» »

New Kind of Science

New Kind of Science

1 2
3
»

OwcA ::

Prazična akcija, za vse, ki NKS še nimate.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

speed machine ::

No prebral sem stran pa pol od te teme, tolk da sem prbližn dobu občutek zakaj se gre.

Glede na ta link, piše na strani:theorizes that there's a "definite ultimate model for the universe." What might this be? The mother of all rules; a single, simple "ultimate rule" that computes everything from quantum physics to reality television.

Sedaj pa vprašanje. Če je vse res zreducirano na samo nekaj vrstic kode in imajo nek pomen, kakšen je potem ta pomen? Program verjetno ni sam sebi v namen. Bi lahko bilo, da je tudi sam program kot del še nečesa večjega (podobno kot bo(je) HAL del celote)?

Če sem pa kaj mimo vseku z vprašanjem, potem pa ignoririte ta post.
//

nicnevem ::

>...kakšen je potem ta pomen...Program verjetno ni sam sebi v namen...

Zanima te torej kakšen pomen ima vse skupaj, vesolje, naše bivanje, življenje...kakšen globok razlog, smisel se skriva v ozadju "parih vrstic kode"....se motim? :\

..sicer je že pozna ura, ampak mislim da na to vprašanje tudi kdo drug ne pozna odgovora. Obstaja le mnogo špekupacij, nekatere izmed njih tudi dokaj logične (če se lahko o tem sploh sodi na ta način) in po "zdravem razumu" verjetne, vendar o čem dokončnem lahko zaenkrat bolj sanjamo...

speed machine ::

Ja to zastopim da ne pozna nihče pravilnega odgovora. Sam me je zanimal, kakšne so bile (oziroma so še) kaj te teorije, ki naj bi pravile, da je vesolje le del nečesa večjega? Da ima koda nek pomen.
Zgleda da sem malo narobe postavu vprašanje v prejšnjem postu.8-)

Tist stavek me je pripeljal na to misel, ko piše The Man Who Cracked The Code to Everything ... . Ker zgleda, da je pogruntu sam del v veliki sestavljanki.
Razen če je vesolje le eno, kot celota in ne del še nečesa.
//

EssEncE ::

Nima zadeva nobenega smisla ali namena. Takšna pač je. Lahko bi bila pa precej drugačna. Ampak nekakšna pač mora biti. Če bi bila drugačna, bi se pa spraševali, zakaj ravno takšna?

Arthur ::

včasih razmišljam, kako bi izgledalo, če nebi bilo "nikoli" ne časa ne prostora, da o materiji sploh ne govorimo, se pravi prav ničesar......ufff.....ničesar ne prej ne potem, saj teh dveh pojmov sploh nebi bilo....
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mednarodna delavnica in okrogla miza: "Soobstoj z umetno inteligenco" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7414425 (12117) Timurlenk
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63260963 (54930) Pyr0Beast
»

Možganski skenerji lahko predvidevajo človeška dejanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18713455 (10151) Sputnik59
»

Zavest, svobodna volja, determinizem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
40428310 (21857) Matevžk
»

Svobodna volja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
556419 (5290) Double_J

Več podobnih tem