» »

Verjamete v karmo?

Verjamete v karmo?

1 2
3
»

jype ::

globalna80> skrivajo svoje sposobnosti in ne zaračunajo ničesar.

Čemu pa? Se jim zdi izpod časti pokazat znanosti, v čem se moti?

globalna80 ::

Saj sem že napisal, da nima svojega miru. Pred vrati ima skoraj vedno obiskovalce, ki so slišali zanjo in jo prosijo za pomoč, ki jo ne želi zavrniti.

Drugače pa čisti po hišah za ne veliko denarja.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

dstr17_ ::

Saj ne rabi sprejemati toliko obiskovalcev - ena majhna skupina fizikov je povsem dovolj, da se razjasni kje je zmota.

globalna80 ::

Potem pa naj kar pride Dr. Konstantin Korotkov, bo on razjasnil s svojo ekipo znanstvenikov iz celega sveta.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

jype ::

Skratka, jaz imam v kleti električni generator na prano in mam energije na odmet in bi jo z veseljem dajal zastonj celemu planetu, ampak me je strah da me bodo cenzurirali in nočem nobenmu pokazat.

Gladi ::

Mah globalna80 in podobne paciente muči stah pred smrtjo in se zatekajo v take zadeve.Žalostno.

AmokRun ::

Teorija=dejstvo? Od kdaj?

Od vedno.

Nastanek življenja iz neživih snovi...To ne zahteva verovanja? Je to dejstvo?

Glede na običajno rabo besede verovanje (poglej v sskj), to ne zahteva verovanja. Verjeti != verovati.

Človek nastane neposredno iz opice in posredno iz enoceličarjev....To ne zahteva verovanja? Je to dejstvo?

Verjamem :D, da ne razumeš evolucije. Ampak to ni tema tukaj.

Vprašal sem te, kateri dokazi obstajajo, ki bi 99% razložili nastanek življenja in človeka. Brez faktorja "verjeti".

Lažeš. Zdaj prvič omenjaš 99%.
Tudi nikjer nisem trdil, da znanost daje absolutne, 100% dokaze. Jih ne, zato se pa znanstvene razlage imenujejo teorije in ne absolutne resnice. Si pa ti trdil, da je same shit, če verjameš religijam ali znanosti. Zato sem ti pa dal možnost, da podaš razlago za karmo, ki bo na same shit nivoju kot znanstvene razlage. Ampak se je izkazalo, da trooooolaš, podobno kot religije in podobni karma šarlatani. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

alphasaphir ::

haghahgha nekdo je spet na etru

karma je, dokler ne prepričate vseh ljudi, da ni. že platon je govoril o svetu idej, kjer biva absolutna resnica. go globalna go! Einstein je na tvoji strani!

Unknown_001 ::

Karma?

Je to še ena stvar, ki so se jo eni posamezniki spomnili, ko so hotli toplo vodo pogruntat :|

[D]emon ::

Edina regresija, ki se pojavlja v tej temi, je regresija osebkov v stilu globalna80, ki so regresirali nazaj na otrocji nivo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

listje123 ::

Jaz verjamem v karmo!
Primer:
Odpru si trol temo, bluefish jo bo zaprl in napisal dovolj. :D

Lion29 ::

listje123 je izjavil:

Jaz verjamem v kramo!



fixed
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

theBill ::

SplitCookie je izjavil:

theBill je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Porihtam komp prijatelju: Od njega dobim 'nož' v hrbet
Rihtaš kompe zastonj: Folk je začel zadevo izkoriščati

Yeah, karma.

Don't be an idiot. Ni karme, nikoli je ni bilo. To je samo futer, da se lahko bedake še naprej izkorišča.


Za kaj drugega pa naj uporabijo zagrenjenega geeka?


lol
Kakšno uporabnost imaš pa ti (če jo sploh imaš) ?


V tem je fora, mene moji prijatli nimajo v telefonu zaradi moje "uporabnosti" (jim pa seveda z veseljem pri čemerkoli pomagam, če potrebujejo pomoč).

