» »

[divXvid] Yamaha predvajalniki

[divXvid] Yamaha predvajalniki

1
2
3 4

lovro ::

Tuki imaš link

KLIKNI TUKAJ

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro ()

Geronimo11 ::

Včeraj sem dobil Yamaho550 za sestro (ob pomanjkanju Pioneerja 575 v tujini, pri nas pa je 575 absolutno predrag)

Preizkusil sem več firmwarov za Yamaho in ugotovil, da je Mtz-jeva verzija firmwara še najprimernejša (http://mtz.softpedia.com):
- večje črke
- brezhibno delovanje čžš
- ozadje nespremenjeno (tovarniško)

Drugače pa lahko rečem, da sem nad Yamaho razočaran. Pioneer je boljši v vseh pogledih, le pri zoomu pri DVD-video je slabši. Problem Yamahe je zlasti počasnost, daljinec ki zahteva šolanega ostrostrelca, izginjajoči podnapisi če filme prevrtavaš.....

gregorr ::

A mi lahko kdo pojasni, kako je z divx podnapisi pri YAMAHI S550?? Nalozil sem namrec MTZjev firmware in mi se vedno ne delajo. Je pa res, da niti v menujih ni opaziti sprememb. Kako morajo biti poimenovani podnapisi in film, da jih sploh spozna? Hvala!

lovro ::

Film in podnapis se morata imenovati enako da ti bo znala koponenta predvajati podnapise!!
FW pa naložištakole na cd zapečeš FW ga vstaviš v dvd predvajalnik in zapreš po parih minutkah mal melje potem ti odpre in vzameš CD ven ker ti po 3min spet zapre in FW je uspešno naložen.
Opozorilo!! Ko nalagaš FW moraš pustiti koponento pri miru da naredi svoje!!!



lp

gregorr ::

Naceloma vem, kako se FW nalozi, ker imam sam elto in nisem imel tezav z MTZ-jevim FW-jem. Je pa res, da je pri elti spremenjeno tudi ozadje, tukaj pa ni, kot sem sele potem videl. Kako potem vem, da je FW dejansko nalozilo? Po cem vidim razliko od originalnega FW-ja?

Se glede podnapisov- pri elti je tako, da so podnapisi lahko tudi "ime.eng.srt" v primeru, da je film "ime.avi" - a to pri yamahi ne pali?

lovro ::

Seveda da pri yamahi delajo podnapisi sub, srt.
Ti ne glej kakšne so končnice pri filmu in pri podnapisih seveda da se razlikujejo, ti moraš podnapise enako preimenovati kot je ime filma, pusti končnice!!!
Npr: ime filma: SpiderMan.avi podnapisi: SpiderMan.srt


lp

gregorr ::

ok, to mi je vse jasno...kaj pa, ce mas vec podnapisov, v razlicnih jezikih. kako pa lahko potem poimenujes podnapise??

lovro ::

To pa da bi imel podnapise v večih jezikih pa ne gre sem probal pa prepozna samo ene, če pa jih imaš več jih pa ne prebere.
Moraš zapeči isti film večkrat z različnimi podnapisi. ;)

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lovro ()

gregorr ::

ok...ni ok, ampak to me je zanimal;)
hvala ti!

pauk ::

Seveda imas lahko vec podnapisov na istem CD-ju.
Primer:
Terminator.avi
Terminator.SLO.srt
Terminator.ENG.srt
Terminator.HR.srt
Med njimi preklapljas s tipko Subtitles.

yeba ::

Dejte zdej povedat katera verzija je najboljša?

Pa še to, kaj je treba končnice FW kaj sprminjati, zdaj so že tri verzije .nrg, .bin, .iso ?????

S51U ::

Ojla !
Jest sem pred tremi dnevi naložu Poljsko verzijo ( V34 ) in moram reč, da je OK - šumniki in sičniki delajo OK, podnapisi .srt in .sub tudi OK, vse sredinsko poravnano, tudi v treh vrstah delajo v redu - - mtz-jeva verzija mi je rekla NO DISC .... Tolk od mene.

Me pa zanima kako se lohka 550 ko regijsko odklene ????
Kakšen predlog !

