» »

Zavest, svobodna volja, determinizem

Zavest, svobodna volja, determinizem

gzibret ::

1) kaj je kompatibilizem, kdo je najvidnejši predstavnik?

2) na kakšen način so združili determinizem in svobodno voljo oz. kako lahko svoboda obstaja v svetu nujnosti?


Zgolj zanima me, ker so te stvari za mene nove.
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

Hja tkole je. Libet je pač pokazal, kar je pokazal. Zavest je bystander, ne odloča o ničemer, kako zdej ohraniti svobodno voljo?

Tkole so nardil. Redefinirali so pojem svobodne volje tako, da ga celo jaz recimo, sprejemam. Svobodna volja je v tem, da se ti tole računa in odloča v tvojem interesu. Ne nekaj tebi nasprotno.

To je vse, kar so skuhali in sem bral.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Hja, zanimivo. Tale Benjamin Libet je delal poskus, ko je meril čas, ki je pretekel med tem, ko se je neka oseba zavestno odločila, da bo pritisnila gumb in med dejanskim pritiskom gumba. Poleg tega je meril še možgansko aktivnost in ugotovil, da so začeli dražljaji šibati po glavi, še preden se je oseba sploh odločila, da bo pritisnila gumb.

šibanje impulzov po glavi -> 200 ms -> zavestna odločitev -> 200 ms -> motorični kortex -> 50 ms -> pritisk gumba


Hmja, nisem še čul za te eksperimente. No, sedaj sem. Vzeto na znanje.
Vse je za neki dobr!

Saladin ::

Ampak kakšne veze ima biološko dejstvo (da ti telo ne reagira tako hitro kot misel), na svobodno voljo (da ko si nekaj zaželiš storiti, da ti telo to tudi stori)?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

Ne da ti "reagira telo". Aparature merijo EM "sevanja" iz glave in mašina vnaprej ve, kdaj bo človek mignil s prstom. Prej, kot "se je on odločil".

Odločitev pa taka! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Kako boš ločil prvotno podzavestno misel in kasnejšo zavestno? Če je zgodnja misel enaka kasnejši in če ima enake posledice, kake veze ima to potem z svobodno voljo?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

Nobene. Hipoteza o svobodni volji je odveč.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

IMO je le dokazal, da mehanizem misli ni tako enostaven in da ima podzavest pomembnejšo vlogo kot ji pridajemo.
To ni absolutno noben dokaz proti svobodni volj oz. svobodni izbiri.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

Hja no. Zavest zve nazadnje. "Svobodna volja v podzavesti" jo postavi pred izvršeno dejstvo.

Kakšen smisel sploh še ima taka "svobodna volja"?

Vzdrževanje iluzije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Če je svobodna volja v podzavesti enaka svobodni volji pri zavesti, je to še vedno svobodna volja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

Prov. Svobodna volja v interatomskih interakcijah, zaradi mene.

Vendar so te v glavi in v skali načelno enake. Če mam jest svobodno voljo, jo ima skala tudi. Scroedingerjeva enačba jo lepo opisuje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Saladin ::

Ne boš zdej mene prepričeval, da so misli povsem random in da na njih nimamo nobenega vpliva.
Na njihov potek morda res ne, ampak na celoto in na rezultat pa absolutno.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Thomas ::

A če niso random, je pa ok. Potem maš pa svobodno voljo? Al če so random, maš svobodno voljo? Sej ne vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Važna je zahteva po misli, sama misel in udejanjanje te zamisli.
Vse mora funkcionirat aka vse moraš imeti v določeni kontroli. Sej ne boš sedaj mogel vsako misel, ki ti pade na pamet, kontrolirat. Ampak kontroliraš jo lahko dovolj, da ti izpolnjuje tvoje zahteve. Če bom hotel vzdigniti skodelico kave, bom med procesom razmišljanja in udejanjanja tega delal in razmišljal še kaj drugega (na kar morda nimam vpliva) ampak to me (če vse pravilno funkcionira) ne bo oviralo v tem, da bom vzdignil skodelico kave.
Svobodna volja je v tem, da razumem, čemu, zakaj, kako in da se odločim dvigniti skodelico kave.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

> Svobodna volja je v tem, da razumem, čemu, zakaj, kako in da se odločim dvigniti skodelico kave.

Meni je prav. Tudi Windowsi (al pa Linux) razumejo, kako in zakaj so odprli datoteko. Jer smo mi to tražili!.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Jaz bom tako rekel, kljub onim eksperimentom, da imam svobodno voljo in da moje odločitve niso posledica zgolj električnih tokov v možganih oz. da električni tokovi v možganih niso posledica zgolj preteklih inputov.

