» »

Znanstvena zarota ali omejenost?

Znanstvena zarota ali omejenost?

sprasujem ::

Mah, znanost je kot politka, kamor se vera nima kaj vtikovati.

Hvala za tako enačenje znanosti in politike.
Te popolnoma razumem.

Zgodovina sprememb…

sidd ::

Me ne. Ne enačim. Po prvi strani je tema imela potencial. Sedaj se je sprevrgla samo v kregarijo o že prežvečenih tematikah.
no idea for signature
signed
I

sprasujem ::

Znanstvena zarota ali omejenost?

A gremo naštevat primere:
- 9.11.2001 A sem jaz kriv, da se je opazilo, da niti eno okno ni bilo razbito izven področja udarca v Pentagonu?

-1. pristanek na Luno( bi morala biti hvalnica znanosti, vsak predmet mirkati kot relikvij)
A sem jaz kriv, da ne najdejo originalnega filma?

-svinjska gripa (mimogrede o stanju pri svinjah sploh nič ne vemo do danes)
A sem jaz kriv, da ni pol sveta pomrlo, pa čeprav se niso cepili.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

In že to je nekaj fascinantnega pri področju, ki se ukvarja z verjetnostmi oz nedoločnostjo. Zlati rez in random scena je popolnoma nekaj nasprotnega.
Poleg tega resonanca ni izbrala kateregakoli razmerja, ampak razmerja zlatega reza, ki se pojavlja povsod v naravi. To pa ni več nekaj kar tako: Je nekaj kar ima rep in glavo
povsod.

Tako kot za štrom lahko rečeš da ima lihe harmonike 3tje, 5te, 7me in drugih stopenj. Nič posebnega v bistvu. Ni nekega 'divine touch' zadaj, kakor to mnogi dojemajo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hamax ::

- 9.11.2001 A sem jaz kriv, da se je opazilo, da niti eno okno ni bilo razbito izven področja udarca v Pentagonu?

Wtf. Ne spet s temi bedarijami. Imamo posebno temo namenjeno temu. Smo predebatirali ze vse po dolgem in pocez.

A sem jaz kriv, da ne najdejo originalnega filma?

Imas na tisoce posnetkov, ki so jih ljudje snemali pri zivem prenosu. Original so zal presneli, ko so rabli trak za naslednje odprave. Zal.
Sicer pa je tudi za moon landing hoax temu namenjena tema nekje. Bedarija v glavnem.

A sem jaz kriv, da ni pol sveta pomrlo, pa čeprav se niso cepili.

Svetovna zdravstvena agencija je precenila nevarnost. Bolje to, kot da bi jo podcenjevali.
Se ti ne zdi?

Point tega posta pa je?

Ja, znanost ni nezmotljiva in tega tudi nihce ne trdi.

DarwiN ::

- 9.11.2001 A sem jaz kriv, da se je opazilo, da niti eno okno ni bilo razbito izven področja udarca v Pentagonu?

Kdo je opazil? Na kašni razdalji? Kje so slike, ki to jasno kažejo? Kaj pravi in se večinsko strinja znanost?

A sem jaz kriv, da ne najdejo originalnega filma?

Kaj pa ves material, ki je navoljo? Kaj pa dejstvo, da si je stvar v živo ogledal ves svet? Pa kopije? Kamere iz drugih nazornih kotov.. Pa logika: Toliko misij, milijone vpletenih ljudi...
Nima smisla.

-svinjska gripa - A sem jaz kriv, da ni pol sveta pomrlo, pa čeprav se niso cepili.

Spet lukja v tvojem logičnem razmišljanju. Ne upoštevaš, da nihče ni mogel vedeti kako močan in smrten bo ta virus. Vedeli so le, da je smrten...Prav tako se ve, da je cepljenje ena dokazana in zelo učinkovita metoda, ki je rešila milijone ljudi in jih še naprej redno rešuje...

