» »

Vzdržnost pred poroko?

Vzdržnost pred poroko?

««
5 / 16
»»

yantra ::

Če smo mi nastali iz opice, zakaj potem opice še vedno obstajajo?

Če je delfin vmesni link za drugo vrsto, zakaj potem še vedno obstaja?

Zakaj se vse genetsko spremenjene vrste po določenem času vrnejo v prvotno nespremenjeno obliko?


Da bi dojel, da je Darwinizem samo praznoverna teorija ne potrebuješ doktorata!

ripmork ::

yantra: bog je konec koncev le abstrakcija v tvoji glavi, s katero si razlagaš življenje.
Vse ok in superca.

Upam le da ti je jasno, da na takšen način ne boš prepričal prav nikogar.
(če je tvoj namen kogarkoli sreobrniti, oziroma argumentirati obstoj boga - kar je absurd, navsezadnje vsi živimo v iluziji imenovani subjektivna realnost in se mi zdi hecno, kako lahko sploh govoriš, kdo ima prav in kdo ne. Po svoje ima vsak svoj prav, v resnici pa prav noben ne ve 100%)
Ena pomembna moralna stvar, katere žal velikemu številu vernikov kronično primanjkuje, je spoštovati posameznikovo odločitev o veroizpovedi, vključujoč ateizem. In izjava, da je ateist že v sami osnovi nemoralen je brca v temo, pa jo lahko argumentiraš na podlagi vseh "svetih spisov" vseh 2000 religij kar jih je kdaj bilo na tem planetu.

Da bi dojel, da je Darwinizem samo praznoverna teorija ne potrebuješ doktorata!
če je teorija, ki temelji na debelih knjigah polnih znenstvenih, preverljivih izkušenj in dokazov praznoverna, kaj potem lahko rečeš šele o teoriji, ki temelji na podlagi debelih knjig, polnih nonsense ideologij in religioznih stihov brez kakršnikholi oprijemljivih dokazov? A to pa ni praznoverje, huh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

jype ::

yantra> Če smo mi nastali iz opice, zakaj potem opice še vedno obstajajo?

Saj ne obstajajo več. Vse, kar obstaja, so njihovi potomci. Nobene opice, iz katere smo se mi (in druge opice) razvili, ne obstaja več. Sem in tja se sicer najde kakšna kost tega ali onega vmesnega člena, je pa jasno, da kosti niso večne in da jih večina zgnije ali kako drugače spremenijo svojo zgradbo.

yantra> Če je delfin vmesni link za drugo vrsto, zakaj potem še vedno obstaja?

Saj ne obstaja. Isto kot zgoraj - obstaja vrsta, ki je nastala iz potomcev delfina. Vrste se ves čas spreminjajo.

yantra> Zakaj se vse genetsko spremenjene vrste po določenem času vrnejo v prvotno nespremenjeno obliko?

Kdo ti je pa to reku? To seveda ne drži, niti v teoriji, niti v praksi.

Se ti zavedaš, da ljudje, ker prstov na nogi že vsaj milijon let ne uporabljamo, to telesno lastnost počasi izgubljamo?

Se zavedaš, da človeški zarodek še vedno razvije rep, dolg skoraj šestino celotnega organizma, ki potem izgine, ker je rep človeku v napoto in ga je evolucija že zdavnaj odstranila? Kako ga je odstranila? Tako, da so se manj štorasti ljudje brez repa hitreje in učinkoviteje razmnoževali kot bolj štorasti ljudje z repom. Posledično so ljudje z repom izumrli in zdaj imamo samo še ljudi, ki imajo v trtici zgolj ostanek repa.

yantra ::

Jype, zate trenutno ni pomoči, da bi dojel Boga. So ti preveč umazali možgane v šoli,
ki jo vodijo novodobni lobirani znanstveniki (beri špekulatorji željni denarja).

Upam, da ti bo kakšna globoka življenska izkušnja nekega dne odprla oči
in boš lahko na lastni koži spoznal da obstaja Vrhovna Božanska Osebnost,
ki je vzrok vseh vzrokov.

Do takrat pa lep pozdrav [:)

Za konec pa še vic. Piše na zidu nekje v Ljubljani :D

Bog je mrtev;
Friedrich Nietzsche.

Friedrich Nietzsche je mrtev;
Bog.

ripmork ::

yantra,se je najlažje preprosto umaknit pa poslovit iz debate, kajne?
škoda.

