» »

Izbrisani Todorović dobil odškodninsko tožbo proti državi

Izbrisani Todorović dobil odškodninsko tožbo proti državi

««
8 / 11
»»

poweroff ::

Sem mislil, da boš stavil na genetike. :D
sudo poweroff

BlueRunner ::

Na srečo čistokrvnost ni pogoj. Je pa eden izmed pogojev znanje slovenščine.

Tako, da je strah pred neslovensko govorečimi državljani iz tega naslova neupravičen. Te namreč pridobivamo samo preko posebnega "uvoza" posebnežev (športniki, znanstveniki), kjer država zasleduje neke druge interese.

To je pa tudi odgovor na vprašanje Gregorja P: lahko 10 let tukaj živiš, vendar je to samo nujen, ne pa tudi zadosten pogoj za pridobitev državljanstva.

Gregor P ::

... kako pa to zgleda z dokazovanjem znanja slovenščine? Ko je nek znanec moral dokazati znanje
nemščine, ker je rabil državljanstvo, ni znal skorajda niti besede, v glavnem je prikimaval pa odkimaval, pa so mu kar priznali to:D ... no saj če gre za kakšen pravi izpit oz. test znanja, verjamem, da bi še sam pogrnil, pa čeprav sem Slovenec:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Gavran ::

JA, deset let niso storili nič, zato so vsega obsojanja vredni.

Je pa res, da tudi sedaj LDS ni storila nič, storilo je le par posameznikov, ki so slučajno v LDS.

Sicer pa mislim, da bi lahko našli ustrezno rešitev za omejitev odškodnin. Lepo se sprejme poseben zakon, ki določi enotna merila za odškodnine, ki so primerljive z odškodninami žrtev medvojnega nasilja. Se boste desničarji zavzeli za to?


Kar se mene tiče, če bo razmerje trpljenje/odškodnina isto, sem takoj za.
Kolikšen odstotek internirancev iz Dachaua in Auswitza se je vrnil? V kakšnem stanju?
In kako so živeli prebrisani? Koliko jih je zaradi izbrisa umrlo?
Kakšne odškodnine so dobili interniranci?
Potem pa malo poračunamo, odštejemo na črno zaslužen denar prebrisancev, pa dobimo pošteno primerljivo odškodnino.
In ne pozabimo na dejstvo, da so iterniranci MORALI živeti za bodečo žico, prebrisani pa so lahko odšli kadar so hoteli. Ja, strinjam se, da dobijo primerljivo odškodnino.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Karaya 52 ::

Krivic govori o "možu brez roke, ki je organizirano luknjal potne liste v Celju in Velenju". Ostali kot kaže so delali zakonito. :)

Zgodovina sprememb…

podbevna ::

Jaz sem popolnoma spremenil mnenje o Kresalovi.

Katarino za premierko!. Ma za razliko od zdajšnjega cojones :).

poweroff ::

Ne vem, sem pa bral, da je test slovenščine kar zajeban.

Glede odškodnin sem pa povedal. Izračunajte kakšne so primerljive odškodnine in predlagajte zakon.

Imate vso možnost za kaj takega.

Sicer pa sem jaz pred kakšnim letom o Kresalovi imel mnenje, da je pač neka politično neizkušena lepotička, ki so jo nastavili zato, ker pač noben drug ni hotel prevzeti ladje, ki se potaplja.

Sedaj pa vidim, da ima ženska zelo poštimano v glavi (in vrednote tudi), pravi politično neizkušen tepec je pa nekje drugje.
sudo poweroff

Karaya 52 ::

Je ja skoraj jokala ko je videla rezultate. Ljudje vas ne marajo. Verjetno se je tudi Borut potil med gledanjem.

WarpedGone ::

Trmoglavljenje je osnovni znak politične neizkušenosti.
Počakte, ko jo bodo njeni lastni odrezal.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mati ::

Jebemti, a ste videli kako je Kreslčka utihnila in se skoraj v zemljo pogreznila, ko so objavili rezultate.
Edino oni kronik Krivic je še naprej lajnal isto in probal Kresalčko iz jame, ki si jo je sama napolnila z drekom, potegniti.
Evo dam nekaj stran rezat, če ta vlada zdrži do konca. Preveč dreka je sproducirala in še prav vladati ni začela. Višek pa je, da Pahor hodi k Šišku v MB na raport, ko se slednjemu zahoče.

Sem pa videl, da je tudi Matthai nekoliko obrnil ploščo in piše v nekoliko bolj spravljivem tonu. Upam, da niso rezultati vzrok. :)

tsh2 ::

1. po gledanju trenj mi je jasno, da večina teh 17 ali 25 tisočih izbrisanih zavestno ni hotela vzeti slovenskega državljanstva. krivic je za todoroviča že rekel, da ni hotel.

