» »

Referendum 4. aprila

Referendum 4. aprila

«
1
2 3

Gost ::

Za kaj sploh gre? Mislim teh referendumov je pa že prav preveč.
Spet bodo zapravili 600 milijonov SIT.

eomer ::

Lani točno eden na 2.4 meseca saj mislm da jih je blo 5 al 6 tko da na dva meseca eden!
JAo ajo a veste kolk je to dinarja starn vrzenega.
Ja referendumi so torej potemtakem zakon za danr davkoplacevalcev zapravljatž!!!!

OZZY ::

Take stvari bi moral mal omejit. In pač nardit eden max..dva na leto pa kake stvari združit...će bi že do tega prišlo. Vsekakor pa se dan lahko skor vsak spomni, da mu nekaj ni prou in takoj da pobudo za referendum.....Ma ko jih jeb*...mene ne vidjo več na njih. Mi je ratal vsen, saj en glas ne bo naredu razlike. >:D
Go with the flow.

WildTHink ::

Zakon bi mogu bit tak... "pobudnik za referendum MORA plačati stroške referenduma, če je udeležba na njem manj kot 45%":D :D

Pol bi pa ljudje 2x dobr premislili predn bi vložili zahtevo za referendum.

Aja.. a je kdo vidu kakšno je vprašanje? Sej ne vem kaj me sprašujejo!:D :D
So... are you red or blue?

Matev ::

sprašujejo ali si za to da se nakaj uredi z nekim zakonom

kaj pa govori ta zakon pa nikjer ne piše

seprav ne vem kaj nej obkrožim
čeprav sem strikno proti temu da bi komekoli dajali denar ker se mu je pred 12 leti 500sit zdelo preveč za državljanstvo

OZZY ::

wild. zanimiv point vreden razmisleka...vrnitev denarja če je manj kot 45%

kako je vpršanje.....A ni ta referndum o izbrisanih al sem kaj zamudil?? No v glavnem sem proti vrnitvi al karkoli bo že vprašanje....Sam mene ne bojo vidl.
Go with the flow.

ahac ::

aha.. tole idejo za prevzem stroškov pri premajhni udeležbi sem tud že jaz dobu..
ste za to, da začnemo zbirat podpise za referendum o tem?

mislm, da je to o izbrisanih.. whatever.. zarad tistih par ljudi res ne bom hodu na referendum, ker zame ne bo popolnoma nobene spremembe neglede na izid referenduma..
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

OZZY ::

Rukaj nekaj glede te dileme izbrisanih. Glede na to, da sem siguren, da ne bo šel čez bo zanimivovidet njihovo reakcijo. Koker sem informiran lahko referendum ponovijo po tem šele čez 2 leti ....naj me kdo popravi. Kake pravice jm pol sploh preostanejo ko pade referendu. Oni so to sforsiral in ne uspejo in kaj pol...pritožbe na EU itd....A je ta referendum zavezujoč za te ''radirke'' .
Go with the flow.

Luka Percic ::

Nevem kaj jamrate nad referendumi.
V švici jih imajo prov radi.
Ljudje majo občutek da njihov glas nekaj velja.

Ni mi pa jasno nekej: enih 80%(cca) ljudi bo glasovalo proti zakonu, ki ga je predlagala sedanja vlada. A to pomeni, da bo teh 80% ljudi na volitvah volilo (današnjo) opozicijo?
A da ne?
A hočete rečt da je današnja vlada še zmeraj manjše zlo kot koalicija Slovenije? Koliko "grehov" mora LDS+ZLSD se naredit, da se bo tehnica prevegnila?
Ali čakate da vam bo dala mladina zeleno luč, da lahko v miru volite koalicijo Slovenija?