Ja, proti koncu se je izkazalo, da so pretiravali. Določeni ljudje in farmacevti so zaslužili, nekateri ljudje so se zaman cepili, države naročile preveč cepiva, itd... Tako se je izteklo... Zdaj pa poglej malo zgodovino in verzijo španske gripe leta 1918, ki je pobila 50 milijonov ljudi.. Ja, vedeli smo, da tokrat ne gre za isto gripe, toda a ni bilo možno, da je zadeva ravno tako smrtna?
Je pri naslednji pandemiji bolje znova "pretiravati" s cepivom, ali postati antivaxxer kot ti in zganjat razne teorije zarote? Se splača tvegati?

edit: too late..hamax +1
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Okapi ::

nekateri ljudje so se zaman cepili,
Kdo se je zaman cepil?

O.

DarwiN ::

Okapi, seveda nihče. Mea culpa.:| Nekateri čutijo in verjamejo, da so se ljudje zaman cepili.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

sprasujem ::

Pyr0Beast
Tako kot za štrom lahko rečeš da ima lihe harmonike 3tje, 5te, 7me in drugih stopenj. Nič posebnega v bistvu. Ni nekega 'divine touch' zadaj, kakor to mnogi dojemajo.


A lahko razumeš da znanstveniki niso tega pričakovali (sploh)? Ker poskus ni bil analiziranje
če je skonstruirani štrom popačen oz sestavljen iz pravih harmonikov ampak samo obnašanje kvantne snovi. Ker govoriti o procentih pol pa takšen red, je kot govoriti o hribu v resnici pa gre za Himalajo.



Kaj je Hamax? Zakaj ne zakleneš tudi te teme? A ni zate najenostavnejše da me utišaš?
Nobene luknje v mojem razmišljanju ni.

Znanstvena projekcija in znanost. V primer svinjske gripe 1 proti 100 milijonov. Huje kot vremenska napoved Trontlja ko vmes še kakšno svojo globoko izpove. Koliko denarja porabljenega. Boljš da ne govorim.


Znanost in dokazni elementi. Niti ne vemo, kje je kaj spravljeno v primeru Lune. Aja kar na sami Luni. Verjetno nekdo na maketi igra golf. Še cerkveniki so dal analizirat torinski prt. Sej bi tud znanstveniki dal na razpolago originalni film ,sam so ga nažalost založil. Morda čez 100 let...

Če ste pa toliko slepi zakaj je šla Amerika v vojno v Irak, potem lahko tud verjamete Nobelovi nagradi za mir, ki joi je dobil Obama. Mimigrede kaj z Guantanamo zaporom.
Ne me hecat.

GRem spat, do zjutraj pričakujem izbris mojega posta.

Zgodovina sprememb…

hamax ::

Kaj je Hamax? Zakaj ne zakleneš tudi te teme?

Za pritožbe obstaja temu namenjena tema.

Nobene luknje v mojem razmišljanju ni.

Khm, khm.

Znanstvena projekcija in znanost. V primer svinjske gripe 1 proti 100 milijonov.

Torej bi bilo bolje gledati v zrak med tem ko se po svetu širi virus za katerega ne vemo kako nevaren je?

Znanost in dokazni elementi. Niti ne vemo, kje je kaj spravljeno v primeru Lune. Aja kar na sami Luni. Verjetno nekdo na maketi igra golf. Še cerkveniki so dal analizirat torinski prt. Sej bi tud znanstveniki dal na razpolago originalni film ,sam so ga nažalost založil. Morda čez 100 let...

Mislim da originalni posnetek igranja golfa še obstaja? Pa tudi če ne. V tej temi se resnično ne mislim spuščati v te blodnje.

Če ste pa toliko slepi zakaj je šla Amerika v vojno v Irak, potem lahko tud verjamete Nobelovi nagradi za mir, ki joi je dobil Obama. Mimigrede kaj z Guantanamo zaporom.
Ne me hecat.

Kakšno točno vezo ima tole s to temo? Verjetno le v tvojim malce napačno zvezanih možganih(se v naprej opravičujem za žaljivko).

sprasujem ::

Hamax sej maš veze. Praktično ti sploh ni treba migniti s prstom, pa 2. ura zjutraj je. Nihče ne bo opazil.

Torej bi bilo bolje gledati v zrak med tem ko se po svetu širi virus za katerega ne vemo kako nevaren je?


