» »

F1 2007

F1 2007

««
4 / 24
»»

shock ::

Nevem zakaj pravijo samo Hamiltonu temnopolti dirkač, Massa prov nič ni bolj bel kot Hamilton ;)

njok ::

Meni tudi ni jasno, kaj ima barva koze pri dirkanju. Novinarji, kaj ces. :)

 1  F. Massa       Ferrari     1:35.485
 2  L. Hamilton    McLaren     0:02.300
 3  K. Raikkonen   Ferrari     0:10.800
 4  N. Heidfeld    BMW         0:13.800
 5  F. Alonso      McLaren     0:14.400
 6  R. Kubica      BMW         0:45.500
 7  J. Trulli      Toyota      0:81.300
 8  G. Fisichella  Renault     0:81.700
 9  H. Kovalainen  Renault     0:89.400
10  N. Rosberg     Williams    0:89.900
11  A. Wurz        Williams     + 1 lap
12  R. Schumacher  Toyota       + 1 lap
13  R. Barrichello Honda        + 1 lap
14  C. Albers      Spyker       + 2 lap
15  A. Sutil       Spyker       + 4 lap
16  A. Davidson    Super Aguri  + 6 lap
17  M. Webber      Red Bull         out
18  D. Coulthard   Red Bull         out
19  T. Sato        Super Aguri      out
20  V. Liuzzi      Toro Rosso       out
21  J. Button      Honda            out
22  S. Speed       Toro Rosso       out

dzinks63 ::

:)) Res lepo se je začela sezona. Raikkonen , Hamilton in Alonso z enakim številom točk, pa tudi Massa je blizu.Tudi BMW postaja vse boljši, res odlično. To mi je veliko bolj zanimivo , kot pa da en dirkač pobegne z točkami in potem mu drugi od daleč sledijo. Je pa kar polom Renoja letos. Alonso je imel šesti čut ,da je odšel k Mclarn-u, če bi obtičal v Renoju, bi se izgubil v povprečju. Hamilton pa je še enkrat pokazal , da je iz pravega testa, od njega res lahko še veliko pričakujemo, ne samo letos, ampak še več v naslednjih sezonah. Čakam Barcelono.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Tilen ::

Ne vem no, ni to to. Da jih pa Hamilton tako obrača pa je nasploh hecno. Lahko bi zahteval kakšno povišico. >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

JCD ::

še posamezne točke po prvih treh tekmah:

Dirkači:
F. Alonso McLaren 22
K. Raikkonen Ferrari 22
L. Hamilton McLaren 22
F. Massa Ferrari 17
N. Heidfeld BMW 15
G. Fisichella Renault 8
J. Trulli Toyota 4
R. Kubica BMW 3
N. Rosberg Williams 2

Konstroktorji:
McLaren 44
Ferrari 39
BMW 18
Renault 9
Toyota 5
Williams 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JCD ()

mavec ::

V bistvu je Raikkonen pred Hamiltonom, saj je na eni dirki zmagal, slednji pa še nima zmage in je tako v bistvu v najslabšem položaju.

Tilen ::

Govorite tako, kot da bi bili dirko pred koncem sezone.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mavec ::

Ja no, je razlika ane. Ni za zanemarit.
Lahko pa bi bilo konec sezone in potem ni vseeno kdo je kje, ane?

Edit: JCD, ok.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mavec ()

JCD ::

OK tnx tinkec sm že popravu.

Tilen ::

tinkec, seveda ne. Zdi se mi samo hecno, da eni sparajo motor na drugi dirki sezone.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

šernk ::

Hamilton pa že pošteno spravlja Alonsa v slabši položaj
Massa je pa rabil to zmago za nadaljevanje sezone
Ferrari 4ever!!!!!!!!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Carmack ::

Dej Bernik ne bluzi, McLaren all the way!!!
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

kiFni ::

Hamilton je dobr ja. Sam a ni bil Villenevom tud zelo dobr novinec dokler je bil v pri Williamsu, ki je bil takrat 1A. Pol je pa kar potonil, tako kot se zdaj dogaja Butonu in se je tud Montoyi.

