» »

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

Nadaljevanje debate.... ateisti vs teisti :)

««
2 / 12
»»

yantra ::

Resne debate ne more biti brez jasno definiranih pojmov, o katerih se debatira.


Se strinjam. Dostikrat se pod istimi izrazi skriva drugačno razumevanje. Se opravičujem, če sem tebe ali koga drugega narobe interpretiral.

Odgovarjal sem na tvoje besede, da je "naš svet" tu zato, ker si želimo občutiti "božanskost". Tvoje besede, ne moje.


Mogoče si me narobe razumel. Želja po občutenju božanskosti v poskusu biti Bog je v bistvu samo iluzija. Božanskost se pri tem poskusu manjša in ne povečuje. Naša božanskost je največja v našem izvornem položaju, ko smo to kar smo v resnici - duša povezana z Bogom. Tukaj pa igramo razne vloge, le redko tisto kar smo v resnici. Materijalni svet je eno veliko gledališče kjer se vsak poistoveča z telesom (obleko) v kateri se nahaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

KaRkY ::

yantra rekel si da če mravlji nastavimo oviro bo šla okoli nje to današnji dan z računalnikom ni skoraj noben problem naret. Pa koliko se spomnim mislim da so z enim super računalnikom simulirali delovanje komarjevih možganov samo nisem 100% bom poskusil najt link.

EDIT: zmoto sem se polovico mišjih možganov so simulirali LINK
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KaRkY ()

yantra ::

Treba je komarja narest (simulirat) v živo, ne samo nekaj sprogramirat v računalniku. Virtualna realnost še ni dokaz da so znanstveniki sposobni naredit komarja zares. Sem prav razumu smisel tega?

w00tnes ::

Če so uspeli način "razmišljanja" komarja (oz. v tem primeru del miši) spravit v računalnik je to čisto lep dokaz, da je možno :)
Pod vprašanjem je namreč tisto skrivno delovanje za možgani in ne delovanje ostalih organov

Pegaz ::

yantra:
Arto, vse je samo vera. Ti pač 100% verjameš brez vsakega dvoma, da imajo znanstveniki prav.

Praviš da znanost ne more dati roko v ogenj in nam zatrditi,
da so njihove meritve in orodja s katerimi delajo meritve 100% točna?

Teorij, zakonov, argumentov znanstveniki ne potegnejo iz zraka. Zraven seveda morajo priložiti neke dokaze, ki so v taki ali drugačni obliki. Npr. ko računajo čim bolj natančno število Pi, si po neki decimalki naprej kar izmisliti cifre - priložiti morajo dokaze, da je Pi pravilen. Vsakdo, in s tem mislim tudi tebe, si lahko pogleda te stvari na internetu ali po različnih bukvah. Spomni se srednje šole in matematike/fizike. Neko enačbo ti učitelj ni le napisal na tablo, ampak ti jo je prej dokazal.

Kolikor te jaz razumem pa nam hočeš povedati, da znanstveniki preprosto nekaj povedo in nato moramo to verjeti - ne sodi po sebi.

Materijalno energijo ločijo na 5 grobih elementov:
- ...
-eter

Kaj je/naj bi bil eter (wiki)? Danes fizikalna teorija etra velja za zastarano znanstveno teorijo.

yantra ::

Pač menijo po novem da eter ni tolk pomemben in so mu zamenjali teoretično vrednost obstoja v znanstvenih krogih.
Za znanstevnike je eter teorija, za Vede je to najbolj subtilen element od 5-tih grobih elementov katere je vredno omenjati.

Recimo Nikola Tesla en največjih znanstvenikov prejšnega stoletja je bil navdušen nad Vedsko informacijo o etru.
Ta informacija ga je popeljala do novih idej in novih izumov.

Pegaz ::

Malo sem pogooglal in našel te Vede na internetu. V oči mi je padla Atharva veda (Vede so razdeljene na več delov). Očitno obstaja ogromno nekih urokov in čarovnij, ki nam lahko lepšajo življenje.

Naj jih naštejem nekaj:
- Charm against cough
- Charm against worms
- Charm against poison
- Charm to procure immunity from all diseases
- Charm to promote the growth of hair
- Charm to secure perfect health
- Charm for obtaining long life and prosperity by transmission of disease
- Charm against demons and sorcerers
- Charm for obtaining a wife
- Charm for obtaining a son
- An incantation to make a woman sterile
- Charm to secure the superiority of a king
- Charm for procuring increase of grain
- Charm against ominous pigeons and owls

Atharva veda

yantra ::

K
olikor te jaz razumem pa nam hočeš povedati, da znanstveniki preprosto nekaj povedo in nato moramo to verjeti - ne sodi po sebi.


Seveda. Znanstveniki so samo ljudje. Ti verjameš, da so njihovi dokazi vredni tvoje 100% vere. Jaz jim pač ne verjamem,
da lahko uganejo kaj se je dogajalo toliko miljard let nazaj, ker vem da imajo nepopolna čutila in so podložni zmotam in zaradi tega ne morejo dati 100% točne resnice. Njihove trditve, podpirajo z "dokazi" ki veljajo par let dokler jih nekdo drug ne ovrže, niso absolutna resnica. Mene zanima absolutna resnica in ne nekaj približnega.

Pa naj dokažejo nasprotno, kar trdijo Vede, če že ne morejo dokazati Boga skozi svoj način dokazovanja. Nihče se ne vpraša, če mogoče z njihovim procesom dokazovanja enostavno ni mogoče dokazati Boga. Mogoče pa je edini možni način, kako lahko dokažeš Boga, tak kot je opisan v Vedah. To je tudi mnenje samega Boga.

yantra ::

Malo sem pogooglal in našel te Vede na internetu. V oči mi je padla Atharva veda (Vede so razdeljene na več delov). Očitno obstaja ogromno nekih urokov in čarovnij, ki nam lahko lepšajo življenje.


Vede so ogromne in notri je res marsikaj. Najdete lahko Vedo za vojskovanje (Dyanur Veda), Vedo za grajenje in urejanje bivalnih prostorov in zgradb (Vastu shastra), Vedo o zdravljenju (ayurveda), Vedo o astrolgiji (Jyotish), Vedo o samospoznavanju (Bhagavad Gita, Srimad Bhagavatam...) tudi črna magija in bela magija je opisana.

Vede vsebujejo en kup sekcij tudi za takšne, ki potrebujejo stvari kot so uroki in magija. Zakaj pa ne?
Vse to niso izmišljotine in se dajo testirat. Vede govorijo tudi o raznih mističnih močeh, ki jih lahko razvijete.
Jezus je recimo hodil po vodi. Pravljice? To je vse preverjeno in s temi zadevami se jogiji v Indiji ukvarjajo že tisočletja.
Če ne bi delovalo, se to znanje ne bi obdržalo toliko časa in bi že zdavnaj ljudje vse skupaj zavrgli kot vraževerje.
Krišna te dele Ved ne priporoča in pravi da so namenjene manj inteligentnim in priporoča samo duhovno sekcijo Ved.
Pa ne zato ker ne delujejo, ampak ker se s tem početjem še bolj zapleteš v tem svetu, smisel življenja pa je da se odpletemo.

