» »

Znanstvena zarota ali omejenost?

Znanstvena zarota ali omejenost?

Lawler ::

sprasujem je izjavil:


Nevone
Vsi, ki ste proti cepivom, ste nerealni. Ne moreš zagotavljati takšne sterilnosti, da se ne bi mogla razviti nobena bolezen. Tudi če je teoretično to možno, praktično ni. Hvala bogu, pravzaprav ljudem, za cepiva.


Malo na pamet
99,99% organizmov so mikroorganizmi. A zdaj pa moramo za vsako od njih zahtevati popolno sterilnost. Popolni nesmisel. Borba proti naravi ni smiselna, sobivanje ob njej da. Tudi na našem, v našem telesu je večje število mikrobov kot pa celic našega telesa. To samo pove o pomembnosti mikrobov za naše zdravje.

Narava ni sovražnica človeka, le človek je lahko sovražen naravi.
Ne mešat cepiva z naravnimi zdravili.

Kolikokrat je med in žajbljov čaj bolj pomagal v primeru prehlada, gripe. Do zdaj vedno.


Jp, pa tudi krepitev imunskega sistema in izogibanje preveliki masi ljudi, sploh v zaprtih prostorih.

Okapi ::

Manipulator si, Okapi.
Nisem jaz manipulator, ampak si ti pokvarjen debater, in to ne v sofističnem smislu.

Pyr0 je napisal, da se ne cepiš proti steklini, ker ni skoraj nobene možnosti, da jo pri nas dobiš. Če bi bil pokvarjen kot ti, in bi ga lovil na besede, ki jih lahko tudi drugače razumeš, bi ga lahko zatrl na dejstvu, da proti steklini pri nas se cepiš (če te ugrizne netopir, lisica, potepuški pes ...). Ampak ker sem vedel, kaj je mislil (preventivno cepljenje vse populacije), ga nisem lovil na dvoumne trditve, temveč sem pojasnil, zakaj se proti steklini ne cepi kar vsevprek. Ali je v injekciji, ki jo dobiš, cepivo ali zdravilo, pa za to razpravo sploh ni pomembno, ker se pogovarjamo o tem splošnem cepljenju.

V glavnem, v mojih očeh si kot debater padel še za eno stopničko nižje, kar sicer vem, da ti nič ne pomeni, ampak tole berejo tudi drugi in si mislijo svoje.

O.

Thomas ::

Rekel si mu, da proti steklini ljudi ne cepijo ker je prenevarno, ampak jim dajo injekcijo proti steklini, ko jih enkrat že ugrizne morebiti stekla žival.

Nisi rekel, da jih CEPIJO, ko jih že ugrizne morebiti stekla žival.

Zavajal si, ker je to tvoj mudus operandi v debati. Se izražati neprecizno in zavajajoče. Ali pa ker nisi vedel. Oboje se tudi ne izključuje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Nisi rekel, da jih CEPIJO, ko jih že ugrizne morebiti stekla žival.

Zavajal si
Ali pa če bi nehal bluzit.;(( Jaz v tej debati na vso moč zagovarjam cepljenje, torej bi zavajal v svojo škodo.

Ampak pogovarjamo se o preventivnem cepljenju, ne o cepljenju, ko je bolj ali manj jasno, da boš zbolel. V takem primeru je večini jasno, da se splača cepit, saj cepljenje v tem primeru deluje kot zdravljenje. Pri steklini je to mogoče, ker je inkubacijska doba dolga, torej traja dolgo, da se virus aktivira in dovolj namnoži, da zboliš. V vmesnem času se lahko cepiš.

Za razpravo o znanstvenem načinu razmišljanja ali o smotrnosti cepljenja proti gripi je povsem vseeno, kaj je v injekciji proti steklini, cepivo ali zdravilo. Kar ti sicer dobro veš (upam), ampak kot rečeno, uporabljaš umazane trike v razpravi, izključno zato, da me napadaš.

O.

Lawler ::

Da se vam da kregat :) Eden bolj pameten kot tadrugi :)

Thomas ::

Lahko me cepijo proti tuberkulozi. Ampak dokler sem zdrav. Potem mi bodo pa dajali antibiotične injekcije proti tuberkulozi, ko bom že okužen.