SmeskoSnezak ::

Končno dirka, ki se jo je splačalo gledat (vsaj polovico dirke). Keep up!!

Sam kaj pa Hamilton dela? Človek se bi lahk mal prej zbudo, ne pa proti koncu, da mu je Massa za 2 sekundi ubežal. Pol pa Massa reče, da je šparal motor, ker bo kmalu konec dirke. Jeah, right. Če bi šparal motor, bi ga Hamilton dobo. Dvoličnež... Saj se pa vidlo, da ko je Hamiltona opazil za sabo, da je po gasu stisno... Mogo je, sicer bi ga Hamilton prepričano dohitel in mogoče celo prehitel... :\

Otherwise, kot sn reko, odlična dirka. Dosti prehitevanj, sam Ališič treba utišat, da lahk gledaš dirko kot se spodobi, ne pa da se dere tam kakšna drama, ko je pa blo eno dobro prehitevanje. Jao, groza od komentatorja. Ah, pa še ena cvetka. Reče(/jo, nisn ziher kdo točno je reko) , da je ta steza na kateri se full težko prehiteva. Sploh ker so viharji peska, pa veter, etc. A prehitevali so se kot za stavo. Če bi jaz bil komentator, bi se v tistem trenutku po glavi s hamrom... :D
@ Pusti soncu v srce... @

ripmork ::

no, prehitevanj spet ni blo preveč...
Je pa Heidfeld fantastično prehitel Alonsa ja - in pa za Hamiltona odlična dirka!;)

Imam feeling da bo tale sezona iz dirke v dirko bolj napeta, sedaj mamo že 3 playerje ki so izenačeni, kdo ve kaj bo na nasledji dirki?...ker jest ziher ne:D
(in to sem končno dočakal - da ni vsaka dirka v f1 predvidljiva kot nedeljska maša).
čeprav lanska sezona je bila tut kul drugače...8-)

slatko ::

Ja, je že res da je Hamilton v dobrem moštvu, in tudi Villeneve je bil ampak razlika je v tem da Villeneve ni dal že na svoji tretji dirki Hillu take lekcije kot jo je dons alonso dobil. Drgač pa čist verjamem da je Masa šparal motor kolikor se je pač dalo. Sej se je vidlo, večinoma je bil Hamilton hitrejši ampak kak krog sem ter tja sta bla pa enoako hitra. Jest si tega ne znam razlagat drugače kot šparanje motorja??

_marko ::

Super bi bilo, če bi se ti 4je borili za naslov, pa tudi kak Heidfeld bi bil dobrodošel(nevem če ma dovolj dober avto).

Si predstavljate 3 dirke do konca in štiri voznike, ki se borijo za naslov?! 8-)

Sicer je pa prehitro o tem govorit.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

SmeskoSnezak ::

Za mene je šparanje motorja to, da formule sploh ne voziš. To je šparanje. Kaj doma tud rečete, da ste šparali z motorjem, v bistvu pa ste se počasi vozili okoli? Vožnja != šparanje... zame! Sicer pa ima vsak šport svoj besednjak in besede tam imajo mal drugačen pomen kot v real life-u. :8)

RIPMORK, jaz sn napisal da je blo dost prehitevanj, ne pa da jih je blo veliko. :)

p.s.:Mal sn mogo "podžgat" debato, ker se mi zdi, da letos ko je končno ratalo zanimivo in ni več tistih flejmov, pa ljudem enostavno ne steče debata o dirkah. A ste mal čudni tu gor, a? :D (joke)
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Sicer je pa prehitro o tem govorit.


