» »

Verjamete v boga?

Verjamete v boga?

Ramon dekers ::

BALAST je izjavil:

Ramon že časti svojega boga teme... ne nasedajte mu.



haha, Ramon ima dejstva, vire...vi tepci pa vse kar privlečete na dan je "ti ti Ramon, zakaj si tak cionist, nestrpnež, antisemit"...get real.

Sem se pa nasmejal tvoji izjavi.

Dajmo malo argumentirane debate ne pa vlečt retardirane filmčke iz youtuba.

jype je izjavil:

Ramon dekers> beri, in ne bodi kozliček ki verjame "župniku" kako je cerkev poštena in želi samo dobro.

Nisi resen. Tvoje knjige so knjige za kozličke.



argumentirana debat. Najlažje je gobc otresat, nimaš prov, vsak tvoj argument je zanič...lepo te prosim...

To je kot v srednjem veku, zažgimo čarovnico ki zna čarati čeprav tega nismo videli in nevemo kaj je sploh začarala, ampak čarala JE.
In jure ti se maš za nekega malo bolj razgledanega človeka, dejansko si pa tak kot tisti oslički v cerkvah, đamijah...same.

Zgodovina sprememb…

flood ::

A tebe meče? Vsak odgovor imaš enak = beri knjige. No, če bi bil toliko razgledan, kot praviš da si bi bolj raznoliko odgovarjal ne pa futral vedno isto kokoš. Posnetek sem prilepil, ker si napisal, da je človek 100% žid in samo zato, če tega nisi razumel tvoj problem. Prosim mi najdi dokaz, da sem kje napisal, kako je cerkev poštena. Najdi post, kjer sem napisal, da sem vernik oz. preberi tuje poste preden kaj zmažeš skupaj.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Ramon dekers ::

flood si nepismen mogoče? Sem te samo primerjal z tistimi ki hodijo v cerkev, množico ki POŽRE vse. No sedaj imamo pač več različnih ustanov "cerkev" med drugimi tudi youtube. In če imaš youtube kot nek kredibilen vir kar ga imaš, sva zaključila.
Normalno da se ponavljam, saj obstaja na to kar sam trdim ogromno literature, ni pa podatkov da to kar trdim NI RES. Lahko mi jih pa ti prsikrbiš, pa prosim ne youtube, potem reči vsaj beri biblijo tako kot goni to Jure.

flood ::

Pa še to. Večina knjig še posebej na to temo je JUNK pa to ne govorim, kot ateist ne kot vernik, ampak kot človek, ki ima iq nad 60. Resno ne vem, kdo te je naučil, da vse knjige govorijo resnico.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

AmokRun ::

Ramon, verjamete v boga?
Kaj imajo židi pri tem?

Ramon dekers ::

AmokRun je izjavil:

Ramon, verjamete v boga?
Kaj imajo židi pri tem?




Beri nazaj, "vprašanje je bilo v kaj verjame elita".

Bog je neposredno povezna s cerkvijo, cerkev je pač ustanova ki futra množice...etc...etc...

Zgodovina sprememb…

flood ::

Pusti ga stat izpadel je in verjetno tudi je neumen. Nauči se brati poste ŽID :))
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Ramon dekers ::

flood je izjavil:

Pa še to. Večina knjig še posebej na to temo je JUNK pa to ne govorim, kot ateist ne kot vernik, ampak kot človek, ki ima iq nad 60. Resno ne vem, kdo te je naučil, da vse knjige govorijo resnico.


Jaja, youtbe je kredibilen vir. GTFO

flood je izjavil:

Pusti ga stat izpadel je in verjetno tudi je neumen. Nauči se brati poste ŽID :))



slovnica, no go...iq 60+. Ne verjemamem.

Zgodovina sprememb…

flood ::

ignorance is bless....iq 60+? naaaaah :))
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

jype ::

Ramon dekers> Jaja, youtbe je kredibilen vir. GTFO

A knjiga o židovskem nadzoru nad celim svetom je pa kredibilen vir, po tvoje?

Povej mi torej, kako specifično mene židovski lobiji nadzirajo? S kakšnimi mehanizmi? Ob kakšnih priložnostih?

Ramon dekers ::

Jure, nisem rekel o nadzoru nad celim svetom, povedal sem samo v katerih institucijah so. Že večkrat sem omenil da nevem kdo stoji za Kitajsko centralno banko, vem pa da je IMF povzročil azijsko krizo oz JV azijsko krizo, cca deset let nazaj.

Še enkrat židje določajo obtok denarja, ker so natančneji oni vodilni v bančnem sektrorju, in tudi v drugih podjetjih med njimi je tudi AT&T torej neposredno tudi simobil.