Pegaz ::

Seveda. Znanstveniki so samo ljudje. Ti verjameš, da so njihovi dokazi vredni tvoje 100% vere. Jaz jim pač ne verjamem,
da lahko uganejo kaj se je dogajalo toliko miljard let nazaj, ker vem da imajo nepopolna čutila in so podložni zmotam in zaradi tega ne morejo dati 100% točne resnice. Njihove trditve, podpirajo z "dokazi" ki veljajo par let dokler jih nekdo drug ne ovrže, niso absolutna resnica. Mene zanima absolutna resnica in ne nekaj približnega.

Kako lahko ti s svojimi nepopolnimi čutili veš, da so Vede absolutna resnica?

Pa naj dokažejo nasprotno, kar trdijo Vede, če že ne morejo dokazati Boga skozi svoj način dokazovanja. Nihče se ne vpraša, če mogoče z njihovim procesom dokazovanja enostavno ni mogoče dokazati Boga. Mogoče pa je edini možni način, kako lahko dokažeš Boga, tak kot je opisan v Vedah. To je tudi mnenje samega Boga.

Jaz trdim, da obstaja tipkarski škrat, ki je bad guy in nam zapeljuje prste ter jih preusmeri na napačno tipko. Krivda ni naša, če se zmotimo - število napak je odvisno le od škratove trenutne volje. To, kar jaz trdim je absolutna resnica, kar trdijo psihologi, biologi in zdravniki so le približki resnice, kar zame ni dovolj.

Dokaži mi, da tipkarski škrat ne obstaja.

Vede vsebujejo en kup sekcij tudi za takšne, ki potrebujejo stvari kot so uroki in magija. Zakaj pa ne?
Vse to niso izmišljotine in se dajo testirat. Vede govorijo tudi o raznih mističnih močeh, ki jih lahko razvijete.

Katere uroke in čarovnije pa ti znaš? Aja, jih ne znaš.

Zelo sem presenečen, da nekateri ljudje dejansko verjamejo temu.

gzibret ::

yantra> Vede so ogromne in notri je res marsikaj. Najdete lahko Vedo za vojskovanje (Dyanur Veda), Vedo za grajenje in urejanje bivalnih prostorov in zgradb (Vastu shastra), Vedo o zdravljenju (ayurveda), Vedo o astrolgiji (Jyotish), Vedo o samospoznavanju (Bhagavad Gita, Srimad Bhagavatam...) tudi črna magija in bela magija je opisana.

A niso vede le 4? Rig-, Sama- Athar- in Yajurveda? Vse ostalo so ali drugi teksti ali pa pojasnila vedam. Bhagavad Gita je le del hinduistične "biblije" Mahabharata. Srimad Bhagavatam pa je en pogovor razlagalca ved z učenjaki, ki sam zase trdi, da je bog ali da se je učil pri bogu (nekaj takega, se ne spomnem več točno). Nič od obojega pa NI veda (oz. vedanta sutra). Vse ostalo (purane, upanišade...) niso vede, so le nekakšen supplement vedam, kot je recimo periodni sistem (ali pa tabela prostih entalpij in entropij recimo) dodatek h kemiji.

Sicer pa so vede kot nostradamusove prerokbe. Če kaj iščen notri, boš sigurno našel, ker je jezik zelo skrivnosten.
Vse je za neki dobr!

_Sajmon_ ::

Da temo spet preusmerim na prvotna vprašanja:

1. Kako je nastal ta svet?

Ja, ste že marsikaj napisali. v fizikalnem smislu. Čisto možno, da je bil kak velik pok ali kaj podobnega. Kaj pa pred tem? Ne vem. Tule trčim na mojo (človeško) omejenost, ker na vse skupaj gledam v časovnem smislu. V bistvu me vprašanje presega. Pravzaprav me niti ne zanima točno, kako je bilo, niti ne iz česa je nastalo ali kdaj je nastalo. Odgovori na ta vprašanja, ki jih kje zasledim, preberem ali slišim mi samo povečujejo moje čudenje o stvarstvu. Vsekakor bi rekel, da je bil en trenutek, ko je svet nastal, oz. bolje rečeno, da je bil trenutek, ko se je vse začelo.

Drugi del odgovora na prvo vprašanje: kdo je ustvaril ta svet, je zame jasen. Bog. Ok, ok, že vidim magično besedico dokaži. Kdo pa je Bog? Naj navedem, kako razmišljam. Lahko bi najprej rekel, da svet je nekdo ustvaril. Energija, višja sila, ipd. Vsekakor ni rezultat naključja, ker da bi naključno nastala tako čudovita narava, rastline, živali in nenazadnje, človek, mi ne bo nihče rekel, da je to slučajno... A ste poskusili napisati program, ki bi naključno generiral byte. Kolika je možnost, da nastanejo windowsi xp? Dobro, obstaja teoretična možnost, a to ne spremeni mojega prepričanja, da je nekdo ustvaril svet.
Torej nekdo ali Nekdo. Ta nekdo je zame Bog, oseba, zato pisana z veliko začetnico. Bog, ki ga častijo monoteistične vere. In ta Bog postane zelo blizu (v to verjamem), ko pošlje svojega sina Kristusa. Kdor njega pozna, pozna Očeta (t.j. Boga, Stvarnika) piše v sv. Pismu. In v to verjamem. Zakaj oz. kako? Vzgojen sem bil v katoliški veri in nekak kot otrok sem zvedel za to in v to sem verjel. A prišel je trenutek v življenju, ko sem moral to otroško vero sprejeti ali zavrniti. Je trajalo, a Bog je očitno našel pot do mene. Preko Kristusa. Preko drugih ljudi, ki so ga tudi srečali.

Ne bom preveč o tem pisal. Želel sem izpostaviti razliko v razmišljanju. En lep del piscev tule povdarja znanost in navaja razne procente. Nekateri hočete dokaze za to in ono. Da Bog je ipd. Jaz cenim dosežke znanosti, a zame znanost ni bog. Morda hoče bit, ali bi morda bi hoteli, da bi bila. A ni in ne bo. Ampak... ja, lahko razmišljamo tudi tako, da dokler ni dokazov, da pač ne verjamemo. Tudi to je opcija. A zame je recimo dokaz, da Bog je, že narava, zakoni v njej, živali, človek ipd. Potem je naprej čudoviti primer Kristus, ki se dokazuje če se tako izrazim, že 2000 let, preko Cerkve, ljudi, ki so mu sledili v nauku in če pridem še v sedanji trenutek: vidim Boga recimo v ljudeh, ki so mi blizu, v spremembah, ki so jih doživeli, morda v ozdravitvah po molitvi ipd.
A da se dobro razumemo: to ne pomeni, da je (RKC) Cerkev brez napak, da Kristusa povsem razumem, da molitve so vedno uslišane, da včasih težko razumem ali sprejemam, zakaj Bog dopušča vse to trpljenje... Skratka, nimam vseh odgovorov, kaki so mi težko razumljivi, a tisto, kar vem mi daje 100% gotovost. Ja, to je vera. Skušal sem navesti, kako sem do nje prišel. Meni to zadostuje in ne rabim takih dokazov, kot jih morda kdo od vas pričakuje.

A to ni nič narobe, če dokaze kdo pričakuje ali želi. In če jih ni, pač ne verjame. Je en moderen način razmišljanja, baziran večinoma na znanosti, ki daje občutek trdnosti. ČE pač je nekaj znanost dokazala, to verjamemo, a ne? Dokler nekdo ne dokaže nasprotno. Se strinjam! Dodal bi: dober začetek na poti k Bogu, a korak naprej je lahko izjemno težak ali celo nemogoč. Brez ponižnosti ne gre...