Pa veš kaj je 1 proti 100 milijonov? manj kot usoden pik čebele. A zato zastrupljamo čebele. DA bom vedel.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Glede cepljenja je stvar zelo preprosta: ker so o tem odločali ljudje, ki so tudi na plačilnih listih največjih farmacevtskih družb, je vsa stvar najmanj nehigienična. Nasprotje interesov. V bodoče bodo morali te zadeve drugače urediti.

Pyr0Beast ::

A lahko razumeš da znanstveniki niso tega pričakovali (sploh)? Ker poskus ni bil analiziranje
če je skonstruirani štrom popačen oz sestavljen iz pravih harmonikov ampak samo obnašanje kvantne snovi. Ker govoriti o procentih pol pa takšen red, je kot govoriti o hribu v resnici pa gre za Himalajo.

In če tega niso pričakovali ? Oz. kaj če bi ?
Himalaja je himalaja, pa če jo gledaš od vznožja ali pa iz letala.

Jaz nekega divine planninga notri sploh ne vidim. Pač taka je zakonitost narave. Tak ko gravitacija ali kaj podobno preprostega.
Samo vedno se najde kdo ki vidi svet čez blazno selektivno versko sito. Pač, tako so te naučili, da gledaš, žal. Tega otresti se je blazno težko, če ne skoraj nemogoče. Pač vera je pranje možganov in neskončno bi bil ponosen nate če bi tak religiozni svet preprosto zavrgel, za dobro vseh nas, tako kot sem ga jaz. Zadeva je blazno kužna namreč in neprestalno sili človeka v ponižnost in žalost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

sprasujem ::

Pyrobeast vrni se k šumu, sej veš črno bele pike na ekranu ko ni televizijskega signala.
Morda boš takrat ugotovil razliko?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

sprasujem, kaj pa če bi te lepo prosili, da greš svoje modrosti razlagat v kakšno drugo temo? A bi nam ustregel?

MadMicka, kdo je o čem odločal? Gripa je bila, za njo so ljudje zbolevali, nekateri tudi umrli, cepivo je obstajalo - kdo bi se lahko odločil kako drugače? A bi ti kot minister upal, na samem začetku epidemije, reči - eh, saj sigurno ne bo nič hudega, kupili bomo nekaj sto cepiv, za paničarje bo dovolj, drugi pa itak tega ne potrebujejo.

Ni mi jasno, kaj bi ljudje radi - da bi doživeli novo špansko gripo? Cepiva je bilo za vse premalo in kakšna panika bi šele potem bila. Cepivo je preventiva, tako kot zavarovanje pred točo ali požarom. A ko (vsako leto posebej) zavarujete hiši pred požarom, si želite požar? Mislim, kakšne bedarije nekateri stresate, to ni normalno;((

O.

sprasujem ::

Ne boj se okapi. Bodo iznašli cepivo proti neumnostim, ki jih jaz zdaj govorim. Sam kaj če jim ne uspe?Če se najde še en retardiran specimen?

Cepiva je bilo za vse premalo

Baje so ga zmetal 3/4

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Cepiva je bilo za vse Slovence premalo, če bi se hoteli cepit. In če bi umrlo 1000 ljudi, bi se vsi hoteli cepit.

O.

Pyr0Beast ::

sprasujem je izjavil:

Pyrobeast vrni se k šumu, sej veš črno bele pike na ekranu ko ni televizijskega signala.
Morda boš takrat ugotovil razliko?


Rightiou. Misliš termični šum ozadja in ostali viri šuma (background noise) katere TV ne zna demodulirati ?

Ne vem kaj te sploh matra tule. A če LCD tv namesto snega prikazuje modro sliko je pa to 'divine planning' ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

whatever ::

Če si programer, je fajn rečt, da smo programi. Nekako osmisli življenje in delo ane. Al pa da smo atomi, če si fizik. Ali pa da smo pomalem vsi igralci, če si igralec. Ista figa je s temi primerjavami.

sprasujem ::

Temu se reče intelligent design Pyrobeast. In točno to, če ugotoviš da se za šumom (Heisenbergovo načelo negotovosti pri kvantni teoriji) skriva točno določeni red, je to znak inteligence. Sej boš tudi ti enkrat ugotovil da se za vsem stvarstvom skriva inteligenca. Malo dlje časa pa vendarle.

