» »

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo

«
1
2 3 4

Tio2 ::

-upam, da mi odlicnjaki ne gledajo slovnice, ni bistveno vazna za kontekst-
Pred casom je bilo nekaj govora o leydovi flasi, ki se lahko uporabi kot zbiratelj energije + se nekaj zraven. Podobna rec bi lahko bila joecell ali drugi podobni izumi.

Dejstvo je, da mi je pred par meseci obolela ena chinchilla: v par tednih je zivalica zacela zgubljat dlako, dve nogi sta odpoveli, potem je umrla. (zdravil sem jo z zelisci, obolenje pa je zgledalo kot rakasto obolenje)
Malo potem se je ista rec zgodila se enemu chinchilla. Tokrat sem zgradil celico za zbiranje energije (Cu,Al,jeklo), ker nisem znal kaj storiti.
Zivalica je vidno ozdravela v ca. 10 dneh, nato sem jo postavil zopet z ostalimi.
Po treh dneh je zal zopet obolela, zgledalo je, da ne bo prisla do naslednjega dne.
Postavil sem jo zopet v eno kletko, da bo dalec od ostalih in zopet zacel dajati "dinamizirano" vodo.
Tedaj je bila od pol hrbtenice navzdol popolnoma brez dlak, noge od zad je drsala po tleh, na hrbtenici je imela infekcijo, ki je krvavela....
Po nekaj mesecih lahko recem, da je zival popolnoma zdrava, oci so lepe blescece, noge delajo, dlaka je zopet zrasla, stalno se giblje in je.

Lahko bi rekli takole (nepopoplno): s tem, da je voda bila energizirana z elektroni, je telo zivali preuredilo elektrone na tak nacin, da so "emulirali (posnemali)" to cesar je organizem imel potrebo.

Namesto farmacevtskih proizvodov za telo ali psiho ne bi bilo boljse ciljat na lazje variante ali pa kot v tem primeru na lazjo varianto: ti pridobivas vodo z elektroni (v naravi) in tvoje telo in psiha preuredijo to v kar je tebi potrebno??

darkolord ::

Mogoče so pa činčile zbolele zaradi tvojih eksperimentov.

Pyr0Beast ::

Umm, groza ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

Premaknjeno v ložo.

PaX_MaN ::

Namesto farmacevtskih proizvodov za telo ali psiho ne bi bilo boljse ciljat na lazje variante ali pa kot v tem primeru na lazjo varianto: ti pridobivas vodo z elektroni (v naravi) in tvoje telo in psiha preuredijo to v kar je tebi potrebno??

Najprej nared dvojno slepi eksperiment, šele potem bod(m)o tehtali, če se splača to 'lažjo varianto' furat.

Avenger ::

A lahko kdo razloži o čem človek govori?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Šimpanz ::

Da je ena činčila poginla on jo je seciru (malo mi liči na kakšnega psihiča), pol pa je še ena činčila zbolelal (sumljivo, sumljivo, po moje jih lastnik zastruplja), pol pa jo je zdravu na svoj bolan način namesto da bi jo peljal k veterinarju in po čudežu je živalca preživela.
Naslednje kar pričakujem je da se proglasi za novega mesijo in bo začel zdraviti ljudeke.
Daj objavi svoje ime in naslov, da pomotoma ne zaidem kje blizu tebe.

Zheegec ::

Podobno, kot če imaš par operacij v bolnici, potem pa se zahvaljuješ "bogu", ker te je rešil (poznam primer).

Treba narediti poskus; 200 ljudi s popolnoma enako boleznijo, 100 jih je v modernih bolnicah kjer skrbijo za njih, drugih 100 pa moli, pa merimo preživetje.
Ampak tega Tio2 ne bo nikoli poštekal.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tio2 ::

šele potem bod(m)o tehtali, če se splača to 'lažjo varianto' furat.


s cim se bo tole varianto tehtalo?

Treba narediti poskus; 200 ljudi s popolnoma enako boleznijo, 100 jih je v modernih bolnicah kjer skrbijo za njih, drugih 100 pa moli, pa merimo preživetje.

od kod pa vse te molitve? si se morda spreobrnil?
razlozi bolje zakaj komliciranih farmacevtskih bomb ni dovoljeno kritizirati;

pol pa jo je zdravu na svoj bolan način namesto da bi jo peljal k veterinarju

torej po tvojem mnenju kdor ima doma zivali ni treba da se zanje zanima, zadosti da jih pelje vsako toliko k mehaniku.... ....moja naj bo psiha, tvoja varianta pa je malce degenerirana.... ti niso vsec zivali?

