» »

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo

1 2
3
4

jest10 ::

Na splošno frekvence možganskih valov delijo na:
- Gama (nad 30Hz),
- Beta (13-30Hz),
- Alfa (8-12 Hz),
- Theta (4-8 Hz) in
- Delta (pod 4 Hz).

zemeljske frekvence: MHz
A ni zanimivo, da z občutki spreminjamo možgansko frekvence?

Moji zvočniki prav lepo delujejo na le nekaj 20Hz. V štekarju imaš eno prav lepo frekvenco 50Hz. Itd... Je to nezemeljsko?

A. Smith ::

zemeljske frekvence: MHz


Definiraj "zemeljske frekvence".
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Okapi ::

Kako da še nihče v debato ni privlekel Schummanove resonance (in resonatorja)?

O.

sieagel ::

VesnaH mislim da nikamor ne bova prišla tukaj. Naj še kdo vrže kakšno žogico, men se mojh ne da več metat

VesnaH ::

VesnaH mislim da nikamor ne bova prišla tukaj. Naj še kdo vrže kakšno žogico, men se mojh ne da več metat


Res je. :-)

energetik ::

Ni treba žogice metat, lahko poveš, o čem sploh govoriš, kje to lahko vidimo in občutimo in kaj naj s tem delamo. Ker zaenkrat sem izvedel samo, da se za "zemeljske frekvence" uporabljajo MHz in da s "kemijo" ne moremo štelati "frekvence možgan".

sieagel ::

sem našel moč za še eno žogico. Povezava
Pravni poduk: Niso vsi avtorji čisti "prevodniki" znanja ki ga prejmejo, prejete stvari pogosto obarvajo, popačijo in prilagodijo po svoje, zavedno ali nezavedno.

In še povezava, in povezava, definicija duše, "Redko smo priča ezoterični literaturi - še posebej tantrični - ki v sebi združuje akademsko-raziskovalni pristop, poljuden in dokaj lahko..."

zdaj pa res mam dost

Lp

hamax ::

VesnaH mislim da nikamor ne bova prišla tukaj.

Vidva še v osnovni šoli ne bi nikamor prišla.
Če nekdo ne razume kaj sploh je frekvenca in čemu služi predpona M pred Hz, si težko predstavljam kako bo taka oseba prišla do novih znanstvenih spoznanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Senitel ::

Na splošno frekvence možganskih valov delijo na:
- Gama (nad 30Hz),
- Beta (13-30Hz),
- Alfa (8-12 Hz),
- Theta (4-8 Hz) in
- Delta (pod 4 Hz).

zemeljske frekvence: MHz
A ni zanimivo, da z občutki spreminjamo možgansko frekvence?

Lahko prosim razlozis kaj je to frekvenca?

JanK ::

Na splošno frekvence možganskih valov delijo na:
- Gama (nad 30Hz),
- Beta (13-30Hz),
- Alfa (8-12 Hz),
- Theta (4-8 Hz) in
- Delta (pod 4 Hz).

zemeljske frekvence: MHz
A ni zanimivo, da z občutki spreminjamo možgansko frekvence?


Ampak moja kitara niha s tam okoli 50Hz. Je potemtakem mozganska?

VesnaH ::

Kaj naj še rečem na vse izjave. V temi je bilo govora o energijah..o dojemanju obvladovanja energij. jaz sem želela dodati, koliko je v resnici misel materija, osnova pa je bila čisto drugje v tej temi. Moti me, ker se dogaja iz dneva v dan manipulacija nad ljudmi, nekateri pa tega sploh ne opazijo in slepo zaupajo samo tistemu, kar je napisano na internetu. Dejstva, ki pa jih nameno zabrišejo iz takšnih in drugačnih razlogov, pa velikokrat še opažena niso. Občudujem takšne forume, kjer se ljudje ne zataknejo ob vsakih neumnostih in dajo hrati možnost drugim razsežnostim. Konec konecev pa je itak pravilo...najprej je nekaj neumno, kasnje občudovano. Prav je, da dejstva prevladajo. Je pa tudi prav, da se razvija debata.. Se vam ne zdi? Ampak debata brez posmehovanja in užaljenosti.:)