Matev ::

vprašanje se glasi:
Ali ste za to, da se s sistemskim zakonom vprašanje stalnega prebivanja tujcev z državljanstvom drugih držav naslednic SFRJ (izbrisani) uredi tako, kot je predlagano v zakonu?

sedaj naj pa kdo razloži kaj morajo obkrožit tisti ki so proti izplačilu denarja tem ljudem
in kaj tisti ki so za izplačilo odškodnin izbrisanim

Luka Percic ::

No, ta zakon so napisali v vladni koaliciji.
Vprašanje pa je zasnovano tako, da ljudje ki se strinjajo z koalicijo slovenije rečejo da so proti sistemskemu zakonu in posledično proti izplačevanju odškodnin, pa še kaj bi se našlo.

Če podpiraš zakon pa označiš za.
Kakor te je volja.

CallMeAl ::

no, pa imamo zopet referendum, na katerem večina odloča o usodi manjšine. očitno smo Slovenci tako zakompleksani s svojo majhnostjo, da se moramo neprestano znašati nad tistimi, ki se ne morejo braniti (čeprav se v tem primeru morda celo bodo na Evropskem sodišču)... vprašanje izbrisanih je pravno vprašanje in ne vprašanje okusa, opozicija pa očitno meni, da smo slovenski volilci v povprečju na področju prava bolje podkovani kot tisti ljudje, ki so problem reševali doslej. če bi pozicija in opozicija reševali matematični problem in prišli do različnih rezultatov, bi bilo precej čudno, če bi med rezultatoma odločali na referendumu... in namesto, da v primeru lastne nesposobnosti pokličejo na pomoč tuje strokovnjake, vržejo politiki raje 500 milijonov SIT stran v upanju, da bo ta denar njihovo nesposobnost prikril.

OZZY ::

Nekaj glede vprašanja....In kok bo pa folk vedu kaj so v zakonu zapisali????????? Edino če bo to zapisano kot dodatno zraven. ker drugače gre za zavajanje.

Sej ne rečem, da folk ni informiran..samo vsi pa spet nismo.

Samo so pa referendumu po moje res prikaz nesposobnosti naše vlade.
Go with the flow.

Luka Percic ::

Denar gre volilnim odborom.
Vsekakor ni vržen stran.
Še posebej če vlada zopet nastopa oragantno in kljub temu da ve da bo na referendumu "izgubila", veselo goni svojo.
Menjamo vlado, pa nebomo rabli več toliko referendumov.

Na katerem referendumu pa nismo odločali o usodi manjšine(ok, NATO in EU izvzeta)?

Ljudje postanejo nestrpni, zato ker ima večina manj pravic kot manjšina. Izbrisani bi jih po tem zakonu imeli (pre)več.
Ali res hočete da se nestrpnost širi?
Ne?
Potem zagotovite vsem enake pravice!
Pa bo mir.
Ok, krivec se bo nekaj kujal, par komandantov JLA pa bo odšlo domov praznih rok.
Ti smola ti.

Thomas ::

Tole je zanimivo. Eni talevi, ki sicer na tem forumu sploh ne sodelujejo, sprožijo kampanjo proti referendumu, kot je Forumu21 čisto povšeči.

Ha ha ha! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CallMeAl ::

referendum z nizko udeležbo kažejo na to kaj si večina volilnih upravičencev misli o predlagateljih. težko je izbrati nek pameten prag, ampak menim, da bi udeležba pod 20% pokazala, da se ljudstvo ne čuti pristojno za odločanje o vprašanju oz. ocenjuje sklic referenduma za slabo politično potezo. mislim, da bo udeležba na referendumu sorazmerna s podporo opoziciji in kot taka nekakšen indikator za rezultat letošnjih volitev.

Thomas ::

No, bomo videli, kako bo in kakšna bo korelacija.

Kar gre meni najbolj na jetra je pa to, da mi komunisti prepovedujejo referendume. To me extra pograjfa, kadar ti začnejo goniti svojo domnevno človekoljubnost in demokratičnost.