K sreči se na forumu dejansko najde še kak človek, s katerim se da o bogu, verovanju, itd... neobremenjeno debatirat, brez da bi te le-ta posiljeval z svojimi dogmami in ti želel "odpreti oči" na silo, z železnim kavljem - tako pač ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

PacificBlue ::

Da bi dojel, da je Darwinizem samo praznoverna teorija ne potrebuješ doktorata!



V prid tej trditvi si preberite krajši članek v zadnji številki Mladine.

jype ::

yantra> Jype, zate trenutno ni pomoči, da bi dojel Boga. So ti preveč umazali možgane v šoli, ki jo vodijo novodobni lobirani znanstveniki (beri špekulatorji željni denarja).

A, tako. Jaz, ki sem čist, brez vsakega predsodka, ki operiram zgolj z logiko in na podlagi oprijemljivih dejstev, sem umazan.

Ti, ki si reči zgolj umišljaš, pa praviš, da so tvoji možgani čisti?

yantra> Upam, da ti bo kakšna globoka življenska izkušnja nekega dne odprla oči in boš lahko na lastni koži spoznal da obstaja Vrhovna Božanska Osebnost, ki je vzrok vseh vzrokov.

Kakšna izkušnja naj bi pa to bila? Zanima me. Do zdaj mi nisi še ničesar opisal, kar bi me pripeljalo bližje bogu - nasprotno, dal si mi zgolj vedeti, da moram boga sprejeti nekritično in brez vsakih dvomov, kar je seveda absurdno.

yantra> Bog je mrtev;
yantra> Friedrich Nietzsche.
yantra> Friedrich Nietzsche je mrtev;
yantra> Bog.

Nietzsche is God.
-- Dead

PacificBlue> V prid tej trditvi si preberite krajši članek v zadnji številki Mladine.

V prid trditvi, da je teorija evolucije "praznoverna" teorija?

Temelji na dejstvih. Get over it.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

btree ::

Vsekakor obstaja višja inteligenca za vsem kar obstaja na tem svetu. Tako kot npr. znanstveniki, ki želijo simulirati "veliki pok". Za celotnim eksperimentom stoji en kup inteligentnih znanstvenikom, pa jim ne uspe narediti kopije pravega velikega poka. Kakšna inteligenca potem šele stoji za to celotno materialno kreacijo?

jype ::

tomazzz> Vsekakor obstaja višja inteligenca za vsem kar obstaja na tem svetu.

Vsekakor. Ampak z nami se noče pogovarjat, ker smo prebukovi?

tomazzz> Tako kot npr. znanstveniki, ki želijo simulirati "veliki pok". Za celotnim eksperimentom stoji en kup inteligentnih znanstvenikom, pa jim ne uspe narediti kopije pravega velikega poka.

Bi morali bit pa res zmešani, da bi se trudili v tej smeri. Veliki pok tudi ni tisto, kar bi znanstveniki radi simulirali, brez skrbi.

tomazzz> Kakšna inteligenca potem šele stoji za to celotno materialno kreacijo?

Kakšna inteligenca pa stoji za kreacijo snežinke?

Nobena. Matematično-fizikalna nujnost je, da je snežinka takšne oblike, kot je.

strictom ::

jype: tr00 dat, ho.

tomazzz:
Vsekakor obstaja višja inteligenca za vsem kar obstaja na tem svetu.

Ni kake višje inteligence, je samo ena basic fizika, kjer je vse tako kot more bit.

Tako kot npr. znanstveniki, ki želijo simulirati "veliki pok". Za celotnim eksperimentom stoji en kup inteligentnih znanstvenikom, pa jim ne uspe narediti kopije pravega velikega poka.

Daj jim čas, če ne manj pa tud 1000 let, bomo že nagruntali ta big bang.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

btree ::


Kakšna inteligenca pa stoji za kreacijo snežinke?

Nobena. Matematično-fizikalna nujnost je, da je snežinka takšne oblike, kot je.

Kakšna je pa matematično-fizikalna nujnost, da ta forum stoji skupaj? Ustvarila ga je neka inteligenca. Oz. več inteligenc, na koncu je pa nekdo zadeve združil. Govorim le po čisti logiki, nič se ne ustvari samo od sebe.