Okapi ::

nekateri pa tega sploh ne opazijo in slepo zaupajo samo tistemu, kar je napisano na internetu.
Zanimivo pri vsem skupaj je, da ne opaziš, da si to prav ti, in sieagel in vama podobni. Nekaj preberete (v knjigi, reviji Misteriji ali Aura, na internetu ali kjerkoli pač), sliši se imenitno, razumeta tako ali tako ne nič, verjameta pa vse.

Manjkajo vama osnove skeptičnega razmišljanja, zato sta neverjetno lahkoverna in dojemljiva za vsak nateg. Nekdo vama je že priporočal, pa bom še jaz. Preberita si Sagana in se vsaj malce zamislita.



O.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

Senitel ::

Jaz se pocutim uzaljeno, ker mi ni se noben od vaju pojasnil:
-kaj je to frekvenca
-kaj je to dimenzija
pa dodajta se: kaj je to energija

hamax ::

Jaz se pocutim uzaljeno, ker mi ni se noben od vaju pojasnil:
-kaj je to frekvenca
-kaj je to dimenzija
pa dodajta se: kaj je to energija

Mogoče tega res ne ve, ve pa kakša bo prihodnost :)

In ja, Svet demonov je fantastična knjiga.

VesnaH ::

nekateri pa tega sploh ne opazijo in slepo zaupajo samo tistemu, kar je napisano na internetu.
Zanimivo pri vsem skupaj je, da ne opaziš, da si to prav ti, in sieagel in vama podobni. Nekaj preberete (v knjigi, reviji Misteriji ali Aura, na internetu ali kjerkoli pač), sliši se imenitno, razumeta tako ali tako ne nič, verjameta pa vse.

Manjkajo vama osnove skeptičnega razmišljanja, zato sta neverjetno lahkoverna in dojemljiva za vsak nateg. Nekdo vama je že priporočal, pa bom še jaz. Preberita si Sagana in se vsaj malce zamislita.



O.


Hvala, si bom prebrala knjigo. Moram ti pa povedat, da vse kar sem tukaj napisala, sem več ali manj dala sama skozi na svoji koži. Precej let se že čudim, da se dogaja nekaj, kar posamezniki ne priznavajo. Če samo pogledaš v zgodovino, boš kaj kmalu ugotovil, da se smejimo nečemu, kar so nekoč verjeli ali pa uporabljamo nekaj, kar so zanikali. kako mi boš razložil Ledskanina in Jasmoheen?

Okapi ::

Kaj je tu sploh za razlagati (razen to, da si oba narobe napisala)? Prvi je bil v ZDA živeči latvijski ljubiteljski kipar, druga je pa avstralska prevarantka, ki bi rada druge prepričala, da lahko živijo brez hrane, od globokega dihanja.

O.

hamax ::

Če bi Jasmuheen zdržala 2 meseca brez hrane v kontroliranih pogojih(kar pomeni, da bo nekdo pazil na njeno "prehrano"), ji večna slava ne bi ušla. Zraven pa bi od Randija dobila še milijon dolarjev.
V glavnem, nateg.

Leedskalnin je bil pa samo nekdo, ki se je zelo dobro spoznal na fiziko(po njegovih besedah).

VesnaH ::

Saj zate je lahko sleparka..zame in še za nekatere pa ravno ne. Zanj pa si le preberi ta link.

http://paranormal.about.com/od/moremads...

Okapi ::

zame in še za nekatere pa ravno ne.
Saj, ste kot mali otroci, ki vse verjamejo. Malo prej sem napisal, da vam manjkajo osnove skeptičnega razmišljanja, zato ste neverjetno lahkoverni in vas lahko zato vsak okoli prinese.