Jadno. Že zato GREM na referendum. Pa naj se jokajo za porabljenim denarjem kolikor se hočejo, za odškodnine izbrisanim bi oni porabili več, če jim ne bi kdo gledal pod prste. Tudi s kakšnim referendumom.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

CallMeAl ::

z referendumi bi moralo biti tako, da jih plačujejo tisti, ki na njih volijo, ne pa vsi! če ti je neka stvar pomembna, boš zanjo že plačal (čeprav bi bilo malo nerodno, če bi prišlo le nekaj volilcev :D ). meni gre na živce, da me bo referendum indirektno stal nekje med 200 in 300 tolarji, moje prepričanje pa je tako, da bi bil pripravljen toliko ali pa še več plačati, da referenduma sploh ne bi bilo, ker menim, da mora problem rešiti stroka, ne pa politika. tu me tudi ne zanima vrednost odškodnin; če je bila nekomu protipravno (po mednarodnih standardih) narejena škoda v višini x SIT, potem ima pravico, da teh x SIT dobi nazaj! ne moremo reči: saj izbrisani itak v glavnem niso Slovenci, njim pa nič ne damo. zdaj, ko smo praktično že v EU, moramo biti pri uporabi koncepta enakopravnosti nekoliko doslednejši kot smo bili v preteklosti...

Thomas ::

Se pravi, vsi naj imajo vse človeške pravice, samo nam, državljanom Slovenije naj se ena odreče? Tista do referenduma!

Aha. Komunistično, vzorno komunistično.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Ce hocem glasovati tako, da jim bodo koncno dali drzavljanstva pa magar tudi denar... kaj morm obkrozit?

Sergio ::

Thomas: zloraba referenduma v propagandne namene je zelo nemoralna stvar. Fuknit cez okno 600.000.000 SIT, ko bi lahko dosegli popolnoma dober konsenz, ki bi ustrezal obema stranema? Jebes, ta referendum bom bojkotiral, kolikor sem dolg in sirok. Pac izkoristil pravico do neudelezbe.

Ker da se pa o tem odloca na referendumu, samo kaze na to, da trenutna vodilna pozicija nima jajc ukrepat ob kriticnem momentu, pa da trenutna (vodilna) opozicija to predobro izkoristi.

Kurc. Jaz bi pobudniku referenduma zacolal 100.000.000 SIT, ce bi bila udelezba pod 20%. Pa bi vsaj mislili malo prej.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Gand: ne it. Tako bos dosegel ravno to.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Gandalfar ::

Sergio: ali sploh lahko glasujem tako kot sem zgoraj napisal?

Luka Percic ::

Ker da se pa o tem odloca na referendumu, samo kaze na to, da trenutna vodilna pozicija nima jajc ukrepat ob kriticnem momentu, pa da trenutna (vodilna) opozicija to predobro izkoristi.


hmm. Pozicija je v kritičnem trenutku odreagirala tako, kot jim ideološka vest pravi. Opozicija se ne strinja, in zato ker se tudi narod ne strinja, je pač izbrala edino možnost, da se samopšni oblasti malo poreže peruti.

Torej- Opozicija pride z referendumom ki bo gotovo "uspel".
Kdo mora tukaj popustit?
Vlada.

Vendar ne, ona je gonila svojo. Mislila je da bo njena taktika sesna stran- fašisoidna stran uspela. pa ni.
Pa mamo referendum.
Ker je jasno kdo bo "zmagu", je tukaj tisti ki meče denar stran, vlada.

Matev ::

men se zdi da je vprašanje tako nejasno da bo izid če do referenduma pride lahko čisto naključen

frenk ::

tole je pa že eden takih referendumov za katerega se splača vstat iz fotelja in obkrožit PROTI

...upam samo da ne bom tolk len kot sem bil dosedaj:8)

...jest res ne štekam zakaj ste nekateri proti referendumu...to je najbolj demokratičen način...če se prav spomnim demokracija pomeni volja ljudstva in to je referendum

...jest upam da bo v prihodnjosti, ko bo možno in na referendum kar preko neta, še več referendumov...in to bo končno resnična demokracija v kateri bom z veseljem živel:)

Gandalfar ::

frenk: povej mi kaj morm obkrozit, da jim bodo dali drzavljanstvo in denar, ki si ga zasluzijo?