Kar hočem povedati je da oni najprej naredijo to tako da državi ki je v stiski posodijo denar potem pa zahtevajo vrnitev s tem da dajo takšne obresti da jih je nemogoče odplačati. Kar pomeni za ljudstvo in podjetja grave. Spomnimo se samo Argentine ko je bankrotirala ker je imela ogromen dolg, vendar mislim da manjši od grškega, in mi niti podrazno ni jasno kako bo grčija odplačala svoj dolg, moje mnenje je da bo bankrotirala, grki pa bodo najebali big time.
Denar vpliva na vse, je globalno sredstvo za menjavo dobrin, in kdor ima nadzor nad njim je šef. IMF pa tudi nam posoja denar, ta je neposredno povezan z FEDOM. In tudi naš še čakajo posledice mogoče ne takšnih kot grkov ampak bomo vse še čutili.

Če pogledaš zgodovino, pred drugo svetovno vojno in po drugi svetovni vojno je bila sitacija enaka. Vsaka jebena vojna se je zgodila v korist denarja. Med napoleonovimi vojnami so najbolj recimo proftirali židje ki so imeli v lasti podjetje in nekako dobili monopol za šivanje oblek vojakom, da o drugih koristih ne bi govorili sploh o tistih ko so sporočili da je Anglija izgubila tako so ljudje začeli prodajati obveznice židje pa so jih kupovali, ampak Anglija je zmagala. So pa znana imena in dejstva za to kar navajam.

EDIT:aja potem pa imaš še ameriško depresijo leta 1929. ta tudi ni nastala kar sama od sebe, o eh zadevah piše več kot dovolj na spletu.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

In kako korist imajo od tega, da nekomu posodijo denar, nabijejo neživljenjske obresti in nato dolžnika sterajo v bankrot? Sem mislil, da glede na stereotipe Židje znajo delati z denarjem.

Ramon dekers ::

bluefish je izjavil:

In kako korist imajo od tega, da nekomu posodijo denar, nabijejo neživljenjske obresti in nato dolžnika sterajo v bankrot? Sem mislil, da glede na stereotipe Židje znajo delati z denarjem.



jah poglej si kaj se zgodi ko država bankrotira... Mislim da je tu tudi odkup podjetij, ki se prodajo po ZELO nizkih cenah, kar grki pravkar delajo. Potem imaš še zamrznitev prihrankov premoženja v banki, nihče ne more vzeti nič ven in dati v banko...

EDTI: Brez skrbi to ni iz trte zvito, znajo delati z denajem, zato pa jih občodujem in ne sovražim kot nekateri mislite tu.

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

Ramon : EDIT:aja potem pa imaš še ameriško depresijo leta 1929. ta tudi ni nastala kar sama od sebe, o eh zadevah piše več kot dovolj na spletu

A na youtubu?:))

Ramon dekers ::

ja točno tam:)

jype ::

Seriously, no. Čeprav nisem noben fan institucij, ki jih navajaš, me židovstvo njihovih kadrov niti približno ne moti toliko, kot pisce tehle bukvic.

Židje so zadržana kultura, ki ceni znanje. Že samo zaradi tega je povsem smiselno pričakovati, da se bodo pojavljali na mestih, kjer se terja pragmatike, ki znajo analitično obravnavati probleme.

Da bi to bila kakšna zarota me ne boš zlepa prepričal.

Limit-sky ::

Ramon dekers je izjavil:

ja točno tam:)

V tem židovskem leglu. Malo pogooglaj, kdo je lastnik. :)) Aja, ne googlat, google je isti. Bingaj! Aja, čaki, ne. Yahoo je edini kredibilen.

Žiiga ::

sej veš kako je: ignorance is bless :D

Limit-sky ::

Ja, Ramon is blessed. :))

jype ::

Ali kakšna druga, podobna beseda, recimo hrvaškega izvora.

Bellatrix ::

Nehejte bit tolk offtopic.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

flood ::

Niso edini.
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

žana ::

KAR JE NAVEDENO SPODAJ, JE TO KAR SEM PREBRALA O SATANISTIČNI CERKVI NA NEKI STRANI, NE KAŽE PA MOJE VERSKE PRIPADNOSTI. LP

NAPAČNE PREDSTAVE O SATANIZMU
Napačna je predstava, da Satanisti ne verjamejo v Boga. Predstava "Boga" je bila razlagana na tako različne načine skozi stoletja, da Satanist preprosto sprejme tisto definicijo, ki mu najbolj odgovarja. Človek je vedno rajši ustvarjal svoje bogove, kot pa so bogovi ustvarjali njega. Bog je za nekatere prijazen - za nekatere pa strahovit. Za Satanista je Bog -pod kakšnim imenom je pač imenovan, ali brez imena- viden kot ravnotežna sila v naravi, in ne kot sila, ki bi jo skrbelo za trpljenje. Ta mogočna sila, ki pronica in drži v ravnotežju vesolje, je preveč neosebna, da bi jo skrbelo za srečo ali bedo bitij iz mesa in kosti, ki živijo na tej blatni krogli.

