» »

Dizel apokalipsa na vidiku

Dizel apokalipsa na vidiku

««
5 / 24
»»

-valvoline- ::

Takole bom reku, realne stevilke dizel vs bencin vs lpg za podoben avto bi bilo nekakor takole 6l nafte - 8l benza - 9l plina za limuzine in hecbeki srednjega razreda, za avte v nizjem razredu -20% sorazmerno pri vseh. Matematiko pa prepuscam vam.
Poznam enga ku ma starega saxoja 1.0 na lpg tudi prpeljan iz it, porabo ma 6l plina na 100km.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

-valvoline- je izjavil:

4.7l lahko ma povprecje nek liliputancek al pa ce je avto od kasnega napol mrtvega upokojenca. Pri primerljivim avtom na plin ne bos mev porabe cez 7l lahko pa tudi manj. Kar pomeni 100km za 4e na lpg.
Moj Golf VI ima 5 litrov dolgoletnega povprečja z vožnjo po omejitvah, kar trenutno pomeni 6.25 EUR na 100 km goriva.

-valvoline- ::

Aston_11 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

4.7l lahko ma povprecje nek liliputancek al pa ce je avto od kasnega napol mrtvega upokojenca. Pri primerljivim avtom na plin ne bos mev porabe cez 7l lahko pa tudi manj. Kar pomeni 100km za 4e na lpg.
Moj Golf VI ima 5 litrov dolgoletnega povprečja z vožnjo po omejitvah, kar trenutno pomeni 6.25 EUR na 100 km goriva.

Dosegljovo vendar spet pod kasnimi pogoji. Mev sem podobnih 4-5 vagovcev pri vseh poraba 5.5l na 100km, pozimi tam do 6l. Se najmanj je pil golf 2. :)
Najboljsa stvar pri lpgju je to da te sploh ne zanima kolk je poraba, ker je lpg poceni. :v

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

-valvoline- je izjavil:

4.7l lahko ma povprecje nek liliputancek al pa ce je avto od kasnega napol mrtvega upokojenca. Pri primerljivim avtom na plin ne bos mev porabe cez 7l lahko pa tudi manj. Kar pomeni 100km za 4e na lpg.

VW Passat 88kW TDI 4,9–4,7 (mestna) ---- 3,8–3,6 (izvenmestna) ---- 4,2–4,0 (kombinirana)
Volvo S90 140kW D4 4,4L / 100 km

-valvoline- ::

xmetallic je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

4.7l lahko ma povprecje nek liliputancek al pa ce je avto od kasnega napol mrtvega upokojenca. Pri primerljivim avtom na plin ne bos mev porabe cez 7l lahko pa tudi manj. Kar pomeni 100km za 4e na lpg.

VW Passat 88kW TDI 4,9–4,7 (mestna) ---- 3,8–3,6 (izvenmestna) ---- 4,2–4,0 (kombinirana)
Volvo S90 140kW D4 4,4L / 100 km

Na papirju je tudi moj ex a4 pil 4.3 na 100km.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Men je ibiza 1.4 75KM (l.2003) porabla 4.7l, ko ma na papirju.....izven mestno 5.3 tolk o tem, povprečn pa sem imel 7l.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Utk ::

Sej lahko. Samo pri taki voznji jaz z 1,8 bencinarjem porabim 5.0 bencina ali pa 7 plina.

zobnik ::

men se poraba zmeraj 1-2l dvigne, ker sem v hribih. Tole k mi zdej kuri 8l plina je zelo ugodno, bratu je žrla ibiza 1.9 Tdi 6l.

xmetallic ::

-valvoline- je izjavil:

Na papirju je tudi moj a4 pil 4.3 na 100km.

Moj pa v realnosti pije 4.7L. Tudi če se zaokrožimo navzgor na 5L je to še vedno primerljivo s plinom. Pišeš kot da se na plin voziš za 2€ / 100km. Za 15 centov na 100 km kar znese 75 centov na 50 litrov se mi ne splača za 2000€ vgrajevat plin.

zobnik ::

Plin se splača tistmu ko dela 30.000km/leto....za svojga sem dal 700 evrov l.2002...šlo je bolj za menjavo ibiza 2003 prodal in kupil tega na plin.
Da bi pa dajal 1500 evrov za plinsko hvala lepa ne razen če bi delal 30-50.000km/leto

xmetallic ::

zobnik je izjavil:

Men je ibiza 1.4 75KM (l.2003) porabla 4.7l, ko ma na papirju.....izven mestno 5.3 tolk o tem, povprečn pa sem imel 7l.

