» »

F1 2006

F1 2006

««
6 / 38
»»

Super Sonic ::

Tuki je posnetek, ampak je še Alešič zraven s svojim prelepim hripavim glasom. :)

Sorry, prej niti nisem mogel, ampak vidim, da si že sam našel vse. Tud tale posnetek ni ne vem kaj, ker to zgleda mal oklestijo kvaliteto, pa še snemu (pomotoma) nism na high resoluciji.

"Ne, ne bomo ugibali, ti ves zakaj se je Montoya zavrtel, zato nam povej."
S tabo bonglat tlele je čist brez veze. Zakaj, ugibaj sam. Povem ti (še enkrat več), da je Montoya naredil obrat v krogu za ogrevanje zaradi svoje napake. Zdej če bi pa rad zvedu ali je bilo to zaradi napačne nastastavitve TC ali pa zaradi napačnega (prehitrega) obrata volana, mi pa dol visi. In temu so se smejali praktično vsi v boksih, samo Ron je skušal ostat resen. Dejstvo pač je, da če Fisicheli ne bi ugasnim motor, bi Montoya (drugič povem; zaradi lastne napake) štartal zadnji. In da ti to uspe po vseh teh letih dirkanja, morš bit pač posebna klasa, a ne.

"Uhm, ja. Ce bi bilo krilce pritrjeno, se ne bi upogibalo. Ja res je, lahko bi naredili litozelezno krilce, ki ne bi bilo pritrjeno na sasijo in se ne bi upogibali. My bad. ;>"

Bi se ja, samo ne izven kriterijev, ki jih določi FIA. A ne.

"!Saj ni zanic. Dosega relativno dobre case, uvrstitve niso porazne, odstopi se pa dogajajo vedno in povsod."

Zdej ne vem glih, a se norca delaš ali pa živiš na drugem planetu. Še pol slep in gluh človek (pa tudi, če mu v možganih deluje samo ena siva celica) ve, da se Montoya pri McLarnu ni proslavil. Raikonen je dobil pogodbo v podpis (in jo še ni podpisal - oz. jo je zavrnil), Montoya pa pač (še) ne.

Če ti je pa Montoya všeč kot voznik, pa to povej v naprej, da se ne bom tle bonglu in zapravlu cajt.

overlord_tm: Tele zadnje slike, so pa zlo za lase privlečene.

Aja, pa še Mike Gascoyne zapušča Toyoto (jao).
Klik.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Daedalus ::

Ja, Miki je s tem trenutkom zapuščanja Toyote ratal najbolj precenjen inženir v F1. Kao neki jaki talent, sam Toyota še vedno zgleda isti cigl kot tri leta nazaj (pa isto je učinkovita). Sicer me niti ne čudi vse skup, če se tip niti do Nemčije nikol ni zmigal delat...je raje delal od doma:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

klemen22 ::

je raje delal od doma

Pač je rad doma.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

overlord_tm ::

overlord_tm: Tele zadnje slike, so pa zlo za lase privlečene.


Zakaj? Sej se lepo vidi da vsa krilca muvajo, samo renaultovo pa se zvija >:D . Drugače pa je na videu dosti lepše, ker na sliki ne veš kaj so tresljaji, kdaj pa se upogiba zaradi hitrosti.

BigWhale ::

SuperSonic,

Jaz sem neutralen kar se voznikov tice. In se vedno trdim, da Montoya ni zanic. Nikjer pa nisem trdil, da je blazno dober in kaj vem kaj se vse. Kaj bi se pa moral za proslaviti? Bil je cetrti v skupnem sestevku, s tem, da je bil MS pred njim le par tock in MS je lani dobil zmago v Indianapolisu na pladnju prineseno. :) Kimi je pri McLarnu od leta 2002, Montoya pa od lani. Montoya, je bil po koncu vsake sezone med prvih pet najboljsih, pardon, prvo leto je bil sesti.

Mislim, slab ravno ni. Ni pa najboljsi, tega pa nikjer nisem trdil.