Vsakdo, ki si predstavlja Satana kot hudobnega, naj pomisli na vse moške, ženske, otroke in živali, ki so umrli zato, ker je bila takšna "Božja volja". Oseba, ki trpi ob smrti svojih bližnjih, bi gotovo imela svoje bližnje rajši ob sebi kot pa v rokah Boga. Namesto tega pa se zadovoljijo z duhovnikovimi "razlagami", ko pravi, "Takšna je bila božja volja", ali pa "Sedaj je v božjih rokah, moj sin". Takšne pripombe so bile udobna pot vernikov, da najdejo opravičilo za neusmiljenost Boga. Toda, če je Bog v popolni kontroli in tako usmiljen kot pravijo da je, zakaj dovoli, da se te stvari dogajajo? Predolgo so verniki nazadovali s svojimi biblijami in knjigami zakonov, da bi dokazali ali ovrgli, da bi opravičili, obsodili ali razlagali.

Satanist se zaveda, da so človek in njegova dejanja ter reakcije v vesolju odgovorne za vse, kar se dogaja in se ne da zavesti, da obstaja nekdo, ki mu je mar za nas. Nič več ne bomo bili tiho in sprejemali "usodo" brez da bi za to karkoli naredili, samo zato ker tako piše v Psalmu tem in tem in v Poglavju tem in tem. Satanist ve, da molitev ne pomaga prav nič. Pravzaprav še zmanjša možnost uspeha, saj verniki prevečkrat samo molijo, namesto da bi v zvezi s tem kaj naredili in bi to dosegli precej hitreje.

Satanist se izogiba izrazov kot so "upanje" in "molitev" saj so kazalci na zle slutnje. Če upamo in molimo, da bi se nekaj zgodilo, se ne bomo obnašali v pozitivni smeri, ki bi lahko to uresničilo. Satanist, zavedajoč se, da je vse kar doseže njegovo delo, vzame povelje v svoje roke namesto da bi molil Bogu. Pozitivno misliti in pozitivna dejanja pripomorejo k dosežku cilja.

Ker Satanist ne moli Bogu za pomoč, tudi ne moli za odpuščanje. V drugih verah, ko nekdo naredi nekaj slabega, ali moli k Bogu, ali pa prizna svoje grehe nekomu drugemu in ga prosi, naj moli za njega. Satanist ve, če molitev k Bogu ne zaleže, priznanje grehov drugi osebi, kot je on sam, zaleže še manj in je tudi ponižujoče.

Ko Satanist naredi nekaj narobe, se zaveda, da je naravno delati napake - in če mu je resnično žal za to kar je naredil, se bo iz te napake naučil lekcijo in tega ne bo več naredil. Če mu ni resnično žal, in ve da bo to delal tudi naprej, nima pravice tega priznati in prositi odpuščanja. Ampak natanko to se dogaja. Ljudje izpovejo svoje grehe, da bi si očistili vest - da bi bili svobodni in spet odšli grešit, ponavadi enak greh. Razlag o Bogu je ogromno. Nekateri vidijo Boga kot nekak nedoločen "splošen vesoljski razum", drugi pa božanstvo z dolgo belo brado in sandali, ki si zapisuje dejanja vsakega posameznika.

Tudi enake religije imajo različne razlage o Bogu. Nekatere vere gredo celo tako daleč, da označijo vsakogar, ki ne pripada njihovi sekti, za heretika, čeprav so doktrine in občutki pobožnosti skoraj enaki. Naprimer: Kristjani verjamejo, da so Protestanti obsojeni na Pekel, samo zato, ker ne pripadajo kristjanski cerkvi. Na enak način, veliko "odkruškov" kristjanske vere, kot so evangelisti ali revivalisti, verjamejo, da so kristjani poganstvo, ki častijo mrtve idole (Jezus je upodobljen s sliko, ki je najbolj psihološko sorodna z posameznim čaščenjem njega, in vseeno Kristjani kritizirajo "pogane" za čaščenje mrtvih slik). In Žide so vedno smatrali za hudiče.

Čeprav je "Bog" v vseh teh verah skoraj enak, sprejema vsaka vera samo tisto definicijo "Boga", kateri pripada sama. Ti verniki gredo celo tako daleč, da pravzaprav molijo drug za drugega. Zaničevali so svoje lastne brate samo zato, ker njihova vera nosi drugačne oznake, in sovraštvo mora biti nekako sproščeno. Kaj je boljši način, kot pa preko "molitve"! Kakšen neumen, vendar vljuden način, da rečejo: "Sovražim te". Kakšna tenka preobleka je ta "priprava" imenovana molitev za svoje sovražnike. Moliti za svoje sovražnika ni nič drugega, kot pa neumen način izražanje svoje jeze.

Če je bilo toliko nasilja, ko so se iskali pravi način kako častiti Boga, koliko drugih razlag Boga je še lahko -in kdo ima prav?

