» »

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo

1
2
3 4

Valvoline ::

@sieagel..
Zakaj sploh zagovarjaš šarlatanstvo? Teb in podobnih res ne zastopim.

sieagel ::

sieagel> "Obstaja dokazljivih 12 nivojev oz dimenzij"

Kje lahko najdem dokaze? Hvala.


sieagel> "Sicer pa je ta debata, ki je zašla v tole smer čisto neprimerna za SloTech forum."

Hm, ja - zgolj v toliko, da se na S-T zahteva Argumentirana debata. Nimamo nič proti ezoteriki, smo pa alergični na sklicevanje na lastno avtoriteto, na nezmožnost civiliziranega debatiranja, ki vključuje med drugim tudi poslušanje in razumevanje argumentov nasprotne strani ter po drugi strani zmožnost predstaviti veljavne in preveljive argumente za svoje trditve.


saj sem napisal kje. To so vsaj kar se tiče judovske kambale zelo stare vede, dosti starejše od krščanstva

@sieagel..
Zakaj sploh zagovarjaš šarlatanstvo? Teb in podobnih res ne zastopim.


šarlatamnstva ne zagovarjam. Zagovarjam vede ki niso masovno sprejemljive ali odobravane na zahodu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sieagel ()

imagodei ::

sieagel> "Še enkrat jo preberi in jo beri tako dolgo da boš razumel o čem sem govoril."

Kaj naj preberem? Nisem govoril o nobenem točnem naslovu. Ali si sploh uspel prebrati moje sporočilo?


sieagel> "Kot sem že napisal, za vse tukaj velja: kot da bi dr. fizike razlagal osnovnošolcu kvantno fiziko"

Pravila: 2. člen
1. Zahteva se argumentiran pogovor, ki se nanaša na predmet razprave. Zaželeno je, da je podkrepljen z viri.
2. Sklicevanje na lastno avtoriteto je nezaželeno.
- Hoc est qui sumus -

hamax ::

beri tako dolgo da boš razumel

Jaz bi to razumel kot: "Beri tako dolgo, da boš sam sebe prepričal kako je vse to res".
Tako kot nekateri starši svojim otrokom v glavo vbijejo Jezusa, drugi Mohameda, si ti sebi v glavo vbil te zablode.
(Dokaz kako avtosugestija deluje :P)

lonz ::

sieagel,

si mi pa začetniško literaturo naštel. Sem že davno prerasel. Sem marsikaj tudi prakticiral in doživel zelo zanimive zadeve, ki bi jih težko pojasnil z mainstream znanostjo.

Moje mnenje je, da je vesolje precej velika zadeva in da nam mnogo še ni poznanega. Določene zadeve so pod mejo merljivega; teorija strun npr. predvideva zadeve tako majhnih dimenzij, ki jih nikdar v praksi ne bomo mogli izmeriti, pokazati, videti. Kvečjemu teorija se nam lahko potrdi.

Kljub temu v vsakem trenutku bolj zaupam znanosti. Znanost ni noben bavbav, odlikuje jo t.i. znanstvena metoda. Ezoterika in new age sta na žalost prežeta z ignorantskim odnosom in bullšitom, ki si ga v tehle parih postih tudi ti uspel sproducirat: "se ne more povedat, se ne sme povedat..." Bedarija. Stvari so izmerljive, ali pa niso. Če bioenergija zdravi, pa četudi je nikdar ne bomo mogli videti ali izmeriti neposredno, lahko vseeno preštejemo ozdravljene.


VesnaH> "Kregate se zaradi sposobnosti, ki jih eni imajo in drugi ne. Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka. Še pravo zgodovino so prekrili iz teh razlogov."

To je spet tipični new-age bull, ki se uči in poudarja na raznih srečanjih somišljenikov ezoterikov. Znanost nima nobene agende! Znanost bi z veseljem raziskala bioenergijo, če ji pripeljete merljive podatke: magari v obliki ozdravljenih množic.

Je pa res, da bi se znanost takoj vprašala, ali posledice nedokazanega bioenergijskega zdravljenja niso morda samo posledica pozitivnega razmišljanja.

Close/Open-mindedness


Še enkrat jo preberi in jo beri tako dolgo da boš razumel o čem sem govoril. Ker ne razumeš tako kot ostali ne. Ker če bi razumeli, bi verjeli. Eno ni pogojeno z drugim in obratno.

Kot sem že napisal, za vse tukaj velja: kot da bi dr. fizike razlagal osnovnošolcu kvantno fiziko


Ah jej no! Na pravo anologijo si se spomnil ja: fiziko. Pri fziki lahko vsak pride do identičnega rezultata, katerega se da dokazat, preverit in ponovit. Pri tvojih trditvah lahko to isto dosežeš samo na gobicah ali čem podobnem.
...arrrrrr, shiver me timbers...

shinko ::

Moje menenje je, da je današnjega časa kaj takega zelo težko oz nemogoče dokazati. Prepričan pa sem, da je v vesolju/Zemlji še veliko drugih sil, ki pa s današnjo fiziko še niso dokazane. čez 1000 let pa bojo mogoče povsem samoumnevne.