Zheegec ::

Hahahaaaaa :) Noroo smešno, keep it up :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

VesnaH ::

Poznam take primere tudi pri ljudeh. Na koncu temu rečejo čudež, ker ne poznajo vzroka. Energija je za človeštvo še vedno neznanka, bolj bnam je blizu vse, kar obvladamo s petimi čuti, čeprav smo več čutna bitja.

hamax ::

Poznam take primere tudi pri ljudeh. Na koncu temu rečejo čudež, ker ne poznajo vzroka.

Kakšen link mogoče? Na klinično študijo, če se le da. Hvala.

Energija je za človeštvo še vedno neznanka

Očitno je za nekatere še vedno neznanka, ja. Za človeštvo pa vsekakor ne.

čeprav smo več čutna bitja.

Bi prosil za seznam in opis ostalih čutov.

VesnaH ::

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/tel...

http://icarus.dzs.si/biomreze/bio_10.htm

http://www.zavest.net/zavest_je_vse.htm

Bernie Haisch, Popp in tudi Pribramove teroije so se približale več čutnim bitjim. Verjetno pa ti Barbara Brennan ni tuja.

A. Smith ::

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/tel...


Kononenko :D

V glavnem, link se nanaša na laboratorij v Princetonu. Ta laboratorij je bil podvržen (neovrženim) kritikam in na koncu zaprt. BBC.

Ostala dva linka sta nekje na nivoju flat Earth society.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

hamax ::

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/tel...

Haha, gospod Kononenko(moj profesor za programske jezike).
Ne bi rad igral na ad hominem argument, ampak za njega bi bilo bolje, ce bi ostal v svoji stroki.

Rezultat dvanajst let natančnega in kritičnega eksperimentalnega dela vrhunskih strokovnjakov Univerze v Princetonu in drugod po svetu potrjuje, (1) da človek lahko zavestno vpliva na fizikalne procese ne glede na razdaljo med človekom in fizikalnim procesom in človekom ter (2) da človek lahko zaznava občutke drugega človeka ne glede na razdaljo med dvema človekoma.

Že prvi odstavek je napačen. Vse raziskave, ki so bile opravljene na tem področju so pokazale statistično nepomembne rezultate.
Pri zavestnem vplivanju na povečanje števila ničel ali enic je bil rezultat vpliva v povprečju približno en spremenjen izhod na 10.000 izhodov, kar je navidezno zgolj naključje.

Tu bi gospod Kononenko brez problema izpustil besedo navidezno. Tudi naključje ni, ampak statistična napaka.
Podrobna statistična analiza je potrdila, da je verjetnost, da bi po naključju dobili taka odstopanja, kot so jih, manjša od ene milioninke!

Ne podrobna statistična analiza, ampak biased meta statistična analiza.
Among the later investigations, out of thirty studies thirteen were positive and the rest didn't produce above-chance scores (Hansel 1989: 174). Girden also applied criteria that Rhine and Pratt (Parapsychology 1954) had said were conditions for a conclusive PK test--having two experimenters, true randomization of targets, and independent recording of targets, hits, and misses--and on these criteria "none of the thirteen tests giving positive evidence for psychokinesis can be regarded as conclusive, whereas several of the remaining seventeen investigations that failed to provide such evidence do satisfy the requirements" (Hansel 1989: 174).

Če te zanima kaj več o teh študijah lahko sama pobrskas. Lahko pa tudi jaz poskusim najti kaksne bolj resne clanke, ce zelis.

Na ostale teze na Kononenkotovi strani ne mislim odgovarjati, ker je vsega skupaj enostavno preveč.
Če pa želiš debatirati o kaki specifični zadevi, jo pa izpostavi.

Ostala dva linka sta pa enostavno new age bull*khm* brez kakršnega koli znanstvenega ozadja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

VesnaH ::

http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/tel...


Kononenko :D

V glavnem, link se nanaša na laboratorij v Princetonu. Ta laboratorij je bil podvržen (neovrženim) kritikam in na koncu zaprt. BBC.

Ostala dva linka sta nekje na nivoju flat Earth society.


http://noosphere.princeton.edu/

hamax ::

http://skeptoid.com/episodes/4049

(Ce se ze gremo leplenje linkov)

sieagel ::

Poznam take primere tudi pri ljudeh. Na koncu temu rečejo čudež, ker ne poznajo vzroka. Energija je za človeštvo še vedno neznanka, bolj bnam je blizu vse, kar obvladamo s petimi čuti, čeprav smo več čutna bitja.