2. če se je krivica res zgodila ljudem, kdo je kriv za to? jaz bi rekel da drnovšek: izbris se je zgodil pod drnovškovo vlado. drnovšek je bil najdlje "glavni" v sloveniji. bi lahko v tem času popravil morebitne krivice, ki so se zgodile. zdaj ga pa vsi hvalijo kot svetnika.

3. najbolj bedno pa je, zakaj so toliko let čakali brez statusa? mogoče nalašč in so računali na kasnejše odškodnine?

tsh2 ::

pa moje predvidevanje poteka dogodkov: kresalka bo vztrajala, o tem ni dvoma. volitve so še daleč, še 4 leta. kaj nam pa morejo, si mislijo. do takrat bo večina slovencev to že pozabila. stvar uspešno zaključena.

Karaya 52 ::

"Izbrisani" se naj že enkrat odločijo kdo je vse to zakrivil. Država z zakonodajo ali kot pravi Krivic, znani uradnik(i) brez roke, ki je ljudi v vrsti na upravni enoti naganjal v stilu: "Marš!"

Drugače pa ne poznam osebe ki bi ji denar smrdel, razen kakšne "ubrisane".

Mati ::

pa moje predvidevanje poteka dogodkov: kresalka bo vztrajala, o tem ni dvoma. volitve so še daleč, še 4 leta. kaj nam pa morejo, si mislijo. do takrat bo večina slovencev to že pozabila. stvar uspešno zaključena.


Ni se za bat, da bi ta vlada dočakala 4 leta. Bo prej počilo, ker poka že po vseh šivih.

MadMicka ::

Ni problema dobiti večino za to, da se nekomu nekaj vzame. Tm okoli leta 40 je bila večina Nemcev za to, da se Židom pobere, kar je njihovega, tm okoli leta 50 je bila večina Slovencev za to, da se bogatim pobere, kar je njihovega.

Ni problema dobiti tako večino. Problem je taka mentaliteta.

Če bo Kresalova ostala tako pokončna in zavezana pravni državi, kot je sedaj, vem koga bom volil na naslednjih volitvah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

WarpedGone ::

Ni se za bat, da bi ta vlada dočakala 4 leta. Bo prej počilo, ker poka že po vseh šivih.

Dokler ji sindikati ližejo podplate, ni skrbi.
Zbogom in hvala za vse ribe

Gregor P ::

Tudi sam sem gledal Trenja danes in če sem prav razumel, so zagovorniki tujcev, ki naj bi izgubili status stalnega prebivališča, poudarjali dva vzroka za izbris (sicer ne vem, če je to sploh pravi pravni termin v teh primerih) in sicer prenos iz ene evidence v drugo ter ravnanje posameznih uradnikov, ki so na svojo roko ne glede na zakone in uredbe, izbrisali ljudi.

Torej za ta prvo domnevam, da obstaja nekje neka uredba ali nek podoben akt, ki to dokazuje in jo je nekdo podpisal vedoč kaj počne ... in če se to v vsaki pravni državi ne sme početi in je ta akt nezakonit, a vendar je nekdo to načrtno in zavestno naredil, kot pravijo zagovorniki izbrisanih, potem ne razumem, zakaj to osebo oz. skupino oseb ne preganjano po uradni dolžnosti in jih primerno kaznujejo?

Pri drugem pa še toliko huje; kako to, da ti ljudje niso odgovarjali za svoja dejanja pred sodišči, če so to res naredili? Saj verjetno se ve, kdo naj bi to bil?

To me sicer na splošno moti v Sloveniji, da nihče nikoli ne odgovarja za svoja dejanja, ampak se vse kar posploši in že smo davkoplačevalci avtomatično krivi za vse;(( ... mi moramo pa potem ugibati, kaj se je zares zgodilo in kateri politični opciji naj bolj zaupamo glede na razne populistične argumente, ki jim trenutno najbolj služijo.

Mediji pa itak ne opravljajo svojega dela; razen voditelj Trenj g. Slak danes izjemoma, ko je takoj pogledal kateri dokument kaže poslanec SNS g. Barovič in takoj ugotovil, da ne gre za nek uraden dopis SD, kot je najprej trdil poslanec. To tudi v bistvu pričakujem od novinarjev, ko se začne nekdo na nekaj sklicevati, ali pa začne govoriti o nekih številkah tako na pamet, da se osebo ustavi in takoj preveri podatke (na TV s pomočjo strokovnih svetovalcev v režiji npr.):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

USS Liberty ::

>>>>>Sedaj pa vidim, da ima ženska zelo poštimano v glavi (in vrednote tudi), pravi politično neizkušen tepec je pa nekje drugje.

