» »

Nakup rabljenega avtka.

Nakup rabljenega avtka.

Tero ::

Ker sem se mojega 12 let starega ax-a navaličal bi si kupil en avtek.
Torej kaj bi mi slo-teharji priporočali glede avta. Proračun je sicer bolj mali. Točno miljon bi dal za njega. (tolarjev seveda:D )
Problem je da se mi sanja ne kaj sploh hočem met, tak da bi prosil za kakšne nasvete.
Nekako najbolj pomembno mi je pa to da so se dajo dobit poceni neoriginalni rezervni deli - da lahko kaj doma šraufaš.
Konjev nekako ne rabim preveč. Prevoženih km tudi ne. Bi pa bilo fajn da bi avto bil čimvečji.
Torej prosim z nasveti...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

OwcA ::

Subaru Legacy.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Fizikalko ::

Honda Civic 1.4, stara kakšnih 7 let z do 100k km.

Fizikalko ::

Super Sonic ::

Honde so fajn samo škoda, ker jih večinoma vsi tišijo do amena.

Sicer že obstaja tema.

Če iščeš nekaj zanesljivega, poceni in ne vpadljivega za kakršno koli krajo.

Naprimer sam vozim dizelsko različico:
- original brisalci so 2500 SIT
- original zračni filter 2982 SIT
- original oljni filter 3230 SIT
- original fiter goriva 6674 SIT
(cena na pooblaščenem servisu Hyundai Brnčičeva)

Hec je samo, da dokaj hitro pade cena vozila.

p.s.
Še tale...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

Legacyja bi ti pripročil tudi jaz, a je trenutna situacija na trgu precej klavrna; vem, ker jih z dvema prijateljema hodim gledat... namreč - zaradi bližajoče zime so šle cene Subarujev malo gor, tisti avti, ki so OK, se itak ne prodajajo, ampak ostanejo "doma"... tako da se prodajajo večinoma "zvoženi" avti... sem ter tja je kaka izjema. Praktično trenutno na trgu ni "nič pametnega" med Subaruji; vsaj za pametno ceno ne...
Morda bi se splačalo it pogledat v Rajh...

Je pa drugač krasen avto, meni služi dobre tri leta; brez večjih težav, lepo se vozi, udoben, dovolj opreme, karavan je dovolj prostoren za peljat 4 ljudi za en teden na smučanje (s hrano vred)... pozimi se mi pa itak samo smeje :D
Crkne malokaj, če pa že, pa ni preveč drago; med sabo si veliko tudi pomagamo/pošraufamo.

če te mikajo subaruji - pokukaj na www.subaru-slo.net

Na splošno, pa ob nakupu kateregakoli rabljenega avta računaj na dodatne - začetne stroške... +- 100k sit.. (gume, kako manjše popravilo, radio,....)

npr. Hyundai ne bi bila slaba izbira.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Morfejus1 ::

Honda Civic letnik 1999. Nimaš kaj falet. Brez problemov je boš vozil še sedem let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morfejus1 ()

Morfejus1 ::

"Honde so fajn samo škoda, ker jih večinoma vsi tišijo do amena. "

Sem že videl kar nekaj atekov z Hondami tak da verjetno obstajajo tudi netiščane. Tusi sam sem jo mel pa je nisem tiščal.

OwcA ::

Na TopGearu so prepričani, da so Honde upokojenski avtomobili. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

El Barto ::

Alfa Romeo 156, 146, 164, 155

Aja pa isti problem zarad budal, ki samo tiščijo, pa nič ne vzdržujejo.;((
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: El Barto ()

'FireSTORM' ::

težko svetovati...
nisi povedal kaki avti se ti vidijo...
HB, sedan, karavan, terenc...

