» »

Atheist Experience Show

Atheist Experience Show

««
«
1 / 7
»»

DarwiN ::

Pozdrav.

Že kar nekaj časa spremljam to ameriško oddajo kjer ateisti razglabljajo o religiji in vsem kar je povezano z njo. Problemi , prevare , pozitivne strani, debate s klicatelji, iracionalizem , logika, nadnaravne zadeve , itd itd, zelo zanimivo in poučno. Nekaj kar ste vedno iskali, a nikdar doživeli :)

Oddaja izvira v Austinu (Texas)vendar je pred nedavnim po zaslugi interneta dobila globalne razsežnosti in ravno zato sem se odločil da vas razsvetlim 8-)
Tako se sedaj streama v živo, klici pa prihajajo iz vsega sveta..

Kakorkoli, zadeve ne velja zamuditi in vem da vas je tukaj lepo število ki se vam bo oddaja zdela naravnost fascinantna, pa tudi tragikomična.. Na trenutke veliko boljša kot katerakoli komedija, le čas si je treba vzet.

Pa da nebom dolgotvezil, nekaj naključnih "hudih" izsekov te oddaje iz youtuba, da na grobo vidite kako stvar izgleda:

Dokaz da banana paše v vašo ...
Najboljši klicalec vseh časov
Zakaj ne umremo ko sonce zaide?
KDO je ustvaril vesolje?
Ti si hudič
Dokaz za kreacionizem

Skratka, komedije.
In če se komu morda zalušta še več, je tukaj link do google videa celotnih oddaj :
Atheist Experience
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

M-XXXX ::

http://au.youtube.com/watch?v=JJxCFa8Ym...

Tole je pa čisti OWNED:D

Hvala za te linke- sem se prav lepo nasmejal. Je prav zanimivo kako so lahko ljudje _______ (ne bom nič napisal, ne želim biti začetnik flajma)

Saladin ::

Saj dajem povsem prav voditeljema,
ampak ne morem verjeti, da v oddajo kličejo zgolj taki naivneži in preprosteži.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

M-XXXX ::

ampak ne morem verjeti, da v oddajo kličejo zgolj taki naivneži in preprosteži.

Se strinjam- v večini so klicatelji tako neizobraženi da je debata nemogoča:D

Če kdo najde kašen video, da kliče oseba z IQ-jem nad telesno temparaturo naj le prilepi link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

DarwiN ::

@Saladin:

Seveda ne, na youtubu pristanejo in odjeknejo predvsem te cvetke, drugače so pa klicatelji vseh vrst, tudi tisti racionalni in razumni... Je pa nažalost res da je v Ameriki nenormalno veliko takšnih naivnežev, praktično imajo večino in ravno zato se včasih pošteno nasmeješ ob gledanju...

Sploh ker po novem zadevo v večjem številu spremlja ves svet in iz tujine pokličejo predvsem inteligentni ljudje, nekim fundijem se ne da :8)

Niso pa samo klici, vsaka oddaja ima ponavadi eno tematiko katero voditelji obdelajo, vmes pa sprejmejo kakšne klice..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

nevone ::

Saj dajem povsem prav voditeljema,

a si šu med ateiste?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zheegec ::

Damn, skoraj 3 ure nisem moral spati, ko sem tole gledal. Res dosti smešnih situacij :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

hamax ::

Hehe tud mene so cist not potegnl :D
Nisem si mislil, da je dejansko taka situacija v ZDA.

Saladin ::

Saj dajem povsem prav voditeljema,


a si šu med ateiste?

Mar si me imela za tiste, ki jim je Biblija nadomestek fizikalnega učbenika?

Če folk postavlja otročje utemeljitve, je čisto prav, da jih nekdo objektivno demantira.

Me zanima kaj bi porekli o moji teoriji o Bogu, ki (z)evoluira zaradi večne dinamike Obstoja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

hamax ::

Ce se ti da jim poslji mail. Sem skoraj preprican, da ti bodo odgovorili.
V bistvu tudi mene zanima kaj si mislijo o tem :D Mislim, da imajo celo nekaj fizikov v svoji bazi.

nevone ::

Me zanima kaj bi porekli o moji teoriji o Bogu, ki (z)evoluira zaradi večne dinamike Obstoja.


Govorimo o situaciji tukaj in zdaj. Kaj se zgodi, če so pogoji drugačni, je stvar špekulacije.

Gre za vprašanje o Bogu tukaj in zdaj, se pravi v okviru nam doumljive zaznave.