Daedalus ::

>...jest res ne štekam zakaj ste nekateri proti referendumu...to je najbolj demokratičen način...če se prav spomnim demokracija pomeni volja ljudstva in to je referendum

Ja in volja ljudstva bo odločala o vprašanju, o katerem se pravni strokovnjaki ne morejo zediniti... To je navadno izsiljevanje in ne volja ljudstva. Pri 20% udeležbi (da bo kaj večja, ne verjamem) pa lahko govorimo zgolj o mnenju manjšega deleža prebivalstva, ki ni reprezentativni predstavnik mnenja večine. Referendum ni primeren način reševanja strokovnih vprašanj. Prvi, ki si je to pogruntal je bil Rousseau, drugače začetnik sodobne teorije neposredne demokracije. Sam je pogruntal, da se na tak način da odločati o preprostih vprašanjih in da je neposredna demokracija kot redna praksa možna v majhnih skupnostih. Referendum je primeren za vprašanja članstva v EU ali NATO, nikakor pa ne za tako komplicirana vprašanja.

Pa še nekaj o naši referendumski zakonodaji - ne predvideva (razen za referendume o spremembi ustave) spodnje meje udeležbe za veljavnost referenduma. Tako se je na večini referendumov v zadnjem času (izjema sta EU in NATO) manjšina volilnih upravičencev odločala o vprašanjih, ki se tičejo vseh prebivalcev Kokoške. Volja ljudstva my ass. Ne biti tako naivni.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vesoljc ::

kdaj mislite da bo e-voting? 2007?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Gandalfar ::

Nisem preprican, ce to res hocmo .. ampak dejmo o tem morda v kaksni drugi temi :)

mescaline9 ::

Ja referendum stane 600 tolarjev na davkoplačevalca, pa naj bo 1000 sit. +To, da nekateri nekaj zaslužijo (tisti, ki delajo na voliščih). Denar se obrne v pravo smer, direktno na uporabnika. I like.

cirecire ::

Ne vem kako da nam mediji stalno nakladajo, da so volilci ZL in LDS najbolj izobraženi. Samo očitno ni tako, če tukaj nekateri niti vprašanja ne razumete.

Pa saj vprašanje je jasno, da bolj ne more biti. Če obkrožiš ZA potem podpreš tehnični zakon o izbrisanih, če pa okrožiš PROTI potem ne podpreš zakona.

BOLJ JASNO NE MORE BITI!!!!!!!! Samo nekateri levičarji se delate da vam ni jasno. Saj je vseeno tudi, če ostanete doma. Referendum je veljavem, če se ga udeleži samo en volilec, pa če je to levičarjem všeč ali pa ne.



Tole je zanimivo. Eni talevi, ki sicer na tem forumu sploh ne sodelujejo, sprožijo kampanjo proti referendumu, kot je Forumu21 čisto povšeči.

Točno tako. Tud jaz nisem teh imen, ki so sprožila to temo še nikoli videl na tem forumu. Mislim, da bodo napisali nekaj levičarskih parol nato pa spet izginili iz foruma. Preveč so podobni Mladim forumašem iz ZL. Vsaj tak vtis dajejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

Matev ::

Pa saj vprašanje je jasno, da bolj ne more biti. Če obkrožiš ZA potem podpreš tehnični zakon o izbrisanih, če pa okrožiš PROTI potem ne podpreš zakona.



in kaj pravi tehnični zakon?????

da dobijo denar ali da ga ne dobijo?????


dejstvo je, da je vprašanje tistemu ki zakona ne pozna nerazumljivo...

Thomas ::

Tehnični zakon daje pravico do stalnega prebivališča za nazaj 4000 tistim, ki imajo to pravico ZDAJ. Ki ZDAJ tukaj prebivajo z dovoljenjem. Avtomatično in brez vprašanja.

Ker je zakon še v (referendumski) proceduri in ne velja, Bohinc to dela kar mimo zakona, na osnovi odločbe Ustavnega sodišča, ki je to ekstra zahtevalo.

Od manj kot 1000 izdaninih odločb takim, se jih je preko 100 vrnilo, ker naslovnika ni.

