» »

Christopher Hitchens

Christopher Hitchens

«
1
2

DarwiN ::

Kot najbrž veste, Christopher, avtor (God is not great, Essays by Christopher Hitchens, Hitch 22), novinar ter zloglasen anti-teist, eden izmed velike četverice (Hitchens, Dawkins, Harris, Dennett), umira za rakom na požiralniku. Žal kaže, da njegova bolezen napreduje proti zadnjemu stadiju in kot je sam nedavno oznanil, se "njegov čas" bliža. In ker je tip navdihnil milijone ljudi po svetu, verjamem, da tudi koga izmed vas, bi morda lahko eno nitko posvetili njemu na "dušo". Vsekakor je več kot dovolj razvpita in kontroverzna osebnost, da kakšno rečemo.

Za začetek, hvala Christopher in na zdravje (z njegovim najljubšim viskijem).
,

best of Hitchens "hitchslaps":
, ,

Richard Dawkins award:


Hitchens o svoji bolezni:
, , Afterlife?

Hitchens o Materi Terezi:


Nekaj bolj znamenitih debat:
vs Tony Blair
Christopher proti svojemu vernemu bratu Petru Hitchensu.
Does god exist?
vs Boteach
vs D'Souza
In še (vsaj zame) negativna stran Hitchensa, ko je podprl vojno v Iraku in edina debata, ki jo je IMO izgubil.

Cheers, Hitch.

GregiB ::

Christopher je včeraj umrl v Teksasu... Svet je izgubil velikega misleca, INTELEKTualca... RIP...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Brane2 ::

E, je*iga.

Čim sem videl naslov, mi je blo jasno.

R.I.P. Christopher :(
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mipe ::

Sedaj bo spoznal končno resnico, žal pa svojega zmagoslavja oziroma razočaranja ne bo mogel več deliti z nami.

R.I.P.

zee ::

Prebral nekaj njegovih ateisticnih knjig in se nekaj esejev. Odlicno branje, ki mi je precej spremenilo pogled na svet.

Svet je izgubil velikega misleca.

R.I.P.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GregiB ::

Mipe je izjavil:

Sedaj bo spoznal končno resnico


Če je imel prav.... jo ne bo...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

AmokRun ::

Christopher Hitchens is great.

DarwiN ::

Zelo žalosten dan ja. Podoben kot ob smrti Carla Sagana, ker tip je res spreminjal življenja. Razum je izgubil velikega borca.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

guest #44 ::

RIP

Good Guy ::

Who da fak is this?

subby ::

Good Guy je izjavil:

Who da fak is this?

Nekdo, ki je veliko naredil za izboljšanje človeštva.

Good Guy ::

subby je izjavil:

Good Guy je izjavil:

Who da fak is this?

Nekdo, ki je veliko naredil za izboljšanje človeštva.


In kje se kj pozna?

IceIceBaby ::

V glavah nekaterih, ki smo radi brali njegove knjige in poslušali njegove debate. Verjetno tudi v kakšni glavi, ki je bila prej na drugem bregu. Sigurno je "ozdravil" kakšnega vernika.

Če res ne veš kdo je ti priporočam, da si vzameš par ur časa in pogledaš vsaj video posnetke objavljene par postov višje.

Good Guy ::

IceIceBaby je izjavil:

V glavah nekaterih, ki smo radi brali njegove knjige in poslušali njegove debate. Verjetno tudi v kakšni glavi, ki je bila prej na drugem bregu. Sigurno je "ozdravil" kakšnega vernika.

Če res ne veš kdo je ti priporočam, da si vzameš par ur časa in pogledaš vsaj video posnetke objavljene par postov višje.


LOL!

DarwiN ::

GG, verjemi, da ni nič smešnega v tej tvoji ignoranci. Tip je dobesedno spremenil svet na bolje in navdihnil milijone ljudi, v prihodnosti jih bo pa še veliko več.