Zgodovina sprememb…

tsh2 ::

sprasujem je izjavil:

Temu se reče intelligent design Pyrobeast. In točno to, če ugotoviš da se za šumom (Heisenbergovo načelo negotovosti pri kvantni teoriji) skriva točno določeni red, je to znak inteligence. Sej boš tudi ti enkrat ugotovil da se za vsem stvarstvom skriva inteligenca. Malo dlje časa pa vendarle.


če v vesolju vlada red to ne pomeni, da je vesolje ustvarilo inteligentno bitje. ljudje smo inteligentni zato, ker je v vesolju red, drugače ne bi mogli biti. torej: red je obstajal že od vekomaj, razna inteligentna bitja pa so izkoristila ta obstoječi red in so se ustvarila po meri tega reda.

whatever je izjavil:

Če si programer, je fajn rečt, da smo programi. Nekako osmisli življenje in delo ane. Al pa da smo atomi, če si fizik. Ali pa da smo pomalem vsi igralci, če si igralec. Ista figa je s temi primerjavami.

ljudje smo vse to: programi, atomi, igralci... ampak to da smo programi je še najbolj točen in zajemajoč opis. to da smo atomi je pa bolj nenatančen oris.

DeusVult je izjavil:


In če vidiš, da se ponavlja laž?

v mislih sem imel ponovitve v dogodkih v naravi, ne ponavljanje tega, kar ljudje govorijo.

nevone je izjavil:


Mišljeno je bilo bolj v smislu, da nas narava kaznuje in je sploh pravičen sodnik kot analogija z bogom.
o+ nevone

saj narava nas res kaznuje in nagrajuje. če boš znal izkoristiti njene zakone boš nagrajen, drugače pa kaznovan. najbolj objektiven sodnik kar jih je. nima pa narava zavesti seveda, kakor si ljudje tradicionalno zamišljajo boga.

whatever ::

tsh2 je izjavil:


ljudje smo vse to: programi, atomi, igralci... ampak to da smo programi je še najbolj točen in zajemajoč opis. to da smo atomi je pa bolj nenatančen oris.



Tudi primerjava s programi nam čist nič ne pove. Kje maš v vesolju procesor? Kje imaš ram? Kje imaš kompajler? Kje imaš operacijski sistem? Takšne lastnosti namreč programi imajo, da lahko delujejo. Znanost je kot razbito ogledalo; počasi sestavljamo delčke nazaj v mozaik, zlepiti jih pa ne moremo na tak način, da bi to ogledalo bilo še kdaj celo.

whatever ::

In zakaj smo slabo razviti? Kdaj bomo dobro razviti? Natanko takrat, ko bo mogoče realizirati vse, kar si človeški um lahko zamisli. Zdej pa go figure in ostalo prepuščam domišljiji.

_Dormage_ ::

whatever je izjavil:

In zakaj smo slabo razviti? Kdaj bomo dobro razviti? Natanko takrat, ko bo mogoče realizirati vse, kar si človeški um lahko zamisli. Zdej pa go figure in ostalo prepuščam domišljiji.

Kakšne nebuloze!
Manj ZF filmov, ti škodi.

whatever ::

Na tem forumu je več ZF kot v filmih.;)

sidd ::

sprasujem je izjavil:

Znanstvena zarota ali omejenost?

A gremo naštevat primere:
- 9.11.2001 A sem jaz kriv, da se je opazilo, da niti eno okno ni bilo razbito izven področja udarca v Pentagonu?

-1. pristanek na Luno( bi morala biti hvalnica znanosti, vsak predmet mirkati kot relikvij)
A sem jaz kriv, da ne najdejo originalnega filma?

-svinjska gripa (mimogrede o stanju pri svinjah sploh nič ne vemo do danes)
A sem jaz kriv, da ni pol sveta pomrlo, pa čeprav se niso cepili.