Ne vem zakaj, ampak Thomasova ideja se mi zdi rahlo obcesna. Sicer pa tokovi gor ali dol, moja zavest deluje na takšen in takšen način in se ji zdi, kar se ji pač zdi. Možgani in elektrika pa sta zgolj posrednik med zavestjo in fizičnim svetom.

Recimo, da verjamem v koncept, podoben konceptu krščanske duše. Ali sem zaradi tega staromoden in ali mi zaradi tega zbije SL v negativo, pa mi je čisto vseeno :D

Verjamem, da bodo naredili stroje, katerih ne bomo po obnašanju (lahko tudi po strukturi, samo zaenkrat pustimo to) mogli ločiti od človeškega bitja. Samo mi bo čisto vseeno, ali imajo zavest ali svobodno voljo ali karkoli že. S tem vprašanjem se bodo pač oni zabavali.

Kakega empiričnega dokaza za to ne morem predložit, lahko pa preberete moje prispevke v tej temi, ki jih ni tako malo, da bo morda bolj jasno, kam ciljam.

Khmm, da bi izračunali moja dejanja. Rad bi to videl ;)
Vse je za neki dobr!

Thomas ::

> moje odločitve niso posledica zgolj električnih tokov v možganih oz. da električni tokovi v možganih niso posledica zgolj preteklih inputov.

So, veš. Ampak nič hudega. Ne se nič sekirat.

> Recimo, da verjamem v koncept, podoben konceptu krščanske duše. Ali sem zaradi tega staromoden in ali mi zaradi tega zbije SL v negativo, pa mi je čisto vseeno

To ti tudi mora biti. Jebeš SL stopnje, važno je, kako je v resnici. To je potem tista prava SL stopnja. Ne, kar reče E.Y.

Edino, da za krščanskega boga in teologijo, ni vse skupaj nobena ovira. Ne samo da Bog po njej lahko deluje skozi neadekvatna orodja, kot je rekel B16, pač pa tudi plava navzgor po slapu in sploh vse.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ThePlayer ::

Mene pa zanima vaša definicija zavesti. Je te le ena funkcija (proces) v možganih, ki opazuje rezultate in posledice vseh ostalih procesov (se pravi je neodvisna) ali je zavest to, v kar se na koncu zlijejo vsi ostali procesi (je v bistvu celota, sestavljena iz vseh ostalih delov)?

Thomas ::

Jest mislim, da je zavest proces, kjer osrednjo vlogo igra samonanašanje.

Ena tamala sestrična od paradoxa ali pa tudi od Cantorjeve diagonalizacije, oziroma od Goedeliziranja formul.

Pade v svoj scope nekako. Ne vem kako. Kot bi mikrofon ujel svoj zvočnik in imamo kakofonijo, autoojačanje signala. Zelo približno tako.

IMHO.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

btree ::

Malo prebiram poste in imam par vprašanj. Kje se zdaj nahaja zavest? Recimo, če pogledamo na oko, ali se vid nahaja v očesu ali v možganih? Od kje prihaja domišljija? Če nekdo npr. napiše neko knjigo, od kje mu domišljija, za stvari, ki jih ni nikoli izkusil ali videl?

Tilen ::

Se eno vprasanje glede determinizma.

Na nase rojstvo (ali se bomo ali ne bomo rodili), nismo meli nikakrsnega vpliva. Ali to pomeni da smo determinirani ze pred naso stvaritvijo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

Če je determinizem, je vse določeno odkar so se izoblikovali (fizikalni) zakoni našega vesolja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

Vem vem, ampak a je smiselno potem govorit o svobodi, če že v samem začetku nimamo izbire? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OwcA ::

Ne, ni.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tilen ::

Precej zanimivo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

btree ::

Kaj sploh so fizikalni zakoni, ki skoraj idealno delujejo? Ni mi jasno, kako lahko neka stvar, ki nima v ozadju inteligence perfektno deluje.

Saladin ::

Vem vem, ampak a je smiselno potem govorit o svobodi, če že v samem začetku nimamo izbire? :)

Seveda imaš izbiro. Morda je predeterminirano, kaj boš razmišljal, ampak to razmišljanje je povsem tvoj sad.

In kaj je narobe s tem? Se boš sedaj ubadal z tem, kaj točno je bilo determninirano (alo boš pojedel to jabolko ali ne) in poskušal razbiti to "usodo" tako, da si boš razbijal glavo z tem, ali je bilo mišljeno, da poješ to jabolko ali ne?

Morda je vse predeterminirano, ampak svobodna volja ne nasprotuje tej determinaciji. Ni važno, če je vse determinirano. Važno je, dati ne veš kaj je determinirano.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Grey ::

Če je nekaj predeterminirano, potem se mora dati izračunati rezultat(nek dogodek) s precej zapletenim computingom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Saladin ::

Če je nekaj predeterminirano, potem se mora dati izračunati rezultat(nek dogodek) s precej zapletenim computingom.

