» »

Verjamete v boga?

Verjamete v boga?

««
«
1 / 9
»»

mtosev ::

Res me zanima. 0:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

whatever ::

Verjameš v Godzillo? Res me zanima.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

hooger ::

Zavračam vse, kar ima vezo z cerkvijo!

Karaya 52 ::

Še ena takšna tema... morda je že ker psiholog napisal kak esej na to temo; iskanje potrditev da je oseba na pravi poti. Mja, nek tak naslov. 0:)

Backup22 ::

Verjamem v boga kot sta vesolje in energija. Zemeljski bog je pa itaq utvara naivne civilizacije (vsaj zame).
//

krneki0001 ::

Ne.

'FireSTORM' ::

Haven't we done this before? :\

Religija je stvar posameznika. Oz. pokaže kako butast je kdo >:D joke
Those penguins.... They sure aint normal....

strictom ::

Zakaj pa nebi sprejeli kaj takega kot je bog?

Vas je strah tega, da obstaja nekaj mogočnejšega kot človeštvo?

Ne verjamete, ker se z fiziko ne da dokazat obstoj vsemogočne oz. ni materiala za dokazovat?

Ne verjamete, ker pač vsi "ta pametni" pravijo da je to čista bedarija?

Ne verjamete, ker je cerkvija iz njega naredila enga pussyja?

...

Meni se dopade ideja v enga nadhumana. Stvaritelja. Ni nujno, da je bog, samo da je več kot mi. Rad bi ga spoznal :P
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

'FireSTORM' ::

OH PLEASE!

Ne verjamem v niti polovico nobenega boga, zakaj ne? Ker sem mnenja da se vse ustvari z fiziko in ničemer drugim. Če bi bil bog zakaj bi potem ustvarjal vesolje, zemlo itd. Ker mu je dolgčas in nima boljšega dela?
Ni mi treba dokazovat tega kar ne obstaja, ker dokazov nikoli ne boš našel. Verjamem da je nekaj višjega od človeštva, zunaj zemeljska bitja. Prej bi verjel da me bodo ponoči ugrabili marsovci kot pa da bi obstajal bog.

Nimam pa nič proti če ti verjameš v boga ali bilo kdo drug. Vsak ma svoj pisker da se z njim odloča.
Those penguins.... They sure aint normal....

T0RN4D0 ::

definiraj boga.

T0RN4D0 ::

FireSTORM- kaj pa če je fizika bog. :D

TeraSonic++ ::

...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

jperc21 ::

Verjamem da obstaja nekaj več v onostranstvu.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

Nesta ::

Verovati ni nic slabega in je celo nekaj pozitivnega za cloveka.
O tem je bilo ze mnogo sudij, dokazov in diplomskih del.
Vsako verjovanje plemeniti cloveka in je lahko le pozitivno.

Ima pa vsak clovek pravico da se odloci sam.
Jaz osebno sem zelo vesel da lahko verujem, ker sem s tem spoznov ogromno zanimiv ljudi, tudi svojo punco :)
Res se ogromno naucis, z vsako vero ki jo spoznas. Tako kot sola ti da neka znanja, potem je pa od tebe odvino ali to sprejmes ali zavrnes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()

Bethrezen ::

haha men se zdi da so ljudje k ne verujejo bl zanimivi
www.urbanterror.net

OrlyTM ::

hehe ... men tut :D

bog je krasna iluzija za tiste, ki nočjo bit za nič krivi ;) ("bog me je štrafu") :\

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

DimmniBurek ::

NE.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Pimoz ::

Kot vidim nimate pojma... Bog me je/te je štrafu se reče samo prekovorno oz. tako mimo grede. Pred Bogom vsaj v moji veri (kristjan) odgovarjaš sam, za svoje napake.

Drugače pa tudi jaz ne vrjamem v Boga...vsaj ne v takšnega kakršnega mi prinesejo na krožniku. Predvsem verjamem da gre pri veri za to, da dobiš občutek, da je vedno nekdo s tabo tudi ko te drugi zapustijo. Človek je pač socialno bitje. Povrhu vsega pa vsaj meni vedno odleže ko lahko nekomu povem kaj sem narobe storil (spoved). Vera je samo notranji glas v človeku in vsak v nekaj veruje...če ne v drugega pa veruješ v '0'. Verujem tudi naprimer v VAS slo-tech! :)

jype ::

Pimoz> Pred Bogom vsaj v moji veri (kristjan) odgovarjaš sam, za svoje napake.

Bi bilo bolj vljudno, če bi odgovarjal kar sočloveku.

Jaz verujem v


in nihče mi ne more dokazati, da ne obstaja.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: jype ()

Karaya 52 ::

Zanimivo, ateisti so tisti, ki najbolj iščejo boga; vsaj tak občutek imam v pogovorih z njimi, saj me vedno znova prepričijejo da živim v zmoti. Ampak se ne sekiram, ker vem da si vsak človek želi da bi obstajalo nekaj več, kot krsta polna blata, črvov in zbrisan EMŠO. Več kot je pa pripadnikov neke vere (ali vere v ateizem :) ), bolje se oseba počuti, tako da tudi to razumem in sprejemam.

