» »

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT?

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT?

1 2
3
»

MEDENA ::

za 90€ maš PHILIPS 5960.

sportaš ::

Alo!

lej tuki pejt DVD predvajalniki , pa si zgoraj daj omejitev cenovnega razreda do 80 EUR, pol maš pa še na desni filtre, če bi rad mel USB vklop al pa kej tazga.... boš vidu je v SLO ful ponudbe teh playerjev, tle na pejđu jih je prek 100

SmeskoSnezak ::

Da ne odpiram nove teme. Mal si pogledujem te predvajalnike nizkega cenovnega razreda in kr sosedu nagaja njegov xoro415, razmišljava oba o nakupu. Torej, kaj je zdaj tak priporočen nakup? Best buy za do 60€? So kje kakšni primerjalni testi na netu? Kolk zdaj berem, majo recimo z xoro hsd 2100 nekateri probleme, nekateri ne. Torej, prosim strokovnjake za enih par zares dobrih predvajalnikov. Sosedu je očitno po dveh letih crkno njegov xoro415. Jaz pa bi rad, da mi deluje predvajalnik vsaj štiri leta.

en LP
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

Mogoče za v pomoč. Rada bi, da predvaja multisession, če se le da. Da podpira čimveč različnih znamk dvd-jev, cd-jev. Da ima dober support in firmware bolj ali manj nadgrajujejo. Da podpira šumnike, ima "lep" pregleden menu, (no, to se da verjetno z nadgradnjo firmware-a nardit). Zoom bi blo ql, da ima čimveč različnih zoomov. Njegov xoro415 je imel sam 2x zoom in še to je celotno sliko razpotegnilo in razširilo izven ekrana. To je blo bolj centriranje kot zoomiranje. Tak da zdaj hoče, da zoom ostane vznotraj ekrana. :)

Kakšen predlog? Ah, pa ko že omenjate kter predvajalnik, povejte še tud kje kupit.

On je njegovega kupo na mimovrste. In kolk je govoro, mu je že predvajalnik v začetku delal preglavice, a je potrpel in pretrpel tiste male težavice. Recimo , da mu je "friznla" slika in je mogo na novo zagnat xorota. Pa tud z podnapisi je mel bleme, ko je previjal naprej, nazaj. So mu zginli. V glavnem, on takšnih problemov noče imet. Tak da se mu je mimovrste trgovina in xoro mal zamero.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

En cel dan je mino, pa nobenga predloga. A nihče več ne kupuje teh bolj poceni predvajalnikov al kako? Kaj je sploh trenutno best buy? (da si mal na netu preberem pol o njem, pa to)
@ Pusti soncu v srce... @

Infinity ::

js mam evertona u sobi in sm z nem ful zadovoln (nabavu u leklerku :P ) za slabih 10k kake 4 mesce nazaj. Prejšn tedn so jih mel še zmer na zalogi. Uglaunem, men je predaju use kar sm mu podtaknu (razn MP4), podpera ščž in pomojem d kr velik sub formatov. Zdele nevem točnga modela ga bom pa sporoču. Priporočam nakup :D :D

P.S.: Če pa hočš za zihr zadeo k bo olg trajala ti pa iz izkušn priporočam KiSS.

edit: p.s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

podtalje ::

@SmeskoSnezak:
Stvari se v zadnjih dveh letih niso kaj prida spremenile.
Še vedno je aktualna Yamada 6800+, če pa hočeš kaj malenkost kvalitetnejšega, pa je kar nekaj dobrih besed o Philips predvajalnikih.
Kakšnih naprednejših predvajalnikov pa v tem cenovnem razredu še ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

SmeskoSnezak ::

Mogoče imaš v mislih kakšen točen model od Philipsa? No, saj če ni nič novega v tem najnižjem cenovnem rangu, sem jaz pripravljen odšteti tudi malo več evrov. (max 100€)
Važna je kvaliteta (da bere čimveč različnih medijev, nima težav) in dolga življenjska doba. :|

Problem je pač, da je toliko modelov, da človek sploh ne ve, kaj bi kupo. :\
@ Pusti soncu v srce... @

SmeskoSnezak ::