Vsekakor. Ampak z nami se noče pogovarjat, ker smo prebukovi?

Ja, kako boš mravlji razložil "hello world"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Utk ::

Bog se pa je ustvaril sam od sebe?

jype ::

tomazzz> Ja, kako boš mravlji razložil "hello world"?

Če te mravlja, ki si jo sam ustvaril, vpraša po smislu njenega življenja, ji boš pa menda ja sposoben odgovoriti, ko si taka nadinteligenca, ane?

tomazzz> Kakšna je pa matematično-fizikalna nujnost, da ta forum stoji skupaj?

Čeprav kontraintuitivno, je ta nujnost povsem enaka. Nihče od nas nima možnosti, da ne bi sodeloval na tem forumu. Temu sicer lahko rečeš usoda, ampak dejansko se vsak od nas, ne da bi na to lahko vplival, odloči za sodelovanje na forumu, ker se nam to zdi prava odločitev.

yantra ::

> Bog se pa je ustvaril sam od sebe?

Si kdaj slišal za večnost? Vse kar je večno nima začetka in konca.
Seveda to je skregano z materjalnimi zakoni. Bog ni materjalen!
Bog je iz antimaterije. Pravi znanstveniki vedo oziroma vsaj
sumijo, da zunaj materjalnega univerzuma obstaja antimaterijalni univerzum,
ki je živo nasprotje materiji. Tukaj čas vse uničije, tam vse vzdržuje.
V Vedah je veliko informacij o tem.

> Če te mravlja, ki si jo sam ustvaril, vpraša po smislu njenega življenja, ji boš pa menda ja sposoben odgovoriti, ko si taka nadinteligenca, ane?

Seveda, samo bi dobro premislil, če je ta mravlja, ki tako vneto zanika tvoj obstoj, sploh kvalificirana (beri vredna) tega spoznanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

jype ::

yantra> Si kdaj slišal za večnost? Vse kar je večno nima začetka in konca.

Nič ni večno.

yantra> Seveda to je skregano z materjalnimi zakoni. Bog ni materjalen!

Torej ga ni. Če je duhoven, bo bog izginil, ko bo izginil njegov zadnji vernik.

yantra> Bog je iz antimaterije.

Boh mu pomagi.

yantra> Pravi znanstveniki vedo oziroma vsaj sumijo, da zunaj materjalnega univerzume obstaja antimaterijalni univerzum, ki je živo nasprotje materiji. Tukaj čas vse uniči, tam vse vzdržuje.

Zanima me kdo in na podlagi česa "sumi" takšne reči. Znanstveniki lahko sumijo samo na podlagi eksperimentalnih dokazov.

yantra> Seveda, samo bi dobro premislil, če je ta mravlja, ki tako vneto zanika tvoj obstoj, sploh kvalificirana tega spoznanja.

Jaz ne zanikam obstoja nobenega bitja, ki ga lahko narišem.

A ti lahko narišeš boga?

Utk ::

Jaz sem bog. Vem, da sem. Zjutraj sem se vstal in ustvaril svet. Skoraj vsak dan ustvarim kakšnega. Samo nihče od tega sveta ga ne more videt, ker je čist nekje v tretji anti-materiji. In nihče ne more dokazat, da ni res.

btree ::

tomazzz> Ja, kako boš mravlji razložil "hello world"?

Če te mravlja, ki si jo sam ustvaril, vpraša po smislu njenega življenja, ji boš pa menda ja sposoben odgovoriti, ko si taka nadinteligenca, ane?

saj bog tudi odgovori, če kdo išče odgovor. En vic, ne poznam detajlov, le poanto: Župnik se je utapljal in se molil k bogu: "Prosim pomagaj mi", so prišli gasilci, župnik pa: "Ne rabim pomoči mi bo bog pomagal". Pridejo še dvakrat.... Potem župnik umre, gre v nebesa in vpraša boga zakaj mu ni pomagal, slednji pa: "Saj sem ti trikrat gasilce poslal".
Prej sem želel nakazati na našo majhnost. Če pogledaš na zemljo iz lune, smo neopazni. Vesolje je ogromno, planeti lebdijo,... Mi smo kot eni mikrobi in mislimo, da smo najbolj inteligentni in vse vemo.

yantra ::

Ups, nisem vedel da je to forum zaprtega oddelka v Poljah. :D

Kar na izi fantje, kmalu vam prinesejo une tabletke, da boste lažje spali in sanjali o svojih božanskih lastnostih.