Še par komentarjev na poste:
Nevone: ja, res je, če hočemo zlahka najdemo nekaj, kar bi nam preprečevalo, da bi verovali v Boga. Odločitev je naša. To, pa da je Bog slabo definiran v sv. Pismu, pa je verjetno v smislu, ki si ga ti mislil, morda res, a po mojem prepričanju lahko v Kristusu zveš vse kar je bistvenega o Bogu.

c0dehunter:
Ne vem no, a tile škofi in duhovniki res verjamejo, da je svet "naredil Bog"? Ker tega ne morem verjet, da bi lahko nekdo, ki ima vsaj srednjo šolo, verjel kaj takega.

To je kar malo žaljivo. A na vernike si pozabil? Ti verjetno nimajo niti srednje šole. Upam si trdit, da je veliko tudi vernih znanstvenikov.

O duši pa kdaj drugič.

Rippy ::

Danes je možen "backtrack" skoraj vseh večjih in tudi nekaterih manjših religij, veliko jih ima tudi skupne "prednike" in izposojene točke, to je definitivno kreacija človeka, družbe in ne "boga".

Sam pojem "Bog" je verjetno tudi kreacija človeka in družbe, samo obstoj tega je nemogoče dokazat ali zanikat. Hipotetično, na enem mestu se zbere celotna populacija sveta, tej populaciji se prikaže nekaj, kar ima vse lastnosti in sposobnosti tega "boga". Populacija ima vse dokaze da je to bog, ampak je ševedno obstaja možnost, da to ni on. Sila, ki posnema lastnosti boga?

Naše znanje je omejeno in mogoče kljub konstantem napredku ne bo možno odgovoriti na vsa vprašanja. Mogoče res obstaja entiteta, ki bi mu lahko rekli bog, samo čeprav imamo na tisoče teorij (religij), glede na to kako veliko je (znano) vesolje, je možnost, da katera od teh pravilna praktično nemogoče :p.

yantra ::

Kako lahko ti s svojimi nepopolnimi čutili veš, da so Vede absolutna resnica?


Z nepopolnimi čutili se absolutne resnice ne da videti. Ljudje sprašujejo "nam lahko pokažete Boga, ste ga videli?"
ampak ne razumejo da so naša čutila nepopolna in da z njimi ne moremo videti niti stvari, ki jih ponavadi vidimo.
Če se ponoči luč ugasne... ne vidimo niti meter več pred sabo. Se pravi je naše videnje zelo pogojeno. Ni popolno.
Podobno je z čutili, niso popolna. In z nepopolnimi čutili, z nepopolnim spekulativnim umom, mi ne moremo priti
do absolutne resnice. To je nemogoče.

Vedski proces spoznavanja resnice je poslušanje o absolutni resnici iz pravega izvora. V Bhagavad Giti Krišna pravi.
" Kdor Me služi v ljubezni z popolno vdanostjo, njemu dam inteligenco, da lahko pride k Meni". To je proces.
Z vdanim služenjem, se ti Bog sam odkrije postopoma od zunaj in od znotraj. Sami z svojo močjo tega ne zmoremo.
Potrebujemo pomoč od Njega, preko guruja Njegovega poslanca, drugače ne gre. Guru nam odkrije kako se vdano služi.

Zato je v Bhagavad Giti izjavljeno, "če je nekdo resen v razumevanju absolutne resnice, mora pristopiti osebi,
ki ima spoznanje absolutne resnice. Drugače to ni mogoče". Za spoznanje absolutne resnice je potreben duhovni učitelj,
guru, ki resnico pozna. To je pravi proces spoznavanja resnice. Guru je tisti, ki je videl resnico. To je lahko
oseba iz katerekoli religije in se ne nanaša samo na sledilce Krišne direktno. Recimo Jezus je bil celo napovedan v vedah.
Njegov prihod, kje in komu se bo rodil. Prav tako Mohamed. To so vse velike duše, poslane od Boga da nam pokažejo resnico.
Vse velike duše imajo simptome po katerih lahko vidimo da so verodostojni. Teh simptomov se na da glumit.
Na ta način se da z pomočjo svetih spisov preverit, ali gre za osebo, ki je res videla resnico ali samo prevaranta.

yantra ::

A niso vede le 4? Rig-, Sama- Athar- in Yajurveda? Vse ostalo so ali drugi teksti ali pa pojasnila vedam. Bhagavad Gita je le del hinduistične "biblije" Mahabharata. Srimad Bhagavatam pa je en pogovor razlagalca ved z učenjaki, ki sam zase trdi, da je bog ali da se je učil pri bogu (nekaj takega, se ne spomnem več točno). Nič od obojega pa NI veda (oz. vedanta sutra). Vse ostalo (purane, upanišade...) niso vede, so le nekakšen supplement vedam, kot je recimo periodni sistem (ali pa tabela prostih entalpij in entropij recimo) dodatek h kemiji
.

Originalno je Veda ena. Ampak Srila Vyasadeva jih je razdelil v 4 (Rig, Yajur, Sama in Atharva veda) in potem so bile še enkrat razložene v različnih vejah kot v 18 Puranah in Mahabharati, Upanishadah, Itihasah in Vedanta Sutri. Vedski jezik in sama tema je zelo težko razumljiva navadnim ljudem, zato so izvorne Vede razdeljene, da jih lažje razumemo. V današnji dobi pa je to še posebej očitno. Tu je še en dokaz, da so bili naši predniki veliko bolj napredni.

Vse te 4 Vede in njihove priloge so VEDE in jih je zapisal Srila Vyasadeva, literarna inkarnacija Boga. Samospoznana in posebej za ta namen opolnomočena duša. Navadna pogojena duša si niti prbližno ne more izmislit toliko različnega znanja, ki daje vse te razlage in procese, ki 100% dajejo rezultate ob njihovem prakticiranju. Vede so ogromna bibliografija in se ubadajo z ljudmi na vseh nivojih. Od najmanj inteligentnih do najbolj zahtevnih iskalcev resnice. Za vse stopnje je dan poseben proces, kako se postopoma vzdigniti in doseči absolutno resnico.

Želite dokaz o obstoju Boga? Izvolite in začnite prakticirat vdano služenje. To je edini način, edini način, edini način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

jype ::

yantra> Želite dokaz o obstoju Boga? Izvolite in začnite prakticirat vdano služenje. To je edini način, edini način, edini način.

Če je to edini način, potem z njim žal ne bo nič.

Znanost zahteva zgolj nekaj let dela, da osvojiš osnove matematike in je, kar se mene tiče, bistveno boljša izbira, poleg tega pa omogoča še precej natančnejše napovedovanje prihodnosti.

Kdaj so sveti spisi nazadnje napovedali popoln sončev mrk?

_Sajmon_ ::

yantra> Želite dokaz o obstoju Boga? Izvolite in začnite prakticirat vdano služenje. To je edini način, edini način, edini način.


Verjetno tudi s tem vdanim služenjem (kakršen koli pomen je že mišljen pri tem) ne bi prišli do znanstevnih dokazov. Še več: mislim, da ga ni nobenega, ki bi znal opredelit, kak bi moral biti ta dokaz, da bi Bog res bil dokazan. Vedno lahko najdemo razlog, da ne bi verjeli.