So mogoče zadnje čase naredili kakšno primerjavo med temi predvajalniki? Vem da revija Monitor ima včasih super članke, enkrat sn bral o projektorjih. Lahko so tudi na internetu. Recimo, ko sn vprašal o najbolšem cd/dvd-romu, sn dobo full dober link, kjer sn si lahko prebral dost na tisto temo.
@ Pusti soncu v srce... @

matk ::

Jaz pa si hočem kupiti poceni divx predvajalnik. Imeti mora USB vhod in VGA izhod. Trenutno mi najboljše izgleda Xoro 2100. Je kaj boljšega?

zmaki ::

Ali lahko kdo preveri ali "zunanje ohišje LC 3.5" EH-35B-MP Media player"

http://www.bolha.com/oglas2222001

pri predvajanju DivX/XviD filmov prikazuje *.SRT podnapise s šumniki (蚞ȊŽ) ?

Če ja, je to idealni poceni media player.

zmaki

Melanholija ::

Mene pa zanima kaj priporočate za max 100€, gledal sem philips 5960 ter gorenje DVD 3200 X. Morda gledam v napačno smer?
edit: link

Zgodovina sprememb…

SimplTech ::

Jaz sem vzel Philips DVP5960 (na podlagi mnenj na tem forumu), naložil gor firmware od mitkota in zadeva špila super (brez tega firmwera je predvajalnik skoraj neuporaben - grozni podnapisi...).

Sem zelo zadovoljen, saj mi tudi lepo deluje priklop zunanjega diksa preko USB vhoda, ima HDMI - za priklop na LCD televizijo je lepo en kabel, tudi daljinc ki je priložen je OK. Za 90€ je po moje super nakup. Več info si pa lahko dobiš v temi Philips predvajalniki.

Melanholija ::

Cena za 5960 je 80€, 5980 je pa cca 100€ zdej me pa zanima se splača dati teh 20€ in če je kakšna bistvena razlika!

e-marko ::

Več info si pa lahko dobiš v temi Philips predvajalniki.


Priporočam, da tam pogledaš.

LP
...somebody, somewhere...

SimplTech ::

V razlike med 5960 in 5980 se nisem poglabljal, sem vzel 5960, saj je zanj na voljo kot že rečeno dober firmware od mitko25-ta. Kolikor pa mi je znano pa firmware za 5960 ne gre ravno na 5980, lahko pa da se motim seveda.

zmaki ::

V trgovinah "Lidl" se dobi DVD-predvajalnik "SilverCrest" DP-5300x

+ predvaja DivX 3.11 - DivX 6 Ultra, XviD, Nero Digital standard profile
+ USB 2.0FullSpeed (pozor, ne HighSpeed!)
+ USB vhod kompatibilen z veliko večino USB naprav (ključki, trdi diski, ...)
+ čitalnik kartic CF, MD, MS, MSpro, SD, MMC, xD
+ kompozitni, S-video, RGB (scart) in komponentni (Y-Pb-Pr) izhod
+ odlična slika in progresive scan prek komponentnega izhoda
+ prikazuje ID tag pri predvajanju MP3
+ stereo, optični in koaxialni audio izhod
+ Dolby digital 5.1 audio izhod, DTS izhod
+ predvaja Nero tudi prek USB vhoda
+ hiter odziv na komande daljinskega upravljalnika
+ 24 znakov v imenu datotek
+ poceni (44 €)

- nima HDMI
- zelo mali DivX podnapisi
- največ 576p
- kmalu ne bo novih firmware (chipset Zoran 966)
- ne more predvajati naključno iz več map
- največ 500 datotek v eni mapi
- prepozna samo prvo zunanjo FAT32 primarno particijo (do 160 GB)
- ne prepozna DivX podnapise samostojno, potrebna ročna izbira

Kdor ne rabi HDMI, in ima dobre oči za podnapise, mu je to trenutno "best buy" .

Kot že rečejo tam nekje : ko voli, nek izvoli .

angus255 ::

Kjer Divx predvajalnik je zdej najbol aktualen oziroma najbols za ceno do 15 jurjev?

zmaki ::

"Silvercrest DP-5400x"

V "Lidl Avstrija" se že prodaja : http://www.lidl.at/at/home.nsf/pages/c....

V "Lidl Nemčija" od 29.11. :
http://www.lidl.de/de/home.nsf/pages/c....

Pri nas v "Lidl Slovenija" bo verjetno dobavljiv še pred prazniki.