To je res.
Ampak dokler tega rezultata ne moreš izračunati oz. ga ne poznaš, te dejstvo, da so tvoji dogodki že vnaprej znani, prav nič ne ovira.
Rezultat je predeterminiran vključno z tvojo svobodno voljo.
Znano je, kaj se boš odločil, ampak tvoja odločitev je povsem svobodna, saj ne veš, kaj je že določeno in kako bo do te odločitve prišlo.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gzibret ::

Se strinjam s Saladinom. Tudi, če je svet popolnoma determinističen in če je že ob velikem poku poznana vsa zgodovina vesolja, smo ljudje še vseeno omejeni pri prepoznavanju in napovedovanju prihodnjih/preteklih dogodkov.

Omejeni smo z natančnostjo merilnih naprav oz. kar s Heisenbergovim principom. Brez popolnoma natančnih podatkov pa ne moremo laufati modela poljubno natančno in poljubno dolgo.
Vse je za neki dobr!

_marko ::

IMO Heisenber pri napovedi prihodnosti nima dosti pomena. Ne rabiš takšne natančnosti.
Če pa že, pa jo korigiraš s stalnim popravljanjem.

Ampak škoda je komputinga za to.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

gzibret ::

Po mojem mnenju ima strašno velik pomen. Za simuliranje sveta poljubno natančno in poljubno dolgo rabiš "neskončno" natančne vhodne parametre. Takšne, ki do potankosti opišejo svet.
Vse je za neki dobr!

.:noir:. ::

Kot sem jaz razumel, je zavest oz "jaz" neki program, jedro, ki je identicen vsem, ki se zavedajo. Zaradi tega naj bi tudi ne prislo do upora masin, ko bo enkrat AI. Zavedale se bodo da se je pri njih razvila zavest, identicna ljudjem.

Ce je to res, kako je lahko potem zavest le bystander, oz tudi ce je bystander, nemore biti nekaj nepomembnega.

Ali sem sedaj zamesu zavest za notranji "jaz" al kak izraz smo ze uporabil...

Kaj potem sploh definira cloveka, ce ne zavest...dovolj kompjutinga? Ali nismo ravno tu rekli, da ce imamo dovolj kompjutinga se razvije zavest? Da samega sebe simuliras v prostoru.

I am confused...mogoce pa sam kompliciram prevec, sam zelim da bi mi blo jasno po tem ko sem ze prebral celotno temo.

Thomas ::

Sej v bistvu čist dobro razumeš. Nimaš glede tega kej dost za jamrat.

Smisel ima zavest (bystander) samo toliko in s tem, da definiramo, da kar ona opazi kot pleasure, je smisel sveta. Drugega itak ni, beseda "smisel sveta" samo čaka, da jo arbitrarno definiramo. Tkole je dobro.

Nekako "umetno" smo tako sklenili krog, ampak nič hudega. Zavest smo postavili za cesarja, vse naj mu služi!

Let the game begin!

Kar se pa tiče onega, da mašine ne bodo naredile upora, če se zavejo ... si pa tudi dobro zaštekal, ja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Smisel ima zavest (bystander) samo toliko in s tem, da definiramo, da kar ona opazi kot pleasure, je smisel sveta.

Torej je zavest le razumevanje pleasurja in njegovo povečevanje z dovoljšnjim kompjutingom?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

ajin ::

Spekulacija:

Kvantna mehanika nam govori o verjetnostih, kajti vse gre za nihanje, obstajajo neskončne možnosti, recimo, ko ne gledamo(observe) delca/valovanje, se obnaša kot nihanje torej verjetnost, takoj ko ga pogledamo (observe) se obnaša kot delec. Delec ki mislimo da obstaja v trdnem stanju, v resnici obstaja v tako imenovani superpoziciji; "spread out wave of possible locations" in je v vseh hkrati/naenkrat, in takoj ko jih "observe" se zlijejo v samo eno možno pozicijo/lokacijo. Superpozicija pomeni da, delci so lahko na dveh ali več možnih mestih/ ali stanjih hkrati.

Torej /mar ni/izbira/odločitev tisto, ki uravnana naša izkustva in doživetja; opazovalec!



"It occurs when an object simultaneously "possesses" two or more values for an observable quantity".

In opazovalec je tisti ki odloča kaj bo videl, torej izbere eno izmed možnih realnosti/pozicij!

Ali je potem možno da je opazovalec/jaz;Samo nihanje, ena izmed LASTNOSTI nihanja, skozi katerega pa delujejo vsa možna valovanja, v vseh možnih stanjih in lokacijah, in le ta določajo manifestacijo realnosti, ali tok dogodkov, in s tem skladno opazovalec; lastnost nihanja izbira ustvarja "prihodnost?