V Boga lahko verjamem ali pa ne. Lahko verjamem, ker pač verjamem (sem morda bil vzgojen v tem smislu ali mi je pojem Boga blizu ali bogve še kaj). Morda si sploh ne postavljam vprašanj o Bogu, pač je in that's it. Morda skušam živeti po naukih kake Vede ali Cerkve ali religije. Taki so lahko verniki, ki pripadajo ali ne pripadajo verski instituciji, lahko so tudi duhovniki, ali kake druge posvečene osebe. A ta skupina ljudi morda ni nikoli osebno srečala Boga. So ljudje, ki so ga. In ti enostavno vedo, da Bog je. A moral je biti nek trenutek, da so to spoznali. Morda je trajalo leta in leta, morda so rabili kak padec, razočaranje, bolezen, morda kaj težkega v življenju, da so spustili Boga blizu. Ja, spustili ga blizu. Tudi zato se ne bi strinjal z yantrino izjavo, da naj bi preko služenja prišli do Boga, ker mislim, da do Boga oz. on do nas pride tudi brez služenja.

TESKAn ::

Želite dokaz o obstoju Boga? Izvolite in začnite prakticirat vdano služenje. To je edini način, edini način, edini način.


Zakaj bi služil bogu v svetu, ki ga je ustvaril zato, da bi spoznali življenje brez njega?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

perci ::

A teisti so tisti, ki pijejo pravi oz. zeleni čaj?

Bom za zacetek reku tkole: Bog ne bi mogel 6 dni neprestano ustvarjati in šele 7. dan počivati, če ne bi vmes spil veliko pravega (teina polnega) čaja.

Lahko rečem, da tudi sam zagovarjam to teistično teorijo. Jebeš big bange.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

yantra ::

Verjetno tudi s tem vdanim služenjem (kakršen koli pomen je že mišljen pri tem) ne bi prišli do znanstevnih dokazov. Še več: mislim, da ga ni nobenega, ki bi znal opredelit, kak bi moral biti ta dokaz, da bi Bog res bil dokazan. Vedno lahko najdemo razlog, da ne bi verjeli.


Velika razlika je med verjeti v Boga in poznati Boga in matematika sigurno ni Bog, znanost tudi ni Bog... :)
Mi bi radi spravili Boga v svoje okvirje. Se pravi, če Bog je, mora biti tak in tak, in mora se nam odkriti
na tak in tak način... da ga lahko izmerimo, ocenimo, če nam sploh odgovarja itd. Boga se ne da podredit.

Bogu ni treba priti k nam, On je že tu. Ampak mi moramo narediti potrebne korake da bi prišli do Njega.
Mi smo tisti, ki se moramo spremeniti, ne Bog. Brez vdanega služenja ni govora o resničnem spoznavanju Boga.
To ni moj izmišljen zaključek. To je Vedski zaključek, Vedanta Sutra. Jaz ne govorim iz svojega uma, temveč
samo predstavljam Vedsko informacijo tako kot je.

_Sajmon_ ::

yantra, a lahko prosim definiraš pojem služenja, da se bolj razumemo?

yantra ::

Zakaj bi služil bogu v svetu, ki ga je ustvaril zato, da bi spoznali življenje brez njega?


Če ne želiš služiti Bogu ostaneš tukaj. Če je to kar želiš, potem ni problema. Tukaj imaš 8.400.000 življenskih oblik
v katerih se lahko rojevaš znova in znova ter izpolnjuješ vse mogoče želje. Zakaj sploh služimo komurkoli? Zakaj služimo
ženi, otrokom, domovini ... zato ker jih ljubimo. Vdano služenje pomeni ljubezen. V tem je stvar. V ljubezni smo vedno
v podrejenem položaju. Vede pravijo, da celo Bog postane podrejen vsakemu, ki je razvil popolno vdano ljubezen do Njega.
In v takšnem odnosu se ta izmenjava povečuje v neskončnost. Obadva poskušata nesebično in nemotivirano služiti en drugemu
v ljubezni. To je večni in izvorni položaj vsake duhovne duše.

Bog služi vsakogar, tudi če ga želimo pozabiti. Tako velika je Njegova ljubezen do nas.
On nas stalno služi in nam izpolnjuje želje. Celo toliko ljubezni ima da nam omogoči da ga pozabimo.
Moral bi že na začetku pojasniti da vdano služenje pomeni nemotivirana ljubezen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

KaRkY ::

yantra kaj to pomeni da se nemoreš ponovno roditi v vseh živalskih vrstah al kake so te življenske oblike namreč na svetu je več ko 8400000 živalskih vrst. A se je mogoče pojaviti tudi kot recimo smreka ker potm raje za vedno ostanem tu kot pa da stojim na enem mestu 100 ali več let samo zato da me lahko negdo podre pa zakuri.

"On nas stalno služi in nam izpolnjuje želje." Kako željo mi je te izpolnil vse kar sem si gdaj zaželel pa sem dobil je bilo zato potrebno dobiti denar ki ga sem ga sam zaslužil ali pa moji starši. Največje želje kaj pa imam pa so še vedno neizpolnjene. Bog zame še nič ni naredil tako da je teško verjet v nekoga, ki nič ne naredi zame.

Pa še to če bog obstaja je zelo nesramen saj nas ma v tem labaratorijo kot neke miši in nas preočuje.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

yantra kaj to pomeni da se nemoreš ponovno roditi v vseh živalskih vrstah al kake so te življenske oblike namreč na svetu je več ko 8400000 živalskih vrst. A se je mogoče pojaviti tudi kot recimo smreka ker potm raje za vedno ostanem tu kot pa da stojim na enem mestu 100 ali več let samo zato da me lahko negdo podre pa zakuri.


Obstaja 8.400.000 kalupov življenskih vrst. 400.000 od teh je človeških. Vede govorijo o celem univerzumu, ne samo o tem planetu.
Človeških vrst je samo nekaj na tem planetu. Tudi opice se štejejo v človeške vrste, ampak na najnižjem nivoju.
Drevesa spadajo med nepremične življenske vrste in lahko se rodiš tudi kot drevo. Seveda se ne rojevamo v določenih oblikah
kar tko, random, brez nekega smisla in razloga. Te oblike so namenjene različno pogojeni zavesti vsakega posameznika.
Kakršno zavest in želje razvijamo, temu primerno telo dobimo. Bi rad leteli, ni problema, obstaja toliko in toliko vrst ptic in insektov.
Bi radi spali pol leta, ni problema, evo telo medveda ali polha, bi radi seksali ko zajci, evo telo zajca, opice, ali goloba,
ki ima lahko sex tudi 40 krat na dan. Vsaka vrsta nudi določeno vrsto čutnega zadovoljstva in omogoča izpolnjenje različnih želja.
Človeška oblika življenja pa je na prvem mestu namenjena predvsem samospoznavanju (kdo smo, kam gremo...kaj je smisel tega obstoja)
in ne samo zadovoljstvom, ki so dostopna vsem živalim. Človeško življenje je kot vmesna postaja, ko duša lahko razmisli,
če si še želi biti v tem svetu. V telesu živali ali rastline to ni možno.

"On nas stalno služi in nam izpolnjuje želje." Kako željo mi je te izpolnil vse kar sem si gdaj zaželel pa sem dobil je bilo zato potrebno dobiti denar ki ga sem ga sam zaslužil ali pa moji starši. Največje želje kaj pa imam pa so še vedno neizpolnjene. Bog zame še nič ni naredil tako da je teško verjet v nekoga, ki nič ne naredi zame.


