» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
3 / 45
»»

chucki ::

am philips pa coaxilni izhod ki je digitaln tk da lohk kamot prklopis 5.1 zvocnike!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

WildTHink ::

Plavko61 jest sm svojga kissa dp450 samo zato uzel k je bil tolk pocen to je 165 EUR. Drgac sploh ne bi...

Ampak sam neki, chucki ma čist prou glede updateanja... isto k pr navadnem PCju.. tm morš tud skoz kej novga gor naložit če zelis gledat film.

Sicer pa, če nimate divx player tko da niti ne veste kako je to al ste pa sam fouš:D

buhica1 ::

Chucki: A ti maš gor priklopljene kake 5.1 zvočnike, če ja kakšne??? In mogoče ma kdo kakšen predlog za solidne 5.1 zvočnike k temu Philipsu za kako-tako normalno ceno (ne audiofilske, ni treba da so zelo močni, soba v bloku cca. 4X5 m)???

lp Buhica

pivmik ::

Ma kakšni novi kodeki?!!!

Pol naj mi en pove kako da FFDShow VERZIJA STRA ENO LETO in POL dela pri vseh filmih(div3, divx,dx50,xvid)???

Saj vsi kodeki temeljijo na ISTEM standardu - MPEG4 in sproducirajo standarden MPEG4 zapis(razen div3 ki je pol-standarden ampak je že star). Postopek ZAKODIRANJA filma se od kodeka do kodeka razlikuje ampak rezultat tega mora biti v skladu z mpeg4 formatom, tako da bi ga mogu brat vsak mpeg4 compliant player.

OGM, OGG je itak tudi že star leto ali dve tako da tuki tudi ne bi smelo bit problemov.
Prav tako MAtroska je odprti format in se ga bi z lahkoto dalo implementirat.
Pa da o AC3, DTS, PCM ne govorim ki so nujnik.

Pa za podnapise.. A jim je težko it na kako stran s podnapisi in pogledat kakšne formate se uporablja(MicrDVD SUB TXT, subRip SRT, SubViewer SUB)??? Ne pa da mi trosijo neke SMI, SSA,

Pa najbolj osnovno stvar implementirat: AVTOMATSKO raztegovanje slike do konca zaslona(fullscreen) v originanlem razmerju. Ne pa da se prikazuje filem v originalni resoluciji ... okoli pa črn prazen prostor.

In DEFINITIVNO:
Jazst niti na kraju pameti ne bi pomislil na PONOVNO SNEMANJE filmov na CD samo zaradi kakih podnapisov. Jaszt imam naprimer 1000 filmov na CDjih in ko želim gledat filem ga bi dal noter in gledal. BREZ BILOKAKŠNEGA PRESERAVANJA PO RAČUNALNIKU!!!

Prosim dejte dojet bistvo: Plug&Play. Konec!
LP, Gregor GRE^

chucki ::

Js mam vse podnapise v srt ki mi jih tudi philips bere! 5.1 zvocnikov se nimam si jih pa mislim kupit v kratkem!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

morphling1 ::

Ja, sem danes videl tudi novi firmware na Philipsu v akciji, zdaj dela auto resize, pri Liteonu mi je še vedno bolj všeč da lahko čisto poljubno zoomiraš v majhnih korakih, pa slika je še vedno lepša.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rogij ::

Danes sem kupil Philips 737 in ga update-al na nov firmware 4.1.19. Ta uradno podpira med drugim .srt in .smi podnapise pa sem probal tudi .sub in tudi to super deluje. Cena 47.900,- SIT.
Upam da bo se naprej dobro deloval!?

Ali kdo ve kaksna je moznost priklopa 5.1 zvocnikov in katerih?

l.p. in obilo uzitkov ob DIVX-ih

Dodgeviper ::

Kje dobit firmware 4.1.19. ter kak je postopek nalaganja.
Hvala
Lp

chucki ::

gres na stran klik
potem pa kliknes Documentation & Downloads ,ter vpises tvoj model!
firmware pa zapeces na cd vstavis v player pa ti sam updejta :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

rogij ::

Stran je:
http://ramarquesv.nerim.net/dvd737k_931...
Tu ti ga direktno potegne dol. Meni ga je updatal kar v trgovini. Ugasnil ga je , vstavil CD s 600kb in je avtomaticno updatal.
l.p.

