» »

Verjamete v boga?

Verjamete v boga?

Ramon dekers ::

jype je izjavil:

Saj ni žalil. Po vsem kar si zapisal je samo sklenil, kar je očitno - da za pojave, ki si jih ne znaš razložiti, sprejmeš tiste razlage, za katere bi rad, da so resnične.



kdo pravi da si ne znam določenih zadev razložiti. Če si jih ne bi znal razložiti bi verjel da je to pač božje delo ki nas bo nekoč prpeljalo do odrešitve/apokalipse.

Lahko rečem tudi da so vsega krivi vesoljci in da nas oni nadzorujejo. Čeprav bom to težko podkrepil z različnimi viri, kot sem to storil na tej strani.

Sicer pa saj veste kako pravijo: IGNORANCE IS BLESS

AmokRun je izjavil:

A field guide to bullshit



fickija je fikcija fakt je fakt.

Zgodovina sprememb…

flood ::

hamax je izjavil:

tu je govora o stari zavezi, katera je v večini odpuščena (ubijanje itd.)

Samo zrtvovanje je razveljavljeno. Ostalo se drzi. Matthew 5:17

govora je o zakonih (ne božjih), ki so jih imeli takrat prebivalci bližnjega vzhoda saj je prakticiranje kamenjenja bila takrat običajna praksa za kršitelje "zakona" in so zopet uporabili boga samo kot izgovor

Samo en primer.
Lev 24:16 Bog govori mojzesu:
He that blasphemeth the name of the LORD, he shall surely be put to death

Se pravi se je bog malo zmotil?

božja zapoved pravi ne ubijaj

Bozja zapoved tudi pravi, da ne smes koze kuhat v mleku, pa kaj.

skratka se pozanimaj malo o stari zavezi

En od naju se mora malo pozanimat, ja :P


http://www.tentmaker.org/tracts/OldVsNe...

Biblical law in Christianity @ Wikipedia

Kot sem, že rekel govora je o zgodovinskih dogodkih, ki so takrat veljali, kot zakon danes, vemo pa da so bili ti primitivni. V tistem času se je boga obravnavalo, dosti bolj sevto oz. strašljivo kot danes saj že govor o bogu je bil prepovedan. Ne bog se ni zmotil, ker bog ne obstaja(v smislu hudobnega moža, ki se je prikazal in začel govoriti) saj je biblijo napisal človek NE bog. Vprašanje skratka tu ni
če je obstajal oz. kaj je temu pa ta drugemu rekel, da napiše. Družba je bila zelo drugačna veliko bolj verna saj so bili po domače rečeno "zaostali", kar je logično glede na letnico :).
Danes se boga obravnava kot ljubezen.
Fora je v temu da js sem osebno prepričan ateist in kot večini tukaj mi za vero dol visi oz. je tudi zame biblija zmazek pravljic za lahko noč, ampak menim, da nauki, ki jih ta uči in to kar, želi nova zaveza povedati je pomemben dejavnik, ki je izoblikoval današnjo družbo, ker pa je človek že od davnega vero izkoriščal, kot vir za obogatitev se
je percepcija do vere spremenila v nekaj kar ta ni.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

Flood, tist filmčk poglej, ti bo všeč.

AmokRun ::

fickija je fikcija fakt je fakt.

Ja, verniki imate zaenkrat samo fikcijo.

Ramon dekers ::

AmokRun je izjavil:

fickija je fikcija fakt je fakt.

Ja, verniki imate zaenkrat samo fikcijo.



ateisti pa znanost, tipa facebook. Napredujemo.

AmokRun ::

Kaj ima pa FB tukaj zraven?

jype ::

AmokRun> Kaj ima pa FB tukaj zraven?

Ateisti ga "mamo".

Verniki "mate" pa myspace!