Lp

lonz ::

Sej nobeden ne pravi da vse vemo. Tukaj se zahkteva argumentacija trditev. Če na smrt močno verjameš v božička to še ne pomeni, da ta dejansko obstaja.
Je pa zanimivo kolikoktat Tio2 sproži takele obširnejše reakcije...
...arrrrrr, shiver me timbers...

imagodei ::

sieagel> "saj sem napisal kje. To so vsaj kar se tiče judovske kambale zelo stare vede, dosti starejše od krščanstva"

Napisal si, da je 12 dimenzij dokazljivih. Zapisi starih narodov, ki niso znali razložiti niti strele in so jo razumeli kot božji srd, niso dokaz.

Mimogrede, ne reče se kaMbala, ampak kabala - brez M. Tak profesor bi pa to menda lahko vedel.


sieagel> "Ker ne razumeš tako kot ostali ne. Ker če bi razumeli, bi verjeli. Eno ni pogojeno z drugim in obratno."

To, da v nekaj verjameš, je tvoj privilegij. Lekcija iz ezoterike, ki se je še nisi naučil: tisto, kar TI verjameš, deluje ZATE. Zate je to lahko edina resnica in ako si z njo zadovoljen in te zadovoljuje, je to edino pomembno. Ezoterika pravi, da se teh stvari ne da dokazovat, zato pa so to osebne izkušnje veljavne v tvojem lastnem bitju. Tvoja izkušnja je tvoja resnica, tvoj mikrokozmos je tvoj svet. Nikogar ni treba prepričevati v lastne resnice, vsak lahko pride do enakih spoznanj sam, v svojem bitju. Če želi. Če ne, pa pač ne. IOW, kdor je zadovoljen s tistim, kar mu ponuja strogo materialni svet, se ne bo spraševal o ničemer drugem.
Če si prepričan v nekaj tako osebnega, kot je verovanje v [vstavi poljubno], potem je to tvoje prepričanje neodvisno od prepričanj ostalih ljudi. Nikogar ti ni treba prepričevati v svojo resnico - ta je znotraj tebe itak najbolj resnična.

Če pa želiš koga prepričevat, si si pa izbral napačen pristop. To, kar deluje zate, ne deluje za druge. Pričakovat, da ti bo svet verjel na besedo je najmanj pretenciozno, celo arogantno. Še Jezus je delal čudeže. Zato je tvoj način pogovora neprimeren in že rahlo aroganten.

(Namig: beri Saladina, od njega se lahko mnogo naučiš)
- Hoc est qui sumus -

sieagel ::

Glejte če nečesa ne razumeš (razmišljajte logično)se pozanimaš oz prosiš za razlago. Se motim? Če ti nekdo razlaga stvari, ki niso dokazljive - recimo samo teoretične (radi reda debate) a je v njih prepričan tako kot v svoj obstoj, in mu drugi znanstveniki dokazujejo, da razmišlja narobe, KDO IMA PRAV??? Enako je bilo z kvantno fiziko na začetku, enako z relativnostno teorijo in premikanjem zmelje okoli sonca, gravitacijo, okroglostjo zemlje, ... primerov je v zgodovini ogromno, neštetno mnogo.
P.S. Znanstveniki vedo da relativnostna teorija in kvantna fizika ter teorija strun ne razložijo vseh pojavov na zemlji, kaj še le v vesolju ali Stvarstvu.
In o točno tem govorim kot je napisal shinko dokazat ne morem niti obstoja duše pa je najlažje dokazlivo, svojega znanja in trditev ne morem podkrepit z empiričnimi podatki, ker to ta trenutek ni možno. Ker zavest prebivalcev tega planeta je takšna kakršna je in si niti ne morete predstavljati večdimenzionalnega prostora (več kot 3d). Upoštevate samo fizično telo in samo 5 čutev. Kako naj vam opišem kaj šele dokažem, kar zaznam recimo z 7 čutili ali večimi, ker enostavno ni dojemljjivo in ni opisljivo.
Samo na tem planetu na fizićčnem nivoju je toliko nerazložljivih (vsaj pravilno) dogodkov, stvari, da imajo znanstveniki s tem ogromno dela. Da ne govorim niti o vesolju (tem, pa jih je več - pa spet ne morem dokaza te trditve, ko si znanstveniki niso enotni niti v tem ali se to naše visolje širi ali krči ali stagnira, kaj je na drugi strani črne luknje, ...)