PaX_MaN ::

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

jype ::

Master D.> saj me vedno znova prepričijejo da živim v zmoti.

Search your feelings, Luke. You know it to be true.

Pimoz ::

jype-> v zemeljskem življenju naj bi odgovarjal sam, v naslednjem pa bogu (za tisto kar nisi odgovarjal tu)

;-) ::

Vrjamem v enega boga. Boga ki v gostilni svoj oltar ima:8)

vasquez ::

Jaz tudi opažam, da so zadnje čase postali ateisti najbolj agresivni verniki. Še malo pa bodo začeli hoditi po hišah in spreobračat ljudi :D

Matek ::

A ni to malo paradoksalno, vasquez? Trenutno ze obstaja kup vernikov, ki hodijo naokoli in poskusajo spreobracat ljudi. Ce ateistom se nekaj manjka do tega, potem pac ne morejo biti najbolj agresivni.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DominusSLO ::

Mtosev je moj bog. Globoko verjamem v njega. Še nikoli me ni razočaral.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

vasquez ::

Matek, ni paradoksalno. Ni rečeno, da je zvonenje po hišah najbolj agresivno razširjanje idej. Pri meni je bilo že kar nekaj Jehovcev in nobeden mi ni dejal, da sem kreten, bebec ali zaostal, potem ko sem jih odlovil.

ripmork ::

zvonjenje pri vratih je IMO kar obupan poskus reklame...nekako kot telemarketing.
dober izdelek/storitev/prepričanje se prodaja sam od sebe, brez reklame...>:D

kar se mene tiče - sem agnostik.
Nisem niti ateist, niti katolik, niti karkoli drugega - enostavno se z vprašanjem religije ne ubadam več in religija kot takšna zame osebno ne obstaja.
Se mi je pa vedno zanimiva zdela grška mitologija ki sem jo rad prebiral, pa od budizma sem si kar nekaj literature prebral (in je IMHO še najbližje moji predstavi kako naj bi vera izgledala)


me pa zanima zakaj se avtor te teme nič ne oglasi;
Mtosev, v kaj pa ti verjameš/ne verjameš?

jype ::

vasquez> Ni rečeno, da je zvonenje po hišah najbolj agresivno razširjanje idej. Pri meni je bilo že kar nekaj Jehovcev in nobeden mi ni dejal, da sem kreten, bebec ali zaostal, potem ko sem jih odlovil.

Koliko ateistov je pa že prišlo na tvoja vrata trkat?

Da ateisti ne bi smeli izraziti, da se jim ostale vere zdijo za lase privlečene pravljice, ki so bile skozi čas temeljito izpiljene z namenom masovne manipulacije, bi bilo pa kršenje verske svobode, imho. Vsak vernik pač verjame, da je njegovo prepričanje tisto pravo (in ima vsaj za zdaj še vedno pravico do tega).

DominusSLO ::

jype
Torej vernik lahko trdi, da bog obstaja, jaz ateist, pa ne smem trditi, da ne obstaja?:\
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

mitja_i ::

jype ::

DominusSLO, še enkrat preberi, kar sem napisal.

Po moje je taka trditev tvoja pravica, zagotovljena ne le s svobodo govora, temveč tudi s svobodo veroizpovedi.

DominusSLO ::

Uf, pa res... Še brat ne znam več. :\ :(
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

ferdo ::

Pimoz-
Predvsem verjamem da gre pri veri za to, da dobiš občutek, da je vedno nekdo s tabo tudi ko te drugi zapustijo. Človek je pač socialno bitje.
Povrhu vsega pa vsaj meni vedno odleže ko lahko nekomu povem kaj sem narobe storil (spoved).

Meni se ta komentar tako dopade, ko gledam na vero kot ateist..
Fora vere in njenih predstavnikov je, da njihovi verniki dobijo občutek, da jim je lažje in za to storitev želijo v dobi kapitalizma in ekonomije neobdavčen denar, to iz mojega pogleda ni uredu, ker, če mi avtomehanik popravi avto imam račun za kvalitetno storitev in ga lahko štrafnem, če mi zobat jermen poči, ki ga je menjal, tu pri veri je pa krneki, njim nemorem nič, oni so me pa zmanipulirali v tem primeru tak občutek dobim dejstvo. zato mi je resnično nejasno, kako lahko cerkev funkcijonira v dobi kapitalizma:) ...

'FireSTORM' ::

Ima pa vsak clovek pravico da se odloci sam.