Ramon dekers ::

AmokRun je izjavil:

Kaj ima pa FB tukaj zraven?



ker ateisti verjamet v znanost oz fakte in ne v fikcijo. Internet pa je poln faktov. Še najboljši med njimi je fb. kjer se v realnem času prenašajo vsi fakti.

jype ::

Ramon dekers> ker ateisti verjamet v znanost oz fakte in ne v fikcijo. Internet pa je poln faktov. Še najboljši med njimi je fb. kjer se v realnem času prenašajo vsi fakti.

Internet je poln točno tistega, kar so ljudje vanj natrpali. Ker je vernikov in neumnih ljudi več kot ateistov in pametnih ljudi (ne trdim, da se množice popolnoma ujemajo), je internet pretežno napolnjen z gnojem.

Ramon dekers ::

no je pa dobro orodje za množice tako kot cerkev.

jype ::

In še boljše orodje za marginalizirane skupine, tako kot radijske komunikacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

flood ::

jype je izjavil:

Flood, tist filmčk poglej, ti bo všeč.

No pa sem pogledal, zelo zanimivo.
Zdej koliko vrjeti temu je odvisno od posameznika v mojem primeru ne zaradi tega, ker ne vrjamem (v bistvu z večino stvari se strinjam oz. mislim, da so za verjet), ampak bi moral obvladati fiziko za res razumeti take stvari no ta mi ni nikoli šla preveč dobro :). Predvsem se strinjam z zanikanjem, da je človek "center" vesolja, kar "nas" v bistvu uči krščanstvo. Tudi zelo težko raumem, (ne pravim da ni res) da je vesolje nastalo iz ničesa.
Jype me pa zanima kaj si hotel doseči ko si predlagal, da si ogledam posnetek.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

flood> Jype me pa zanima kaj si hotel doseči ko si predlagal, da si ogledam posnetek.

Da ne rabiš verovati v karkoli - že del vesolja, ki ga dejansko lahko spoznamo in izmerimo, je več kot dovolj zanimiv, da naša življenja ne morejo biti prazna, če se lotimo raziskovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

flood ::

Glej js v boga ne vrjamem(no je težko definirati kaj bog sploh je) nisem veren, sem prepričan ateist, vrjamem zakonom evolucije itd. jaz sem od začetka samo izpostavljal nauke krščanstva in se nisem spuščal v nastanek življenja.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

Fino!

PacificBlue ::

jype torej pravi, da nima duše. Sem vedel, da zombiji obstajajo!

jype ::

Ne, nimam duše. Nisem nobena žoga za fuzbal ali kaj podobnega.

Vse, kar sem, je kup enih kompliciranih molekul. Poganja me praktično izključno ATP in izmenjavo snovi z okoljem (in med celicami) izvajam skozi različne vrste membran.

Nič pretirano posebnega (razen tega, da je v vesolju to redek pojav) ni na dejstvu, da se kompleksni organizmi začnejo zavedat same sebe, ko človek enkrat na abstraktnem nivoju razume, kako deluje evolucija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

flood ::

Duša se je razvila, ker je človek od nekdaj mislil, da je nekaj posebnega.
V resnici pa je "samo" "zelo" "razvito" bitje.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

jype ::

Če je duša zavest, potem verjetno nismo edini visoko razviti sesalci, ki to značilnost posedujemo - smo pa bržkone edini, ki smo razvili abstraktno sporazumevanje in temu prilagodili tudi miselne procese, v katerih dejansko tvorimo stavke, kar je izjemen preskok glede na ostale možganske mehanizme, ki jih poznamo.

Zheegec ::

Kaj je to duša in kako to merimo?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

flood ::

Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

tl;dr

Ampak glede na vse, kar je tam napisano, I probably must have it :)

flood ::

yup, tudi če nočeš si obsojen z dušo :)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

PacificBlue ::

Vse, kar sem, je kup enih kompliciranih molekul. Poganja me praktično izključno ATP in izmenjavo snovi z okoljem (in med celicami) izvajam skozi različne vrste membran.


Kaj pa ljudje, ki so v komi? Delujejo jim vse zgoraj navedene funckije.

bluefish ::

Torej ti ob umetni komi nekako izženejo dušo in jo pozneje s pomočjo vaškega vrača prikličejo nazaj?