Vsi pobožni "verniki", so zaskrbljeni s tem, kako zadovoljiti Boga, da bodo imeli "Biserna vrata" odprta, ko bodo umrli. Kljub temu, če človek ni živel v skladu z pravili teh vernikov, lahko v zadnjih minutah svojega življenja pokliče duhovnika, ki bo potem hitro prišel, da bo "naredil vse potrebno", da bo umirajoči dobil svoj potni list do Nebeškega kraljestva.

Yezidsi, sekta ki časti hudiča, imajo drugačen pogled. Verjamejo, da je bog vsemogoč, vendar tudi vseodpuščajoč. Zato verjamejo, da morajo na Zemlji častiti Hudiča, saj on tukaj upravlja z njihovimi življenji. Tako močno verjamejo v milost Boga, da mislijo, da jim bo ta odpustil vse njihove grehe, ko bodo enkrat umrli, da se sploh ne ubadajo s tem, da bi častili Boga na Zemlji.

Z vsemi nasprotovanji Kristjanskih biblij, je veliko ljudi, ki ne morejo razumno sprejeti Kristjanstvo v smeri, ki jo je izvajalo v preteklosti. Veliko število ljudi je začelo dvomiti v obstoj Boga, kot ga razlaga krščanstvo. Zato so se začeli imenovati "Kristjanski Ateisti". Res, sveto pismo je množica nasprotij; toda kaj je bolj nasprotno, kot pa izraz "Kristjanski Ateist"? Če pomebni voditelji Kristjanske vere zavračajo prejšno razlago Boga, kako lahko od svojih privržencev pričakujejo, da bodo sprejeli prejšno versko tradicijo?

Z vsemi debati o obstoju Boga; če Bog ni mrtev, potem bolje za njega, da ima pri sebi PRVO POMOČ!

DEVET SATANISTIČNIH UGOTOVITEV

Satan prestavlja razvajanje namesto zadrževanja!
Satanizem podpira svoje privržence v razvajanju svojih naravnih želja. Spremljaj svoj nagon in razvijaj svoj Ego, vse dotlej, dokler zaradi tega ne trpi druga oseba. Vsak človek ima pravico do lastne svobode.

Satan predstavlja življensko bivanje namesto duhovnih sanj!
Življenje naj bo veliko razvajanje, saj je smrt veliko zadrževanje. Zato izberi ta trenutek in prični resnično živeti - ne delaj si utvar s posmrtnim življenjem. NE MINEVA ČAS, TEMVEČ MI!

Satan predstavlja neomadeževano modrost, namesto hinavske prevare!
Obstoječe religije častijo bogove, razčlovečujejo ljudi in jim odvzemajo pravico do resnične svobode. Uporabi razum in poišči boga v samem sebi! Zakaj bi bil hlapec, če bi bil lahko gospodar?! Človek je bog!!

Satan predstavlja dobroto za tiste, ki si to zaslužijo!

Satanizem omogoča in hkrati teži k temu, da vsak posameznik spozna svoj pravi Jaz. Najmočnejše orožje zoper sovražnika je poznavanje svojih pozitivnih in negativnih lastnosti. Živite zase in ne za Boga! Ljubite sebe in tiste,ki si zaslužijo vašo ljubezen!

Satan predstavlja maščevanje namesto odpuščanja!
Številne obstoječe religije, v težnji k miru, učijo odpuščati in prepovedujejo sovražiti. In kje je mir!? Zakaj bi odpustili tistemu, ki je ogrozil vašo svobodo? Odpuščanje je priznavanje nemoči in zato se maščujte. Naj sovražnik občuti vašo jezo!

Satan predstavlja odgovornost odgovornih!
Satanisti so ponosni, na svoja dejanja, saj so ta izliv njihove "notranjosti", hkrati pa se zavedajo odgovornosti za svoja dejanja. Živi in delaj v harmoniji z naravo.

Satanizem predstavlja človeka kot žival,
ki je včasih boljša, največkrat pa slabša od ostalih živali. Človek je zaradi svojega "božansko duhovnega" postal najbolj kruta žival, kar jih je kdaj obstajalo! Človekov 2000 letni razvoj sigurno ni bil v smislu napredka, saj sodobna tehnologija uničuje naravo in nas, ki smo del nje. Človek je v dolgoletnem "razvoju" iznašel "zdravilo" zoper dolgčas - izmislil si je mučenje. Satanisti smo odločno proti mučenju in žrtvovanju živali in ljudi.