In kako naj vam potem dokažem kar koli, ko se pa počutim kot galilejo, in drugi znanstveniki zgodovine, ki so jih skurili na grmadah?????????

lonz ::

Lej, še kar mi nisi pojasnil po kašni mehanihi so tele tvoje duše pripopane na zemljo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

sieagel ::

sieagel> "saj sem napisal kje. To so vsaj kar se tiče judovske kambale zelo stare vede, dosti starejše od krščanstva"

Napisal si, da je 12 dimenzij dokazljivih. Zapisi starih narodov, ki niso znali razložiti niti strele in so jo razumeli kot božji srd, niso dokaz.

Mimogrede, ne reče se kaMbala, ampak kabala - brez M. Tak profesor bi pa to menda lahko vedel.


sieagel> "Ker ne razumeš tako kot ostali ne. Ker če bi razumeli, bi verjeli. Eno ni pogojeno z drugim in obratno."

To, da v nekaj verjameš, je tvoj privilegij. Lekcija iz ezoterike, ki se je še nisi naučil: tisto, kar TI verjameš, deluje ZATE. Zate je to lahko edina resnica in ako si z njo zadovoljen in te zadovoljuje, je to edino pomembno. Ezoterika pravi, da se teh stvari ne da dokazovat, zato pa so to osebne izkušnje veljavne v tvojem lastnem bitju. Tvoja izkušnja je tvoja resnica, tvoj mikrokozmos je tvoj svet. Nikogar ni treba prepričevati v lastne resnice, vsak lahko pride do enakih spoznanj sam, v svojem bitju. Če želi. Če ne, pa pač ne. IOW, kdor je zadovoljen s tistim, kar mu ponuja strogo materialni svet, se ne bo spraševal o ničemer drugem.
Če si prepričan v nekaj tako osebnega, kot je verovanje v [vstavi poljubno], potem je to tvoje prepričanje neodvisno od prepričanj ostalih ljudi. Nikogar ti ni treba prepričevati v svojo resnico - ta je znotraj tebe itak najbolj resnična.

Če pa želiš koga prepričevat, si si pa izbral napačen pristop. To, kar deluje zate, ne deluje za druge. Pričakovat, da ti bo svet verjel na besedo je najmanj pretenciozno, celo arogantno. Še Jezus je delal čudeže. Zato je tvoj način pogovora neprimeren in že rahlo aroganten.

(Namig: beri Saladina, od njega se lahko mnogo naučiš)


Nočem in nisem hotel nobenega prepričat oziroma prepričevat v nekaj. Sem samo navajal (zame dejstva, fakte, ...). Se opravičujem če je kdo tako razumel moje pisanje.
In če mi dopustiš še malo umetniške svobode izražanja, to kar si zgoraj napisal ne drži v celoti. Je pa odvisno marsikaj od kolektivnega verovanja (v resnico - absolutno resnico) (dokazano ne vem kdo in kdaj, če se komu da na to poišče - namreč obstaja kritična masa verovanja v nakj da se le to manifestira oz zgodi)
P.S. Tisto z fizikom nisem hotel žalit (se opravičujem, če je kdo doživel to kot žalitev) je bilo mišljeno kot strokovnjak napram nestrokovnjak. zaradi tega je ta tema na tem forumu neprimerna


Da zaključim svoj prispevek v tej debati - obstajajo tri smeri: črna, bela in 0. Naj se vsak najde v njej. Pa si razlagajte to kakor hočete.

Zheegec ::

Če ti nekdo razlaga stvari, ki niso dokazljive - recimo samo teoretične (radi reda debate) a je v njih prepričan tako kot v svoj obstoj, in mu drugi znanstveniki dokazujejo, da razmišlja narobe, KDO IMA PRAV???

To se lahko vprašaš za popolnoma vsako religijo na svetu, glede na to, da vsaka nedokazljivo trdi, da je pa njihov Bog eden in edini - KDO IMA PRAV??
Ti imaš pač še eno izmed svojih teorij, ki je lahko enako ali manj priljubljena kot ostale religije in dokler nimaš dokazov lahko samo upaš, da boš prepričal v svoj prav samo koga, ki je za to sprejemljiv že vnaprej in ne zahteva nobenih dokazov za tvoje trditve.
Enako je bilo z kvantno fiziko na začetku, enako z relativnostno teorijo in premikanjem zmelje okoli sonca, gravitacijo, okroglostjo zemlje, ... primerov je v zgodovini ogromno, neštetno mnogo.