A si si sploh pogledal kakšen link in video s prve strani? Dalje debatirati je brezpredmetno....
V to temo se vlači vsa ostala že prežvečena svinjarija.
no idea for signature
signed
I

MadMicka ::

Okapi, jaz nisem nič rekel, kaj je res in kaj ni, povedal pa sem, da ne moremo dopustiti sistema, kjer pandemijo razglasi Svetovna zdravstvena organizacija, pri kateri o tem odločajo isti ljudje, ki delajo tudi za farmacevtske gigante. Če damo analogijo, to je tako, kot da bi Pahor in ministri imeli svoja podjetja in bi javne razpise (lahko, ne pa nujno) prirejali v korist svojih podjetji. A to bi bilo ok al kako?

Pyr0Beast ::

Temu se reče intelligent design Pyrobeast. In točno to, če ugotoviš da se za šumom (Heisenbergovo načelo negotovosti pri kvantni teoriji) skriva točno določeni red, je to znak inteligence. Sej boš tudi ti enkrat ugotovil da se za vsem stvarstvom skriva inteligenca. Malo dlje časa pa vendarle.

Ok če se gremo pa tako:

Inteligenca bi bila da šuma presluhov, odbojev in izgub sploh bilo nebi !

Nekaj tako preprostega bi pomenilo da bi že prve 486ke lavfale preko gigaherca, če bi sploh imele kakšno omejitev.


Intelligent design je bullshit.

Vsako inteligentno bitje bi se potem podpisalo na vse svoje izdelke, da ga ja nikoli nebi zaničevali. In ljudje bi bili verni že od trenutka ko se rodijo. Pa niso.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

sidd ::

Pyr0Beast je izjavil:



Intelligent design je bullshit.

Vsako inteligentno bitje bi se potem podpisalo na vse svoje izdelke, da ga ja nikoli nebi zaničevali. In ljudje bi bili verni že od trenutka ko se rodijo. Pa niso.



Točno. Zakaj potem ljudje že nimajo gensko prirojeno da častijo, kaj pač, če obstoja na višji ravni? Ne mi rečt da je to obstajalo, vendar je evolucija poskrbela da je izgino v času? :D
no idea for signature
signed
I

Okapi ::

ne moremo dopustiti sistema, kjer pandemijo razglasi Svetovna zdravstvena organizacija,
Saj je popolnoma vseeno, kdo jo razglasi, ali pa če je noben ne razglasi. Pandemija je tehnični izraz, pomeni, da za nalezljivo boleznijo zbolevajo ljudje v večjem delu sveta. Nikjer v izrazu pandemija ni nič, kar bi govorilo o nevarnosti bolezni, pomeni zgolj njeno razširjenost. Njena razširjenost pa je preprosto izmerljiv podatek - ko iz x držav sporočijo, da se je bolezen razširila tudi tja, je to pandemija, prej je pa epidemija.

Mimogrede, prav odzivi na to svinjsko gripo so precej dober pokazatelj sposobnosti razmišljanja na znanstveni način. Kdor zna tako razmišljati, ne vidi nobene svetovne zarote, nobenega tajnega plana farmacevtskih družb, nobenega zgrešenega kupovanja cepiv, nobene nevarnosti cepiv ... Vidi pa histeričen odziv javnih občil, histeričen odziv javnosti, nepoznavanje delovanja bolezni, nepoznavanje delovanja cepiv, zgrešene predstave o delovanju farmacevtske industrije in še marsikateri zanimiv družben pojav.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pyr0Beast ::

Torej ne vidi dosti stvari. Ravno point razmišljanja je da ne vzameš vse za granted in da država venomar deluje v tvojem interesu, ker ne.
Farmacevtska industrija je izključno to, industrija z namenom služenja keša. Pozabi na vso moralnosti in delovanje za dobro družbe. Keš. To je to. Čimveč, tem bolje. Če pri temu izkrivlja zakone in lobira v politiki, pa magari to prinese par umrlih več, nič zato. Dokler se bo zaslužilo to ni problem.
Iz te stopnje je treba jemati in farmacijo in zdravstvo. Denar, to je dandanes postala edina vrednota.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Iz te stopnje je treba jemati in farmacijo in zdravstvo.
No, to je značilen primer neznanstvenega razmišljanja.

O.