Pravijo da Bog pomaga tistemu, ki si sam pomaga. Moraš se vprašat, kaj pa sem jaz naredil takega, da si zaslužim tisto, kar si želim?
Samo želja ni dovolj. Vsak v tem svetu dobi točno to kar je naročil. Žal ljudje nimajo znanja o tem in delajo kar jim paše,
potem se pa sprašujejo, kako to da trpijo, če so pa v resnici dobri ljudje. Pa so res dobri? Po kakšnih kriterijih so dobri ali slabi?
Recimo, mesojedstvo je en dober primer. Na miljone ljudi misli da so dobri, kljub temu da pobijajo na miljone drugih bitij samo,
da bi jedli. Je to res dobro delo? In ko pride reakcija, vsi obtožujejo Boga ali koga drugega da se jim godi krivica.
Delaj dobro in dobro se ti bo vrnilo. Bi rad bil bogat, ni problema, začni najprej dajat drugim. Kdor daje, dobi nazaj še več.
Delaj pobožne aktivnosti, ki prinašajo bogatstvo. To je znanost, ki nam je dana v Svetih spisih. To funkcionira kot pribito.
Vsak lahko naredi test in se prepriča o tem.

Pa še to če bog obstaja je zelo nesramen saj nas ma v tem labaratorijo kot neke miši in nas preočuje.


Karky, ta svet ni laboratorij. Bog ne rabi eksperimenta, da bi videl rezultat. Njemu je vse jasno za nazaj, sedaj in za naprej.
Sami želimo biti v tem svetu, kjer vsi poskušajo biti Bog. Zato tukaj ni prave sreče. Ker vsi želijo samo uživat drug drugega.
Nihče pa ne želi služit brezpogojno z ljubeznijo. Zakaj, zato ker če ljubiš nekoga brezpogojno, se mu podrediš, s tem pa
postaneš ranljiv in te drugi lahko izkoristi in zlorabi. Zato, ker imajo ljudje takšne izkušnje, ne marajo služit brezpogojno.
Vendar Bog ni tak. Bog je edini, ki vzvrača popolno. Ko On vzvrača je to brez napak in brez sebičnih interesov. Sebičnost pride,
ko si nekaj želiš zase pa tega nimaš in bi rad to dobil od nekoga drugega, ki to ima. Česa pa Bog nima, da bi lahko dobil pri
nas? Edino česar nima je lahko naša ljubezen.

Zato pa so na voljo Vedski spisi in drugi sveti spisi, da se izvlečemo ven iz tega šmorna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yantra ()

TESKAn ::

Recimo, mesojedstvo je en dober primer. Na miljone ljudi misli da so dobri, kljub temu da pobijajo na miljone drugih bitij samo,
da bi jedli.


Če tvoj bog ne bi hotel, da pobijamo druga živa bitja za hrano, bi nas ne naredil lačne. Da ne omenjam tega, da naš imunski sistem vsako sekundo pobije milijone bakterij ipd., ki bi nam lahko škodovali.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Senitel ::

Po mojem je med "ateisti" in "teisti" pač zlo očitna razlika. Prve zanima "zakaj", drugi so povsem zadovoljni z "tako pač je." Kakršna koli religija sama zase je povsem neuporabna, oziroma zgolj mašilo za vse tiste stvari, na katere se posamezniku ne da ubadati z vprašanjem "zakaj."
Če religija reče gravitacija je tukaj, ker jo je naredil Bog je to povsem neuporaben podatek. Meni to, da verjamem, da jo je naredil Bog slučajno kakor koli pomaga, če hočem na sprehod na luno ali pa v Avstralijo? Kakšen bo "odgovor" Boga jamskemu človeku, ki se zvečer ob ognju pred jamo sprašje "hmm, mene pa zanima kako bi se bilo sprehajat po luni?" Ali pa kakšen bo odgovor religije danes meni, če se hočem sprehajat po enem planetu v Andromedi? Ljudje smo prišli na luno zaradi Newtna, čeprav je zaj**** glede gravitacije...

Religija je svoj čas dajala konkretne odgovore, npr. da je Zemlja središče vsega, da je Zemlja ravna ploskev, ljudje so molili k raznim bogovom za dež, za zdravje,... Kakšne razlage konkretnega dogajanja v vesolju nam danes nudi religija?
Religija je danes samo most čez znanost. Tako kot jaz verjamem, da je nek Bog ustvaril Coca Colo, čeprav se mi sanja ne kako.
Torej religija: verjamem da smo prišli iz A do B, ampak sanja se mi ne kako.

_Sajmon_ ::

Yantra, bom skušal razložiti, zakaj nekaterih tvojih trditev oz. od Vede ne morem sprejeti. Mimogrede, zakaj jo pišeš z veliko začetnico? Sicer se v marsičem strinjam s teboj, a glede živali in vegetarijanstva sva si na različnem. Prvič, zame je človek nekaj posebnega in drugačnega od ostalih živih bitji. Zame je edino živo bitje, ki ima dušo. Je nekaj več, definitivno. Če bi reinkarnacija bila možna, bi bila potem samo v drugega človeka. A v reinkarnacijo ne verjamem. To, da se lahko rodimo kot drevo... Vegetarijanstvo sprejemam in poznam nešteto katoličanov, ki ne jedo mesa. A težko mi gre razumet religiozna načela za to. Kako razlagaš to kar Teskan omenja? A muho smeš ubit? Kaj pa "nevidne" živali? Tudi Kristusa nekateri omenjajo, da je bil vegetarijanec, a zakaj je potem dajal drugim (učencem) ribe v hrano in zakaj pravzaprav ni prepovedal jesto meso.


Pravijo da Bog pomaga tistemu, ki si sam pomaga. Moraš se vprašat, kaj pa sem jaz naredil takega, da si zaslužim tisto, kar si želim?
Samo želja ni dovolj. Vsak v tem svetu dobi točno to kar je naročil. Žal ljudje nimajo znanja o tem in delajo kar jim paše,
potem se pa sprašujejo, kako to da trpijo, če so pa v resnici dobri ljudje. Pa so res dobri? Po kakšnih kriterijih so dobri ali slabi?
Recimo, mesojedstvo je en dober primer. Na miljone ljudi misli da so dobri, kljub temu da pobijajo na miljone drugih bitij samo,
da bi jedli. Je to res dobro delo? In ko pride reakcija, vsi obtožujejo Boga ali koga drugega da se jim godi krivica.
Delaj dobro in dobro se ti bo vrnilo. Bi rad bil bogat, ni problema, začni najprej dajat drugim. Kdor daje, dobi nazaj še več.
Delaj pobožne aktivnosti, ki prinašajo bogatstvo. To je znanost, ki nam je dana v Svetih spisih. To funkcionira kot pribito.
Vsak lahko naredi test in se prepriča o tem.