Samo oni so imeli PREVERLJIVE teorije in DOKAZE za svoje teorije. Ti nimaš popolnoma nič. Mogoče jih je Cerkev preganjala in večina ljudi jim ni verjela, ampak dokazi so bili že takrat, samo nihče jih ni hotel preveriti. Sedaj pa lahko preverimo te iste dokaze in ugotovimo, da so imeli prav. Prav tako lahko preverimo tvoje dokaze in ugotovimo - da jih nimaš. Imaš samo lastno avtoriteto, potem pa ostale sprašuješ, kako naj nam dokažeš nekaj za kar ni dokazov? Če ni dokazov pač utihni, če jih imaš pa nam povej svoj naslov da se dobimo.
pa spet ne morem dokaza te trditve, ko si znanstveniki niso enotni niti v tem ali se to naše visolje širi ali krči ali stagnira, kaj je na drugi strani črne luknje, ...)

ODLIČNO! Zadel si bistvo. Znanstveniki si o tem niso enotni in nimajo pravih dokazov - in zato imajo samo teorije, katerih pa ne razglašajo kot sveto resnico. Rečejo; Mislimo da je bilo tako in tako, kaj je res pa povemo ko dokažemo. Ti pa delaš obratno; nimaš nobenih dokazov in rečeš: "TOČNO TAKO JE". In seveda se ti vsi smejijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

imagodei ::

sieagel> "In kako naj vam potem dokažem kar koli"

Hm, poskusi s citiranjem preverljivih znanstvenih raziskav na to temo. Oz. njihovih izsledkov. Če poznaš koga, ki zdravi z bioenergijo ali dela čudeže, ga posnemi in daj video na youtube. Ali pa se zmeni za kakšno predstavitev... Morda bo Kiberpipa pripravljena gostiti kakšno tako reč... So imeli že ciklus predavanj Znanstveno o verovanju in če pripelješ enega, ki bo z bioenergijo znal zavreti vodo v kozarcu, bodo mogoče obudili to tematiko.
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

In kako naj vam potem dokažem kar koli, ko se pa počutim kot galilejo, in drugi znanstveniki zgodovine, ki so jih skurili na grmadah?????????


Ti pa si mučenik. Se opravičujem, če nekateri pač nismo pripravljeni verjeti stvari na besedo. Sploh, če stalno jemlješ znanstvene pojme kot so energija in dimenzija, potem jim pa daješ bogve kakšne pomene, ki nimajo veze s tem kaj dejansko so.
Ni naš problem, da smo zaprte glave, tvoj problem je, da si preveč odprte glave, in spustiš vanjo čisto vsako New Age bedarijo za katero slišiš, ker se potem počutiš blazno spiritualnega.

Ali sem pa samo tak bebec, da teh tvojih nesmislov ne razumem. Navsezadnje si superčlovek ti, jaz pa samo ubog primitiven materialist.

PaX_MaN ::

In kako naj vam potem dokažem kar koli, ko se pa počutim kot galilejo, in drugi znanstveniki zgodovine, ki so jih skurili na grmadah?????????

Mhm, to bo to:
forced to recant, and spent the rest of his life under house arrest.

imagodei ::

sieagel> "namreč obstaja kritična masa verovanja v nakj da se le to manifestira oz zgodi"

Spet govoriš, kot da je to dokazano. Pa ni. Se pa vedno spomnim na mojo prijateljico, ki je "učila" eno ezoterično smer in sem bil kar precejkrat na njenih predavanjih. Ona je vedno poudarjala, kako pomembno je da nas je vedno več, ki razmišljamo pozitivno in ki se ukvarjamo z ezoteriko. Baje je sedaj cel svet zapacan z materialistično miselnostjo in smo "mi", ezoteriki, v manjšini. Ko pa nas bo 51%, bomo svet potegnili za sabo, kolektivno mišljenje se bo spremenilo in svet bo lepši, boljši, bolj poduhovljen in ne bo več usmerjen na materializem in vojne.

A slučajno najdeš napako v tem razmišljanju? Premisli, pa napiši, kaj je epic fail v tej logiki.


sieagel> "zaradi tega je ta tema na tem forumu neprimerna"

Še enkrat: ni neprimerna tema. Neprimeren je način, kako se odvija. Na S-T čist uspešno debatiramo o filozofiji, socialnih in družbenih problemih, humanizmu, celo o transhumanizmu... Folk pa znervirajo besedne zveze kot so "dokazano je", "zagotovo vem" ipd. Kako npr. zagotovo veš, da je Dalajlama najbolj varovana oseba na svetu? A je bila narejena kakšna analiza? Kako veš, da Saibaba dejansko lahko materializira kaj vem kaj vse iz zraka? Je to uspel narediti v kontroliranih pogojih v laboratoriju, z zavihanimi rokavi do komolcev?
- Hoc est qui sumus -

PacificBlue ::

Lej, še kar mi nisi pojasnil po kašni mehanihi so tele tvoje duše pripopane na zemljo.


Nekaj v zvezi s frekvencami imo..