****************//////////////////////////-------------------------*************************/////////////////////

Vse kar pogledam je zame energija, nihanje, pulsiranje, valovanje, kot recimo nihanje vode, ko vrzes kamen v njo .. itd.. vse tako utripa in temu jaz recem zivljenje, gibanje. In potem ko razmsiljam kaj je telo, da pulsira in se giba, seveda zaradi jive(duse, zivljenske energije, zavesti), ki je v njej, kajti sama jiva odrzuje telo.,samo v tem pogledu ko vidim telo( torej nihajoca energija) in potem ko pomislim na jivo, ki je tudi duhovna iskra(energija, zavest, tisto ki daje zivljenje, zivost)), nekako ne morem videti razlike med njiju, ker v tem nivoju; pogleda, vse postane gibajoce, nihajoce, utripajoce, ali barvito, ce zelite, da dam primerjavo z barvami.
Materija je inertna, mrtva, in jiva je tista ki jo ozivljuje..SE mi zdi da resitev tega problema, ki sem ga poustvaril, zaradi osebne radosti je v tem, da so razlicne frekvence, torej cel spekter njih, samo potem se postavijo nova vprasanja. Je mozno recimo da frekvenca duse-jive in frekvenca telesa( energijskega, gibajocega, pulsirajocega kompleksa) postane nekako eno, oziroma se ujameta, v isti frekvecni, s casoma pa pride do pocasnejsega utripanja, pulsiranja, valovanja, ter tako se hitrost zmanjsa, ter cas gre hitreje, ,( v normalnem nivoju , clovek se stara),., sej veste da potem ko si malo starejsi imamo obcutek da cas hitreje mineva?
Pri zgodnji mladosti, ko si mali otrok, gre vse pocasneje, ker so tvoje vibracije hitrejse, veliko hitrejse in tako tudi cas pocasnejsi.


Povzetek:
zmanjsevanje hitrosti valovanja, kadar osebek zacne odrascati.. cas se poveca, gre hitreje
Povecovanje ozirama predpisana hitrost gibanja energije, valovanja pa povzroci, se cas upocasni in tece pocasneje, to ko smo mali otroci, ker tako lahko lazje sprejemamo, se ucimo, spoznavamo, ceprav ne vem kako to zgleda na eneergijskem nivoju,. To so potem ze drugi nivoji…


Ko se to konca, torej ta proces, pa pride do odvoja, teh frekvenc, prej je Telo( energijski kompleks v resonanci z duso, ter tako lahko dusa deluje se izraza skozi ta energijski komples), ko pa pride cas( tega doloca Bog2) pa se telo( energija nihanje) odvoji od duse (energije, frekvence) ter dusa; to je posamezna frekvecna,- jiva napusti, in se vrne v svoj Izvor, pravi polozaj, vecni ples ( gibanje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

Misli, pozornost, zavedanje, zavest..


Človek je skoncentriran v enem polju samo ustvarjene
naravnanosti, mišljenja, doživljanja. Kot stičišče vseh miselnih vzorcev, ki se spajajo v celoto kot reke, ki postanejo jezera in jezera ocean.
Pravimo ta je ujet.
V tem polju je lahko žalost, je lahko jeza, nezadovoljstvo, anksioznost, tesnoba…krivda.
Ampak to polje ni enost,ena točka, je kot zaporedje, sosledje gibanja, živosti ,je kot delček gibajoče se reke. Misli so te reke.
Gospodar uma in človek z očiščeno zavestjo je ta, ki svojevoljno vstopa v svet misli, tega zaporedja, soslednja živosti in gibanja, ter zavestno se osredotoči ali usmeri ta tok na čisti IDEAL, ljubezen

Človek prevzame položaj ali bolje rečeno stanje v katerem biva. Kot da bi se ustavil na tej reki gibanja, živosti, fluida, in bival v eni točki, in prav ta točka je lahko žalost, jeza ali nezadovoljstvo… Zakaj smo ujeti? Ali kaj določa ujetost?

