» »

Kateri DVD/Divx predvajalnik ne glede na ceno?

Kateri DVD/Divx predvajalnik ne glede na ceno?

prepecenc ::

Pozdravljeni.

Ker nikjer ne najdem konkretnega odgovora (mogoče ga tudi ni) sem odprl to temo. Ali obstaja kakšno splošno mnenje, kateri DVD/Divx predvajalnik je danes najboljši neglede na njegovo ceno?

danix1 ::

Definitivno je to PC, he, he...
Drugače pa so zelo solidni Pioneer 575 z GufiaK firmware-om, Yamaha 557, 657 z Itepe ali Big Bang fw-jem. Drugače pa je noro dobra tudi najnovejša Yamaha 559MK2 (za katero bo fw kmalu). Podpira Divx ultra, Packed bitstream, neenako poimenovane podnapise... Tudi kak nov Philips je z dobrim fw-jem super. V glavnem vsi ti playerji imajo Mediatek čip , zato si lahko obetaš dobro uradno in neuradno softwersko podporo. stanejo pa med 20 in 35 kSit.
Po drugi strani pa imajo tudi playerji a-la Yamada 6800 Meditek čip in dobro softwersko podporo, vendar je kvaliteta izdelave, daljinec in dolgotrajnost tako mizerna kot je njihova cena.
Obstaja še nekaj high-end modelov a-la Kiss DP600, ki na papirju in funkcijsko obetajo zelo veliko, vendar v praksi nimam ravno dobrih izkušenj z njimi (počasno nalaganje, zamrzovanje, grdi podnapisi ipd.).
Najboljšega playerja se torej verjetno ne da kar izbrati, saj ima vsak kakšne svoje dobre in slabe strani. V glavnem to bi morali izbrati strokovnjaki kot recimo EISA in uvesti novo kategorijo "Najboljši divx player leta", he, he,...

To so samo moje izkušnje, me pa prav zanima z katerimi playerji imajo drugi bralci v redu izkušnje.?? V glavnem za mene so važni ti parametri:
1. Dobra podpora za podnapise (veliki, črno obrobljeni, pravilno pozicionirani..)
2. Gladko delovanje, brez zamrzovanja in zatikanja
3. Dober daljinc (ne kak tak a-la Yamada, Hyundai ipd. ki ima vse gumbe enako velike,
da moraš vedno prižgati luč in iskati željen gumb ampak tak, ki ima logično
razporejene gumbe različnih velikosti, da jih najdeš takoj, brez gledanja v daljinc...)
4."Go-To"funkcija: preskok na željeno minuto-sekundo v filmu.
5.Izpis dolgih imen datotek

Ostale dobrote, kot npr. 5 različnih velikosti podnapisov, branje tudi neenako poimenovanih podnapisov, zoom pri divx-u, ipd. mi niti niso pomembene.
V prihodnosti bi pa bi bilo fino, če bi imel tudi kakšen resnično high end player kot recimo Yamaha 1700 in 2700 ter Denon 2930 in 3930, Marantz DV7001 ipd., dobro podporo za divx. Tile imajo vsi po vrsti briljantno sliko in verjetno bi tudi kak dober DVDrip z njimi izgledal čisto spodobno tudi na 42" TV-ju....

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

prepecenc ::

To je bil odgovor, ki sem ga iskal. Hvala.

So pa vsekakor dobrodošla tudi mnenja drugih


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Yamada predvajalniki (strani: 1 2 3 490 91 92 93 )

Oddelek: Zvok in slika
4609541000 (51883) GaS
»

[divXvid] Yamaha predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16027084 (6616) monaco
»

[divxvid] LG predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21534817 (9637) kekpek
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209321515 (46859) cryptozaver
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724305 (8919) bizi72

Več podobnih tem