Mislim da si zadela v bistvo. Eden v črnučah prodaja živo vodo in dejansko (preizkušeno na meni) deluje. Ne bom rekel čudežno a vseeno bolje kot konvecionalna zdravila oziroma pripravki.
Kar pa se teče energij ki se pretakajo preko teles bitij (živali, ljudi, ...) raj ne bom govoril, ker bom deležen samo - no se vidi iz zgornjih primerkov pisanja.
Drugače povedano, če znanost ne zna nekaj dokazati ali reproducirati, še ne pomeni, da nekaj ni mogoče oz. ne obstaja.

Senitel ::

Placebo FTW...

hamax ::

Eden v črnučah prodaja živo vodo in dejansko (preizkušeno na meni) deluje.

Super, ko bo opravil klinične teste, mu Nobelova nagrada ne uide.

ker bom deležen samo - no se vidi iz zgornjih primerkov pisanja.

Realnosti?

Drugače povedano, če znanost ne zna nekaj dokazati ali reproducirati, še ne pomeni, da nekaj ni mogoče oz. ne obstaja.

Vsekakor. Ampak vsako stvar, ki upliva na fizičen svet, se da testirati.
Če čudežna voda zdravi, lahko opravimo klinični test in pogledamo rezultate.
Če globalna zavest upliva na random generator, lahko storimo nekaj takega kot je storil Dr. Dean Radin in pogledamo rezultate(malo bolj natančno kot je to storil on).
...
Stvari ki nimajo upliva na fizičen svet, nas pa načeloma ne zanimajo. Vsaj v znanstvenem smislu ne.

VesnaH ::

Poznam take primere tudi pri ljudeh. Na koncu temu rečejo čudež, ker ne poznajo vzroka. Energija je za človeštvo še vedno neznanka, bolj bnam je blizu vse, kar obvladamo s petimi čuti, čeprav smo več čutna bitja.


Mislim da si zadela v bistvo. Eden v črnučah prodaja živo vodo in dejansko (preizkušeno na meni) deluje. Ne bom rekel čudežno a vseeno bolje kot konvecionalna zdravila oziroma pripravki.
Kar pa se teče energij ki se pretakajo preko teles bitij (živali, ljudi, ...) raj ne bom govoril, ker bom deležen samo - no se vidi iz zgornjih primerkov pisanja.
Drugače povedano, če znanost ne zna nekaj dokazati ali reproducirati, še ne pomeni, da nekaj ni mogoče oz. ne obstaja.


ja, marsikaj znanost ne razume, kot npr koralni stolp na floridi. Prilagam link.
Coral Castle @ Wikipedia

A. Smith ::

Mislim da si zadela v bistvo. Eden v črnučah prodaja živo vodo in dejansko (preizkušeno na meni) deluje. Ne bom rekel čudežno a vseeno bolje kot konvecionalna zdravila oziroma pripravki.


Obvezno branje za vse v debati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

sieagel ::

Sam to: konvencionalno (3d fizično razmišljanje, znanstveno z zdajšnjim znanjem znanstvenikov)ne more razložiti naprimer materializaranja stvari (predmetov) iz "nič" kot na primer to počne Saibaba in še mnogi drugi, ne more razložiti kako se lahko rastlina odzove na zunanje vplive (fizične in nefizične) z čustvi (izmerjeno in nikoli ponovljeno v 50 letih prešnjega stoletja, vsaj da bi vedel), avtosugestija, bioenergetika, ... tega je ogromno a nič priznano oz redko kje s strani konvecionalne znanosti.

Če mislite, da obstaja samo vidno se zelo zelo motite. Morate malo zabresti v duhovne vode v smislu - pretakanja energij (čakre, ...) vhodnjaške znanosti glede zdravljenja (zahodna medicina ne priznava) in boste če se boste zelo zelo poglobili komaj začeli praskati po površini znanja ki je nekoč obstajalo. Če vso znanje kar trenutno premoremo o energijah, zdravljenju, ... združimo v eno, je to še vedno samo 10% znanja ki je nekoč obstajalo a je izgubljeno.