RTMFLO!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

mislim da je to vse skupi ena navadna farsa

ljudje sploh ne vejo za kaj se gre
pa kaj naj obkrožjo

vsi so pa proti temu da bi se jim plačevala odškodnina ker si ti ljudje pred 12 leti niso za 500sit (dve kili moke) kupil državljanstva

upam si tudi trditi da 90% ljudi ne pozna vsebine tehničnega zakona
in zanje potem vprašanje samo po sebi brez dodatne razlage NE MORE biti jasno

Thomas ::

A si ZA, da avtomatično dobiva stalno prebivališče za nazaj 4000 tistih, ki imajo to dovoljenje ZDAJ? A si PROTI?

To je vprašanje. Kdor je prebutast da bi razumel, naj ne gre na referendum. Ampak naj ne misli, da smo vsi taki. Sploh naj ne govori, da smo vsi tupi kot je on.

A velja?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Samo zakaj referendum za tako bebasto preprosto vprašanje? Zakaj je moralo priti do tega? Mar je res Slovenija neka low-budget Švica? Zakaj imamo sploh še politiko, ki se userje na vsakem pomembnejšem koraku, in da odločitev 'v roko ljudstva'?

Zapirati poglavja zgodovine je največja hiba Slovencev.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

frenk ::

gandalfar: potem obkroži ZA

Ja in volja ljudstva bo odločala o vprašanju, o katerem se pravni strokovnjaki ne morejo zediniti


točno tako...zato ker se ne morejo zediniti bo to odločanje prevzelo v roke ljudstvo

To je navadno izsiljevanje in ne volja ljudstva.


in koga se izsiljuje?

Pri 20% udeležbi (da bo kaj večja, ne verjamem) pa lahko govorimo zgolj o mnenju manjšega deleža prebivalstva, ki ni reprezentativni predstavnik mnenja večine.


na referendum bodo šli tisti, ki jim je za to kaj mar...za ostale je pa itaq bol da doma ostanejo:)

Referendum je primeren za vprašanja članstva v EU ali NATO, nikakor pa ne za tako komplicirana vprašanja


...kdor ne ve za kaj gre pri tem vprašanju bo pač ostal doma

Tako se je na večini referendumov v zadnjem času (izjema sta EU in NATO) manjšina volilnih upravičencev odločala o vprašanjih, ki se tičejo vseh prebivalcev Kokoške. Volja ljudstva my ass. Ne biti tako naivni.


...vsi so vedeli za referendum, vsi so se lahko pozanimali glede nerazumljivih vprašanj na referendumu in vsi so imeli možnost priti na referendum...to JE volja ljudstva

p.s.:seveda grejo na referendum lahko samo volilni upravičenci...kva bi pa blo, če bi o sloveniji lahko odločali po celem svetu?!?!?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Daedalus ::

>točno tako...zato ker se ne morejo zediniti bo to odločanje prevzelo v roke ljudstvo

Ki ima seveda zelo veliko pojma o stvari, so primerno poučeni in imajo dostop do vseh potrebnih informacij, da se lahko pravilno odločijo, rajt? Če bi bilo po tvojem, ne rabimo meti državne oblasti, ker se je ljudstvo itak sposobno odločati o vsem, če pa lahko zdaj naredijo override vseh strokovnjakov, ki imajo o tem dosti več pojma kot ti al pa jaz, pa še vedno ni jasno, kdo ima prav. Politika se pa ni sposobna dogovoriti - vsak akter vleče na svojo stran, ni pripravljen popustiti in na koncu naj se odloči ljudstvo. Ki pa ima o dogajanju nekaj informacij iz medijev (pa še te so povečini napačne), nikoli pa ni videlo dokumentov na to temo. Lahko pa ti povem, da bi se v normalno razviti demokraciji naredila komisija, ki bi stvar preučila in na podlagi izsledkov te komisije se bi potem odločalo. Pri nas kaj takega še ne bomo kmalu videli.

>in koga se izsiljuje?

Vlado oz. vladajočo pozicijo. Opozicija je ves čas vedela, da če ne bojo mogli doseči dogovora točno tašnega, kot ga čejo meti, bojo zahtevali referendum. In dobro se ve, kdo je tu zmagovalec, sploh če pogledaš na kakšen način si ljudstvo interpretira problematiko.