PacificBlue ::

Sem omenil umetno komo? sem kje omenil vrača?
blufish GTFO, če ne znas postavljati razumnih vprasanj!

bluefish ::

Pa "naravna", praktično ista stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Looooooka ::

Bellatrix je izjavil:

Torej ne bi nihče od vas imel več problemov, če bi Boga predstavili kot človeka, ki je nas ustvaril z višjo tehnologijo?

Nobenga...ampak v isti sapi bi potem trdil, da so se vsi verniki do sedaj globoko motili.Plus...se zmeraj ne bi bil resen koncept duse in zivljenja po smrti(zivljenje v kksnem super duper racunalniskem cloudu pac ni nekaj kar verniki pricakujejo...sam osebno bi si pa prizadeval za administratorske pravice/root access po smrti :D)

oemdzi je izjavil:



Nekdo prej je omenil da so ateisti bolj pametni kot verniki. No komunisti so bili ateisti, in njihova inteligenca ni bila ravno visoka, glede na režim ki so ga poskušali ustvariti. Tako da f.. off s takimi idiotskimi izjavami, ste se prekleto dobro odrezali in dokazali svoj point.


Niso bl pametni...so pa definitivno bl odprti iskat odgovore.Verniki so se ze zapicili in vdali v usodo.Od njih vec ne mores pricakovati :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Bellatrix ::

Plus...se zmeraj ne bi bil resen koncept duse in zivljenja po smrti(zivljenje v kksnem super duper racunalniskem cloudu pac ni nekaj kar verniki pricakujejo...sam osebno bi si pa prizadeval za administratorske pravice/root access po smrti :D)


Ah, računalniški forum. Zakaj pa bi morali živeti v neki comp simulaciji ?

Živeli bi ravno tako kot sedaj, na resničnem planetu.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

jype ::

Bellatrix> Živeli bi ravno tako kot sedaj, na resničnem planetu.

In v čem, natanko, je razlika (med simulacijo in resničnostjo - v ontološkem smislu)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Ramon dekers ::

Looooooka je izjavil:

Bellatrix je izjavil:

Torej ne bi nihče od vas imel več problemov, če bi Boga predstavili kot človeka, ki je nas ustvaril z višjo tehnologijo?

Nobenga...ampak v isti sapi bi potem trdil, da so se vsi verniki do sedaj globoko motili.Plus...se zmeraj ne bi bil resen koncept duse in zivljenja po smrti(zivljenje v kksnem super duper racunalniskem cloudu pac ni nekaj kar verniki pricakujejo...sam osebno bi si pa prizadeval za administratorske pravice/root access po smrti :D)

oemdzi je izjavil:



Nekdo prej je omenil da so ateisti bolj pametni kot verniki. No komunisti so bili ateisti, in njihova inteligenca ni bila ravno visoka, glede na režim ki so ga poskušali ustvariti. Tako da f.. off s takimi idiotskimi izjavami, ste se prekleto dobro odrezali in dokazali svoj point.


Niso bl pametni...so pa definitivno bl odprti iskat odgovore.Verniki so se ze zapicili in vdali v usodo.Od njih vec ne mores pricakovati :)



Kar je še slabše je da ateisti živijo v prepričanju da so svobodni. sarkazem. Oni verjamejo v znanost, sanja se jim pa ne kaj se dogaja v ozadju. Še enkrat: All the world's a stage, and all the men and women merely players

ateist = kristjan = musliman... židje pa so žal nadzorniki odra.

EDIT: še ena zelo dobra knjiga, z zapisanimi fakti in ne zgodbicami, priporočam vsem nevednežem, ateistom in ostalim vernikom:)

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ramon dekers> židje pa so žal nadzorniki odra.

Pa kaj je s tabo? Kakšni nadzorniki? Jaz poznam vsaj deset židov, pa noben od njih ni nadzornik nobenega odra.

Zberi se!

bluefish ::

Jaz poznam vsaj deset židov, pa noben od njih ni nadzornik nobenega odra.
Niti v Drami ne?