Pyr0Beast ::

In kakšno bi bilo potem znanstveno razmišljanje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Da pogledaš prave podatke in na osnovi njih prideš do logično skladnih ugotovitev, ki jih je mogoče preizkusiti. Ker to, kar si ti napisal, temelji na predsodkih, napačnih ali pomanjkljivih podatkih in zgrešenem sklepanju.

O.

CoolBits ::

Pravih podatkov? Katere prave podatke misliš? Prave prave al tiste, ki ti jih oni servirajo? :D

Pyr0Beast ::

Logično skladne ugotovitve so dobre le toliko kakor so dobri podatki iz katerih te ugotovitve izhajajo. Če so podatki pomankljivi in napačni so tudi te ugotovitve posledično napačne.

In kakšne ugotovitve si ti potegnil iz farmacevtske industrije. Da delujejo izključno za dobrobit naroda ? Da jim je treba slepo zaupati ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

CoolBits ::

Slepo zaupanje v farmacijo/politiko ali karkoli ni nič boljše od slepega verovanja in zaupanja v boga...

Vsi so samo ljudje, eni bolj eni manj pohlepni...

Okapi ::

In kakšne ugotovitve si ti potegnil iz farmacevtske industrije
Govoril sem samo o cepljenju. Kot prvo, cepiva za farmacevtsko industrijo predstavljajo skoraj zanemarljivo majhen odstotek prometa. Cena cepiva je bila razmeroma nizka in če lahko plačaš 30 ali 50 evrov za internet in telefon vsak mesec, lahko toliko enkrat na leto plačaš tudi za cepivo, ki ti morda reši življenje. S tem da se, ekonomsko gledano, toliko splača plačati že samo zato, da nisi en teden bolan.

Kot drugo, vse industrije se morajo obnašati tržno, drugače propadejo. Lahko pa seveda zagovarjaš tezo, da bi morali Krko in Lek podržaviti in spremeniti v neprofitni ustanovi, ki bi delali za blagor državljanov.

Slepo zaupanje v farmacijo
Nihče slepo ne zaupa farmaciji. Farmacija je najstrožje nadzorovana in regulirana industrija od vseh.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pyr0Beast ::

Nihče slepo ne zaupa farmaciji. Farmacija je najstrožje nadzorovana in regulirana industrija od vseh.

Tako kot so najhujši kriminalci zaklenjeni v najstrožjih zaporih ? :P

Govoril sem samo o cepljenju. Kot prvo, cepiva za farmacevtsko industrijo predstavljajo skoraj zanemarljivo majhen odstotek prometa. Cena cepiva je bila razmeroma nizka in če lahko plačaš 30 ali 50 evrov za internet in telefon vsak mesec, lahko toliko enkrat na leto plačaš tudi za cepivo, ki ti morda reši življenje. S tem da se, ekonomsko gledano, toliko splača plačati že samo zato, da nisi en teden bolan.

Čeprav cepiva predstavljajo domevno zanemarljiv odstotek je ta odstotek očitno dovolj velik da se tega lotevajo.

Cena je nizka. Vendar pa tudi ti ne kupiš vseh neumnosti ki jih vidiš na Top-shopu

Če bi bil resno ogrožen bi se morebiti šel cepiti. Pa se nisem. Zadeva je bila over-rated in še sem živ.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zadeva je bila over-rated in še sem živ.
Ker si imel srečo. Če bi znal razmišljati na znanstven način, bi se šel cepit. Ker je to edini pravilen, logičen in na osnovi znanstvnega pristopa utemeljen odgovor na vprašanje, ali se je bolje cepiti ali ne.

Vsi tisti, ki se niso šli cepit in so zboleli (ne glede na to, ali so umrli ali ne), pa so dokaz, zakaj je znanstveni način razmišljanja tako koristen v vsakdanjem življenju.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

CoolBits ::

Okapi ti tudi malo mešaš pojme... znanstvena ocena ni to, da greš takoj se cepit, ko oni rečejo... ampak, da oceniš svoje zdravje in kaj prebereš o virusu in njegovem širjenju in šele nato skleneš al se boš cepil ali ne.

Da pa takoj tečeš se cepit je pa malo mimo...

Okapi ::

Gripa je gripa in proti vsaki se splača cepit. To je prav enako kot zavarovanje stanovanja pred požarom in potresom.