Kresalova ima ravno toliko poštimano v glavi, kot ima Neva Miklavčič Predan...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

WarpedGone ::

Kako se kej počuti tisti "uradnik brez roke", ki ga je krivic obtožil, da je ljudi naganjal z "Marš"?

Od kdaj je "spoštovanim pravnikom" (a ne Mici?) dovoljeno takšnole pljuvanje? Cilj opravičuje sredstva? Samo da so naši?
Če ma slučajno prav, a so kej ukrenil proti njemu? In če ne, zakaj točno ne?
Zbogom in hvala za vse ribe

tsh2 ::

Ni se za bat, da bi ta vlada dočakala 4 leta. Bo prej počilo, ker poka že po vseh šivih.

jaz sem siguren, da bo zdržala. ker predčasnih volitev ne bo, ker jih še nikoli ni bilo. mogoče bo šel erjavec ven zaradi kakšne populistične poteze. razen če bi jim javna podpora zelo padla, bi se jim začelo dogajati podobno kot lds po volitvah 2004: začeli bi prehajati v druge stranke, ustanavljati nove stranke, skratka mešati meglo.

Če bo Kresalova ostala tako pokončna in zavezana pravni državi, kot je sedaj, vem koga bom volil na naslednjih volitvah.


levičarji tako sveto zagovarjajo pravo samo kadar njim to odgovarja. spomnimo se samo volitev, kako so govorili, da je bilo kršenje zakona nepomembno. kresalka je trobila o pravni državi pred volitvami. in zdaj vem kaj točno je imela pri tem v mislih. za spoštovanje ostalih zakonov pa zgleda da ni tako zagana.

Poldi112 ::

O kakšnem kršenju ti zdaj tu sanjaš?

>jaz sem siguren, da bo zdržala. ker predčasnih volitev ne bo, ker jih še nikoli ni bilo.

Ti pa ne spremljaš ravno dolgo politike, ane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MadMicka ::

WarpedOne, Krivic je povedal, kar je pač slišal od tistih, ki so bili "nagnani" iz upravne enote. Kaj lahko narediš takemu uradniku? Če bi to predpostavljeni tedaj, tj. pred 17 leti izvedeli, bi ga morali opomniti, bodisi ustno, bodisi pisno. Danes, pa jasno ne pride v poštev niti opomin. Vsaka taka zadeva zastara. Temu se reče pravna država.

tsh2, kateri zakon točno naj bi Kresalova kršila? Če misliš predpise o imenovanju direktorja policije, se hudičevo motiš. Še celo, mislim da je bil Grims tisti, ki je izjavil, da tehnično zakona ni kršila. Njega omenil pač zato, ker je iz opozicije.

USS Nimitz, ti se pa skušaj v postih bolj posvetiti vsebini zadev in malo manj temu, kaj točno ti misliš o tem ali onem človeku.

TESKAn ::

1. po gledanju trenj mi je jasno, da večina teh 17 ali 25 tisočih izbrisanih zavestno ni hotela vzeti slovenskega državljanstva. krivic je za todoroviča že rekel, da ni hotel.

No, državljanstvo ni pogoj za stalno prerbivališče.

Če bo Kresalova ostala tako pokončna in zavezana pravni državi, kot je sedaj, vem koga bom volil na naslednjih volitvah.

Upanje ostaja - da bomo imeli za volit koga, ki pozabi na pravno državo, kadar mu paše.

Pri drugem pa še toliko huje; kako to, da ti ljudje niso odgovarjali za svoja dejanja pred sodišči, če so to res naredili? Saj verjetno se ve, kdo naj bi to bil?

V naši državi, kjer so vodilni že večkrat pokazali, da jim "dol visi" za sodišča in kjer ne vem, če smo kadarkoli kako "veliko ribo" obsodili in je kazen tudi prestala - pričakuješ, da bomo ne samo odkrili krivca, pač pa ga tudi ustrezno kaznovali?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

poweroff ::

Jebemti, a ste videli kako je Kreslčka utihnila in se skoraj v zemljo pogreznila, ko so objavili rezultate.

Kaj to? Trenja?

Nisem gledal zadeve. Je pa seveda pričakovano da ljudje napumpani od fašistov ne bodo podpirali pravne države.

Ampak edina merodajna zadeva so volitve. Čez štiri leta boste imeli priložnost, da se spet dokažete, do takrat pa imamo izvoljeno pač levo vlado. Lahko sicer vlada razpade že prej, ampak zadeve z Izbrisanimi ne morete ustaviti. Game over. Glede Kresalke pa brez skrbi - ko/če se bo vrnila v advokaturo bo imela manj stresno delo pa veliko več denarja. Ne bo ji hudega, v zgodovino bo pa ostala zapisana kot ena redkih Slovencev, ki se je zavzemala za pravno državo.