FlyingBee ::

verjameš lahko v karkoli hočeš, jaz recimo verjamem, da globalna80 ne verjame v to kar piše, ampak je le osebek, ki to dela, večina nas pa ne in to je vsa umetnost ... biti v stiku z realnostjo pa že samo virtualno okolje foruma preprečuje

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

globalna80> Vendar če gledaš iz vidika reinkarnacije

Ki ne obstaja,

globalna80> oziroma ponovnega utelešanja

ki tudi ne...

hmmm, ravno zadnjič sem se poigraval z eno fascinantno mislijo (ki me je navdahnila iz filma btw) da morda v prihodnosti ne bo več potrebe za tako zgoščeno energijo imenovano materija v obliki človeškega telesa; morda bomo lahko bolj lahkotno plavali naokoli v obliki EM valov. in to morda ne celotna energija(/materija) našega telesa, pač pa samo ena koda, zapis glavnih informacij, skratka 'duša'. nekakšni EM z vgrajenim kodnim zapisom, spominom (pravi spekter frekvenc, moči)...
kaj praviš globalna?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

FlyingBee ::

po pol litra vina smo že precej blizu tega in to že v sedanjosti kot tudi odkar so prvič fermentirano sadje probal v večjih količinah :-)

T-h-o-r ::

a bi lahko nekdo začel brisati globalna80? ker sicer zanimivo debato spremeni v gnojnico, ki je ni moč brati

gruntfürmich je izjavil:

jype je izjavil:

globalna80> Vendar če gledaš iz vidika reinkarnacije

Ki ne obstaja,

globalna80> oziroma ponovnega utelešanja

ki tudi ne...

hmmm, ravno zadnjič sem se poigraval z eno fascinantno mislijo (ki me je navdahnila iz filma btw) da morda v prihodnosti ne bo več potrebe za tako zgoščeno energijo imenovano materija v obliki človeškega telesa; morda bomo lahko bolj lahkotno plavali naokoli v obliki EM valov. in to morda ne celotna energija(/materija) našega telesa, pač pa samo ena koda, zapis glavnih informacij, skratka 'duša'. nekakšni EM z vgrajenim kodnim zapisom, spominom (pravi spekter frekvenc, moči)...
kaj praviš globalna?


sg-1 already did it

Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

globalna80 ::

Ko smo že pri KARMI! Ali je kdo vedel, da je bila prvotna necenzurirana Biblija doktrina o reinkarnaciji in karmi!?

In zaradi cenzure in prevoda šifriranega besedila je postala Biblija neuporabna meglena mitološka pravljica.

KARMA je bila bistvo Biblije, zapomnite si to. Nekdo želi, da zahodni svet nič ne ve o tem in da še vedno furate strog materializem, ki koristi tej peščici.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

globalna80 ::

Gladi je izjavil:

Mah globalna80 in podobne paciente muči stah pred smrtjo in se zatekajo v take zadeve.Žalostno.


Ravno obratno. Ateisti se podzavestno bojijo smrti, saj verjamejo v samo eno življenje. Duhovnost zavračajo tudi tisti, ki počno "prepovedane" stvari in zato si ne želijo raziskovati obstoj tega. Ravno tako šolski sistem izobražuje ljudi v ateiste, saj rabijo hardcore kapitaliste in ne moralne in etične ljudi.

Tudi učenci so neke vrste verniki v šolske teorije in kot pri vseh verah se tudi tu najdejo ektremisti, ki so zelo agresivni do drugače mislečih.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

globalna80 je izjavil:

Ko smo že pri KARMI! Ali je kdo vedel, da je bila prvotna necenzurirana Biblija doktrina o reinkarnaciji in karmi!?

In zaradi cenzure in prevoda šifriranega besedila je postala Biblija neuporabna meglena mitološka pravljica.