Super Sonic ::

Sicer je dans bilo lepo sončno vreme, a VN San Marina je pred vrati. Rezultati treninga:

1. M.SCHUMACHER Ferrari 1'22"795
2. BUTTON Honda 1'22"988
3. BARRICHELLO Honda 1'23"242
4. MASSA Ferrari 1'23"702
5. ALONSO Renault Renault 1'23"709
6. R.SCHUMACHER Toyota 1'23"772
7. MONTOYA McLaren Mercedes 1'24"021
8. RAIKKONEN McLaren Mercedes 1'24"324
9. TRULLI Toyota 1'24"172
10. WEBBER Williams Cosworth 1'24"795
11. FISICHELLA Renault Renault 1'23"771
...

Opazimo lahko:
Šumi več kot 1 sekundo pred Maso, Fisico je 6 mest za Alosom, Montoya drugič letos pred Kimijem (kaj bo šele jutri na dirki :P), Barikelo prvič letos ni sramotno 1 sekundo za Butnom, ampak se je izkazal.

Jutrišnja dirka bi lahko bila zanimiva. Za nas Slovence že zato, ker ima Mirko seboj strokovnega komentatorja Jefro. Dans na treningu sta se že ogrevala za jutrišnjo dirko.

:D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Daedalus ::

Mah, Ferrarijeva tradicionalno močna dirka, ni MS neko hudo presenečenje, če mene kdo kaj vpraša. Barikelu se je končno Marija prikazala, glede Renaulta pa McLarna sem pa rahlo zmeden. Bomo vidli.

p.s. - zanimivost - danes je med kvalifikacijami bilo prikazano, do kod se vrti Macca - prek 21.000 obratov8-O Čisto so znoreli s temi V8 motorji:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

njok ::

Na sreco sem redkokdaj obsojen na F1@POPTV. Ta vikend recimo, spada med tiste taredke.

Moram rect, da s Francijem vse skupaj doseze malo visji (gledljiv) nivo. Izrazanja sicer ne bom komentiral, ampak informacije so. Kg gorva/krog, sekund/kg,... to je tisto, kar jaz potrebujem ob dirki.

No, vsaj dokler vse skupaj ne postane malo bolj napeto in Franci iz sebe ne spravi več kot četrt stavka, ker ga Mirko z dretjem preglasi.


"Ane, Franci?" ;))

TribesMan ::

Fak ej... tale Franci...

"... kaj pa ti menis Franci?"

"Ja se strinjam... "

McLaren se vrti... sam nikamor ne gre, cudn mi je da je Kimi postavil svoj najboljsi krog v 2. delu kvalifikacij, in je bil konkretno hitrejsi kot ta v zadnjem delu... A je nekdo težk?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Tilen ::

Povsem mozno. (1:24.259 1:23.190 1:24.158)

So pa zanimivi Alonsovi časi glede na štartno mesto. [5]

(1:23.536 1:23.743 1:23.709)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

BigWhale ::

Danes bi znala biti zanimiva dirka... :)

lalan ::

Prišel je čas, da HONDA zopet stopi na prestol.
ATHLON 64 3200, 939DUAL,Ram DDR 2X 512 MB,gf 7600 gt,(120 GB, 7200 RPM),fiaGTR

ensaso ::

Hello
Lejte, tlele pri nas pobiramo stave in napovedujemo prva tri mesta, pa jst bl mal spremlam tole formulo... Vidm da ste pa vi kr zagreti, tko da dobrodošle vaše napovedi prvih treh mest:))

TribesMan ::

Alonso, Schumi, Raikkonen, Button

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

overlord_tm ::

Schumi, Alonso, Button

Fizikalko ::

Schumi, Alonso, Raikkonen. Močno upam, da se motim.

Super Sonic ::

"Schumi, Alonso, Raikkonen. Močno upam, da se motim."

Se podpišem...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jancko ::

alonso, raikonen

schumi ne bo pršu do konca
jancko

Tilen ::

Aja zato pa tretjega kr nebo pol ane?:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jancko ::

tretji pa buton
jancko

ŽirC ::

LoL @ Button :D


Lp, ŽirC
aks.rula.org

njok ::

Hehe, končno F1 dirka, ob kateri imam povišan srčni utrip. :D

Tole so se pri ferrariju sedaj dobro odlocili, da so Šumija poslali v bokse takoj za Alonsom, sicer bi lahko prvo mesto gladko odpisal.

