» »

Kako do GMO oz. GSO semen

Kako do GMO oz. GSO semen

Oldi ::

Milo rečeno dovolj imam tega eko terorizma in bi rad posadil kako vrtičkarjem namenjeno prehransko GSO rastlino. Prepričan sem, da gre pri eko in GSO za še eno od norosti, ki jih je polna človeška zgodovina. Če bi osveščeni začeli doma gojiti zanimive rastlinice, bi se morda dogma počasi le razblinila.
Zame je recimo veliko bolj varna z umetnim gnojilom pridelana hrana, kot pa recimo živalski gnoj, ki je koncentrat vsega neprimernega za živali.
Glede GSO pa mi gre že na bruhanje kaj si nasprotniki vse izmišljajo in koliko milijonov ljudi bo moralo še pomreti, predno bodo sprevideli, da bi jih recimo lahko rešil GSO riž.
Da skrajšam, kako do GSO semen, je individualni uvoz in gojenje za lastno uporabo dovoljeno?
PS: Na rastline.mojforum in gartlc.mojforum so me izključili iz foruma, ko sem odprl resda malo bolj oštro zastavljeno temo, dokazali so, da je izraz ekofašisti povsem pravšen. Po drugi strani pa mnogi na rastline.mojforum veselo vzgajajo modri transgeni paradižnik, ker kao ni GSO. :)

Mimogrede, nekaj tehtnega na to temo najdete tule metinalista.si/category/poprova_meta/
Prosim, da se tule res zbirajo samo prispevki na naslovno temo, tem o GSO je itak že preveč.

Starodavni ::

Sicer ne bom kaj uporabnega povedal, samo ali ni malo prehudo, da bi tebe na obeh forumih zaradi spraševanja po GSO semenih kar izključiili, eno je da zaprejo temo, drugo pa je, da te popolnoma izključijo.

Če bi zaprli temo bi še kako razumel, ampak bananja pa ne morem, res ne. Če je to res, potem se mi smilijo tile na forumu, ker so zaprti v nek mindset iz katerega ne morejo ven.

Glede GSO stvari, si se verjetno prej pozanimal, katera semena EU direktive dovoljujejo in katere prepoveduje, namreč Slovenija je članica EU in je zajeta v te direktive.

Te pa podpiram pri tem miniturnem projektu, samo se bojim, da bi stvar že v štartu propadla zaradi direktiv.

Srečno

St235 ::

Da skrajšam, kako do GSO semen, je individualni uvoz in gojenje za lastno uporabo dovoljeno?


Ne pozabit da je GSO privatna lastnina in moraš plačat tudi za intelektualno lastnino.

Glede GSO pa mi gre že na bruhanje kaj si nasprotniki vse izmišljajo in koliko milijonov ljudi bo moralo še pomreti, predno bodo sprevideli, da bi jih recimo lahko rešil GSO riž.
Glede na količino hrane, ki jo letno vržemo stran je potreba po GSO bolj kot ne zgrešena.

Oldi ::

Starodavni: Banali so me, ker sem bil nespoštljiv do ljudi, ki recimo z blokafo zlatega riža letno povzročijo smrt vsaj milijona ljudi. Moja filozofija je, z nastrpneži skrajno nestrpno.

Glede direktiv pa ne bom daleč prišel, itak pa si predstavljam, da veljajo za trgu namenjene rastline. Kot kaže pa bo treba v ilegalo in najti kako Kitajsko spletno trgovino ali znanca v Ameriki. Uradno verjetno nihče ne sme izvažati v najbolj zahojen predel sveta. Še Amiši so nas pri GSO prehiteli. Kam pripelje demokracija, vladavina povprečnežev, ki izvolijo... ma škoda bitov na disku Slotecha.

Smurf ::

Saj pomoje se da dobiti GMO semena skoraj povsod, samo ne oglasujejo jih naglas, da so GMO?