LP :\
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: S51U ()

boklavdi ::

Meni so ga odklenili ob nakupu. Rekli so tudi (kupil sem ga pri privatniku), da delajo podnapisi, kar pa se ni izkazalo za resnično. Zadevo sem flashal s poljsko zadevo in deluje supeer!
Ob tem me zanima le, kako bi lahko podnapise malce povečal, ali pa morda malce spremenil kontrast. Velikost mi je kar v redu.
Zdi se mi namreč, da malce preveč sekajo ven? Ali pretiravam? Ali bo za to potreben nov firmware? Kaj pa npr. firmware na http://divx.rihta.net/modules.php?name=...
Kakšen je v primerjavi s poljskim? Jaz namreč nisem preizkušal obeh?


Hvala,... Boris.

Geronimo11 ::

Za regijsko odklepanje najdeš navodila na "http://www.videohelp.com/dvdhacks"

Meni je zadeva z 99990 na daljincu delovala. Delaš pa to na lastno odgovornost.

boklavdi ::

Ne vem, ali se meni samo zdi, ali pa mi Yamaha 550 malce cuka pri gledanju Divx-ov. Ko sem gledal prvi film, tega nisem opazil, sedaj pa se mi dozdeva, kot, da bi zadeva malce freez-ala. (stroboskopski učinek)
In to ne samo pri enem filmu ampak pri večih.
Medij: DVD-R ali DVD+RW.

Ima kdo podobne izkušnje?


hvala!

Boris.

CaqKa ::

ja
poišči temo z naslovom štekanje trzanje slike.. nekak tak.

davids ::

Vzrok za zatikanje filmov je ta, da imajo nekateri filmi pri ripanju vklopljeno funkcijo packed bitstream. To lahko odpraviš takole da si dol potegneš ta dva programa:

1. GSpot
http://www.afterdawn.com/software/video...

2. MPEG4 Modifier
http://www.moitah.net/

Najprej odpri film z GSpot-om in poglej če ti tam zeleno gori NVOP, to pomeni da je packed bitstream vključen.
Nato film odpri z MPEG4 Modifier in obklukaj unpack in film ponovno shrani.

davids ::

A je že mogoče kdo sprobal novi firmware od yamahe V.38?
V čem se razlikuje od tega Yamaha550S_1250_v1_Mtz firmwara?

danix1 ::

YAMAHA DVD-S557

Imam originalni fw za novo Yamaho DVD-S557 (naslednico DVD-S550). ČE je komu do igračkanja
z firmwareom mi lahko mejla, da mu ga pošljem


LP

Merlin_1 ::

V čem pa je razlika med 550 in 557modelom?

smito ::

a ma kdo firmware za yamaho 557s ki podpira sub in srt

tnx hvaležen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smito ()

smito ::

a mi pošlješ na mail firmware za 557s slomito@email.si

tnx maš pivo v dobrem

danix1 ::

Update za Yamaho 557 z slo fonti si lahko snamete na www.bigbang.si

http://www.bigbang.si/shop/?M=sn&IT=681

traceur ::

js tud jutre dobim, ta 557 DVD, pa ga dobim iz tujine, pa me zdej zanima a bom mogu kej odklepat d bom lhka slovenske podnapise gledu al ni potrebe?

traceur ::

se neki me zanima, k se ravno menmo o tej 557, kaksni sopa kej tile zvocnike k pridejo v paketu yamaha pack 105:
Yamaha NS-P110, Boxen Set

so za kaj? al so za v smeti? jih kdo ima?

gapi16 ::

Yamaha DVD-S557
jz sm dau to datoteko na cd k sm jo dobu od bigbanga pa mi napiše da ni cedeja sevede sm že prej neki nalagou gor zdej mi pa sploh nč noče naložit a se da to kej zbrisat.

LP

jure21 ::

Ali je kdo imel probleme z prepoznavanjem
dvd+/-rw v yamahi s550? Če je slučajno kdo imel ali mi lahko pove kako je to odpravil.Imam namreč TDK DVD-RW 2x hitrost ki sem ga posnel na pekaču LiteOn DVD+/-RW SOHW-1693S z programom Nero 6.6.08.Ko pa sem hotel predvajati film na DVD Yamaha S550 mi je po 30 sec loadanja napisalo NO DISC.Ali je imel kdo podobne težave?Prav tako sem probal za Traxdata DVD+RW 4x in je bila ista pesem.Pa sem probal firmware v.38 od yamahe pa vse omenjene v tem postu pa še vedno nič zato sumim da je nekaj narobe z DVD-jem.CD-RW pa mi prepozna normalno in DivX tudi,pa mp3 mi normalno igra.
Prosim za nasvete.
Hvala
Internet je vir informacij za razgledane.

panfilo ::

živjo mam dvd s550--z poljskim fw v.34 dela...ampak podnapisi nimajo dovolj kontrasta...
težko berljivi

brskal sem po netu pa našel fw V.38 za yamaho...kaj mi svetujete...?
yamaha dvd s550

Border ::

Sam bom kupil paket YAMAHA AV-105... v katerem je DVD PLAYER DVD-S 557... kje se da dobiti zadnji FIRMWARE...