Čist dovolj hitro je o tem govorit. Lahko tudi se o tem pogovarjamo , saj trenutno si trije delijo točke in četrti je blizu. In trenutno se ti "štirje" borijo za letošnji naslov prvaka. Ali kaj vi mislite, da se bori za naslov prvaka na končnih dirkah?!? :D
@ Pusti soncu v srce... @

LapD ::

No če smo čist natančni, je vrstni red v skupnem seštevku, Kimi, Alonso, Lojze ;> Upam da bo še bmw zdržal tempo in še na kakšni dirki mclarnu kradel točke... ali pa ferrariju ;)

Alexius Heristalski ::

Ja, je že res da je Hamilton v dobrem moštvu, in tudi Villeneve je bil ampak razlika je v tem da Villeneve ni dal že na svoji tretji dirki Hillu take lekcije kot jo je dons alonso dobil.

Se strinjam, dodal bi le še, da zraven tega Hill ni bil tako dober voznik kot Alonso. Torej Hamilton je res klasa in trenutno se v McLarnu počuti kot riba v vodi.

Odlično dirko je imel tudi David Coulthard, ki je začel z 21. mesta in se prebil na 7., mimo Renaultov, ki imata enake motorje. Dejansko je tole ena redkih dirk, na kateri mi je bilo žal, da DC ni prišel do cilja (okvara dirkalnika). Zaslužil bi si.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

BigWhale ::

> Vožnja != šparanje... zame!

Zate verjetno ja, ker se na stvari najbrz ne spoznas dovolj dobro. ;>

Pa mi sploh ni bilo vsec, da je Massa zmagal. :P

BlackHole ::

Jaz sem pa ravno Massi najbolj privoščil in to ravno zato, da ne bi "odpadel" v bitki za naslov. S to zmago se je "vrnil" še ravno pravi čas.
LP Marko

IcEk` ::

Zanimivo, da je Massa postavil najhitrejši čas na dirki 1:34.067 takoj po opravljenem drugem postanku v 42. krogu z polno posodo goriva in tršo različico pnevmatik. 8-O

Timmah ::

ce se je Massa naucil kaj od Schumija pol je sparal avto in prsilil Hamiltona da je priganjal svoj motor.
samo tale Massa se mi zdi en kljukec, saj glede na to kako vozi in tudi njegove izjave ko mu ne gre se mi zdijo take otroske.
Hamilton ima sreco da ima dober avto a se mi zdijo njegovi manevri vse prej kot zacetniski in glede na to da je anglez mu privoscim se velik tock.
Najraje bi vidu zmagovat Kimija, ker glede na to kar se mu je dogajal pri McLarnu prejsnja leta in glede na njegovo voznjo si poba zasluzi. je pa res da v ferrariju se ni tisto kar bi mogel biti.
Heidfeldova voznja pa tud od strica Davida sta ble pa super.
Alonso je pa jokica >:D
donde esta francesca

Super Sonic ::

Hamilton je imel srečo samo takrat, ko ga je Ron Dennis vzel pod svoje okrilje. Od takrat naprej, ni več faktorja "sreče". Vse je bilo načrtovano in to skrbno. Če Hamilton ne bi bil dovolj hiter, potem ga danes ne bi videvali na dirkah.

Pred časom pa je bila oddaja na Discoverju na temo možganov in hitre vožnje. V glavnem je predstavljalo McLarnovo šolo "treninga možganov", kjer se trudijo izničiti napako voznika in ga hkrati narediti še hitrejšega. Testni zajčki, v dokumentarcu, so bili DeLarosa, Hamilton in Vito (Liuzzi). Hamilton je tej šoli izpostavljen že od majhnega in tip je pravi robot!

Sem pa dobil letos že prvo pravo sliko o tem, kako dober voznik Alonso je. Če ima ob sebi Fisika, potem izgleda tip "briljanten". Ako je zamenjal čez leto avto ima že hude probleme z novincem v F1. Kaj bi bilo šele, če bi naletel na že "vpeljanega" voznika, naprimer, kot je Kimi naletel na Masso. Iz tega pogleda ima letos Alonso precej lažje delo kot Kimi in prava sramota bo, če ga bo še naprej "tuširal" novinec v F1. Že prvo dirko je bila "kuhnja" in so Alonsa poslal naprej, včerajšnja dirka je pa sploh pokazala, da ko Hamilton stezo pozna, bo Alonsu trda predla. Jaz bi se, na njegovem mestu, še mal zaprl v simulator.