KARMA je bila bistvo Biblije, zapomnite si to. Nekdo želi, da zahodni svet nič ne ve o tem in da še vedno furate strog materializem, ki koristi tej peščici.


aham, pred cenzuro pa ni bila neuporabna meglena mitološka praviljica? :D:D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

globalna80 ::

Biblija je bila orodje za prenos skritega znanja. Vsebovala je tudi skrivno znanje starega Egipta in reinkarnacijo in karmo. Stara zaveza, judaizem je bila pod vplivom znanja Sumercev in Babilona. Recimo v hebrejščini pomeni koža in svetloba isto besedo. Tudi prvi stavek so zgrešili.

prve besede so "Bereshidt bara Elohim".
Današnji dobesedni prevod tega je: V začetku je Bog ustvaril nebo in zemljo
Pravi prevod: V modrosti, Elohim ustvari;

Elohim beseda pomeni: El pomeni Bog in je moškega spola, ženska oblika je Eloah - Boginja, Elohim je množina in pomeni BOg in Boginja, moški/ženska, kar je pa čisto nasprotje bradatega starega moža. Bog je predstavljen kot androgen, vsebuje in moškega in žensko.

Beseda Elohim ima mnogo pomenov, eden izmed pomenov tudi angeli, upravitelji ustvarjanja, ki so tudi moški/ženska.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

FlyingBee ::

heheh, irelevantno vse skupaj, dokler verjameš je lepo

Lion29 ::

lol, od kje pa tebi, da je krscanski Bog stari moz? a to iz glupih hollywoodskih filmov? :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Metulj-1 ::

Globalna80 kako TI veš da so te TVOJE trditve resnične oz. kaj te je prepričalo v to.

AmokRun ::

Ker uporablja desno polovico možganov.

Lion29 ::

AmokRun je izjavil:

Ker uporablja desno polovico možganov.


hvala :D

you made my weekend
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gladi ::

globalna80 je izjavil:

Gladi je izjavil:

Mah globalna80 in podobne paciente muči stah pred smrtjo in se zatekajo v take zadeve.Žalostno.


Ravno obratno. Ateisti se podzavestno bojijo smrti, saj verjamejo v samo eno življenje. Duhovnost zavračajo tudi tisti, ki počno "prepovedane" stvari in zato si ne želijo raziskovati obstoj tega. Ravno tako šolski sistem izobražuje ljudi v ateiste, saj rabijo hardcore kapitaliste in ne moralne in etične ljudi.

Tudi učenci so neke vrste verniki v šolske teorije in kot pri vseh verah se tudi tu najdejo ektremisti, ki so zelo agresivni do drugače mislečih.

Čaki, ateisti ne verujejo v boga, ker se podzavestno bojijo smrti. A nebi blo ravno obratno, da verni ljudje verujete v vero, ker se bojite smrti?(na čemer pač temelijo vsa verstva). Pa če si ateist in kapizalist si ne moralen?Si na drogah? Poglej mal zgodovino in se povprašaj, o moralnostih vernih ljudi.

Sam sem pa agnostik in se ne obremenjujem ne z enimi in ne z drugimi.

Arto ::

Gladi je izjavil:

Sam sem pa agnostik in se ne obremenjujem ne z enimi in ne z drugimi.

Verjameš, da bog obstaja? Ne? Potem si ateist. Se ti ni treba nič obremenjevat.

Gladi ::

Malo si poglej kaj je sploh agnosticizem in potem kometiraj, ne blekni nekaj napamet.

Starodavni ::

Ne ne verjamem v karmo, ker je to še eden religiozni BS.

Tako kot kastni sistem indijcev in krščanski bog ter muslimanski alah. V bistvu je vse, kar religije govorijo en velik BS in nič drugega.

Samo govorijo in govorijo, ne dajo pa nobenih dokazov.

jype ::

Arto> Verjameš, da bog obstaja? Ne? Potem si ateist. Se ti ni treba nič obremenjevat.

Ne, to ni res - ateist je pozicija.

