» »

Referendum 4. aprila

Referendum 4. aprila

1
2
3

Gavran ::

Tiste ideje o spodnji meji udeležbe na referendumih so navaden bullshit - čre te stvar ne zanima, pač ne greš na referendum. Tudi poslanci v parlamentu imajo možnost da se glasovanja vzdržijo. Ne mi pa jokat, da manjšina odloča v imenu večine - če večine stvar ne zanima, je to njihov problem.
Vprašanje ni protiustavno - to je potrdilo tudi ustavno sodišče. Ustavno sodišče je naložilo UREDITEV tega vprašanja, načina pa ne.

zee ::

Samo v razmislek vsem:
Med drugo svetovno voijno in kmalu po njej je država pobila (=izbrisala) na tisoče Slovencev, ki so zagrešili zgolj to, da se niso strinjali s takratno oblastjo.

Dobrih 50 let kasneje je taista država (ne pozabimo, da je garnitura še vedno ista - no, mogoče malo razbarvana) izbrisala 18000 ne-Slovencev. Zakaj? Ker si niso uredili papirjev.

Poanta: Kakšna je razlika med prvimi in drugimi? Prvi niso naredili nič, drugi pa ravno tako niso naredili nič, pa bi moralil. Nihče jim ni tega preprečil.

Sedaj naj bi raja sprejela zakon, ki ureja status teh ne-Slovencev, medtem ko se o Slovencih, ki so bili pobiti "v dobro države" sme govoriti samo potiho.

Sam bo šel na referendum in z veseljem glasoval PROTI, kajti ne mislim podpirati lenobe tistih 18000, ki si niso bili sposobni urediti svojega statusa.

Govoril sem.

Zee
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MadMicka ::

Luka Veliki, ti si zgleda neki čarovnik, da že vnaprej veš kako in kaj bodo ljudje glasovali. Da o Thomasu, ki meša pojme kot so komunizem in referendum, niti nima smisla zgubljati besed.

Kar se mene tiče, bom glasoval proti kakršnikoli zakonski ureditvi statusa izbrisanih za nazaj. Če namreč lahko iztožijo na podlagi veljavnih predpisov odškodnino, naj jo iztožijo. Če pa ne, je pa to njihov problem. O tem se naj izreče sodišče!

antonija ::

Ce so si lahk vsi "jugoslovani" k jih jst poznam uredil svoj status 10 let nazaj (al pa se mal vec), pol ni vraga da bi tud ostali lahk sli na obcino in dobil papirje. Ce je to res tko, pol nej si odskodnine nekam vtaknejo. Ce pa to sploh ni res (kar se zgodi ce prevec gledas popTV al pa beres mladino), pol pa to sploh nima kej ljudstvo za odlocat. Ce jim je blo drzavljanstvo vzeto (so si ga sli iskat na obcino, pa je blo protizakonito skenslano), pol nej se pa njihovi odvetniki zmenjo z drzavnimi pravniki. Ce jim ne rata nej grejo na kaksno evropsko instanco, ker zdej majo tud pri nas dost velik vpliv. Sprasevat ljudstvo kako more nekaj bit po zakonu je pa neumno. Tko kot bi razpisau referendum a je teorija strun taprava....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

frenk ::

tud jest mam velik kolegov iz bosne/srbije/itd in vsi so si uredili papirje:)

hokuto ::

Joj koliko pametnih ljudi v tej temi, ki se trudi prikazat svojo intelektualno sposobnost z uporabo velikih besed, pa jih žal očitno bolj slabo razume, vsaj glede na precej zgrešeno uporabo, pa še nobenemu ni jasno, v čem je nesmiselnost in perverzija tega referenduma ter zakaj je to izključno metanje denarja stran in zganjanje populizma na najbolj primitivni ravni (to, da pa toliko ljudi takemu populizmu naseda ni ravno spodbudno za našo deželico se bojim). "Finta" je v tem, da ta referendum ne odloča o prav ničemer, nima prav nobene teže glede nobene tako strašno pereče stvari. Tako ste zaslepljeni z državljanstvi in odškodninami, ki, da je vse skupaj še bolj absurdno, sploh niso predmet zakona, da ne uvidite realne teže referenduma za ureditev tega vprašanja. Namreč ustavno sodišče, ki je (vsaj zaenkrat in upam še dolgo) najvišja inštanca v naši državi, je že odločilo, da morajo izbrisani dobiti odločbe o statusu stalnega prebivališča in referendumska zavrnitev zakona, ki ureja le način izvedbe, tega ne more spremenit. Odločbe o statusu stalnega prebivališča bodo izdane, če ne preko tega zakona pa preko nekega drugega, oziroma celo brez njega, saj je tudi to pravno dopustno in v bistvu od ustavnega sodišča celo zahtevano ter se že dogaja. Mogoče bi pa naslednjih 600 miljonov vrgli stran za povprašat ljudi ali je Slovenija južno ali severno od Avstrije, ali pa ali naj se odslej nogomet v Sloveniji igra s štirimi goli in dvema žogama, da bo več spektakla. Ta referendum skratka ni udejanjanje demokracije, ampak le zlorabljanje njenih inštrumentov.

Jst ::

My opinion ONLY!