O.

CoolBits ::

Zakaj se splača in komu? Jaz se nisem še nikoli cepil pa nimam prav nobenih problemov...!?

Aja pa kako veš, da bi prav ti imel probleme z gripo če se ne bi cepil? Ker tko pravijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

Okapi ::

Jaz se nisem še nikoli cepil pa nimam prav nobenih problemov...!?
To je značilen primer neznanstvenega razmišljanja. Klasična napačna raba vzročno-posledičnih razmerij ter nerazumevanje statistike in vpliva naključnih dogodkov.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

innerspace ::

Vceraj sem gledal tazadnji 'Star Trek'.
Zanimiva mi je bila scena, ko se je mladi Spock ucil v neki kvazi ucilnici( prazni banji:), pa so se banda odlocili ga sprovocirat.
Spock je seveda polovicni pripadnik rase, ki custva filtrira skozi razum in jih zato bolj 'razume' kot dozivlja in 'se jim pusti voditi', torej ima tendenco postavljati razumsko inteligenco pred custveno.
A Spocku stopijo na zulj in se ujezi, premlati gobezdaca in ugotovi koliksen je dejanski potencial emocij. Nova, izjemna zivljenjska izkusnja za pripadnika razumske vrste. Pozitivna anomalija.

Kaj se zgodi, ko nam nekdo stopi na zulj? Ker pripadamo okolju, ki ne tolerira nasilja(ceprav se tu pa tam spodbuja), se spustimo v boj z argumenti(ali ne), ki zastopajo nase stalisce. In tu se zacne boj za mentalni teritorij, postavljanje besed na prava mesta, da zvenijo prepricljivo, ali celo enosmerno jodlanje mantre, ki je niti sami ne razumemo, saj ne uporabljamo razuma.

Problem predstavlja emocija preoblecena v razum, z namenom samopotrjevanja.
To je velik problem komunikacije in doseganja sklepov ali konsenzov med udelezenci debate.

Zato spet postavljam...

...podvprasanja:
-Kaksni so lahko vzroki za taksno misljenje?
-Kaksen je lahko namen takega pocetja?
-Ali je mozno, da tak pristop do 'produciranja realnosti'(mnenja) kakorkoli ogrozi prizadevanja za druzbeno ozavescanje znanstvenega pristopa?
-Kako ukrepati, da se ne zgodi Idiocracy?


*Nocem prekinjat debate o cepljenju ali cemurkoli, rad bi le dobil vase odgovore na vprasanja iz prvega posta, to je namen teme.
Kdor zmore, naj pove. Kdor ne... jebiga, naj kaj vprasa.

In ce kdo ve, za kaj se gre pri relativnosti ali QM ali QED, naj to jasno napise, ne pa kvazi pametovat o nerazumljenem, prosim. Ni pomemben sum, pomembna je zmoznost uporabe lastnosti suma.
Go figure it.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

particle ::

a ni spock na pol human? :D

Pyr0Beast ::

Ker si imel srečo. Če bi znal razmišljati na znanstven način, bi se šel cepit. Ker je to edini pravilen, logičen in na osnovi znanstvnega pristopa utemeljen odgovor na vprašanje, ali se je bolje cepiti ali ne.


Zakaj se potem ne cepiš za črne koze ? Tudi upravičenost je blaznega pomena, zato se tudi ne filaš z antibiotiki, da se slučajno nebi okužil.

Vsi tisti, ki se niso šli cepit in so zboleli (ne glede na to, ali so umrli ali ne), pa so dokaz, zakaj je znanstveni način razmišljanja tako koristen v vsakdanjem življenju.

Zboleli za čim ? Navadno gripo, prašičjo gripo, ptičjo gripo ? Ja, če se greš znanstveni pristop moraš biti temeljit.

In vsi tisti ki se niso šli cepit in niso zboleli pa so dokaz da je včasih dobro razmišljati tudi samozaščitniško ob pomankanju kvalitetnih podatkov.

Gripa je gripa in proti vsaki se splača cepit. To je prav enako kot zavarovanje stanovanja pred požarom in potresom.