Letnik 2003. Ni kaj dodati. Sodobni dizli in tisti iz leta 2003. Dan in noč.

zobnik ::

motor je še zmeraj isti

xmetallic ::

Poraba ni ista.

zobnik ::

odvisno kje se voziš, a pozabljaš da midva z valvolinom govoriva o porabi 8l plina brez šparanja.

kolk mam porabo plina o umirjeni vožnji mislm da sem enkrat naračunal nekje 6.5-7l plina...ma za tist litr in 60 centov se ne mislim počas vozit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

-valvoline- ::

xmetallic je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Na papirju je tudi moj a4 pil 4.3 na 100km.

Moj pa v realnosti pije 4.7L. Tudi če se zaokrožimo navzgor na 5L je to še vedno primerljivo s plinom. Pišeš kot da se na plin voziš za 2EUR / 100km. Za 15 centov na 100 km kar znese 75 centov na 50 litrov se mi ne splača za 2000EUR vgrajevat plin.

Ne bom primerjal ker ni smiselno. Kupis pac kar ti odgovarja, mas odlicen avto in to je to. Zase pa zagotovo vem da komonrajl dizla nikol neb vzel, sodobni dizli so klump realno majo prevec drkarije noter, dvomasni vztrajniki, varijabilne turbine, dpfji, egrji, prevec obcutljivi na gorivo (sobe,crpalke itn). Ne hvala. Sem pa biv in sem se vedno tdi fan, prej sem same naziwagne fural in to preverjeno neunicive makine, ne pa tale srot z nazi znackami k se zdele prodaja.

Zgodovina sprememb…

xmetallic ::

Enako je z vožnjo na dizel. Upam si trditi, da tvoja vožnja ni bila zmerna. Jst tudi lahko pridem do 5.5L porabe z eksplozivnimi štarti, grobim pospeševanjem in izživljanjem nad avtom. Za kar pa na slovenskih cesta ni potrebe. Zmerna vožnja po predpisih brez divjanja se približa predvideni porabi goriva, ki je napisana na papirju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

m0LN4r ::

Kolega nemc ma plin v V5 VW Bori, na vsake 5 let mora na novo delat TÜV za rezervoar plina in ga nest na preverjanje. No pa so nekaj ugotovil, da ni vredu pa je moral na novo nekaj popravljat, je blo spet 1000evrvkov.
Verjetno bo to stalna praksa tudi prinas kmalu, po moznosti glede na zanimivo politiko na manj kot 5 let.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

-valvoline- ::

m0LN4r je izjavil:

Kolega nemc ma plin v V5 VW Bori, na vsake 5 let mora na novo delat TÜV za rezervoar plina in ga nest na preverjanje. No pa so nekaj ugotovil, da ni vredu pa je moral na novo nekaj popravljat, je blo spet 1000evrvkov.
Verjetno bo to stalna praksa tudi prinas kmalu, po moznosti glede na zanimivo politiko na manj kot 5 let.

LPG tank ma veljavno homologacijo za 10 let, pri novejsih sistemih tudi 15 in 20 let. Po poteku obdobja se dela reatest in se na novo preveri plinotesnost ter ce je v redu spet dobis homologacijo za naslednjih 10 let (moznost da ne dobis je prakticno 0). Pregled in reatest stane 100e z vpisom v kartoncek, pr nas pa itak zaenkrat se to ne izvaja.

xmetallic je izjavil:

Enako je z vožnjo na dizel. Upam si trditi, da tvoja vožnja ni bila zmerna. Jst tudi lahko pridem do 5.5L porabe z eksplozivnimi štarti, grobim pospeševanjem in izživljanjem nad avtom. Za kar pa na slovenskih cesta ni potrebe. Zmerna vožnja po predpisih brez divjanja se približa predvideni porabi goriva, ki je napisana na papirju.

Vse lepo in prav vendar nic ti ne pomaga ce je dizel dejansko ze blacklistan. Vprasanje kdaj bo kasna neumna prepoved al pa drzava nabila eko dajatve na nafto.
Je pa dokazano in preverjeno nestetokrat ze da najcistesi izpuh ima avto na lpg ali cng, seveda med fosilci.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Mene je kr minil, ko je en reku, da je dal za eno šobo 300 evrov. To je menda še pocen, na 2.0 od vw je z montažo 700 evrov zgolj 1 šoba.