Jaz gledam na to stvar takole: navadni državljani NIMAMO podatkov, kaj se je dogajalo z izbrisanimi. Vemo samo to, kar so nam povedali mediji. Izbrisani se niso izbrisali sami. VSAK od izbrisanih je zgodba zase. Glede na to, da je ustavno sodišče že odločilo, da se mora status glede teh ljudi pravno določiti, zakaj za vraga potem referendum. Jaz se ne počitim odgovornega, da bi podal svoje mnenje o tej temi, ker sem navaden državljan, ki ni imel v času "brisanja" prav nič s tem. Da se pa razpiše referendum za predog zakona, je pa absurdno. Zato tudi ne grem na referendum.

Zakaj niso razpisali referenduma o slavnem Kebrovem zakonu?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

"Zlorabljanje demokracije" je besedna zveza, ki jo v največ primerih uporabljajo antidemokrati, ki jim gre demokracija na živce. Tako tudi tokrat. Ker komunisti niso dobili svojega, ker ni kar takoj po njihovo, postavljajo demokracijo pod vprašaj.

Jest pa ugotavljam, da so navadni bumbarji. Tako tisti, ki so naredili tale "tehnični zakon", ki kar vsem 4000 sedaj tukaj prebivajočim avtomatično podeljuje status za nazaj, kot tisti, ki desetim procentom teh ne uspejo vročiti odločb, ker jih ni tukaj. :D

Abotneži pač, ki nimajo pošlihtanih evidenc niti o tem, kdo živi tukaj in kdo ne.

Najprej naj Bohinc zrihta evidence, potem naj se dela pametnega - ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

true
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Luka Percic ::

hokuto:
Saj je že mogoče, da odškodnine nebodo presegle stroška referenduma.
Vendar gre za princip. Vsak tolar za tistega ki si to ne zasluži, je metanje dnarja proč in zanikanje osamosvojitve in nastanke nove, boljše države.
Meni je ta "zavest" vredna več kot 600 miljonov tolarjev.
Zato.

Luka Veliki, ti si zgleda neki čarovnik, da že vnaprej veš kako in kaj bodo ljudje glasovali. Da o Thomasu, ki meša pojme kot so komunizem in referendum, niti nima smisla zgubljati besed.


Tako besedičenje mi je znano.
Očrni, vendar ne povej nič oprijemljivega.
Kot bi poslušal Ropa.
Hint: Utemelji, al pa ne govori neumnosti!

Uri ::

HEEEH. Mene pa sploh zanima kako se bo glasilo to referenduumsko vprašanje? Sploh pa mi je simpatičen stavek antonije, ki primerja ta referenduum z referenduumom o teoriji strun.Bravo!

Thomas ::

"Prezapleteno tudi za pravni stroko v Sloveniji, zdaj naj bi pa mešali še ljudstvo?"

A je to tvoj point?

Sej pravim, nepismeni kot birokrati so, niti ne vedo kdo ima sedaj stalno bivališče v Sloveniji, koga pa še zdaj ni, ne samo da ga 1992 ni bilo.

In zdej naj bi tem "strokovnjakom" bolj zaupali, kot ljudstvu na referendumu?

To bo vsaj reklo: "Ne maramo, da se "izbrisanim", ki jih "silly Bohinc" ima v trenutni datoteki, kar izdajajo odločbe".

"Ne maramo" bodo rekli volilci. Čeprav, seveda, bo notranje ministrstvo še naprej pošiljalo odločbe tudi mnogim, ki so danes v Banja Luki ali Beogradu.

LOL!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

antonija ::

Sej glih tle je problem: folk misl da odloca o tem a naj se izbrisanim vrne drzavljanstvo+odskodnina a ne. Pa to sploh ni poanta tle. Gre sam zato a nej kar vsem (tud tistim ki jih ni tle al jih pa mogoc sploh ni vec) vrnemo vse pravice in dnar po spisku, a naj se preveri ce je oseba res bla v sloveniji (al pa ce je zdaj v sloveniji), in ce se zmeri zivi (in ce na, kdaj je umrla) in se pol vrne tistim ki jim je blo vzeto.

Zdej pa, ce komu ni vsec da se vsem (tudi tsitim ki ne obstajajo) vrne dnar in drzavljanstvo pol nej glasuje proti zakonu. Ce ste pa mnenja da nej se vse vrne brez preverjanja, pol pa obrkozite da ste za zakon.:D

Zakon pa baje sploh se ni napisan, tko da se zadeve se mal bolj zapletejo...>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

hokuto ::

Thomas, če nimaš smiselnih protiargumentov potem se ne oglašat, ne pa, da vsakega s katerim se ne strinjaš označiš za komunista (ali pa kaj drugega odvisno od priložnosti) in je zate problem rešen, ne glede na dejstva. Ne referendum na splošno, ampak zgolj ta referendum konkretno, v tej konkretni situaciji, je zloraba instrumentov demokracije, pa ne zato, ker bo morda prinesel rezultat, ki mogoče meni ne bo všeč, ob tem, da sploh ne veš kateri rezulat bi bil meni všeč, ker astronomske odškodnine tudi meni prav nič ne dišijo, ampak zato, ker dejansko o ničemer ne odloča in je njegov rezultat praktično irelevanten.