>na referendum bodo šli tisti, ki jim je za to kaj mar...za ostale je pa itaq bol da doma ostanejo

Seveda, točno tako. Ampak na koncu bomo posledice tega prenašali vsi, ker pač ni spodnje meje udeležbe na referendumu, da bi bil veljaven. In na koncu zainteresirana manjšina zapove vsem, kako bo od zdaj naprej. Je pa zanimivo, da bi se naj v demokraciji odločalo po volji večine. Samo kam pa je ta večina v primeru slo referendumov zginla?

>...vsi so vedeli za referendum, vsi so se lahko pozanimali glede nerazumljivih vprašanj na referendumu in vsi so imeli možnost priti na referendum...to JE volja ljudstva

In kako bi interepretiral neudeležbo na referendumu? Kako lahko sklepaš, kakšna je volja ljudstva, če pa 80% volilnih upravičencev sploh ne pride na referendum? Če jih ne pride niti 50%, kar je povsem običajen pogoj za sklepčnost predstavniških teles? Jaz osebno bi določil 50% volilno udeležbo za vse vrste volitev, razem za tiste, ki že imajo tak cenzus - recimo referenduma o spremembi ustave se mora pri nas udeležiti vsaj 50% volilnih upravičencev. Če ne pride dovolj ljudi, zadeva propade. Tako bi se lahko na nek način sankcioniralo neumne predloge referendumov...

>p.s.:seveda grejo na referendum lahko samo volilni upravičenci...kva bi pa blo, če bi o sloveniji lahko odločali po celem svetu?!?!?

Očitno ne razumeš, kaj sem želel povedati... udeležba na volitvah se meri v % udeleženih od vseh volilnih upravičencev. In če je ta % recimo 20% al pa še manj, IMO ne moreš govoriti o volji ljudstva. Tako da ne vem, odkod si zdaj potegno odločanje o Slo po celem svetu...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Luka Percic ::

Voja ljudstva se izkaže na referendumu.
Komur se ne da priti na referendum, tistemu je vseeno al imamo demokracijo al diktaturo.
Torej mu je vseeno kaj se odloči.
Torej je to njegova volja.

>in koga se izsiljuje?
Vlado oz. vladajočo pozicijo. Opozicija je ves čas vedela, da če ne bojo mogli doseči dogovora točno tašnega, kot ga čejo meti, bojo zahtevali referendum.


Vlada ki ne odloča po volji ljudstva?
Referendum prosim!

In dobro se ve, kdo je tu zmagovalec


Jah, dobro se ve. Zato bi vlada lahko bila pametna in popustila. Vendar ne. Ona goni svojo. Kjub temu da ve da bo izgubila. Torej je vlada "izvala" referendum. Če vam referendum nepaše, torej težite njej.

Čaprav smo Slovenci res čudni. Izvolimo vlado, katerih dejanj ne podpiramo.

Manjše zlo?
|O

Daedalus ::

>in koga se izsiljuje?
Vlado oz. vladajočo pozicijo. Opozicija je ves čas vedela, da če ne bojo mogli doseči dogovora točno tašnega, kot ga čejo meti, bojo zahtevali referendum.



Vlada ki ne odloča po volji ljudstva?
Referendum prosim!

In dobro se ve, kdo je tu zmagovalec



Jah, dobro se ve. Zato bi vlada lahko bila pametna in popustila. Vendar ne. Ona goni svojo. Kjub temu da ve da bo izgubila. Torej je vlada "izvala" referendum. Če vam referendum nepaše, torej težite njej.