Aha. Dream on.
Ko so te nesli k krstu si se sam odločil ali so se zate odločili starši?
Sploh pa ko je Cerkev v srednjem veku pobijala ljudi in domorodce celine amerike dvomim da je to bila odločitev posameznika ampak prisilstvo zaradi teh dejanj sem zelo proti cerkvi in sploh tej veri kjer lahko vsak pameten vidi kako je vse namišljeno. "Vredu" je bilo verjeti v boga v kameni dobi ko ljudje niso vedeli še od kod strele, nevihte, zakaj nastajajo, od kod prihajajo in seveda še mnogo drugih stvari ki imajo zdaj prav lepo razlago in pojasnjeno zakaj kako kje in kdaj se pojavlja. Torej ni več pointa da bi verjel v boga ki nam pošilja strele iz neba itd.
Onostranstvo? Ga ni. From dust you came to dust you go.
Those penguins.... They sure aint normal....

dukenukem ::

ne !!

opeter ::

Da, verjamem.

Pimoz ::

ferdo: imam prijatelja, ki je duhovnik. dejansko se z denarjem, ki ga ti daš on preživlja. če pa pač nočeš nič dati ti ni treba..a je za v cerkev mogoče vstopnina???

'FireSTORM': starši te pač poskusijo vzgajti..v tem primeru z vero...to je tako kot če bi ti vsak dan kupili igračo...a to je pa kul aneda?
če ti pa pač ni všeč zakaj bi še bil veren? a te starši pri tem omejujejo? ker če te potem je to kaznivo...

Alexius Heristalski ::

dejansko se z denarjem, ki ga ti daš on preživlja. če pa pač nočeš nič dati ti ni treba..

No, to pa ni res, ker država duhovnikom plačuje prispevke za pokojninsko, invalidsko in zdravstveno zavarovanje. Torej hočeš-nočeš daš, čeprav posredno. Naj me kdo popravi, če sem se zmotil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Tic ::

Svaka čast cerkvi! Bučke menja za premoženje! Ko bi le jaz lahko enako...
persona civitas ;>

kixs ::

Enacit boga z vero in cerkvijo je nekaksen absurd. Saj cerkev vodijo navadni ljudje in s tem so podvzeni enakim problemom kot vsak drugi clovek.

Dejstvo je, da je vera zelo pomembna, ni pa vazno v kaj. Samo da verujes.

BOG: JA ali NE?

Kdo bi vedel 8-O

Tic:
A potem, ko te pokopljejo na pokopaliscu je pa vse OK?

ripmork ::

A potem, ko te pokopljejo na pokopaliscu je pa vse OK?

ljudi so pokopavali davno preden se je pojavila cerkev (iz povsem praktičnih, higieničnih in simbolnih razlogov),
pa tudi ni vsako pokopališče nek stereotipen kraj križcev ob cerkvici - vsaj v tujini je vse več modernih, parkovno urejenih pokopališč,
kjer so v glavnem žarna grobišča in prostor za raztros pepela - pepel pa bodo ja svojci raztresli (npr. v morje ali v naravi kje), mar ni to simbolično dejanje?
vsaj sam tu kake konkretne povezave z cerkvijo ne vidim.

Res pa je da so takšna pokopališča marsikje še vedno v manjšini.

Tic ::

Izstrelitev v vesolje mi je bližje kot cerkven grob!
persona civitas ;>

Saladin ::

Da (until proven otherwise).
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gruntfürmich ::

jaz v boga verujem ne.
vendar se tudi ne strinjam da cerkev vodijo navadni ljudje, kot je zapisal kixs.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ripmork ::

res nočem biti nesramen, toda:
Je papež slučajno vreden več, kot naprimer kdorkoli na tem forumu?
IMHO niti slučajno.
mar nima ust, nosu pa dveh ušes kot večina "navadnih" ljudi?

ko škofu/kardinalu/papežu vzameš belo haljo in kapo dol je ravno tako nag kot sosedov Lojze, ali pa kdorkol drug.
Nič božanskega skratka.

le moj komentar.

gruntfürmich ::

tudi jaz se strinjam da ni vreden nič več, vendar sem prepričan, da on ne deli tega mnenja z nama, prav tako vsi verniki ne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

fonzelj ::

Pena, pena. Verjameš lohk v boga al pa miki miško, zaradi mene, sam gmah mi dej z reklamo zanju. V tem je največji problem verujočih, kr neki pol silijo in težijo normalnim, kolk je to fajn. Malo morgen, pol k vidjo, kolk so ga usral, pol bi pa še kšnga nafopal, da noujo sami po dreku čofotali.

Saladin ::

Organizirana religija NI enako veri v Boga.

Če bi poslušal zgolj papeža (muftija,...) bi tudi sam že zdavnaj obupal. Osebna vera zahteva trdo delo - ne pa slepo poslušnost.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se pogovarjati z vernikom? (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1084141033 (124149) Mrakw
»

[fork] Krščanstvo je v bistvu poganska vera (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
992118248 (102858) PacificBlue
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55279075 (68833) gruntfürmich
»

Ameriški NIH prepoveduje raziskave človeških zarodnih celic (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
317100648 (96842) driver_x

Več podobnih tem