Luka Veliki s tabo se strinjam, da je vsak tolar podeljen tistemu, ki si ga ne zasluži metanje denarja proč in hudo neprimerna poteza, čeprav jaz zanikanja naše samostojnosti v tem ravno ne vidim (poskusi malo manj emocionalno gledat na vso stvar). Problem je v tem, da ta referendum na ta problem nima NOBENEGA vpliva, oziroma kot že rečeno nima nobenega resnega vpliva sploh, razen seveda primitivnega populizma in manipulatornega rajcanja množic ob vlečenju paralel med res zgodovinskim, prelomnim, državotvornim itd. plebiscitom ter tem skrpucalom od refenduma. V bistvu pa je prav to primerjanje žalitev tako pomembnega dogodka, kot je bil plebiscit. Ta referendum je farsa in zloraba instrumentov, ker se volilce namerno zavaja, da se na njem odloča o odškodninah in državljanstvih, implicitno pa še o Slovenstvu, naši samostojnosti in kar je še tovrstne emocionalne prtljage, kar pa seveda niti slučajno ne drži. In ker rezultat ne bo o ničemer odločal, sodi denar namenjen temu referendumu v prav tisto kategorijo s katero sva začela - metanje denarja proč.

Thomas ::

Če jest nekomu rečem da je komunist, mu rečem pač zato, ker mi tako izgleda.

Kako za dobro ali kako za slabo to on vzame, je potem njegova stvar. Tapravi komunisti so še ponosni, ko jim kdo prizna, da so še vedno komunisti.

Da je pa slovenska levica okoli Kučana precej komunistična, je pa dejstvo. Če ne bi bilo tako, Kučan ne bi sprejemal Lukašenka, "zadnjega evropskega" diktatorja.

O Sašu Pečetu nimam posebno dobrega mnenja, vendar je prav on včeraj v parlamentu navedel neko zanimivo dejstvo:

Trenutni minister za notranje zadeve (ali njegove službe pač), vabijo na obvezne pogovore državljane Slovenije (Slovence), da pomagajo razčiščevati kdo od izbrisanih je v Sloveniji res živel in kdo ni.

A to pa ni kršitev človekovih pravic? Policija buzerira državljane, da bi servirala nedržavljaom njihove "pravice", ki jih sami niso niti hoteli. Njih - današnjih izbrisanih - niso tako (po potrebi prisilno) privajali. Pač pa bodo (delajo) to zdaj delali z državljani za "pravice" nedržavljanov.

To pa ni komunistično, to je pa idiotsko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Pri obeh interpelacijah, se je dobro videlo, da je vlada povsem brez argumentov.

Čisto vsak je rekel; laži, manipulacije, nabiranje političnih točk...|O
Dve šivanki...

hokuto ::

Ni problem v tem ali je biti komunist nekaj slabega, problem je v tem, da hočeš ti Thomas s tem, ko nekomu rečeš komunist (v kakšnih drugih debatah pa zelen, ali kar ti pač pride prav v kakšni debati), le-tega diskvalificirat. Namreč to je velikokrat tvoj argument zakaj naj bi se tisti drugi motil. Prilepiš mu eno pavšalno nalepko, velikokrat brez prave osnove in zate je problem rešen. Tisti pač po tvojem sodi v eno od zate manjvrednih skupin in s tem so avtomatično vsi njegovi argumenti nični, namesto, da bi jim zoperstavil tehtne protiargumente, kot je edino primerno za razumno debato. Pomembno je s kakšnim namenom ti uporabiš to oznako in ali je sploh točna, ne pa kako za slabo jo naslovnik vzame. V mojem primeru je pač popolnoma zgrešena, ker nisem ne zdaj in ne v preteklosti (tudi po zaslugi mladosti) nikoli bil komunist. Kaj imata zveze Kučan in Lukašenko s tem kar je bilo govora tukaj, mi pa ni čisto jasno, oziroma mi je jasno zakaj ju omenjaš - to je namreč tipična manipulacija, ko hočeš nekaj diskredirat na način, da skušaš to povezat z nečim tretjim, kar je splošno (vsaj v skupini, ki jo naslavljaš oziroma ji pripadaš) sprejeto za nekaj slabega. Maloumno in podlo, pa žal pri nas precej pogosto in še bolj žal pri prevelikem številu ljudi učinkovito.

Tisto kar omenjaš od Pečeta je tude mene zbodlo, samo iz rahlo drugega vidika... Najprej Peče (in tudi drugi seveda) zahteva posamično, detajlno preverjanje vsakega, ali je upravičen do vrnitve statusa, potem, ko to res počnejo, se pa pritožuje, da to počnejo. Sprevrženo. K sreči ne živimo v "big brother" državi, kjer bi se za vsakega, ki v njo vstopi točno vedelo kje in kdaj je v vsaki minuti, tako da je intervjuvanje ljudi verjetno edini način zbiranja tovrstnih informacij. A, ko policaji zbirajo informacije o kakšnem zločinu in pri tem zaslišujejo (potencialne) priče, to tudi jemlješ za buzeriranje državljanov in kratenje človekovih pravic? Vreči stran 600 miljonov za nesmiselen referendum, ker NAJ bi šlo za zaščito strašno zveličavnih načel je v redu, povedati policiji "ja ta pa ta je živel tukaj" oz. "ne ta pa ta ni živel tukaj", ob tem da, če rečeš, da ni živel tukaj, imaš celo možnost da dosežeš svoj cilj, ki ga s tem referendumom ne moreš, je pa tako strahotno nadlegovanje, da se po tvoje uvršča že v kratenje človekovih pravic. Daj raje malo premisli preden naslednjič brezglavo podpreš Pečeta v enem izmed njegovih manj uspelih izvajanj. Tvoji ljubi američani bi za ta očitek Pečeta in očitno tudi tebe rekli "fucked if you do, fucked if you don't" in jasno kaže koliko enega sprenevedanja je okoli tega problema. Neverjetno.