Utk ::

No vidiš, jaz sem za v Polje, če bi pa napisal knjigo in bi čez 3000 let še ziveli takšni naivnezi, bi bil vsaj tako pomemben kot Jezus.

jype ::

yantra> Ups, nisem vedel da je to forum zaprtega oddelka v Poljah.

Še kdo dvomi, da smo ateisti najbolj moralni?

yantra> Kar na izi fantje, kmalu vam prinesejo une tabletke, da boste lažje spali in sanjali o svojih božanskih lastnostih.

Če je stvarjenje božja lastnost, potem smo bogovi.

T-h-o-r ::

oh, naj temu yantri saladin par reči razloži
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

btree ::

yantra>Če je stvarjenje božja lastnost, potem smo bogovi.

v bistvu smo mali bogovi.

yantra ::

jype > Še kdo dvomi, da smo ateisti najbolj moralni?

Seveda, za ateiste je nemoralno, če poveš norcu da je nor.

solatko ::

yantra - Verjel bom v boga takoj, ko bo naredu tolk veliko skalo, da je ne bo mogel dvignit.

jype ::

yantra> Seveda, za ateiste je nemoralno, če poveš norcu da je nor.

Torej so tisti, ki ne verujejo v nadbitje nori?

Kaj so potem šele tisti, ki ne verjamejo v Jakca in čarobno lučko?

btree ::

Vsak ima svoj standard morale: ateisti, teisti.... Poleg vsega se ta standard nonstop spreminja, tako da je moralo težko definirat.

jype ::

tomazzz> Vsak ima svoj standard morale: ateisti, teisti.... Poleg vsega se ta standard nonstop spreminja, tako da je moralo težko definirat.

Tako je. Tudi ni rečeno, da sta standarda kar apriori nekompatibilna - večina reči se dovolj dobro ujema, da se ateisti pravzaprav nikoli ne stepemo z verniki.

Se pa bomo, če bo kdo želel v javnih šolah učiti nedokazljive dogmatične konstrukte. Svoje otroke lahko posiljujete z vsakršno svinjarijo, normalnih ljudi pa ni treba. Bistvo šolanja je namreč pokloniti človeku izkustvo, s katerim bo lahko kritično vrednotil svet okoli sebe. Odločitev o veri bi, kar se mene tiče, itak morala biti prepuščena vsakemu posamezniku in ne bi smela biti vsiljena skozi vzgojo, je pa res, da kvalitetna vzgoja ponavadi proizvede ateiste.

yantra ::

solatko > yantra - Verjel bom v boga takoj, ko bo naredu tolk veliko skalo, da je ne bo mogel dvignit.

Mala malca za Njega, ampak On jo lahko naslednji trenutek spet dvigne in tako v nedolgled.
Vprašaj se raje kaj bi moral ti storiti, da se ti bo On odkril.

Jype, vsak ki verjame, da je to telo in da kreatorja ni, je nor.
Že z navadno zdravo kmečko logiko lahko razumeš, da ima vsaka kreacija kreatorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

jype ::

yantra> Že z navadno zdravo kmečko logiko lahko razumeš, da ima vsaka kreacija kreatorja.

Res?

Kdo je torej naredil boga?

yantra ::

> Kdo je torej naredil boga?

Kar je večno nima začetka in ne konca. Razmisli malo, no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

T-h-o-r ::

ampak vesolje ima začetek?

aja seveda, bog je ustvaril vesolje, ne samo našega planeta
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

zee ::

Kdo je pa ustvaril kreatorja??

Sah-mat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

yantra ::

Kar se pa šolanja tiče, bi morale biti na voljo obe možnosti, ne da naše otroke posiljujejo z
bedasto Darwinistično teorijo do onemoglosti... hej, mogoče pa imajo nekateri res opice za prednike :D

w00tnes ::

Cloveska neumnost je tudi vecna ^^
@Yantra: dokazi, da teorija kreacije drzi (teorije evolucije je v veliki meri ze dokazana)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w00tnes ()

jype ::

yantra> Kar je večno nima začetka in ne konca. Razmisli malo, no.