Da vidimo, kako se bo razpletlo, ogromne reklame so sedaj mimo. ;)

Oxford ::

Suverena zmaga Schumacherja. Tokrat ne more nihče bluziti, da je Ferrari uporabil 'umazane' finte za zmago.
Ne vem, kaj je bilo z njegovimi drugimi gumami. Škart roba, ki je dvignila utrip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oxford ()

Tilen ::

Noro. 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

Če bi bila suverena, ne bi dvigovala utripa. ;)

Tudi dejstvo, da je bilo zelo malo mest primernih za prehitevanje, je verjetno pomagalo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

balocom ::

Pač proga ki ne pušča prehitevanja:\
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

BendeR ::

Zadnjih 20 krogov sem bil na robu infarkta. :D

Se mi je pa zdela dobra kajla, ko je ferrari ostal veni - briatore pa se pred tem smejal v prepričanju, da je ferrari na 3 postankih. >:D

njok ::

Yup, upajmo, da bo Tilke do naslednjic tole postimal.

A so mogoce pri renaultu naredili napako, ko so Alonsa poslali na zadnji postanek? A se mu z gorivom ne bi obneslo, da bi pocakal, da v bokse zapelje najprej Schumacher?

POP komentatorja pa.... groza! Upam, da ju letos ne slisim vec. Z veseljem bi poslusal navijace in motorje, ce bi lahko tista dva bebca dal na mute. Kaj je pa rezija danes meckala? Se mi samo zdi, da je bilo onboard posnetkov samo za par sekund? Fernando zapelje Michaelu v rit, oni pa preklopijo na helicopter view. Obup. :|

LapD ::

Dirka kot, da bi gledal obrnjeno lansko kaseto iz Imole. Edina šansa da bi Alonso pršu naprej je bla, da Šumi odstopi. Najbolj nezanimiva dirka letos ampak itak je že proga taka (nezanimiva). Ni mi jasno edin zakaj je mogu it Renault prej u bokse..se je bal da ga bo Massa ujel? Dvomm, da je v prvem postanku nalil tok manj od Ferrarija.

Daedalus ::

Renault je šal v bokse prej zato, ker sta se s Šumaherjem pripelala v gužvo in so upali, da bo Alonso v krogu/dveh po "prazni" stezi vlovil in prehitel Šumaherja. No, so se kr fajn ušteli...

Kaj se pa je čez dirko sogajalo z Raikkonenom? Najprej -2 mesti na štartu, pol pa nič kaj preveč prepričljivo:|
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LapD ::

Verjetno še ni pršu k seb od prejšnje noči ali kaj podobnega :D

Chronoboy ::

Kaj je pa s Rosbegom bilo ta vikend? Cez celo dirko (+qua) nekam dalec zadaj...:/

Zgodovina sprememb…

JanezekNovak ::

Kmalu se bo ugotovilo, da Kimi pa le ni tak car kakor ga hočejo prikazat!

Če pogledamo točke ga bo Montoyoa kmal ujel.

Proga je pa zelo nezanimiva, ker ne dopušča prehitevanja.
http://www.euroairsoft.com/

Michaelosz ::

Mensezdi da Kimi že komaj čaka da odide od Mclarna. Upam, da bo naslednje leto pri Ferrariju.

TribesMan ::

Dolgcajt od dirke... ce ne bi MSju skoraj crknil avto med drugo tretjino dirke bi zaspal zravn... Režija pa tud obupa, druzga kot prvih treh sploh nismo vidl.

Kimi se je kraljvesko zajebal ko je ostal za Webbrom na startu in potem se enkrat po prvih postankih... ga je kr konkretno nazaj drzal, ce racunamo da mu je potem v zadnji tretjini dirke uspelo napeljati 20s prednosti pred Webbrom... Pac drugic ne zajebat pa bo. BTW MadnessMat, ena lastovka se ne prinese pomaldi.

Alonso se je tud kraljevsko zajebal med zadnjimi postanki... No mu je vsaj MS vrnil za podobno pisdarijo lani...

Button, bogi revez, so ga kraljevsko zajebal med drugim postankom... ceprav tud brez tistga zajeba bi tezko prisel na stopnicke s tremi postanki...