IL_DIAVOLO ::

Pozabil si omeniti pooblasceni servis :)

zobnik ::

100 so rabljene
200-300 evrov nove
ko to pomnožiš x 4 pa lahko znese 1000 evrov.

bambam20 ::

zobnik je izjavil:

100 so rabljene
200-300 evrov nove
ko to pomnožiš x 4 pa lahko znese 1000 evrov.


Niso cene za vse enake. Za AUdije so dražje. Sem bral, da za A6 pride ena šoba 500-600EUR. To je pač cena dizlov. Sej tudi obnova bosch pumpe se začne nekje pri 750EUR. Vsaj za BMW trojko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

zobnik ::

drago je to, ampak dokler folk vozi par let stare dizle se nima kej sekirat, ko bo avto imel 300.000km ga pa vsi začnejo hvalt in prodajat v resnici pa je treba v njegoa vložit 2000 evrov +++++++....tak da rabljenega dizla za 2-3-5000 evrov hvala ne...pa še nate*nejo te s kilometri, tud po 400.000km majo normalnih, na števcu 180.000km.
No ja, lahko pa dobiš dobrega in ga voziš 100-200.000km na 250.000km podlage brez posebnih stroškov.

Brat se je kr fino nate*nil ko je vzel golfa 4 1.9 Tdi od znanca, vložil že 2000 evrov (turbina, sklopka, velik servis), na koncu pa še ena huda okvara, je avto zamenjal.

tak da PLIN in pocen vožnja, servisi, to je daleč najboljša zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

LeQuack ::

Me zanima kako bi naši znalci previli Tesline kilometre glede na to da je avto praktično online in pošilja podatke sem in tja.
Quack !

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

Me zanima kako bi naši znalci previli Tesline kilometre glede na to da je avto praktično online in pošilja podatke sem in tja.


Ne moreš. Pa tudi pri vsaj od 2006 naprej pri avtomobilih tega ne moreš več početi, ker so kilometri zabeležni v centralni servisni bazi v tovarni avtomobilov.

LeQuack ::

bambam20 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Me zanima kako bi naši znalci previli Tesline kilometre glede na to da je avto praktično online in pošilja podatke sem in tja.


Ne moreš. Pa tudi pri vsaj od 2006 naprej pri avtomobilih tega ne moreš več početi, ker so kilometri zabeležni v centralni servisni bazi v tovarni avtomobilov.


Ja samo kako priti do teh podatkov kot morebitni kupec?
Quack !

bambam20 ::

LeQuack je izjavil:

bambam20 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Me zanima kako bi naši znalci previli Tesline kilometre glede na to da je avto praktično online in pošilja podatke sem in tja.


Ne moreš. Pa tudi pri vsaj od 2006 naprej pri avtomobilih tega ne moreš več početi, ker so kilometri zabeležni v centralni servisni bazi v tovarni avtomobilov.


Ja samo kako priti do teh podatkov kot morebitni kupec?


Na vsakem uradnem servisu. Za poizvedbo podatkov potrebuješ ključ od avtomobila, kateri je pri novodobnih avtomobilih tudi digitalna servisna knjiga.

Sami ::

Nekateri imate res previsoko porabo z dizli ali pa je dejansko z motorjem nekaj narobe.

Prejšnji teden sem kupil "novega" rabljenega dizla Opel Astra J Sports Tourer letnik 2014 1.6CDTI 136hp in mi ni žal, povprečne porabe še ne morem napisati, ker v petek 1.12. kupim vinjeto, danes pa dobim zimske gume :D

Upokojeni Golf IV Variant 1.9TDI, ki sem ga z doplačilom zamenjal za Astro pa je imel ko sem ga predal malo manj kot 440.000km, povprečna poraba se je vrtela okoli 5L/100km, pozimi ko je zunaj minus kakšne 0,5L več, (30% mestne vožnje in 70% AC), avto nikoli šparan, hitrost na AC odvisna od razmer, drugače 130km/h+.