če povem kaj bi jaz kupil...
vidijo semi pa večinoma karavani al sedani...
honde 100% ne...slabe izkušnje...dragi deli+stišani avti vsi, ker jih vsako budalo žene kr si mislijo da majo mercedeze...
mogoče kak fiat...izredno dobre izkušnje

najraje pa...mazda 626 wagon... love this car
ali pa...mazda 626 mal dražji, cenejšega skoraj ne najdem
sicer ga pa sosed prodaja za 800k (in mislim da bom jaz kupec):D

edit:
@OwcA: hahahaha How TRUE!!!:D
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

krho ::

Jaz bom najbrž Cliota kupil. Za 1,2mio dobiš avto s Dynamic paketom opreme... Samo majo vsi samo 3 vrata:(
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Fizikalko ::

Bog ti pomagaj! ;)

klanjsekII ::

Xantia 1999 ali 2000 letnik dobiš za manj kot 800k. Ful udobje, vsa oprema (klima, dostkrat 4x airbag, abs, vse elektrika) ponavadi so tudi dobro očuvane...

LordTado ::

za miljon dobiš volvoja,1,8 ali 2,0 i .


PS: če hočeš met v življenju dva avta,kupi VOLVO

@LOL ::

Smešna tema.
Večina mu nekaj predlaga bolj premium avte aka Subaru Legacy in razne mazde 626. Za ta keš se dobi edino zdelan avtomobil. Če pa se že najde nekaj solidnega pa je skorajda od boga poslano kajne.
Soliden avto za ta denar najdeš nekaj v stilu Pola,Clia, itd in le ti tudi niso rabljeni XX let. To me zelo spominja na eno temo na avtomobilizem.com ko je nekdo kupoval Volva 460 (ne vem točno kaj že) za 300k sit staro garjo skratka. Potem pa se je pritoževal da ne dela tip-top (pa še oprema ga je srala, razumljivo:\ )
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Fizikalko ::

Sori, mam raje 7 let staro Hondo kot pa 4 ali 5 let starega Cliota. Mlajšega za 1 mio itak ne dobiš.

darkolord ::

Xantia, kot je reku muddyfox. Pelješ se bolj komot kot sediš v fotelju. "Flying carpet-like ride" :D

Liker ::

Mazda 323f model BJ ali BA
Ma moja draga, nobenih problemov, sicer mal vec popije, ampak se splaca.
Podvozje je pa odklop :) Se drzi ceste bols kot kak Civic.
Aja, pa karkoli naredis, NE kupit volvota, ce nimas solidnega mesecnega dohodka.
1.) Niso varcni
2.) Servis je pac "malo" bolj drag (300k me je prisel zadnji redni >:D )

@LOL ::

Servis je pac "malo" bolj drag (300k me je prisel zadnji redni

Kaj so ti zamenjali celi avto al kako?:D
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

opeter ::

Smešno vprašanje, ampak kaj pomeni "stišani avti"? "Tišani", kaj naj bi to pomenilo? :8)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Super Sonic ::

Za vsak avto je ključno kako ga lastnik vzdržuje. V vzdrževanje je všteto vse - tudi način vožnje. Ti nič ne pomagajo vsi redni servisi, če lastnik vozi avto vsako vožnjo na polno - v slogu reli voznika.

Tišati v negativnem smislu pomeni:
- Gas do max. število obratov tudi ko je motor mrzel.
- Veliko uporabljanja ročne zavore.
- Zaviranje pred semaforjem zadnjih 10m - na polno.
- Vožnja po "idealni" liniji ceste (kar v prevodu pomeni - če tudi je cesta lunkjasta in bi se dalo izogniti marsi kateri luknji, se to ne zgodi, ker je hitrost enostavno prevelika).
- Precenjevanje zmožnosti vozila (naprimer Honde se rade vrtijo tja do 6,7k obratov - no nek nadobudneš "tiši" motor do skrajnih meja tud po par minut brez premora).

itd.

Skratka Honde so pravi magnet za mulote, ki prvič sedijo v avtu in bi bili radi najhitrejši modri dirkači na vasi/selu/mestu,... Kot je pa en pisal višje - ni nujno, da so sedaj vse Honde "stišane" in vsi Hyundai voženi lepo.