Osnovni podatki enaki kot pri "Silvercrest DP-5300x" razen :
+ HDMI
+ največ do 1080i
+ CD ripping

- chipset Zoran 888

Za nemško govoreče test na
http://www.hdtv-praxis.de/modules.php?o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zmaki ()

karma ::

"Silvercrest DP-5400x"

Zanimiv in po testu iz HDTV-Praxisa kvalitetno izdelan aparatek...kot pravi v prejšnjem postu Zmaki...
Nekam majhni podnapisi SLIKA in vprašanje če bojo naši znaki podprti.
Drugače pa dosti bonbončkov kot HDMI 1,2 , analogni 5.1 audio izhodi, USB full speed...
od 29.11. naprej za 55 EUR...
...obsolete...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

zmaki ::

Slovenski šumniki v MPEG4 podnapisih so v DP-5300x in DP-5400x podprti (izbrati "Central European subtitles").

karma ::

@ zmaki:
aha..kewl za naše znake:) ...a mogoče zastopiš kej bolj dojč iz tistega testa: a player tudi "upscalea" na HDMI priključku video na 720p in 1080i (Kein Upscaling über YUV...pač preko YUV priljučka ga ne..)

cya
k2b
...obsolete...

sandib ::

Mogoče kdo ve?

Ali zna DP-5400x brati filme z USB diska? Je USB disk omejen s kapaciteto, ki jo predvajalnik lahko prebavi?

Ali zna predvajalnik preko HDMI izhoda predvajati filme z resolucijo 1280x720 pik?

Kako je s prodajo takšnih izdelkov v Lidlu....ali jih imajo na zalogi dalj časa, tako da se ga bo dalo kupiti tudi čez en mesec ali dva, ali je to samo akcijska prodaja in ko jih zmanjka jih ne dobiš več?

LP, Sandi

alessio2 ::

Tudi sam sem iskal ugoden DivXviD predvajalnik, ki bo nadomestil legendarno Yamado 6700 in izbira je bila zelo težka.
Kar nekaj modelov je na trgu, če štejemo še te Lidlove, Leclercove, Sparove,.. zraven ampak le redki v celoti zadovoljijo uporabnika.

Brskal sem po Slo-techu in za vsak predvajalnik našel kake minuse (velikost podnapisov, šumniki, slaba podpora kodekov, ni firmware-a, USB ne dela in še in še...), tako sem že na Bolhi iz obupa iska staro Yamado ampak zamanj.
Po vseh opisih sem se odločil za ugoden Philipsov DVP-5160, ki se ga dobi že od 60€ naprej.
Zelo podoben model je še DVP-5960, ki ima še HDMI izhod, ampak tistim, ki si ne lastite vsaj 32 inčnega LCD TV-ja, bi priporočal, da teh 20€ več raje porabijo za nakup dveh najljubših filmov na dobrem "starem" DVD-ju.

Skratka pohvalit moram firmware, ki si ga lahko poberete na BigBangovi strani za posodobitve (firmware se od DVP-5960 ne razlikuje dosti).
Stari uporabniki Yamade se bodo v (SLO!) meniju zelo hitro znašli, saj firmware temelji na yamadinem.

V nastavitvah lahko izberemo 4 velikosti podnapisov, kar bo dovolj za vse, ki niso slabovidni ali pa gledajo DivX-e oddaljeni 5 metrov od 37cm TV-ja.
Šumniki niso noben problem. Že v originalnem firmwaru se v nastavitvah lahko izbere Central European podpora in problem šumnikov izgine.

Glede USB-ja pa je tako. Če imate ključek z FAT16 ali FAT32, ki ne potroši veliko toka vam bo v sekundi prikazalo vse datoteke na ključku in tudi gladko predvajalo normalne DivXviD-e.
Če pač nimate sreče in si lastite tak potratni ključek ali pa zunanji disk s podobnim problemom, si ne boste mogli dosti pomagat.
Jaz imam Kingstonov DataTraveler 1GB in dela brez problema. Mogoče tudi kje na netu obstaja kak spisek delujočih USB-jev.