Zato govorit da potrebujete dokaze, da boste verjeli (to namreč pravite, vsaj večina), vam povem to - kako dokazat nekaj kar:
1. ne veš da obstaja oz zanikaš da obstaja;
2. tehnologije za dokazovanje ne obstajajo;
3. pričevanja množice niso zadosten dokaz oz ni sprejemljivo za znanost;
4. in če že sprejemajo pričevanja, le ta niso zadosten "znanstveni" dokaz, da zares učinkuje;
5. bitja ki obvladajo "nerazložljivo za znanost" se nočejo podvreči znanstvenikom, da bi jih preučili. Noben noče bit izpostavljen v javnosti ter (še vsaj) biti poskusni zajček.
6. Če verjameš boš šel recimo bioenergetiku (ne šarlatantu, ki jih je ogromno) in ti bo pomagal, če ne verjameš v te zadeve pač se boš šel simptomsko zdravit k svojemu osebnemu zdravniku. Samo za primer

Valvoline ::

Šarlatani bojo obstajal vse dokler so na svetu nažalost tudi naivne ovce ki oslarijam nasedejo...
:))

hamax ::

ne more razložiti naprimer materializaranja stvari (predmetov) iz "nič" kot na primer to počne Saibaba in še mnogi drugi

Vsak iluzionist zna "pričarati" predmete. Dokler ne bo ta gospod pričaral česa v kontroliranih pogojih, so njegove trditve vredne natanko nič.

ne more razložiti kako se lahko rastlina odzove na zunanje vplive (fizične in nefizične) z čustvi

Link prosim.

avtosugestija

Če misliva na isto stvar, ni tu prav mič nadnaravnega.

bioenergetika

Seveda lahko razloži. Placebo @ Wikipedia

pretakanja energij (čakre, ...)

A na to energijo mislis?
a scalar physical quantity that describes the amount of work that can be performed by a force, an attribute of objects and systems that is subject to a conservation law.

Če ne, jo prosim definiraj.

Če vso znanje kar trenutno premoremo o energijah, zdravljenju, ... združimo v eno, je to še vedno samo 10% znanja ki je nekoč obstajalo a je izgubljeno.

Pa smo vseeno tudi s pomočjo moderne medicine uspeli podaljšati življensko dobo za cca 3x od tistega časa.

Zato govorit da potrebujete dokaze, da boste verjeli

Invisible pink unicorn je resničen. Če mi ne verjameš, mi povej kaj točno ga loči od ostalih neresničnih stvari(auer, čakr ...).

Za točke ki si jih napisal, mi pa prosim napiši in natančno opiši specifično trditev, pa ti bom povedal kak test bi bil za moje standarde dovolj dober dokaz.

poweroff ::

Hmm, mene pa zanima več o teh raziskavah PEAR inštituta. So bile res preverljive, ali je šlo zgolj za nakladanje?
sudo poweroff

sieagel ::

kot sem napisal zahtevate stvari, ki jih ni mogoče dokazati ali opisati z besedami. Morda preberi Celestinsko prerokbo. Ti bo bolj jasno o čem govorim. Drugače pa govorim o energiji bitja, ki jo nosi v sebi in ga obdaja. S tem mislim tako na živalski, ratslinski, mikro, in človeški svet. O energiji ki jo oddaja univerzum, energiji ki ti jo v tem trenutku dajem, ko to pišem in ti "dokazujem" nedokazljivo (vsaj za enkrat). Si pač tam kjer si v razumevanju univerzuma, stvarstva in ostalega. zaradi tega te ne obožujem in spoštujem tvojo zavest in tebe kot bitje.
prosil bi te da tudi ti spoštuješ mene kot bitje in mojo zavest, kot jaz tvojo.
Pač večina ljudi živi po znanstvenih dokazljivih okvirjih in se ne zavedajo da ne poznajo niti 1% vsega kar obstaja. Teh 99% pa z enim procentom NE moreš ne razložiti, še manj pa dokazati da sploh obstaja.

energetik ::

Torej obstaja tudi zgoraj omenjeni nevidni rožnati samorog. Ne verjameš? Moraš mi pač verjeti... :D
Definicije te tvoje "energije" tudi še nisi zapisal.

sieagel ::

ta energija o kateri govorim ni fizična. Drugače povedano o duhovnosti ne boš debatiral z fizikom ampak recimo z Dalajlamo oz z duhovnikom (obstoj duše, ki se smatra za skupek energij). z fizikom pa lahko debatiraš o fizičnih energijah katere lahko razložiš z E=mc2. Teh energij pa ne moreš. Tako kot se znanstveniki prerekajo o obstoju Boga, ki ga ne morejo ne videt ne dokazat, a ti bo vsak vernik (ni njujno da pripada kateri od veroizpovedi) povedal da obstaja. Ker je to njegova resničnost. Tvoja recimo (predvidevam da nisi veren in od ljudi, ki niso verni)pa je drugačna in Bog ne obstaja. Na to temo ne moreš - morete debatirati z ljudmi, kateri vedno stvari, ki niso čisto fizične, ker enostavno ne bi razumeli, tudi če bi dokazali tako ali drugače.