Sicer pa vsak ima svojo resnico,velik bolj je važna introspektiva,kot pa na prvo uč sprejeti vse kar ti en pove.

hamax ::

En lep quote na to temo:
"Ignorance is preferable to error, and he is less remote from the truth who believes nothing than he who believes what is wrong."

-Thomas Jefferson

VesnaH ::

Dejstvo je, da nobena bolezen nima patološke osnove, kar je prvi dokazal Glasser. Miselna praznina ali dekodiranje uma, je v bistvu nastavljanje programov. Znanstveniki poznajo to kot nično točko iz katere se vse rodi. Sam atom veliko izmed vas ve, da ga poganjajo podatomi, ki pa spremenijo potek na podlagi opazovanja. Atom je le zgoščena energija, ki seva od znotraj navzven. jasno je, da nobena kemija ne more nastaviti frekvence možganov, še manj elektriciteto telesa in vse receptorje v telesu. Prilagam link, dobro pa si je prebrati knjigo z naslovom Polje. Tudi knjiga z naslovom prirodni ljekovi za koje oni ne žele, da znate, avtorja Kevina Trudeau )žal je samo v hrvaščini), govori o manipulaciji.

Na tem linku pa je veliko zadev razloženih in podprtih z dejstvi, ki jih lahko razume vsak. Žal pa se nekateri bojijo ljubezni in poskušajo omenjeno vreči v predal razuma.

http://www.thefieldonline.com/

innerspace ::

Naj kdo pokomentira tole:



Trenutno sem brez zvoka, zato ne vem o cem je govora...a je v (pred?)zadnji lanski Mladini prispevek na temo tega zdravilca. Ce kdo ima, naj prebere.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

VesnaH ::

Meni osebno domančič ni všeč, ker imam občutek, da poskuša vplivati na druge. Bolj sem pristaš samozdravljenja in verjamem, da energija potuje skozi človeka in je namenjena samo osebi, ki z njo operira zase. Preberi si transurfing realnosti od Vadim zeland, pa ti bo bližje dejavnost energije.

lonz ::

Ja, pa David Blain je tudi kul.
...arrrrrr, shiver me timbers...

energetik ::

VesnaH, jaz ti pa bolj predlagam v branje tole in tole.
Aja, zakaj eksoteriki in podobno tako radi operirate s fizikalnimi količinami? Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?

PaX_MaN ::

Na tem linku pa je veliko zadev razloženih in podprtih z dejstvi, ki jih lahko razume vsak. Žal pa se nekateri bojijo ljubezni in poskušajo omenjeno vreči v predal razuma.

http://www.thefieldonline.com/

Si sploh kdaj obiskala to povezavo?:))

hamax ::

Žal pa se nekateri bojijo ljubezni in poskušajo omenjeno vreči v predal razuma.

Žal se nekateri bojite realnosti in jo poskušate zmešati z nekim višjim smislom.
Vse kar si zgoraj napisala je bullshit. Pa še besedo dokaz si uspela uporabit. Seveda brez kakršnih koli dejstev, ki bi to podprla.
Atome poganjajo podatomi? Ok wtf.
spremenijo potek na podlagi opazovanja.

Verjetno je to ciljanje na kvantno mehaniko? Ne prevec uspesno.

Naprej pa ze tezko berem. Resno. Kje so kakšne znanstvene raziskave, peer review clanki, karkoli.

Sicer je pa dejstvo tudi, da mojega samoroga poganjajo nadsamorogi, ki so v bistvu zgosceni flying spaghetti monsteri, ki sevajo od zadaj.

jest10 ::

jasno je, da nobena kemija ne more nastaviti frekvence možganov, še manj elektriciteto telesa in vse receptorje v telesu. /


Kako da ne?

innerspace ::

Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?

Ker pomen neke besede dopusca vec interpretacij:) Torej je beseda neizcrpen vir pomenov. Ce jo oznacis kot utilitarno zgolj za eno podrocje(pa najsi bo to vsevkljucujoce), ji omejis pomen za lastno razumevanje.

Vesna>Meni osebno domančič ni všeč, ker imam občutek, da poskuša vplivati na druge. Bolj sem pristaš samozdravljenja in verjamem, da energija potuje skozi človeka in je namenjena samo osebi, ki z njo operira zase.

On je terapevt in kot tak mora vplivati na 'paciente'...ti so pacienti, ker se ne zavedajo lastne energije. Samozdravljenje je za mnoge nedosegljivo.

Hamax, razumem kaj hoces dopovedat, a daj vseeno nehaj s temi samorogi, ker me ima da nabijem pusko in ga ustrelim, samo zato, da bi dokazal da obstaja:)

Jasno je, da nobena kemija ne more nastaviti frekvence možganov, še manj elektriciteto telesa in vse receptorje v telesu. /

Kako da ne?