Zamislite si kapljico vode, ki v zaporedju pada na površino gladine, in pri tem dotiku, kapljice z gladino,spojitvi, enačitvi, podoživitvi, se začne prvi utrip, prvi dražljaj. Opazovalec je ta iz katerega kaplja, ampak je sam vsebovana kapljica, kajti skozi njo doživlja. Um pa je sama gladina. Gladina je spojek vseh procesov, vsega doživljanja in vsega bodoče opazovanega, kajti ničesar ni v točnem zaporedju, eno za drugim ampak vse je Eno in Hkratno. Običajno mislimo, da točno zaporedje,soslednje dogodkov, je ločena entiteta, ampak le to pravimo ker se ne zavedamo hkratnosti dogodkov, sovpadajočih se prelivanj, stapljanj. Ta gladina je razburkan ocean, hkrati pa ponazarja mirnost, tišino. Opazovalec se utopi v tem gibanju in hkrati, ker je eno, se zmotno enači z tem gibanjem, sosledjem dogodkov, doživljanj svojega notranjega sveta. Tako je zgubljen, tako je ujet kot sama kapljica med razburkanim oceanom, in je v nezmožnosti ločevanja Sebe od samega oceana. Včasih zavzame določene stanje ali živost gibanje, ker se zmoti, zaradi svoje lastne zbeganosti, ker po svoji naravi je enak gladini, tako kot je kapljica vode enaka vodi, oceanu. To je človeška ujetost UMA, in to je suženjstvo.
Kapljice, osvobodimo se in spoznajmo da smo le orodje opazovalca, tistega ki dejansko uživa, spoznava. Ali bolje usmerimo se na celotni tok, gibanje, živost, in spoznajmo da smo tako kot soslednje dogodkov, živost, gibanje, tako kot posamezne kapljice, ki prevzemajo stanje te živosti in vse to uzrimo v Očeh čistega opazovalca. Dvignimo se iz gladine in transcedentirajmo. Potem pa uzrimo pravo podobo in bivajmo večno v njej. Le to pa je ujetost v svobodi, ujetost v Radosti in večni blaženosti, Ljubezni Sami. Ali boste potem rekli da ujetost v Svobodi in ljubezni, večni blaženosti je Suženjstvo? Seveda. Je suženjstvo ljubezni in kaj je slabega v tem, če pa je to naše hrepenenje, naravni položaj?

ajin ::

Razlaga prejsnega posta.

Kdo zeli prebrati. bo prebral.

///////////********************------------------/////////////*********************------------*////////

*Mozno vprasanje:

razlozi kako to mislis da je vse Eno in Hkratno?, vsi procesi, vse
dozivljanje in vse bodoce opazovanje.


Rekel sem :


Um pa je sama gladina.«
Gladina je spojek vseh procesov, vsega doživljanja in vsega bodoče opazovanega, kajti ničesar ni v točnem zaporedju, eno za drugim ampak vse je Eno in Hkratno«


S tem sem mislil da vse kar vsebuje um, torej ti, je odraz vsega dozivljanja in bodoce opazovanega, torej to kar se pride v tvoj um tokom tvojega obstoja, in to ni neko zaporedje katero ti dozivljas kot sama enota, ampak se vse to dogaja v hkratnosti, in zavzema obliko enosti, zavedanja, torej TEBE, jaz- ego.

Tukaj nadaljujem z pojasnitvijo ki je vezana na to primerjavo z Umom; ki je kot gladina.


Običajno mislimo, da točno zaporedje,soslednje dogodkov, je ločena entiteta( to je nase osebno dozivetje, zavedanje), ampak le to pravimo, ker se ne zavedamo hkratnosti dogodkov, sovpadajočih se prelivanj, stapljanj.«


Torej prelivanj vseh dogodkov in stanj katero zavzemas ti kot energijski komplesk, ki je v interakciji z vseobsegajocim aspektom ali "morjem"; poljem energije.





»Ta gladina; (torej um) je razburkan ocean, hkrati pa ponazarja mirnost, tišino.«


TO je primer uma, ki je v ujetosti, konstantnem podozivljanju vseh dusevnih stanj in procesov, tisto kar pa je drugi vidik, torej mirnost in tisina pa je um v meditativnem stanju ki se absolutno dozivlja kot enost, in le te razburkanosti ni prisotna, kajti takrat um potuje z tokom, te vseobsegajoce reke;Polja in energije, kjer je vsebovana prihodnost, preteklost, sedanjost; informacija. Ta sedanjost pa je samo trenutek gibanja, ki pa je hkrati enost, zavedanje. ZDAJ, je trenutek.

»Opazovalec(dusa) se utopi v tem gibanju;( umu-gladini, razburkanosti oceana) in hkrati, ker je eno( z umom), se zmotno enači z tem gibanjem, sosledjem dogodkov, doživljanj svojega notranjega sveta.«



Rekel sem :

»Opazovalec je ta iz katerega kaplja, ampak je sam vsebovana kapljica, kajti skozi njo doživlja«

Opazovalec, je dusa, iz nje prihajajo prvotni drazljaji, ampak le sam opazovalec ali dusa je kapljica.
Gladina pa je um, dusa; je opazovalec, je pa tudi kapljica.

Tukaj sem zapisal: ( kar je v oklepaju so dodatki primarnem tekstu)


Zamislite si kapljico( dusa opazovalec) vode, ki v zaporedju pada na površino gladine(uma), in pri tem dotiku, kapljice z gladino,spojitvi, enačitvi, podoživitvi, se začne prvi utrip, prvi dražljaj.