Thomas ::

No, bom povedal nekaj, kar je na prvi pogled off topic.

Niso samo Zeleni in komunisti tisti, ki jih ideologija lahko zavede v grde zmote.

Naprimer jest mislim, da je čisto mogoče, da Bush v resnici ni dovolj porajtal na islamistične grožnje. Ker v njegovem ideološkem krogu je zlahka prišlo do simpatiziranja s "pobožnimi možmi", sicer duge vere kot je njegovo krščanstvo, ki naj kaj takega kot je bil napad 9/11 ne bi bili zmožni. In so RES rahlo spali pred Alkajdo, kot jim zdaj očitajo nekateri. To se meni zdi čisto možno.

Nadalje mislim, da je ortodoksno Judovstvo naredilo in še naprej dela škodo Izraelu in Izraelski demokraciji in demokraciji sploh. Mislim, kaj hudiča so dali Egipčanom Sinaj, namesto Gaze? Ker piše v Stari zavezi, naj tako naredijo. S tem Camp David sporozumom so naredili pobožni možje (Krščanski, Judovski in Muslimanski) veliko traparijo. "Vredno" več, kot so bluzi Zelenih okoli zaprtja vseh JE v Nemčiji naprimer.

"Pobožni možje" v Sloveniji - pa smo spet off topic ampak vseeno - pa so ga že tudi lepo biksali slabo leto nazaj, na referendumu o zaprtju trgovin. Naprimer. Pa ne samo takrat, kar precejkrat ga!

Tako da se komunistom in Zelenim ni treba čutiti ekskluzivno "napadanim" od mene. Samo kadar zaslužijo!

Moram reči, da so v teh SL2 temah, nekateri pametni ljudje slepi kot krti. Zelo hitro! Tako da ne bi kdo mislil, da vidim na levi vse slabo, ali vse slabo samo na levi.

Gledam precej podobno kot Rode. Zanj so vsi so božji otroci, nekateri žal v globokih zmotah. Zame so vsi sentienti, nekateri žal inficirani s kužnimi mempleksi.



Še o Pečetu. To da policija buzerira priče kaznivih dejanj JE smiselno. To da buzerira državljane, če je nek nestalni prebivalec leta 1994 res bil v Sloveniji, je pa možno samo pod Bohincem. Če je bil, naj kar sam dokaže! Ne pa da prej je bil izbrisanec prelen it na občino, zdaj bodo pa privedli tistega ki je takrat šel, v dobro onega, ki je tedaj (kakor zdaj) bil v Banjaluki.

Štekaš?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sgt. Lipnikar ::

Ali bi lahko nekdo prosim copy/paste tale predlog zakona? Mam občutek vsi ne vedo kaj notri piše.

antonija ::

Tak zakon bi mogl sprejet zdej, ja. Vsak ki trdi da je bil izbrisan, more to dokazat in ce dokazi drzijo pol dobi dnar. Cene se nej pa spolno-obcuje.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matev ::

spet bomo dnar dajal

tko kot stanovanja pred leti

oni se nam bodo pa smejal

Intifada ::

Nekateri ste res fuksi brez primere.

Tehnični zakon je drugo ime za 8. točko odločbe ustavnega sodišča, ki pravi, da more notranje ministrstvo na podlagi ustavnega sodišča poslati odločbe ljudem, ki že imajo stalno prebivališče v Sloveniji ter da morajo ti ljudje s temi odločbami dokazati svoje prebivališče v Sloveniji tega pa tega dne. To je to, razna manipulacija, da je ogrožena slovenska 10 dnevna vojna in da bo bodo padale nenormalne odškodnine so le jajca zmešanih desničarjev, kateri ta referendum obračajo v eno demagoško populistično sranje. Tudi očitki o ne transparentosti so brezvezni. Ta zakon v 2. in 3. členu jasno nakazuje, da se morebitno vračilo odločb poda na ugotovitev o dejanskem prebivanju v Sloveniji k pristojnim inštitucijam, katere bodo s svojimi ugotovitvami naredile evidenčno stanje, ki ga bomo lahko uporabljali v prihodnje. Zakon je dober. Popravlja krivice in dela transparentost.

Sicer je pa referendum kot tak nesmiseln, saj bo potrebno upoštevati odločbo us. sodišča v vsakem primeru, četudi bo na oblasti SDS. Zato lahko to vprašanje primerjamo s tem:

Ali ste za to, da se malica v šolah prestavi iz devete na deseto uro?

Malica bo vsakem primeru, mi samo odločamo o tem, kdaj jo bodo šolarji jedli. WTF? In za takšno sranje mi dejansko devamo 600 miljonov!

Drugače pa sem za interpelacijo Bohinca. Človek bi moral te odločbe poslati že pred letom, zato si kljub dobremu zakonu ne zasluži več ministrovat!!!

antonija ::

A ve kdo link do besedila zakona?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Intifada ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Intifada ()

OmegaM ::

Moje mnenje!
Mislim da obstaja nekaj ljudi ki niso imeli te srece in da so jih brisali, toda teh je samo pescica!Pa se zate bi se moralo prava preizkava naresti.