O.

hamax ::

Saj zate je lahko sleparka..zame in še za nekatere pa ravno ne.

Jaz že 10 let živim samo od sončnih žarkov. Če mi ne verjameš, ti ne morem pomagat. Do resnice moraš priti sama.
"And my book is not expensive by the way."

Prosim razloži mi po kakšnem standardu sama ločiš resnične stvari od neresničnih, ker nekako ne vidim vzorca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

VesnaH ::

Saj zate je lahko sleparka..zame in še za nekatere pa ravno ne.

Jaz že 10 let živim samo od sončnih žarkov. Če mi ne verjameš, ti ne morem pomagat. Do resnice moraš priti sama.
"And my book is not expensive by the way."

Prosim razloži mi po kakšnem standardu sama ločiš resnične stvari od neresničnih, ker nekako ne vidim uzorca.


Sama sem se 10 let zanašala samo na to, kar so me naučili. Verjela samo videnemu...kaj kmalu pa na svoji koži ugotovila, da je veliko zlaganega. Ampak konec koncev so to strani, kjer se pogovarjamo samo o tem, kaj ima znanstveno osnovo. Še dobro, da lahko govorimo o tem in pišemo..včasih so ubijali, ker je nekdo na glas povedal, da se zemlja vrti. :)

hamax ::

kaj kmalu pa na svoji koži ugotovila, da je veliko zlaganega.

In od takrat verjameš vsemu kar slišiš? Zanimiva logika.
A nam lahko, tako za okus, pokažeš eno stvar za katero si ugotovila, da je zlagana. Ter seveda metodo po kateri si to ugotovila.

Senitel ::

VesnaH:
In koliko mesecev ti zdrzis brez hrane? Ce bo sieagel uletel in zapisal da ze cel mesec ni jedel, mu bos verjela?
Predvsem pa pozabljas kdo je ubil tistega, ki je na glas povedal, da se zemlja vrti.

Ko je ze sieagel dajal primere kako "ni nihce vrjel relativnostni teoriji in kvantni mehaniki"... Albert Einstain in Niels Bohr nista bila ravno prijatelja, oziroma ravno Einstain je imel ogromno za povedat cez Bohra.

Fizika lepo priznava, da za 98% snovi v vesolju nima pojma kaj to je, ampak vemo da je tam (ali je pa lep del teorije ki tako lepo opise padajoca jabolka dejansko zgesen). Vsakemu osnovnosolcu, ki so mu omenili kvantno mehaniko in relativnostno teorijo bi moralo bit jasno, da ti dve zadevi ne paseta skupaj (ampak ker je solstvo tolk v riti me ne preseneca, da tega ne vedo niti nekateri diplomanti tehnicnih fakultet).

jest10 ::

sieagel in VesnaH, svetujem vama, da si vsaj malo ogledata teme od uporabnika Saladin. Čeprav dosti straši naokoli z dušami, bogovi in podobnim, se vedno potrudi in argumentira svoje trditve, zato se lahko z njim razvije normalna debata. Z vama se žal ne more, ker samo nekaj bluzita.
Poizkusita ga posnemati, ali pa se raje odkotalita na kakšen drug forum.

Tarzan ::

Samo nekaj, kar je postalo sicer že offtopic. Edina prava ŽIVA voda je zame voda iz bližnje mlake. Pogledaš pod mikroskopom in notri vse miga - definitivno je živa. Da bi živa voda komu pomagala? Do kolere verjetno res mogoče. ;)

Nič ni narobe, če v nekaj verjameš, sem pa proti slepemu zagovarjanju nečesa, za kar ni niti najmanjše možnosti dokaza. Uradna medicina trenutno nima nobene alternative, razen cvetličnega vrta s kamilicami in materino dušico. Živeti od zraka je mogoče! Dokazano! Če si avtotrofna rastlina, pa še v tem primeru se moraš redno sončiti.