Ostalo pa več ali manj ni vredno omembe. Razen proge ki je obupna in ne omogoca prehitevanja tud ce mas 3 sekunde na krog hitrejsi avto... obup.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

BigWhale ::

Hm, dirka le ni bila tako zanimiva, kot se je zdelo, da bo. Zadnja tretjina je bila mogoce malo bolj napeta ampak zaradi bebave steze prehitevanj ni bilo (kakrsnih koli, ne samo na prvih dveh mestih). Zalost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

mavec ::

Že res, da steza ne omogoča prehitevanj, a da Alonso ni mogel mimo Schumija s tem, da je imel še višje vrtljaje je pa tudi smešno. Da ni mogel mimo je le izgovor. Kolikokrat se mu je nalepil na rep in ga že skoraj prehitel, potem pa je cviknil.
Drugače pa res malo monotona dirka, saj so dirkali samo trije oz. štirje. Button pa tako kot vedno, na dirki podleže.

dëych ::

Ja pa še ta bebava pravila aerodinamike, ko pride nasprotnik zadi za ritjo nekomu, ta enostavno izgubi podtlak spredaj in ni pogojev da ga prehitiš..:\

Mogoče se motim.

Alexius Heristalski ::

Meni je bila dirka všeč, še bolj kot lanska, zaradi drugačnega razpleta seveda. Lani sem ploskal Alonsu, letos pak Schumiju. Prav lepo se je zadeva letos obrnila okoli.

Ferrarijev dirkalnik je nekaj popravki (izboljšan motor, zadnje vpetje) postal konkurenčen za zmago, v skupnem je Renault še vedno boljši, a pred prvimi postanki je bil MS približno enako hiter kot Alonso. Potem pa "so se zgodile" Bitchstonke. Res ne vem, kaj je bilo narobe z drugim in tretjim kompletom, ker je bil prvi odličen. Nekaj se je govorilo o mehurjenju, mogoče je bilo prevroče? Dirkalnik je z novim zadnjim vpetjem dovolj nežen do gum, jih ne žre, saj bi potem moralo biti isto tudi s prvim kompletom.
Tudi zavore so bile tokrat na udaru, nekajkrat sem opazil črn dim pri Michaelu, a na srečo so zdržale. Pravijo, da je v zadnjih krogih imel težave z njimi tudi Alonso, tako da MS-ja na koncu ni lovil več tako zavzeto kot prej.

Kaj se pa je čez dirko sogajalo z Raikkonenom? Najprej -2 mesti na štartu, pol pa nič kaj preveč prepričljivo

Je imel vročino cel vikend, jaz mu ne bi zameril. Me pa veseli, da je Montoya odpeljal svoje brez napak in prišel na 3. mesto (štartal je s 7.). Nič kaj v njegovem slogu ;) (brez napak mislim)

Zadnja tretjina je bila mogoce malo bolj napeta ampak zaradi bebave steze prehitevanj ni bilo (kakrsnih koli, ne samo na prvih dveh mestih). Zalost.

No, čisto dolgočasno ni bilo. V ozadju je bilo kar nekaj akcije, dajala sta se Speed in Heidfeld, pa Villeneuve, Ralf in Fisichella, na začetku Webber in Räikkönen, ... ampak vsega tega nismo videli, ker nam režiser ni pokazal. Danes je bil pač v ospredju Ferrarijev boj za zmago na domači dirki.

mu je potem v zadnji tretjini dirke uspelo napeljati 20s prednosti pred Webbrom...

Vračunaj še Webbrov izlet s steze po postanku.

Najbolj zabavne so bile Hondine (tragi)komedije v boksih. Najprej je Barrichello stal več 15 sekund, potem pa neslavni postanek Buttona, prava katastrofa, še sreča, da se mu ni bencin vžgal ali pa kakšen mehanik poškodoval. Tip je odtrgal cev za dolivanje bencina, po zaslugi moža z liziko. Ojej ... Da ne omenjam, da sta štartala z 2. in 3. mesta, osvojila pa 7. in 10.

