaj imam po BC 8,5l, realno 9,6l, pa ne vozim dosti blažje. Verjetno je bilo okol 10,0l, res varčen je ta motor za svoje pospeške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()
««
22 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143718 (33789) -valvoline-
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101852 (60734) Berserker
»

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
440143300 (42394) krneki0001
»

Diesel vs. bencinar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12026421 (22626) RedDrake
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186030 (151043) Spajky

Več podobnih tem