Šalabajzerje, ki trdijo, da lahko živijo od kozmičnih žarkov pa bi strpal v reality show "Big Hungry Brother". Lahko začnemo pobirati stave, kdo bi preživel. Razen tipa, ki je globoko v sebi ljudožerc verjetno noben.

Roadkill ::

kako mi boš razložil Ledskanina in Jasmoheen?


http://www.rickross.com/reference/breat...

Pri 11:00 se začne test: http://video.google.com/videoplay?docid...

Zakaj so se sploh mogli zmenit za test.... a prej je pa jedla?

Konec konecev pa je itak pravilo...najprej je nekaj neumno, kasnje občudovano


Tole bo ostalo pri prvem. Upam stavit.
Ü

Roadkill ::

Začetnik breatharianstva v ameriki: Wiley Brooks. Leta 1980. Zadevo si je domislil, da je lahko nastopil na oddaji "Thats incredible"
Leta 1983 so ga srečali, kako je iz 7-eleven odhajal z zalogo junk-fooda.

Malo za tem tip izjavi, da quaterpounder (mcdonaldsev zelo popularen ZELO KALORIČEN sendvič) vsebuje neko posebej fino frekvenco inga zato priporoča vsam "dihalcem".

Praviš, da si več let vrjela znanosti, potem si se pa odločila, da vrjameš temu?

Jaz pravim da si trol.

edit: Poleg tega je ta klošar za nasvet zahteval 15-25 miljonov ameriških dolarjev. Škoda.... tako geinalen, rešil bi lahko svetovno lakoto in vse vojne, ampak najprej hoče bit miljarder.... a ni to smola...
Slabših kretenizmov si niti komik ne more izmisliti.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

hamax ::

Haha, ta pa ima samozavest, da se je šla takole testirat.
Če bi se po njej zgledovali še ostali šarlatani, bi new agerstvu slabo kazalo :)

Jaz pravim da si trol.

Ni. Verjemi mi :)

poweroff ::

Sama sem se 10 let zanašala samo na to, kar so me naučili. Verjela samo videnemu...kaj kmalu pa na svoji koži ugotovila, da je veliko zlaganega. Ampak konec koncev so to strani, kjer se pogovarjamo samo o tem, kaj ima znanstveno osnovo. Še dobro, da lahko govorimo o tem in pišemo..včasih so ubijali, ker je nekdo na glas povedal, da se zemlja vrti. :)

Če eno laž zamenjaš za drugo, ni druga laž nič manjša.
sudo poweroff

Okapi ::

AAP General News (Australia)
11-26-1999
QLD: Breatharians jailed six, three years over death

By Suzanne Klotz

BRISBANE, Nov 26 AAP - A man who believed people could live on air alone has been jailed for six years for killing a fasting woman for whom he and his wife delayed getting medical
aid.

Jim Vadim Pesnak, 60, and his wife Eugenia Pesnak, 63, both of Beckwith Street, Ormiston,
bayside Brisbane had pleaded not guilty to the manslaughter of Lani Marcia Roslyn Morris,
53, between June 12 and July 2 last year.

A Supreme Court jury took only three hours to convict them of manslaughter ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

poweroff ::

No shit - kolk glup moraš biti, da verjameš, da je mogoče živeti od zraka?!?