blackbfm ::

Odgovori na tole
1. Zakaj bi bile ravno vzhodnjaške metode toliko boljše?
2. Zakaj so praktično vsi, ki se ukvarjajo z nekimi težkimi energijami, prevaranti ali pa malo premaknjeni?
3. Zagovarjaš dejstvo da so ljudje recimo nekaj tisoč let nazaj znali boljše zdravit kot zdaj?

sieagel ::

Odgovor na 1., 2., in 3. : ker tudi če ti napišem vse kar vem na to temo, in če ti napišejo in povedo svetovno priznani strokovnjaki na tem področju, še vedno boš/boste zahtevali dokaze, odgovore na 10000000001 vprašanje, ki ti/vam ne more in ne sme dati nihče. Tako enostavno je to.

Predstavljaj si da si svetovno priznan fizik na katerem koli področju fizike in moraš debatirati z otrokom ki je v prvem razredu OŠ o kvantni fiziki? No tako se jaz počutim, s to razliko, da če otroku nekaj poveš kot dejstvo ti bo verjetno verjel na besedo, ker enostavno ve, da ne ve vsega in da se še mora naučit ogromno stvari, da bo prišel na raven tvojega/vašega znanja (vsaj velike večine vključenih tako ali drugače v to debato).
S tem, vsaj jaz, zaključujem debato na to temo.!!!!

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sieagel ()

imagodei ::

sieagel> "ne sme"

Ne sme?!?! To je pa res enostavno: ubil si debato.
- Hoc est qui sumus -

sieagel ::

j... ga :'(

to je tako kot da bi izdal recept za uničenje recimo zemlje. recept pa bi vseboval sestavine ki jih kupiš za malo gnarja v standardni trgovini in niso kontrolirani materiali. Prej ali slej bi se našo kakšen pametnjakovič ki bi sestavil in naredil katastrofo.

naj še kdo drug kaj napiše ki se spozna na to kar sem pisal oz govoril :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sieagel ()

imagodei ::

sieagel,

meni razloži... Sem se z ezoteriko ukvarjal 15+ let. I want to believe. :)
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

sieagel vedno, ko se je treba poglobit malo v stvar se najdejo neki izgovori. Standard na tem področju.

sieagel ::

ukvarjaj se še naprej, preberi tolk knjig na to in podobno temo, kot si visok, dobljeno število potenciraj z 100 in boš morda zašenjal razumet o čem govorim.
Sory za tak odgovor, samo to znanje je tako zelo razpršeno da ga je nemogoče spraviti na kakšen forum.
Pa ne pravim da sem prebral vse te knjige, samo ...

No začnite pri knjigi: potovanje duš, potem tibetanska knjiga mrtvih, celestinska prerokba, šambala, .... Je pa treba vedeti, da velika večina avtorjev knjig na to temo je samo delno opisala resnico, ker pač "sprejemnik znanja" (v tem primeru avtor knjige) ni ravno najbolj bleščeč primerek človeške vrste. je potrebno izluščiti uporabno in zavreči (ponavadi privlačno) navlako.

Poznam pa ljudi, ki bi lahko napisali zelo zelo čisto a se nočejo izpostavljati, zaradi osebnih, ali drugih razlogov (recimo številni atentati na Dalajlamo, Sajbabo, in ostale vidne osebnosti na tem področju.).

A bi verjeli da je Dalajlama bolj varovana od vseh ostalih svetovnih politikov skupaj? verjetno ne. Fizična usposobljenost bodyguardov je približno enaka, število manjše (vsaj pri Dalajlami) a je še vedno najbolj varovana osebnost. Zakaj? Ker bodyguardi obvladajo energije o katerih sem prej govoril. Pa mi verjamite ali ne. Men je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sieagel ()

dzinks63 ::

A bi verjeli da so Dalajlama bolj varovana od vseh ostalih svetovnih politikov skupaj? verjetno ne. Fizična usposobljenost bodyguardov je približno enaka, število manjše (vsaj pri Dalajlami) a je še vedno najbolj varovana osebnost. Zakaj? Ker bodyguardi obvladajo energije o katerih sem prej govoril. Pa mi verjamite ali ne. Men je vseeno.


