» »

Gensko spremenjena koruza

Gensko spremenjena koruza

1
2
»

SavoKovac ::

Ćika Hari - matematičar - bi rekel, da se je treba malce zamislit. Kadar so v katerikoli družbi začeli prelagat delo na kaj podložnega in so se imetniki imetja, bonitet...začeli valjati v starih slavah, samozadovoljstvu, napuhu in po mehkih tkivih, potem je čas, da preudaren človek kupi hribček, agregat, 20.000 l nafte, sladkor, moko, olje...
Ter da zapeče svoje mulske dobrote ter skrije na varno.
GI, modificirana koruza, soje - vse to je lahko samo pesek v oči.
Seveda obstaja možnost, da po neki malo verjetni logiki prevlada glas praktičnega oz. čistega uma (= zdravega razuma). Sam je malo verjetno.

antonija ::

Razum je po defaultu zdrav, "zdravega razuma" ni.

"cistega uma" je pa.... ja... bedarija.

Ce druzba zaspi na svojih lovorikah je jasno da gre vse samo se navzdol. Lep rpimer za to je bil srednji vek in prvi visek kapitalizma po industrijski revoluciji. Ce se pa zadevo sproti ragulira, prilagaja in izboljsuje je pa to vsekakor bolj produktivno, bolj ekonomicno, bolj zdravo, bolj razumno, bolj _vse_ kot pa kopanje z motiko po svojem m2 zemlje. Ce bi cel svet fural tvoj _zdav_ nacin razmisljanaj bi ze zdavnaj zmanjkalo hrane, iztrebili bi vecino uzitnih zivalskih vrst, gozdovi bi sli pa-pa... ce hocemo prezivet je treba napredovat. Za zemljo nas je prevec, zato jo (zemljo) je treba mal "brcnit v rit" da bo dovolj hrane in prostora za vse. Al pa zreducirat populacijo....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tear_DR0P ::

okopavanje ni zdrava telovadba - vpraši kako babico, kako se njen križ počuti - vprašaj koga, ki je obiral hmelj, ali pa zapikoval vodila za hmelj, kako se počutijo njegova kolena in kakšen užitek je hoditi. če bi razmišljal v smeri, kako zdrav sistem je okopavanje, bi ti reku, da poznam še bolj zdrav sistem - nabiralništvo. preprosto greš v naravo in si nabereš tisto ar potrebuješ. včeraj sem se s polurnega sprehoda vrnil s polno košaro užitnega in dišečega cvetja akacije in bezga, nabral sem tudi nekaj detelje in materine dušice - jajca sem pustil v gnezdih, ker sem imel v hladilniku kokošja, žabe smpustu v mlaki, ker mi žabji kraki niso všeč - skorj nič dela pa veliko užitka je terjalo moje nabiranje užitne hrane in razen pozimi, ko je na tleh sneg, sem si v pol ure sposoben nabrat dobro hrano, pa še vedno ne zagovarjam motkanja.

tud gensko sprememnjena hrana mi ni všeč, ampak bolj za to, ker z gensko spremenjeno hrano sicer nasitiš ljudi, vendar so predvsem odvisni od dobre volje osebe, ki ima zemljo in kapital za nakup dragega semena - seme divje češnje te ne stane nič, seme kake drage japonske sadike, pa niti dobit ne moreš, ker lastnik sorte ne dovoli!!! to je men edini trn gensko spremenjene hrane
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svet, Kot Ga Razume Monsanto (GSO) (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
877110427 (67176) jype
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17938419 (30981) A. Smith
»

koruza monsanto - gso (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10530962 (28795) Gavran
»

Francija letos brez Monsanto koruze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
32574486 (68322) Icematxyz
»

Gensko spremenjena hrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20216356 (13696) _marko

Več podobnih tem