Steklina je drugače. Cepili me bodo, po okužbi. Ker ni nobene "injekcije proti steklini", samo cepivo je. Dokler to pomaga, OK. Ko to ne pomaga več, imamo AFAIK samo enega na celem svetu, ki je preživel steklino.

Da tega po vsej verjetnosti nisi vedel, ni lapsus ali spregled, ampak dokaj temeljno neznanje, kjer naj bi bil ti domač.

Ja, to je napad na večino tistega, kar zastopaš. Ker če še tega ne veš ... kot da bi pobožni ne znal Očenaša ali Zdravemarije.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Okapi ::

Da tega po vsej verjetnosti nisi vedel, ni lapsus ali spregled
Upam, Thomas, da ti v pokvarjeni dušici dela dumdum. Ker sem prepričan, da ti je čisto jasno, da takšne osnovne stvari dobro poznam, samo tule se sedaj sprenevedaš in mi podtikaš neznanje, v upanju, da ti bo kdo nasedel. Res, nizkotno.

O.

hamax ::

Thomas, Okapi dovolj bo. Za nazaj ne bom brisal vajinih izpadov, ampak od tu naprej pa prosim nazaj na topic.

innerspace ::

sidd je izjavil:

-Kako ukrepati, da se ne zgodi Idiocracy?

Popraviti vzgojo mladih? Vsak otrok (dojenček) je kot prazen disk. Le tega je potrebno napolniti z vsem drugim kot pa bedarijami in neželenimi vsebinami, pa bo. Bom zdajle zvenel kot kak dedek, vendarle če se želi to preprečiti je potrebno vzajati mladino z moralnimi vrednotami. Tule pa prihaja do paradoxa. Do nedavnega (torej še prejšno stoletje) je za neke moralne vrednote in podobne zadeve press skrbela nihče drug kot vera. Le to se je odstranilo, nadomestila za ta del izobraževanja pa v šolah ni in ni. Drugače pa kar tragi-komičen film :|



Ja, sidd...vzgoja je prvi korak..oblikuj, spremeni spremenljivo, ne izgubljat casa s spreminjanjem nespremenljivega, recimo trdih glav ali fanatikov. Takim noben napor ali ustanova ne more pomagati.

Zdej se postavi limita poseganja v clovekov razvoj, omejevanje ali preforsiranje.

Hipoteticno:
Recimo da imam otroka, pa mu ne omogocam gledanja TVja...kako se bo lahko enakovredno vkljucil v druzbo(v soli recimo), kjer vsi ostali otroci govorijo o dogajanju po TVju?
..ali da prezivljam z otrokom pocitnice v naravi, kjer nima veliko socialnih stikov, se pa uci drugih spretnosti, mogoce postane bolj pozoren na vrste dreves ali na vonje pomladnih roz. Ne vem, pac iscem mozne deviacije od povprecja, kamor ga posiljam tekom leta vsak delavnik - v solo, ker je pac obvezna.

Ce pomislim, kaksen vpliv ima ta persistentna ponavljajoca se izkusnja na otroka, kaj mu nudi v zameno za to, cesar mu ne ponuja...lahko bi si clovek zazelel drugacno okolje, ki bi 'nepopisanemu disku' omogocilo in stimuliralo dolocen, zanj in za druzbo, koristen razvoj.

Toda kje zaceti, cemu se odreci in kaj poudariti in stimulirati?

Kot prvo, poznavanje otrok in njihovih zelja in potreb, pa ne tistih, ki so posledica 'as seen on TV'.
Kot drugo, sprejemanje te obveznosti in odgovornosti, kot nekaksno zivljenjsko poslanstvo(pa ne prevec fanaticno:)...namrec, velikokrat je videt, kdaj so otroci starsem v breme, ker so jih spoceli nagonsko, brez globljega vpogleda v razvoj prihodnjega dogajanja. Taki starsi so breme za otrokov potencial in mu ne bojo nikoli ponudili potrebnih stimulusov, kvecjemu bo otrok to idiotskost ponotranjil in postal slika svojih starsev.
Ja, zacetek idiocracija prikaze tocno to..