Nič ni večno. Večnost ne obstaja. Zapomni si to. Lahko ti tudi dokažem, da je res, če te zanima.

yantra> Kar se pa šolanja tiče, bi morale biti na voljo obe možnosti

Na podlagi katerih materialnih dokazov (za razliko od teorije evolucije, ki je podkrepljena s številnimi, nekatere od njih sem ti tudi jaz prijazno predstavil) pa naj bi veljala kreacionistična teorija? S kakšnim ponovljivim eksperimentom lahko to teorijo potrdimo?

yantra ::

Kakšen šah mat? Kjer se znanje materijalistov neha se znanje spiritualistov šele začne.

jype ::

yantra> Kjer se znanje materijalistov neha se znanje spiritualistov šele začne.

Svet je materialen. Ni spiritualen.

zcetrt ::

Spet vas nekdo zajebava. Novi Ramzes.
4.

zee ::

Spitiritualistom se Vam svet začne (in konča) v špiritu (poljubne vrste).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

yantra ::

V zadnjih 50 letih ni bilo niti enega 100% dokaza Darwinizma!!!
Darwin je sam na eni točki priznal, da je to samo teorija in nič več.
Do tega je prišel, ko je preučeval človeško oko...

Če pa želite dokumentacijo, pa si preberite kakšno knjigo "Prepovedana arheologija". http://www.mcremo.com
Notri so dokumentirani vsi dokazi (najdbe), ki dokazujejo kako uradni arheologi filtrirajo
podatke in nas zavajajo, ker niso sposobni videti resnico tako kot je, ampak jo vedno gledajo
skozi svoj ateistični filter.

jype ::

yantra> V zadnjih 50 letih ni bilo niti enega 100% dokaza Darwinizma!!!

Seveda. Kaj bi pa ti smatral za 100% dokaz?

Po drugi strani pa - kaj natančno se ti zdi narobe z njegovo teorijo? Kje se njegova teorija ne ujema z vsem, kar je v naravi živega?

yantra> Notri so dokumentirani vsi dokazi (najdbe), ki dokazujejo kako uradni arheologi filtrirajo podatke in nas zavajajo, ker niso sposobni videti resnico tako kot je, ampak jo vedno gledajo skozi svoj ateistični filter.

In ti temu resnično verjameš? Se ti tudi zdi, da nam mesarji v delfine podtikajo človeške kosti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nevone ::

Če ne bi ateisti (in drugi skeptiki) dvomili v Božje sposobnosti in hotenja, še danes ne bi zdravili mnogih bolezni, ampak bi se sprijaznili s tem, da je množično umiranje in trpljenje Božja volja. Hvala Bogu ... hehe ..., da so ljudje skeptični, tudi do Boga in Njegove volje. Ta dvom nam je prinašal, in nam še vedno prinaša, boljše življenje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TESKAn ::

Kakšen šah mat? Kjer se znanje materijalistov neha se znanje spiritualistov šele začne.


Znanje "materialistov" je zmeraj širše in zmeraj bolj krči znanje "spiritualistov".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Utk ::

Mislim, da se s človekom, ki pravi, da smo nori, ker ne verjamemo v kreacionizem, nimamo več kaj pogovarjat.
Morda bog res obstaja v spiritualnem svetu (karkoli ze to je), ampak ta svet je samo v nekaterih glavah. Potem smo pa mi nori.

w00tnes ::

@yantra: poglej si kaj pomeni hipoteza in kaj teorija
Poleg tega so v zadnjih letih prisli do okostij najstarejsega prednika (homonidi mislim da) opic in ljudi - datirano na okoli 7mio let
Nasli so tudi prednika avstralopitkov (~2mio let) itd
Evolucijsko drevo cloveka in ostalih vrst je predobro raziskano (in podkrepljeno z malim morjem dokazov), da bi ga lahko B.S. storije iz Ved (al kaj ze imate krisne) podrle

Pravite, da je to "samo teorija" - no vase storije se ne kvalificirajo niti kot hipoteze
(ko pa bodo uspele pridobiti naziv teorija (z znanstvenega stalisca seveda) se bomo pa drugace pogovarjali)

P.S. brez zamere vendar osebno bolj vrjamem fizicnim dokazom - kot so pravilno datirana okostja
BTW, probal sem tisto pesmico od krisne pet - izguba casa in potrata energije, tako da ne deluje na vseh ljudeh :)

zcetrt ::

BTW: Svet ne obstaja tako dolgo, kot so "stare" tiste najdbe. "Najdbe" so bile ustvarjene stare, da preizkušajo človekovo voljo in zaupanje v Boga, moč njegove vere.