Glavni kandidat za skupno zmago in naslov je letos sigurno Massa. Samo vprašanje je, koliko je napak bo naredil in koliko se bo med sezono Kimi navadil na avtomobil.

Renault ima resne probleme. Predvsem v voznikih. Sicer sem osebno ogromno pričakoval od Hekkija, toda zaenkrat mu še nikakor ne gre. Fisico je zame voznik, ki ne spada v F1 karavano. Skozi sezono ga bo Hekki sigurno prehitel, vprašanje je samo, če ga ne bo Flavio prej zamenjal. Hekki je odličen voznik in goji zelo podoben stil vožnje kot Kimi.

Zelo me motita oba Agurija. Mislim, da imamo GP2 povsem dovolj in da ne rabimo dveh podobnih tekmovanj (GP2- vsi enake avtomobile, pa se dogajajo taki vlakci, da človek zaspi zraven. Lani je skoraj vse tekme, z ogromnimi naskoki, dobil Hamilton, letos imamo Filipija in Tima GLocka).

Pa osebno sem prepričan, da je sezona še zelo dolga in da danes govoriti o tem, da se je nekdo "vrnil" v bitko za naslov, je brez veze oz. še veliko prezgodaj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

bozicek ::

# Ja, je že res da je Hamilton v dobrem moštvu, in tudi Villeneve je bil ampak razlika je v tem da Villeneve ni dal že na svoji tretji dirki Hillu take lekcije kot jo je dons alonso dobil. #


Ne, ni rabil tri dirke, ampak samo eno (prvo. Kjer je dosegel pole in bi tudi zmagal, ce ne bi prislo do okvare avtomobila in je bil zatorej primoram prepustiti prvo mesto Hillu)
Darila letos samo za poredne

Daedalus ::


Sem pa dobil letos že prvo pravo sliko o tem, kako dober voznik Alonso je. Če ima ob sebi Fisika, potem izgleda tip "briljanten". Ako je zamenjal čez leto avto ima že hude probleme z novincem v F1. Kaj bi bilo šele, če bi naletel na že "vpeljanega" voznika, naprimer, kot je Kimi naletel na Masso. Iz tega pogleda ima letos Alonso precej lažje delo kot Kimi in prava sramota bo, če ga bo še naprej "tuširal" novinec v F1. Že prvo dirko je bila "kuhnja" in so Alonsa poslal naprej, včerajšnja dirka je pa sploh pokazala, da ko Hamilton stezo pozna, bo Alonsu trda predla. Jaz bi se, na njegovem mestu, še mal zaprl v simulator.


V obeh sezonah, ko je Alonso postal svetovni prvak, je po prvih par dirkah zaostajal za moštvenim kolegom. Malo hiter si s temi zaključki, IMO. Sezona je še dolga in Hamilton je resda začel brilijantno - nikjer pa ne piše, da bo tako tud nadaljeval. Pa ponavadi se stave v Evropi rahlo obrnejo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

matjazx ::

Ja no sam evropska dirkališča Hamilton dost bl pozna, tko da bi loh bil še boljši kle. Menda je McLaren naredu napako pri tlaku pnevmatik, zato je v drugem delu izgubu 10s proti Massi.

Pa btw kdaj je bil Alonso za Fisikom v razvrstitvi lani?