Agnostik je vsak, ki razume, da že vprašanje samo nima nobenega smisla, ker je odgovor nanj arbitraren.

shadeX ::

Starodavni je izjavil:

Ne ne verjamem v karmo, ker je to še eden religiozni BS.

Tako kot kastni sistem indijcev in krščanski bog ter muslimanski alah. V bistvu je vse, kar religije govorijo en velik BS in nič drugega.

Samo govorijo in govorijo, ne dajo pa nobenih dokazov.


Karma je to da se ti vrne dobro/slabo. Prepričaš se lahko na osnovi svojih prepričanj... tako bo najboljše. Če si pač delal slabo in se ti godi slabo (lahko se ti še ne..in se ti šele bo), potem veš da ima tukaj Karma prste vmes. Isto če si delal dobro .. ;D

Mipe ::

Ne verjamem v karmo.

jype namreč še nima naziva.

Arto ::

jype je izjavil:

Arto> Verjameš, da bog obstaja? Ne? Potem si ateist. Se ti ni treba nič obremenjevat.

Ne, to ni res - ateist je pozicija.

Agnostik je vsak, ki razume, da že vprašanje samo nima nobenega smisla, ker je odgovor nanj arbitraren.


A je res treba spet razlagat, kaj pomeni ateist in kaj agnostik?
Ateizem/teizem se nanašata na to, kar verjameš. Če verjameš, da bog obstaja, si teist. Če ne verjameš v boga, si ateist.
Agnosticizem/gnosticizem se nanašata na to, kaj veš, oz. kaj lahko veš. Veš, da bog obstaja? Potem si gnostični teist. Ne verjameš v boga, ampak ne trdiš, da veš, da ne obstaja? Potem si agnostični ateist (tudi sebe bi klasificiral za slednjega).
Kar me najbolj moti pri današnjih samozvanih "agnostikih", je njihovo prepričanje, da so zavzeli neko tesitom in ateistom superiorno filozofsko stališče (in oh, kako radi se hvalijo s svojo "superiornostjo"), v bistvu pa je večina ateistov agnostičnih (saj posedovanje absolutnega znanja ni nekaj, s čimer se bi ponašala katerakoli oseba, ki je vsaj malo razmislila o teh stvareh), prav tako verjetno dobršen del teistov.

Še slikica, za boljše razumevanje:
 ...

...

Lion29 ::

/me is Ignostic!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gladi ::

Dej Arto nehi z budalizmi.

Trditi da si agnostičen ateist je ravno tako napačno kot bi rekel da si kapitalistični komunist. In ne, gnostizicem ni sopomenka agnostizicmu.

Agnosticizem se ne opredeluje ne kot ateizem in ne kot teizem ter zavrača dogme že prej omenjeni gibanj. Agnostizicem dvomi o možnosti dokončnega spoznanja absolutne resnice( tako teizma kot tudi ateizma). No, o tem si tudi ti govoril, vendar ateizem jasno zavrača kakršno koli teisično dogmo. Si opazil razliko?

Arto ::

Gladi je izjavil:

Dej Arto nehi z budalizmi.

Trditi da si agnostičen ateist je ravno tako napačno kot bi rekel da si kapitalistični komunist. In ne, gnostizicem ni sopomenka agnostizicmu.

Agnosticizem se ne opredeluje ne kot ateizem in ne kot teizem ter zavrača dogme že prej omenjeni gibanj. Agnostizicem dvomi o možnosti dokončnega spoznanja absolutne resnice( tako teizma kot tudi ateizma). No, o tem si tudi ti govoril, vendar ateizem jasno zavrača kakršno koli teisično dogmo. Si opazil razliko?


Atheism @ Wikipedia
Agnosticism @ Wikipedia
Agnostic atheism @ Wikipedia

Zdaj, če je zate splošno sprejeta terminologija "budalizem", tudi prav.

jype ::

Gre precej globlje kot to in ateizem je še vedno filozofska pozicija:

Atheism is, in a broad sense, the rejection of belief in the existence of deities. In a narrower sense, atheism is specifically the position that there are no deities.