Višek pa je, da Pahor hodi k Šišku v MB na raport, ko se slednjemu zahoče.

Borut je pač Borat. Neodrasel samovšečnež z borderline sindromom patološkega narcizma, bi rekli lacanovski psihoanalitiki.

Sem pa videl, da je tudi Matthai nekoliko obrnil ploščo in piše v nekoliko bolj spravljivem tonu. Upam, da niso rezultati vzrok. :)

Brez skrbi, jaz še vedno trdno stojim na liberalnih vrednotah. Samo videl sem, da vam kaj več od lajanja ne preostane več dosti. Izbrisani bodo dobili status, vi se boste zaradi lepšega še malo pizdili, čez 4 leta pa ne bo nikogar več brigalo. No ja, morda bo Stranska slovenskega naroda namesto 2000 glasov dobila 2500 glasov, LOL. :D
sudo poweroff

poweroff ::

>>>>>Sedaj pa vidim, da ima ženska zelo poštimano v glavi (in vrednote tudi), pravi politično neizkušen tepec je pa nekje drugje.

Kresalova ima ravno toliko poštimano v glavi, kot ima Neva Miklavčič Predan...


Haha, in to izjavi človek, ki po forumu piše take divje teorije zarote,d a se s kolegi ob pivu glasno krohotamo na njegov račun? Vprašaj enkrat Dedalusa kolk smo se prerežali... :D

Glede predčasnih volitev pa - morda bodo, morda ne. Zaenkrat ne kaže, da bi bile.

Lahko pa desničarji pričakujejo tudi "maščevanje" s strani novinarjev, ki so jih obtoževali in "zatirali" pod prejšnjo vlado. Novinarji tega niso pozabili in opozicija lahko pričakuje, da ji bodo vrnili uslugo... >:D
sudo poweroff

USS Liberty ::

>>>>>Brez skrbi, jaz še vedno trdno stojim na liberalnih vrednotah.

Ti ne stojiš na nobenih liberalnih vrednotah, oz. stojiš takrat, ko ti to ustreza...
Ko ti pa liberalizen ne ustreza, mu pa daš etiketo neoliberalizma in liberalizem zate postane isto kot psovka. Vaš svet FDVjevstva, anarhizma, molotovstva, metelkovstva, "mirovnih" inštitutov, forumov za levico, "liberalnih" akademij in podobnih skrajno levih organizacij, ima z demokratičnim meščanskim liberalizmam, kot ga poznajo v normalnih državah, bore malo skupnega.

>>>>>Haha, in to izjavi človek, ki po forumu piše take divje teorije zarote,d a se s kolegi ob pivu glasno krohotamo na njegov račun? Vprašaj enkrat Dedalusa kolk smo se prerežali...

Nisem vedel, da imam "fan" club med FDV-jevci, haha... Pobje, dejte se raje v prostem času puncam posvečat... Sem enkrat na enem forumu prebral izpoved enega fdvjevca, da vas punce ne marajo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

bibip ::

Če hoče kdo gledat: KLIK

Se pa točno vidi, da ljudje ne vedo za kaj točno se gre.
Saj je dobro, da gre tole malo čez nacionalizem. Malo ni sabo. To dam malo prav desni strani. Leva stran je tukaj "frigidna".
Leva stran ima prav, da mora imeti vse pravno podlago. To pa drži 100%. Desna ga pa tukaj fejst serje.

Rešitev mora biti pravna. Ne smemo pa pozabiti nase.
Če je to prva vlada delala je to to. Če smo mi posledica vojne je to to. Če so izbrisani posledica Jugoslovanskega piskra je to to. Gotovo pa obstaja rešitev, ki se ji reče dogovor. Bolj človeško do izbrisanih in bolj razumevajoče do današnjih državljanov.

Če so politiki in sodniki zajebali, je bedarija, da sedaj plačujemo. Sam gledam na to bolj kot posledico konca vojne in vala trakratnega nacionalizma.

Kot sem že enkrat omenil... Brez odobravanja javnosti se ta problem ne bo rešil ugodno.

Pa še samo mimogrede... Kresalova kot ministrica niti malo ne pokaže neke nacionalne zavesti. Japijevski pravni odnos do te tematike je poguba zanjo že v štartu. To bo morala malo spremeniti.