Kaj pa bi lahko bilo, če bi bilo ... je pa zgolj špekulacija.

Logika, ki ne temelji na preverjenih dejstvih je majava, pa če je še tako logična. Enostavno, če se ne drži pravila preverjenih dejstev, ne moreš zanjo več trditi, da opisuje realnost, ki smo jo zmožni zaznati. Edino zaznava nam da potrditev o njeni pravilnosti, ni druge. Ker vse ostalo je lahko zgolj plod naše domišljije.

Je pa zelo res, da debate na to temo niso odveč. Mimogrede lahko marsikomu postane jasno kakšno bolj preprosto podvprašanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Gre za vprašanje o Bogu tukaj in zdaj, se pravi v okviru nam doumljive zaznave.

Seveda.

Imam polno zaupanje v fiziko, da bomo našli dokaz za n-dodatna vesolja, večnost in nelokalnost.

Takrat pa bo vprašanje - bodo fiziki priznali logikom, da če je njihov logičen "konstrukt" realno možen in če se (fizikalno dokazano) vse realne možnosti tudi zgodijo - ali bodo potem "morali" fiziki priznati obstoj Boga?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Imam polno zaupanje v fiziko, da bomo našli dokaz za n-dodatna vesolja, večnost in nelokalnost.

Če nas ne bo kaj uničilo, ali pa če se ne bomo uničili sami, in nas čaka še dolga prihodnost, potem seveda obstaja možnost, da bomo zaznali tudi kaj od tega, o čemer danes samo razmišljamo.

Takrat pa bo vprašanje - bodo fiziki priznali logikom, da če je njihov logičen "konstrukt" realno možen in če se (fizikalno dokazano) vse realne možnosti tudi zgodijo - ali bodo potem "morali" fiziki priznati obstoj Boga?

Seveda da bodo, če bo le definicja Boga dovolj jasna. Danes pa smo glede lastnosti in funkcij, ki naj bi jih Bog imel rahlo razcepljeni. Preveč je definicij Boga, in prevečkrat smo definicijo Boga že prilagajali realnosti, da bi lahko danes sploh vedeli o katerem Bogu razpravljamo. Ponavadi je Bogov toliko kot je sogovornikov, vsak ga namreč vidi malo po svoje. Skupno jim je le to, da z njim pojasnjujejo po njihovem nepojasnjeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

Seveda da bodo, če bo le definicja Boga dovolj jasna.

Me res zanima, kdaj bo fiziku "kakršnakoli" možna definicija Boga sploh dovolj jasna ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

MeGreat ::

http://au.youtube.com/watch?v=ZLG-XYuB-...
looool tale je zakon
voditelj : "there is also electricity in your body"
klicatelj: "then how can you take a shower without beeing electrocuted"

DarwiN ::

Me zanima kaj bi porekli o moji teoriji o Bogu, ki (z)evoluira zaradi večne dinamike Obstoja.


Ne poznam tvoje teorije in nisem spremljal tiste tvoje nitke, ampak že tako na slepo se mi zdi ključen problem v besedni zvezi "tvoja teorija".

Ker če lahko imaš ti svojo teorijo, potem lahko ima (in tudi ima) miljon ljudi drugačno svojo teorijo. In potem povdarjanje kterekoli teorije ni nič druga kot sebičnost oz. egocentričnost, kredibilnost se pa itak prej ko slej izgubi. Enostano je edini pravi pristop da vse po spisku zavrneš in skromno rečeš "pojma nimam".

Sicer pa jim piši, vsi po vrsti so legende, Matt pa itak vedno zmaga ;) Pa prilepi sem response ker nas vse zanima 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Saladin ::

Ne poznam tvoje teorije in nisem spremljal tiste tvoje teorije, ampak že tako na slepo se mi zdi ključen problem v besedni zvezi "tvoja teorija".

Ključen problem je, da nisi spremljal "moje teorije".

Predstavitev in detajli ideje so "moji" - drugače pa se gre za sinkretističen, panenteističen, pluralističen, univerzalističen, liberalen, eklektičen, interdisciplinaren pristop, ki jemlje subjektivno najboljše/najpravilnejše ideje in jih sestavlja v eno celoto.

Skratka, "moja" teorija predpostavlja, da je veliko resnice v skoraj vsaki legitimni teoriji (znanstveni ali religiozni) in poudarja zgolj te točke.
"Moja" teorija združuje moneteizem z politeizmom, osebnega boga z neosebnim, večnost z Primus Movensom, gledanje na Boga iz bolj znanstvenega vbidika, kot si to lahko marsikdo predstavlja.