Samo res, kako da ne? VSA kemija to nastavlja, pa ce ti je vsec ali ne.
Da ne govorimo o drogah...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Hamax, razumem kaj hoces dopovedat, a daj vseeno nehaj s temi samorogi, ker me ima da nabijem pusko in ga ustrelim, samo zato, da bi dokazal da obstaja:)

Ja, ravno tako resnični so kot večina bedarij v tej temi. Vred z domančičevo zdravilno močjo.
Če le dovolj močno verjameš ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

VesnaH ::

Ja, morda droga trenutno nastavi frekvenco užitka..kaj pa ko mine? Pol pa lahko iščeš ponovno dozo. Podobno je pri zdravilih. Pol pa mi prosim razloži delovanje ljudi, ki nič ne jejo ampak samo živijo od prane. Npr Jasmuheen, ki je tipičen dokaz za moč misli in obvladovanje energij.

Za link pa se opravičujem, so ga preusmerili ali pa zbrisali. ga pa bom našla. :-)

innerspace ::

Vprasanje vere je v bistvu zelo pomembno...tako kot je pomembno poznati 'moc pozitivnega misljenja'.
Ce ima kakrsnekoli pozitivne posledice na zdravje, a je potem smiselno razglabljat o neki merljivosti te moci? A ni dovolj poznati metodo?
Ocitno ni, ker potem se najde kdo, ki pravi, da je vse to bedarija ali sarlatanstvo ali nateg.
Mogoce je. A prav tako mogoce ni.

Ce bi jaz poznal metodo po kateri bi se moje telo pocasneje staralo in bi nekdo vedno lajal da sem prevarant, bi mu mirno rekel v fris: ko te jebe.
Vsak ima pravico verjeti v to, kar mu resnicno dela dobro.

Jasmuheen

Ok, naj povem...ko sem jo videl, sem najprej pomislil:
A brez hrane zna, brez makeupa pa ne? :)

Lazno.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

VesnaH ::

VesnaH, jaz ti pa bolj predlagam v branje tole in tole.
Aja, zakaj eksoteriki in podobno tako radi operirate s fizikalnimi količinami? Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?


Hvala za stran, ampak koliko sem videla bolj govori tole o zemeljski energiji.

Valvoline ::

Jaz bi vsem tem supernatural beliverjem prepovedal dostop do sodobnih medicinskih storitev in preparatov. Naj se kar zdravijo z pomočjo aure,ne vem kakšne energije in svete vode. Pa da vidmo. :D

energetik ::

VesnaH, jaz ti pa bolj predlagam v branje tole in tole.
Aja, zakaj eksoteriki in podobno tako radi operirate s fizikalnimi količinami? Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?


Hvala za stran, ampak koliko sem videla bolj govori tole o zemeljski energiji.

Nene, ne bo držalo, govori o zakonih, ki veljajo po celem vesolju. Torej ni zemeljska energija... >:D

sieagel ::

VesnaH, jaz ti pa bolj predlagam v branje tole in tole.
Aja, zakaj eksoteriki in podobno tako radi operirate s fizikalnimi količinami? Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?


iz wikipedije:
In physics, energy (from the Greek ἐνέργεια - energeia, "activity, operation", from ἐνεργός - energos, "active, working"[1]) is a scalar physical quantity that describes the amount of work that can be performed by a force, an attribute of objects and systems that is subject to a conservation law. Different forms of energy include kinetic, potential, thermal, gravitational, sound, light, elastic, and electromagnetic energy. The forms of energy are often named after a related force.

Pozabil si na besedno zvezo: In physics

in vse navedbe ki sva jih z VesnoH navedla so preverljive in dokazljive v ezoteriki. Ampak ker ezoterika ni znanstveno dokazljiva, vsaj za enkrat še ne, je zelo sporna veda. Ker vedno je resnična samo za tistega kateri se z njo ukvarja pogljobljeno. Ezoterika je pač samo ena od ved ki še ni priznana kot dokazljiva, vsaj ne v celoti.
In moj namen nikoli ni bil da bi vas v kar koli prepričal ampak da bi morda vam vrgel malo sence dvoma v to kar pravite da ni mogoče, ni dokazljivo ali kakor koli drugače zanesljivo po vaših merilih. Tista oseba, ki mu/ji je tema zanimiva, bo tako ali tako sama poiskala svoje vire informacij. Ali od ljudi ali v knjigah, in ostali literaturi. To je bil moj namen.
Če sklepam po vaših objavah pa samo ovreči, me diskriditirati in na koncu še prizadeti tako ali drugače. Pa če prav vse lepo vljudno zveni in na prvi pogled zelo prijazno. A ni.