@sprasujem - ko omenjas detektive, forenzike...jaz bi temu rekel znanstveno razmisljanje, zelja po odkrivanju, postavljanje stvari(dogodke) na svoje mesto. Iskanje resnice:) In tu spet dodajam, tako misljenje je potrebno krepit.
Tu nastopa inteligenca v vlogi najmocnejsega orodja.

........

Sola.
Koliko je 'demokratizacija' solskega programa dobra ali slaba?
Mnogi(in mnoznejsi seveda ne) si zelijo verouka v solah. Izbirnega.
Kaj to pove o druzbeni situaciji?
Lahko to, da naj verouk dopolni manjkajoce elemente vzgoje, tako domace kot solske, saj se nekaterim podrocjem socialnih ali eticnih nacel ne posveca dovolj energije...
Krivda? ..za to so lahko krivi starsi, njihovo delo ali druge obveznosti(pitje po barih, ostale razvade za beg od druzinskih obveznosti..), skratka sistem(?)...ad infinitum...

Ali lahko verouk predstavlja blagodejni obliz na gnijoci rani..ali obstaja boljsa, dolgorocnejsa resitev?

Problem lezi globoko v psihologiji in 'socialni entropiji'.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pyr0Beast ::

Rekel si mu, da proti steklini ljudi ne cepijo ker je prenevarno, ampak jim dajo injekcijo proti steklini, ko jih enkrat že ugrizne morebiti stekla žival.


Steklina je drugače. Cepili me bodo, po okužbi. Ker ni nobene "injekcije proti steklini", samo cepivo je. Dokler to pomaga, OK. Ko to ne pomaga več, imamo AFAIK samo enega na celem svetu, ki je preživel steklino.


Prva inekcija je kup imunoglobulinov (lahko skupaj s cepivom), ki zagotovi instantno kratkotrajno zaščito pred virusom. Na srečo je tudi inkubacijska doba tega virusa blazno dolga, tako da ima telo čas zagotoviti ustrezen imunski odziv - naslednje inekcije so tako lahko cepiva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sidd ::

notranji prostor, nekako tako. Predvsem starši, ki so toliko neumni in egoistični da ne znajo odrasti in prevzeti odgovorne vloge, so krivi. V to skupino spadajo vsi tisti ki misli da je pri 30 še vedno največja čaga se ga it ven nasekat ko mina vsak vikend. Spet pa takšni niso toliko problem kot tisti še bolj problematični, kateri nimajo osnovnih vedenjskih manir. In ko mislijo da so bog i batina. Zato delat na otrocih. V šolskem sistemu manjka predvsem vzgoja, tista prava. Formalna zvgoja je čisto na zadovoljivi ravni. Vendar opažam da veliko staršev ne zna reci otroku ne. Napaka. Velika.
Drugače pa starega teleta je praktično nemogoče spremeniti, je kemijska juhica nevronov že dovolj načeta. Tu, razen s kakšnimi šok terapijami in zdravili ne prideš daleč. Torej je potrebno energijo usmeriti v mladino. Pa sej to še ja naša famozna politična smetana vse :D. Čeprav pa je to kar začaran krog. Mladina je takšna kakršna je zaradi sveta odraslih. Otrok po drugi strani ne ve vedno kaj je najbolje zanj. Sploh pri najmlajših. Bolje da boli takrat, ko je otrok mlad, kot pa potem celo življenje. Tole je en globok stavek, mogoče ga bo celo kdo tule dojel. :)
Vprašanje glede TV. Sploh ni problema. Poznam družine, ki so brez. Pa ne zato ker so revni, da se ne bo kdo oglašal zarad tega. Zavestna odločitev staršev. Recimo ena družina, 6 otrok. Zahvaliti se gre odsotnosti televizije in normalnim staršem da je hiša polna knjig, vsi otroci šolani, noben ni v pomankanju, ne v materialnem smislu, ne v socialnem. Vsak se je nekje najdel, ima svoj(je) hobi(je). Šele takrat sem videl koliko časa dejansko lahko človek zmeše stran ob televiziji. Začne bolet glava. Za risanke in podobno pa je tako ali tako računalnik zakon.
Je pa res da "popolno" odraščanje še zdaleč ni pogoj za znanstveno razmišljanje. Tegale se večina šele priuči na faxu ali podiplomcu. Redki so primerki ki že v srednji šoli obvladujejo to veščino. Pri večini to pride šele z leti uporabe oz delovanja v takšnem okolju, kjer si tudi rahlo prisiljen utemeljiti svoje trditve. Kot videno je slotech odličen kraj za treniranje le-tega. Vendar venomer se preveč vpletajavo čustva, hehe.
Opažam pa še eno stvar. Vedno manj se ljudi spodbuja razmišljanje z lastno glavo. Sploh tole opažam na fakultetah. Samo da se človek napifla tistih 100 strani, če že. Pa samo da profesor vpiše tisto 7-ko, če že. Sploh na tehniških faksih. Študentje se povečini učijo tipe nalog na pamet (koliko takšnih švinglcev ponavadi leži v kaki računalniški učilnici :D). Kot je en profesor enkrat izjavil, da ne razume zakaj je tako grozen, saj že 10 let ni spremenil vprašanj, pa ima toliko študentov probleme pri izpitu :D Temu je en drug profesor pravil zdrava kmečka pamet. To pa je pobral nekoč od enega študenta, ki je danes uspešen direktor. Bo že nekaj na tem :)
no idea for signature
signed
I