Super Sonic ::

Za začetek se kar strinjam z matjazx uporabnikom. Kdaj čisto točno je bil Fisicela pred Alonsom?
2006 (glej prve tri dirke)
2005 (glej prve tri dirke)

Druga stvar je pa suverenost. Alonso je dobil v moštvo človeka, ki ni naredil na treningih pred sezono +30k km, ampak nekoga, ki se super nadarjen in je prišel direktno iz GP2 tekmovanja. In od koga drugega bi, če ne od aktualnega dvakratnega svetovnega prvaka, pričakovali, da bo dominiral v moštvu?

No, pa je tole letos ena velika žalost oz. z drugimi besedami: "Najhitrejšega" voznika zadnjih dveh let v karavani F1 premaguje čisti začetnik. >:D Res "hudo".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Daedalus ::

Em, lapsus... čeprav je tole s točkami omenjal komentator na HTV. Well, zgleda da se je zmotil, al sem pa jaz malo po svoje slišal:D

SIcer pa obstaja še ena bistvena razlika med Hamiltonom in Alonsom - prvi je dobesedno hišni človek, drugi pa nov v moštvu. Vzame nekaj časa, da se prilagodiš, tako da jaz bi še vedno bil zelo previden okoli raznih napovedi, kako bo Hamilton ownal Alonsa. Pomoje ga ne bo, vsaj ne letos. Sej pravim - ponavadi se v evropskem delu sezone stvari postavijo na svoje mesto.

No, pa je tole letos ena velika žalost oz. z drugimi besedami: "Najhitrejšega" voznika zadnjih dveh let v karavani F1 premaguje čisti začetnik. >:D Res "hudo".

:\

Kolko točk ma en in drug? Premaguje my ass.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Super Sonic ::

"Kolko točk ma en in drug? Premaguje my ass."

Hja, takole bom rekel. Ena stvar je sigurno podarjeno mesto Alonsu na prvi dirki (ko so ga spustil pred Hamiltona), drugo je sam rezultat, tretje so pa najhitrejši krogi. Tudi slednji so nekakšno merilo, pa me naj kolklja brcne v rit, če niso.

Prva dirka letos. Najhitrejši krog. Australian Grand Prix:
Alonso: 1:26.314
Hamilton: 1:26.351

Druga dirka letos. Najhitrejši krog. Malaysian Grand Prix:
Alonso: 1:36.861
Hamilton: 1:36.701

Tretja dirka letos. Najhitrejši krog. Bahrain Grand Prix:
Alonso:1:34.420
Hamilton: 1:34.270

Še vir: Tukaj.

Pa te vprašam: Se ti ne zdi "hudo", da ima čisti začetnik v F1 po treh dirkah enako število točk, kot dvakratni aktualni svetovni prvak? Pa še, da je bil na dveh od prvih treh dirkah celo hitrejši kot Alonso v svojem najhitrejšem krogu? Hamilton že res je - hišni človek - ampak sigurno preskok iz GP2 v F1 ni ravno lahek zalogaj.

Bolj kot to, da je Hamilton super človek verjamem v to, da je Alonso toliko precenjen svetovni prvak in zato izgleda Hamilton še toliko bolj "super".

Je res, da je sezona še dolga, ampak sem prepričan, da ko bo to potrebno, bo v McLarnu "kuhna" in bo Hamilton lepo počakal zadaj.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Pa te vprašam: Se ti ne zdi "hudo", da ima čisti začetnik v F1 po treh dirkah enako število točk, kot dvakratni aktualni svetovni prvak? Pa še, da je bil na dveh od prvih treh dirkah celo hitrejši kot Alonso v svojem najhitrejšem krogu? Hamilton že res je - hišni človek - ampak sigurno preskok iz GP2 v F1 ni ravno lahek zalogaj.

V to, da je Hamilton očitno velik talent, ni dvoma. Je hudo, valda. Sam, najhitrejši krogi še ne pomenijo naslova prvaka, pa tud ne pomenijo, da je boljši voznik, kot Alonso. Pomeni pa, da so se mu stvari res lepo "poklopile" na začetku sezone. Alonso se pač navaja na nov avto in novo moštvo, tako kot Kimi:

"Kimi's driving style is something that we are evolving in the direction of better performance and use of the car and the package of the car plus the tyres and this, as I said, is a normal and natural process that takes more time."