Tako kot Carl Sagan, katerega rojstni dan vsako leto praznuje več ljudi. S tem ko internet raste, povezanost in osveščenost med ljudmi raste, tile velikani postajajo vse večje ikone, osebni heroji.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GregiB ::

@ GG... če je vse, kar premoreš zgolj trollanje po temi, leave it... Če Hitchens nisi poznal in te ne zanima, move on and STFU
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

modicr ::

Good Guy je izjavil:

Who da fak is this? ... In kje se kj pozna? ... LOL!

Če se tudi tebi, tako kot meni, ne da gledat videjev, je tule en seznam stališč:
http://www.bbc.co.uk/news/uk-16214466

Zanimiv je bil tudi njegov odnos z bratom:
http://www.dailymail.co.uk/debate/artic...
(c) nisem patentiran

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modicr ()

AmokRun ::

DarwiN ::

Jesus freaki so se že naslajat in grozit:

God Sent Christopher Hitchens to Hell Because He Loved Him

Gladi ::

Mene pa najbolj nasmeje to, da ateistični fanatiki mislite da ste "boljši" od krščanskih fanatikov.

guest #44 ::

Gladi je izjavil:

Mene pa najbolj nasmeje to, da ateistični fanatiki mislite da ste "boljši" od krščanskih fanatikov.


V pretežni večini ja.

nanpots ::

tale je kot naročen za radikalno antikrščansko nastrojene slovence. največji problem z religijo je to, da zastarela. drugače pa v današnjem svetu med sodobnimi ljudmi religija ne igra vloge kot jo je včasih, zato se ni treba peteliniti proti njej in njenim vernikom.

guest #44 ::

Dr_M ::

Meni so ljudje, kot je Christopher Hitchens ravno tako gnili, kot tisti, ki fanaticno zagovarjajo vero.
Sam nisem vernik, nikoli nisem bil, dvomim da kdaj bom, pravtako se nimam za ateista.
Vera bi morala bit svobodna izbira vsakega cloveka in sovrazim ljudi, ki prepricujejo druge za ali proti. Vse take vrzem v isti kos.

Za vse ateiste pa priporocam Go God Go @ Wikipedia :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Matako ::

No ja, je bil saj duhovit. Malo njegovega suhega humorja ne bi škodila niti našim prepirljivcem na forumih.
/\/\.K.

GregiB ::

Dr_M je izjavil:

Sam nisem vernik, ... , pravtako se nimam za ateista.

Torej si... Oxymoron ???

Dr_M je izjavil:

in sovrazim ljudi, ki


... in pišeš o gnilobi drugih...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

AmokRun ::

Gladi je izjavil:

Mene pa najbolj nasmeje to, da ateistični fanatiki mislite da ste "boljši" od krščanskih fanatikov.

Ne moreš bit ateistični fanatik. Lahko si ateist in fanatik (recimo levičarski fanatik), vendar ne ateističen fanatik, ker ateizem nima nobene doktrine na podlagi katere bi bil fanatičen. Hitchova agresivnost je produkt religije, ne ateizma. Sovražnost pač rodi sovražnost.

IceIceBaby ::

največji problem z religijo je to, da zastarela.


Ne, največji problem je to, da je vera navadna blodnja. Če verjameš v boga ni popolnoma nič drugače, kot če verjameš v božička, smrkce ali 2 meterske kuščarje, ki vladajo človeštvu.

drugače pa v današnjem svetu med sodobnimi ljudmi religija ne igra vloge kot jo je včasih, zato se ni treba peteliniti proti njej in njenim vernikom.


A res? Na, samo en link v razmislek:

http://www.guardian.co.uk/world/2009/ma...

Hodes, the director of policy, communication and research for the campaign group, added: "Instead, his opposition to condoms conveys that religious dogma is more important to him than the lives of Africans."


Kot član RKC aktivno ali pasivno podpiraš take stvari in se aktivno boriš proti razumu.

nanpots ::

GregiB je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Sam nisem vernik, ... , pravtako se nimam za ateista.

Torej si... Oxymoron ???