Davek na neumne ? :P

To je značilen primer neznanstvenega razmišljanja. Klasična napačna raba vzročno-posledičnih razmerij ter nerazumevanje statistike in vpliva naključnih dogodkov.

Ne, to je čisto klasičen primer znanstvenega razmišljanja, ki upošteva dejstvo, da če si izven kužne cone, je verjetnost da zboliš bajno nizka, praktično zanemarljiva.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Zakaj se potem ne cepiš za črne koze ?
Kaj je s tabo? Proti črnim kozam sem cepljen. Odkar so v naravi izumrle, pa se proti njim ne cepi več.

Zboleli za čim ? Navadno gripo, prašičjo gripo, ptičjo gripo ?
Je čisto vseeno, s stališča smotrnosti cepljenja je vsaka gripa enaka.

da če si izven kužne cone, je verjetnost da zboliš bajno nizka, praktično zanemarljiva.
In kje točno ti živiš, da si izven kužne cone? Na osamljenem otočku sredi južnega Atlantika morda?

O.

sprasujem ::

Pyr0Beast
Inteligenca bi bila da šuma presluhov, odbojev in izgub sploh bilo nebi!

Vsako inteligentno bitje bi se potem podpisalo na vse svoje izdelke, da ga ja nikoli nebi zaničevali. In ljudje bi bili verni že od trenutka ko se rodijo. Pa niso.


Pa ni ti inteligentno bitje prodajalec (niti nima potrebe)...
In božje bistvo ni biti vladar-kreator pač pa deliti vladavino-kreacijo.
Jo skupaj slaviti.



Torej

če v vesolju vlada red to ne pomeni, da je vesolje ustvarilo inteligentno bitje


Kadar mislim na boga ali božje, ne mislim na človeka z brado. Mislim na to, da smo združena celota, nič omejena s časom, prostorom.
npr.: energija z minimalno zavestjo, to je z delovanjem po neki ustaljeni proceduri. z namenom da se drži te procedure. Kot živo bitje.

In vsi soustvarjamo, kreiramo realnost na podlagi te osnove.
Poskušamo krepiti zavest v okviru samega sebe in hkrati celote.


Okapi pa ti veš da da se je obolevnost za boleznimi, proti katerim se cepimo, zmanjševala še pred uveljavitvijo cepiv.
Kaj mišliš zakaj?

Zaradi povečanega zavedanja o higieni in hkrati uvedba mehanizacije pri kmetijstvu. Dokler ima človek dovolj čiste vode,dovolj kvalitetne hrane, se nima kaj bati za svoje zdravje.
Dokaz:Samo poglej eksplozijo števila prebivalstva.

Nobena bolezen ne more premagati raasti števila prebivalstva brez pomoči lakote ali/in strupov, umazanije ali/in nepravilnega prehranjevanja.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Kaj je s tabo? Proti črnim kozam sem cepljen. Odkar so v naravi izumrle, pa se proti njim ne cepi več.

Ja. Torej ni takojšnje cepljenje edini pravilen, logičen in na osnovi znanstvnega pristopa utemeljen odgovor na vprašanje, ali se je bolje cepiti ali ne.

Je čisto vseeno, s stališča smotrnosti cepljenja je vsaka gripa enaka.

Cepivo za eno namreč ni nujno da deluje tudi na drugo. Zato se tudi ne cepiš za brezvezne bolezni ki v naši regiji sploh niso prisotne ali pa je možnost okužbe nična, npr. za steklino.

In kje točno ti živiš, da si izven kužne cone? Na osamljenem otočku sredi južnega Atlantika morda?

Že kakšna vasica je dovolj odročna. Če bi bila zadeva blazno kužna bi bili okuženi vsi, pa nismo bili.

Pa ni ti inteligentno bitje prodajalec (niti nima potrebe)...
In božje bistvo ni biti vladar-kreator pač pa deliti vladavino-kreacijo.
Jo skupaj slaviti.

Bluziš. Inteligentni design bi nam omogočil da se ne zezamo z tehničnimi komplikacijami. Pa se moramo. Ker design ni bil inteligenten.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Atheist Experience Show (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
30352867 (39951) s1m0n

Več podobnih tem