Bi rekel, da še malo bolj, kot tisti, ki nasedajo strahu pred novo gripo in terorizmom...
sudo poweroff

Okapi ::

No shit - kolk glup moraš biti, da verjameš, da je mogoče živeti od zraka?!?
V resnici ne glup, ampak zaveden, neizobražen, lahkoveren, tudi po zaslugi našega šolstva - ker ljudi ne opremi z znanjem, potrebnim za skeptično presojo. Ali, če citiram M. Mazzinija:
Moškega, torej očetovske figure, Janezek v osnovni šoli ne bo srečal, imel pa bo veliko možnosti, da bodo nad njim bedele učiteljice v posebnem ovoju narkotiziranosti, ki se imenuje nova duhovnost. Gre za stanje, ko človek hoče spremembe, a se jih boji. Nakar najde nadomestek, ki mu ustvari videz sprememb, brez resničnega spreminjanja, torej tudi brez truda in odgovornosti. Primer: nezadovoljni ste v zakonu? Polaščata se vas nejevolja, zoprnost, razdražljivost? Položite kamen obsidian na nočno omarico in vse vaše negativne misli bodo izpuhtele!


Sicer pa vprašaj VesnoH, ona verjame, da lahko živiš od zraka.

O.

poweroff ::

Eni živijo predvsem v zraku. 8-)

Se pa strinjam s tem o šolskem sistemu. Problem je, ko take ljudi dobiš na fakulteto ali v firmo in od nih zahtevaš samoinciativnost in razmišljanje.
sudo poweroff

VesnaH ::

No shit - kolk glup moraš biti, da verjameš, da je mogoče živeti od zraka?!?
V resnici ne glup, ampak zaveden, neizobražen, lahkoveren, tudi po zaslugi našega šolstva - ker ljudi ne opremi z znanjem, potrebnim za skeptično presojo. Ali, če citiram M. Mazzinija:
Moškega, torej očetovske figure, Janezek v osnovni šoli ne bo srečal, imel pa bo veliko možnosti, da bodo nad njim bedele učiteljice v posebnem ovoju narkotiziranosti, ki se imenuje nova duhovnost. Gre za stanje, ko človek hoče spremembe, a se jih boji. Nakar najde nadomestek, ki mu ustvari videz sprememb, brez resničnega spreminjanja, torej tudi brez truda in odgovornosti. Primer: nezadovoljni ste v zakonu? Polaščata se vas nejevolja, zoprnost, razdražljivost? Položite kamen obsidian na nočno omarico in vse vaše negativne misli bodo izpuhtele!


Sicer pa vprašaj VesnoH, ona verjame, da lahko živiš od zraka.

O.


Kje si zdaj spet ob mene dregnil. To z našim šolstvom se strinjam. Dejstvo je, da ni na nivoju. Že v osnovi, da hiperaktivne otroke filajo s tabletami in jih označujejo za neobvladljive...naj jih raje zaposlijo in jih učijo pravih zadev.

Kar se pa tiče kristalov...imajo svojo energijo. Je pa res, da kdor verjame v nekaj, to tudi pomaga. Za nekatere je tudi to rešitev. Če jo najde v tem, ni nič narobe.

hamax ::

Je pa res, da kdor verjame v nekaj, to tudi pomaga.

Placebo?

VesnaH ::

Je pa res, da kdor verjame v nekaj, to tudi pomaga.

Placebo?


Jp. Konec koncev je vse v našem življenju dogovor s samim seboj.

1024 ::

Konec koncev je vse v našem življenju dogovor s samim seboj.


Torej se lahko dogovorim sam s seboj, da zivim od zraka?
Fish knows everything.

innerspace ::

Torej se lahko dogovorim sam s seboj, da zivim od zraka?

Prej je nekdo nekje napisal...many have tried, none have succeded:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

poweroff ::

No, placebo učinkov definitivno ni za podcenjevat. Treba se je pa seveda zavedat, da niso vsemogočni.

Če te povozi tovornjak se ti zaradi placebo učinka noga ne bo kar sama pozdravila - bo treba kar do klasičnega zdravnika.
sudo poweroff

energetik ::

Ja, samo placebo lahko učinkuje le v človeškem telesu. Sigurno pa ne moreš z njim premakniti kozarca ali na daljavo zavreti vode...

poweroff ::

Seveda.