Vprašanje, kaj je dobro ali slabo, je na mestu. Pravzaprav, kdo lahko reče, kaj je dobro za človeka in kaj ne? Lahko odgovor iščemo sami, a kdo nam garantira, da ne zaidemo?
Če delaš dobro, to ni garancija, da boš dobro tudi prejel. A dobro rojeva dobro, in slabo slabo, to je moja izkušnja. A to ni nujno, da vedno vidim, začutim. A kar bi povdaril je to, da ni vse v nas: ene stvari so nam enostavno podarjene. Nekdo ozdravi, če so molili zanj, drugi umre. Zakaj? Lahko se trudimo, a nekaj nas presega, en razum, ki vidi precej dlje od našega. A to ne pomeni, da je bolje se ne trudit, ker nam itak padajo stvari na glavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

Infinity ::

yantra omenil si da se bog podredi osebi(duši) ki ga vdano in brezpogojno ljubi, tukaj pa si globoko zabredel v absurd, saj je dogma vseh religij da je bog vrh in izvor vsega da je on največji med največjimi, itditd. kako je torej možno da se to višje bitje/vrhovna duša/bog/(vstavi željeno označbo) podredi "navadnemu" človeku, ker kolikor jaz razumem dogme in religiozne tekste(ne samo biblio ampak tudi nekatere druge) je z svojim ponižanjem tebe postavil v vlogo stvarnika in boga, na kratko - postavil te je nad sebe.

oprosti ampak malo si se zaplezal.

yantra ::

yantra omenil si da se bog podredi osebi(duši) ki ga vdano in brezpogojno ljubi, tukaj pa si globoko zabredel v absurd, saj je dogma vseh religij da je bog vrh in izvor vsega da je on največji med največjimi, itditd. kako je torej možno da se to višje bitje/vrhovna duša/bog/(vstavi željeno označbo) podredi "navadnemu" človeku, ker kolikor jaz razumem dogme in religiozne tekste(ne samo biblio ampak tudi nekatere druge) je z svojim ponižanjem tebe postavil v vlogo stvarnika in boga, na kratko - postavil te je nad sebe.

oprosti ampak malo si se zaplezal
.

Haha, to je pa višja duhovna matematika, ki je v drugih svetih spisih ne najdeš.
OK, naj razložim. Vprašanje je vsekakor zelo inteligentno.

To je ljubezen. Kako se pa recimo predsednik ZDA ali katerekoli države podredi svojemu otroku?
V ljubezni je vse mogoče. Predsednik bo doma celo dovolil svojemu sinu da spleza na njega in
ga bo po vseh štirih vozil po sobi. Kako je to možno? Zelo normalno je, ker doma ni predsednik.
Prav tako Bog ni vedno najprej Bog. Čeprav je vedno Bog, ima lahko odnose z drugimi dušami skozi
ljubeče odnose, kjer Njegov položaj kot Bog sploh ni več v prvem planu. V duhovnem svetu se nekateri
sploh ne zavedajo da je Bog v bistvu Bog. To je duhovna iluzija, ker če bi se zavedali potem z njim
ne bi mogli imeti tak odnos.

Skratka, Vede dajejo opis da je z Bogom možno imeti več vrst odnosov. Recimo Koran in Biblija poznata
samo enega, to je skozi strahospoštovanje, kot služabnik. Zato tudi pride do navideznega konflikta.

Možni odnosi so do potankosti opisani v Vedah:

nevtralni odnos
odnos kot sluga
prijateljski odnos
starševski odnos
zakonski odnos

Te informacije so za vas nove in mnogi niti sanjali niste, da kaj takega lahko obstaja, ampak ti odnosi
so opisani v Vedah in so tudi podrobno razloženi. Vede niso dogmatične in vedno točno razložijo zadevo,
da dobiš celo sliko in je na koncu vse tudi zelo logično. Bog je oseba in ni omejen na samo en odnos z dušami.
Vsak od teh odnosov prinaša drugačno draž. Tako kot imamo mi drugačno draž v odnosu z svojim najboljšem
prijateljem, starši, ženo ali z svojimi otroci. To je zelo globoka tema. Upam da nisem šel že predaleč.

PS. Vede pišem z veliko, tako kot pišem Biblija in Koran. Izraz spoštljivosti.

1024 ::

Te informacije so za vas nove in mnogi niti sanjali niste, da kaj takega lahko obstaja,


Kakšen človek bi to isto rekel po ogledu Penn & Tellerja.
Fish knows everything.

yantra ::

Religija je svoj čas dajala konkretne odgovore, npr. da je Zemlja središče vsega, da je Zemlja ravna ploskev, ljudje so molili k raznim bogovom za dež, za zdravje,... Kakšne razlage konkretnega dogajanja v vesolju nam danes nudi religija?


Senitel. Vede še vedno dajejo točno razlago vesolja in jasne napotke za vse kar resnično potrebujemo v tem življenju.
Če vam ne bi mešali um z temi zgodbicami o predjamskih ljudeh, bi vam bilo lažje sprejet (razumet), da se življenje
danes kljub vsem tehničnim inovacijam, resnično degradira. Civilazije gredo na dol, ne na gor v duhovnem smislu.
Predstavljalci Biblije so tudi naredili precej zmede, ker Biblija ne daje tako jasnih odgovorov. Brez duhovnega znanja
je ves materjalni napredek brez prave vrednosti.

Sajmon, zelo rad bi ti odgovoril, pa me je čas prehitel. Se opravičujem. Odgovorim zvečer. ;)

hamax ::

> Vede še vedno dajejo točno razlago vesolja

Prosim, predstavi jo, da jo bomo lahko postavili na laz ;)

KaRkY ::

Glej yantra verjetno lahko rečem za kr veliko ljudi da jim je vseeno da gre civilizacija duhovno navzdol doklet se znanost razvija in nam ponuja vedno nove inovacije ter bolše življenje(nerabiš zadnih dveh besed kometirat ker verjetno vsi vemo kaj boš povedal:D)
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

jype ::

yantra> PS. Vede pišem z veliko, tako kot pišem Biblija in Koran. Izraz spoštljivosti.

Biblija in Koran se z veliko pišeta ker sta to naslova knjig.

Vede pa zato, ker je na začetku stavka tudi velika začetnica :)

_Sajmon_ ::

Yantra:
Skratka, Vede dajejo opis da je z Bogom možno imeti več vrst odnosov. Recimo Koran in Biblija poznata
samo enega, to je skozi strahospoštovanje, kot služabnik


Vsaj za Biblijo po mojem prepričanju to ne drži. Zagotovo gre tu tudi za prijateljski odnos, pa očetovski (Bog kot Oče).

Yantra, ali ti pripadaš kaki religiji? Kdo je spisal Vede?

Pegaz ::

Z nepopolnimi čutili se absolutne resnice ne da videti.
V Bhagavad Giti Krišna pravi.


Kako torej ti s svojimi nepopolnimi čutili veš, da je Krišna absolutna resnica?

KaiV6 ::

Nekako priletel do konca te teme pa imam yantra dve vprasanji za zacetek.

ne bom citiral, ce se pa bos spotikal in dlakocepil pa bom.

Prvo si povedal, da clovek s svojimi nepopolnimi cutili, ne more zaznat in se prepricat o obstoju boga po drugi strani pa pravis, da si ga ti "dozivel"? Torej :
a) ti imas popolna cutila
b) prirejas sproti resnico, kot se teiste spodobi

Drugo vprasanje. Dusa.
Pravis, da s smrtjo dusa ne "umre" ... ampak obstaja naprej. Zdej pa mene zanima kdaj dusa "vstopi" v cloveka ?
Kadar spermij oplodi jajcece ? Starsi prenesejo duso na odroka ? Pride dusa iz vesolja 1 sekundo po oploditvi ? 2 sekundi ? Pri 46 kromosomih ? Pri 4 celicah ? V trenutku ko pride odrok ven iz matere ? Na kratko, kdaj dobi clovek duso s teisticnega ( zgolj zaradi tega, da se ne bos izognil vprasanju in odgovoril z vprasanjem "kdaj pa pride po znanstvenem vidiku") vidika

Za zacetek samo tole. Hvala.
<insert>podpis.html</insert>

yantra ::

Pegaz, preberi si še enkrat ali pa dvakrat, zgoraj nekje na sredini sem že odgovoril na podobno vprašanje.
Kako lahko ti s svojimi nepopolnimi čutili veš, da so Vede absolutna resnica?