Link


Če bojo stvari po pol sezone še vedno tako, ko so...pol se pač motim.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

SmeskoSnezak ::

Super Sonic, kaj ti vidiš kakšno zaroto tu zadi al kako?

Na prvi dirki ni Hamilton spusto mimo Alonsa. Zgubil je proti njemu zaradi postankov v boksu. Če je blo to namerno, vedo samo tam. Ti pa lahko kuješ tvojo zaroto še dalje. Jaz verjamem v to, da ni bila zarota in da je Hamilton pač slabo odvozil. Lahko si tudi pogledaš novinarsko konferenco, saj se mi zdi, da je Hamilton sam nekaj povedal na to slabo vožnjo. V glavnem, prosim, da tisti ki neke zarote kujete, da se raje ne oglašate v tej temi. Odprite si novo. :\

Ker sam verjamem v to, da McLarnu pa res zdaj ni važno ali zmaga Alonso ali Hamilton, profitirajo od obeh. Oba sta nova v njihovi ekipi in se morata oba dokazovat. En bo pač vedno bolši od drugega.
@ Pusti soncu v srce... @

borchi ::

> Em, lapsus... čeprav je tole s točkami omenjal komentator na HTV. Well, zgleda da se je zmotil, al sem pa jaz malo po svoje slišal

si kar (skoraj) prav slišal. komentator na HTV je citiral alonso, ki je rekel, da je v prejšnjih sezonah štartal slabše od trullija in fisichello, končal pa daleč pred njima...

sicer pa, vsi alonsovi sovozniki doslej so se pritoževali nad understeer-om. očitno zna alonso zelo dobro voziti tak avto. in to pojasnjuje tudi, zakaj so skozi sezono njegovi sovozniki čedalje bolj zaostajali za njim. ko pred sezono delaš avto težiš k čim bolj uravnovešenemu dirkalniku (tudi testirajo več testni vozniki), med sezono pa potem v iskanju desetink tweakaš avto tako, da ga prilagodiš boljšemu v moštvu. ergo, understeer, ki paše alonsu.

alonso bo v nadaljevanju verjetno precej redno premagoval hamiltona.
l'jga

ripmork ::

dobro si povedal tole.

le če si ne bo Hamilton prej izboril pozicije prvega v moštvu, in bo potem ravno obratno:D
do določene mere so dirkači prilagodljivi, nekateri celo izjemno, in sam Hamiltona že ne bi vrgel v isti koš kot Fisichello ali Trullija, ta dva sta bila kanonfuter, ne slaba dirkača a bolj za luknjo za zapolnit in ne kaj dosti več, Hamilton pa je že po nekaj dirkah resen konkurent in kaže super formo (in upam da se nadaljuje tako)

res je šele začetek sezone in težko zares napovedovat, a se zna zgodit da bo letošnja sezona kar izenačena tudi v drugi polovici sezone...would be great.;)

Daedalus ::

sicer pa, vsi alonsovi sovozniki doslej so se pritoževali nad understeer-om. očitno zna alonso zelo dobro voziti tak avto. in to pojasnjuje tudi, zakaj so skozi sezono njegovi sovozniki čedalje bolj zaostajali za njim. ko pred sezono delaš avto težiš k čim bolj uravnovešenemu dirkalniku (tudi testirajo več testni vozniki), med sezono pa potem v iskanju desetink tweakaš avto tako, da ga prilagodiš boljšemu v moštvu. ergo, understeer, ki paše alonsu.