Odgovor na prvi odgovor:>

Luka, očitno ti ni jasno, da v Sloveniji nimamo neposredne ampak predstavniško demokracijo, za katero je značilno, da vladi ni treba lih za vsako rešitev problema imeti soglasje ljudstva. Ker je nemogoče za vsako zadevo preverjati voljo ljudstva, imamo volitve, na katerih se to ljudstvo odloča, kako so z vlado zadovoljni. Sicer ti očitno misliš drugače, jaz pa še enkrat trdim - ta referendum je popolnoma nepotreben. Zakaj? Ker se je v pogajanjih opozicije z vlado jasno pokazala nesposobnost sprejemanja dogovorov na OBEH straneh in so se eni pač odločili, da se bojo sklicevali na voljo ljudstva, kar je pa bolj švoh volja, glede na to, da bo udeležba verjetno spet zelo nizka. In tisti, ki se referenduma ne udeležijo, ni nujno, da jim je vseeno, kakšno obliko vladavine imajo nad seboj, lahko se gre tudi za pasiven odpor proti neumnostim, kot je zadnjih nekaj referendumov, vključno s tem. Ker nekaj je narobe, če folk nima volje soodločat o politiki v državi...

Odg. 2 - kot sem že napisal, ne verjamem, da je zgolj vlada tista, ki ni želela popustiti. Problem nesodelovanja in nedogovarjanja je sicer zelo široko razširjen pri nas. Lahko grema kdaj na kofe, pa ti bom povedal, kako potekajo "pogajanja" na večini slovenskih študentskih organizacij. Ali pa kako zgleda dogovarjanje s kakim županom kakega znanega turističnega mesta. In glede na politično kulturo v Slo, ne verjamem, da je kjerkoli kako drugače. Sloh pa ne v primerih, ko lahko nasprotnika poj*beš neglede na posledice.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Luka Percic ::

Psiven odpor proti možnosti odločanja?
Pa saj ste pijani!
Kdor nepride na referendum (pustimo razne extremne situacije), mu je za stvari usodo/sistem vseeno in kot tak ne nasprotuje nobeni odločitvi. Mu je vseeno.
Koga briga kaj si misli tisti del ljudstva, ki si sploh "ne misli"?

Glas ljudstva se pozkaže na referendumu.
Torej, v primeru 20% udeležbe,(btw: od kot vam teh 20%? Jaz mam podatke da jih bo okoli 45%...) se 15% odloči proti.
Torej je to večina.
In tudi vsa volja, ki jo ljudstvo premore.
Right?

Daedalus ::

>Psiven odpor proti možnosti odločanja?
Pa saj ste pijani!
Kdor nepride na referendum (pustimo razne extremne situacije), mu je za stvari usodo/sistem vseeno in kot tak ne nasprotuje nobeni odločitvi. Mu je vseeno.
Koga briga kaj si misli tisti del ljudstva, ki si sploh "ne misli"?

Glas ljudstva se pozkaže na referendumu.
Torej, v primeru 20% udeležbe,(btw: od kot vam teh 20%? Jaz mam podatke da jih bo okoli 45%...) se 15% odloči proti.
Torej je to večina.
In tudi vsa volja, ki jo ljudstvo premore.
Right?

Jaz sem čisto trezen, hik:D Zgolj malo meditiram o razlogih za precejšnjo nezainteresiranost volilnih upravičencev v Slo. Čeprav kaže, da sem se zmotil glede udeležbe - politbarometer kaže na 57% zainteresiranost za ta referendum. Če bo v resnici tako, potem lahko tak referendum vzamemo kot merodajen. Aja, še link.

Drugače pa maš prav... Meni gre v nos samo sklicevanje na glas ljudstva v primerih, ko je udeležba pod 50%. Ker tisto ni glas ljudstva, je glas zainteresirane manjšine:)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CallMeAl ::

recimo, da se 80% volilcev ne strinja s tem, da se je razpisal referendum. kako naj po tvoje to pokažejo?

Gandalfar ::

Nov referendum proti referendumu!

Luka Percic ::

Če nočejo odločat, pa naj ne.
Vendart tudi na volitvah.

Ne zastopim zakaj bi pa nekdo hotel branit, celo zahtevat da ni referendumov, z bojkotom volitev.
A zato ker je forum za levico pozval?
Pa dejte malo z svojo glavo razmišljat.
Vsaj malo.

Se mi zdi pa škandalozno, da vladni predstavniki govorijo da se referenduma nebodo udeležili.
- Prvič zato, ker očitno niso pripravljeni branit svojhega zakona,
- In drugič zato, ker z svojim zgledom, pozivajo tudi svoje volilce k bojkotu.