Flamer ::

Em, a mi kdo pove kje na Jae.si dobim podatke od Yamade? Ker na strani ga ne najdem!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flamer ()

markz ::

a pa kdo ve, če se ta LiteOn kje pri nas prodaja?

Dodgeviper ::

hvala za pomoc

morphling1 ::

Umax Yamada
Še en glavni link preko katerega prideš na zgornjega.

Liteon-a, lahko vidiš in sprobaš v Bofu. Btw kmalu pride model DVD-2002, ki pa naj nebi bil v ničemer drugačen kot 2001 samo da nima čitalca kartic in bo zaradi tega cenejši.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

WildTHink ::

Jest sm s tistim kar mam čist zadovoljen... sploh ne rabm nc več.

Je pa dobra stvar to.. posnames CD-RW daš not CD in gledaš. Še mat pa fotr to znata... ok posnamem jima pa jest:D

Edina slabost CDjev je da majo tolk prekleto mejhno kapaciteto (700MB). Treba bo nabavt se kakšn DVD pekač pol pa bo... sicer bo pa nov let kmal in bomo spet kej kupl, ko bomo šli mal v Munchen, če ne se prej:))
So... are you red or blue?

c3p0 ::

Stran mečete denar za te komponente. Kar bodo najdražje imele mogoče čez eno leto, ima XBMP že zdaj. Vse vrste podnapisov, ogromno podprtih formatov, remote control, streaming preko mreže (komu se pa da pečt vsak film še na CD, kaj pa serije??), 5.1 izhod, izredno prijazen uporabniški vmesnik s temami itd. itd.

http://www.xboxmediaplayer.de/info_proj...

Se lahko katera komponenta kosa s tem? Niti zdaleč. Sam sem Xbox kupil predvsem zaradi media playerja, igre igram morda 1% časa. Edina ovira je morda vgradnja čipa in s tem prenehanje garancije. Xbox dobimo že za 150 EUR, mod-chip 10k SIT.

chucki ::

ka zna kdo odkodirat philipsa 737? :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Lucifix ::

Vse to me že počasi spominja na temo: Pentium vs. AMD ali Microsoft vs. Linus

chucki ::

sm ugotovil kako se odkodira regija :D ce kdo rabm naj pove :))
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

pajek ::

chucki ...

Lepo bi te prosu, če mi poveš ta postopek za odkodiranje regije Philipsa 737 ali pa mi postopek pošlješ na:

mail

pa lp

chucki ::

na mail sm ti poslau! ce se kdo rab naj pove
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Hybrid12 ::

chucki a lohk posles se meni

CaqKa ::

če bi še kdo to rad imel naj to reši preko zasebnih sporočil... ne tuki o tem ;)

ar4743 ::

Nekje na netu sem enkrat bral o divx predvajalniku firme SILVA, mogoče na tem forumu (ni im še enkrat za brat vse skozi).
Zanima pa me kako se obnese v praksi in če predvaja podnapise. Če se ne motim pa je bila cena okrog 150eur.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ar4743 ()

Jux ::

sam pozabu si oment da XBOX ne vrti navadnih cdjev (vsaj kolegu jih ne - mogoce tebi jih po kaksnem cudezu), ker ima bojda XBOX neki drgac zapis na cdje (v obratni smeri al kako) in je problem skrit v firmwareu od cdroma. Tako je treba vse streamat prek mreze oz, zapect na dvd. Tko da XBMP ni glih bog i batina.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jux ()

GUFY ::

Mam Liteon-a na probi pa je zadeva SUPER dobra slika, dober zvok, enostavni meniji in sploh enostaven za uporabo (model LVD-2002), ki pa ni v ničemer drugačen kot 2001 samo da nima čitalca kartic in je zaradi tega cenejši. :D :D :D
Cena modela LVD-2002 je 42990 SIT v BOF-u.:D :D :D

buhica1 ::

Ker mam v planu nabavit DVD rekorder mi lahko kdo od imetnikov PHILIPSA 737 stestira če zadeva bere brez problemov ko npr. zapečeš na DVD-RW medij 6 filmov s podnapisi (toliko bi moralo it). Ali ima kdo že kakšne izkušnje s tem ???