Pri nas je tudi nekaj Srbov in Hrvatov pa se najde tudi kaki "siptar", pa majo vsi prav lepo vse urejeno.
Sedaj pa so TI zavohali denar in so naenkrat vsi izbrisani!!
Tam bi imeli denar pa niti SLo drzavljanstva ne - halo, kaj se bomo s takimi.Pa itak se tudi gre enim samo da tu na koncu ostanejo.

Sem poslusal po nasem radiju, ko so enega od teh glavnih intrvjuvali, pa je rekel da noce drzavljanstva ampak samo odskodnino, ki mu jo je in njemu podobnim zadala nasa lepa Republika Slovenija - jok odpade.Tam pa zivijo v Zagrabu, Sarajevu, .... pa niti naso Slovenijo ne povohajo prav.

Jaz ze vem kaj bom na referendumu napisal oz. obkrozil.

antonija ::

Ce sm jst dost pravnika pol tale zakon pravi da mora notranje ministerstvo zacet izdajat odlocbe o ugotovitvi prebivanja v sloveniji (mal cuden stavek, a?!!). Ce se ugotovi, da je "izbrisani" bival v slo, se mu povrne vse kar je pac izgubil ali kar mu je bilo odvzeto. Ce pa se ne da ugotovit a je bil tle al ne, pol more pa poslje zadevo na upravno enoto in mora ta ugotovit a je "izbrisani" res bival v sloveniji al ne.

Pise pa tud da se zakon nanasa sam na tiste, "ki je imel v Republiki Sloveniji prijavljeno stalno prebivališče na dan 23.12.1990 in na dan 25.2.1992 in ki je že pridobil dovoljenje za stalno prebivanje na podlagi Zakona o urejanju statusa državljanov drugih držav naslednic nekdanje SFRJ v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 61/99 in 64/01) ali na podlagi Zakona o tujcih (Uradni list RS, št. 1/91-I in 44/97) ali Zakona o tujcih (Uradni list RS, št. 108/02 – uradno prečiščeno besedilo). ". Torej za tiste ki so sli na obcino in dobil drzavljanstvo, zdej ga pa nimajo vec (zarad birokratov baje).

A me lahko zdej kdo prosim popravi ce sm se slucajn spet kje zmotu?:8)

Omegam: A si prebrau zakon?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

Intifada ::

Samo za to se gre. Kar koli druga omenjajo razni desničarski idioti je zavajanje javnosti za nabijanje političnih točk.

Luksi ::

Zee odličen komentar! V nedeljo se bo videlo, to, kar bi se moral včeraj v DZ! Bohinc bo moral sam odstopiti, če ga je kaj v hlačah. Ljudje mu bodo izrekli nezaupnico, če mu ni uspel ta gnil, strohnel levičarski parlament. 8-O

Thomas ::

Po mojem mnenju, Slovenija ne more sprejemati več kot kakšnih nekaj tisoč tujcev na leto, ne da bi to pomenilo nestabilnost.

Lahko pa sprejema kakšnih tisoč in toliko jih bo tudi morala v bodoče, to bo realnost.

Zdaj je čas, da priseljevanje v Slovenijo omejimo tudi, ko bo ta članica EU.

Nekaj za EU (NATO) tujce, nekaj za Balkan, pa zelo malo za druge. Ni nam treba ponavljati napak Francije, Italije, Britanije, Nemčije.

Ni nam treba. Tale referendum je samo uvod v tovrstno dogajanje.

Največ lahko naredimo s sodelovanjem v NATOu po Afganistanu, da bi se tam normaliziralo stanje. Ne da nam milijoni in desetine milijonov trkajo na vrata. Sploh ne, dokler je stanje tam slabo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CallMeAl ::

ni mi jasno zakaj se nekateri tako zelo bojijo odškodnin; vsak izbrisani bo moral odškodnino izterjati na sodišču in če do nje ni upravičen, potem je pač ne bo dobil. saj ne bo šel po tehničnem zakonu denar kar avtomatično iz naših v žepe izbrisanih... gotovo pa obstaja možnost, da odškodnino dobi kdo tudi neupravičeno, ampak ravno tukaj je test za Slovenijo in njene prebivalce - ali smo se pripravljeni boriti za spoštovanje človekovih pravic tudi takrat, ko moramo v ta namen kaj žrtvovati ali le takrat, ko je treba pametovati? oz. drugače: ali je bolj pomembno, da nedolžnih ne kaznujemo ali da krive kaznujemo?

žalostno se mi zdi, da smo Slovenci pri izbrisanih zelo podobni Hrvatom, ki nočejo oz. ne znajo priznati vojnih zločinov, ki so jih v njihovem imenu zagrešili določeni generali, pač pa se imajo za nek večvreden narod, ki po njihovem mnenju ni sposoben delati napak in se posledično tudi ne čuti dolžnega priznavati ali pa popravljati krivic, ki jih je storil drugim. podobno tudi mnogi v Sloveniji očitno menijo, da je problem izbrisanih najlažje rešiti tako, da jih pavšalno razglasimo za sovražnike Slovenije, špekulante, generale JLA itd.. moje mnenje je, da je bolj pomembno, da popravimo storjene krivice kot pa da se tej odgovornosti izmikamo zaradi skrbi, da bi odškodnine dobili nekateri, ki do njih niso upravičeni. za to, da bi bilo slednjih primerov čimmanj, pa morajo poskrbeti pravniki in ne politiki.