Aja, zakaj eksoteriki in podobno tako radi operirate s fizikalnimi količinami? Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?
Zato ker je energija energija, dimenzija je dimenzija še vedno, ne glede na to o kateri vedi se pogovarjaš. Fizika bo vedno fizika ostala, neglede na to kako bo napredovala, kakšne nore teorije bodo dokazane empirično in fizično.
Ezoteričnih dognanj oz dognjanj v duhovnosti pač se ne da opisat z fiziko, jih dokazat tako ali drugače kot z lastnim spoznanjem oz dojemanjem oz z lasno izkušnjo na tem področju.

P.S. Zakaj bi pa moral Saibaba it v laboratorij in materializirat? zato da bi imeli fizičen dokaz da to zmore? Ali zato da bi imel bitja ki verjamejo v njega?
P.S.S. Vsi ki potrebbujete fizične dokaze da v kar koli verjamete da obstaja, je možno naredit oz kar koli na to temo, pa mi povejte kako dokazat reinkarnacijo Dalajlame ki je najvidnejši predstavnik na tem področju? Kako dokazat karmo, v katero verjame miljarda indicev in je za vzhodnjaški svet dejstvo, za zahod pa nekaj kar ne obstaja, samo zato ker je ni možno dokazat z dizičnimi dokazi, ki temeljijo na materialih dokazih. Kako potem recimo znanstveno priznan čudež v Fatimi, ki ga je Vatikan znanstveno dokazal da se je zgodil (če želite si poiščite literaturo na to temo) pa ga vsi jemljejo kot čudež?? Kako to? Materializiranje na fizično nivo je čudež in nerazložljiv za bitja ki hočejo empirične, ponovljive dokaze. Za ostale je dejstvo, ne čudež.

P.S. če znanstvenik napiše en članek v kakšni znanstveni reviji je vredu, tako si razlagam tole:
Naprej pa ze tezko berem. Resno. Kje so kakšne znanstvene raziskave, peer review clanki, karkoli.
;
Če pa kakšen ki se ukvarja z ezoteriko kaj napiše v strokovni literaturi, to ni vredu ker itak ni preverljivo vsaj ne v fiziki, ker po vašem lahko z fiziko vse razložiš, opišeš vsak dogodek vsako materijo ter njen nastanek. Samo primer kako ste nepristranski!

P.P.S. sem inžinir tehnične stroke po poklicu in izobrazbi tako da ne operirat z nepristranskostjo.

energetik kako lahko z zagotovostjo govoriš o nečem, ko pa še najbolj priznani znastveniki priznavajo da so vesolje komaj začeli spoznavati?? Kako potem lahko verjameš, bom namerno rekel, TEZI, da obstajajo samo navedene oblike energije? Plus tega je to wikipedija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sieagel ()

blackbfm ::

Zakaj bi pa moral Saibaba it v laboratorij in materializirat? zato da bi imeli fizičen dokaz da to zmore?

Zakaj pa ni niti enega človeka, ki bi to zmogel (ali hotel) v takih pogojih, bi nas vse razsvetlil?

sieagel ::

Razsvetliš se lahko samo sam. Motivacijo, moč in hotenje za to mora prihajati iz tebe. Lahko ti pomagajo na poti do razsvetljenja, a samo razsvetljenje lahko pride samo iz tebe samega. Tako kot vera v ...

blackbfm ::

Ok drugače

Zakaj pa ni niti enega človeka, ki bi to zmogel (ali hotel) v takih pogojih?

Valvoline ::

Velja še telekinezo omenit :D

hamax ::

in vse navedbe ki sva jih z VesnoH navedla so preverljive in dokazljive v ezoteriki.

A se to prevede v "potegnjene direktno iz riti"?
Ezoterika je pač samo ena od ved ki še ni priznana kot dokazljiva, vsaj ne v celoti.

Kateri del pa je dokazljiv?
mi povejte kako dokazat reinkarnacijo Dalajlame ki je najvidnejši predstavnik na tem področju?

Tezko, priznam.
Tako kot bo pacient v psihiatricni bolnisnici tezko dokazal, da je Napoleon.
Patient A: I am Napoleon!
Patient B: How do you know?
Patient A: God told me.
Patient C: I most certainly did not!

čudež v Fatimi, ki ga je Vatikan znanstveno dokazal

A lahko vidimo ta znanstven dokaz?
ker po vašem lahko z fiziko vse razložiš, opišeš vsak dogodek vsako materijo ter njen nastanek

Delamo na tem, ja. Do takrat nam pa niste ezoteriki prav v nobeno pomoč.
Tako kot vera v ...

In prav vsi imajo prav, ane. Kristjani, Židje, Muslimani, Budisti, vseh zilijon new agerjev ...
Zakaj pa ni niti enega človeka, ki bi to zmogel (ali hotel) v takih pogojih?