Pri hiši sta še 2 bencinarja (Corsa D 1.2 in Auris 1.33), poraba pri obeh glede na stil vožnje (dizla) dosti večja od dizla....če recimo Corso D vozim zmerno (AC 120km/h, normalna mestna vožnja) je povprečna okoli 6.1-6,2L/100km, Auris pa ima še nižjo porabo.

Izkjučno bencinarje sem vozil 10let, prvi dizel 1.9TDI pa me je glede na način vožnje (navor) in poraba prepričal, da sem ponovno vzel dizla z Euro6 motorjem (da me ne boste tisti ki vozite kakšen 1,2TSI napadli da onesnažujem, proti vam sem ekološki).

@D3m: Kakšno porabo imaš z Astro? Mislim, da imaš isti motor (B16DTH)?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mikhaair ::

Zgleda, da uporabljas dizla za to kar je namenjen, delovni konj za delanje kilometrov. Bencinske malcke pa imas verjetno tudi za njihov namen.

Sami ::

mikhaair je izjavil:

Zgleda, da uporabljas dizla za to kar je namenjen, delovni konj za delanje kilometrov. Bencinske malcke pa imas verjetno tudi za njihov namen.


Točno tako, za 10.000km letno je dizel kot smo ugotovili bedarija, za to sta pri hiši ostala bencinarja.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zobnik ::

sam kakorkol se obrne bencinar, dizl se na plin vedno najceneje vozi.

krneki0001 ::

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.

D3m ::

Sami je izjavil:

Nekateri imate res previsoko porabo z dizli ali pa je dejansko z motorjem nekaj narobe.

Prejšnji teden sem kupil "novega" rabljenega dizla Opel Astra J Sports Tourer letnik 2014 1.6CDTI 136hp in mi ni žal, povprečne porabe še ne morem napisati, ker v petek 1.12. kupim vinjeto, danes pa dobim zimske gume :D

Upokojeni Golf IV Variant 1.9TDI, ki sem ga z doplačilom zamenjal za Astro pa je imel ko sem ga predal malo manj kot 440.000km, povprečna poraba se je vrtela okoli 5L/100km, pozimi ko je zunaj minus kakšne 0,5L več, (30% mestne vožnje in 70% AC), avto nikoli šparan, hitrost na AC odvisna od razmer, drugače 130km/h+.

Pri hiši sta še 2 bencinarja (Corsa D 1.2 in Auris 1.33), poraba pri obeh glede na stil vožnje (dizla) dosti večja od dizla....če recimo Corso D vozim zmerno (AC 120km/h, normalna mestna vožnja) je povprečna okoli 6.1-6,2L/100km, Auris pa ima še nižjo porabo.

Izkjučno bencinarje sem vozil 10let, prvi dizel 1.9TDI pa me je glede na način vožnje (navor) in poraba prepričal, da sem ponovno vzel dizla z Euro6 motorjem (da me ne boste tisti ki vozite kakšen 1,2TSI napadli da onesnažujem, proti vam sem ekološki).

@D3m: Kakšno porabo imaš z Astro? Mislim, da imaš isti motor (B16DTH)?


Povprečna je 4.5 l na 100km. Je isti motor. Ampak moraš vedeti, da je Astra K v primerjavi z J lažja za cca. 200 kg.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Aston_11 ::

Sami je izjavil:

Točno tako, za 10.000km letno je dizel kot smo ugotovili bedarija

Bedarija je, če je edini kriterij dizla šparanje. Vendar je cenejši avtobus ali kolo. Tudi proti bencinarju.

D3m ::



;)

Astra J levo, Astra K desno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

zobnik ::

krneki0001 je izjavil:

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.


in to je bencin + plin

Sami ::

D3m je izjavil:



;)

Astra J levo, Astra K desno.


Poznam specifikacije obeh avtomobilov (moja je ista kot na sliki, polna oprema) :D, moja je 158kg težja od tvoje, je pa seveda odvisno tudi od dimenzij gum.

Super, torej je poraba nekje kot sem pričakoval :D

Kakšne dimenzije gum pa imaš? Jaz imam letne 225/50/17, za zimske pa sem kupil nove jeklenke in 205/60/16.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

D3m ::

205/55/16, celoletne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sami ::

D3m je izjavil:

205/55/16, celoletne.