Thomas ::

> za to, da bi bilo slednjih primerov čimmanj, pa morajo poskrbeti pravniki in ne politiki.

Nimaš pojma! Zdej zagovarjaš "zakonsko širino", ki bi jo potem po potrebi zožal na sodišču.

To se da v komunizmu. V demokraciji se tega ne da in ne sme.

Itak pa, da si en dokaj neokomunistično nastrojen "mislec". Sem že bral druge tvoje doneske.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Intifada ::

CallMeAll:

ni mi jasno zakaj se nekateri tako zelo bojijo odškodnin

Tematika o odškodninah je ironična. To taktiko bo Janša peljal do volitev, ko pa bo zavzel prestol in uvedel svoj ustavni zakon (za katerega btw nihče ne ve na katerih temeljih bo slonel, še manj kakšna bo selekcija tega zakona) pa bo veselo dopuščal, da se izplačujejo miljardne odškodnine. Hudo je samo to, da današnja pozicija tega ne bo mogla očitati, saj se sama zavzema za iste cilje, narod ki pa je v osnovi butast in pozabljiv, pa bo na te miljardne odškodnine lepo pozabil.. In živeli bomo dalje, brez miljard davkoplačevalskega denarja, in z 18.000 izbrisanimi, ki so dejansko fizično že tako v državi.

Zagotovilo, da pa opozicija bo izplačala te miljarde pa je v evropskem sodišču, katero bo v primeru nespoštovanja pravnomočnih odločb Slovenijo kot državo, ki je dobršen del suverenosti preložila na evropsko intergracijo sankcionirala. Posledice bi bile katastrofalne, ne samo za državljane, za katere se Janši pravzaprav jebe, ampak zaradi njega samega, saj bi to pomenilo njegov konec že tako ali tako brezvezne politične kariere.

OmegaM ::

Sem prebral

Saj pravim da bi to morali imeti vsak svojo komisijo.Samo je hec v tem da si nazalost velika vecina teh ljudi ni sla porihtat kar bi si morala - vsaj jaz tak mislim.

Navsezadnje pa se tudi ne bi rad delal prevec pametnega, zato bo raje kar trenutno ostal brez besed.

P.S.
Vse to je po eni strani veliki K..., ce bi se vodilo tak kot je treba - po mojem ,ne bi bilo vsega tega poslusati kaj se sedaj dogaja.

Sicer pa mislim da si nihce ne zeli tu v tem sranju.

Thomas ::

Intifada in Alkajda - sej to je približno isto - ima zelo svojski pogled na Slovenijo.

(Niti ni tako svojski, precej neokomunističen se mi zdi.)

Ma kaj bo presodilo Evropsko sodišče? Astronomske odškodnine vsem tujcem v državah?

Pomota. Tega filma ne bo na sporedu. Prej bo kakšna prilagojena Monroejeva doktrina tipa: "Evropa Evropejcem". Ki bo staroselce te celine precej zaščitila.

Lahko pa gremo tudi v Ameriško smer. Vendar niti nimamo skupnega jezika, niti toliko prostora, kamor bi se imigranti naseljevali, niti kakšnih obetavnih imigrantov od kje vzet.

Pozabimo torej to!

No, zdej čakam, da se začne zgražanje nad mojo ksenofobijo in rasizmom! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kryx ::

Boris A. Novak je rekel danes v trenjih, da bo v primeru, če bo na referendumu izglasovan PROTI, premislil, če bi še živel v Sloveniji. Jaz pa v jok..... Pa da Todorović odločno govori slovensko. Res dober pesnik tale Boris, a?! :D

kuglvinkl ::

Slaka za moderatorja na SThu še povohal nebi. Sicer pa, tale pesnik Boris IMO živi precej odmaknjeno življenje. Pa kjub temu, Tista nakaza s koroškim naglasom bi morala bit utišana s strani Slaka. OK, sej vem da ne, je pač POP TV in si služi kruh s populizmom.
Your focus determines your reallity

Kryx ::

Ja, bolje da bi živel odmaknjeno življenje. Če bo pa pravil, da ne želi živeti med nami, si bomo enako zanj tudi mi zaželeli.. vsaj jaz.:| A sem prav slišal, da je v do sedaj 14 prispelih odškodninskih zahtevkih okroglo pol miljarde?

kuglvinkl ::

Ja. Ampak, ta podatek ne pove nič IIRC je trenutno vloženih zahtevkov za okoli 600 mtd iz različnih naslovov, podatek iz ene SP. Uodi se jim zelo malo. hej, jutri lahko jaz vložim zahtevek za 5 mrd, pa pridem v statistiko.
Your focus determines your reallity

CallMeAl ::

Thomas:
glede na to, da meniš, da nimam pojma, mi pojasni, kje se motim; odškodnina je (ponavadi denarna) kompenzacija za storjeno krivico, njena višina pa je odvisna od oportunitetne izgube posameznika, ki je nastala zaradi te krivice. in to izgubo bodo morali VSI izbrisani, ki bodo od Slovenije želeli imeti denar, tudi dokazati na sodišču. zato je razpravljanje o višini odškodnin povsem nesmiselno, ker pač ne moremo poznati pravnih argumentov vseh izbrisanih, ki bodo zahtevali odškodnino.