Skoraj najbolj korektno je povedal Peterle. Povedal je kako bi moralo biti in kako je. Pravno rešitev ja, ampak ne za vsako ceno. S ceno ne mislim denarja. Malo hrbtenice, ker Slovenci nismo šleve. Imamo jajca. Debela in kosmata!!

jype ::

bibip> Kresalova kot ministrica niti malo ne pokaže neke nacionalne zavesti.

Vsi kažejo nacionalno zavest. Ona je pač prebivalka napredne evropske države Slovenije, medtem ko so nekateri drugi ljudje prebivalci srednjeveške agrarno usmerjene habsburške province Slovenije.

bibip ::

No, no... Saj Kresalova strokovno ne dela nič narobe. Mislim pa, da veš, kaj mislim. Ampak vseeno ne bo vse v redu, dokler ne bo javnost to odobravala. Vsaj polovica.

Vidim, da sem pa napredoval iz skandinavskega ščita v habsburško okolico. Po tvojem mnenju. ;)

USS Liberty ::

Cilj sedanje slovenske levice, ki ga niti ne skrivajo, je ta, da bi čimbolj spremenili etnično strukturo prebivalstva in Slovence iz naroda spremeniti v nacionalno manjšino v lastni državi...

V tej državi si danes lahko karkoli, samo Slovenec ne smeš biti. Imeti nacionalno zavest, se ne sramovati slovenstva, svojega jezika, vse to je za naše levičarje huje kot psovka...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

bibip ::

@USS Nimitz
Ne tako ostro, ampak se strinjam s tabo.

Ne sme se spregledati pravo, ker se takrat država podre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

Poldi112 ::

In rešitev desnice je etnično čiščenje na račun pravne države?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

podbevna ::

Jaz tudi mislim, da jih je za ta Trenja Kresalova slišala od političnih svetovalcev. Politično dobro je deloval Grims, ki je na vprašanje če desni teh izbrisanih vseeno ne molzejo malo preveč populistično, začel skoraj s solzami v očeh nabijati, da je to ZA SLOVENIJO in o "izbrisu" 80k brezposelnih in 200k revnih SLOVENCEV. Ali pa Peterle, ki je kot predsednik vlade v tistem času nabijal o vojni, o agresorjih in o velikodušnosti Slovenije. Oba sta govorila malim kretenčkom (Slovencelnom kot bi rekla Svetlana), ki so ju z veseljem poslušali.

Kresalova se očitno ni ljubilo nastopati za te bebčke (tu ji je bil Potrč lahko za zgled) in je povedala, kakor je (torej treba je rešiti, je že skrajni čas in odškodnine so povezane z dokazovanjem vseh 4 predpostavk in omejene z zastaranjem). Pa še malo se je razjezila, kar je bilo hot.

Na žalost pa je kretenčkov veliko več, kot tistih, ki so sposobni razumeti stvar, kot se vidi že na tem forumu.

Poldi112 ::

Ja, 85%, glede na včerajšno anketo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bibip ::

Poldi112>>In rešitev desnice je etnično čiščenje na račun pravne države?
To je manšina. Seveda so tudi taki. Vendar nimajo velike javne podpore.
Ampak vsi vemo, da se to ne bo zgodilo. Stvari se odvijajo v pravo smer. Potrebno je pa vzeti vse v obzir, ne pa samo vzeti eno stališče, vse ostalo pa zanemariti. Ljudje so zelo čustveni do tega. Vem, ker sem tudi sam bil. Ker pa sem se samo malo informiral, kar je posledica tudi te teme, sem spremenil mnenje.
Stvar se mora urediti. Ne sme se čisto zanemariti vzrok dejanja izbrisa, se postaviti pod luč sramote in se ukloniti temu problemu v celoti.

Ljudje pa enostavno ne razumejo zakaj levica s Kresalovo na čelu pri tej zadevi tako vztraja. Zato je bil pa takšen izid glasovanja.
Še enkrat: MORA se urediti. Ampak brez odobravanja ljudi ne bo šlo. Ljudje morajo vedeti zakaj. Trenutno ne vedo.

podbevna>> ...sta govorila malim kretenčkom (Slovencelnom... ...ni ljubilo nastopati za te bebčke...
Ne vem no... pa so potem meni govorili, da diskriminiram...

podbevna>> Na žalost pa je kretenčkov veliko več, kot tistih, ki so sposobni razumeti stvar, kot se vidi že na tem forumu.
Sam sem "kremenčkov", ki gledam na stvar malo drugače kot pred parimi dnevi. Lahko si pogledaš moje odgovore. Škoda, da zaničuješ vse po vrsti zaradi drugačne politične orientacije, ker to niso navijaške skupine.

podbevna>> Pa še malo se je razjezila, kar je bilo hot.
Uporabljaj pravo glavo. Je bolj razsodno.