zaj_tam ::

Vidim, da ste že nekoliko odjadrali iz religioznih voda, ampak vseeno, en zabaven link: The Origin of God - Douglas Adams

DarwiN ::

Eno sveže in nadvse zanimivo predavanje Jamesa Randyja iz obiska na Danskem...
Must see. V sedmih delih = ~80 minut.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

innerspace ::

Phil Plait: "Teach a man to reason and he'll think for a lifetime"

http://vimeo.com/13704095
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

innerspace ::

Privzgajanje mentalne omejenosti 'na drugi strani oceana' se nadaljuje. Ocitno bo k clovekovim pravicam potrebno dodati pravico do neumnosti.

http://www.newscientist.com/article/mg2...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

DarwiN ::

Horror ja.

Poglej si ta čustva za tem..


Tega se ne da pozdraviti.

edit: Si lahko predstavljaš takšno sceno v Sloveniji?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

innerspace ::

Malo za hec..

Tega se ne da pozdraviti.

Smrt vse pozdravi:)
..............

Zal se ti ljudje podpirajo v lastni nesreci, castijo kristusovo trpljenje in ga prenasajo skozi razne vzorce delovanja na svoje potomce, saj so sami bili (zelo verjetno) zrtve takega prenosa. Skratka, taka vera je zrela za izbris, saj cloveka drzi v okovih neznanja in emocionalne odvisnosti.

Pravzaprav je nevednost kljucni razlog za trpljenje, kar je vedno ocitno pri nevednih ljudeh. Tu pa tam jo nekateri pretvorijo v bliss, lih za potrdit pravilo.

Zal je vera odlicno evolvirano orodje zasuznjevanja mnozic in ustvarjanja distance do izkustvenega spoznanja. Taki fanatiki imajo instaliran blur filter za vsako interakcijo z zunanjim svetom.


Si lahko predstavljaš takšno sceno v Sloveniji?

Mislim da ne, nas je premalo, da bi se lahko dovolj mnozicno podpirali v lastni nesreci... hmm...caki malo. Hmm...:|

V bistvu je to zelo podobno vsaki identifikaciji, le z drugacnim 'nabojem' in posledicami. Zato pa smo Slovenci.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

DarwiN ::

Ja, generacije se bodo morale menjati. Tile "morajo" pomreti.. Čeprav nastane hudič, ker se tile blazneži grupirajo ter tem sekularnim težnjam množično upirajo s homeschoolingom in tako otrokom doma perejo možgane. In pol imaš začaran krog, ki mu ni konca.
Določene US zvezne države (bible belt) bodo temu IMO povsem podlegle (v kolikor že niso). Tako kot so tile njihovi Amishi danes, ki praktično živijo v letu ~1900.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Pyr0Beast ::

Amishi so še solidni ker drugim naokoli ne trapajo po glavi in ker so ponavadi v manjšini.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

innerspace ::

Pyr0Beast je izjavil:

Amishi so še solidni ker drugim naokoli ne trapajo po glavi in ker so ponavadi v manjšini.