Jap, Alonso "meče" sprednji del avta v ovinek in mu understeer zelo odgovarja. Možno je, da pri McLarnu še niso uspeli najti pravilnega setupa - do zdaj so delali s Kimijem, ki ma rad oversteer. Sploh večina voznikov rajši vidi, da beži zadnji del iz ovinka, tu je Alonso pač specifičen. Takoj ko bo mel pravi setup - pa bo mel Hamilton kr problem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

TOP ::

Ja sezona postaja zmeraj bolj zanimiva.Mislim da se pri Ferarriju še kako pozna od kar ni več Ms in BRAWNA.Massa ne kako dela preveč napak.Kimi ni še upravičil slovesa,da je hiter.Hamilton za začetek pa raztura.Alonso se je kar zgubu,mislim da kar debelo gleda kak Hamilton vozi.Če se bo sezona še naprej odvijala tako,da bo Hamilton hitrejši od Alonsa je očitno,da je Alonso bil 2 prvak z veliko bolšim avtom.Je pa tud res da Alonso in Kimi se še morata privadit na dirkalnik,sam Hamilton se je pa kar takoj.Počakajmo celo sezono,da vidmo kako bo,ker se lahk zgodi da bo Hamilton drugi MS.

BigWhale ::

Jaz seveda spet navijam za Kubico. ;)

Hec mi je, kaj se s Hondo dogaja...

BlackHole ::

Kubica je bil lani nekam bolj "hiter", zdaj pa kar precej za Heidfeldom vozi. Honda je pa res udarila ob dno, škoda. Če bi še Button lahko tako vozil kot lani...
LP Marko

slatko ::

Normalno da je masa šparal motor če se je kej od MSja navadil. Pa če ga je zaradi tega Hamilton bolj pritiskal ker je upal da ga bo ujel in prehitel, potem še toliko bolje za ferrari. Sicer pa krivde zaradi šparanja motorjev ne gre pripisat voznikom ali moštvom ampak ga je tukaj usrala FIA. Če mora motor zdržat 2 vikenda in v nasprotnem primeru voznik izgubi 10 štartnih mest, normalno potem da bojo motorje šparal.

Kar se pa tiče hamiltona pa alonsa pa NIKOAKOR ni res da Mclaren profitira od obeh, no ja, v konstruktorskem prvenstu je že res, ampak če bi pa zmagoval enkrat eden, enkrat drugi potem bi to pomenilo da en drugemu odžirata točke zaradi česar bi vsi ostali imeli lažje delo. Sicer pa sploh ni važno ali so spustili Alonsa na prvi dirki naprej ali ne. V vseh boljših moštvih imajo prvega voznika ko je to potrebno, brez izjem, v to sem prepričak, ker kagar gre v prvenstvu na tesno je lahko še kako pomembna celo ena točka! tko da tuki jest ne vidim nič slabega (razen v takih primerih ki so se dogajali pri Ferrariju, ko je blo pa klubtemu vseskup preveč očitno in že kar svinjsko grdo, pa sem drugače navijač Ferrarija, ampak je blo res nagravžno:8) ). In čist realno je blo pričakovat da bo moral bit Alonso pred hamiltonom, ker ni nič čudnega da ni nihče pričakoval takega razpleta pa naj bo Hamilton še nevemkakšen talent, sem prepričan da tega ni upal napovedat nihče.

Drgač mi je pa tole kar se prve tri dirke dogaja pri Mclarnu vseskupaj zdi že smešno. Alonso je sicer konstanten ampak Hamilton je bil pa do zdaj še vsako dirko vedno boljši. In čudno se mi zdi da lahko nek novinec že kar na začetku sezone vozi ravnotako hitro kot 2 kratni svetovni prvak. Drgač sem pa vedno bil mnenja da je Alonso mal precejnjen voznik tko da mi iz tega vidika niti ni čudno da je hamilton tako hiter, pa čeprav je novinec, če je pa Alonso res precenjen bomo pa vidli že v nekaj dirkah. Pa ne pozabit da sta oba pri Mclarnu v novem avtu!