Naslednja katastrofa je Giancarlo Fisichella. Resda je štartal z 11. mesta (že to nekaj pove), ampak imel je Renaulta s svežo, novejšo specifikacijo motorja. Dovolj, da bi dosegel kaj več kot le 8. mesto. Ne vem, kako si on predstavlja osvojiti naslov prvaka, s takimi predstavami že ne. Bolj verjetno je, da se bo vmešal takrat, ko bo to najmanj potrebno in Alonsovim konkurentom vzel nekaj dragocenih točk.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Ferrari še nima najboljšega avta, samo je pa dokazal da zna zmagovat v boksih. Odlična taktika. Na srečo proga ne dopušča prehitevanj in tega so se pri F zelo dobro zavedali, saj so Mihaela tako poslali v bokso za Alonsom in upali da v tem času ostane na prvem mestu. Drugače pa se je videlo da je Renault boljši avto, samo avto ni vse, je tudi voznik in celotno moštvo

Super Sonic ::

Avto pri rdečih je nekako "povprečno" hiter. Zanimivo mi pa je, da ima tako velike probleme s gumami. Naprimer Williams nič ne stoka čez gume.

Pomoje so se za tole dirko mal nadrajsal in izbral premehke pnevmatike. Rešil so si pa tekmo (po moji oceni) s odlično taktiko drugega postanka, ko so peljali Šumija takoj v bokse tako, da Alonso ni odpeljal niti enega hitrega kroga. Kar je bilo dobro za dirko (Mirkota je skor pobral), a slabo za stezo. Sama oblika steze mi je sicer zelo všeč, ampak to, da se ne da prehitevati (nikjer) je pa absurd. No, pa sej jo bodo zrihtal.

Tale Ide je pa tud en psiho. Kako je nabil Albersa. Pravijo, da je to bila njegova zadnja dirka v F1.

"Najbolj zabavne so bile Hondine (tragi)komedije v boksih. Najprej je Barrichello stal več 15 sekund, potem pa neslavni postanek Buttona, prava katastrofa, še sreča, da se mu ni bencin vžgal ali pa kakšen mehanik poškodoval. Tip je odtrgal cev za dolivanje bencina, po zaslugi moža z liziko. Ojej ... Da ne omenjam, da sta štartala z 2. in 3. mesta, osvojila pa 7. in 10."

Honda definitivno rabi neke nove ljudi. Ali je to na nivoju tehničnega oddelka ali strateškega ne bi vedel, dejstvo pa je, da imajo že ne vem katero sezono avto hiter samo na treningih. Na dirkah pridejo do 2. mesta in vse se spreminja že v pravo kalvarijo. Naprimer Barikelo se je med to dirko čist izgubil.

"Naslednja katastrofa je Giancarlo Fisichella. Resda je štartal z 11. mesta (že to nekaj pove), ampak imel je Renaulta s svežo, novejšo specifikacijo motorja. Dovolj, da bi dosegel kaj več kot le 8. mesto. Ne vem, kako si on predstavlja osvojiti naslov prvaka, s takimi predstavami že ne."

Ja nekako se je že v prejšnji sezoni kazalo, da ne sledi Alonsu. Alonso je zelo dovršen dirkač in si ustvarja kar lep renome. Fisiko je pa bolj v stilu Coultharda - dirkač s prebliski. Verjetno ne bo nikol osvojil naslov, razen če bi se po nekem slučaju znašel v takšnem moštvu, kot se je npr. Hill svoj čas.

"Je imel vročino cel vikend, jaz mu ne bi zameril. Me pa veseli, da je Montoya odpeljal svoje brez napak in prišel na 3. mesto (štartal je s 7.). Nič kaj v njegovem slogu ;) (brez napak mislim)"

Ja Montoyc si je dal duška in odvozil na polno, ter brez napak(e). Škoda samo za Kimija, ker sem mislil, da je na enem postanku.

Drugač pa:
-dokaj zanimiva dirka
-veliko preveč oglasov
-Jefra in Mirko v polnem sijaju

Lahko bi bilo slabše in pa tudi veliko boljše.

p.s.
Massa že joka, Rosberg se je mal izgubil, Mark pa je odpeljal odlično dirko, R.Schumacher spet boljši od Trulija (slednji je še brez točk letos), Villeneuve je na tej stezi deklasiral glasnega Heidfelda, Red Bull pa letos zgleda ne bo imel tako superduper dobre sezone,...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jancko ::

A niste rekli da fereri ma 30 konu več kot renult in to s eje ful poznalo.........alonso je michalu zlezu u ret med ovinki na ravnini pa je blo v soku spet 100 m...
jancko