Vsaj za Biblijo po mojem prepričanju to ne drži. Zagotovo gre tu tudi za prijateljski odnos, pa očetovski (Bog kot Oče).


OK, res je. Lahko dodava tudi ta dva odnosa.

Yantra, ali ti pripadaš kaki religiji? Kdo je spisal Vede?


Jaz pripadam večni religiji. Religija je v bistvu samo ena. Religija pomeni povezati se z Bogom v ljubezni.
Če pa te zanima zunanja nalepka od kje dobivam duhovno znanje in vodstvo, pa je to Hare Krišna gibanje.

.... zame je človek nekaj posebnega in drugačnega od ostalih živih bitji. Zame je edino živo bitje, ki ima dušo. Je nekaj več, definitivno. Če bi reinkarnacija bila možna, bi bila potem samo v drugega človeka. A v reinkarnacijo ne verjamem. To, da se lahko rodimo kot drevo...


Praviš zate, zate.... to pomeni da izhajaš iz sebe in ne iz svetih spisov. Sem že prej razložil da imamo nepopolna čutila
in naši osebni zaključki niso verodostojni, če niso podprti z strani svetih spisov. Biblija izvorno vsebuje čisto sporočilo o
reinkarnaciji in karmi, žal jo je Konstantin skorumpiral nekaj stoletij po Jezusu. Spomni se kaj je rekel Jezus tistemu slepcu
pred templjem, potem ko ga je ozdravil. V tej izjavi je jasno razvidno, da Njegovi grehi niso bili storjeni v tem življenju
ampak v prejšnjem.
To da imajo samo ljudje dušo je imišljotina Konstantina, kar se Biblije tiče, da lahko naprej trguje z živalskimi trupli.
Želja po dobičku še danes vlada z cerkvijo. Jezus je jasno rekel "Ne ubijaj" ampak kdo od njegovih sledilcev danes to sledi?
Zelo malo. Samo poglej koliko klavnic ima cerkev? Ko pride do teh tem, jaz ne šparam besed in ne maram sentimentalnosti.
Še Frančiškani ne sledijo več Franjo Asiškega, ki je bil vegetarjanec. Za nekoga, ki je duhovno napreden jesti meso ne pride
v poštev, ker vidi v vseh živalih svoje mlajše brate in sestre. Za njih se razume, da jih je potrebno ščititi, ne pa redit in zaklat v klavnicah!

yantra ::

Prvo si povedal, da clovek s svojimi nepopolnimi cutili, ne more zaznat in se prepricat o obstoju boga po drugi strani pa pravis, da si ga ti "dozivel"? Torej :
a) ti imas popolna cutila
b) prirejas sproti resnico, kot se teiste spodobi


Si pa zelo odločno štartal, hehe :) pazi, da se ne spotakneš prehitro.

a) moja čutila so po svoji naravi nepopolna... ajde, da vidim kje si mi naštimal past ;)
b) kaj je zate resnica?

Pravis, da s smrtjo dusa ne "umre" ... ampak obstaja naprej. Zdej pa mene zanima kdaj dusa "vstopi" v cloveka ?
Kadar spermij oplodi jajcece ? Starsi prenesejo duso na odroka ? Pride dusa iz vesolja 1 sekundo po oploditvi ? 2 sekundi ? Pri 46 kromosomih ? Pri 4 celicah ? V trenutku ko pride odrok ven iz matere ? Na kratko, kdaj dobi clovek duso s teisticnega ( zgolj zaradi tega, da se ne bos izognil vprasanju in odgovoril z vprasanjem "kdaj pa pride po znanstvenem vidiku") vidika


Duše vstopijo v seme moškega v trenutku spočetja. Materija ne more rasti in se razviti brez prisotnosti duše.

yantra ::

KaiV6, če lahko dodam na tvoje a.) podvprašanje.

Moja čutila so po naravi nepopolna. Ampak kljub temu, če jim lahko deloma verjamem
imam poleg filozofskega prepričanja, vsakodnevne občutne spremembe v zavesti, ki so
posledica duhovne prakse. Kljub nepopolnim čutilom, vsak ve kdaj je lačen in sit.
Podobno lahko opaziš razliko v zavesti, ko si na duhovnem in ko si na materjalnem nivoju.
Teh sprememb pred svojim začetkom z duhovno yogo nisem nikoli občutil. Gre za neke vrste
blaženosti, ki je tudi opisana v Vedah kot izvorna duhovna zavest duše. Čeprav vem, da so
moja čutila nepopolna in jih ne jemljem kot merilo, si ne morem pomagat, da ne bi opazil
teh sprememb. Lahko bi rekel tudi, da te druženje z Bogom "zadane".
8-)

jype ::

yantra> kaj je zate resnica?

Za razliko od teistov je za nas resnica le tisto, kar lahko dokažemo (in ne tudi tisto, česar se ne da ovreči).

yantra> Podobno lahko opaziš razliko v zavesti, ko si na duhovnem in ko si na materjalnem nivoju.

To razliko jaz opazim tudi med kolesarjenjem in programiranjem.

Vsekakor mene druženje z računalniki "zadane".

Pegaz ::

Pegaz, preberi si še enkrat ali pa dvakrat, zgoraj nekje na sredini sem že odgovoril na podobno vprašanje.
Kako lahko ti s svojimi nepopolnimi čutili veš, da so Vede absolutna resnica?

a) moja čutila so po svoji naravi nepopolna... ajde, da vidim kje si mi naštimal past ;)



Kaj se zdaj pretvarjaš? Ne moreš enostavno priznat, da nimaš popolnih čutil in zaradi tega nikakor ne moreš vedeti absolutne resnice?

Sicer pa zelo nerad uporabljam izraz "(ne)popolna čutila". Kaj je zate popolno in kaj nepopolno? Kaj so zate čutila?

KaRkY ::

Duše vstopijo v seme moškega v trenutku spočetja.

Upam da tega ne resno misliš ker s tem stavkom si očitno povedal po tvojih prepričanjih da ženske niso žive in da niso ljudje. Če pa to resno misliš potem pa se tak nimamo več kaj za pogovarjat ker zatiranje žensk mi pa gre na živce.

yantra isto kot ti govoriš o tvojih izkušnjah z bogom lahko mi za znanost rečemo. Ti neveš 100% točno a je bog ker so tvoja čutila nepopolna ampak zato čutiš nekaj drugega ki ti interpretiraš kot boga kot si sam rekel te to "zadane". Ene izmed nas pa "zadane" znanost nekatere šport druge droge itd. Možnosti je veliko in če se ravnamo po tem da to občutenje pomeni bog je lahko recimo za nekoga bog računalnik za druge droge itd. In iz tvojih postov če jih malo bol podrobno prebereš pa premisliš ugotoviš da v bistvu je bog samo trska(misel) v tvojem razumo kar ni napačno ampak zato še nemoreš trditi da bog je.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Upam da tega ne resno misliš ker s tem stavkom si očitno povedal po tvojih prepričanjih da ženske niso žive in da niso ljudje. Če pa to resno misliš potem pa se tak nimamo več kaj za pogovarjat ker zatiranje žensk mi pa gre na živce.