Amishi zivijo precej izolirani, ker dojemajo zunanji svet kot groznjo njihovim obicajem, zato vanj ne drezajo veliko.
So nekaksna skoraj mrtva veja clovekovega razvoja.
Ko zapoved postane mejnik, se zgodi zastoj sprememb. Zivijo za ohranitev zapovedi, memi so nadvladali substrat.
Razkroj je njihovo odresenje.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Pyr0Beast ::

Nah
Se mi zdi da kar 'lepo' živijo v svojem svetu in bodo kar še nekaj časa obstajali.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

innerspace ::

Ne gre za to, koliko casa bojo obstajali, ampak kaj tak obstoj sploh pomeni.
Glede na neintegriranost, v bistvu zavracanje norm izven njihovih, so zaprt sistem, vulnerabilen na neslutene zunanje vplive.

Mogoce je celo, da koncajo, kot rdecekozci, v rezervatih.

Ampak drugace so krasen primer odklona od globalne histerije poenotenja vrednot(globalizacije) v dezeli sanj(usa).. ocitno je le dovolj trdna vera in stroga vzgoja, omejevanje. Pa imas en model cloveka.

Juhej!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

sprasujem ::

Evo še ene znanstvene zarote. Ta res kaže kako globoko nimamo pojma o določenih stvareh. Za tole se klanjam temu zarotniku.

Zgodovina sprememb…

sprasujem ::

Ali kdo vidi napako v formuli ki jo podaja video? Jaz sem recimo nekje na webu opazil da je sila s katero vleče luna zemljine valove močna 2*10 na 20 N (in ne 1,55 * 10 na 16), sam po isti logiki še vedno prikaže maso Sonca drastično majhno.

sprasujem ::

Ali ne bo nihče demantiral rezultate? Kje ste naštudirani folk? Ker bom lahko sklepal, da ste se sprijaznili s tem, da Sonce ni tisto kar mislite. Ali kar je hujše, da vam je malo mar za resnico.Mar vam je samo za stol na katerem sedite.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Daj to v obliko berljivega članka, pa bo resen folk pogledal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sprasujem ::

Pač resnemu folku, sploh fiziku, bi dana enačba lahko že veliko povedala. Od 9min 12 sek naprej

Gre se za to, da je autor ob poenostavitvi ,da je gravitacijska sila Lune enaka
gravitacijski sili Sonca(tu je še celo šel v dobro Soncu), ki vpliva na plimo vodne mase na Zemlji:

Fm(gravitacijska sila lune)=Fs (gravitacija sila sonca) vpliv na vodno maso= 1,55*10na16N=F

Če upoštevamo Newtonovo gravitacijsko enačbo



pri čemer je
F=Fm ... grav. sila lune ki vleče vodno maso na zemlji(plima)

je poenostavil da je to enako Fs ((čeprav je v resnici Fs=0,45Fm))

m1...masa sonca (v videu ms oz m)
m2...masa zemlje (v videu me)
r... razdalja med Zemljo in Soncem

išče se m1 (v videu m oz ms)
rezultat je, da je masa sonca
4,6 *10 na 17 kg
po wikipediji Sun @ Wikipedia pa je
1.9891*10 na 30 kg

To je gromozanska razlika. Razmerje je 10 na 13.
To ti je podobno kot če bi ti nekdo rekel, da ima na računu 10 na 13 eurov denarja, v resnici pa samo 1 euro.

Zgodovina sprememb…

AtaStrudl ::

Domaca naloga:

Vzemi gimnazijski ucbenik fizike (v mojih casih smo se tole ucili v 2. razredu) in sam pogruntaj zadeve.

Ne rabis biti fizik, da vidis da je tisto...

sprasujem ::

Razloži. Ker sem neumen. Ampak spet ne toliko, da ne bi tebe razumel.

Zgodovina sprememb…

AtaStrudl ::

Se mi zdi, da si bolj len kot pa neumen.
No, naj bo, sem tudi sam len in imam razumevanje...

Ce mnozis masa zemlje krat masa sonca krat G deljeno z razdalja Z-S na kvadrat, pac dobis silo med zemljo in soncem, ki nima nobene veze s silo na vodo.
Za silo na oceane bi moral vstaviti maso oceanov.
Ampak to se vedno ne bi bila sila plimovanja, ta je namrec RAZLIKA sil na vodo na bliznji in daljni strani. ITD...