Tilen ::

Razlika ni tako velika saj ko ta sprednji bremza se oni zadaj cist pribliza, potem zavira pa spet pospesujeta oba samo pac en (tisti pred njim) prej ane.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

balocom ::

Jst bi reku da je alonso meu bul za to drkališče narejen menjalnik,saj je to zelo hitro dirkališče, zakar se ima tukaj daljše prestave, ki pa ne omogočajo prehitevanja, tega pa se je fer. zavedal, zato so dal šumiju krajše prestave zakar se mu je tako hiter odlimau na pospeševanjih;( .
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

klemen22 ::

MS je dokazal da še ni za v staro šaro. Odlično. Bomo videli kako bodo Alonso in Raikonen zmagovali pri +35 letih. NO sej Raikonen itk ne bo ker bo do 30 leta itk zapit.:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

ABX ::

Mislim da je Schumacher natankal malo preveč benzina v prvem postanku, da lahko ostane več časa vzunaj. Kar je povzročilo zelo visoke čase.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

overlord_tm ::

Klik

Zgleda da bi lahko tudi šumi kako malenkost hitreje vozil, samo so šli raje malo zavajat ostale ekipe.

miskoslo ::

Sem bil na mestu zločina u Imoli na dirki!

Zadeva zgleda cisto drugace kot po TV. Na TV gledas in je ponavadi cist dolgcas (najboljse spanje po kosilu), u ZIVO je pa cisto druga pesem. Formula so hitre kot metki, krogi pa padajo kot za stavo. Zanimivo je bilo, ko je alonso lovil MS in se mu zabijal u rit na ovinku rivazza. Noro. Ko so prileteli u ovinek in bremzali se je slišalo grmenje kot da bi pripeljal tank, bremze pa zarele od srece.
Vzdusje vrhunsko, nepozabno!!!

JanezekNovak ::

Tole prvenstvo je skoraj že odločeno, če bo šlo tako naprej.

4 dirke so bile, Alonso pa ima 36 od 40 točk osvojenih.

Ferrari pa se tudi še ni pobral, Monza in San Marino sta praktično Ferrarijevi domači dirki in na teh dveh dirkališčih Ferrari veliko testira.

Renault bi moral pustiti Alonsa par krogov več zunaj pred zadnjimi postanki, pa bi Alonso zmagal!

Edino pripombe še k pravilom točkovanja, med 1. in 2. mestom bi morala biti razlika večje kot samo 2 piki. Pa tudi dirkač, bi moral dobiti 1 piko za osvojeni pole position in še 1 piko za najboljši krog na dirki IMO.
http://www.euroairsoft.com/

Tilen ::

On the lap we pitted, he did a lap of 1:25.7 - where his average speed in the ten previous laps, was 1:27.4. The lap-times during the second stint had not suggested he had that performance in reserve.

Pa ne morš no... Kak so jih nagnili. Haha.

Hec da je moral it Alonso prej pa je bil pomoje ravno v tem, kot je sam rekel, da je dvignil obrate na motorju (vecja poraba goriva) in ob vseh teh hudih pospesevanjih ter zaviranjih porabil toliko vec goriva, kot nekdo, ki se je zavedal (ne) zmosnosti prehitevanja na stezi in je lahko s skoraj 2s počasnejšimi časi ostal prvi in nadoknadil tisto prednost (v kolicini goriva), ki jo je Alonso dobil po prvem postanku. Alonso je potem moral iti prej po gorivo, MS pa je odpeljal en hiter "zmagovalni" krog vendar mi gledalci tega itak nebi opazili, ker je bila pozornost posvečena Fernandu v boksih. Me pa zelo zanima, kaj so povedali, da je šlo narobe kot vzrok za počasno vožnjo MS-ja. >:D

I think that's what motor racing is all about to be honest. Hats off to Michael and Ferrari, because they pulled a blinder!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
6 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177161 (140406) WarpedGone
»

Formula 1 2009 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
127288260 (50639) ABX
»

F1 2007 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
116778668 (50988) 'FireSTORM'
»

F1 - sezona 2005 (strani: 1 2 3 449 50 51 52 )

Oddelek: Loža
257681695 (40610) Alexius Heristalski
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238187 (22848) balocom

Več podobnih tem