Kakšno vezo ima varovanje Dalajlame z to temo: Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo. Sicer pa Dalajlama živi bolj v "priporu" kot pa da hodi po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

hamax ::

Js ti bom priporocal pa samo eno knjigo:
Carl Sagan, The Demon-Haunted World: Science as a Candle in the Dark

blackbfm ::


A bi verjeli da je Dalajlama bolj varovana od vseh ostalih svetovnih politikov skupaj? verjetno ne. Fizična usposobljenost bodyguardov je približno enaka, število manjše (vsaj pri Dalajlami) a je še vedno najbolj varovana osebnost. Zakaj? Ker bodyguardi obvladajo energije o katerih sem prej govoril. Pa mi verjamite ali ne. Men je vseeno.


Aja v kateri knjigi pa to piše?:P

VesnaH ::

Kregate se zaradi sposobnosti, ki jih eni imajo in drugi ne. Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka. Še pravo zgodovino so prekrili iz teh razlogov.

lonz ::

@sieagel

Dej mi razloži sledeče prosim glede duš in reinkarnacij. Kolikor vem se zemlja suče okoli svoje osi in okoli sonca. Sonce se giba pač po svoji tirnici. Moj point je, da sistem oz. planet zemlja ni na miru; pravzaprav se giblje relativno glede na prostor velikega poka - blazno hitro. Mi smo na le-to našo ljubo zemljico pripopani zaradi zakonov fizike in nas zaradi teh ne odnese v veliko praznino znano tudi kot vesolje. Check?
No zdej gremo pa na duhece. V kolikem času se izvede reinkarnacija? Koliko časa rabimo da se iz prežarčimo iz mrtvega kosa mesa in kosti, ki smo nekoč bili v duheca po smrti? No, če ni zadeva instant se bi moral duhec vsake oblike znajti v vesolju ker nanj očitno ne vplivajo zakoni fizike (brez mase, hodi čez stene...); pa tudi če je to instant patent se novopečena duša začne hitro odmikati s tega našega ljubega planeta. Zakaj? Ker pri zakonih fizike ne more biti polovičnosti. Ne more zemljina gravitacija vplivati na duheca brez da bi duhec z vsaj neko silo deloval nazaj. Če bi pa duheci delovali nazaj, bi se to dalo izmerit. Ne gre. Torej point je da ali si ali nisi v okvirjih zakonov fizike. Duheci in ostala navlaka v ezoteriki does not compute. Pa tole z gravitacijo je samo ena finta. Po moje bi kakšen boljši fizik lahko rekel še na kašen point iz termodinamike recimo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

hamax ::

Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka.


Dejstvo? Link prosim. In to z zelo trdnimi dokazi za tako trditev.

sieagel ::

Kakšno vezo ima varovanje Dalajlame z to temo: Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo. Sicer si pa Dalajlama živi bolj v "priporu" kot pa da hodi po svetu.


prav nobene veze nimas to temo. Zakaj pa b i Dalajlama hodil po svetu?? Saj lahko vsak pride do njega če želi in nima slabih namenov. Do njegovih naukov pa tudi. In ima večji globalni vpliv kot kateri koli politik na populacijo zemlje. V gospodarstvo pa se itak ne vtika.

Aja v kateri knjigi pa to piše?:P


V nobeni. Pač vem ti pa ne, to je tvoj problem če nočeš vedeti, ne moj.

Kregate se zaradi sposobnosti, ki jih eni imajo in drugi ne. Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka. Še pravo zgodovino so prekrili iz teh razlogov
.

To je dejstvo VesnaH, ki pa seveda ni dokazljivo ker ni fizičnih dokazov - se ve zakaj.

P.S. Se ne kregam, vsaj jaz ne. Če se drugi z mano je to njihov problem ne moj.

Tistim ki je to namenjeno (bodo razumeli ostali ne - ne bom razlagal):

obstajajo tri poti v Stvarstvu: črna, bela in 0. VesnaH misli da boš ti razumela, če želiš razloži, že ne pa ne

lonz ::

Kregate se zaradi sposobnosti, ki jih eni imajo in drugi ne. Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka. Še pravo zgodovino so prekrili iz teh razlogov.


Pa kake sposobnosti no? Predloži fizikalne dokaze za to. Ne kvasaj v prazno.