Še eno jabolko v raju. Tisti ki dvomijo, so padli na Božjem testu. In bodo kaznovani.
4.

ripmork ::

Tisti ki dvomijo, so padli na Božjem testu. In bodo kaznovani.


to popolnoma pojasni, zakaj mi prejle na bilijardu nekaj rund nikakor ni šlo...
ma kaka fizika neki, boh me je štrafal!

yantra ::

Kako pa potem razlagate 300 miljonov let stare artefakte, ki dokazujejo obstoj
modernega človeka kot ga poznamo danes, pred 300 in več miljoni let?
Pa ne mi spet o nekih pravljicah. Preberite si knjigo, ki sem jo že omenil.
Notri je vse dokumentirano. Ta knjiga je revolucionarna in dviga veliko prahu
v znanstvenimi krogih.

Sem vam že na začetku povedal da sami ne boste prišli do višjega razumevanja.
Za to razumevanje je treba prosit ponižno in nemočno kot mali otrok, ki išče
zavetje svoje mame. Drugače ne bo nič fantje! Samo iskrenim se razodeva
najvišje znanje. Ostali pa ostajajo na nivoju svojih nepopolnih čutil dokler
ne bodo za nekaj več kvalificirani.

Sicer pa, imate na voljo še nešteto življenj v človeški ali pa katerikoli drugi obliki,
enkrat boste že zreli za kaj več kot "kar Janezek vidi, to Janezek verjame".

solatko ::

Če je bog, potem je to ena najbolj pokvarjenih stvaritev, kar jih svet pozna. Popolni sadist. Naslaja se ob tragedijah in trplenju celega človeštva, če bi bilo malo človeškega v njemu, ne bi bilo vojn, bolezni, naravnih katastrof itd., če pa je to posledica njegove nepopolne izdelave sveta, je pa na svojem področju vajenec in morda, nekje njegov učitelj, ustvarja boljši svet. Če smo dejansko božja stvaritev in nas je naredu takšne kot smo, potem bi bilo bolje, da bi teh 6+1 dan, drva sekal ali kaj koristnejšega delal. Težko bi kak vajenc tako skrpucano stvaritev naredil, kot je vesolje z našo zemljico vred. Ne da bi ga ljubil in mu zaupal, zaradi vseh teh igric, katere se igra z nami, dosti bolj zaupam hudiču, od katerega vsaj vem, da ne morem pričakovati nič dobrega.

btree ::

Meni se zdi čudno, da je večina znanstvenikov v preteklosti (ala. Einstein) verjela v boga.

Če je bog, potem je to ena najbolj pokvarjenih stvaritev, kar jih svet pozna. Popolni sadist. Naslaja se ob tragedijah in trplenju celega človeštva, če bi bilo malo človeškega v njemu, ne bi bilo vojn, bolezni, naravnih katastrof itd., če pa je to posledica njegove nepopolne izdelave sveta, je pa na svojem področju vajenec in morda, nekje njegov učitelj, ustvarja boljši svet. Če smo dejansko božja stvaritev in nas je naredu takšne kot smo, potem bi bilo bolje, da bi teh 6+1 dan, drva sekal ali kaj koristnejšega delal. Težko bi kak vajenc tako skrpucano stvaritev naredil, kot je vesolje z našo zemljico vred. Ne da bi ga ljubil in mu zaupal, zaradi vseh teh igric, katere se igra z nami, dosti bolj zaupam hudiču, od katerega vsaj vem, da ne morem pričakovati nič dobrega.

Ne vem zakaj bi morali boga kriviti za posledice, ki jih trpi človeštvo zaradi svojih neumnosti - preteklih dejanj. Zakon akcije - reakcije. Npr. zadnjih 100 let po svetu obstaja ogromno klavnic, ki največ pripomorejo globalnemu segrevanju. Kdo bo kriv čez 50 let, ko bodo posledice očitne? bog?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42367277 (61358) Marilyn
»

Znanstvena zarota ali omejenost? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
36748150 (41933) .:joco:.
»

Ali teorija evolucije poziva k rasizmu in genocidu? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21329183 (25809) jzgorisek
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016901 (13172) DarwiN

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :) (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
55927547 (19406) WarpedGone

Več podobnih tem