AmokRun ::

Ramon dekers ::

preberite knjige, potem se lahko pogovarjamo dalje. Do takrat je samo flancanje brez osnove.

jype ::

Ramon dekers> preberite knjige

Sem že napisal, pa si zgleda spregledal: You first. Začneš lahko z Biblijo.

Nor-mal ::

Dej napiš v par stavkih o čem se gre ta Rothschild. Me zanima.

Ramon dekers ::

Nor-mal je izjavil:

Dej napiš v par stavkih o čem se gre ta Rothschild. Me zanima.



ok takole na hitro, napisana je zgodovina te družine, bratje ki so bili naseljeni v evropskih državah imeli v rokah banke, trgovali, posojali vojsko državam - plačance, med drugim tudi angliji.
Opisan je začetek kako so prvič zasebniki posodili (sin Mayer Amschel-a) denar državi in jo zapufali - sistem IMF. etc etc...Zanimivo branje, človek si ne bi nikoli mislil. Zanimiv mi je bil fakt kako je ta družina dala denar thurn und taxis da je razbila konkurenco drugim posojevalcem denarja (Thurn und Taxis) @ Wikipedia. Aja Thurn und taxis je podpkupila zato da je bila prva pri vseh informacijah...

Močno priporočam.

Moje pisanje ni flancanje v 3 pm. Če pa kdo misli naj to podkrepi z dejstvi, npr. zadeva je taka in taka biolo je tako in tako, motiš se KER... ne pa da mi nekdo napopa retardiran youtube video let's blame YEWS. GTFO read and learn, than talk---

Zgodovina sprememb…

jype ::

Fino, zdaj moraš pa povedat še kaj je pri zapisanem neobičajnega in kakšno zvezo ima to z "židovskim nadzorom nad nami"?

Ramon dekers ::

eh jure ti tako ali tako ne boš nikoli ničesar razumel. Pojdi rajši gledat svoj ateistični video clip: let's blame yews.

click:


ta ki gobca je 100% žid:))

jype ::

Nikoli in ničesar nista ustrezni besedi. Gnoja pa res še dolgo ne bom razvozlal.

Ramon dekers ::

potem pa beri biblijo ali za zečetek zgodovina za srednjo šolo. Kaj bolj strokovnega tako ali tako dvommim da ti bo uspelo razvozlati. Samo zate še enkrat: IGNORANCE IS BLESS

Žiiga ::

Bless? 8-)

jype ::

So awesome.

flood ::

Ramon dekers je izjavil:



ta ki gobca je 100% žid:))


Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Ramon dekers ::

flood ----> vernik, nič ni narobe če verjemaš, problem je čemu verjameš.

flood ::

Sem vernik in naj me ne bo sram? Ne resno ne vem kaj si želel povedati.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

BALAST ::

Ramon že časti svojega boga teme... ne nasedajte mu.

Ramon dekers ::

flood je izjavil:

Sem vernik in naj me ne bo sram? Ne resno ne vem kaj si želel povedati.



eh ti si kot kristjan youtube je pa tvoja cerkev:Dget real preberi kakšno knjigo, več kot jih boš prebral več faktov boš imel, je pa na tebi ali boš verjel youtubu ali pa zgodovinskim dejstvom. No lahko pa priznaš da si preveč len, mogoče še malo bolj "lesen" in preveč labilen, da bi res to storil.


THE ISRAEL LOBBY AND U.S. FOREIGN POLICY
http://mearsheimer.uchicago.edu/pdfs/A0...

beri, in ne bodi kozliček ki verjame "župniku" kako je cerkev poštena in želi samo dobro.

jype ::

Ramon dekers> beri, in ne bodi kozliček ki verjame "župniku" kako je cerkev poštena in želi samo dobro.

Nisi resen. Tvoje knjige so knjige za kozličke.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084140690 (123806) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992118012 (102622) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278856 (68614) gruntfürmich
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
317100286 (96480) driver_x

Več podobnih tem