@ VesnaH

Despite the skepticism of traditional building methods at least one person, W. T. Wallington, has shown that he can produce feats of this nature using only simple tools. Given this type of construction method, the statements of Leedskalnin and the evidence surrounding its construction this could be the way Leedskalnin built coral castle.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

hamax ::

Torej, zakaj so čakre, aure, reinkarnacija ... resnične, roza neviden samorog pa ne? Kakšen je standard za razlikovanje bedarij od resnic?

imagodei ::

sieagel,

si mi pa začetniško literaturo naštel. Sem že davno prerasel. Sem marsikaj tudi prakticiral in doživel zelo zanimive zadeve, ki bi jih težko pojasnil z mainstream znanostjo.

Moje mnenje je, da je vesolje precej velika zadeva in da nam mnogo še ni poznanega. Določene zadeve so pod mejo merljivega; teorija strun npr. predvideva zadeve tako majhnih dimenzij, ki jih nikdar v praksi ne bomo mogli izmeriti, pokazati, videti. Kvečjemu teorija se nam lahko potrdi.

Kljub temu v vsakem trenutku bolj zaupam znanosti. Znanost ni noben bavbav, odlikuje jo t.i. znanstvena metoda. Ezoterika in new age sta na žalost prežeta z ignorantskim odnosom in bullšitom, ki si ga v tehle parih postih tudi ti uspel sproducirat: "se ne more povedat, se ne sme povedat..." Bedarija. Stvari so izmerljive, ali pa niso. Če bioenergija zdravi, pa četudi je nikdar ne bomo mogli videti ali izmeriti neposredno, lahko vseeno preštejemo ozdravljene.


VesnaH> "Kregate se zaradi sposobnosti, ki jih eni imajo in drugi ne. Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka. Še pravo zgodovino so prekrili iz teh razlogov."

To je spet tipični new-age bull, ki se uči in poudarja na raznih srečanjih somišljenikov ezoterikov. Znanost nima nobene agende! Znanost bi z veseljem raziskala bioenergijo, če ji pripeljete merljive podatke: magari v obliki ozdravljenih množic.

Je pa res, da bi se znanost takoj vprašala, ali posledice nedokazanega bioenergijskega zdravljenja niso morda samo posledica pozitivnega razmišljanja.

Close/Open-mindedness
- Hoc est qui sumus -

sieagel ::

@sieagel

Dej mi razloži sledeče prosim glede duš in reinkarnacij. Kolikor vem se zemlja suče okoli svoje osi in okoli sonca. Sonce se giba pač po svoji tirnici. Moj point je, da sistem oz. planet zemlja ni na miru; pravzaprav se giblje relativno glede na prostor velikega poka - blazno hitro. Mi smo na le-to našo ljubo zemljico pripopani zaradi zakonov fizike in nas zaradi teh ne odnese v veliko praznino znano tudi kot vesolje. Check?
No zdej gremo pa na duhece. V kolikem času se izvede reinkarnacija? Koliko časa rabimo da se iz prežarčimo iz mrtvega kosa mesa in kosti, ki smo nekoč bili v duheca po smrti? No, če ni zadeva instant se bi moral duhec vsake oblike znajti v vesolju ker nanj očitno ne vplivajo zakoni fizike (brez mase, hodi čez stene...); pa tudi če je to instant patent se novopečena duša začne hitro odmikati s tega našega ljubega planeta. Zakaj? Ker pri zakonih fizike ne more biti polovičnosti. Ne more zemljina gravitacija vplivati na duheca brez da bi duhec z vsaj neko silo deloval nazaj. Če bi pa duheci delovali nazaj, bi se to dalo izmerit. Ne gre. Torej point je da ali si ali nisi v okvirjih zakonov fizike. Duheci in ostala navlaka v ezoteriki does not compute. Pa tole z gravitacijo je samo ena finta. Po moje bi kakšen boljši fizik lahko rekel še na kašen point iz termodinamike recimo.


Zakoni fizike delujejo na v treh dimenzijah (4 če upoštevač čas).
Obstaja dokazljivih 12 nivojev oz dimenzij (judovska kambala, 12 čaker, ...) Dejansko pa nobena oz zelo zelo redke knjige govorijo o 24 nivojih oz dimenzijah. Na 24 nivoju naj bi bil Bog, Metatron oz Lucifer (nosilec Luči) na 21 nivoju.
Duhovi in duša sta dve različni svari. Na dušo ne vplivajo 3d zakoni fizike. In od trenutka ko duša zapusti fizično telo (smrt) lahko traja od 3 ur do nekaj tisočletij da duša doseže 4D ,pač odvisno koliko je bitje čisto (Dalajlama je blizu najnižje navedene številke - čistost duše, starost in izkušenost duše, ..., svet v katerem funkcioniramo (4d - 4 nivo) kadar spimo (samo duša). Vem da bom za napisano deležen precejšnje kritike, sam men je čisto vseeno. Tisti ki vedo o čem govorim se itak ne bodo oglasli. Drugače pa si lahko kako duša funkcionira, ko telo umre, preberete v knjigi Potovanje duš, Tibetanska knjiga mrtvih, ...