Satan predstavlja razvajanje v t.i. grehih, ker le to vodi k popolni psihični in čustveni nagradi!
Zakaj bi omejevali svoje življenje s t.i. grehi, če sami dobro vemo, da niso "pisani" za Zemeljskega človeka! Prirojeni naravni nagoni ne varajo in prav zadrževanje ravno teh privede do frustracij, te pa do psihosomatskih bolezni. Vsekakor to ne pomeni, da lahko človek krade, ubija itd., saj se je treba držati ostalih načel, ki težijo k spoštovanju osebne lastnine in svobode.
"Satan" je bil do sedaj najboljši cerkveni prijatelj, saj jo je ohranjal v poslu vsa ta dolga leta!
Prav "Satan" je tisti, ki je omogočil tako dolg obstoj Cerkve, saj ljudje pri "pravičnem" Bogu iščejo zatočišče pred hudobnim in nepravičnim Satanom.
Play music with real instruments.

jype ::

Če mene vprašaš, je ta tekst precej zmedena reakcija na neuspeli poskus katoliške indoktrinacije.

žana ::

Ja, veliko vprašanje je kaj je nad nami, če sploh je. text je od pripadnikov satanistične cerkve. In če dodam svoje mnenje, lahko rečem, da je vse zapisano na realnih tleh.
Play music with real instruments.

jype ::

Zapisano je že na realnih tleh (no, verjetno na papirju, ali pa v računalniku), vsebina zapisanega pa z realnostjo nima prav mnogo skupnega.

"Nad nami" ni ničesar, razen vesolja.

BlaY0 ::

Hmm, vedno sem mislil da je vesolje pod nami. Mah, kaj čmo, se zgodi.

žana ::

S tem sem mislila povedati, da je po mojem mnenju enostavno res kar piše.
Play music with real instruments.

jype ::

BlaYO> Hmm, vedno sem mislil da je vesolje pod nami. Mah, kaj čmo, se zgodi.

Pod nami so Avstralci.

BlaY0 ::

Sej sem že zvedu, sem prižgal internet pa sem v un okenček pod Googlom napisal "down under". Samo nisem vedu da so črni. No, v bistvu so rjavi. Hmm.

jype ::

Pa magnetne čevle majo, da ne padejo dol.

rabid ::

Takole, malo sm bral vaše poste in morm rečt, da od začetka so še padale neke argumentirane trditve pol je pa ratu vse en navadn flejm in bohotenje kdo ima prav, kdo je bolj sarkastičen in prekaljen, smešen itd.

Js sam ne verjamem v Boga ali kakršnokoli bitje, ki je vse ustvarilo in nas nadzoruje in bdi nad nami. Zakaj? Klišejski odgovor bi bil, ni dokaza, kar je čist na mestu trditev. Ne verjamem, ker je preveč religij, ki ponujajo isto stvar. Jezus ni bil edini "božji sin", ki naj bi se rodil 25. decembra, ni bil edini ki naj bi zdravil ljudi, ni bil edini ki naj bi se rodil devici, ni bil edini ki naj bi imel 12 zvestih učencev itd. V zgodovino je bilo teh t.i. mesij malo morje in to, začuda, z vsemi istimi "specifikacijami" ki jih pripisujejo Jezusu oz. Bogu. Nisem ravno šur kako že to gre, al naj bi bil Jezus Bog al sam njegov sin, poslan da umre za naše grehe. Kakorkoli, moja zdrava pamet mi govori, da je vse pravljica in ne prispeva nič k človeštvu, razvoju, znanju, še najmanj miru na Zemlji.

Enivej...Js težko rečem, da v kaj verujem, če v kaj potem v resnico. Sledim znanosti in zaupam ZNANJU. In to znanje ni nastalo v zadnjih 10ih letih, ampak se je nabiralo in se razvijalo preko več stoletij dokler ni prišlo do te točke, kjer je zdaj. Veliko stvari lahko znanaost razloži, a tisto česar ne more ODKRITO prizna da ne ve, medtem ko verniki vedo vse, od tega kako je nastal kozmos, do tega kako smo nastali ljudje. Da ne omenjam kaj vse je znanost prispevala k lepšemu življenju človeštva in je po moje edina, ki nam lahk še olajša lajf v prihodnosti. Kaj točno nam je ponudil Bog, vera, religija? Ljubezen? Mir? Neskončno življenje? Vse kar trdijo verniki, da nam vera nudi se lahko izpodije z ničemer drugim kot zdravo pametjo in logiko. In pomočjo znanja, ki ga črpamo tko iz učbenikov, kot iz interneta, kot tudi iz YOUTUBA - ja tud na youtube se najde pametne stvari in ni vse bulšjet.

Nekdo je še omenil v prvih straneh teme, da je matematika subjektivna. Emmm. Dejansko matematika ni in ne more biti subjektivna. Razen, če imaš (ti ki to trdiš) kako posebno razlago kaj si s tem mislil?
Question everything.

Bellatrix ::

Takole, malo sm bral vaše poste in morm rečt, da od začetka so še padale neke argumentirane trditve pol je pa ratu vse en navadn flejm in bohotenje kdo ima prav, kdo je bolj sarkastičen in prekaljen, smešen itd.

Težko je pričakovati kaj drugega kot to.