Me pa zanima kaj bo tekom te in naslednje sezone nardil Raikonen. Če ne bo hitrejši od Mase potem lahko iz tega čist enostavno potegnemo da bi ga MS scat peljal (nič ne trdim, samo razmišljam, ne se kregat:D ). Če bo pa na koncu sezone Hamilton pred Alonsom potem bomo pa vsi vedeli da je imel v letih 2005 in 2006 predvsem na začetku sezone Renault za en razred boljši avto od vseh ostalih, kar bi pomenilo da je Alonso res precenjen, Fisiko bi moral pa že pred desetimi leti it v pokoj.

Peace brothers!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slatko ()

TribesMan ::

Hec mi je, kaj se s Hondo dogaja...


Dokaz da v F1 ni lahko biti zelen...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

SmeskoSnezak ::

Nekaj se je govorilo o spremenjenih pravilih naslednjo leto. Nisn dobro poslušal. 0:) Tak da upam na najbolše za nas gledalce.

Kar pa se tiče spuščanja na prvi dirki. Mislim. To bi blo pa dobedesno konkretno zelo smešno, da že na prvi dirki določi ekipa kdo bo prvi dirkač ekipe. Da ne omenjam, krivično!!

Sicer pa sn sam reko. Oba sta nova v McLarnu, oba se morata navadit na nova dirkalnika. Trenutno se bolje pripravlja in navaja na ekipo ter dirkalnik Hamilton. So what? A se mislite sekirat ker več Alonso ne bo prvak? Vsakemu svoje! Če pa so ga precenli, pa bomo torej videli letos na dirkah.

No, jaz bi jih pa kar nekaj zamenjal, ne samo Fisiko. 0:)
@ Pusti soncu v srce... @

Daedalus ::

Evo, za tiste, ki jih zanima še malo več od tipično nogometno-navijaškega tuljenja "moji majo pa daljše, ko tvoji":D ena zanimiva tema, ki obravnava različne stile vožnje v F1 - link. Aja, ne obupat po prvih par neumnih postih - se kmal začnejo kvalitetni prispevki...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

slatko ::

Man bi blo pa čist logično če bi bil Alonso že pred prvo dirko kao prvi voznik ker je blo čist logično pričakovat da bo boljši od Hamiltona, tko da tuki se mi ne zdi nič čudnega, čudno je samo to da očitno ni boljš, in to od zelenca:D

dzinks63 ::

:)) Ta "zelenc" sploh ni tako zelen, kot si predstavljate. Bil je svetovni prvak skozi vse kategorije. Tako da mu tole v F1 sploh ni nič novega. Vseskozi je imel zvrhano mero adrenalina, in skozi je dal ogromno dirkaških situacij, tako da to oblada perfektno. Je pač en super talent , ki odskakuje od zelo dobrega povrečja. Sicer pa pred njim je še dolga športna kariera in čas bo pokazal kaj in kako. Seveda pa moraš imeti tudi kanček sreče, da si v pravem času v pravem avtomobilu. Ima vse pogoje , tudi za naslov svetovnega prvaka, če ne že kar prvo sezono, pa katero naslednjo. In če se mu bo takšna priložnost ponudila, jo seveda ne bo izpustil iz rok.

njok ::

Tale krilca pa postajajo vedno grsa! :/

Zadnji cas, da se jih oklesti. Pa magari, ce bo potrebna tako radikalna resitev kot za TC.

overlord_tm ::

Honda "the dumbo slonček" je pa res kjut ... NOT

Carmack ::

Očitno rabjo taka ušesa kkr dlonček Dumbo da jih dvigne z dna :D :D >:D
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

šernk ::

če bo mclaren malo upočasnilo to se ne bom prtožavu>:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
4 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formula 1 2012 (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Na cesti
3664272879 (168347) ABX

Formula 1 2010 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Na cesti
1189177450 (140695) WarpedGone
»

Formula 1 2009 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Na cesti
127288328 (50707) ABX
»

Formula 1 2008 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
72253951 (33105) PrimozR

Več podobnih tem