Poldi112 ::

>Ampak brez odobravanja ljudi ne bo šlo. Ljudje morajo vedeti zakaj. Trenutno ne vedo.

Ravno to je problem, včasih moraš narediti tisto kar je prav, kljub temu da so ljudje proti temu. In s pumpanjem sovraštva nikoli v tej problematiki nikoli ne boš imel večine na strani zakona. In tu se vidi karakter - jaz sem tudi eden tistih, ki je zadnji teden močno spremenil mnenje o Kresalovi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

podbevna ::

@ bibip

A ti misliš, da gre pri teh, ki mislijo, da lahko vsak kekec vrednoti sodbo ustavnega sodišča in se odloči ali jo bo implementiral ali ne samo za drugačno "politično orientacijo"? Ali pri teh, ki mislijo, da imamo samo toliko človekovih pravic, da nismo predragi v času krize? Lepo te prosim... Gre za ljudi, ki ne razumejo osnov delovanja države. In ki podpirajo politike, ki govorijo popolne neumnosti.

Jaz nisem politično korekten. In hvala bogu mi ni treba biti in v politično korektnost niti ne verjemam.

Kot je rekel Dawkins: Iz bebcev se je treba norčevati. Drugače revčki mislijo, da imajo prav...

USS Liberty ::

Pazite to! Ne samo odškodnine, še stanovanja hočejo.

Za stanovanje odkupiti takrat ni bil pogoj samo stalno prebivališče, ampak tudi državljanstvo... Tukaj je jasno, da so ti ljudje večinoma sami špekulanti in prevaranti, ki so se sami zakalkulirali...

Predlagam, da enkrat že zaključimo to hoax zgodbo o izbrisanih. Tistih 15% slovenofobov, ki podpirare te špekulante in prevarante in mislite, da se jim je zgodila neka krivica, ustanovite sklad v katerega bo vsak od vas nakazal 1500 evrov in bomo zlahka nabrali 500 mio evrov za odškodnine za te prevarante...

Pa organizirajte tudi kakšen tečaj slovenščine za te ljudi, saj jim je le ta po več desetletjih bivanja v Sloveniji, še vedno španska vas.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

MadMicka ::

Kar se tiče Petrleta in njegovega bluzenja o tem, da obstaja pravo in je obstajala tedanja politična realnost, je treba povedati naslednje: dejstvo je, da junija 1992 z izbrisanimi niso reševali obstoja slovenske države. V zanosu so očitno hoteli potegniti ostro mejo med "našimi in vašimi"

Dobro je povedal Krivic: Kitajcem ali pa komurkoli drugemu, ki je živel v Sloveniji, imel prijavljeno stalno prebivališče in ni bil državljan RS, ni bilo potrebno ničesar urejati. Niso jih izbrisali iz registra stalnega prebivališča. Izbrisali pa so pripadnike jugoslovanskega naroda. Ni bilo potrebe. In prav je, da se to pove, pa četudi po 17 letih.

Pa še glede nacionalnega ponosa: to je eno navadno sranje, to je ena taka zadeva, ki deluje razdiralno in povzroča samo škodo. Poglejte: Sem ponosen, da sem Slovenec. Sem. Kaj pa Italijan? Ali je on lahko ponosen, da je Italijan? Pa Albanec sam nase in na Albance tudi? In Nemec, pa Šved, Američan itd. In kdo je lahko izmed teh je lahko najbolj ponosen? Vsi enako? Eni bolj in lahko tiste druge malce zaničujejo?

Zadeva bi morala iti takole: Živim v Sloveniji. Skušal bom urediti svoj dom tako, da bo čim bolj prijeten za življenje. Kar bi sicer skušal normalen človek narediti, kjerkoli bi že živel. Prijeten dom pomeni med drugim tudi dom, kjer ni vojne, kjer ni hudega kreganja. Zgodovinska izkušnja nam pove, da k temu močno pripomore vladavina prava. poštovanje pravic tudi tistih, da ne rečem predvsem tistih, ki nimajo moči, da bi uveljavili svoje pravice. Temu se reče civilizacijski napredek.

Kar se tiče zakjučka glede izbrisanih, pa velja: Slovenija naj podeli odločbe izbrisanim. Tako uresniči voljo ustavnega sodišča in izbriše ta madež Slovenije v Evropskih očeh. To lahko storimo mirne duše, saj nas ne bo praktično nič stalo. Namreč izbrisani, tudi če so utrpeli kako škodo, so zastaralni roki že potekli (razen za tistih par deset, ki so tožbe že vložili).

Thomas ::

Where is the problem?