Js sam ne verjamem v Boga ali kakršnokoli bitje, ki je vse ustvarilo in nas nadzoruje in bdi nad nami. Zakaj? Klišejski odgovor bi bil, ni dokaza, kar je čist na mestu trditev. Ne verjamem, ker je preveč religij, ki ponujajo isto stvar. Jezus ni bil edini "božji sin", ki naj bi se rodil 25. decembra, ni bil edini ki naj bi zdravil ljudi, ni bil edini ki naj bi se rodil devici, ni bil edini ki naj bi imel 12 zvestih učencev itd. V zgodovino je bilo teh t.i. mesij malo morje in to, začuda, z vsemi istimi "specifikacijami" ki jih pripisujejo Jezusu oz. Bogu. Nisem ravno šur kako že to gre, al naj bi bil Jezus Bog al sam njegov sin, poslan da umre za naše grehe. Kakorkoli, moja zdrava pamet mi govori, da je vse pravljica in ne prispeva nič k človeštvu, razvoju, znanju, še najmanj miru na Zemlji.

Kot sem že velikokrat omenil, potrebno je dati vašo definicijo Boga, da vemo kaj imate ko omenite besedo Bog sploh v mislih. Ali je to definicija iz SSKJ ali iz Biblije ali plod vaših možganov.
S tem, da ni dokaza o obstoju Boga se ne strinjam. Dokaz je pred nami - Biblija
Več religij je posledica zgodovinskih dogodkov. Zakaj bi oseba 1 pustila osebi št.2, da bogati, sama pa bi živela v revščini ? Seveda je logično, da bo oseba 1 skušala najti rešitev in prepričati ljudi v svoj prav. In ravno to se je dogajalo. Nastalo je veliko ver - ampak ostaja pomemben dejavnik! Vse vere so si v osnovah enake. Pustimo kasnejši razvoj, ko je vsaka ubrala svojo pot, a začetek je enak.
Torej to ni pravljica, temveč zgodba o našem nastanku.
Okoli leta 0 so se očitno dogajale podobne stvari kot se sedaj. Vedno več je bilo goljufije, laži, nasilja...
Bog - definicija (ne eno, temveč veliko število živih bitij, ki prihajajo iz drugega planeta in so ustvarila človeštvo) je poslal Jezusa, da bi pomiril in spravil v red zadeve na Zemlji.
Osnova vseh ver je živeti v miru, sožitju in pomagati drugim v stiski.... vse to je v srednjem veku zamrlo... ljudje so pozabili na pravo resnico in zožili vidno polje le na svoje življenje.

Enivej...Js težko rečem, da v kaj verujem, če v kaj potem v resnico. Sledim znanosti in zaupam ZNANJU. In to znanje ni nastalo v zadnjih 10ih letih, ampak se je nabiralo in se razvijalo preko več stoletij dokler ni prišlo do te točke, kjer je zdaj. Veliko stvari lahko znanaost razloži, a tisto česar ne more ODKRITO prizna da ne ve, medtem ko verniki vedo vse, od tega kako je nastal kozmos, do tega kako smo nastali ljudje. Da ne omenjam kaj vse je znanost prispevala k lepšemu življenju človeštva in je po moje edina, ki nam lahk še olajša lajf v prihodnosti. Kaj točno nam je ponudil Bog, vera, religija? Ljubezen? Mir? Neskončno življenje? Vse kar trdijo verniki, da nam vera nudi se lahko izpodije z ničemer drugim kot zdravo pametjo in logiko. In pomočjo znanja, ki ga črpamo tko iz učbenikov, kot iz interneta, kot tudi iz YOUTUBA - ja tud na youtube se najde pametne stvari in ni vse bulšjet.

Lepo, tudi sam sledim znanosti in zaupam znanju. S definicijo da verniki vedo vse se niti približno ne strinjam. Kot sem že povedal, ampak so vaše brihtne glave to že neštetokrat prezrle, je Cerkev in vse ostale ustanove drugih ver pozabila na prvotno sporočilo in začela zavajati narod, le za to da bi sami lahko v miru živeli svoje življenje.
Torej Cerkev, če že govorimo o katoliški veri, je pričela z bluzenjem o vsevedju. Nihče ne ve vsega, niti Bog. Navsezadnje ni nič boljši od nas. Ravno tako je živo bitje, le da ni pozabilo na prvotno sporočilo svojega Boga.

Točno tako, Bog nam je ponudil vse kar si naštel, prav vse! Zelo žalostno je, da mi tega nismo znali izkoristiti in smo se raje zagledali v svoje lastne omejene potrebe in pričeli z vojnami in izkoriščanjem.