Če se bojite, da vam kak film ne bo predvajalo moram povedat, da sem poskusu kar nekaj starejših in predvsem novejših filmov in nisem naletel na noben problem.
Vse filme DivX, XviD z MP3 ali AC3, 1CD, 2CD je lepo predvajalo. Torej, če pobirate filme ali serije iz priznanih trackerjev je skrb o ne predvajanu odveč.

Skratka, da ne bom predolg bi kot najboljši predvajalnik do 15k Sit priporočal Philips DVP-5160, za tiste ki si pa lastijo vsaj 32'' LCD TV pa DVP-5960.


P.S. Pa da ne bomo pozabli... Vanj lahko kadarkoli vstavimo dobri stari DVD in brez skrbi uživamo v ogledu ;)

zmaki ::

@ karma

> player tudi "upscalea" na HDMI priključku video na 720p in 1080i ?

Po testu sodeč, ja.

@ sandib

> Ali zna DP-5400x brati filme z USB diska?

Ja. Če ni DVD v enoti, samodejno prikaže vsebino USB naprave, in če je v rootu film, ga samodejno zažene.

> Je USB disk omejen s kapaciteto, ki jo predvajalnik lahko prebavi?

128 GB, prva particija.

> Ali zna predvajalnik preko HDMI izhoda predvajati filme z resolucijo 1280x720 pik?

Ne. Vsi "navadni" predvajalniki (ne-HD), med njimi torej tudi DP-5300x in DP-5400x, predvajajo samo posnetke z ločljivostjo do 720x576 .

> Kako je s prodajo takšnih izdelkov v Lidlu....ali jih imajo na zalogi dalj časa, tako da se ga bo dalo kupiti tudi čez en mesec ali dva, ali je to samo akcijska prodaja in ko jih zmanjka jih ne dobiš več?

Ponavadi se akcijski izdelki v večjih mestih prodajo že čez uro-dve, v manjših mestih morda še drugi dan.

Sicer pa se lahko o vsem prepričate že jutri po obisku Lidla, hi.

sandib ::

Ga je že kdo kupil in preizkusil?

Jaz sem ga že, vendar še nimam HDMI kabla, da bi preizkusil kvaliteto slike preko njega (z upscaling-om). Prav tako še nisem preizkusil predvajanje preko USB vhoda.

Drugače deluje BP in je dobro narejen (za to ceno seveda...).

Tudi s slovenskimi navodili so se kar potrudili.



LP, Sandi

BCSman ::

Gleda kdo filme na monitorju (CRT) preko vga izhoda? Kako se obnese? Iščem NAJCENEJŠI divx predvajalnik, da bom gledal na monitorju filme (pc-ja nimam), da ne bom tistega sevanja od TV-ja vlačil v sobo.
Bo tale dober? Evertone DVX-500X
Sprašujem zato, ker se je folk že jezil zaradi premajhnih podnapisov in takih zadev.

e-marko ::

Čakaj malo... Imaš CRT monitor, ampak nočeš CRT TV-ja ker seva? Zanimivo.

LP
...somebody, somewhere...

BCSman ::

tista TV je stara 20 let in še bi porabila preveč prostora v sobi, ker je velikanska. sklepam, da so taki starinski tv-ji veliko bolj sevali kot novi crt-monitorji.

Gregec ::

Bom uporabil tole temo, da ne bom nove odpiral.

Kupujem DVD/DivX predvajalnik, ki mora imeti HDMI izhod, stal pa naj bi okrog 100€. Torej sprašujem vas, katerega bi za tak denar priporočali?

Malo imam nagledanega Sony DVP-NS78HS (zato ker bo tudi prihajajoči LCD Sony). Ga morda kdo ima? Malo sem skeptičen glede njega, saj imamo sedaj Sony DVD predvajalnik (DVP-NS433), ki je prava polomija, saj sploh noče brati mnogih DVDjev (izposojenih, takih s kakšno prasko...).

Hvala,
Gregor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregec ()

Alexius Heristalski ::

Poglej nekaj postov višje prispevek alessia2. IMO nimaš kaj faliti.

OK.d ::

mogoče kdo ve za kakšen dvd predvajalnik z usb priključkom na zadnji strani, tnx
LPOK.d

KoMar- ::

A je ql, če je spredaj? Izbiraš lahko med Philips DVP-5160 (brez HDMI) in Philips DVP-5960 (HDMI). Prvega sem kupil za staro mamo in je zakon - sploh po tem, ko se nanj naloži modificiran firmware (večji in samodejni podnapisi, daljša imena datotek).