Npr. Hyundai ima pri nas zaenkrat še popolnoma kontra renome. Večinoma ga vozijo stari upokojenci.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

globoko grlo ::

pa če ga kupiš od ženske boš mogu sklopko menjat

drgač je pa omega karavan 2.0i zakon zadeva, sam mogoče ma mal težav z rjo:D

kixs ::

Vozi tega AX-a se naprej. Ta "odvecni" milijon pa nalozi v sklade! Ni slabse nalozbe, kot je avto :O

LP

clothes ::

Volvo 40ka.
Za milion sit mas kar dosti izbire tam med 96 in 98 letnik.
Poraba z 1.8 motorjem je 8l (+/- 1l)
Pooblasceni servisi in original deli so res dragi, a se mi zdi da je tudi pri vecini ostalih znamk tako. Ker pa je teh teh avtov kar nekaj in so ze dolgo na cesti je na trgu rabljenih delov za njih veliko ponudbe.Pa tudi ti. garaznih mojstrov je veliko, ki ti pogosto stvari popravijo prej, kvalitetneje in ceneje kot kak vajenc na pooblascenem servisu. Jaz ga mam eno leto 18K km (skupno 200K km), pa razen rednih servisov in dveh koncnikov podvozja(obnovljeni za 4K sit) nisem imel drugih stroskov.
Voznja je udobna in varna, ni pa avto tako poskocen kot kaka hondica to pa res, vendar na racun obilne opreme, kvalitete izdelave in udobja to pozrem.

LP

klanjsekII ::

Ja pa xantia ima pocinkano karoserijo -nove so imele 12 letno garancijo na pleh---pri rabljenih avtih še kar pomembno (če estetika šteje).

SaXsIm ::

omega karavan 2.0i nikakor ne. Tak avto te kljub nizki začetni ceni potem stane malo morje (registracija, servis, poraba)
SaXsIm

Morfejus1 ::

"Sori, mam raje 7 let staro Hondo kot pa 4 ali 5 let starega Cliota. Mlajšega za 1 mio itak ne dobiš."

Itak.

Vajenc ::

Tale bi bil kar hvaležen avto, če ga misliš imeti dalj časa in ne rabiš velik avto.

Tale pa če boš avto menjal čez leto, dve. Italijanski temperament, veliko luksuza za ta denar, soliden prtljažnik. Sploh je tako, da če misliš avto menjat čez leto, dve je čisto vseeno kaj nabaviš. Redne servise je treba delat pri vsaki znamki, da ti gre pa fuč kaj velikega (mašina) v enem letu, moraš pa res imeti nesrečo. Vedno ko boš šel gledat avto, pa imej kakšnega prijatelja s seboj (pomožnosti takega, ki se kaj spozna).

kiFni ::

Kaj pa škoda octavia? Jaz sem jo pred kratkim kupil in sem zelo zadovoljen zaenkrat, samo novejši letnik kot je ta. Res sem dobr najdo. 4 leta stara in samo 42000km.

koyotee ::

Kupi si VW Golf II 1.6D pa delaj po 900km z enim tankom ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

stock ::

Men se zdi 1mio ful bedn denar, al si kup neki za 350-400 alpa še našpari, do 2mio pa si kup auto!

globoko grlo ::

sej to je pa res, za 1 mio dobiš neki kar ni ne "tič ne miš", al kako že gre

če misliš met avto sam za vozit, pol mej še naprej AXa, drgač pa šparej še 1 let, pa bo

drgač se da tut z 16e meganom 850 km naklepat z enim tankom, sam ne smeš it hitrej kt 100 po AC>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
48589349 (21694) PARTyZAN
»

Katera platišča?

Oddelek: Loža
181660 (1314) joker16_7
»

Kolk te pride tuning?

Oddelek: Loža
272709 (2049) IceIceBaby
»

Kater avto

Oddelek: Loža
101789 (1562) stromar
»

fiat bravo 1.4 sx

Oddelek: Loža
355258 (4701) stromar

Več podobnih tem