Razmisli malo.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Vajenc ::

V debati o bogu, bi moral, tako je Bellatrix predlagal, vsak najprej pojasniti kaj si predstavlja pod tem pojmom. Bog je lahko sivobradec, narava, vesoljci, orjak z macolo, nobelovec, oče, šef, diktator ... s skupnim imenovalcem ustvarjalec ali stvarnik. Vsi "bogovi" imajo človeku razumljivo in prilagojeno razlago, ker so vse teorije tega sveta ustvarili ljudje.

Tudi ne gre velike svetovne religije pojasnjevati z danes znano znanostjo. Tako kot ne gre z naukom svetovnih religij pojasnjevati sedanjo znanost. Ko se to dvoje začne mešati postanemo ljudje še bolj zmedeni, rezultat pa so domnevne mistične prostozidarske lože, iluminati in ostali moderni "vplivneži" iz skrivnostno tajnih združb.

Ljudje, ki živimo izven majhnih vaških skupnosti težje sprejmemo, da večina vaščanov hodi v cerkvo iz tradicije in ne iz prepričanja v 2k in več let stare nauke, zato jih je naivno vse metati v koš nevednežev in neizobražencev ali pa iz enakega vzroka poveličevati ateiste.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Gray_Warden ::

Vajenc
zakaj ti ljudje postrani gledajo človeka ki pride med njih in ne hodi v cerkev? Zakaj vsi mislijo kako slabši je ta človek ki ne hodi v cerkev?
Če pa veren človek pride med nevernike pa praktično nihče ne opazi da ta človek hodi še v cerkev. Kdor pa opazi pa si misli ok, pa naj hodi če mu to da neko zadoščenje).
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Jaz sem bil enkrat na neki cerkveni poroki. Folk je vsakih 5 minut vstajal in nekaj mrmral. Jaz sem pa sedel, ker nisem vedel zakaj gre in so me vsi potem postrani gledali apak se niti slučajno nisem s tem kaj dosti obremenjeval. Bil sem tam, ker sem bil povabljen, ker pa ne poznam obredov mi pa niti na kraj pameti ni padlo, da bi se kar nekaj delal, vstajal in mrmral nekaj v tri krasne samo zato, da bi se počutil enakega med enakimi.

Gray_Warden ::

ravno o tem govorim. Ko prideš med vernike in ne delaš tako kot oni, te gledajo kot da si z marsa prišel. Na dan mrtvih recimo, ko vsi nekaj mrmrajo na pokopališču sem jaz vedno tiho ker se mi ne zdi da spoštovanje do mrtvega pokažem tako da kot opica ponavljam besede za duhovnikom.
Why so serious?

Starodavni ::

gray_warden, ravno to je težava vernikov. Postanejo tečni in gledajo te kot da si tujec, ker nisi enak kot oni.

Ravno zaradi tega ne hodim več v cerkve in podobne verske objekte, niso mi zanimivi in nimam kaj tam delat. Če hočejo verniki biti tam, tudi prav. SAmo prosim vas, pustite me na miru.

Enkrat sem poslal email župniku, ker me je zanimalo, zakaj so postavili nočno razsvetljavo ob mali vaški cerkvici, zraven nje je gozd. Svetlobnega onesnaževanje je preveč, trošenja elektrike po nepotrebnem tudi in škodi nočnim živalim. Seveda nisem dobil pametnega odgovora od njega, a župnik se je enkrat zarekel eni ženski, ki ima moža, ki je skrbel za to nočno luč pred cerkvijo. In potem je ta ženska, ki ni imela jajc, da bi se odkrito spopadla z mano napadla mojo mati, ki je verna in dela v javnem prostoru - bančništvo. Napad je bil beseden.

Mislim, to me moti pri vernikih, napadajo moje starše, ker so bolj priročni kot pa da bi mene, ki sem to začel. Župnik pa je tudi sam krivec, da se mu je zareklo. Od tega je že nekaj let in nič se ni spremenilo. Nočna luč troši elektriko, škodi živalim in bombardira eno hišo s svetlobo celo noč. Meni bi se spipalo, če bi nočna luč celo noč streljala v mojo bajto.

Vajenc ::

zakaj ti ljudje postrani gledajo človeka ki pride med njih in ne hodi v cerkev? Zakaj vsi mislijo kako slabši je ta človek ki ne hodi v cerkev?

Po mojem iz tradicije. Tako kot bi starše postrani gledali, če otroka ne bi dali v vaški vrtec ali pa prvi pogled na tetoviranega geja. Vaške čenče pač. Ne verjamem pa, da si večina misli slabo o človeku samo zaradi neobiskovanja cerkve. Bolj je to strah pred neznanim in ožigosanje iztopajočega. Zato se v vaških skupnostih večina vaščanov raje pojavi na nedeljski maši ali pa ti na pokopališču za dan mrtvih ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Ha'kiv ::

S tem, da ni dokaza o obstoju Boga se ne strinjam. Dokaz je pred nami - Biblija


HERP DERP PA RES! Kako smo pa to spregledali?

jype ::

Jaz mam dokaz, da boga ni!