OK.d ::

"meni osebno ni ql" zato sprašujem če ve kdo za kakšen model:D
LPOK.d

OK.d ::

kaj res nobeden ne ve?;((
LPOK.d

upier ::

Zgleda da je moja Yamada sla po gobe. Pa bo treba nekaj novga zgleda.
Tko kot gledam - a se sploh se kaj da dobit kar predvaja OGG fajle? Al je to ze cista zgodovina?

mp5 ::

Lep pozdrav!

Sem bral zgornje poste, vendar so že malo stari. Prosil vaše nasvete pri nakupu trenutnega best-buy predvajalnika. Iščem nekaj v rangu legendarne Yamade 6800! Cena največ 70 EUR.

Za vse nasvete se vam vnaprej zahvaljujem!

podtalje ::

V tem cenovnem rangu, kar spremljam, so trenutno kar zadovoljni s Philipsi, tako da predlagam, da pogledaš zadnjih nekaj strani teme o Philips predvajalnikih:
[DivXviD] Philips predvajalniki

Piksi79 ::

jst bi si pa mal temo sposodil... Iščem en divx predvajalnik ki naj bi imel usb vhod, hdmi s to upscale funcijo ( zanima me tudi če imajo to vsi k majo HDMI?). Rabi imet pa še 5.1 analogne izhode za zvok ker bi ga priključu na geniusove zvočnike 5.1 home theatre ki pa nimajo koaksialca al pa digitalnega vhoda. Zaenkrat sm najdu sam enga xorota ampak nikjer ne piše če ma to upscale funkcijo.

bushi ::

Sem pred nakupom domacega divx playera. Tu in tan bi pogledal kaksen film, pa me zanima kaj je trenutno na trziscu zdaj hip? Včasih je vala Yamada, zdaj pa ne vem ka je več IN.

Pogoji:
USB, branje DivX, seveda cimvecvrst podnapisov, zvocni sistem 5.1 (da lahko normalno priklopim brez receaverja)

Cena: max 60 €

hvala vsem, bushi
... In den Tränen suchen wir Beweise unserer Sehnsucht und geben uns nicht dem Schmerze hin sondern zeigen sie vor. ...

Gjurisic ::

Xoro

zmaki ::

karma ::

@ zmaki.

Player je Silvercrest 6517 (silver) in 6518 (black)...je to nadgradnja 6515 modela? si kej pogledal zadevo?

cya
k2b
...obsolete...

zmaki ::

@ karma

> Player je Silvercrest 6517 (silver) in 6518 (black)...je to nadgradnja 6515 modela?

Ne bi vedel. Kdo želi več podatkov pred nakupom :
http://www.kompernass.com/pages/_pdfs/7...

guererro ::

Zanimam se za nakupn novega predvajalnika. Bral sem da se xoroti ne obnesejo najbolje zato se mto znamko že izločil. Kaj vi predlagate...lahko tudi konkretno modele. Aja pa cena lahko tudi preseže teh 15k SIT. Naj bo pa do max 150€.

podtalje ::

S Xoroti, Yamadami in podobnimi je bilo res dosti problemov, ker so prenehali delovati po enem do dveh letih. Vendar, glede na to, koliko so poceni, je to čisto sprejemljivo.

Lahko pa probaš kakšnega Philipsa, ki ima relativno dobro razmerje med ceno in kvaliteto.

guererro ::

Gledal sem Philips DVP 3260. kašna je pa razlika med njim in DVP3980 DVD ki je rahlo dražji?

bizi72 ::

Kupite philips DVP3360 ali DVP3350. Dober firmware zadeva teče v nulo Firmware na strani vb6boda V5.1.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] Philips predvajalniki (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Zvok in slika
2954392621 (49117) NejcSSD
»

[divXvid] Xoro predvajalniki (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Zvok in slika
2059224972 (35478) fr33sat
»

[DivXviD] Pioneer predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53670624 (15386) LexLuthor
»

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave (strani: 1 2 3 442 43 44 45 )

Oddelek: Zvok in slika
2209320870 (46214) cryptozaver

Kateri DVD/Divx predvajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
142163 (1903) Stepni Volk

Več podobnih tem