Nobena država ne nastane povsem pravno neoporečno. Morda je bila Slovenija še najbolj pravno neoporečno ustanovljenih držav, a tudi Slovenija ni nastala v povsem pravno čistih okoliščinah.

Izbrisani so samo ostružek, ki je iz tega, v principu prevratniškega procesa - izletel.

Zato bo pač treba ali:

- sprejeti ustavni zakon, podoben ustanovitvi NLB, ko smo se "zmazali ven"

- plačati tisto milijardo (?)

Obe rešitvi sta možni, morda je pa tudi kakšna tretja, ampak jaz je ne vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bibip ::

@Poldi112
Sem vesel, da se strinjava.

Sam nisem nikjer videl kakšen novinarski prispevek, ki bi v celoti pojasni to zadevo. Vsaj v glavnih dnevnih medijih ne (je pa velika verjetnost, da sem spregledal). Če pa pregledaš malo stvari, je pa hitro jasno, kaj je potrebno narediti oz. kaj je prav in kaj ni.
Dokler so samo neke politične debate okoli tega, ljudje pa samo spremljajo debato, se bo dogajal takšen rezultat glasovanja. Potrebno je predstaviti jasno in jedrnato tako, da vsak razume. Ena stara tetka, ki ocenjuje zadevo po simpatičnosti in en pravnik, imata enako težo glasu na referendumu. Vendar lahko oba razumeta stvar po svoje. Razumeti bi jo morala pa oba. Neodobravanje javnosti pa kaže ravno na nerazumevanje. Sam za to krivim politični odnos in medije.

Mimogrede: nisem simpatizer nobene stranke.

@podbevna
:)):)):))
Smešno. Ampak najbolj smešno je, da imaš prav.
Govorijo neumnosti. Nekaj malega je pa tudi res.
Nisi politično korekten? +1 (štej me zraven >:D)
Če je to rekel Dawkins ima prav.
Jaz bi še dodal:"Ljudi je potrebno pravilno informirati in izobraziti. Začnite dovolj zgodaj. Drugače pa velja Dawkinsova.">:D

bibip ::

MadMicka>> Kar se tiče Petrleta in njegovega bluzenja o tem, da obstaja pravo in je obstajala tedanja politična realnost, je treba povedati naslednje: dejstvo je, da junija 1992 z izbrisanimi niso reševali obstoja slovenske države. V zanosu so očitno hoteli potegniti ostro mejo med "našimi in vašimi"

Ni tisto bluzenje čisto iz trte zvito. Ni bilo niti eno leto po vojni, ko so to naredili. Na balkanu je pa začelo vreti. Normalno, da je bila drugačna politična realnost, kot jo imamo danes. Obstoj države je bil rešen. Po vojni pa je potrebno kontrolirati tudi moč, ki jo dobiš v primeru zmage. Tu je pa malo odšla nadzoru. Nerealno bi bilo trditi, da je bila za takratne razmere nelogična odločitev. Danes vemo, da je bila napaka. Vsaj po pravu in zakonih, ki jih imamo in so dobri.

MadMicka>> Pa še glede nacionalnega ponosa: to je eno navadno sranje, to je ena taka zadeva, ki deluje razdiralno in povzroča samo škodo.
Ja, fuzbal tekme so naredile ogromno škode, ker ljudje pripadajo enemu navijaškemu klubu.

Problem je v tem, da te nasprotna stran prisili v to.
Ko je bila vojna, smo se vsi Slovenci združili in se postavili po robu JLA vojski in politiki Beograda. Takrat je nacionalni ponos bil največje orožje. Večje od armbrustov, ali kaj so že bili. Zato smo tudi zmagali. Malo tega je treba imeti v sebi. Seveda ekstremizem ni dober, ker nisi sposoben kritičnega razmišljanja in si vodljiv kot pes za zrezkom. Malo pa ni slabo. Vsaj, da svojo zgodovino poznaš.

Z ostalim iz tvojega sporočila se pa strinjam s tabo.

WarpedGone ::

Izbrisali pa so pripadnike jugoslovanskega naroda. Ni bilo potrebe.

Veliko je govora kako je bilo tisto narobe, pa zelo malo idej kaj bi bilo pa dobro in prav naredit.

Kolikor kapiram stvar se je zgodilo tole:
- ljudje s statusom tujca v Jugoslaviji so avtomatsko dobili status tujca v Sloveniji (razni angleži, kitajci, ...)
- ljudje s slovenskim republiškim državljanstvom so avtomatsko postali slovenski državljani
- ljudje z državljanstvom drugih republik in stalnim prebivališčem v Sloveniji so to stalno prebivališče izgubili ker je prenehala pravna podlaga za takšen status (kot tudi samo Slovensko državljanstvo pač ni dovolj da imaš avtomatsko stalno prebivališče v Avstriji, se je treba malo pomatrat in fehtat za to)

Res me zanima kaj so v zgodivini počele druge države v podobnih primerih.