Za agnosticizem še nisi slišal vidim.

nanpots ::

IceIceBaby je izjavil:


Ne, največji problem je to, da je vera navadna blodnja. Če verjameš v boga ni popolnoma nič drugače, kot če verjameš v božička, smrkce ali 2 meterske kuščarje, ki vladajo človeštvu.


vera ni vedno blodnja. lahko je prav dober smisel življenja. pa zdaj ne mislim tradicionalnih verovanj v vse pravljice v bibiliji. pa saj je tudi lokalni župnik rekel, da so to le pravljice. lahko imaš za vero tudi znanost in naravne zakone, tako kot einstein.

saj papeža ni nikomur treba jemati resno. komunisti so vam oprali možgane s sovraštvom proti veri, tako da zdaj tudi dobrodelne organizacije znotraj rkc označujete za sovražne. kdo zdaj blodi?

Mipe ::

Mislim, da je čas za fork... mislim na fork teme, ne peklenčkovega trizoba v Hitchensovi riti.

IceIceBaby ::

lahko imaš za vero tudi znanost in naravne zakone, tako kot einstein.


Lahko razložiš prosim. Kako "veruješ" v naravne zakone npr.

Naravni zakoni so ali niso. Imaš neke teorije in bolj ali manj trdne dokaze o njihovem obstoju, na podlagi katerih sklepaš o obstoju teh zakonov.

Vse kar imaš pri veri v boga je to, da ni možno dokazati, da ne obstaja. Žal to niti slučajno ni dovolj. Nihče ne more 100% dokazati, da smrkci ne obstajajo. A to pomeni, da se moramo tudi njim klanjati?

saj papeža ni nikomur treba jemati resno. komunisti so vam oprali možgane s sovraštvom proti veri, tako da zdaj tudi dobrodelne organizacije znotraj rkc označujete za sovražne. kdo zdaj blodi?


Pripadniki organiziranih religij morajo spoštovati in ubogati svoje voditelje. To je eden od temeljev religije.

Kje si dobil komuniste mi ni jasno.

Problem dobrodelnih organizacij ni njihova dobrodelnost. Tukaj je sigurno nekaj pozitivnega vmes. Ampak, bog ali vera v boga nima z dobrodelnostjo popolnoma nič. Na svetu je ogromno organizacij, ki ljudem pomagajo povsem brezpogojno, brez bullshita o veri in bogu.

Hitchens je pogosto pravil, da se vsak dan dogaja ogromno slabega zaradi vere. Po drugi strani pa je lahko čisto vsako dobro dejanje storjeno neodvisno od vere.

kdo zdaj blodi?


Verniki. Verjamejo v nekaj, za kar ni popolnoma nobenih dokazov ali celo indicev. Pa ne samo, da verjamejo v to, ampak na podlagi tega neracionalnega prepričanja oblikujejo svoje življenje. Obnašanje vernikov se precej dobro sklada z definicijo psihoze.

$%&/() ::

IceIceBaby je izjavil:


kdo zdaj blodi?


Verniki. Verjamejo v nekaj, za kar ni popolnoma nobenih dokazov ali celo indicev. Pa ne samo, da verjamejo v to, ampak na podlagi tega neracionalnega prepričanja oblikujejo svoje življenje. Obnašanje vernikov se precej dobro sklada z definicijo psihoze.



Kaj si o tem misli Dawkins:

nanpots ::

IceIceBaby je izjavil:


Lahko razložiš prosim. Kako "veruješ" v naravne zakone npr.


naravni zakoni izhajajo iz aksiomov, ki se jih ne da dokazati, ampak enostavno verjamemo v njih. v bistvu je osnova vse znanosti vera.

lambda ::

Hitchens je imel svoje prepričanje. In s svojim prepričanjem je bil na nek način podobno nestrpen do drugačnih, kot so ti drugačni nestrpni do drugih.

Ta njegov bitching, ne vem, meni izpade kot da se je spustil na nivo nižji od tistih, ki jih kritizira. Agnosticizem in ateizem imata nevtralen pristop. In da, boriti se je treba za človekove pravice, za pravice do svobodne odločitve, tudi o veri. In za to, da se ne bije vojn v imenu vere (pa naj jih USA v imenu enega ali pa Irak v imenu drugega ali pa še kdo tretji v kakem drugem imenu). Itd.