Torej "skrajno ošabno in sebično" poudarjam svoj prav v razumevanju in kompatibilnostjo med veliko večino ljudi in pristopov, mar ne?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Me res zanima, kdaj bo fiziku "kakršnakoli" možna definicija Boga sploh dovolj jasna ;)

Če ne bo, potem pomeni da Boga ni, hehe ;)

Sicer si pa ti že kar precej spreminjal v tvoji teoriji lastnosti in funkcije Boga.

Najprej je bil On gibalo vsega, sedaj praviš da zevoluira v večnem vesolju. Moraš priznati, da tudi sam še oblikuješ svoj pogled na celoto, zato ni tako čudno, če sprašujemo po definiciji. In brez skrbi, če bo dobra se bo prijela. Sicer je najprej čutiti odpor, vendar nove parametre naše glave vzamejo v izračun, pa če to hočemo ali pa ne. Vsaj nekatere.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

DarwiN ::

@Saladin:

No potem je ta "tvoja" teorija že po defaultu bolj kredibilna kot "vse" religije in če bi bil prisiljen sprejeti eno ideologijo ki zajema neke vrste stvarnika, potem bi izbral tvojo..
Bolj kredibilna zato ker si sestavil eno benigno idejo ki za razliko od večine ostalih nima veliko kontradikcij s samim seboj, paradoksov, dogme, človeškega faktoraj, je za nas nedokazljiva in ji je praktično nemogoče oporekati.

Odstranil si luknje katere večino ostalih religij naredijo povsem nelogične.. A še vedno ne prideš nikamor, isto kot če jaz rečem " Bog je ljubezen !", odgovor je samo " whatever "..

Po eni strani lahko to tvojo teorijo enačiš z deizmom kateremu dodaš še par magičnih jajčk presenečenja, ali ne?.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zheegec ::

DarwiN - ena najbolj točno definiranih religij z najmanj kontradikcij s samim seboj in s super uvrščenostjo v obstoječe znanstvene teorije je The Church of flying spaghetti monster.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Že dalj časa mi hodi po glavi, da bi osnoval ( ali pa še raje zaradi svoje lenobe se preprosto včlanil ) v kako vero, ki časti Hudiča, verjame v hudičevo sveto pismo, izvaja zanimive obrede itd.

In seveda zahteval od Jankoviča plac za prižnico.

Po možnosti nekje v mestu. Dizajn bi prepustil kakemu odbitežu, vsekakor pa bi bil "The Eye of Sauron" centralni element zadeve, seveda z ustrezno osvetlitvijo.

Po moje bi stvar, ko bi enkrat presegla kritično maso believerjev, eksplodirala ko mina.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

ampak ne morem verjeti, da v oddajo kličejo zgolj taki naivneži in preprosteži.
Verska skupnost je izjemno uspesna pri zatiranju kakrsnekoli miselne kreativnosti :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DarwiN ::

DarwiN - ena najbolj točno definiranih religij z najmanj kontradikcij s samim seboj in s super uvrščenostjo v obstoječe znanstvene teorije je The Church of flying spaghetti monster.


Se strinjam ja, tale špagetek še ima največ smisla, pa tut na popularnosti pridobiva, Dawkins ga uspešno promovira :)

klik

Tej ženski iz zadnje oddaje bi ga bilo treba priporočit...Presukaj na 56:30 ..

Tell me what should I believe ?! 8-O
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Thomas ::

Včasih se mi je čudno zdelo, kako so se nekateri verniki distancirali od svoje cerkve. Mislil in rekel sem jim - Kaj hudiča ga serješ. Če verjameš v Boga, verjameš tudi v duhovnike ki jih je bil postavil. Ali pa ustanovi svojo cerkev!

Zdaj se jaz distanciram od večine ateističnega gibanja, sploh pa od "cerkve", ki si jo prizadeva narest Dawkins. Bedno. Raje naj se ukvarja z biologijo, v opero naj pa ne hodi pet. Njegovi ateistični podvigi delajo škodo ateizmu in biologiji.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

M.B. ::

Če smo že pri religijah, kaj pa Church Of Google

Zanimiva oddaja.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Saladin ::


Po eni strani lahko to tvojo teorijo enačiš z deizmom kateremu dodaš še par magičnih jajčk presenečenja, ali ne?.