EU je dala Sloveniji čas, da reši vprašanje izbrisanih, vendar nas na ta problem vse glasneje opozarja in menim, da je lahko škoda za Slovenijo (tako z vidika ugleda kot tudi finančno preko raznih sankcij) zelo velika, če se izbrisani obrnejo na evropskega varuha človekovih pravic. s tega vidika se mi zdi čas, da zganjamo nacionalizem, še posebno neprimeren.

pa še glede neokomunizma; tu se nikakor ne motiš - osebno sem prepričanja, da je osnovna ideja komunizma tista, ki bo v prihodnosti združevala svet. nikakor tu ne mislim na centralno-planski sistem, ki je ena sama velika polomija, saj je trg edina institucija, ki je sposobna ustrezno prenašati informacije med ekonomskimi subjekti. osnovno idejo vidim v tem, da mora VSAK posameznik pri svojih odločitvah upoštevati interese družbe. da je to ekonomsko smiselno, je pokazal Nash (najbrž je kdo gledal Beautiful mind...), ki je matematično dokazal, da družba ni v optimalnem položaju, če dela vsak le tisto, kar je zanj osebno najbolje. povsem se zavedam, da družba za kaj takega še ni pripravljena (morda so še najbližje v Skandinaviji), vendar gre razvoj sveta nezadržno v to smer - to med drugim kažeta izrazito jačanje levice v zadnjih 50 letih ter eksplozija mednarodnih integracij. ljudje torej postopoma sprejemajo tisto, kar je teorija že nedvoumno pokazala; komunizem kot si ga večina predstavlja, pa je prišel na slab glas zato, ker je bil ljudem vsiljen, ko nanj še niso bili pripravljeni.

BigWhale ::

Jest bi obojo dvakrat okrog kepe, tiste, ki so brisal in tiste, ki se niso 'prepisali' pravocasno.

iration ::

> Jest bi obojo dvakrat okrog kepe, tiste, ki so brisal in tiste, ki se niso 'prepisali' pravocasno.

Torej, kolikokrat jim je potem treba poslat pošto na dom, da se zglasijo na svoji upravni enoti? Petkrat so jim, očitno premalo, bi bilo 20x po tvoje dost?

> Boris A. Novak je rekel danes v trenjih, da bo v primeru, če bo na referendumu izglasovan PROTI, premislil, če bi še živel v Sloveniji.

Ta je bla res najboljša dons, ja. Sm se tko režal k že dolg ne.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

MadMicka ::

Luka Veliki, ti pa mal mešaš hruške in jabolka, ali pa nisi korekten, nekaj od tega bo gotovo držalo.

Kar se tiče tistega goveda od Janše, je stvar taka, da nekateri pravijo prvič NE udeležbi na referendumu zato, ker menijo, da referendum pravno zadev ne bo nikamor premaknil in drugič NE udeležbi zato, ker naj konkretno ta referendum odloča o že veljavnih ustavnih pravicah, o katerih na referendumu ne gre odločati.

Zdej, ali je to res, ali ni, je glede na mojo poanto nepomembno. Poanta je namreč ta, da ti pišeš, da vlada poziva k bojkotu referenduma, ker ne zna zagovarjati zakona.

Mislim, a ti razumeš, kaj sm jaz napisal?

In tole, kar si zapisal: "In drugič zato, ker z svojim zgledom, pozivajo tudi svoje volilce k bojkotu", boš pa samo ti vedu, kaj si hotu s tem povedat, ker normalno, da neka politična stranka želi vplivati na svoje volilce. Mislim, Halo??

In potem takale kurčeva demagogija: "Z referendumom se nimaš kaj strinjat al je al ni.
To je isto, kakor da se nekdo ne strinja z demokracijo."

Mislim, a si nor, da kaj takega trdiš? Če se referendumsko vprašanje glasi npr.: "Ali čmo čefurje pobit", se bo vsak pameten postavil po robu takemu referendumu. Zadevo sem sicer karikiral, ker po mojem mnenju pri konkretnem primeru to niti pod razno ni tako hudo, važna pa je poanta.

Aja, kar se tiče teh referendumov: Ali gremo lahko na referendum in izglasujemo nižje davke? No, Luka, kaj praviš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

BC3 ::

tole sem dobil v nabiralnik...

-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

BigWhale ::

> Torej, kolikokrat jim je potem treba poslat pošto na dom,
> da se zglasijo na svoji upravni enoti?

Baje jim tega niso nardil, zato pa taka frka... No sej, ce so jim, pol pa une sam mal obrcat... :P

hokuto ::

Thomas mene niti slučajno ne moti, če ti napadaš komuniste, zelene ali kogarkoli drugega (seveda argumentirano) in se nad tem sploh nisem pritoževal. Jaz sem ti namreč očital nekaj čisto drugega, in sicer, da namesto s protiargumenti skušaš drugače misleče preprosto diskvalificirat z nalepko komunist, zelen ali kaj tretjega neoziraje se na to, ali sploh so karkoli od tega, s čimer je zate dokazovanje zmote tega drugače mislečega končano (od kar sem se zadnjič oglasil si to še parkrat storil v tej temi). Nekdo na primer reče zelenjava je bolj zdrava od slaščic, ti pa mu mirno vrneš, da je komunist in se torej moti. Upam, da ti je po tem primeru jasna razlika, med tem kar si ti skušal obrazložit in tem kar sem ti jaz očital. Navsezadnje se tudi sam večkrat ne strinjam tako z zelenimi, kakor tudi s komunisti in bi pri napadanju nekaterih njihovih idej lahko celo sodeloval, ne pa, da me to moti.