Z referendumom se nimaš kaj strinjat al je al ni.
To je isto, kakor da se nekdo ne strinja z demokracijo. Kako naj to pokaže?
-Lahko se gre antiglobalista.
Ali "mirovnika".
Ena in ista drhal.
V tej skupnosti pa bo osebno svoboden.
Lahko bo celo izbral žaljivo besedo ki jo bo dal na svoj transparent zraven Rupla/Busha.

CallMeAl ::

Luka Veliki, ali bi se po tvoje lahko v Sloveniji razpisali referendum z vprašanjem: "Ali ste za to, da se vi čefurji izženejo iz Slovenije?". tvoje mnenje me zanima zato, ker bi zelo rad razumel tvoj način razmišljanja. nikakor mi namreč ni pomembno, da se strinjamo (normalno je, da se ljudje ne strinjajo vedno), vendar bi vseeno rad, da se vsaj razumemo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CallMeAl ()

Luka Percic ::

Čefurjev ne maram.
Pravtako ne maram idiotov, težakov, pizdekov, "mirovnikov", antiglobalistov, zelenih, komunistov,fašistov,...
Seveda ne vseh. Vendar je pri drugih narodih odstotek od mene osovraženih večji (ponavadi).
Ni pa nujno.

Vendar to ni razlog da bi jih metal iz države. Saj ne zaradi druzga, samo pomoje sem tudi jast za koga idiot, težak,...
Raje jih skušajmo asimilirat. Ma ne nasilno. Tako, da jih poskušamo naučit vrednot.

Pa še moja definicija čefurja; S tem ne mislim narodnosti, amapak nezmožnost/nehotenje se prilagoditi.
Je pa res da je čefurjev največ iz bosne.
Čeprav bi se pomoje tudi klašn "čistokrven Slovenec" notr najdu.
Mislim da gre le za "slabo" kulturo. Ki jo je treba nadomestit z našo.
Potem bo vsem lepše!
Tako nam, kot čefurjem!(čeprav takrat nebojo več čefurji)

CallMeAl ::

poanta ni bila na tem kdo je tebi všeč in kdo ne. to je subjektivna stvar. zanimalo me je, če se ti zdi primerno razpisati tak referendum. gre namreč za to, da so nekatera vprašanja (kot je bilo že rečeno) primerna za referendum, druga pa ne. postavlja se vprašanje meje med obema skupinama; prav gotovo niso primerna vprašanja, ki so protiustavna (in referendum 4.4. je glede na mnenja pravnih strokovnjakov povsem na meji protiustavnosti - v bistvu naj bi ga "reševalo" nekaj nejasnosti), med vprašanji, ki so skladna z ustavo pa najbrž tudi niso vsa primerna. če ne zaradi drugega pa že zato, ker lahko stroški referenduma presegajo njegove koristi (kar se dogaja v glavnem kadar se ukvarjamo z manjšinami - kar pa se v Sloveniji redno dogaja) ter zato, ker so prezapletena (kot sem že rekel; matematičnega problema nima smisla dajati v reševanje ljudstvu - enako je s pravnimi problemi).

torej; kje je po tvojem meja med vprašanji, ki jih lahko postaviš na referendumu in tistimi, ki jih ne moreš/smeš?

Daedalus ::

>Nov referendum proti referendumu!

Verjetno glede na kavbojsko zakonodajo o referendumih niti ni nemogoče:D Volja ljudstva, ne Luka>:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprememba zakona o RTV SLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35360352 (53589) noraguta
»

Ustavnost referenduma (o izbrisanih, džamiji ...)

Oddelek: Problemi človeštva
357851 (7401) Poldi112
»

Histerija v DZ in medijih (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20812670 (8755) Vajenc
»

Referendum o pokrajinah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15212266 (9913) urban99
»

Človekove pravice in njih razumevanje v Sloveniji

Oddelek: Problemi človeštva
281774 (1503) Brane2

Več podobnih tem