V glavnem, mozakar kar nekaj bljuzi...

sprasujem ::

Ja, tudi jaz sem len.

AtaStrudl
pac dobis silo med zemljo in soncem, ki nima nobene veze s silo na vodo.

Tudi Sonce vpliva na oceane oz. Zemljo. Pozanimaj se.

Za silo na oceane bi moral vstaviti maso oceanov.
Ne more skenslat vse preostale mase Zemlje. Ker vsa masa Zemlje vključno z oceani vpliva na Luno. Pa zelo skupaj sta si. Nista ocean pa preostanek Zemlje toliko narazen da bi maso preostalega planeta Zemlja zanemaril.





Gravitacijska sila je gravitacijska sila. Tako kot Luna vpliva na Zemljo tako je tudi obratno; Zemlja vpliva na Luno. Res pa je da sem ju vzel kot točkasti telesi. Vendar običajno tako tui delajo. Torej s to silo Luna vleče Zemljo k sebi. Sila je sila. Ista sila Lune vpliva na vodo, hribe, vse kar obstaja na Zemlji oz. vse kar je Zemlja (efekti so seveda različni)

Gravitacijska sila je univerzalna sila, saj vsako telo ki ima maso m, vpliva na drugo telo z maso m.

Sklep: Tako kot Zemlja vpliva na Sonce tako tudi Sonce vpliva na Zemljo.

Če hipotetično zamenjamo(to lahko naredimo, ker smo rekli da je gravitacijska sila univerzalna stvar za vsa telesa z maso m) Luno s Soncem (sila naj bo enaka) in upoštavamo razdaljo Zemlje do Sonca, pridemo do rezultata kot ga izračuna autor.

AtaStrudl ::

OK, obupam

MrStein ::

Enkrat je en policaj izračunal, da je 5 enako 12.

Še dokaz je izpeljal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

sprasujem ::

Vidim da zelo dobro poznaš vice o policajih. Zdaj pa še razloži kaj.

gumby ::

btw zakaj futrate očitnega trola?
my brain hurts

Senitel ::

sprasujem je izjavil:

Ali kdo vidi napako v formuli ki jo podaja video? Jaz sem recimo nekje na webu opazil da je sila s katero vleče luna zemljine valove močna 2*10 na 20 N (in ne 1,55 * 10 na 16), sam po isti logiki še vedno prikaže maso Sonca drastično majhno.

Ti to resno?? 8-O Najdeš problem s silo na valove, ki naj bi bila 2*10^20N namesto 1,55*10^16N, ne vidiš pa, da 93 milijonov milj ni enako 149 668 990 metrov? 8-O
Mother of God! Ej človek kar koli že ti kadiš: I WANT IT!

sprasujem ::

Troll? Iz katere pravlljice je pa to? A si znanstveno naravnan al nisi? Politično? Sem internetni terorist?

Da ne boste rekli da sem čisto enostranski:
izračun NASE poteka takole
http://imagine.gsfc.nasa.gov/YBA/cyg-X1...
pri čemer je gravitacijska sila enaka po velikosti centrifugalni

Vendar to je res samo le če Zemlja vrti okoli Sonca oz če je Sonce veliko težje kot Zemlja. To trdijo tudi
Keplerjevi zakoni

http://lizika.pfmb.uni-mb.si/observator...

V dokumentu piše:
Keplerjevi zakoni temeljijo na predpostavki, da je Sonce v središču osončja in le planet kroži okoli Sonca po elipsi. Sonce, ki je v enem izmed gorišč te elipse, pa se pri tem ne premakne. To lahko upravičimo le z dejstvom, da ima Sonce veliko večjo maso v primerjavi s planetom.


Ampak če upoštevamo izračun iz videa je sonce veliko lažje kot se je domnevalo.In potem tudi Keplerjevi zakoni padejo.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

A lahko link do peer reviewed clanka s tem izracunom?

sprasujem ::

hamax a ne znaš sam nečesa izračunat? A ti za vsako malenkost rabiš peer review?