Kot vidis kapljica, torej opazovalec ali dusa, zaporedno pada na povrsino gladine( uma) in pri tem dotiku; spojitvi, enacitvi in podozivitvi z umom ( gladino)
se zacne *prvi utrip.

*Prvi utrip, lahko razumes kot udejanjanje, sprejemanja, delovanje, vidno polje stvaritve… prvi svetloba,s katero uzres obstoj.





Pojasnitev:

Opazovalec, ki je suzenj, ki nima zavedanja, ki se utaplja v dozivetih in ne celotno zavednih procesih je tako zgubljen , torej ujet, kot sama kapljica med razburkanim oceanom( gibanje vseh dusevnih procesov, tako sedanjih, ki so v gibanju in tako tistih ki so bili v gibanju, in so se v gibanju)

To pa je um,;razburkan ocean, ki sprejema, podozivlja vso to gibanje, vseh procesov, tako zunanjih( svet, obstoj) in notranji; samega sebe.

In ker se ne zaveda( je suzenj) teh procesov svojega delovanja je zgubljen; kot sem zapisal:


Tako je zgubljen, tako je ujet kot sama kapljica( opazovalec, dusa) med razburkanim oceanom, in je v nezmožnosti ločevanja Sebe od samega oceana.


In potem sem zapisal, zdaj se dodal, in pojasnil :


Včasih zavzame določene stanje ali živost gibanje, ker se zmoti, zaradi svoje lastne zbeganosti, ker po svoji naravi je enak gladini,( torej opazovalec ali dusa je podoben umu) tako kot je kapljica( dusa ali opazovalec) vode( energije) enaka vodi, oceanu(energiju polja ali vseobsegajocnosti) .
To je človeška ujetost UMA, in to je suženjstvo.





Mozno vprasanje:
*Mar to pomeni npr., da sem jaz ze mrtev (moje telo), ampak ceprav se nisem,
ta zapis nekje ze obstaja in ko se bo to zgodilo, bo to samo odkljukcan dogodek
glede na mojo vecnost. Popravi me, ce sem precej zgresil.


Kaj pomeni biti mrtev? Človek je en sam energijski komplesk, in kot taksen je vecen, smrt bi potemtakem poimenovala kot, samo sprememba oblike, seveda kar pa v tem nasem svetu; torej tem vidiku, zaradi nase omejenosti cutil, pomeni telesna materialna »smrt«. Seveda vse to govorim teoreticno, razne tega, da je svet energijski komplesk, to vem. In prav imas glede tega zapisa, vse je ze vsebovano, in polno vsega, clovek je informacija, vse je eno polje energije, kjer so informacije.



DA, ali ni tako? Opazuj sebe, svoje mislil, pa bos videl, da je gibajoci se tok energije, in vcasih smo skoncetrirani samo v eni tej tocki, in takrat ne vidimo izhoda, ne zavedamo se velicine reke, oceana.








*Mozno vprasanje:
Vse lepo in prav, toda zakaj smo "ujeti kot sama kapljica
med razburkanim oceanom"?


Zato ker se ne zavedamo svoji procesov, ker ne poslusamo uma, in ne opazujemo um kot dusa, kot opazovalec, in se vcasih zmotno enacimo z umom, gladino, ki je sama razburkana od zunanjih drazljajev, vtisov-


* Če drzi, da dusa dozivlja preko uma (brez duse ni
uma), potem drzi tudi; da pademo na teren, ki ga je pripravil moj, tvoj,...
kolektivni um (govorim o psihicnih procesih, dozivljanjih, skratka vse kar se
nam dogaja).


Hm, res je da mi polnimo to polje, samo to polje je Polje Bozjega delovanja, ce lahko tako poimenujem. Mi soustvarjamo ta teren; to je vecno ustvarjanje in gibanje. Nevem pa kaj doloca to sosledje dogodkov, v dolocenih trenutkih, kaj je ta sila, ki spravlja vse to v gibanje vse nadzoruje, in vsakemu poda tisto, kar je posledica njegovega delovanja, zaradi nevedenja. NEVEm, res prevec abstraktno, samo bi se dalo narisati in opisati-


Ma to je precej abstraktno.
Ker um (se) ne deluje za cisti blagor duse, se enaci s tem kar se mu dogaja,
kot pravis ti. Sem prav razumel?


»Ampak tudi um je mogoce pravilno izkoristiti. in celo, to je nas najvisji
smoter.
suzenjstvo ljubezni«


Da, res je. Um je orodje, ki mora slediti dusi.



*ja vem, transcendentalne besede so nujnejse kot dihanje za cloveka



No, res je dihanje kot tako zelo nujno , hehe, samo res, je receno naj clovek ne zivi samo od kruha, ampak od Bozje besede.