Sicer pa je ta debata, ki je zašla v tole smer čisto neprimerna za SloTech forum.

hamax ::

Obstaja dokazljivih 12 nivojev oz dimenzij

Lej, če so dokazljive, lahko mirno prilepiš dokaze. Če jih nimaš, lahko mirno izpustiš besedo "dokazljivih".
Vse kar si napisal do sedaj so same šekulacije brez kakršnih koli podatkov zadaj. Tako da se lahko nehaj pretvarjati, da so to dejstva.

Še enkrat, moj samorog je dokazljivo dejstvo. Če ne verjameš si closed minded.

imagodei ::

sieagel> "Obstaja dokazljivih 12 nivojev oz dimenzij"

Kje lahko najdem dokaze? Hvala.


sieagel> "Sicer pa je ta debata, ki je zašla v tole smer čisto neprimerna za SloTech forum."

Hm, ja - zgolj v toliko, da se na S-T zahteva Argumentirana debata. Nimamo nič proti ezoteriki, smo pa alergični na sklicevanje na lastno avtoriteto, na nezmožnost civiliziranega debatiranja, ki vključuje med drugim tudi poslušanje in razumevanje argumentov nasprotne strani ter po drugi strani zmožnost predstaviti veljavne in preveljive argumente za svoje trditve.
- Hoc est qui sumus -

sieagel ::

sieagel,

si mi pa začetniško literaturo naštel. Sem že davno prerasel. Sem marsikaj tudi prakticiral in doživel zelo zanimive zadeve, ki bi jih težko pojasnil z mainstream znanostjo.

Moje mnenje je, da je vesolje precej velika zadeva in da nam mnogo še ni poznanega. Določene zadeve so pod mejo merljivega; teorija strun npr. predvideva zadeve tako majhnih dimenzij, ki jih nikdar v praksi ne bomo mogli izmeriti, pokazati, videti. Kvečjemu teorija se nam lahko potrdi.

Kljub temu v vsakem trenutku bolj zaupam znanosti. Znanost ni noben bavbav, odlikuje jo t.i. znanstvena metoda. Ezoterika in new age sta na žalost prežeta z ignorantskim odnosom in bullšitom, ki si ga v tehle parih postih tudi ti uspel sproducirat: "se ne more povedat, se ne sme povedat..." Bedarija. Stvari so izmerljive, ali pa niso. Če bioenergija zdravi, pa četudi je nikdar ne bomo mogli videti ali izmeriti neposredno, lahko vseeno preštejemo ozdravljene.


VesnaH> "Kregate se zaradi sposobnosti, ki jih eni imajo in drugi ne. Dejstvo je, da znanost zataji veliko odkrtij zaradi močnih lobijev, ki se jim gre zgolj zaradi zaslužka. Še pravo zgodovino so prekrili iz teh razlogov."

To je spet tipični new-age bull, ki se uči in poudarja na raznih srečanjih somišljenikov ezoterikov. Znanost nima nobene agende! Znanost bi z veseljem raziskala bioenergijo, če ji pripeljete merljive podatke: magari v obliki ozdravljenih množic.

Je pa res, da bi se znanost takoj vprašala, ali posledice nedokazanega bioenergijskega zdravljenja niso morda samo posledica pozitivnega razmišljanja.

Close/Open-mindedness


Še enkrat jo preberi in jo beri tako dolgo da boš razumel o čem sem govoril. Ker ne razumeš tako kot ostali ne. Ker če bi razumeli, bi verjeli. Eno ni pogojeno z drugim in obratno.

Kot sem že napisal, za vse tukaj velja: kot da bi dr. fizike razlagal osnovnošolcu kvantno fiziko
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016827 (13098) DarwiN
»

Nastanek sveta/vesolja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
29921128 (14002) jzgorisek
»

Kaj bi definirali kot znanstven dokaz v prid obstoju Boga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1349182 (6884) Saladin
»

vesolje - nekaj teorij (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
31419629 (14262) Smurf
»

Levitacija - Znani leteči predmet:človek (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11710275 (7991) iggy

Več podobnih tem