Randi ti da še milijon dolarjev za povrhu :) Poleg večne slave, seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

energetik ::

Če pa kakšen ki se ukvarja z ezoteriko kaj napiše v strokovni literaturi, to ni vredu ker itak ni preverljivo vsaj ne v fiziki, ker po vašem lahko z fiziko vse razložiš, opišeš vsak dogodek vsako materijo ter njen nastanek. Samo primer kako ste nepristranski!
Ja, ni v redu, če ni preverljivo. Kot tudi še ne verjamem fiziku, ki nekaj predvideva, pa še ni dokazal.

P.P.S. sem inžinir tehnične stroke po poklicu in izobrazbi tako da ne operirat z nepristranskostjo.
Tudi jaz. Zato se mi zdi toliko bolj čudno tvoje pisanje.

energetik kako lahko z zagotovostjo govoriš o nečem, ko pa še najbolj priznani znastveniki priznavajo da so vesolje komaj začeli spoznavati?? Kako potem lahko verjameš, bom namerno rekel, TEZI, da obstajajo samo navedene oblike energije? Plus tega je to wikipedija
Ko bo kdo znanstveno dokazal, da obstaja še kakšna druga vrsta energije, bom tudi verjel. Do takrat pa ne.
Zakaj verjamem? Ker lahko vsak dan poljubno ponavljam eksperimente in bom vsakič prišel do enakih rezultatov. Ko priklopim določeno napetost na določen upor, se vsakič enako segreje. Vsakič ko grem segrevat liter vode, se bo v enakem času segrel od 20°-100°C. Celo če se spravim moje poskuse delat milijardo svetlobnih let stran. In to celo lahko prej izračunam s temi zakoni, ki so dokazani. Zato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Senitel ::

Spostovani gospod inzinir tehnicne stroke,
Zato ker je energija energija, dimenzija je dimenzija še vedno, ne glede na to o kateri vedi se pogovarjaš.

Lahko lepo prosim razlozite kaj je to dimenzija in kaj energija?

VesnaH ::

VesnaH, jaz ti pa bolj predlagam v branje tole in tole.
Aja, zakaj eksoteriki in podobno tako radi operirate s fizikalnimi količinami? Zakaj si ne izmislite nekih svojih izrazov?


Hvala za stran, ampak koliko sem videla bolj govori tole o zemeljski energiji.

Nene, ne bo držalo, govori o zakonih, ki veljajo po celem vesolju. Torej ni zemeljska energija... >:D


Ma ti mečeš vse v en koš..termodinamiko, zemeljsko energijo, frekvence možganov, elektriciteto telesa, srž zemlje, itd. Ne gre to tako..

hamax ::

termodinamiko, zemeljsko energijo, frekvence možganov, elektriciteto telesa, srž zemlje

Zdaj pa prosim definiraj vse te pojme, potem se pa lahko naprej pogovarjamo.

VesnaH ::

Zemeljske frekvence se merijo v MHz, možganske pa v Hz.

hamax ::

A srž zemlje se pa meri v 1/s?
Facepalm.

energetik ::

Ma ti mečeš vse v en koš..termodinamiko, zemeljsko energijo, frekvence možganov, elektriciteto telesa, srž zemlje, itd. Ne gre to tako..
Res je, vse skupaj je fizika, če še nisi nikoli slišala.
P.S.: nazadnje je bila osnovna enota za frekvenco Hz. Sem kaj zamudil? :|

darkolord ::

P.S.: nazadnje je bila osnovna enota za frekvenco Hz
Ja očitno si v napačni dimenziji!

energetik ::

Se mi je zdelo, da se neke čudne stvari dogajajo okoli mene...verjetno sem kar v paralelnem vesolju:D

gzibret ::

@offtopic

srž zemlje

Ta je dobra. :)) Si moram zapomnit. To lahko uporabiš kot težko artilerijo pri prerekanju s kakim newagerjem. Ko nič hudega sluteč vehementno razlaga svoje teorije, ga utišaš takole:

"Prosim, a se lahko malo umiriš. Dviguješ srž zemlje na tem meridianu." :D>:D
Vse je za neki dobr!

VesnaH ::

Na splošno frekvence možganskih valov delijo na:
- Gama (nad 30Hz),
- Beta (13-30Hz),
- Alfa (8-12 Hz),
- Theta (4-8 Hz) in
- Delta (pod 4 Hz).

zemeljske frekvence: MHz
A ni zanimivo, da z občutki spreminjamo možgansko frekvence?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016820 (13091) DarwiN
»

Nastanek sveta/vesolja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29921118 (13992) jzgorisek
»

Kaj bi definirali kot znanstven dokaz v prid obstoju Boga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1349178 (6880) Saladin
»

vesolje - nekaj teorij (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
31419624 (14257) Smurf
»

Levitacija - Znani leteči predmet:človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11710273 (7989) iggy

Več podobnih tem