POVEZAVA

Border ::

FIRMWARE za DVD-s557 YAMAHA, a se lohka dobi tudi v trgovini? so trgovci primorani dati ti zraven?

Border ::

Nasel sem posodobitve za YAMAHA 557...

http://www.bigbang.si/posodobitve/index.htm


So te vredu?

uzilainen ::

Jaz imam YAMAHO 657 in me ne vrti .srt podnapisov, pa še č-jev mi ne bere. Kje lahko dobim firmware, ki mi bo rešil te težave?
Hvala.

danix1 ::

To kar smo čakali: Firmware za Yamaho DVDS557, ki podpira Packed Bitstream!,
ima večje, popolnoma bele, obrobljene podnapise in slovenski meni. V kratkem še za DVDS657
Če kdo rabi naj mi pusti mail v zasebnih sporočilih

Lp

teaa ::

a ve kdo zakaj mi napiše na dvd predvajaniku (S557) k vstavm notr cd z firmware na piše UN DISC???

danix1 ::

Kateri firmware bi rad vstavil? Je ime nadgraditvenega fajla "YDVS557.BIN" ?
Si mogoče že prej nadgrajeval z kakšnim drugim fw-jem? Odgovori mi, da ti bom
lahko pomagal.

teaa ::

Firmware k sem ga dobila na strani od bigbanga, sem ga od rarala in zapekla na cd... ne prej nisem nc se nadgrajevala. lp tea

danix1 ::

Že vidim v čem je problem. Verjetno si zapekla nadgraditveni fajl kot CD-ROM
in ne kot CD IMAGE (CD sliko).

teaa ::

Ja to bo to. Mi je peku bratranc pa zgleda ni vedu... res hvala :)) lp tea

RudeBw ::

Yamaha DVDS557. Firmware na Big Bangovi strani je bolj tako tako. Pri (setup) mi klik na ikonico preferences (predzadnja v vrsti) sploh ni aktivna. Podpora za formate .txt sploh ne deluje. Pa tudi podpora za packet bitstream je vprašljiva. Probal sem malce modificirati FW z drugimi fonti Aial Narrow, pa jim avtomatskonaredi črno podlago, kar pa sploh ni Cool. Probal sem tudi FW z neke poljske strani, tam pa podpira samo .srt podnapise, kljub temu, da trijo, da bi morali delovati. Pri zamenjavi fontov pa pri tem FW ni problemov. Kaj je komu znano, kje bi dobil fw, ki vse te probleme reši, predvsem pa to, da si lahko zamenjam fonte, ki nimajo črne podlage.

davids ::

Ima mogoče kdo naložen novi firmware v.10i od yamahe s550 iz te polske strani?

http://www.itepe.net/

Kako deluje oziroma slabosti?

danix1 ::

Zadnja ikona Preferences je aktivna samo, ko imaš DVD/CD ustavljen, oziroma, ga nimaš
v predvajalniku, tako, da to ni napaka v firmware-u. Podnapisov .txt ne bere. Če hočeš imeti bel font brez temnega ozadja moraš pustiti font, ki je v bigbang fw-ju oz. inštalirati firmware iz Itepe.net - v njem delujejo fonti narejeni z MTKFontcreator-jem. Mislim, da Itepe fw podpira .txt podnapise in tudi Packed Bitstream. Tako, da Big bangov fw doda samo slo podnapise, Itepe fw pa ima še nekaj zelo uporabnih dodatkov.

RudeBw ::

osebno nisem nad poljsko verzijo prav nič navdušen (.sub in .txt pri meni ne delujeta), sem pa danes našel firmware, ki je po mojem okusu še najboljši. Edino kar sem zamenjal so fonti za podnapise in mpg slikice za ozadje. V originalu so Philipsove. Če se kdo hoče kaj igrat s tem je tukaj link. Pa previdno, da ne bo treba odpirat škatle in flashat s seral kablom.
Avtor "Lee" pravi, da deluje za vse verzije Yamahe 550, 557 in 657. Če se pa še kdo upa pozabavat z flashanjem z serijskim kablom lahko dobimo podprte tudi SACD in DVD Audio. Tako vsaj trdijo tisti, ki so z nadgradnjo uspeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RudeBw ()

Mati ::

danix1, poglej zasebno sporočilo.