Še o Pečetu... kaj res ne moreš brez neprimernega sprevračanja in zanikanja pravnih norm? Tudi storilec zločina je lahko nedržavljan in morajo potem priče pravtako zaradi nedržavljana imeti opravka s policijo. Ali mogoče ti predlagaš, da vkolikor je osumljen zločina nedržavljan tega kar na hitro spokamo v zapor, da ne bi slučajno kakšnega Slovenca buzerirali?! Poleg tega pa je zate in ostale, ki strašijo z astronomskimi odškodninami jasno, da se državi še celo bolj splača, da se potrudi ugotoviti komu res grejo te bajne odškodnine, kot pa kdo je recimo naredil za 100.000 SIT škode v kakšnem skladišču. Z vsemi pravnimi normami je skregano, da nekomu država najprej nekaj kar tako odvzame, nato pa naj bi ta še sam dokazoval, da tega ne bi smela. Kako in zakaj naj bi nek izbrisan dokazoval, da je bil njegov izbris neupravičen, če je pa že ustavno sodišče ugotovilo, da je bil izbris kot tak v celoti neustaven. Država mora NAJPREJ imeti ustavno in zakonito podlago za nek ukrep in ga sme izvesti samo, ko so izpolnjeni vsi pogoji za njegovo realizacijo. Močno dvomim, da bi ti bilo všeč, da te kar tako vržejo v zapor, nakar bi moral ti dokazovat, da tja ne sodiš. V pravnih in demokratičnih državah je značilno, da zakon ščiti šibkejšega in da imamo prezumpcijo nedolžnosti, predvsem pa, da so pred zakonom vsi enaki, ne glede na to ali so ti všeč ali ne. Toliko imaš za povedat čez komuniste, pa si sam pravtako ali še bolj totalitarističen kot oni v najbolj svinčeni izvedbi. Vsak ima pravico ne zaprosit za državljanstvo, ne da bi SAMO zaradi tega bil ob katerokoli pravico, ki ne izhaja direktno iz državljanstva. Edino kar bojo res morali sami dokazati, je do kakšnih odškodnin so upravičeni, če sploh.

Thomas ::

Če nek tujec (s statusom ali brez) naredi kaznivo dejanje, potem policija seveda lahko buzerira celo predsednika republike, ki je slučajno to ravno videl.

Ni pa dopustno po mojem, da policija buzerira nekega klošarja, Cigana iz Sandžaka, ki si je državljanstvo uredil 1997, da bi ta klošar morda pripomogel k temu, če je bil predsednik uprave Ramjack Slovenia morda nezakonito izbran, ker ni ustrezal pogojem, ker morda ni imel državljanstva.

Nej se jebe tako Ramjack Slovenia, kakor tudi predsednik uprave. Sam naj se pomatra dokazat, da je ustrezal in še ustreza razpisnim pogojem. Cigana ki v jarku cuza flašo najcenejšega vina, pa ne sme zaradi tega nihče motiti.

A sem bil zadosti jasen?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

MadMicka

tistega goveda od Janše

Argumentacija in pol.

ta referendum odloča o že veljavnih ustavnih pravicah, o katerih na referendumu ne gre odločati.

Katera človekova pravica pa je bila kršena?

In tole, kar si zapisal: "In drugič zato, ker z svojim zgledom, pozivajo tudi svoje volilce k bojkotu", boš pa samo ti vedu, kaj si hotu s tem povedat, ker normalno, da neka politična stranka želi vplivati na svoje volilce. Mislim, Halo??

S tem sem hotel poveat to: Rop je rekel, da on ne bo šel na referendum, samo da volilcev nebodo pozivali k bojkotu.
WTF?
Kot da njihova izjava ni bila poziv k bojkotu.

"Ali čmo čefurje pobit"

To vprašanje pa krši človekove pravice.
Zato pač ni možno.
Pa še nejasno je.
Kdo je čefur?
:D

kurčeva demagogija

:P

Aja, kar se tiče teh referendumov: Ali gremo lahko na referendum in izglasujemo nižje davke? No, Luka, kaj praviš?


Lahko pa greš na volitve in izglasuješ "nižje davke".
Kmalu bo priložnost.

Gandalfar ::

Predvolilni molk .. [zeeeeh] ... se tipkamo naprej v nedeljo ob 19h ...

kuglvinkl ::

Odklenjeno.
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

30% udelezba, 95% proti...

620mio SIT...

Lepa bilanca, ni kaj ;>
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360056 (53293) noraguta
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
357811 (7361) Poldi112
»

Histerija v DZ in medijih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20812615 (8700) Vajenc
»

Referendum o pokrajinah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15212209 (9856) urban99
»

Človekove pravice in njih razumevanje v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
281766 (1495) Brane2

Več podobnih tem