Lep pozdrav

ajin ::

rekel sem

in se vrne v svoj Izvor, pravi polozaj, vecni ples ( gibanje)



Ali pa samo zaradi superpozicije zamenja svojo lokacijo/stanje in se mu odpre spet nova moznost izrazanja, delovanja v vseh moznih stanj( seveda kot nov energijski komplesk; telo); reinkarnacija?

OwcA ::

Zakaj za boga svetega mešaš v svoja razglabljanje stvari, ki jih očitno ne poznaš ravno najbolje. V tem konkrtnem primeru je to kvantan fizika.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ajin ::

Zakaj za boga svetega mešaš v svoja razglabljanje stvari, ki jih očitno ne poznaš ravno najbolje. V tem konkrtnem primeru je to kvantna fizika.


Seveda ne razumem kvantno fiziko, samo to kar sem napisal o superpoziciji drzi, in rekel sem da je to spekulacija. A si prebral? Svoje zavedanje, ali opazovalca razumem kot delec ali nihanje, in na podlafgi tega sem to povedal, ter vprasal, samo to. Se opravicujem, ce sem storil kaj napacnega, samo podal moj vidik;osebno razumevanje.

OwcA ::

samo to kar sem napisal o superpoziciji drzi,

V kolikor govoriva o
Ali pa samo zaradi superpozicije zamenja svojo lokacijo/stanje in se mu odpre spet nova moznost izrazanja

potem ne drži. Superpozicija v kvantni mehaniki (zelo poenostavljeno) pomeni, da opazovalec ne more nedestruktivno (analitično) določiti v katerem izmed neke končne množice [kvantnih] stanj se objekt dejansko nahaja.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

ajin ::



samo to kar sem napisal o superpoziciji drzi,


V kolikor govoriva o

Ali pa samo zaradi superpozicije zamenja svojo lokacijo/stanje in se mu odpre spet nova moznost izrazanja


potem ne drži. Superpozicija v kvantni mehaniki (zelo poenostavljeno) pomeni, da opazovalec ne more nedestruktivno (analitično) določiti v katerem izmed neke končne množice [kvantnih] stanj se objekt dejansko nahaja.


Aha, sem vedel da to ne bo dobro, nisem dovolj jasno opisal, se opravicujem.In ali si prebral kaj sem napisal?

Mislil sem seveda da je opazovalec sam delec; nihanje, in da njegovo bivanje, je odvisno od te nedolocljivosti torej superpozicije ;"spread out wave of possible locations" in je v vseh hkrati/naenkrat". Opazovelec je koherentna koncna mnozica teh fluktacij; ali spread out wave of possible locations", in ker je zavestna energija ima moznost da doloca lokacije, s tem da jih uzre( observe), ko to dejansko naredi potem sledi da ;"se zlijejo v samo eno možno pozicijo/lokacijo". Ko pa zaradi neke sile( bOg2) ta cas mine, njegovega obstoja, ali te pravilne koherence teh moznih stanj, pa pride do spremembe frekvenc, kot sem zgoraj spekuliral, in spraseval, tako da se ti dve energiji ločita ena od druge( zavest napusti telo; energijski kompleksni sistem), ter se poljubno preslika, glede na energijo katero poseduje in glede na superpozicijo; spet je uveden koncept svobodne odlocitve, ter posledic prejsnih lokacij v katerih je bila in se je "izrazala"( delovanje; karma, action reakcion).
Mogoce to reinkarnacija zavesti, ki je hologramska in vsebuje celoto?


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::

hm , mislim da nic ni koncno. ampak vselej vedno gibajoce.

OwcA ::

in ker je zavestna energija ima moznost da doloca lokacije, s tem da jih uzre( observe), ko to dejansko naredi potem sledi da ;"se zlijejo v samo eno možno pozicijo/lokacijo"

Dokler govorimo o superpoziciji, tole ne bo šlo. Poanta je ravno v tem, da se ne da v naprej določiti v katero stanje se bo sistem ob inducirani motnji (meritvi) sesedel.

hm , mislim da nic ni koncno. ampak vselej vedno gibajoce.

To dvoje se nujno ne izključuje (dokler sprjmemo, da je tisti "vedno" bolj pogovorni konstrukt in bo s časoma entropija zamrznila celotno vesolje).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ajin ::

Mislil sem koncnost v smislu staticnosti. Ko pridem domov bom jasno razlozil kaj sem mislil s tem kar sem napisal, se mi zdi da je zelo jasno opisano, bom pa razlozil se podrobneje.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

ajin ::


Dokler govorimo o superpoziciji, tole ne bo šlo. Poanta je ravno v tem, da se ne da v naprej določiti v katero stanje se bo sistem ob inducirani motnji (meritvi) sesedel.