Edino pri čemer je tip zgrešil je to da je za silo Lune s katero privlači Zemljo ni 1,55*10 na 16 ampak 2*10 na 20 N (ker je z interneta kar pobral ta podatek nasmesto da bi ga preveril)

Zgodovina sprememb…

hamax ::

hamax a ne znaš sam nečesa izračunat? A ti za vsako malenkost rabiš peer review?

Za vsako malenkost ne, za tako malenkost, ki na glavo postavi vso znano fiziko pa ja.
Saj bi sam poracunal vendar nisem strokovnjak na tem podrocju, tako da bi lahko zgresil kako napako.
Zato pa imamo proces, ki se imenuje peer review.

sprasujem ::

Ne postavi na glavo vso znano fiziko. Postavi na glavo samo fiziko ki je izven Zemlje, ta je pa itak zgrešena.

hamax ::

ta je pa itak zgrešena.

Bomo pocakal na peer review preden bomo potegnl take zakljucke, ne?

sprasujem ::

Tak zaključek je že itak relevanten. Samo poglej kaj vedo o 90% vesolja. Nič.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

1,55*10 na 16 ampak 2*10 na 20
Malenkost - 10.000-krat gor ali dol, kdo bi se na te malenkosti oziral:))

O.

Senitel ::

Rade volje bi rad bil zakajen pa zaradi tega blesav, sam pička ti materna
Senilna (senitel) a ne vidiš da je upošteval mednarodne enote v enačbi?
A misliš da nisem preveril izračuna? (milje itak nimajo kej tam za počet)
9min34s

Ne nisi preveril izračuna... V enačbo je dal 149 668 990 metrov... Na 3:43 pove, da je sonce 93 milijonov milj stran. Torej 93 milijonov milj ~= 150 milijonov metrov? >:D Po tem takem lahko rečemo tudi, da je sonce 3 metre stran.
93 milijonov milj ~= 150 000 milijonov metrov (150 milijonov km) torej je model falil za faktor 1000 v členu, ki se kvadrira.

Resno... Kaj kadiš? Sem ziher, da bi marsikdo tule rad to vedel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

hamax ::

Tri nule je zgersu, pa kaj.
Ce bi dal izracun v peer review preden ga je objavil na internetu in bi mu popravili take napake, tako da se ne bi osmesil pred vsemi.

Senitel ::

BTW spraševalec: Če slučajno nisi samo zelen trol... Za boga preber si tole: kako so ljudje merili te zadeve preden je prišel okrog YouTube in je kolektivni IQ padel skozi poden.

sprasujem ::

Ok.Senitel. Sem preveril tvojo trditev in priznam napako. Se opravičujem Senitel. Lahko me preklinjaš desetkrat bolj toliko kot sem jaz tebe.

Pa še sebe bom. Idiot na 1000 krat sem tokrat izpadel. (pička mi materna blesava na 1000)
Hamaxu se pa ne bom opravičeval. Ker on vedno išče sam peer review. Sam si nič ne upa. Jaz sem si in sem naredil napako.

hamax ::

Hamaxu se pa ne bom opravičeval. Ker on vedno išče sam peer review.

Svet je poln bedarij in ce bi sel vsak sam vse preverjat in racunat ne bi nikamor prisli. Jaz sem se odlocil, da je peer review tisti prvi filter cez katerega mora trditev priti preden me zacne zanimati(seveda obstajajo izjeme, ampak ok).

Zdej a je to dobra odlocitev ali ne, bi se pa dalo razpravljati.
Po mojem mnenju ocitno je :)

MrStein ::

Senitel je izjavil:

BTW spraševalec: Če slučajno nisi samo zelen trol... Za boga preber si tole: kako so ljudje merili te zadeve preden je prišel okrog YouTube in je kolektivni IQ padel skozi poden.

Zanimiva stran, samo malo preveč "poenostavljena". Recimo zgodba o razdalj planetov od Sonca. Gre takole:
- Kepler ugotovi razmerje med oddaljenostjo in orbitalnim časov
- orbitlani časi so z opazovanjem znani že iz antike
- Cassini izmeri razdaljo Marsa
- vstavimo podatek o Marsu v enačbe in dobimo razdalje od Sonca za vse planete

Nagradno vprašanje: Kako je lahko Keppler ugotovil karkoli o razdaljah od Sonca, če nobene ni poznal ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30350429 (37513) s1m0n

Več podobnih tem