Razen seveda če je placebo recimo dolga palica iz krede, s pomočjo katere "na daljavo" premakneš kozarec vode... :D
sudo poweroff

gzibret ::

Matthai - narobe razumeš vso zadevo... Nič ne premikaš na daljavo. Samo energetiziraš, očistiš, odstraniš smrtonosne alfa žarke in dodaš božansko ljubezen nadangela ljubezni.
Vse je za neki dobr!

Okapi ::

Glavni problem s placebom je, ker se nanj ne moreš zanesti. Deluje ali pa ne deluje, kot se odloči tvoja podzavest. Problem je tudi, ker v glavnem deluje samo pri težavah, ki niso življenjsko nevarne. Tako da placebo ali pa blažev žegen, je precej vseeno:P

O.

A. Smith ::

Če ga poskušaš z magnetnimi zapestnicami inducirat, potem valjda ni zanesljiv. Če se ga pa klasična medicina spravi vzpostavljat s kemičnimi sredstvi, je pa druga zgodba. Neverjetno, kako tehnika napreduje!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Okapi ::

Ne razumeš placeba. To ni vpliv kemikalij, ampak tvoje podzavesti oziroma organizma. Vsak placebo je po definiciji neučinkovit (navadno voda, sladkorna tableta ...). Če bi lahko naredil učinkovit "placebo", potem to sploh ni več placebo, ampak normalno zdravilo.

O.

poweroff ::

Ja saj o tem govorimo. Da svoje telo "prepričaš" (s placebom, psihoterapijo, avtogenim treningom), da najde "notranjo moč" in se spopade s težavo.

Zakaj pa ne, če je pripomoček koristen?
sudo poweroff

A. Smith ::

Ne razumeš placeba. To ni vpliv kemikalij, ampak tvoje podzavesti oziroma organizma. Vsak placebo je po definiciji neučinkovit (navadno voda, sladkorna tableta ...). Če bi lahko naredil učinkovit "placebo", potem to sploh ni več placebo, ampak normalno zdravilo.


Ja, recimo...

Placebo so odkrili, ko so zdravniki ranjencem v 2. svetovni vojni vbrizgavali ranjencem fiziološko raztopino namesto morfija (in zaradi placebo efekta je bil učinek enak).

V zadnjih časih pa so izolirali del človeških možganov, ki je za to odgovoren in pojasnili mehanizem, ki sproži ta pojav. Ugotovili so tudi, kako ga sprožiti s kemičnimi sredstvi.

Ti praviš da "placebo" pomeni zgolj psihološko proženje tega mehanizma. Ok. Ne bom se prepiral okrog semantike. Se pa strinjam, da je psihološko proženje tega mehanizma nezanesljivo. Kemično proženje je seveda veliko bolj zanesljivo.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Okapi ::

Pri placebu ne gre za en določen mehanizem. Za lajšanje bolečin je en mehanizem (ali celo več različnih, odvisno od bolečine), za kakšne druge težave (recimo alergije, depresijo ...) pa drugi (recimo imunski sistem in še marsikaj). Sredstvo, s katerim bi sprožil katerega od teh mehanizmov, ni placebo, ampak zdravilo.

O.

A. Smith ::

Ni tako preprosto.
Del možganov, prisoten pri placebu je vedno enak.
Tudi del teh sicer različnih mehanizmov je vedno enak.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Okapi ::

Že mogoče, ampak samo en del (recimo mu tisti za lahkovernost, ali za sugestibilnost) ti čisto nič ne pomaga.

O.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016790 (13061) DarwiN
»

Nastanek sveta/vesolja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29921064 (13938) jzgorisek
»

Kaj bi definirali kot znanstven dokaz v prid obstoju Boga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1349157 (6859) Saladin
»

vesolje - nekaj teorij (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
31419586 (14219) Smurf
»

Levitacija - Znani leteči predmet:človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11710254 (7970) iggy

Več podobnih tem