Amapak on se je šel nek agresivni antiteizem, kar lahko vržemo kar v kategorijo religij, ker vključuje teženje drugim v kaj naj verjamejo (v nič). "I'm right, you're wrong." In recimo: "Judge Roberts should not be confirmed to the Supreme Court because he is Catholic" ... Ah ja ...

Arto ::

nanpots je izjavil:

GregiB je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Sam nisem vernik, ... , pravtako se nimam za ateista.

Torej si... Oxymoron ???

Za agnosticizem še nisi slišal vidim.


Agnosticizem se tiče vedenja. Je odgovor na vprašanje "ali lahko vem, da bog obstaja / ne obstaja". Če je ta odgovor ne, potem si agnostik.
Ateizem in teizem pa se tiče tega, kaj verjameš. Verjameš, da bog obstaja? Če je tvoj odgovor "ne", potem si ateist, če je "da", potem si teist. Odgovor "ne vem" pa po mojem mnenju tukaj sploh ni opcija, oziroma bi ga enačil z "ne".

Mipe ::

Ne... agnostizem je "ne morem zagotovo vedeti, ali Bog je ali ni, zato se ne sekiram glede tega in normalno živim naprej". Za razliko od "Boga ni" ateistov in "Bog je" teistov, oboji izgubljajo energijo s čaščenjem svoje "resnice". Oboji so po mojem zblojeni.

Če Bog je ali ni, nima nobenega, prav NOBENEGA vpliva na naša življenja. Ko človek umre, je odstranjen iz tega sveta, posmrtno življenje je pa stvar, s katero se nima smisla obremenjevati zdaj, ker nimamo nič oprijemljivega.

Tako agnostiki le zmajemo z ramami in gremo naprej, medtem ko se ateisti in teisti kregajo povsem brez veze.

Arto ::

Trditev ateistov (vsaj večine) ni "bog ne obstaja", ampak "ne verjamem, da bog obstaja". Da se "kregamo" brezveze se pa ne bi strinjal. Tvoj pogled na svet namreč vpliva na tvoja dejanja. Zato je pomembno kaj ljudje verjamejo, predvsem pa, zakaj nekaj verjamejo.

Če Bog je ali ni, nima nobenega, prav NOBENEGA vpliva na naša življenja. Ko človek umre, je odstranjen iz tega sveta, posmrtno življenje je pa stvar, s katero se nima smisla obremenjevati zdaj, ker nimamo nič oprijemljivega.

S temle se pa velika večina vernikov ne bi strinjala.

Mipe ::

Jebiga, če me strela zadene, je pač nesrečno naključje. Vsako leto strela koga zadene, je pač tak šmorn z vsemi temi nevihtami in večjim prebivalstvom. Če verniki v tem vidijo Boga, blagor jim. Jaz v tem vidim samo neumneža, ki se je zatekel pod edino drevo v okolici. Življenje se prav nič ne spremeni, pa če vmešaš Boga ali ne.

Sicer pa, arto, verniki tudi pravijo "verjamem, da bog obstaja". Kakšna je tu razlika?

Arto ::

Sicer pa, arto, verniki tudi pravijo "verjamem, da bog obstaja". Kakšna je tu razlika?

Ja. Jaz sem mnenja, da v veliki večini nimajo nobenih racionalnih razlogov, da bi verjeli v boga. Ateizem pa je zavračanje trditve, da bog obstaja, na podlagi nezadostnih dokazov.

lobo_feroz ::

Jst sem bil tudi agnostik glede boga, dokler nisem ugotovil, da bi moral biti potem še agnostik glede smrkcev, čajnika, ki kroži okoli sonca in leteče špagetne pošasti.
Ker se letečih pošasti bojim, sem raje ateist.

AmokRun ::

Sicer pa, arto, verniki tudi pravijo "verjamem, da bog obstaja". Kakšna je tu razlika?

Agnostik je lahko teist ali ateist.