St235 ::

Oldi je izjavil:

Starodavni: Banali so me, ker sem bil nespoštljiv do ljudi, ki recimo z blokafo zlatega riža letno povzročijo smrt vsaj milijona ljudi. Moja filozofija je, z nastrpneži skrajno nestrpno.


lakota kot posledica pomanjkanja hrane... saj ni čudno da si bil banan.

http://zeenews.india.com/business/news/...

Oldi ::

Že več kot uro se mučim, da bi našel prodajalca GSO rastlin, povsod se hvalijo z Non-GMO.

Oldi ::

Kaj vse ne prodajajo
 Jagode raznih barv

Jagode raznih barv

BlackMaX ::

Sam nisem za GSO ampak, če te lahko vprašam, kaj pa manjka neGSO, zakaj ne gojiš te vrste?

Oldi ::

GSO bi rad iz čistega protesta oziroma izzivanja. Bolje rečeno obupa zaradi očitno izgubljenega boja proti neumnosti. Človek pa razumno bitje, dajtegano biksat.

Oldi ::

Preko luže bi se dalo najti kanal, samo kaj ko je uvoz gotovo prepovedan in ne bi šel nasajati znance od frenda.
Bi se pa šel poštnega uvoza, itak da bi povsod pisalo Non-GMO, jaz pa GSO bionda :)

Matija82 ::

Predkratkim (7.9) sem v Objektivu bral intervju z dr. Borut Bohancem iz biotehniške fakultete. Profesor je bil označen kot "zagrizen in vztrajni zagovornik GSO pri nas".

Predlagam, da ga pokličeš in vprašaš.

http://www.bf.uni-lj.si/index.php?id=14...

p.s. Žaljenje ni znak razumnih in osveščenih ljudi in "za zdravje.net" je ista neumnost kot "eko terorizem";)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

bluefish ::

Avtor sprašuje, kje dobiti semena. Za splošno filozofiranje o zadevi že imate temo.

Okapi ::

Semena se kupi v semenarni;)

Drugače pa, za gojenje GSO veljajo zaradi prestrašenih in zavedenih nevednežev v EU veliko strožja pravila kot za klasične sorte, čeprav je to z znanstvenega stališča popolnoma neutemeljeno. Zaradi teh pravil, ki so v Slo še malce strožja kot v povprečju EU, lahko na pridelavo GSO pri nas bolj ali manj pozabiš. Dovoljena za pridelavo je, če se ne motim, samo ena sorta koruze, ki poleg tega pri nas ni ravno ekonomsko upravičena. Ker namreč ni dovolj, da kupiš seme, opraviti (in plačati) moraš tečaj za ravnanje z GSO, plačati moraš varščino (za primer "ekološke katastrofe"), dobiti dovoljenje vseh sosedov in zagotoviti širok pas (ne vem na pamet, koliko metrov, ampak je neka absurdno velika številka) do sosednjih polj in njiv, da se geni slučajno ne bi mešali. Skratka, mission impossible.

Lahko pa greš v ZDA, kupiš GSO sojo, jo poseješ na svojem vrtu in se delaš neumnega:-)))

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Smurf ::

Jaz sem malce povprasal kolege biotehnologe in sem dobil podoben odgovor kot je napisal Okapi. Mislim, da so govorilo o pasu 900m ali nekaj takega + narejen izpit. dr. Borut Pohanc pa ni nek "zagrizen zagovornik GSO", pozna pa to podrocja precej dobro in gleda na stvar nekoliko bolj objektivno (da GSO ni avtomaticno slab).

Matija82 ::

Intervju, ki sem ga omenil zgoraj.

http://www.dnevnik.si/objektiv/intervju...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Označite hrano z DNK!" (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
320113470 (103161) phuntaox
»

Svet, Kot Ga Razume Monsanto (GSO) (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
877111182 (67931) jype
»

GSO in varnost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14931332 (28467) thramos
»

Francija letos brez Monsanto koruze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
32575250 (69086) Icematxyz
»

Genska prehrana, ali kako ZARES ne poslušati strokovnjakov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17213191 (9838) Pyr0Beast

Več podobnih tem