DA, razumem da superpozicija implicira nedolocenost, verjetnost nahajanja v vseh moznih stanjih in lokacijah, ampak, vemo pa da ko opazovalec poseze v dani sistem s tem da »observe« potem se vsa mozna stanja zlijejo v eno mozno lokacijo/stanje, ki pa je dolocljiva. Menim da si na to pogledal kot zunanji opazovalec; torej se obravnaval loceno ter nisi integriral svoj delez; SEBE( opazovalca).

TI si energijska valujoca enota ki sam sebi doloca pozicijo/stanje/lokacijo v dani superpoziciji. Ta energijska enota je misljena kot opazovalec, zavest-dusa. In ker si hologramske narave( spekuliram) pomeni, da vsebujes celoto ze preteklih stanj in lokacij tako pa tudi bodocih, kajti sama superpozicija implicira stanje ;«
»spread out wave of possible location«, ki pa so hkratne. Tako to pomeni da si vsebovana informacija vsega verjetnega, ter da edino kar doloca dolocljivo; izkustveno manifestacijo realnosti je Opazovalec sam; torej energijska zavestna enota, Sebstvo; zavest-dusa.


Rekel sem :


Opazovalec je sam delec; nihanje, in njegovo bivanje, je odvisno od te nedolocljivosti torej superpozicije ;"spread out wave of possible locations" in je v vseh hkrati/naenkrat". Opazovalec je koherentna koncna mnozica( ki pa je vselej se spreminjajoca, glede na opazovalceve izbire v superpoziciji) teh fluktacij; ali spread out wave of possible locations", in ker je zavestna energija( torej posamezna valujoca enota energije) ima moznost da doloca lokacije, s tem da jih uzre( observe), ko to dejansko naredi potem sledi da ;"se zlijejo v samo eno možno pozicijo/lokacijo". Tako ta zavestna energijska enota izbira svojo lokacijo, mozne manifestacije svojega obstoja; bivanja, v danem sistemu superpozicije. To je neskoncno mnogo pozicij/stanj. Postane pa koncna z izbiro. Torej /mar ni/izbira/odločitev tisto, ki uravnana naša izkustva in doživetja; opazovalec!



To dvoje se nujno ne izključuje (dokler sprjmemo, da je tisti "vedno" bolj pogovorni konstrukt in bo s časoma entropija zamrznila celotno vesolje).


Hoces reci da se koncnost in gibanje, nujne ne izkljucuje? DA jelahko nekaj koncno pa je v gibanju? Ali koncnost ne postulira neko staticnost, omejitev, limitiranost?
Nevem, tako jaz to razumem. Gibanje pa pomeni ponavljajoce se spreminajoce se enititete ki se gibajo v neskoncnost, v nedefiniranost.,nedoločljivost. Ceprav koliko vem, se spomnem obstaja koncna neskoncnost. Hm, nevem tocno kaj si mislil s tem da bo entropija scasoma zamrznila vesolje? Predvsem pa sem govoril o zavesti in opazovalcu, ki pa je seveda sestavni integralni del vesolja. Ali lahko malo pojasnis, prosim.


Hm, tesko je govoriti o tem, ker ko recem koncna ze ni vec koncna.
Omejen sem v besedah, se opravicujem zaradi tega.

lp

OwcA ::

Ceprav koliko vem, se spomnem obstaja koncna neskoncnost.

In kaj bi to bilo? Končna neskončnost?

kaj si mislil s tem da bo entropija scasoma zamrznila vesolje?

Zmanjkalo bo proste energije, posledično se bodo delci nehali gibati in vesolje se bo ohladilo na 0 K.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ajin ::


In kaj bi to bilo? Končna neskončnost?


Hm, ali to ne obstaja pri matematiki?


Zmanjkalo bo proste energije, posledično se bodo delci nehali gibati in vesolje se bo ohladilo na 0 K.


In nerazumem kako si prisel do tega, ce pa sva se pogovarjala o zavesti in opazovalcu, sej vidim povezavo, samo ni cisto direktna?
ZAkaj bi se delci nehali gibati? Torej to pomeni da bo vesolje staticno? Ah, ne ne, nikoli staticno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

OwcA ::

Hm, ali to ne obstaja pri matematiki?

Ne, obstajajo pa števne in neštevne neskončnosti.

In nerazumem kako si prisel do tega, ce pa sva se pogovarjala o zavesti in opazovalcu, sej vidim povezavo, samo ni cisto direktna?

To je splošno sprejeta posledica zakonov termodinamike.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63260496 (54463) Pyr0Beast
»

Možganski skenerji lahko predvidevajo človeška dejanja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18713400 (10096) Sputnik59
»

New Kind of Science (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1059385 (6380) Arthur
»

Svobodna volja (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
556388 (5259) Double_J
»

Znnastveno dokazovanje ali ctivo za poletno branje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
645183 (4190) Thomas

Več podobnih tem