Mipe ::

Saj, agnosticizem ni rigiden. Kadarkoli lahko preveriš informacije in prideš do novih dognanj. Če se izkaže, da Bog obstaja, u fino, le kje si bil ves ta čas, kolega? Če se izkaže, da Bog ne obstaja, no ja, nič takega. Bogaboječi bodo pač imeli eksistenčno krizo. Nič novega, to ima vsak odrasel človek enkrat po 30. letu.

Psi lajajo, karavana gre naprej.

IceIceBaby ::

naravni zakoni izhajajo iz aksiomov, ki se jih ne da dokazati, ampak enostavno verjamemo v njih. v bistvu je osnova vse znanosti vera.


To seveda ni res. V znanosti ni slepih prepričanj. Vsako prepričanje mora imeti za sabo zadostne dokaze. Če je nekaj splošno sprejeto kot dejstvo in se pokažejo novi dokazi razumnim ljudem ni težko spremeniti svojega prepričanja.

Če bodo v CERNu odkrili, da svetlobna hitrost ni najvišja možno bo pač to nov standard. Bistvo je, da tudi takšne trditve testirajo in vedno znova dokazujejo. To ni vera.

Amapak on se je šel nek agresivni antiteizem, kar lahko vržemo kar v kategorijo religij, ker vključuje teženje drugim v kaj naj verjamejo (v nič).


Ni res. Hitchens nobenem ne govori, kaj naj verjame, ampak jih poskuša prepričati naj ne verujejo. Razlika med verjeti in verovati je tukaj bistvena.

Agresivni antiteizem je pa verjetno edina možna pot. Na lep in prijazen način pač težko koga prepričaš. Če jim direkt v faco poveš, da je njihova vera absurd se vsaj debata sproži.

Mipe ::

Ej, še nisi slišal? Če kdo laže in mu to dokažeš, si nestrpen.

AmokRun ::

Saj, agnosticizem ni rigiden.

Saj ateizem tudi ni. Jaz ne verjamem v boga, ker tisi, ki so si ga izmislili, nimajo prav nobenih dokazov. Če jih bodo kdaj priskrbeli, pač ne bom več ateist.

Arto ::

Saj Mipe tudi ne verjame v boga. Ampak v nekaterih krogih je bolj moderno in kul, če poudariš, da si agnostik. Ker si potem bojda bolj "open-minded". Pa še "ateist" je za nekatere umazana beseda.

lambda ::

Nekako tako bi šli iz enega na drugi pol:

Antiteizem: verjamem, da boga ni in zganjam teror nad tistimi, ki mislijo drugače od mene
Ateizem: verjamem, da boga ni
Agnosticizem: ne moremo zagotovo vedeti
Teizem: verjamem v višjo silo
Agresivni teizem: verjamem v višjo silo in zganjam teror nad tistimi, ki mislijo drugače od mene

Ateisti teizem pogosto označujejo kot halucinacije, ker je z njihovim razumskim sklepanjem premalo verjetno, da bi bilo res. V resnici pa imajo ljudje le zelo različne vidike na verjetnosti določenih zadev.

Sam nekako smatram teiste, agnostike in ateiste za tisto, kar je za družbo, gledano iz vidika svobodne odločitve, ok. Agresivni teizem in antiteizem je tisto, kar bi morali zavračati.

IceIceBaby >> Ni res. Hitchens nobenem ne govori, kaj naj verjame, ampak jih poskuša prepričati naj ne verujejo. Razlika med verjeti in verovati je tukaj bistvena.

Natančno definiraj razliko med verjeti in verovati.

Mipe ::

@arto: Ne, jaz dopuščam možnost obstoja višje zavesti itd., samo sem pač dovolj priseben, da se zavedam, da če slučajno obstaja, se ji prav malo fučka za nas. Tako kot otrok in mravljišče. Kdaj pa kdaj bo pogledal z lupo, večino časa pa bo pozabil na neznatne mravljice.

Arto ::

@Mipe: Vprašanje je zelo preprosto - verjameš, da bog obstaja?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527793 (24603) jype
»

Spekter pravilnosti (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
660108158 (100296) kuall
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350429 (37513) s1m0n
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716229 (14155) Aston_11
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084141069 (124185) Mrakw

Več podobnih tem