Bo naslednji korak tožba proti državi, ker da je z odcepitvijo prekršila takratno ustavo YU?
Zbogom in hvala za vse ribe

MadMicka ::

Eno miljadro bo Slovenija plačala izbrisanim? A res? V katerem zakonu pa to piše? A bo mogoče samo milijon? A res? V katerem zakonu pa to piše?

Koliko točno je dosedaj Slovenija plačala?

Po robu JLA smo se postavili zato, da bi se lahko osamosvojili. Osamosvojili smo se zato, da bi bolje živeli. Samo zato. Nima to veze z nacionalnim ponosom (pa čeprav se je marsikdo "ponosno" trkal po prsih in vpil ..."mi slovenci, uni južnjaki..".

Thomas ::

Bo naslednji korak tožba proti državi, ker da je z odcepitvijo prekršila takratno ustavo YU?


Po moje je ravno v tem bistvo. Ne glede na to, ali tožba bo ali ne bo, prekršili smo YU ustavo in jo nadomestili z neko drugo.

V tistih časih preloma in prevrata, so se mnogi zelo trudili, da bi ne prekršili nobenega zakona, da bi bil prehod "100% čist". Meni se je to zdelo nemogoče že takrat, samo nisem bil noben faktor v politiki in je bilo to moje privatno mnenje.

Je pa bilo vsaj ene 10 "grehov" pač narejenih in brez njih Slovenije kot samostojne države ne bi bilo.

Izbrisani so samo šplitar tedanjega dogajanja. Kot LB & NLB, meja s hrvaško, Krško ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

USS Liberty ::

http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Thomas ::

Eno miljadro bo Slovenija plačala izbrisanim? A res?


Če sklepamo po taprvi lastovki Todoroviću ... potem ja. Po čem drugem naj pa sklepamo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

USS Liberty ::

>>>>>Pa še glede nacionalnega ponosa: to je eno navadno sranje, to je ena taka zadeva, ki deluje razdiralno in povzroča samo škodo.

Mici, če ima bradonja Todorović pravico, da je ponosen Srb, pa njegova razdiralnost nikogar od vas ne moti, celo z denarjem ga nagrajujete, potem imamo tudi mi Slovenci pravico, da smo ponosni na to kar smo...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Poldi112 ::

>Izbrisani so samo šplitar tedanjega dogajanja. Kot LB & NLB, meja s hrvaško, Krško ...

Ni problem da je pri osamosvajanju prišlo do napak, problem je ker ni nobene volje, da se jih odpravi. Oz. še veliko večji problem je, da se ne spoštuje volja ustavnega sodišča.

>Če sklepamo po taprvi lastovki Todoroviću ... potem ja. Po čem drugem naj pa sklepamo?
Po ostalih, ki jih ni uspelo. S tem da tudi njegova sodba še ni pravnomočna. In da, točno tako kot je krivic včeraj rekel, ti ljudje nimajo sredstev, da bi tožili državo.

>Mici, če ima bradonja Todorović pravico, da je ponosen Srb, pa njegova razdiralnost nikogar od vas ne moti, celo z denarjem ga nagrajujete, potem imamo tudi mi Slovenci pravico, da smo ponosni na to kar smo...

Ni problem v ponosu, problem je ko zakoni veljajo samo za nekatere. Če s tem ko izrazi nestrinjanje izgubi človekove pravice, potem nekako ne moreš reči da jih spoštujemo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Thomas> Nobena država ne nastane povsem pravno neoporečno.

Vendar vse pravne države za svoje napake odgovarjajo. Druge izbire seveda nimajo.

USS Nimitz> Mici, če ima bradonja Todorović pravico, da je ponosen Srb, pa njegova razdiralnost nikogar od vas ne moti, celo z denarjem ga nagrajujete, potem imamo tudi mi Slovenci pravico, da smo ponosni na to kar smo...

In imate vso pravico biti ponosni na to, kar ste. Države to seveda ne odvezuje od njenih zakonov.
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ESČP: Slovenija je kršila 8. in 13. člen konvencije o človekovih pravicah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
36679421 (43506) PaX_MaN
»

Najprej so ga izbrisali, nato izgnali, potem je bil ubit (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1138702 (7183) Keyser Soze
»

Izbrisani na Evropsko sodisce v Strasbourg! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20614315 (11300) Daedalus
»

Referendum 4. aprila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1038432 (6342) ali3n
»

Zakon o izbrisanih (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
46726468 (20673) majcenf

Več podobnih tem