Deističen Bog nas ne zanima (nima praktične niti ideološke vrednosti). Možno da je - ampak tak bog ne daje prav nobenih odgovorov.

Panenteističen Bog pa jih nudi kar nekaj.

In btw. "par magičnih jajčk presenečenja" lahko naredi razliko med nočjo in dnevom.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Brane2 ::

"Church of Google" je zanimiv.

Sem se včlanil, dokler kdo tu ne odpre zanimivejše štacune.
On the journey of life, I chose the psycho path.

hamax ::

Men se je zdel dober point v oddaji 572, ko so izpostavili to, da ce trdis "bog obstaja", moras najprej razloziti kaj pomenita besedi "bog" in "obstajati".
Ze s tem ima vecina vernikov zelo velike probleme.

Tr0n ::

Mi je kar vsec, da se zadnje case opaza vse-splosno povecanje skepticizma v povezavi z religijo, bogom in vero.

It was about fucking time.

Shegevara ::

THOMAS

Ja, ti družbo kar pusti nekaj generacij na milost ali nemilost verskim organizacijam, ki bi monopolno prale možgane navadnim ljudjem in se znajdeš v družbi, kjer vsak verjame da je svet nastal pred nekaj tisoč leti v 7 dneh itd...

Enostavno treba je vzdrževati eno rešilno bilko za tiste, ki so še malo v dvomu in to te ljudje počnejo Live.

Kar se pa Dawkinsa tiče pa jaz dobro vem da kdorkoli mu kaj očita, da kaj se pa gre pa to mu je kratko malo nevoščljiv. Model obrača denar, piše uspešnice, predava za veliko denarja in lepo živi. Če si je model službo tako zastavil, si jo je.

Pyr0Beast ::

Jesus Camp je zelo zanimiva predstavitev ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Thomas ::

ti družbo kar pusti nekaj generacij na milost ali nemilost verskim organizacijam


Kdo pa je to rekel? Jaz gotovo ne. Zame je ateizem vreden propagande, samo Dawkins to slabo dela. Biologijo razume odlično, za Darwinom je po moje največji biolog vseh časov. Zaslužil si je vsak peni od knjig, ki jih je napisal. Njegova iznajdba mema "mem" je epohalna.

Ampak njegov ateistični marketing je pa podn.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Thomas ::

Dočim tale zgoraj dana stran, pa ni slaba. Dobro najeda religiozni mem. Nedvomno.

Zame je najboljša ateistična finta tale: "Zakaj noben amputiranec čudežno ne ozdravi?".

Pa ni edina, jasno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DarwiN ::

@Thomas:

Dawkins malo meji na militantski ateizem ampak to ni nujno napačen pristop, morda je celo potreben. IMO ni nič narobe dokler ne boš videl radikalnih ateistov ki bi napadali verske objekte ali vernike, oziroma kakorkoli kršili pravice komurkoli..

Včasih je pač norost potrebno grobo izpostavit, nekateri ne poznajo druga kot trde roke..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DarwiN ::

Dočim tale zgoraj dana stran, pa ni slaba. Dobro najeda religiozni mem. Nedvomno.


Nedvomno so hudi ja. Matt se je celo uvrstil na mojo listo osebnih junakov, na kateri pa je samo par ljudi ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Saladin ::

"Zakaj noben amputiranec čudežno ne ozdravi?".

God doesn't heal people;
People heal people ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

God doesn't heal people;
People heal people ;)

Lepo rečeno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Saladin ::

God doesn't heal people;
People heal people ;)

Lepo rečeno.

o+ nevone


Po drugi strani pa,
Če placebo zdravi ljudi in je lahko molitev placebo,...

Vedno puščaj vrata odprta nasprotni strani. Zavoljo sožitja in ker imajo pogosto vsaj deloma prav.

Sinkretizem rules!
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

nevone ::

Po drugi strani pa,
Če placebo zdravi ljudi in je lahko molitev placebo,...

Tudi molitev si je izmislil človek.

Vedno puščaj vrata odprta nasprotni strani. Zavoljo sožitja in ker imajo pogosto vsaj deloma prav.

Sej to itak počnemo, samo vsaka izjava, ki jo damo, pač tega ne more odražat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Shegevara ::

Placebo se da ustvariti brez molitve. Pa še to, če bi že bila molitev dokazana kot placebo, bi sigurno delovala samo, če bo bolnik sam zase molil, ker je traparija da misliš: "smo molili za strica z rakom, sedaj se je pa zdrav zaradi tega".