Vsem hvala za odgovore.

lp Buhica

CaqKa ::

v eni drugi temi vas en uporabnik sprašuje sledeče:

helowsa
registriran: 19.05.2002 Poslano: 22.11.2003 12:53:09 | odgovori
A se da pri omenjenem DivX predvajalniku na kak način nastavit barvo,velikost in lego podnapisov al bo treba počakat naslednji upgrade ?
Hvala za odgovore.

McNato ::

Jaz imam za divxe kar XBOX - 156 EUR v Metroju. Pa še dva špila sta zraven. Seveda zna polek predvajanja divxov početi še marsikaj drugega.

tomaxxx ::

Ko že ravno iščete DivX predvajalnike za sprejemljiv denar ... od 1.12 naprej bo ena akcija v Hoferju v AUT ... sicer pa sami poglejte Tukaj
Glede na to da bo zadeva 90€ bo pomoje kar vrsta pred trgovino:D
Če se pa splača čakat v vrsti? ... hmmmmmm če bo stvar delala vsaj eno leto (tako kot je treba) pol bi se >:D

Lucifix ::

Po mesecu dni uporabe divx playerja Elta 8882 lahko rečem, da mi je zaenkrat štekal samo en film (verjemite bilo jih je veliko) 0:)

Podnapise se baje že da prevajat (fajli moraji biti v srt kočnici), toda edino kar me moti je daljinec. Tipke so tako zamešane, da včasih kar živce zgubiš. Namreč ko gledaš film, je v sobi tema, ravno zaradi tega bi morali biti daljinci pregledni kar se le da. Tale pa ma gumb pause in play čisto na drugih koncih, tako da se čisto zgubiš.

Drugače pa že študiram alternativno možnost, kajti v dnevni sobi imamo 5 daljincev (TV, radio, divx player, video rekorder, satelit) in ko se letiš gledanja filmov se kar zgubiš med njimi. Ali slučajno kdo kaj predlaga tukaj. Imam pocket pc in vem da je en program za vse to. Sam kokr je pa kej uporabn pa ne vem.

CaqKa ::

lucifix.. tisto z pdajem je že zadeva za novo temo.. sice r pa lahko na hitro povem da pri meni dela samo na 2 metra.. če imaš bolj močno ir diodo ti mogoče nese dalje.
sicer se pa na displeyu lepo naredijo tipke ki jih pritiskaš.

SasoS ::

Po štacunah prodajajo tolk univerzalnih daljincev da se dela gnoj iz njih...ni vrag da ne dobiš enga ki ti je povšeči :D

Lucifix ::

Daljincev res dobiš na stotine. A nekateri ne delajo za eno stvar ali za drugo oz. kakšne funkcije. Pa tut oblika je ponavadi čist v nulo.

SasoS ::

um...programmable anyone?

CaqKa ::

lucifix & SasoS:
PDA daljinc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

|neyc| ::

Pozdravljeni!

jaz pa sem si nabavil philipsa 737, pa me zanima če ve kdo kak se odkodira, pa zakaj podnapisi ne delajo, čeprav je upgrade-an,..

lp

neyc

pumaxx ::

Imam eno vprašanje za tiste ki imajo xbox.Kako je glasen-tih ta xbox in kako je z igranjem posnetih cedejev CD-r ali pa mogoče CD-rw.Kajti sedaj imam računalnik v isti sobi kot gledam film in mi je preglasen.Ima morda 5.1 izhod tako da lahko priklopim rač. zvočnike ?:\

Snecher ::

Na trziscu sta dve novi Divx komponenti, Elta 8881 in 8883.

Elta 8883 ima kickass karakteristike...

http://www.elta.de/de/artikel.asp?Artik...

Povsem nov chip, torej ne sigma in ne ess, zato lahko predvaja napredne funkcije...


In se za 8881.

http://www.elta.de/de/artikel.asp?Artik...