Je že kdo uspel urediti podnapise na Yamahi 657. Želel bi imeti bele namesto transparentinih, nebi se pa pritoževal, če bi bili še malo večji.

mujo32 ::

A je komu že uspelo aktivirat DVD-Audio?

RudeBw ::

Imam eno vprašanje. Ali komu trza slika na Yamahi (557). Greza zelo kratek zastoj potem pa nadoknadi zastalo z večjo brzino od normalne. To se dogaja predvsem, ko se izvajajo procesorsko zahteve operacije, kot je npr.zoomiranje kadrov, posnetki hitrih akcij in podobno. Kaj bi lahko bil temu vzrok. Slika trza z ali brez Packed Bitstreama, pa tudi firmwareje sem že vse po vrst sprobal pa je trzanje vedno enako in pri vseh filmih, ne glede na FW, kodek, bitstream ali kvaliteto posnetka. Na računalniku vse dela BP?

vudy ::

RudeBwai
Poskusaj v nastavitvah pod Tv Type nastaviti Multi namesto PAL.
Veliko filmov je kodiranih v NTSC formatu in lahko v PAL nastavitvah pri hitrih premikih "štekajo".
Upam, da bo pomagalo!
Lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vudy ()

RudeBw ::

Filmi so večinoma v pal sistemu in tudi če predvajam NTSC format se dogaja podobno. Sem namreč sprobal v trgovini tudi druge Yamahe 557 in počnejo enake stvari. Najbolj pa je zanimivo to, da Philipsi, ki imajo enak čipset in celo software to ne počnejo. Tam je slika tekoča. Probal sem narediti update z modificiranim Philipsovim softom za DVP720; slika pa še vedno na treutke zatika. Še posebej v povezavi s podnapisi, ki se ob bolj natančnem gledanju naložijo od zgornje leve strani proti spodnji desni strani (to je vidno predvsem takrat, ko je veliko teksta).
Ni pa mi jasno, da so ljudje, ki to kupijo s tem čisto zadovoljni. Trgovci pravijo, da ni še nobeden tega reklamiral. So pa ob gledanju vsi opazili to zatikanje. Na žalost pa mi sedaj več v trgovini nočejo zamenjat predvajalnika za kateri drug model.
Če se slučajno kdo odloča za nakup tega predvajanika, ga za gledanje DivX/Xvid-ov odsvetujem. Za moje pojme totalno neužitno, še posebej če za to plačaš 40 jurjev.;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RudeBw ()

danix1 ::

Si preizkusil tudi z fw-jem iz www.itepe.net? Jaz sem ga naložil prijatelju in zadeva dela
super, poleg vsega bere tudi PB in vse podnapise, ne glede na ime

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

RudeBw ::

Ja, seveda, po mojem vse tazadnje verzije, ki so na internetu in ki rešujejo probleme PB in druge izboljšave. Moti pa me, da "itepe" ne pozna .sub datotek, ampak samo .txt. Žal imam večino starih filmov .sub in .srt, tako da mi ta FW kaj dosti ne pomaga, pa tudi če bere dugače poimenovane podnapise. Danix1, ali mogoče veš za kak FW, ki zna brati oboje :sub in .txt formate, seveda za Yamaho ali Philips DVP720?

danix1 ::

Mislim da Peli-jeva (http://videopeli.szm.sk/) verzija za DVP720 podpira .sub podnapise, ne glede na ime ne vem pa za .txt. Na hitro sem jo preizkusil na DVDS557 ampak, če se prav spomnim nekaj ni bilo v redu in sem moral Yamaho obuditi z kablom. Preizkusi torej samo, če imaš kabel na voljo.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954392615 (49111) NejcSSD
»

[divxvid] LG predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21534690 (9510) kekpek
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724200 (8814) bizi72
»

[divXvid] Podnapisi izginejo na komponenti

Oddelek: Zvok in slika
116848 (5505) krneki

yamaha dvd-s550

Oddelek: Zvok in slika
71731 (1676) CaqKa

Več podobnih tem