Zheegec ::

Gray_Warden je izjavil:

ravno o tem govorim. Ko prideš med vernike in ne delaš tako kot oni, te gledajo kot da si z marsa prišel. Na dan mrtvih recimo, ko vsi nekaj mrmrajo na pokopališču sem jaz vedno tiho ker se mi ne zdi da spoštovanje do mrtvega pokažem tako da kot opica ponavljam besede za duhovnikom.

Spoštovanje do mrtvega pokažeš tako, da NE stojiš blizu njegovega že davno razpadlega trupla...
in medtem, ko ti kot ateistu grob mogoče še kaj pomeni, je za pripadnika rimokatoliške veroizpovedi popolnoma nesmiselno biti tam, saj je telo pomembno samo dokler vsebuje dušo, ki je sedaj že v nebesih.
Povej to naslednjič duhovniku :))
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Saladin ::

Zheegec je izjavil:

Gray_Warden je izjavil:

ravno o tem govorim. Ko prideš med vernike in ne delaš tako kot oni, te gledajo kot da si z marsa prišel. Na dan mrtvih recimo, ko vsi nekaj mrmrajo na pokopališču sem jaz vedno tiho ker se mi ne zdi da spoštovanje do mrtvega pokažem tako da kot opica ponavljam besede za duhovnikom.

Spoštovanje do mrtvega pokažeš tako, da NE stojiš blizu njegovega že davno razpadlega trupla...
in medtem, ko ti kot ateistu grob mogoče še kaj pomeni, je za pripadnika rimokatoliške veroizpovedi popolnoma nesmiselno biti tam, saj je telo pomembno samo dokler vsebuje dušo, ki je sedaj že v nebesih.
Povej to naslednjič duhovniku :))


Grob je tam zaradi živih in ne zaradi mrtvega. Mir, dostojanstvo in spokoj na pokopališču je namenjen miru, spokoju in dostojanstvu živečih, ki ohranjajo spomin na pokojnega.

Ne blatit vse poprek.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

flood ::

evo imam zelo podobno mnenje in si boga predstavljam na ta način

Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Gray_Warden ::

Čudovit posnetek, flood. V primerjavi z vesoljem so človeška božanstva videti tako nepomembna, da je nepomemben tudi ta pogovor o tem ali obstajajo ali ne.
Bližje kot je vernik cerkvi, dlje je od boga.
Why so serious?

martincek1 ::

>Starodavni: ravno to je težava vernikov. Postanejo tečni in gledajo te kot da si tujec, ker nisi enak kot oni.

Okej, postavi se nag na sredino polnega trga. Verjetno te nihče ne bo postrani gledal? Izpostavljaš stvari, ki bi jih težko ne pripisali kateri koli skupini.

>Starodavni: Enkrat sem poslal email župniku, ker me je zanimalo, zakaj so postavili nočno razsvetljavo ob mali vaški cerkvici

Povej mi eno cerkev, v katero ni bilo še nikoli vlomljeno. Luč je bila skoraj sigurno postavljena s tem namenom. Se strinjam, da troši elektriko in bi se pogovoril z župnikom, če bi živel v tisti hiši, kot vsaka normalna oseba.

>Starodavni: Mislim, to me moti pri vernikih, napadajo moje starše, ...

Bogi Starodavni ;((

AmokRun ::

Povej mi eno cerkev, v katero ni bilo še nikoli vlomljeno. Luč je bila skoraj sigurno postavljena s tem namenom. Se strinjam, da troši elektriko in bi se pogovoril z župnikom, če bi živel v tisti hiši, kot vsaka normalna oseba.

Ne, te luči sigurno niso postavljene s tem namenov. Ali je pri nas kakšen Merkator osvetljen tako kot cerkev?:D

Starodavni ::

Luči ne pomagajo nič k temu, da bi bilo kaj manj kriminala. Kriminalci pač delajo ob takih urah, ko večina ljudi spi.

macgajver ::

NE.
tenstan krompir je pa zakon

Vajenc ::

Gray_Warden je izjavil:

Čudovit posnetek, flood. V primerjavi z vesoljem so človeška božanstva videti tako nepomembna, da je nepomemben tudi ta pogovor o tem ali obstajajo ali ne.
Bližje kot je vernik cerkvi, dlje je od boga.

Iz tega se razbere, da si veren, le cerkev in razna božanstva ti niso najboljvšeč.

Ne, te luči sigurno niso postavljene s tem namenov. Ali je pri nas kakšen Merkator osvetljen tako kot cerkev?

Mercator centre čuva varnostnik, ta manjši so pod alarmom in kamero pa se še vedno najde kakšna prižgana luč ;) Cerkve so znamenitost in kulturni spomenik. Ta lepe pa so videti še lepše, ko so osvetljene.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084139737 (122853) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992117293 (101903) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55278291 (68049) gruntfürmich
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
31799439 (95633) driver_x

Več podobnih tem