Mr.B ::

Meni ravno ni jasno, zakaj bi kuupoval samostojno divx komponento.
Kupiš samostojni DVD predvajalnik. Kupiš DVD pekač, ki bo znal peči na take medije in način zapisa.
Vzameš nekaj divx filmov, ki jih pretvorimo v SVCD , narediš podnapise, narediš menije. Vse skupaj zapeči na DVD medij. Vtakni ta medij v samostojno DVD enoto in finito. Izbereš si film izbereš si podnapis in play. Koliko filmov hočes gor je pa tvoja izbira, da ne omenimo še prostora itd...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

gumby ::

na svcd se lahko zapeče ac3/dts zvok? afaik ne...

mahi ::

UUU madonna, ma tale Elta je pa masinca. kdove ce se jo ze da kje nabavit?
hmmm,nic nisem zasledil glede podnapisov?

SmoKey ::

Jaz sem pa videl komponente ki so kombinirane oz. imajo v eni komonenti možnost predvajanja VHS/DVD/MP3/...
Zanima pa me če je že kdo videl kjer bi bila kombinacija VHS/DVD/Divx/..., saj bi moja mati to takoj kupila pa še video mamo čist zj.... tko da ne bi ona kupovala novega VHS-a pol pa še DivX komponento. Vprašam samo za informacijo, ker sem itak čist zagret za nakup tele elte; bom staro že nekak prepriču :)
Živalsk vrt iz silicijeve doline

podtalje ::

Če koga zanima, imajo v MediaMarkt v Avstriji divx predvajalnik Loomax
za 99 EUR.

boko34 ::

Pozdravljeni.
Kupujem Divx komponento in glede na vase poste sem razbral,da edino Kiss 450 in Philips 737 nimajo problemov z prikazovanjem podnapisev.Popravte me,ce se motim!
Ker pa je Philips dosti lepsi na pogled,me zanima njegova cena in kje se ga da dobit.
Ce bi mi kdo znal povedat,naj napise,ce je mogoce naj bo v blizini Portoroza. (tudi do LJ se zapeljemo,dlje pa ne).

Jst ::

Sicer nisem bral cele teme (tako da je lahko kdo odgovoril pred menoj), vendar vem pa naslednje:

Sosed je kupil Playstation 2 in si dal vgraditi modchip z imenom mars (ne vem katera verzija). Lahko gleda vse divx-e in xvide z podnapisi (če so le te istega imena kot video datoteka).
Vse to je kupljeno mesec dni nazaj. Za nov playstation je odštel 55 ksit za modchip pa 20. Igra lahko vse kopirane špile, video zapisi, kot sem omenil mu niso problem.
Naslednje se pa lahko motim: baje se da za nove kodeke prej en cd v enoto, počakaš da se zapiše v spomin in lahko gledaš tudi kodeke, ki niso podprti po defaultu. Za predvajanje mp3jev pa ne vem.

Super zadeva. Zadnjič sem igral nek snowboaring ssx (ali neki podobnega). Igralnost je na vrhuncu, tako kot se za ps igre spodobi.

Če ve kdo več kaj o tem, naj prosim pove. Kajti moji starši so tudi zelo zainteresirani za gledanje mojih filmov. Kabelska jim že najeda. Oče gleda (tako kot jaz) samo še discovery.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

chucki ::

boko34 v big bangu imajo philipsov divx predvajalnik.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boko34 ::

chucki: Sem bil vceraj pa ga niso imeli (vprasal nisem nic,samo pogledal pa ga nisem nasel).Kako si kaj zadovoljen z njim? Imas kaksne probleme? Podnapisi delajo 100% ?
Kaksna pa je njegova cena? Ce ne pa bom sel ponovno tam,pa naj mi ga narocijo.

chucki ::

Problemov ni nobenih! Podnapisi delajo 100%. Js sm dal za njega 60.000Sit,vendar sem ga kupil takoj ko so ga dobil. Cena zdaj je menda okoli 48.000sit.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boko34 ::

chucki: Se to da te vprasam.Vse CD-je,ki imam posnete imajo podanpise s koncnico .sub
So podprti? Kater vse podpira?

Hvala.
««
3 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856857 (12958) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724305 (8919) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922141 (9950) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531238 (14491) Stepni Volk

Več podobnih tem