Poglej malo v navodila, za Astro K (1.6 136hp) je pri tej dimenziji 205/60/16, isto kot pri astri J...da nisi kupil napačne :D

Link (Astra K): https://www.wheel-size.com/size/opel/as...
Link (Astra J): https://www.wheel-size.com/size/opel/as...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Aston_11 ::

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.


in to je bencin + plin

Garantiraš, da je nepokvarljivo? Z denarjem?

D3m ::

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

205/55/16, celoletne.


Poglej malo v navodila, za Astro K (1.6 136hp) je pri tej dimenziji 205/60/16, isto kot pri astri J...da nisi kupil napačne :D

Link (Astra K): https://www.wheel-size.com/size/opel/as...
Link (Astra J): https://www.wheel-size.com/size/opel/as...


Niso napačne.

Malo nižje poglej na strani kjer piše generation: K. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

205/55/16, celoletne.


Poglej malo v navodila, za Astro K (1.6 136hp) je pri tej dimenziji 205/60/16, isto kot pri astri J...da nisi kupil napačne :D

Link (Astra K): https://www.wheel-size.com/size/opel/as...
Link (Astra J): https://www.wheel-size.com/size/opel/as...


Niso napačne.

Malo nižje poglej na strani kjer piše generation: K. :)


Gledam pa ne vidim :D, kolikor vem so iste dimenzije, prvi link je za astro K, gledam še na drugih straneh in piše isto.

Edino model s 160hp ima 205/55/16.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

zobnik ::

Aston_11 je izjavil:

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.


in to je bencin + plin

Garantiraš, da je nepokvarljivo? Z denarjem?


Plinske delajo super, sam dobrih mojstrov je premalo.

D3m ::

Evo da ti malo pomagam Sami.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Aston_11 ::

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.


in to je bencin + plin

Garantiraš, da je nepokvarljivo? Z denarjem?


Plinske delajo super, sam dobrih mojstrov je premalo.

In se nikoli ne pokvarijo?

Sami ::

D3m je izjavil:

Evo da ti malo pomagam Sami.



Kot sem napisal je to za 160hp model, zgoraj pa je za tvojega 136hp, piše na tvoji sliki....si se malo zmotil? :D

136 in 160hp model imate druge dimezije gum in razmake med vijaki.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

njyngs ::

Vgradnja plina pomeni samo eno: več dodatnih delov, večja možnost za okvaro. Murphy hitro naredi svoje. In potem se ti že v štartu draga investicija še podraži. In na vsake cca 15.000 km je treba delat še servis na tej zadevi. Torej še dodatni strošek.

Ves ta denar lahko porabiš za bencin/nafto. Tudi možnost okvar je manjša, ker ni dodatnih delov. Tudi na servise/preglede na 15kkm ne rabiš hodit.

D3m ::

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo da ti malo pomagam Sami.



Kot sem napisal je to za 160hp model, zgoraj pa je za tvojega 136hp, piše na tvoji sliki....si se malo zmotil? :D

136 in 160hp model imate druge dimezije gum in razmake med vijaki.


Vidim. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Sami ::

D3m je izjavil:

Sami je izjavil:

D3m je izjavil:

Evo da ti malo pomagam Sami.



Kot sem napisal je to za 160hp model, zgoraj pa je za tvojega 136hp, piše na tvoji sliki....si se malo zmotil? :D

136 in 160hp model imate druge dimezije gum in razmake med vijaki.


Vidim. :)


To pa dobro vem, ker sem za mojo iskal jeklena platišča za zimske gume in je bilo res težko dobiti felge (6,5JX16) ET41 in vijaki 5X115, drugi bencinarji in dizli pa imajo druge razmake.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

zobnik ::

Aston_11 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

zobnik je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Najceneje se vozi, če avto nima okvar.


in to je bencin + plin

Garantiraš, da je nepokvarljivo? Z denarjem?


Plinske delajo super, sam dobrih mojstrov je premalo.

In se nikoli ne pokvarijo?


do 200.000km se nima kej, men je recimo šel temperaturni senzor pa sva s serviserjem še oba filtra menjala, strošek 40 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()
««
5 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143723 (33794) -valvoline-
»

Bencin ali diesel? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
446101859 (60741) Berserker
»

Dizelski osebni avtomobil onesnažuje bolj kakor težek tovornjak (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
440143317 (42411) krneki0001
»

Diesel vs. bencinar (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12026429 (22634) RedDrake
»

Zakaj sploh bencinarja? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Na cesti
743186041 (151054) Spajky

Več podobnih tem