Ajde, preberi še enkrat kar sem povedal... duše vstopijo v seme odraslega moškega pri spočetju. Kaj tu ni jasno?
Z semenom preidejo v žensko maternico in če je vse ugodno za spočetje duša ostane v zarodku, ki se razvije zaradi njene prisotnosti.

Da ne bo pomote, jaz ne baziram svojih izkušenj z Bogom na čutilih. Jih pa vsekakor opazim. In kako ti veš
da so te spremembe enakovredne adrenalinu pri športu itd? Šele, ko boš osebno iskusil enakovredno spremembo
zaradi duhovne prakse, boš lahko trdil da je vseeno kaj počneš v življenju, kolesariš, programiraš, se ukvarjaš
z Bogom... Do takrat pa je to samo ugibanje.

_Sajmon_ ::

Sem pričakoval takega odgovore, Yantra.

Biblija izvorno vsebuje čisto sporočilo o
reinkarnaciji in karmi, žal jo je Konstantin skorumpiral nekaj stoletij po Jezusu.


A se da kje te izvorne tekste dobit? Imaš kake vire? Res me zanima.

Spomni se kaj je rekel Jezus tistemu slepcu pred templjem, potem ko ga je ozdravil. V tej izjavi je jasno razvidno, da Njegovi grehi niso bili storjeni v tem življenju ampak v prejšnjem.


Mi lahko navedeš odlomek? Gre morda za Jn 9?

To da imajo samo ljudje dušo je imišljotina Konstantina


Tudi tule bi rad videl vir.

, kar se Biblije tiče, da lahko naprej trguje z živalskimi trupli.
Želja po dobičku še danes vlada z cerkvijo. Jezus je jasno rekel "Ne ubijaj" ampak kdo od njegovih sledilcev danes to sledi?


Po čem sklepaš, da je Jezus mislil tudi na živali? No, kaj porečeš na odlomek, ko Jezus ponudi ribo učencem? A ni to čudno dejanje vegetarijanca, da ponuja nekaj, kar sam ne je. A ni tudi Jezus razmnožil kruh in ribe? Kaj pa tale odlomek (Luka 24, 42-43): "Ponudili so mu kos pečene ribe. Vzel jo je in jo vpričo njih pojedel.". Preberi si na www.biblija.net.

Še Frančiškani ne sledijo več Franjo Asiškega, ki je bil vegetarjanec. Za nekoga, ki je duhovno napreden jesti meso ne pride v poštev, ker vidi v vseh živalih svoje mlajše brate in sestre. Za njih se razume, da jih je potrebno ščititi, ne pa redit in zaklat v klavnicah!


sv. Frančišek je res neizmerno imel rad živali, da bi pa bil vegetarijanec. No, ne izključujem. Ampak kako pa si ti prišel do te ugotovitve bi rad vedel?

Še par mojih sklepnih razmišljanj o vegetarijanstvu: odnos do živali, tudi ali predvsem v klavnicah, je res krut. Morda bi se mi tudi meni zagnusilo meso, če bi vse to videl. A da je to božja bolja, da ne jemo mesa, se ne strinjam. Božja volja pa je, da lepo delamo z živalmi, a zame je človek nad živaljo (edini, ki ima dušo). A zato nima pravice se nad njo recimo izživljati. Rad bi videl tudi danes ideal kmeta pred 100 leti, ki je cenil kravo doma, jo imel rad na en prav način, skrbel zanjo in jo na koncu ubil za hrano. A naj bi jo pustil umreti in s tem da bi ostala lačna družina? Če je vegetarijanstvo protest na način pridelave mesa danes, ok, a da bomo s tem bližje Bogu... Ja, kako pa gledaš na to, da ubiješ komarja, ki te je ravnokar pičil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Sajmon_ ()

KaRkY ::

Problem pri tem je da jaz recimo pri teh prakticiranjih zaspim saj me namreč na smrt uspavajo ker so popolno nasprotje temu kar sem sam izkusil in v kaj verjamem.

Sem našel še eno napako si reko da se duše vseli v moško seme OK kaj pa pri živalih ki se reproducirajo asexualno kjer ni partnerjev kot recimo bakterije, potem virusi(no virusi v bistvu niso živa bitja če smatramo da se moraš reproducirati z lastnim telesom ali celico vete v glavnem kaj mislim virusi se namreč ne reproducirajo na ta način ampak s pomočjo vbrizgavanja DNK v tuje celice) potem meduze ki majo zlo čuden reprodukcijski ciklus.

Glej yantra ti očitno še nisi našel nekaj kar bi te res zanimalo pa kaj bi z veseljem delal vsak dan magari 24ur na dan no razen to tvoje čudo z bogom, ker potem bi vedel da je to eno in isto nekateri pač mamo več hobijev ki nas zelo zanimajo. Meni recimo ta občutek da programiranje, astronomija, del fizike, kemija in bi se še kaj najdlo.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

Baltazar-x ::

Ne razumem zakaj samo nekateri čutjo po defoltu boga? Mogoče interesi višje sile?

yantra ::

Drugačne vrste imajo pač drugačen proces, kdaj duša vstopi v telo. Saj je vendar razumljivo...

Karky, jaz imam tudi hobije, ker že nekaj časa ne živim več kot menih in vem kakšen je občutek,
ko te prevzame nekaj iz tega sveta, žal to ni isto.

KaRkY ::

Daj razloži mi kam gre vse znanje vse izkušnje ki smo jih pridobili v prejšnjih življenjih namreč jaz se definiram da to kar sem so iz mene naredile izkušnje in vpliv vzgoje. Potem če se jaz pojavim v novem bitju in teh izkušenj ni več potem to nisem več jaz. Ljudje ki so doživeli popolno amnezijo so se nekateri popolnoma spremenili namreč ravnali so se po izkušnjah ki so jih imeli.

Aja pa še to bog je zloben obrazložitev če je vse kar je prišlo od njega je tudi zlo prišlo od njega in potemtakem je zloben.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

yantra ::

Ko duša zapusti grobo telo, ga zapusti vedno skupaj z subtilnimi elementi (um, inteligenca, lažni jaz).
Izkušnje se prenašajo naprej, karakter osebe prav tako. Brišejo pa se razni detalji izmišljene narave,
kot so spomin na imena, objekti, prostori itd... recimo deja-vu se pojavi, ko pridemo ponovno v podobno situacijo.

Vede pravijo tudi, da se duhovni napredek ne da izgubit in ga neseš s seboj v naslednje življenje.
Zato nekdo rabi zelo malo, da sprejme absolutno resnico, ko jo enkrat sliši. Materjalno znanje pa je začasne
narave in ga je treba vedno znova obnavljat.

Zloba prihaja od zavisti. Zavist pa prihaja od tega da želimo nekaj kar nimamo. Zavist je popolnoma materjalna kvaliteta.
Bog pa ni podložen materiji, tako kot mi. Bog je kvečjemu navihan, ni pa zloben. Vse kar on aranžira je popolno, pa tudi če
izgleda na začetku slabo, je na koncu narejeno za našo dobrobit. Po tvoje je tudi oče, ki vzame otroku iz rok oster nož
zloben, zato ker je povzročil da otrok joka.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slotechovec - Kristjan ? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24430911 (22926) Raptor F16
»

Verjamete v karmo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14716158 (14084) Aston_11
»

Duša (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25016788 (13059) DarwiN

Vzdržnost pred poroko? (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
79128002 (19113) WarpedGone
»

kateri bog je pravi

Oddelek: Loža
333122 (2229) ajin

Več podobnih tem