Lion29 ::

Ignosticism

to dokaj dobro opise moj pogled

Ignosticism states that since God cannot be defined then we cannot even discuss the issue.

Therefore
+ The question of the existence of God is meaningless
+ The concept of God is meaningless
+ Even the terms God, theist, and atheist are meaningless.

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Arto ::

Vem, da je stvar precej bolj komplicirana. Na živce mi gre samo, ko se ljudje označijo za agnostike in mislijo, da so zavzeli neko blazno napredno filozofsko stališče. Sploh ko nekdo reče, da ni ne ateist, ne teist, temveč agnostik. Kot da se ti termini med seboj izključujejo.

Arto ::

Gladi je izjavil:

Agnosticizem se ne opredeluje ne kot ateizem in ne kot teizem ter zavrača dogme že prej omenjeni gibanj.

Enako, kot se črka A ne opredeljuje ne kot pozitivno, ne kot negativno število. Gre za dve različni vprašanji - kaj verjameš in kaj (lahko) veš. Ateizem je odgovor na vprašanje, ali verjameš da obstaja bog in se pojavi kot zavračanje trditev teistov. Bodisi, ker te niso prepričali (ne verjamem, da bog obstaja) bodisi ker si prišel do zaključka, da bog ne obstaja (verjamem, da bog ne obstaja). Amapk oboje je ateizem. Odgovor na to, če nekaj verjameš je namreč binaren - dokler ne moreš reči, da nekaj verjameš (kar vključuje tudi "ne vem"), potem ne verjameš.

Lion29 ::

@arto: ne, ne vem, ne spada v NE... ne vem je bistvo agnostike... ne vem ce verjamem ali ne...nisi opredeljen... mogoce rabis vec podatkov... torej .. morebiti bi se verjel...

tak da NE VEM != NE
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Arto ::

Lion29 je izjavil:

@arto: ne, ne vem, ne spada v NE... ne vem je bistvo agnostike... ne vem ce verjamem ali ne...nisi opredeljen... mogoce rabis vec podatkov... torej .. morebiti bi se verjel...

tak da NE VEM != NE


Ampak "ne vem" se nanaša na drugo vprašanje. Na vprašanje "kaj veš", ne "kaj verjameš". In če rabiš več podatkov, pomeni da NE verjameš. Ne verjameš, da bog obstaja, prav tako pa ne verjameš, da bog ne obstaja. Ampak že to, da ne verjameš v obstoj boga je dovolj da si klasificiran kot ateist.

Lion29 ::

In če rabiš več podatkov, pomeni da NE verjameš


cela tvoja formula temelji na tej tezi... in zaradi tega "DOES NOT COMPUTE"
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Arto ::

Lion29 je izjavil:

In če rabiš več podatkov, pomeni da NE verjameš


cela tvoja formula temelji na tej tezi... in zaradi tega "DOES NOT COMPUTE"


Ne razumeš da sta trditvi
"Ne vrjamem, da bog obstaja."

ter

"Verjamem, da bog ne obstaja."

dve različni trditvi.

Lion29 ::

sure...

tudi NE VEM ce bo obstaja in NE VERJAMEM ce bog obstaja sta dve RAZLICNI trditvi

NE VEM ce bog obstaja in
NE VEM ce bog ne obstaja

sta pa prakticno isti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

AmokRun ::

Agnostiki: Ali ste glede božička tudi agnostiki? Ali pa v tem primeru z lahkoto rečete božička ni!

Aston_11 ::

Božiček pa je, kaj ti je. Miklavž tudi je. Aja, vprašanje je veljalo za agnostike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dokazati klasičnega Boga? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
935142992 (101763) next3steps
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527805 (24615) jype
»

Christopher Hitchens (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611519 (10421) Matako
»

Reinkarnacija, prejsnja zivljenja, all of the rest... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
826446 (1968) Poldi112

Več podobnih tem