Saladin ::

Placebo se da ustvariti brez molitve.

Seveda.

Ampak ko tako "ozdravljen" vernik reče - molitev (ergo Bog) mu je pomagala - potem ima (do neke meje) prav.

Samo na to ciljam. Religija ni zgolj "vir vsega zla" - lahko je tudi dandanes pozitivna stvar (in ne zgolj vsakdanja nujnost).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Shegevara ::

Seveda religija lahko pozitivno vpliva na človeka. Ampak, dajmo recimo primer sv. Miklavž. Vsak starš pove otroku:"če ne boš priden, ne bo Miklavž čisto nič letos prinesel"

In otrok se bo trudil pospravljati, delati opravila, naloge... in tako na njega misel, da ga Miklavž res gleda pozitivno vpliva. In, če bi imel otrok veliko domišljije in pameti v glavi takrat, ko bi še verjel v tega miklavža, bi ga sigurno dokazoval s svojimi aksiomi tu po slo-techu vse do takrat, ko bo ugotovil resnico tako ali drugače.

Saladin ::

Če misliš da propagiram tako skrajno subjektivnega Boga brez vsakih temeljev v realnosti, potem je eden izmed naju v globoki zmoti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PaX_MaN ::

Od kdaj pa Bog ni subjektiven?
Grem stavit, da si dva vernika nista enaka, kakšen - po njunem - izgleda le-ta.

Shegevara ::

Saladin, medtem, ko veliko božjih poslancev tu po svetu razlaga, da se boga ne da dokazovat na način, kot bi vsi znanstveniki radi videli (poizkusi, dokazi...) in ti počneš ravno to.

In bog je raje ideja subjektivnega razmišljanja, kot pa subjektivnost sama, vsaj tako jaz dojemam to.

Saladin ::

Od kdaj pa Bog ni subjektiven?

Od kdaj pa je Bog nujno "zgolj" subjektiven?

Grem stavit, da si dva vernika nista enaka, kakšen - po njunem - izgleda le-ta.

Če govorita o Absolutu, Prvotnem gibalu ali Primordialnem Kaosu so bodo kar lepo strinjali: Nedojemljivo je (izgled).

Saladin, medtem, ko veliko božjih poslancev tu po svetu razlaga, da se boga ne da dokazovat na način, kot bi vsi znanstveniki radi videli (poizkusi, dokazi...) in ti počneš ravno to.

Sem že na začetku moje teme povedal, da sem laik in ne fizik. Če hočeš bolj fizikalno razlago Boga, potem se vrzi v Bohmov "Interconnectedness" ali vprašaj druge fizike o njihovi razlagi Boga. Bodo sigurno kaj bolj fizikalno natančnejšega skupaj spravli od mene.

In FYI - nivo, na katerem poskušam opisovati Boga ni striktno subjektiven, ampak zavestno splošen, kar je za namen debate več kot dovolj. Saj ne postavljam absolutov.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

hamax ::

> Vsak starš pove otroku:"če ne boš priden, ne bo Miklavž čisto nič letos prinesel"

"Ce ne bos priden, ne bos nicesar dobil za novo leto." Kje je potreba za religijo?

> Če placebo zdravi ljudi in je lahko molitev placebo,...

Vse super dokler kdo zaradi placeba ne zavraca zdravniske pomoci ali je celo ne priskrbi lastnemu otroku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

PaX_MaN ::

Od kdaj pa je Bog nujno "zgolj" subjektiven?

Em, odkar imamo trilijon ver/religij/bogov?

Če govorita o Absolutu, Prvotnem gibalu ali Primordialnem Kaosu so bodo kar lepo strinjali: Nedojemljivo je (izgled).

Kaj drugega pa ne more biti? Naj uganem: ker si ti tako rekel? ;)

Saladin ::

Naj uganem: ker si ti tako rekel?

Zato ker je nelokalen.
Nelokalnost je fizikalen pojem, pa ti ga tudi fizik ne bo znal opisati.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

PaX_MaN ::

Zato ker je nelokalen.

Naj uganem: ker si ti tako rekel?
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15527279 (24089) jype
»

Spekter pravilnosti (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
660106046 (98184) kuall
»

Še ena tema o Bogu - Intelekutalno bojišče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17923960 (11056) CoolBits
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278050 (67808) gruntfürmich
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21328737 (25363) jzgorisek

Več podobnih tem