» »

Referendum za neodvisnost Črne Gore

Referendum za neodvisnost Črne Gore

Sergio ::

Rezultati vzporednih volitev: 56,3% udeležencev podprlo neodvisnost, kar je 1,3% več kot je zahtevala EU. Volilna udeležba 87%, kar je way nad pričakovanji.

Slava ti, Juga.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.
  • spremenil: Sergio ()

gzibret ::

Drugače pa je bila Črna gora že prej del Juge le na papirju. No, sedaj bo še formalno šla preč.

Nič hudega. Srbi so pa izgubili dostop do morja.

Še en offtopic vic: Zakaj sta si Srbija in Nokia podobni?

Vsako leto nov, manjši model :D
Vse je za neki dobr!

jype ::

Meni se to zdi precej tesen izid, ceprav mi je jasno, da v Crni Gori niso samo Crnogorci. Vsekakor upam, da bosta vsaka posebej republiki prej izpolnili pogoje za vstop v EU. Kolesarjenje od Vardarja do Triglava bo tako lahko nadomestilo kolesarjenje od Kirune (Svedska) do Vardarja.

Sploh bo pa po moje to super za pregovorne Crnogorce.

Osoba A: Danas sam radio.

Osoba B: A gdje ti je antena?

Sergio ::

G. Bulatović, vodja opozicije in nasprotnik neodvisnosti, je 'pozval k miru' in rekel, da po njihovih podatkih (vzporedno naj bi prešteli 20% glasov) oni 'vodijo' za 2-4%, kar naj bi pomenilo, da njihovi rezultati variirajo med 51 in 53 odstotki, kar je pa nekaj, česar si noben ne želi.

RTCG pa trenutno vrti glasbo. Voditelj se mora kr mirit ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brane2 ::

Kewl bi blo, da se Črnogorci odcepijo. To bi turbosrbom prirezalo krila.

Begrad je dolgo časa sral po periferiji in sedaj ima ta periferija možnost iti na svoje.

Ko bodo spet nekaj sanjali o tem, da "Mladića ne dajo" in se bo recimo Lalama strgalo zaradi možnih posledic, bodo VelikoSrbi ostali sami in takrat bodo imeli lepo priložnost plačevati bedarije iz svoje denarnice.

Sicer pa ni nobena skrivnost že dolgo, da Srbe verjetno čaka odcepitev ali vsaj avtonomija Vojvodine in Kosova, tako da bo res verjetno padla na mogoče nekaj več kot velikost Slovenije...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

gzibret ::

> tako da bo res verjetno padla na mogoče nekaj več kot velikost Slovenije

Ja, ostal bo le Beograjski pašaluk.
Vse je za neki dobr!

hermes ::

Sergio Bulatović je še mal bolj optimističen kot praviš:)

Bulatović je na konferenciji za novinare rekao da na osnovu 20 odsto pregledanih biračkih mesta, pristalice očuvanja zajedničke države imaju prednost od četiri do šest odsto.

Vir: Beta

Doman ::

Sedaj lahko čakamo le še na odcepitev Vojvodine:\

Thomas ::

Kosovo se mogoče bo odcepilo, Vojvodina pa ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DSmidgy ::

Samo ali ni odcepitev z 55% podporo malo tvegano početje.

Kaj če bo sedaj vladajoča opcija imela 55% odstotno podporo. Koliko zakonodaje lahko spremeni.

Kaj če bodo ljudje do prvih volitev nezadovoljni z odcepitvijo, kar lahko pripelje do referenduma za združitev. A ni to malo neresno?

hamax ::

ja no sej unih 10% volivceu(po moji oceni), ki so prsl iz srbije z busi verjetn na parlamentarnih nebo.

steev ::

Ni se uradnih rezultatov. Trenutno je 55,3% za. V to niso prišteti glasovi iz Podgorice, če sem prav rezumeml na POP-u.
:|

BigWhale ::

Bojo pa vsake pol leta se odklapljal... Na meji pa napise z GRANICA zamenjali z napisi GRILL, carinike bojo pa kar v belo oblekli in jim dali 'uradne' nasitke kar na velcro trakcih na uniforme... ;>

gkovac ::

Pro srbska stranka zahteva ponovno štetje glasov, ker so bili rezultati tako "na knap". tole bo še zanimivo vam povem.

Če pa vprašate mene je pa prav, da grejo stran.. bo vsaj mir, nič več prepiranja o nogometni ekipi o tem koga poslat na evrovizijo, nič več obračunavanja na košarkaških igriščih in še miljon drugih stvari. Čestitam jim za osamosvojitev in jim želim veliko sreče!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kurdistanski in Katalonski referendum (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
38163916 (46194) gus5

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25350176 (44867) bluefish
»

Sojenje Karadžiću (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18320052 (12869) perci
»

Slobodan miloševič (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17413054 (9289) Doman

Več podobnih tem